Kennisgeving L.S. KIN HEI M WEG 75 UITGAAN VARIA ADRESBOEK KERK-AGENDA GRAMME EIKELENBOOM BURGERLIJKE -STAND. Gevonden Voorwerpen. bakker met transportfiets, die van deze aanrijding de dupe werd, want niet alleen z'n fiets werd beschadigd, maar hij be kwam zelf ook vrij ernstige verwondingen, zoodat hij door de motorbrigade naar huis moest worden vervoerd. De beide auto's moesten wegens ern stige beschadiging worden weggesleept. Een zenuwpatiënt aangehouden. Zon dagavond wera op de duuanaweg een man gevonden, die een zenuwtoeval üad ge- Kregen. Hij beweerde uit Hen Haag ai- komstig te zijn en werK te zoeaen 111 Arn- steruam. nij nad in den aigeloopen nacnc geslapen bij een boer in een scnuur tus- scnen flaliweg en Amsterdam, ue politie die bij deze medeueeling, aanwezig was ontdeate in de Kieeuing van oezen man een nummer, gelijK aan ue nummers van de sucnting „meer en Hoscn iNa teieio- mscne aanvraag bleea, uat bij een goeuen naam bad opgegeven en in deze ïnncntmg tbuis benoorue. Hij werd daarna op ue plaats van bestemming gebracnt. Veiling. Dinsdagavond had ten over staan van Notaris J. WiiaervancK ae LSle- court in Hotel van Uuds bet Kaaubuis te Uverveen de veiling piaats bij opbod van vijl perceeien weiland en bloembollenland, geregen te Haariem, voormalig neemsteue aan uen Houtvaart bij de Van t noistraat. ferceel 1, groot: l,z3.5Ü H.A., ingezet op 10.UUÜ. ferceel II, groot 1.68.50 H.A., ingezet op 4Ö.U00. Perceel lil, groot 1.03.20 H.A., ingezet op J 35.UÜ0, Perceel lV, groot 0.95,50 <H,A,, ingezet op J J4.U00. Perceel V, groot 1.03.28 H.A., ingezet op J 35.000.—. Dinsuag 26 Februari a.s, heeft de toe slag van de combinaties en massa piaats. AERDENHOUT. Begin van brand. De vorige week omes rund er een sonoorsteeniorariid bij een fam. aan de Tramweg 11, door eenige bur gers werd de brand gebiuscht, zoodat de inmiddels uitgerukte brandweer met be- hoelde op te treden. Aangereden. Maandagmorgen reed een heer met zijn auto ae Nic. Heets- laan al, toen uit ae garage „Aeroennout een vrachtwagen acmeruu oen weg op reed. Heide bestuurders ontdenten ernaar te laat, zoouat een Kleine botsing ont stond. He schade werd onuerlmg geregeld, persoonlijke ongelukken kwamen met voor. AERDENHOUT— HEEMSTEDE. Een sobere toezegging. Hoewei ingenomen met net tot stand- komen van ae mooie spoorweglnarte Aer- dennout-Heemstedie aan ae z,anolvoortsene- laan werd door bewoners van Aerdenhout ai diaaenjK na net inwerking sieren van dit „SDaditon" de weiiSuneiijiKneia geuit om meerdere treinen aan deze halte te laten stoppen. „Hat somt wei zei ae Spoor wegdirectie, „met ingang van den Zomer tijd zuiien er meer tremen stoppen En net resultaat van dat in uitzicnt stenen isdat bet aantal tremen, wente aan de halte stoppen zuiien, ingaande 15 Mei a.s. met drie, zegge drie zaï worden uit gebreid. Deze „verheugende" geoeurtems h'eeft de Spoorweg-directie aan ons oe- meenteibestuur ter Kennis gebracht, 't is zeer sobertjes. En wij ver wachten, dat er op aangedrongen zal worden 'bij de Spoorweg maatschappij, om nog enKeie treinen meer te laten stoppen. VOGELENZANG. IJswedstrijden. Onder groote belang stelling werden Dinsdagmiddag op de voor deze gelegenheid versierde banen van de Leildsche vaart onder ZillK, school ïjswedstr ij- den gehouden. De kinderen 132 kinderen namen aan de wedstrijden deel werden in drie groe pen naar de klassen verdeeld. De prijzen bestonden uit kleine geldprijzen door milde gevers bijeengezameld. De uitslag luidt: 1ste groep, jongens, 1ste prijs L. Kaptein, 2de Th. de Klerk, 3de P. Kaptein, 4de J. Akerboom, 5de S, v. d. Vossen; meisjes: 1ste prijs L. Wiering, 2de M. Akerboom, 3de Rona Nederstigt, 4de Cl. van Veen, 2de groep, jongens: 1ste prijs A. Opdam, 2de Cor v, d. Putten, 3de W. Pompe, 4de C. van Berkel, 5de H. Peters, 6de J. vani Tol; meisjes: lste prijs G. Ruig- rok, 2de Cl. v. d.'Ploeg, 3de N. Kaptein, 4de G. Bon; 3de groep, lste prijs A. Does- wijk, 2de P. van Tol, 3de J. van Haaster, 4de D. Venings, 5de C. Ruigrok, 6de C. v. d. Vossen; meisjes: lste prij® J. van Haas ter, 2de L. Kaptein, 3de V. Verhaar, 4de J. v. d. Ploeg, 5de S. van Saase, 6de M. Fransen. Wilde zeezwanen. Deze week werd door den jachtopziener J. van .Delft, een koppel wilde zeezwanen, in de kanalen van de waterleiding ontdekt. Deze dieren komen waarschijnlijk door de aanhoudende vorst naar onze kustplaatsen. Het gelukte den jachtopziener twee-dezer dieren neer te Wij hebben de eer U mee te deelen dat wij wegens uitbreiding medio Maart Kantoor en Drukkerij zullen verplaatsen van Bloemendaalscheweg 78 naar De Boek-, Papier- en Kantoorboekhandel blijft gevestigd Bloemendaalscheweg 78 schieten; zij hadden een vlucht van ruim twee meter, met een gewicht ven zeven en een half Kilo per stuk. HAARLEM. Jaarvergadering H.O.V. Donderdag 28 Februari om hal'f negen wordt in Hotel Lion d'Or de jaar vergadering" gehouden van de H.O.V. KLEVERPARK. DE H.B.S. AAN HET SANTPOORTER- PLEIN. Maandag de officieele opening. De officieele opening van het nieuwe gebouw van de Hoogere Burger School B aan het Santpoorterplein, zal Maandag morgen om 10 uur plaats hebben. De wet houder van Onderwijs te Haarlem, de heer W. Koodenburg, zal daarbij het woord voe ren. Belangstellenden zuilen heden in de gelegenheid gesteld woraen het gebouw te bezichtigen. GYMNASTIEK. Het 20-jarig bestaan van „Kracht en Vnendscnap Dit jaar bestaat de Christ, GymnastieKvereeniging „Kracht en Vriend schap twintig jaren, Heze Haarlemsche ciuo zal naar juoiieum vieren o.a, met een uitvoering op Woensdag 6 Maart a.s. in de groote zaal van net uemeencenjk Con certgebouw, Mie en Ko. Zondag 24 Febr, komt het gezetscnap uebr. Chanson een opvoering geven in ue bem. Concertzaal van de nieu we Joraaaiiscnets de W onderdoKter, waar in de beKenae iviie en Ko ae hooidronen zunen vervuilen. Schouwburg Jansweg, Zondag en Maandag zal door net Nederlandsen Re- vue-gezeischap dat gevormd is door ieaen van net gezetscnap Henri ter Hal onder leiding van Aiex ae Meester den bekenden koiiueK en plaatsvervanger van Buziau, een tweetal voorstellingen worden gege ven van de nieuwe revue „Goudsmit en Groenteman". Decors en costumes van het vroegere gezelschap her Hall en uit eigen atelier. In verschillende plaatsen werd deze re vue reeds met groot succes opgevoerd. Haarlem's Kinderkoor „Inter Nos". Haartem's Kinderkoor „Init'er iNos", dirigent de heer Jan booda is voornemens op 11 Maart a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal aihier een concert te geven, üp veler ver zoen zal o.m. worden uitgevoerd de zeer mooie en welbekende cantate van A. Lij- sen, „Michiel Adriaansz de Ruyter". Als solisten zullen optreden mevr. Van Bilder- beek, Haarlem en de heer Jac. Lagras, Heemstede. De begeleiding is in handen van mevr. Jenny NeumannLeeflanig. Ned, Reisvereeniging. In den Schouw burg Jansweg zal de Tooneeivereeniging „Jacob van Lennep" hedenavond voor de leden van de afd. Haarlem der Ned. Reis vereeniging een tooneel voorstel ling geven. Opgevoerd zullen worden „Het kamer schut", „Saltembahk" en „Het Kind". Wilskracht is de ziel van elk groot 'ka rakter. Het geheele leven is noodig om te leeren [even en om te leeren sterven. „EEN ALLEEN IS MAAR VERDRIETIG". 'k Verveel me in mijn eentje met mijn speelgoed, al zeggen Pa en Moe ook: „Wat speelt hij zoet!" Alleen den bal te kaatsen hangt m' uit de keel; wat heb ik aan een kaatsbal, als k me verveel! Ik wil een broertje hebben of 'n kleine zus, maar Moeder zegt; „Och, dwing niet!" en geef me 'n kus. Maar.als weer Sinterklaas komt, dan vraag k 'hem een, al zeggen Ea en Moe ook: „Hij heelt er geen". En als de Sint geen' kindjes meer over heert, dan zal 'k Mamaatje plagen, tot ze m' een geelt. Kerst Zwart. Tien regels in den kacheltijd, 1. Zorgt er voor, uat a-acneis, haarden en fornuizen geineel zijn uitgehaald, aivorens ze opnieuw aan te mazen. 2. Erec'x de aanmaakturf in kleine sluxjes; groote stuKKen vatten moeuiijk wam. J. Stort nimmer petroleum in een bran dende of smeulende Kachel. Ook z.onder petroleum Kan een kachel direct branden, wilt ge toch bij 't aanmaken petroleum ge bruiken, bevochtig dan de aanmaakturf er mee voor ze in 't vuur gaat. *1. Vuil de kachel eerst bij als een gloei ende onderiaag is verkregen, 5. Laat den schoorsteen op tijd vegen. Doe zoo nu en dan eens wat aardappel schillen op het vuur, dat zuivert de Kachel en de pijpen van roet. 6. Steil u op de hoogte van de luchtre- geiing van de kachel. Sluit nimmer de ka chel zoo af, dat de wailm van de nog niet 'loeiende kolen zich niet door de pijp kaï verwijderen, daar zich dan kolendamp door de kamer verspreidt, dlie doodelijk werkt. 7. Koop goede kwaliteit brandstoffen. 8. Houd bij het bestellen van' anthraciet rekening met het systeem van uw kachel; de groote stukken anthraciet, die voor een haard geschikt zijn, deugen niet voor een vulkachel. 9. Laat nooit een petroleum-, gas- of electrisdhe kachel branden al® ge uw woning onbeheerd laat. 10. Denk er om uw kachelpijpen van tijd tot tijd eens uit te kloppen, zoodat ze niet verstopt raken. RECEPTEN. Havermoutkoekjes, Benoodigdheden: 3 kopjes havermout, iets zout, vet om in te bakken, een theelepeltje kaneel en ongeveer 30 gram suiker. Bereiding: De havermout en 'het zout worden een dag van te voren met zooveel water dat het gelijk staat met de havermout te weaken gezet. Voor het bakken worden suiker en kaneel er door geroerd. Daarna bakt men van dit mengsel ronde 'koekjes aan weerskanten bruin en gaar. Macaronisoep. Benoodigdheden: 1 Liter 'bouillon van kalfsvleesch, 1 stukje foelie, 50 gram ma caroni en 1 ei. Bereiding: Men breekt de macaroni in vingerlange stukken, daarna wordt ze ge- wasschen en met koud water opgezet. Kookt dit water, dan wordt het er af ge goten (blancheeren)Nu wordt de macaroni verder gaar geKooat in den bouillon en de foe de. tn de soepterrine wordt het ei geklopt en daarna eerst een lepel soep en daarna de rest er bij gegoten. VERZORG DE VOGELS. Als gij in de warme kamer Prettig bij elkander zit, Zijn voor ons de goede plekjes Door den killen ijzel wit; Als gij evenals des zomers Uw gedekte tafel vindt, Zitten wij met leege magen Rillend in den Oostenwind; Honger lijden is een kruis, Toe, bedenk het in uw huis. Kinders, zie ons 's winters zitten, In den wit besneeuwden hof, Wilt gij ons een beetje helpen Ook al is ons kleed wat dof? Wilt gij ons wat water geven, Als 't vriest? Neen, niet slechts brood Meer nog dan van honger gaan we Door gebrek aan drinken dood. Zet een schoteltje met nat In een perk of op het pad. Denk eens, dat de kleine vogel Op zijn dorren zwarten tak, 's Winsters ook de hulp moet missen Van 't beschermend bladerdak, Dat de katten en de bunzings Hem zooveel' te eerder zien, Waar hij roerloos stil blijft zitten, Door de kou verstijfd misschien, Dat de kraaien vaak verwoed Jagen achter 't kleine goed. Daarom ook; verzorg de vogels Door een hokje hier en daar Aan een boom of muur te hangen, Wat geknutsel en 't is klaar. Daarin kan de stumper rusten, Daar deert hem geen sneeuw of wind, En wanneer hij bovendien nog Water en wat voedsel vindt, Dan ik sta U borg ervoor, Komt bij wel den winter door. De kunst om gelukkig te zijn. Sommige menseben zijn 'behept met een alleronaangenaamste hebbelijkheid. Toege geven, de mees'te menseden bezitten meer dam een onaangename hebbelijkheid', maar om'het dan eens zeer juist uit te druk ken ik bedoel' een bij uitsték vervelende en ganisch iiijizonderlijk op den voorgrond tiedende gewoonte: n.l. de gewoonte, om met de regelmaat van een uurwerk, precies het verkeerde te zeggen. Het ergste is, dat de meeste van derge lijke menschen zich in het geheel niet be wust zijn van de kille en pijnveroorzakende atmosfeer, die van hen uitgaat. Menig hu welijk Is op een zoo schijnbaar onbeteeke- nende hebbelijkheid gestrand. Het zou aan beveling verdienen indien menig echtpaar eens een lesje ging nemen in wat ze zou den kunnen noemen „echtelijke psycholo gie" of om het wat minder statig uit te drukken: als men zich eens wat meer ging toeleggen op de kunst om het geluk te onderhouden, Hoe velen zijn werkelijk in staat om ernstig en krachtig lief te heb ben, doch missen de gave om een een® ver worven geluk te 'bestendigen. Het is van veel meer beteeikenis dan ge denkt, die ongelukkige gewoonte, die men gebrék aan tact of beter nog gebrek aan intuïtie zou Kuininien noemen; ge spreekt hét verkeerde woord of wat even erg is, ge laat' na om het juiste woord op het juiste moment uit te spreken. Ge laat het schoone oogenblik voorbijgaan, dat een hart zich schuchter voor U opende, dat een nieuw gewonnen vriendschap tastende den weg zocht tot Uw hart, dat een moeilijk gegeven vertrouwen angstig Uw wederwoord' beidt ge laat niet alleen zoo'n zeldzaam oogenblik voorbij gaan, doch door koele onverschilligheid of haastige critiek verstoort gij onbewust de harmonie en berooft U zelf van veel schoons, terwijl degene, die U aarzelend zocht zich vol bittere teleurstelling diep gegriefd zal' afwenden. Het is opmerkelijk, hoe groote, ingrijpende, schokkende gebeurtenissen ge zinsleden tot het plotselinge besef van een innige saamhoorigbaid kunnen brengen, ter wijl een laksheid van wederzijdsch be grijpen en tegemoetkomen in het dage- lijiksch leven toestanden kan scheppen, die familieleden onderling tot wanhoop kunnen drijven. Waneer ge meent op te merken, dat een van Uw huisgenooten zich eens extra uitge sloofd heeft is het dan niet een heel kléine moeite om 'het vriendelijk waardee- rendie woord te uiten? En zelfs al is Uw welgemeend prij zend oordeel een stil gevoel van bescha ming opwekken en de persoon in kwestie hetzij vrouw, 'kind, familielid of onder geschikte zal gevoelen, dat er meer van hem of haar verwacht werd dani gepres teerd werd. Welwillende critiek werkt op bouwend; afbrekende critiek werkt depri- meerend. Moeten we dan maar al'es goed praten? Neen, natuurlijk niet. Maar er z'jn zooveel gevallen, diat het heel weinig ui - maakt wat of we zegden en waarom zouden we een vriendelijk oordeel niet VAN BLOEMENDAAL JAARGANG 1928 -:- PRIJS f 1.50 -:- Te Aerdenhout verkrijgbaar bij J. A. HUPKENS, Zandvoortschelaan 165 verkiezen boven een snibbige afkeuring? Noem het geen leugen: het is een illusie van wat zou kunnen zijn. „Het heelé leven is een illusie", zeggen de Oosterlingen. Wat daarvan aan is laat ik aan Uw eigen beoordeeling over, maar zeker is het, dat de proza van het dagel'ijksche leven de illusie van het schoone niet kan ontberen. Bevallen M. C. de RooijSmit d., M. Th. H. GimbrèreBrom z., E. M. Hemsing- Suuren'broek 2 d., N. L. DippelLankamp z. Ondertrouwd: B. G. Donderdahl en F. van der Werff; J. Parson en G. Zijlstra. Overleden: J. D. van den Bergh, 58 j. Terug te bekomen bij: C. F. Kruit, Barendse- straat 33 Haarlem een knalpot; Boorsma, Zand- voorterweg 29 Aerdenhout, een^ rijwielbelansting- merk; Th. van Dam, Zandvoortschelaan 220 Zand- voort, een zwarte cape, gemerkt 14 1921; de Bruin, Rustenburgerweg 29 Bloemendaal, een overschoen; A. J. Rutte, Bloemendaalscheweg 20 Bloemendaal, een handschoen; Visscher, Militaireweg 9a Over- veen, een vulpenhouder; de Boer, Iepenlaan 66 Bloemendaal, een smoushonidje; G. Sikkens, Sohel- destraat 13 Haarlem, een rijwielbela$ti ïgmerk en een huissleutel; Bloemendaalsche Apotheek Bloe mendaal, een zilveren speld met 'blauw emaile; A. v. d. Pijl, Hendrik Roozenlaan 47 Overveen (Haarlem), een huissleutel; Israels, Parkweg 3 Bloe mendaal, een kettingkast 'verpakt in carton; N. v. d. Meer Koediiefslaan 22 Heemstede, een Jiee- renhandschoen; Hagen, Zijlweg 290 Haarlem, e^a fietspomp; F. Roessing, Bloemendaalscheweg 184 Overveen, een bankbiljet van 10.terug te bekomen bureau van politie Smedestraat Haar lem; aan het bureau van politie te Overveen, een dameshandschoen. AANSTAANDE ZONDAG. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur Ds. J. A. van Leeuwen te Heemstede. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Ma- ranatha v.m. 10 uur Mej. A. J. Plooy, theol. cand. te Leiden. GEREI ORMEER.DE KERK v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. n.m. 5 uur dezelfde. NED. PROTESTANTENBOND, afd. Bloemendaal v.m. 10.30 Dr. L. J. van Holk te Utrecht. VRIJE KATHOLIEKE KERK v.m. 10.30 uur Ge zongen Heilige Mis. Daarna Genezingsdienst. Woensdag ^ebr. v.m. 7.30 uur Stille H. Mis. Zateroag Febr. v.m. 7.30 uur Stille H. Mis. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur Ds. J, van der Vlugt te Bergen op Zoom. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING, v.m. 10.30 uur Ds. G. A, Burger te Hees. Verschil van inzichten kan geen kwaad, waar goede wiii is en geen bekrompenheid. W4e veel voor anderen doet heeft weinig tijd voor eigen grieven over. De weg naar weelde en de weg naar ontaarding loopen vaak zóó dicht naast elkander dat men meent, dlat zij naar het zelfde doel gaan. Veroordeel niemand eer ge in zijn plaats zijt geweest. Denken wat waar, voelen wat schoon en willen wat goed is: daarin herkent de geest het doe1!' van het leven.

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 3