Mededeeling KINHEIMWEG 75 ADRESBOEK UITGAAN KERK-AGENDA GRAMMÉ EIKELENBOOM BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN BURGERLIJKE STAND. Gevonden Voorwerpen. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. De fantasie is het penseel -van den rede naar. MAANDAG. Zorg, dat uw verbeelding u niet tot een onpractisdh droomer maakt. Gij moet uw verbeelding dienstbaar maken aan uw werk. DINSDAG. Wacht niet tot 'het anderen belieft iets uit u te ma'ken. Volbreng dit werk ieder oogenblik zelf aan en in u. WOENSDAG. Eet om te leven; leef niet om te eten. DONDERDAG. Wil noodt iets leveren, dat op dat oogen blik ligt buiten de grenzen van uw kunnen. VRIJDAG. Uw lichaam is als een werktuig, hoe be ter- verzorgd, des te beter werk en des te langer kan het mee. ZATERDAG. Tast nooit den persoon aan, omdat gij het niet eens zijt met zijn meening. De voorzitter, de heer E. Wit van Ne- derhasselt hield een openingsrede. 't Was spr. opgevallen bij de laatstge houden onderlinge wedstrijden, welke ko lossale vorderingen er door de Brigade waren gemaakt. Sedert de laatste feeste lijke bijeenkomst had de brigade 3 jaren van degelijken arbeid achter den rug. Daarom hadden de leden eens recht op een onschuldige ontspanning. Voorts hoop te men bij deze gelegenheid op een aan winst van nieuwe leden. Verder bracht spr. in herinnering, dat er nog jaarlijks plm. 1000 menschen, meest in den kracht van hun leven, den dood vin den door verdrinking. De brigades bewe gen zich dus op een nuttig terrein, want hoe vaak gebeurt 't niet, dat er menschen verdrinken in 't bijzijn van goede zwem mers, die zich niet te water durven bege ven, omdat zij de kunst van zwemmend- redden, hetgeen juist door de brigades be oefend wordt, niet verstaan? Maar behalve dit, wordt ook gedaan aan E. H. B. O., waarvan de waarde in dezen tijd met zijn talrijke straatongevallen, niet is te onder schatten. Wie de brigade dus steunt, heeft het aangename gevoel, een goede zaak bij te staan. 't Afgeloopen jaar, ging spr. Voort is een 'aar geweest, waarin de'brigade bewezen heeft, op haar plaats te zijn. Spr. memo reerde de ramp van de Salento, waarbij onze brigade direct ter plaatse was en nut tigen arbeid verrichtte bij het behandelen, verplegen en vervoeren van de IJmuiden- sche redders. Maar ook bij de Olympische Spelen, bij feestelijke- en bijzondere ge legenheden was de brigade op haar post en heeft zij nuttigen arbeid verricht. De verdiensten van de brigade zijn dan ook in den gemeenteraad erkend en ontving zij daar de waardeering die haar toekwam. Ten slotte bracht de voorzitter nog hulde aan de feestcommissie, die den feestavond voorbereidde, aan den plaatsvervangenden penningmeester, den heer E. de Graaf, aan de ziel der brigade, den wakkeren en on- vermoeiden secretaris Postma, „den stuw kracht der brigade", aan 'het Trio en de Cab. club van „De Delft". Na de uitreiking der prijzen, 'behaald bij de onlangs gehouden onderlinge wedstrij den, had de voorzitter een kleine hulde in ontvangst te nemen als blijk van waardee ring van eenige leden, voor alles wat hij tot dusver in 't belang der brigade deed, speciaal voor zijn medewerking bij het krijgen van een Tom. De heer Denijs, lid der brigade, had een model van een Tom in chocolade vervaardigd. Dit model werd den voorzitter overhandigd, waarmee hij zijn groote ingenomenheid betuigde. Ver der werd medegedeeld, dat de nieuwe Tom verdoopt zal worden in „Eva Neha". Na afloop van het programma 'bleef me nigeen nog een poosje na om deel te nemen aan of getuige te zijn van een geanimeerd bal dat omstreeks half vier in den nacht eindigde. Begin van brand. De B. v. B. werd Maandagmorgen omstreeks 11 uur gealar meerd voor een brandje aan de Iepenlaan. De motorspuit behoefde geen dienst te doen, daar de brandweerlieden met em mers water 'het brandje 'bluschten. Het was ontstaan door het te hard stoken van den haard, waardoor de Vloer vlam vatte. De ontstane schade is zeer gering. Aanbesteding. Woensdagmorgen werd door B, en W, aanbesteed het bouwen van een bergschuur aan den Lage Duin en Daalscheweg te Bloemendaal. Er waren 9 inschrijvingen, waarvan dé laagste was: D. J, van Buuren te Bloegnen- daal voor 1558. In verband met de verplaatsing van onze Drukkerij, benevens Kantoor en Administratie, medio Maart, van Bloemendaalscheweg 78 naar deelen wij mede dat het telefoonnummer OQQQ A dat in de telefoongids nog ver- meld staat op de naam van ons blad, weer in gebruik wordt genomentot dien datum, welke wij nog zullen bekend maken, gelieve men te gebruiken 22045. i - BLOEMENDAAL. Uitbreiding Kenzen's Rijwielhandel. De heer J. P. Kenzen heeft door uitbrei-. ding van zijn zaak gisteren een showroom geopend aan den Verbindingsweg 10. Het perceel is aardig geïnstalleerd, in de etalage vindt men diverse electrische ar tikelen, ook op radiogébied, smaakvol ten toongesteld, terwijl men in den winkel ver schillende nieuwe rijwielen ziet staan, als het Ware gereed om van eigenaar te ver wisselen. Naast het bekendte ,,Toerist"-rij- wiel waarvan de heer Kenzen agent is, kan men ook de Verika en B.S.A. rijwielen zien, welken uit voorraad leverbaar zijn. Zooals ook uit de reclame in dit blad blijkt is de heer Kenzen agent van de Erres radiotoestellen, terwijl ook andere mer ken, zooals Philips, door hem worden gele verd. Door de uitbreiding van deze zaak is de alomlbekende rijwielherstel'plaats aanmer kelijk ruimer geworden, zeer ten gerieve van de cliënten. We wensdhen de ondernemer gaarne succes en verwijzen onze lezers maar de 'advertentie in dit nummer. VOGELENZANG. Veiling wei- en bloembollenland. Dins dagavond had in Hotel van ouds het Raad huis te Overveen ten overstaan van nota ris J. H. Wildervanck de Blécourt de toe slag plaats van de op 19 Februari j.l. in gezette perceelen, gelegen te Haarlem, voormalig Heemstede, aan den Houtvaart bij de Van 't Hoffstraat. Perceel I stond in bod op 10.000, afgemijnd op 3600. P. Hoogeveen Lz. Perceel II ƒ48.000. Per ceel III 35 000. Perceel IV 34 000. Per ceel V 35.000. De combinaties van de perceelen 1 en 2, 4 en 5; 3, 4 en 5 daarna in massa 1 tot en met 5 worden niet ver hoogd of afgemijnd, zoodat perceel 1 werd toegewezen, de perceelen 2 tot en met 5 werden opgehouden. Personalia. In de laatst gehouden raadsvergadering werd in geheime zitting besloten den gemeente-architect J. de Jong den titel te geven van Directeur van Pu blieke Werken en den hoofdopzichter-ad ministrateur P. Jongepier, Directeur der bedrijven. AERDENHOUT. Een brandje dat geen brand was. Za terdagmorgen werd de B.V.B. gealar meerd voor een brand in een villa aan den Mr. Enschedeweg. Als gevolg van de felle koude 'had de dienstbode 's morgens vroeg de kachel goed opgestookt zoodat de pijp gloeiend stond, welke door een houten muur werd geleid naar de schoorsteen. De De dienstbode ontdekte tot haar schrik dat de keuken vol met rook stond en dat het mout reeds vlam vatte. De brandweer die intusschen gewaar schuwd was, kon, dank zij het nieuwe alarmsysteem, buitengewoon vlug ter plaatse zijn. Ondër ieiding van commandant J. J. Meeuwig werden de slangen ontrold! en met twee stralen op de waterleiding werd het vuur aangetast, dat heel spoedig ge- bluscht was. Een wonder is het, dat 't heele huis dat droog en van hout was, met brandbaar ma teriaal als turfmolm en golfkarton tusschen wanden en vloeren, niet is uitgebrand. De waterschade is in enkele kamers vrij grcot, meubilair is er niet verbrand. Om streeks tien uur ïükte de brandtweer in, een wacht bleef echter nog achter. Onze V.B. verdient voor dit kranig op treden 'hulde! Welke treinen stoppen in Heemstede Aerdenhout? Zoöjls we reeds in het raadsverslag van de vorige week meedeel den stoppen er hier met ingang van 15 Mei a.s. meer treinen. De uitbreiding van het aantal treinen dat te HeemstedeAerdenhout zal stop pen is als volgt: In de richting Amsterdam: Heemstede-Aerdenh. vertr. 6.56a) 7.47a) Haarlem aankomst 7.02 7.52 Haarlem vertrek 7.04 7.54 Amsterdam C.S. aankomst 7.19 8.09 In de richting Leiden: A'dam C.S, vertrek 6.15a) 18.04b) 23.45 Haarlem aankomst 6.29 18.18 12.59 Haarlem vertrek 6.34 18.20 0.01 H'stede-Aerd.h. aank.,6.39 18.25 0.06 De treinen met a) gemerkt loopen op Zon- en Feestdagen niet. De trein met b) gemerkt loopt op Zater dagen en op Zon- en Feestdagen niet. HEEMSTEDE. Opening Groentezaak. De winkel galerij aan de Zandvoortschelaan is deze week weer met een" Vermeerderd. Het was goed gezien van den heer W. J Koelemij, groentehandelaar te Haarlem om hier aan de Zandvoortschelaan een filiaal te openen, want juist aan zulk een zaak is hier zeer zeker 'behoefte. En zoo mogen wé hét dan ook als een verblijdend teeken waarnemen dat de win kelstand aldaar weer met een branche is vermeerderd. De winkel is smaakvol ingericht, de di verse soorten groenten in blik staan in lange rijen keurig opgestapeld, terwijl' de groenten het interieur verder versieren. Voor de verschillende artikelén die door dezen ondernemer geleverd worden verwij zen we naar een advertentie welke in dit nummer voorkomt. Door de aanhoudende strenge vorst kan het nieuwe telefoonnummer nog niét aan gesloten worden (26058) zoodat then voor spoedbestellingen 'hiermede rekening dient te houden daar de zaak te Haarlem (telef 12728) niet aan alle wenschen, gezien den afstand, naar behooren kan voldoend Doc'h dit is maar tijdelijk, spoedig zal de telef. gereed zijn en dan staat de heer Koe'emij, die ook te Haarlem een goede reputatie geniet geheel "ter Uwer beschik king om bestellingen "naar wensch uit te voeren. Inmiddels den ondernemer onze beste wenschen. „LATIJN". Februari heeft ons een wintertje gegeven om het schaatsenrijden nu eens uit de pen te leeren en ook om een macht van La- tijnsche stukjes te hooren, die niet alleen de verhalen van jagers en visschers maar ook die vani schaatsenrijders sieren. Voor jaren hoorde ik te Heerenveen in het „Posthuis" bij gelegenheid van een grootsch Tihalfeest het volgende gesprek aan. „Toen ik voor drie jaren te Ljouwert (Leeuwarden) op 8 Januari den eersten prijs had gehaald", vertelde Fetze Atzes, die in de wandeling „Rooie Fetze" 'heette, „■was ik van plan 's avonds nog naar 't Fean (Heerenveen) te glijden en daar den volgenden Thialf-prijs binnen te halen. Ik hield mij 's avonds op de prijsuitdeeling wat lang op, maar 't was lic'htemaan en daarom streek ik met de krans om den 'nals, 200 in den zak en een sigaar in 't hoofd forsch over 't ijs voort, het Vliet uit over Warga en de Grouwster Ee. Voorbij Akkrum vloog ik de Deel in. Bij de spoor brug was een wak, dat wist i'k, maar door mijn geweldige snelheid was ik er voor, eer ia 't 'besefte. Maar wonder, toen 'k 'boven 't wak was, vloog ik er over. Ik verbeeldde me echter, dat er wan aan njijn linkervoet kwam te hangen. Daarom hield ik even in, toen 'k weer ijs onder de voeten had. Ik wendde mij om en zag een kerel op 't ijs iggen. Dank je, baas,zei hij, dank je wel; als je me niet gepasseerd was, had ak moeten verdrinken. Nu 'begreep ik het. Toen 'k met 'bliksemsnelheid over 't wak gevlbgen was, had die arme duvel me 'bij 't been gepakt en was gelukkig mee gesleurd." „Ja", nam toen Atze Hylkes het woord, „op 't ijs kun je wat beleven. Zoo reed ik in 't zelfde jaar, waar Tetze van spreekt, maar 't was tweede Kerstdag, met een ste- vigen noordooster achter mij de Boorne af van Oildeboorn naar Akkrum. Bij de Nes- serzijl waren twee bijzonder groote wak ken vlak achter mekaar. Dat wist ik en 'k wou net wat inbinden, toen 'k er al voor was, net als Tetze. Maar zoo gelukkig als bij was ik niet, want ik zat er in, voor 'k 'het wist. Door de ontzettende vaart stoof ik door 't eerste wak met mijn kin tegen 't ijs aan, zoodat mijn hoofd achterover in den nek slbeg. Maar met de beenen vooruit vloog mijn lichaam onder 't ijs door in het tweede wak en toen er weer uit. Daar lag ik languit op 't ijs mét mijn hoofd onder den rug. Gelukkig waren er gauw twee baanvegers bij de hand; ze draaiden mij om en terwijl de een mijn beenen vasthield, gelukte bet den anderen met veel moeite mijn hoofd weer in een 'behoorlijken stand te trekken." „En héla je later nooit last van je nek gehad?" vroeg een jongmensch, dat met open mond geluisterd bad. „Heelemaal niet, ja toch, ik moet zeggen, dat ik wat stijf in den nék was, toen 'k veertien dagen later twee uur 'bij mijn meisje had gezeten. Maar, zooals ik zeg dat kan ook wel van wat anders zijin geko men". „Nou", zei 't jongmensch met een zucht, „uw geval was nog haast sterker dan dat van Tetze", KERST ZWART. Wat ons lachen beteëkend. Er zijn weinig onderwerpen, die de ge leerden niet wenschen te onderzoeken, Daarom is het begrijpelijk, dat een onder zoeker odk nagegaan heeft in hoeverre het karakter van den mensch verband houdt met zijn lach. En hij vond uit dat menschen, die een A-geluid laten hooren, als zij lachen, goe de hartelijke vrienden zijn, van prettig open karakter, dus betrouwbaar. Hoort men een E-klank in den lach, dan heeft men met iemand te doen, die weinig opgewekt is, meer flegmatisch dan inpul- sief. De I-klank 'heeft iets kinderlijks. Kinde ren lachen in I. En als groote menschen dat ook doen, dan bewijst dit, zoo zegt bovenbedoelde geleerde, dat zij hun kin derlijkheid nog niet verloren hebben. O-lachers, zijn meestal menschen, die succes in het leven hebben. Zij storen zich weinig aan het oordeel van anderen en gaan hun eigen weg. U is een 'lachklank, die weinig geliefd is. En begrijpelijk. Meestal zijn het „zure" typen, die de „U" in hun gelach doen hoo ren. Zij zijn allerminst prettig in gezelschap en voor het overige lachen ze ook weinig. Wat is Uw ervaring met Uw kennissen? H. O. V. De Haarlemsche Orkestver- eeniging 'geeft Zondagmiddag half drie in het Gemeentelijk Concertgebouw een na- middagconcert, waarbij medewerking ver leend wordt door den heer Jan van der Velde, viool. Het programma luidt: Eine kleine Nachtmusik van Mozart, a Allegro, b. Romance, c. Menuette, d. Ron do. (op verzoek). Vioolconcert no. 6 (es gr. terts) Mozart, a. Allegro, b. Adagio, c. Rondo (eerste uitvoering). Baskische Fan tasie (viool en orkest) G. Pierné (eerste uit voering). Les Préludes, Fr. Liszt, (op ver zoek). We ontvingen het Februari-nummer van „Onze Aarde", uitgave van Holkema Waren'dorfs Uitg, Mij. A'dam. Abonne mentsprijs 10.per jaar. De inhoud van dit keurig verzorgd tijd schrift vermeldt: Centraal Nieuw-Guinea door J. C. Lamster; Op weg naar Perzië door A. Steijk; In het land van de Baak- sche Beek door Kerst Zwart; Wajong Wong (tweede deel) door Tassilo Adam; Sprokkelingen; Leestafel. De uitgevers doen voorts aan nieuwe abonné's mededeeling dat zij, die jaargang 1928 niet compleet in bezit hebben, deze géheel compleet en keurig gebonden kun nen bekomen bij hun boekhandel a 10.- per exemplaar. „De WANDELAAR". Zooeven verschenen hij den uitgever A, G. Sdhoonderbeek te Laren, de tweede af levering van „De Wandelaar" maandblad, gewijd aan natuurwaardeering, natuurbe scherming, heemschut, geologie en folklore. De redacteur, Rinke Tolman, schetst in een causerie het leven der sierlijke blauw borstjes. Prof. dr. J. van Baren beëindigt in dit nummer zijn Geologische wandeling, waar- VAN BLOEMENDAAL JAARGANG 1928 PRIJS f 1.50 Te Aerdenhout verkrijgbaar bij A. HUPKENS, Zandvoortschelaan 165 in hij op aantrekkelijke wijze een relaas gaf van al hetgeen er aan Duinvorming vastzit. Hoe schoon het duinlandschap wordt wanneer dit 'door den witten winter wordt, aangeraakt, vertelt ons G. P. Klijm in eeü fijn prozastukje. J. B. Bernink wordt getroffen door dé witte wereld in zijn geliefde Twentsche land en 'beschrijft hoe schoon het gebied van den kronkelenden Dinter in den win ter is. De, op donkere vogelnesten gelijkende, misvormingen in het geboomte, die den naam heksenbezems dragen, hadden de levendige aandacht van P. J. Schenk,, die geruimen tijd' stil staat bij dit zoo zeer tot de verbeelding sprekende verschijnsel. Ds, J. I. van Schaic'k is er met een vrij buiter en zijn hond in een blanke winter nacht pp uitgetrokken om een otter te ver schalken; geen jachttropeeën werden ver zameld, maar wél een fonds van fijne her inneringen aan een ontroerend mooien tocht over sneeuw en ijs. Kanaal-aanleg zal in 't Limfoungsche boeiende en bloeiende schoonheid ie loor doen gaan; dr. Felix Rutten is het, die in een pakkend' artikel dit verlies betreurt. G. J. Klokman J.Az, kenner van den Gei'derSchen Achterhoek als weinigen, ver telt smakelijk van oude gebruiken dié in zijn streek nog in eere zijn gebleven. Een nieuwe rubriek werd in 't tijdschrift geopend, getiteld „Van en voor de lezers", waarin redactie en 'belangstellend publiek korte notities geven met betrekking tot de meest uiteenloopende onderwerpen. Kwistig staan tusschen den tekst vele fraaie foto's van mannen als Dinigeldein, Strybos, Tepe en verscheidene andere me dewerkers a'fgedurkt. Bevallen: M. StalsMaunz, d.; J, F. van den Klinkenbergde Jong, z. Getrouwd: C. A. Honig en H. B. Mostert; M, van Houten en M. Schouten. Overleden: J. H. Toornent, 75 j., over leden te Haarlem; L. A. Joustra, 7 j., over leden te Haarlem; S. M. Voet, 74 j,, overleden te idaariem; E. M. V. Roeff, 68 j., overleden te Amsterdam. Terug te bekomen bij: G. J. Muloer. Bloemen- daalschtweg 200 Overveen, een rijwielbelasting- menk; Gemeentelijke garage Dcnkerel'aan 18 Bloe- mendaal, een stof dop van een co'U'ingspatent-as; Dijkstra Duinlustweg 22 Overveen, een muilkorf; K.Oeiemij, Zuiddrtuindorpllaan 9a Overveen, een porbemonnaie; J. Hana, Oranje Nassaulaan, 8 Overveen, een slede; Kist, Bentvel'dsweg 7 Aer denhout, een heerenhorloge; Hoogesteiin, Alb. Thijm'laan 44 Bloemendaal, een rijwielbelasting- rnevk; C.'de Wilde, Dahlialaan 17 Aeriden'hcut, een DoubOé potlood; Kenbeek Boseblaan 10 Bloem en- daal, eeü rijwiel; A. Sohoortl, Schuitstraat 13 Sant poort, een rijwielbelastinginerk; Bleij, Rijnegom- laan 9a Aerdenhout, een beige wollen sjaal'; Sto-1- bengltaan 26 Aerdenhout, komien aankopen, een zwarte poedel; C. van Schiagen, Nieuwe Kerk plein 32 Haar'em, p.o. Otte, een grijze jas; R. Kok, de Olercqstraat 168 Haarlem, een blauwe deken; aan den politiepost Aerdenhout een paar heeren- haaidscboenen, een wollen kinderhandschoen; aan het bureau van politie te Overveen, een 'gebroken honidenhafeband met penning Nc. 1041 gemeente Haarlem, een huissleutel, twee sleuteltjes aan een touwtje, een sleutel merk Lips. AANSTAANDE ZONDAG. BLOEMENDAAL. Nip. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk, n.m. 5 uur dezelfde. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Ma- ranatlha" v.m. 10 uur de 'heer H. v. d. Werff te Boskoop. Donderdag 7 Maart 's avonds 8 uur Zendings- bijeenkomst in de Gymnastiekzaal van de Chr. School, Zomerzorgerlaan, spreker; de heer A. van Dijk, zendeling, te Heemstede, Onder werp; „Jappen", met lichtbeelden. GEREFORMEERDE KERK v.m. 10 uur Dr. J. H. Bavinck te Heemstede, 's av, 5 uur dezelfde. VRIJE KATHOLIEKE KERK, Popellaan, Kinheim- park, v.m. 10.30 uur Gezongen Heilige Mis. Woensdag 6 Maart 's av. 8 uur Vesper en Lof. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur Dr. M. J. A. de Vrijer te Amsterdam. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING, Eikenlaan, v.m. 10.30 uur Dr. S. H. N. Gorter, doopsgez. pred. te Rot terdam.

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2