PLAATSELIJK NIEUWS ADRESBOEK ■■KERK-AGENDAM BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN BURGERLIJKE STAND. Gevonden Voorwerpen. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. Zelfs de meest gevoellooze mensch snijdt zich niet gaarne in eigen vleesch. MAANDAG. Men overtuigt niet altijd als men aan dringt. LINSDAG. De deugd eischt daden; praat heeft wei nig te beduiden. WOENSDAG. Goed voorbeeld is beter dan de beste preek- DONDERDAG. Gelukkig de mensch, die, als hij aan de vergankelijkheid van zijn bestaan denkt zibh troosten kan met de gedachte, dat hij velen tot voorlichting is geweest. VRIJDAG. Eerlijkheid duurt het langst; maar hij, die om deze reden eerlijk is, is niet eerlijk. ZATERDAG. De zintuiglijke waarneming is het funda ment van alle kennis. BLOEMEND AAL. Kon. Ned. Mij, voor Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling BloemendaalVelsen. De Afd. Bloemendaal-Velsen der K. N. M. v. T- P. hield Woensdagavond 20 de zer, haar maandelijksche bijeenkomst in Hotel Vreeburg te Bl'daal. Als spreker voor dien avond trad op de Heer A. J. van Laren, Hortulanus van Amsterdam met het onderwerp ,,De cultuur van Orchideëen". Het was spreker aangenaam dit onder werp te behandelen in een omgeving waar de cultuur dezer exotische plaaten bekend is bij de toehoorders. Na een kort geschied kundig overzicht werd gereleveerd hoe betrekkelijk nieuw deze cultuur is en de opgang en kennis dezer planten slechts dateert van de laatste 60 a 70 jaren. In 1731 werd de eerste Orchidee ingevoerd en thans zijn reeds een duizend soorten beschreven en in cultuur. Het glanstijd- perk viel in 18801900 toen verschillende .tngelsche en Duitsche plaatwerken daar over werden uitgegeven. Tegenwoordig is de animo verminderd maar deze planten zijn het waard de belangstelling weer op te voeren. Was het vroeger uitsluitend een liefhebberij-cultuur, tegenwoordig is de zettend toegenomen omdat diverse soor ten kunnen worden gezaaid en de techniek zoo is verbeterd dat enkele soorten auto matisch gekweekt kunnen worden met evenveel kans op succes als iedere andere plant. Een volledig cultuur-onderwijs zou wel 12 lessen eischen en het is natuurlijk niet mogelijk alles op een avond te behan delen, waarom Spreker zich 'beperkt met op te geven dat voor een goede cultuur noodig is dat men zich op de hoogte stelt van: de geografische herkomst de outil lage der kassen - de geslachtelijke en de on-geslachtelijke vermenigvuldiging de kruising de verzamelcultuur de liefhebberij en de speciaalcultuur de ziekten en 'beschadigingen de geschie denis en de nomenclatuur en de systema tiek. Spreker behandelt dan ook alleen de voornaamste gegevens en legt er den na druk op dat bij iedere soort de cultuur moet geschieden in overeenstemming met de natuurlijke levensomstandigheden doc'h dat bovendien de kweeker over heel veel ervaring -moet kunnen beschikken. Vervolgens worden dan behandeld: de inrichting der kassen de vochtigheid het luchten het schermen 'het verpot ten het gieten waarbij te bedenken dat staand water voor alle orchideëen doodend is de ongeslachtelijke vermenigvuldiging door scheuren of doorsnijden van den wor telstok de geslachtelijke vermenigvul diging: de bestuiving het ontkiemen door symbiose met eigen soort schimmel de beschadigingen door Cat'laya-vlieg en kakkerlak en de bestrijdingsmiddelen daartegen. Dan zegt Spreker nog een en ander over eigen kweék tegenover importatie- Hij belangstelling voor speciaal-cultuur ont- wijls finantieel voordeelig alhoewel het risico niet te onderschatten- is. De beste tijd voor importeeren is 'het voorjaar; 'het verzamelen moet gebeuren tijdens de rust tijd der planten; voorzorgen zijn te nemen tegen het tevens importeeren van onge- wensc'hte insecten. De pas aangekomen planten moeten rust hebben en eerst als teekenen van opleven zichtbaar zijn mag voorzichtig water gegeven worden en het oppotten of ophangen mag niet gebeuren voor de wortels zich zichtbaar gaan ont wikkelen. Na de pauze liet spreker een. groot aan tal goed geslaagde lichtbeelden zien en gaf daarbij de noodige toelichtingen. De talrijke toehoorders volgden de le zing met groote aandacht en dankten den spreker met hartelijk applaus. Tijdens de pauze werd het resultaat der keuring voor het puntenstelsel medege deeld. Toegekend werd aan: H- Boeg- schoten voor Amaryllis Hyp. hybr, zaai ling 1926 10; Amorphojhallus Riviêra 10; Primulla obc. coerula 9; Azalea indica Mme v.-d. Cruysse 10; Davalia can'ariense 10; Cy- neraria hybr. Matador 10. Y. Mulder Cat- leya Schröderae 6; Odonto glossum puk chellem 10; Begonia comchaefolia 8; Coe- longine cristata alba 10- B. P. Vader Ro dodendron C'hev. Felix de Sauvage 9. J. van Schoonhoven: groep 'Cyneraria multi- flora 7. J. Ende: Primula obc. 8. J. J. van Cruyningen: Cypripedium clones 10. E. A. W. van Nederhasselt: Azalea nieuwe hy bride soort van Mme Mélanie 8. W. Pief- fers: Primula kewensis en obc- alba 6. De Voorzitter dankte de inzenders voor hunne mooie inzendingen en de Heer van Laren gaf een extra-pluimpje aan 'de Odon- acht importatie gewenscht en is dit dik- Voorzitter dankte in welgekozen woorden den Heer van Laren ook namens de ver gadering voor de zeer interessante lezing. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele leden dankbaar gebruik ge maakt. Nadat nog een vraag uit de Vragenbus, betreffende bestrijding van T'hrips in Be- goniaplanten, was beantwoord, werd de goedbezochte vergadering gesloten. Bloemendaal's Tooneel. Dinsdagavond gaf de tooneelvereeniging Bloemendaal's Tooneel hare eerste uit voering in Vreeburg. Deze vereeniging is het vorig najaar op gericht, maar heeft door verschillende om standigheden pas heden van haar bestaan kunnen doen blijken. De heer Wubbels wees in zijn openingswoord op de groote moeilijkheden, waarmee de jonge club tc kampen heeft en wekte de aanwezigen op om lid of donateur te worden, om de club staande te kunnen houden. Spr. bracht dank aan de directie van „Het Klaver blad" te Haarlem voor de cadeaux en aan de heeren, die voor de muzikale illustratie zorgden, de heeren Grootegoed en De Graaf en den blinden pianist, den heer J. de Wit. De opvoering begon om 8.43. Als eerste stuk had men gekozen „Wan trouwen' van K. H. Spijkman. Een keuze die wij niet gelukkig kunnen vinden, omdat het stuk zware, te zware eischen stelt aan spelers, die voor een deel nog nooit op de planken hebben ge staan. Maar de spelers en speelsters hebben zich met groote toewijding aan hun taak gegeven en Ter Horst en Paula en Ver beek wisten wel stemming in de zaal te brengen, evenals Stijntje en Greta. Het publiek toonde zich dan ook zeer ingenomen met het gebodene en was gul met applaus. In de pauze gaf de heer Wubbels eenige voordrachten ten beste. H. D. Afscheid. Dinsdagavond nam de com mandant der B. V. B. afscheid van leden en bestuur. Namens de brandweer bood een der bestuursleden den scheidende com mandant een vulpenhouder met inscriptie aan. Aanrijding. Zondagmiddag werd een wielrijdster alhier die vanaf het Kerkplein met een kind achterop haar fiets in de richting van de Kennemerweg reed, door een auto aangereden komende van Sant poort in de richting van de Hartenlustlaan. Vermoedelijk door het verliezen van het stuur had deze aanrijding plaats. De dame werd vrij ernstig verwond en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Het kind bleef ongedeerd. De fiets werd totaal vernield. De chauffeur beweerde geen schuld te hebben aan deze aanrijding, waarmee de politie na gedaan onderzoek accoord ging. Schoorsteenbrandje. Vrijdagavond ontstond er een schoorsteenbrandje in de Bosch en Duinlaan door vallend roet. De inmiddels uitgerukte brandweer kon het vuur dooven zonder de motorbrandspuit in werking te stellen. Nazorg voor hulpbehoevende zwakzin nigen. 'De collecte, die Zondagmiddag bij den voetbalwedstrijd HaarlemBloe mendaal gehouden is ten bate van de Na zorgfondsen voor hulpbehoevende zwak zinnigen, blinden en lichamelijk gebrekki- gen, heeft 104.74 opgebracht. Brandje. Achter het gebouw van het Prov. Waterleidingbedrijf is een terrein waar een en ander houtafval ligt dat nog verwijderd moet worden. Een paar jon gens dachten dit „verwijderen" wel met een brandglas klaar te spelen wat hen schijnbaar gelukte, want een flink stuk pa pier vatte reeds vlam, wat ze vermoedelijk in angst hebben weggesmeten op het hout dat in minder dan geen tijd in brand stond. De brandweer bluschte de brand met een straal van de motorspuit op de waterlei- ling. De kwajongens zijn inmiddels opge spoord en met een stevige reprimande weer naar huis gestuurd. Huisvlijttentoonstelling. De afd. Bloe mendaal van den Volksbond tegen drank misbruik geeft morgenmiddag (24 Maart) van 2.304 uur een tentoonstelling van vervaardigde voorwerpen als resultaat van de gehouden huisvlijtcursussen in den" af- geloopen winter. Deze tentoonstelling welke voor een ieder toegankelijk is, wordt gehouden in een der lokalen van het gébouw der Bloe- mendaalsc'he Schoolvereeniging, Liefdadigheidsbazar, Ten bate van het Kinderhuis te Haarlem wordt er 3 en1 4 April a.s. een liefdadigheidsbazar ge houden in een der lokalen van de Bloe- mendaalsche Schoolvereeniging. Ouderavond M.U.L.O. Op 26 Maart wordt er een ouderavond gehouden van de school aan den Vijverweg alwaar de heer J. C. Mol enkele voorbeelden van onderwijsfilms zal demonstreeren. Autobus Bloemendaal-Vogelenzang, Wanneer de bus komt is nog niet bekend, 't gaat er maar om is de dienst rendabel te maken? Dat moet, anders heeft deze dienst geen bestaansrecht, 't Zal nog wel even duren voor deze autobusdienst in v/erking treedt. OVERVEEN. NOG GEEN WONINGBOUW. In de dezer dagen gehouden eerste jaar vergadering van de Coöp, woningbouwver- eeniging „Eigen woning" te Overveen moest de voorzitter, de 'heer Van Abs, tot zijn en zeker wel tot aller leëdwe- zen constateeren, d^t het 'doel der veree niging: het bouwen van woningen nog niet was bereikt. Een pover resultaat, wel ke opmerking echter geenszins deze ver eeniging of haar bestuur, als een verwijt kan treffen. Immers, 'het wil in onze ge ografisch zoo groote gemeente niet vlotten met het verkrijgen van gronden om te 'kun nen bouwen- Slechts de hoop niet eens de zekerheid dus was aanwezig, dat in de naaste toekomst stukjes grond dispo nibel zullen komen voor woningbouw. Men kan zich maar moeilijk los maken van de gedachte, dat er in onze gemeente ook maar iets gevoeld wordt voor het doen verrijzen van woningen voor arbeiders en ambtenaren, uitgezonderd dan de belanghebbenden en het gemeentebestuur, dat althans van eenigen goeden wil 'heeft blijk gegeven. Maar zij, in wier handen de groote stukken grond zich bevinden, zij neigen allerminst tot bevordering van deö toch voor Bloemendaal zoo noodzakelij ken woningbouw voor hand- en hoofdar beiders. Uitslag Veiling. c Dinsdagavond had in Hotel „Van ouds het Raadhuis" ten over staan van Notaris J; H. Wildervanck de Blécourt de veiling plaats van: Een perceel bouwterrein met auto-ga rage aan de Julianalaan hoek Graaf Flo- rislaan, gemeente Bloemendaal. Kooper de heer Jac. Balm voor 10.380. Het winkelhuis met kantoor, woning en magazijn aan den Bloemendaalscheweg. Ingezet op 13.100/iJ. J, Meyer. De werkplaats enj'erf naast het voor gaande. Iingezet ojt? .",t100. F. Witgreve. De perceelen II en III werden gecombi neerd; koopers waren de gebr. Cassee q.q. voor 19.000. Een woonhuis met schuur en tuin aan de Houtvaart te Overveen gem. Haarlem. In gezet op 3900, afgemijnd op 300 door den heer W. G. J. Roozèn. 'Dit perceel werd niet gegund. Aanrijding. Donderdagmorgen had op den Bloemendaalscheweg een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een auto. De 13-jarige loopjongen S. reed per fiets achter een wagen in de richting Overveen. Hij stak naar links over, toen juist de auto van mevrouw van S. te Bloemendaal uit de richting Overveen kwam en den wiel rijder aanreed. Hij kreeg daarbij een diepe wond aan zijn scheenbeen en werd in de Bloemendaalsche apotheek verbonden. Van de fiets waren de pedalen gebroken en van de auto de lantaarns beschadigd. De bestuurster van de auto treft geen schuld. AERDENHOUT. Diefstal. Bij de politie werd Maandag aangifte gedaan dat aan een bouwwerk een kruiwagen eri een mestvork vermist wordt. VOGELENZANG. Auto in Brand. Donderdagmiddag vier uur geraakte op den Vogelenzangscheweg tegenover de buitenplaats van mejuffrouw Prins, een auto in brand. De vrijwillige brandweer werd gêallarmeerd en was spoedig ter splaatse. Zij behoefde echter geen dienst te doen, aangezien de auto reeds totaal was verbrand. De auto be hoorde aan de Gebr. K. uit Amsterdam. De oorzaak van den 'brand is onbekend, KLEVERPARK. Magazijn ,,'t Kleverpark". Wij vinden den naam zeer bescheiden voor dê nieuw gevestigde zaak in de Van Ostadestraat no. 1, en toch ook weer gelukkig geko zen omdat men uit den naam niet kan constateeren wat voor soort zaak het is, en dat is ook zoo, ook als men binnentreedt in de goed gearrangeerde winkel weet men niet precies onder welke branche deze in richting thuis gebracht moet worden, het is daarom beter de zaak te betitelen met een warenhuis, want men kan er van alles krij gen: manufacturen en confectie voor dames en heeren, schoenen, karpetten, kleeden, matten, bedden, dekens, ledikanten, meu belen, klokken, haarden, schilderijen, spie gels, enzenz-, tot zelfs radio en kin derwagens. Men ga er maar eens op be zoek en zal dan nog wel meer vinden. De sorteeringen zijn uitgebreid en de prijzen zeer laag gesteld. De ondernemer inmiddels ionze beste wenschen. HAARLEM. De Lutherfilm. Op 5, 8, 12 en 15 April zal in de Gemeentelijke Concertzaal de Lutherfilm vertoond worden onder auspi ciën der Evangelische maatschappij. De film heeft in Amsterdam, Rotterdam en andere plaatsen veel belangstelling on dervonden. De heer George Robert zal de film met orgelspel begeleiden, terwijl Ds. D. Drijver en Ds. L. D. Poot haar zullen expliceeren. H. O. V. De Haarlemsche Orkestver- eeniging zal morgenavond een concert ge ven in de Studio van A.V.R.O. te Hilver sum- Dit 'is dus het eerste Zondagavond-con cert dat de H.O.V. dezen winter voor de Radio geeft. Als solist zal optreden Frans le Coultre, -"iool. „DE WANDELAAR". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren, zag 't licht de derde aflevering van het onder redactie van Rinke Tolman staande maandblad ,,De Wandelaar", dat gewijd is aan natuurwaardeering, natuur bescherming, heemschut, geologie en fol klore. Jan P. Strijbos, één der bekwaamste na- tuur-fotografen, 'vertelt niet alleen in woord en beeld van veel natuurschoon, dat door de „cultuur" werd vernietigd, maar geeft ook een uitvoerig genoèglijk en -zeer rijk geïllustreerd relaas van de talrijke avonturen, die hij meemaakte, toen hij zich ten doel stelde het leven der reigers op de plaat vast te leggen. De Rotterdamsche jeugdpredi'kant Ds. A. M. van de Laar Krafft vertelt hoezeer hij getroffen werd door de „blijde incom- ste" der prille lente in Holland. Een oude knotwilg had de aandacht van J. Vijverberg, die uitwijdt over al wat er leeft, op om en in zoo'n gehavende boom. Als het voorjaar nadert, worden ook de nesten in de roekenkolonies weer ge bouwd; hoe het daarbij toegaat, leeren wij uit de levendige schets van J. Derksen. Wat er 'gedurende den winter in het Eemgebied valt te beleven schetst ons op frissche wijze Ds- J. I. van Schaick. C. A. van der Ger beschrijft in een cau serie verschillende voorjaarsbloemen, wier sChoon in tuin en veld een bron van genie ten is. Ir. Felix Ortt werd getroffen door het verschijnsel der „hoozen" en 'herinnert in dit verband o.a. aan de Borculosche ramp. De rubriek „Voor en van de lezers" brengt wederom een groote verscheiden heid natuurhistorisch allerlei, Teekeningen en foto's zijn kwistig tus schen den tekst gestrooid. Wij ontvingen van Van Holkema Wa- rendorf's Uitg. Maatschappij het Maart nummer van „Onze Aarde", dat in keu rige uitvoering en interessante inhoud al niet onder doet voor de reeds verschenen nummers, maar steeds weer met nieuwe dingen voor den dag komt, welke den aan- dachtigen lezer vanzelf zal interesseeren. De inhoud van dit nummer is als volgt: Het Priesterschap in Midden-Celebes, door Dr. A. C. Kruyt. Een dagboek in de Dolomieten, door Dr. W. van Bemmelen. Tusschen twee hemelstreken, door A. den Doolaard. Met een camera door Londen, door Verschure; Het Lessedal en zijn geo logische geschiedenis, door Dr. H. van Ca- pelle. Canada, door F. S. Bosman; Sprok kelingen. Het tijdschrift is verlucht met tal van mooie foto's. Nuttige wenken. Om het kleven van het strijkijzer aan stijfsel goed te voorkomen, doet men een stukje boter door de stijfsel. Naaimachines smere men nimmer met zoete olie, daar dit aankoekt. Men gébruike alleen petroleum en wanneer er reeds ver stopping heeft plaats gehad, spuite men eerst met benzine, alvorens petroleum te gébruiken. Aangesneden citroenen blijven goed, wanneer men ze met de aangesneden vlakte naar beneden in een schoteltje met azijiï legt. Een goede flessc'henlak kan men verkrij gen door menging van 25 gram zuivere hars, 250 gram was, 33 gram rundvet en 250 gram oker van de gewenschte kleur, üm de lak te gebruiken moet dit zeer warm zijn. GEDACHTEN Ieder hart, dat zich toewijdt aan een edel werk, veredelt daardoor zich zelf. Hij, die ophoudt een eerlijk man te zijn, is veel gevaarlijker dan hij, die het nooit geweest is. Groote zielen hebben een wil, kleine zieltjes hebben wel eens vlagen van wil. Velen, die het ouderlijk huis minachten, zullen op lateren leeftijd tot de ervaring komen, dat 't daar nog zoo kwaad niet was. VAN BLOEMENDAAL JAARGANG 1928 -:- PRIJS f 1.50 -:- Te Aerdenhout verkrijgbaar bij: J. A. HUPKENS, Zandvoortschelaan 165 PASCHEN Dit is een feest van 't louterende leven, Van overwinnig op den donk rei: dood, Van sterke handen naar het licht geheven, Van rijke vreugde na den stervensnood. Het feest, dat opwekt tot 't blij vertrouwen, Dat alle schaduw met zijn plans vervaagt, Dat idealen liohtend uit gaat bouwen En alle kiem van schoonheid in zich draagt. We vieren 't Pascha met de grondgedachte, Dat alle leven eens, oneindig rein, Weer op zal bloeien uit het stil verwachte En, w eergeboren, smetteloos zal zijn. Dat na den nacht een nieuwe dag zal gloren Met 't hoogste tot voldragen werk'lijikheid En kostb're schoonheid, rijk als nooit te voren, Ons jub'len doet door haar aanmerk'iijkheid. Er moet meer licht op deze aarde komen, Meer volheid in haar armelijk bestaan In valschen schijn van zoete vredesdroomen, Waarin de vredesd'agen ondergaan. Opstandig tot een warmend, koest'rend leven, Dat ook den zwakke in bescherming neemt, Dat ook den arme alles zal hergeven, Wat ied'ren dag aan zijn bestaan ontvreemt. O, donk're wereld, in U zelf verloren, Die noch Uw wezen, noch Uw toekomst kent, Die in het licht van 't Pascha eens geboren, Naar 't duister van een idiepen afgrond rent. Hoort. Hoort de Paaschklok luiden door de landen, Waar alles zich aan eigen voorspoed wijdt En .rustelooze diplomatenhanden Den weg bereiden ter vergank'lijkheid. Opstanding dan, ook in die donk're zielen, Waarin vergoding zoeten wierook brandt Voor hen, die in den grooten oorlog vielen. Voor de victorie van 'hun vaderland, O Pascha, brengt ze lout'rend tot bezinning En leert ze, 't geen in Uw herdenken woont, Dat alle ware, grootsohe overwinning Niet met den dood, maar met het leven kroont. Overleden: J. N. A. Arnhardt, 48 jaar, overleden te Amsterdam. J. M. Broerse, 64 j. I. Vissers, 51 j. Terug te bekomen bij: Handgraaf, Bloemendaal scheweg 71 Santpoort, een sjaal; Mudde, Alb. Thijmlaan 46 Santpoort, een paar witte glacé handschoenen; de Boer, Oranje Nassaulaan 63 Overveen, een hazewindhond, Vennik, Klevexl. 121a Bloemendaal, een werkjasje en hamer; van Boxern, K'leverlaan 6a p.a. Houtgraaf, een zak kapok; J. Biersteker, Hagelingerweg 17 Santpoort, een verm. zilveren potlood; K. Arnold, Ramplaan 84 Haar lem, een broche; Nelissen, N. Stationsweg 14 Bloemendaal, een hockeystick; A. Grootegoed, Bloemendaalscheweg 76 Bloemendaal, een paar witte kiniderhandsohoenen; A. Mirck, Saenredam- straat B. 5 Haarlem, een 'bruin lederen kindertasch- je; Robert, Waldeck Pyrmontlaan 26 Overveen, een sierspeld; H. Vennik, Kleverlaan 121 Bloemen daal een groentemand; Hasselaarsplein 2 Haarlem, een autoped (kinderspeelgoed); Plevier, Midden Tuinidorplaan 14 Overveen, een officiers kwartier- muts; M. Henneman, Hooge Duin en Daalscheweg 30 Bloemendaal, een Eversharp vulpotlood; aan het bureau van politie Overveen, een bivakmuts, een kinderhandschoentje, een nikkelen dop van auto-as. AANSTAANDE ZONDAG. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur Ds. C. J. van Paassen te Haarlem. Goede Vrijdag v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk, bevestiging van nieuwe leden. Collecte v. h. Holl. Teh. v. Zeelieden te Londen. 's Avonds 7 uur Ds. J. C. v. Dijk, bed'. H. Avondmaal. JONGELIEDENSAMENKOMST in Gebouw „Ma- ranatha" v.m. 10 uur de heer Fred. G. Beek man te Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. n.m. 5 uur dezelfde. Goeden Vrijdag 's av. 8 uur Ds. Joh. C. Brus saard. NED. PROTESTANTENBOND afd. Bloemendaal. v.m. 10.30 uur Ds. A. Klaver te Hoorn. VRIJE KATHOLIEKE KERK v.m. 10.30 uur (Palm-Zondag) Gezongen H, Mis. W'itte Donderdag 28 Maart v.m. 8.30 Gez. H. Dienst. Goeden Vrijdag v.m. 8.30 uur Gez. H. Dienst; 's av, 8 uur Goeden Vrijd'agviering met pre- dicatie. Zaterdag v.m. 8.30 uur Gez. H. Dienst, OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur de heer K. Koopman,

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2