Kennisgeving j TOESET Mr C;™™438"40 Speciaal voor Fijn Fruit! J. TH VAN DEN GEMEENTERAAD Bloemendaalscheweg]f226A PLAATSELIJK NIEUWS VARIA KERK-AGENDA Dr=~lÊ J ADVER" I HENNY MüLLER Bloemenabonnementen vanaf f LOO per week STUDEBAKER Automobielen J. G. VERBEEK FONGERS j RIJWIELEN j G. VERBEEK j Gevonden Voorwerpen. 3F=IE Bovenhuis Fa. Bernai Overhen ONDER D1REC - KOL INZE Agent voor Bloemendaal Openbare vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, gehouden op Donderdag 28 Maart 1929 ('s nam. 2 uur) in het Raadhuis te O verveen. Voorzitter: Jhr. A. Bas Backer, burgemeester. Aanwezig alle leden. Punt 1. Ingekomen stukken. 1. Dankbetuiging van den Heer J. de Jong Czn. voor het hem verleenen van den titel van Direc teur van Publieke Werken, 2. Bericht van Gedeputeerde Staten, dat zij verdaagd hebben hunne beslissing omtrent het raadsbesluit: a. tot het overnemen van wegen in het z.g. Rijnegompark b. tot het in erfpacht afstaan van grond nabij den Schulpweg en de Ign. Bispincklaan aan de provincie Noordholland. 3. Verslag over 1928 van den schoolarts voor de scholen D en E. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 4. Verzoek der Coöperatieve Woningbouwver- eeniging Eigen Woning" W. A, om voor woning bouw geschikt gemeente-terrein te harer beschik king te stellen. Burgemeester en Wethouders geven in overwe ging aan genoemde vereeniging te berichten, dat met haar verzoek te zijner tijd rekening zal wor den gehouden De Raad keurt dit goed. 5. Verzoek van enkele in Haarlem wonende Bloemendaalsche politie-agenten om hun een toe slag op hunne woninghuur te verleenen. Burgemeester en Wethouders geven in overwe ging afwijzend op dit verzoek te beschikken, doch aan adressanten mede te deelen, dat bij het stich ten van bouwvereenigings-woningen met hunne belangen rekening zal worden gehouden. De heer Noorman vraagt hoeveel gemeente ambtenaren en werklieden er momenteel in Haar lem wonen die in dienst zijn der gemeente Bloe mendaal. De Voorzitter beloofd een onderzoek naar het aantal te zullen instellen waarvan de Raad mede- deeling ontvangt. In verband hiermede wordt het verzoek van de politie-agenten aangehouden. De bedoeling is, om te controleeren of er meerdere gemeentewerklie den van deze gemeente in Haarlem wonen die een hooge huur betalen, daardoor kan de zaak beter beoordeeld worden. 6. In verband met de uitbreiding van het auto park, dat weldra uit 3 walsen, 6 auto's, 3 motor rijwielen en 3 motorgrasmachines zal bestaan, waardoor de reparatiewerken aanzienlijk zijn toe genomen, terwijl in den zomer slechts één mon teur en in den winter twee beschikbaar zijn en bovendien ter bediening van al die motoren niet meer dan 5 chauffeurs disponibel zijn, stellen Burgemeester en Wethouders voor hun een crediet te verleenen tot aanstelling van: a. een monteur-chauffeur op een salaris van ƒ35,per week; Goedgekeurd. Punt 2. Overname van wegen en grond op Ael- bertsberg en langs den Kennemerweg. Punt 3. Voorstel tot huur van het strand van den Staat. Punt 4. Overname van grond langs den Bloe- mendaalscheweg van den heer P. P Wiegman. Punt 5. Vaststelling 3e suppletoire begrooting dienst 1928. Punt 6. Aanvulling van de Algemeene Politie verordening. Vastgesteld wordt de Verordening tot Aanvul ling der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Bloemendaal. Artikel 1, Tusschen de artikelen 38 en 39 wordt een nieuw artikel 38a ingelascht, luidende: „Het is een ieder, met uitzondering van het ..daarvoor aangewezen personeel, verboden op of ,,aan den openbaren weg vuilnis, zich bevindende ,,in bakken, tonnen, ketels, emmers, vaten of der gelijke te doorzoeken, te verzamelen of mede te „nemen, zoomede dergelijke voorwerpen om te „halen." „Overtreding wordt gestraft met boete van ten „hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van „ten hoogste zes dagen," Artikel 2. Tusschen de artikelen 88 en 89 wordt een nieuw artikel 88a ingelascht, luidende: „Het is verboden een motorrijtuig, rij- of voer- „tuig of rijwiel te plaatsen of te laten verblijven „op of aan die wegen of gedeelten van wegen, „door Burgemeester en Wethouders aangegeven. „Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten „hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis yan „ten hoogste zes dagen. „Motorrijtuigen, rij- of voertuigen en rijwielen, „welke in strijd met deze bepaling worden aan getroffen, kunnen op kosten der eigenaren, hou- „ders of bestuurders door of op last der politie „worden overgebracht naar ter bewaring dienende „gebouwen en terreinen." Korte Kleverlaan 26, Tel. 22861 jgi i===i»=ip=nr.r ii Ondergeteekende heeft de 'eer UEd. mee te^deelen dat zijn zaak medio APRIL wegens UITBREIDING zal verplaatst worden van BLOEMENDAALSCHE WEG 267^ naar het schuin tegenover nieuw gebouwde perceel Hoogachtend, A. KOL I ■3EEEJE 3B0 Artikel 3. Tusschen de artikelen 96 en 97 wordt een nieuw artikel 96a ingelascht, luidende: „Met gelijke boete wordt gestraft ieder, die „nalaat door het nemen der noodige voorzorgs- „maatregelen te voorkomen, dat honden, die on- „der zijn toezicht staan, op de openbare gemeen tegronden, grasperken, bloemperken of heester- „perken beschadigen of op die gronden, ter plaatse „waar zulks met borden is aangegeven, losloopen. „De verbodsborden worden van gemeentewege ngeplaatst en dragen het opschrift: „Verboden voor „losloopende honden". Na eenige gedachtenwisseling betreffende de re dactie van het laatste artikel, wat nog nader door wethouder Van Nederhasselt wordt toegelicht, wordt dit punt aangenomen. Punt 7. Wijziging der Verordening op het Noord zeestrand. Eenig artikel. Artikel 4 wordt gelezen als volgt: „Met boete van ten hoogste 25.of hechte- „nis van ten hoogste 6 dagen wordt gestraft ieder „die op het strand in pacht bij de gemeente, Koop- waren vent of zoowel direct als indirect tegen „of vergoeding deze aflevert." „Door of namens B. en W. kan van deze ver bodsbepaling ontheffing worden verleend." De heer Laan licht dit punt nog nader toe en deelt de Raad mede, dat dit artikel slechts ten deele wordt toegepast, d.w.z. B. en W. geven toe stemming aan menschen die zij min of meer ken nen om strandbezoekers van levensmiddelen te voorzien; B. en W. houden zoodoende het heft in handen en geeft alleen aan nette menschen die te vertrouwen zijn, toestemming. De heer Kremer vraagt hoever dat dit strekt, zoodoende kan er toch z.i. een ongewenschte toe stand geboren worden; spr. vraagt wie dan wel toestemming krijgen. De heer Laan: „Kijk, jij zou daar b.v. wel toe stemming voor kunnen krijgen." (Gelach) Wordt verder goedgekeurd. Punt 8. Intrekking raadsbesluit van 20 Januari 1927 voorzooveel betreft herziening van het Uit breidingsplan Rijnegom-Boekenroode. Aldus besloten. Punt 9. Ontheffing van bepalingen der Bouw verordening. b. een leerling-bankwerker op een salaris van 20.per week. Ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening ordt verleend aan: I. a. A. Bierens de Haan, voor bouw van een broeikas aan den Zwaluwenweg; b. O. M. baron Groeninx van Zoelen, voor bouw van een garage aan den Boekenroodeweg; c. P. van Boort, voor verbouw van een garage aan de Zonnebloemlaan; d. W. F. Emck, voor bouw van een villa met garage aan de Zonnebloemlaan; e. A. J. Kol, voor bouw van een garage aan den Bloemendaalscheweg; f. G Smit, voor bouw van een garage aan de Madelievenlaan g. J. J. \erhagen, voor bouw van een garage aan de Zonnebloemlaan. h. de directie van het P.E.N. voor bouw van een transformatoren-gebouwtje aan de Prins Mau- ritslaan. Wordt geweigerd aan: II. a. J. W. F. van der Valk, voor bouw van twee dubbele woningen aan den Joh. Verhulstweg, aangezien de gevraagde dispensatie voor zij- en achterwaartsche vrije ruimte te groot is; V ooraf ontstond hierover eenige discussie. De heer Noorman vraagt ontheffing en maakt ernstig bezwaar tegen het voorstel van B en W.; de zijwaartsche ruimte is volgens spr. daar groot genoeg, in aanmerking nemende de toestand daar ter plaatse, het komt spr. gewenscht voor den heer Van der Valk nog eenmaal in de gelegenheid te stellen. De Voorzitter antwoordt dat als de aanvrager opnieuw een gewijzigde situatie-teekening indient, het mogelijk is dat er ontheffing verleend wordt. De heer Schulz is het met dit antwoord niet eens, want dan is het toch mogelijk dal er een afwijzing op volgt en dat kost tijd en geld; spr. zou dit verzoek willen toestaan zooals het thans luidt, want de weg waaraan dit gebouw zou ko men is secundair, zoodat bij eventueele wegver- breeding er nog wel ruimte voor overblijft, daarbij komt nog dat het aanzien meer gebaat als ge schaad wordt, omdat het 'n mooi gebouwencomplex wordt, temeer nog daar het in de bedoeling ligt om daar achter kleine middenstands of arbeiders woningen te bouwen. Spr. hoopt dat de Raad zal toestaan. De heer Cassee onderschrijft de woorden van den heer Schulz en voegt hier nog aan toe dat het hier geldt het lage gedeelte aan de Joh. Ver hulstweg, waar de speciale villabouw niet wordt gehandhaafd. De heer Laan antwoordt dat hier de boel wel een beetje verknoeid is,maar het gaat daarom niet aan om maar dispensatie te verleenen, als de een toestemming krijgt, nioet een ander het van zelf ook hebben. De open ruimte moet in onze gemeente gehandhaafd blijven. Spr. geeft de Raad in overweging om dit verzoek niet toe te staan. De heer Schulz wijst nogmaals op de billijkheid van dit verzoek, omdat de weg waaraan gebouwd zal worden nooit een verkeersweg wordt, zoodat de bouw van twee dubbele villa's de omtrek niet zal schaden. De heer Prinsenberg kan zich niet vereenigen met de gedachte van den heer Schulz. Spr. sluit zich aan bij de woordenvan den heer Laan, de boel is daar verknoeid; het gaat niet aan om die methode voort te zetten. Na eenige verdere bespreking wordt het voor stel aangenomen met tegenstemming van de hee- ren Cassee, Noorman en Schulz. b. A. Vos, voor bouw tvan een groote schuur aan de Teding van Ber.lj|.5iitlaan, daar door het verleenen dezer vergunling gesloten bouw zou ontstaan. ,1 De heer Hogenbirk zoü! ook dit verzoek in te genstrijd met bet voorstel van B. en W. willen toestaan, er staat naast dit perceel ook een huis met een schuurtje zoodat het hier ook wel kan. De heer Laan maakt duidelijk dat het hier weer dezelfde kwestie geldt, we kunnen die knoeiboel niet toestaan. Spr. geeft de leden van den Raad in overweging eens een kijkje te gaan nemen in Rijnegom dan kan men de resultaten van de hand having van de bouwverordening zelf eens zien, hoe aardig dit staat, de sohuurtjes zijn zoo ver mogelijk achter in de tuinen geplaatst. Voorstel B en W. wordt aangenomen. Als na-ingekomen stuk komt in bespreking punt 10; Autobusdienst BloemendaalVogelenzang. (De breedvoerige discussie over dit punt wordt we gens plaatsgebrek in een volgend nummer opgenomen.) Het voorstel van den heer Cassee om dit punt aan te houden en B. en W. op te dragen eerst nog nader met den heer Dlie te onderhandelen, komt in stemming en wordt aangenomen 114. Tegen stemmen de heeren Luden, Dorhout Mees, Laan en Van Nederhasselt. Rondvraag. De heer Noorman vraagt hoe het staat met den scholenbouw te Overveen. De heer Laan antwoordt dat d'e stukken bij de gemeente Haarlem zijn, wij kunnen niet beslissen zonder toestemming van Haarlem, deze stukken zijn nog niet binnen De heer De Clercq klaagt over vernieling van natuurschoon in het Naaldenveld- spr. vraagt of daar niets aan te doen is. D.e heer Laan vindt het erg jammer, maar kan er niets aan doen, aangeziem dit terreinen zijn van de maatschappij „Veen en Duin;". De heer Prinsenberg brengt nogmaals ter sprake de doortrekking van de Oranje Nassaulaan, indien de onderhandelingen niet slagen: zou spr. tot ont eigening willen overgaan. De heer Laan zal diteens overw egen, voorts deelt spr. mee dat de gemeente plannen heeft om een hertenkamp te stichten bijf de kom van Saxen- brug, er zullen dan ook zwamen en pauwen wor den ingebracht. Spr. vraagt boe de Raad hierover denkt; verder deelt spr. mee, dat de gemeente, behoudens goedkeuring van den Raad, de hekken aan den Hoogen Duin 'en Daalscheweg en aan Let NJfilhelminaduin wil verwijderen. De Raad stemt hierin toe. Daarna sluiting. BLOEMENDAAL. Ouderavond- Voor de school aan den Vijverweg werd Dinsdag een ouderavond gehouden waar de heer J. C. Mol eenige lilms op het gebied van onderwijs ver toonde. De heer Mol wees er in zijn inleiding op, hoe moeilijk het is voor de onderwijslilïn om zich de plaats te veroveren, die haar toekomt. De kosten zijn hoog, en de amusements film heelt de film bij onderwijsautoriteiten vaak in kwaden reuk gebracht. Hierbij komt nog, dat de vraag „centrale film ot niet" nog niet uitgevochten is en de door groote maatschappijen vervaardigde on- derwijsfilms nog vaak sensationeel zijn. De heer Mol vertoonde allereerst mi croscopische films, het levende bloed bij mensüh en dier, waarnaast de sappen- stroom in de plantweefsels, iragmenten uit een nieuwe film, de wonderen in een wa terdroppel, en tot slot de vertraagde en versnelde film in de be wegingen bij mensch, dier en plant. De films werden met zeer veel aandacht gevolgd en werd op grooten prijs gesteld. De ouders kregen daarna nog een oogen- blik gelegenheid om over de onderwijs resultaten van hun kinderen te spreken. E. H, B. O. De door de Bloemendaal sche Reddingsbrigade gehouden cursus in Eerste Hulp Bij ÜngeUukken is Dinsdag avond in een schoollokaal met een eindles weer gestaakt. De cursisten hielden een eindrepetitie bij wijze van examen waarbij viel op te merken 'dat de dames het er in dit geval minder goed afbrachten dan de heeren. Aan alle heeren kon een E- H.-diploma worden uitgereikt. Na afloop van de les werd de leider van den cursus, Dr. C. G. J. Bos te Overveen, door den voorzitter van den B. R, B., den heer E. W. A. van Nederhasselt toegesproken. Hem werd hul de en dank gebracht voor de bij den cursus betoonden ijver en toewijding en als blijk van appreoieering bood spr, hem namens de cursisten aan een zilveren lucifersdoos met inscriptie. Agent voor Bloemendaal: i Bos. De motor was beschadigd en werd naar een garage gesleept. Electrische tram ontspoord- De heer C. S. uit Haarlem kwam een dezer dagen met zijn auto van den Oranjelaan naar de Julianalaan in de richting Haarlem. Juist kwam de electrische tram van Overveen in dezelfde richting. Door dat de bestuur der van den auto de bocht te groot nam, kwam hij met zoo'n vaart tegen de tram dat deze hierdoor derailleerde en geheel dwars op de rails kwam te staan waardoor de dienst geruimen tijd werd vertraagd. De auto werd. licht 'beschadigd. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Recept. Schapenvleesch met sla'boonen en aard appelen. Benoodigd: 1.5 pond schapen vleesch of l'amsvleesch, 1.5 pond aardappe len, 1 K.G. sla'boonen, 3 afgestreken eet lepels 'boter, 1 ui, een paar kruidnagelen, wat zout. Bereiding: Zet het gewasschen vleesch op met ruim 'n liter kokend water, voeg er wat zout bij ert de heele ui, waarin de kruidnagels zijn gestoken. Laat in een goed gesloten pan het vleesch zoo een uur sto ven. Voeg er dan de afgehaalde, gewasschen en 'gebroken 'boonen bij en de boter, laat die drie kwartier meekoken, leg er dan de geschilde aardappelen- op en laat alles te zamen verder gaar worden (nog ongeveer een half uur). Neem 't vleesch uit de pan, snijd het in nette plakken, schik din in 't midden van den verwarmden schotel en leg er de boo nen met de aardappelen over heen. Giet »r eenige lepels kooknat over en presen teer de rest van het vocht in een sauskom er hij. Huisvlijttentoonstelling. De huisvlijt- cursussen welke onderleiding van Mej. A. Ezechiels voor Bloemendaal en van mej Hulshoff voor Overveen, in den afgeloopen winter gehouden, mogen uitstekend ge slaagd heeten, omdat de nuttige resultaten Zondag zijn tentoongesteld in een der lo kalen der Bloemendaalsche Schoolveree- niging, waardoor dit succes 'zoo in over vloed kon worden (geconstateerd. Het drukke bezoek was een overduide lijk bewijs dat d>eze arbeid op hoogen prijs wordt gesteld. Mej- tzedhieis heeft te Bloemendaal den cursus geleid op Dinsdagavond met 36 leer lingen verdeeld over 2 clubs en mej. Huls- hoit te Overve;en met 39 leerlingen even eens over 2 gi:oepen op Woensdagmiddag. De cursus duurde Van November tot Maart. Het publiek kon Zondag', zooals we in den aanhe.f reeds meedeelden, ten volle genieten van het mooie handwerk, aardig werk vem pitriet; vazen boortbonmandjes, mandjes voor bloempotten, sleutelmand jes, enz. met aardige versierselen van lint en kralen. OVERVEEN. B- R. B. Uit een gehouden jaarver gadering van de B. R. B. in Hotel Roozen- daal te Overveen bleek dat de vereeni ging over het afgeloopen jaar tevreden is, als gunstige resultaten werden door den secretaris in zijn jaarvertslag genoemd de totstandkoming van de telefoon naar het Bloemendaalsche strand, het leveren van nuttig werk bij feestelijke gelegenheden, o.a. op Koninginnedag, de toeneming van het aantal leden en ten laatste het meest verheugende, 'de B. R. B. komt in het bezit van een Tom. Tot bestuursleden wenden herkozen de heeren E. W. A. van Nederhasselt en Meyering (aftr.) en E. de Graaf. De heer J. Hendriks werd herkozen als lid van de Technische Commissie. De heeren J. Kuyl, H. Hasselmeyer en Postma, die door Ir. Meye-r, bouwmeester van den Tom zullen opgeleid worden voor de behandeling daarvan, zullen op hun beurt weer verschillende roeiers opleiden. Mej. M. Kraut werd gekozen tot instruc- trice bij de izwemoef-eningen in Stoops Bad. Aanrijding. Een aanrijding had plaats op den Blo-emendaalsche weg hoek Tette- roodewug tusschen een auto en een motor rijwiel. Een vrachtauto reed van den Tetterode- weg in den richting Bloemendaal op het zelfde moment kwam de motorrijder in de richting Overveen gereden. De motor rijder haalde naar links uit en kwam met de auto i n botsing waardoor hij aan zijn hand verwond werd. Hij steld'e zich onder behandeling van dr. Terug te bekomen bij: P. van Sinderen, Generaal de la Reystraat 9 zwart Haarlem, een zwarte was doeken scbooltasch met inhoud; aan het Postkan toor te Bloemendaal, .een vulpenhouder; P. van den Broek, Voorzorgstraat 57 Haarlem,^ een motor handschoen; Politieposthuis Aerdenhout, een slin ger van een auto; een zwart lederen portemonnaie met inhoud; G. van der Linden, Slchroedèr van de Kolkweg 22 Bloemendaal een naafdop van een fiat auto; Postma, Rustertburgerweg 2 Bloemendaal, een hond; (Framsche herder); Ponidman, p.a. Kin- heimweg 43 Bloemendaal mej. Hitarius, een gou den damesspedje; Krijgsman, Dr. D. Bakkerlaan 84 Bloemendaal, een gekleede jas; aan het bureau van politie te Overveen, een slinger van een auto. Zondag 31 Maart. (Ie Paaschdag.) Maandag 1 April. (2e Paaschdag.) BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEM. Ie Paaschdag v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk, collecte kerkorgel Overveen. 2e Paaschdag v.m. 10 uur Dr. F. W. A. Kor! te Heemstede. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Ma- ranatha" le Paaschdag v.m. 10 uur Ds. G. C. Postma te Overveen. GEREFORMEERDE KERK le Paaschdag v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. nm. 5 uur dezelfde. 2e Paaschdag v.m. 10 uur Ds. Boeyenga te Haarlem. NED. PROTESTANTENBOND afd. Bloemendaal, 2e Paaschdag v.m. 10.30 uur Ds. P. D. Tjalsma te Leiden. VRIJE KATHOLIEKE KERK le Paaschdag vjn. 10.30 uur gezongen H. Mis. Woensdag v.m. 7.30 uur Stille H. Mis. 's Avonds 8 uur Vesper en Lof. Zaterdag v.m. 7.30 uur Stille H. Mis. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur Ds. H. E. Beka te Haarlem, collecte voor het kerkorgel. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING, Eikenlaan, le Paaschdag v.m. 10.30 uur. De weg naar weelde en de weg naar ont aarding loopen vaak zoo dicht naast elkaar, dat men meent dat zij naar hetzelfde doel gaan. Menigeen geeft den kippen voer met de rechterhand en neemt met de linker de eieren. r 3F=1E SjT=ïE= ?vr=ip=:gas£—»iirs Prijzen zeer laag !in=rin=i==ir=tr- Regelprijs 20 ct., tarieven. Klein Vraag en Aanbot Koop en Verko regels 50 ct., daa 10 ct. Uitsluitend Te bevr. BI. Telefo Voordeeling Annanas 32'/2 ct. ziken 35 ct., Sard 40 ct., Doperwt Peren 60 ct. per lijke Sinaasappele Prima gedroogde pond. Groote Pru pond. Sun Maid 28 ct. Bekende V pond 50 ct. Grc lilly 35 ct. 7) LIMONADES KLEVERP T elefot Ma ,,'t Kle> Ostade LANGE VI - HAA ENORME IN DE FRAA SANTPOO

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2