N. KUIPER CRAPAUDS -V. B. B. 13900 boeken en tijdschriften ■■v ARIAHü P LA AT S ÉL IJ KNIE U WS BRAND Zijlstraat 96 Telef. 13017 Groote collectie en gemakkelijke stoelen voorradig. De VOORZITTER antwoordt dat het Dag. Bestuur niet anders kon handelen, omdat de Raad nog geen besluit genomen heeft betref fende de autobus-kwestie, wanf stel voor dat we direct maar een besluit genomen hadden, betreffende Backhuys, dan had ge in den Raad wat gehoord, b.v.ze hebben maar weer een besluit genomen zonder de Raad er in te kennen. Wil de Raad dus in die richting beslissen, vindt spr. best. De heer DORHOUT MEES vindt een der gelijk besluit onjuist, men kan toch geen on derdeel van de zaak vaststellen zonder de hoofdzaak, n.l. de autobusdienst Bloe- mendaal-Vogelenzang te hebben behandeld. De heer SCHtJLZ vindt de opmerking van den voorzitter zeer juist want in elk geval zou de Raad het Dag. Bestuur hebben on derhouden over eigenmachtige besluiten bui ten den Raad om, dat neemt niet weg, dal spr. met het voorstel van B. en W. geen genoegen neemt, want de toestand in aan merking nemend, zijn er volgens spr. rede nen te over om Backhuys en Zonen dit jaar in de gelegenheid te stellen zijn exploitatie door te voeren. Een exploitatie van maan t tot maand lijkt nergens op. De heer VAN NEDERHASSELT vestigt de aandacht er op dat in elk geval niet langer toestemming kan worden verleend dan tot 1 October. De Raad neemt in dier voege een voor Backhuvs en Zonen gunstig besluit. RONDVRAAG. De heer KREMF.R vraagt naar de beëin diging van het één-richtingsverkeer op het Binnenpad. De VOORZITTER antwoordt dat dit een lastige kwestie is. Dr. de Vletter heeft als rector van het Kennemer Lyceum indertijd aan de gemeente verzocht om dit één-rich tingsverkeer op te heffen, aangezien'het ge vaarlijke punt Bloemendaalscheweg(ulia- na'aan dozr de berijding van het Binnenpad vrij aanzienlijk werd ontlast en deze weg voor de scholieren veiliger was, en toen is mede op advies van de Com'missaris van Politie het één-richtingsverkeer opgeheven. Doch waar B. en W. bekend staan bij den Raad van te veel eigenmachtige beslissingen te nemen, moet de Raad in deze maar beslui ten, door middel van stemming. Met vrij groote meerderheid wordt beslo ten om het één-richtingsverkeer weer toe te passen. Daarna sluiting der vergadering. BLOEMENDAAL. HET EERSTE LUSTRUM VAN DE B. V. B. Op 30 April a.s. viert de B. V. B. haar 5- jarig bestaan. Op Zondag 28 April a.s. van 3 tot 5 uur zal het bestuur, dat thans bestaat uit de heeren: j. D. Meeuwig, voorzitter; N. va.i Keulen, secretaris;. F. J. Cassée, penning meester; J. Lansdorp en S. J. Joustra, com missarissen, receptie houden in Hotei Roo- zendaal, te Overveen. Hiervoor zijn -150 uit- noodigingen verzonden. Op den dag van de viering, 30 Ap; il, za' er te half vijl een groote demonstratie jilaats hebben op het weiland bij dén vijver van Ho'el Duin en Daal. Daar zal een geraamte worden opgezet van de N.V. Stoomwasscherij firma Bijvoet en Zoon te Bloemendaal. Er zal tegen liet siuitingsuur brand uitbreken en eerst zal ge tracht worden, dezen brand te blusschen met het oudste materiaal van de Bloemendaal- sche brandweer. Allengs zal moderner mate riaal m het vuur gebracht worden en ten- siotte tie mo. erne Magirusmotorspuit met 15 man en 4 Siralen evenals de Fordmotorspuit, eveneens met 15 man en 4 stralen. Zoo is er dus een demonstratie te zien, waar men .'e ontwikkeling van de B. V. B. kan aanschouwen. Jaarvergadering „Bosch en Duin". De Bouwvereenlging „Bosch en Duin" hield haar jaarvergadering in Vreeburg. De voorzitter, de heer D. Kuiper, sprak er in zijn openingswoord zijn verwondering over uit, dat er op het oogenblik voor de vrij- Komende woningen geen candidaten zijn, terwijl er voor middenstanders in Bloemen daal zijn met een matigen huurprijs. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat een zeer zuinig beheer de eerste jaren noodig zal zijn, omdat de rioleering groote offers van de kas heeft geëischt. De aftredende bestuursleden, de heeren Hofland en Klerk werden herkozen, evenals de aftredende commissaris Ds. V. Roos. In de vacature, ontstaan deor het overlijden van den heer Baale, werd voorzien door de be noeming van Mi. F. Theijse. DE LAAN VAN PADUA? We hebben in onze gemeente wel heel mooie wegnamen, maar ons is niet bekend, dat er in Bloemendaal een weg is, welke de Laan van Padua heet. Misschien heeft H. D in het nummer van Woensdag j.l. „Patna" bedoeld? Aanrijding. - Een vrij ernstige aanrijding had er Dinsdagavond plaats op den hoek van de MollaanBloemendaalscheweg. Een vrachtauto van de firma v. R. wilde Patna. inrijden, achtervolgd door een particuliere auto. Van tegenover kwamen een heer en dame per fiets. Daar zij den naderenden auto niet vlug begrepen, konden ze nog bijtijds naar links uitwijken, doch de achterste auto werd niet opgemerkt, zoodat de dame onder den auto terecht kwam. Ze bekwam een bloeduitstorting in het rechterbeen. Na door Dr. Bos verbonden te zijn, werd ze per auto naar haar woning vervoerd. De fiets werd vernield. PERSONALIA. De heer G. L. van der Ley, agent van politie le klas alhier, is met ingang van 15 April benoemd tot agent van politie te Haar- 'emmermeer met standplaats Ho.ofddorp. BLOEMENDAAL AAN ZEE. Voor het a.s. seizoen zal de badgelegen heid aan het Bloémendaalsche strand vee! verbeterd worden. Er zullen 36 badcellen gebouwd worden v or baden in zee. Bovendien zal er een inrichting gemaakt worden voor het nemen van zonnebaden aan het strand. Reeds verleden jaar was een gedeelte van het strand voor het nemen van zonnebaden afgezet, maar nu zal er een betere inrichting voor gemaakt worden, welke uitvoering bij cnderhandsche aanbesteding is opgedragen aan den heer L. ten Broeke te Zandvoort. DE VERBETERING VAN DEN KENNEMERWEG. Het verbreeden en verharden van den drukken Kennemerweg gaat^iet het tempo, zooals wij dat van den dienst van Publieke Werken in onze gemeente gewoon zijn. jaarlijks worden eenige wegen en lanen on derhanden genomen en het is vaak verras send, zooais Publieke Werken meestal met die werkzaamheden voortgang maakt. Het in „eigen beheer" uitvoeren van deze ver- hardingswerken blijkt telkens weer een suc ces te zijn voor onze gemeente. Er wordt hier niet "zoo'n drukte van gemaakt; niet zooals b.v. in naburige gemeenten, wanneei daar een paar straten geasphalteerd zullen worden, wordt er maanden van tevoren al van den toren geblazen, „dat die en die straat zullen worden verbeterd, om er dan tijdens de uitvoering nog eens enkele keeren over op te geven en ten slotte vieren de bewo ners van zoo'n bevoorrechte straat een feest, ms dank en erkentelijkheid. In Bloemendaal van dat alles niets; het is wel wat al te sober eigenlijk. Bloemen- daal's bevolking zou zich wel iets dankbaar der mogen toonen. Hoe komt het nu, dat de verbetering van den Kennemerweg, welke al zoo lang in de pen is, pas heden wordt uitgevoerd? Maanden geleden reeds werd de wég' op, enkele plaatsen verbreed, althans de strook grond werd bij den weg gevoegd, zonder deze echter te verharden. Achter hei Kerkplein is het sedert maanden een chaos. Ook daar een breede strook grond bij den weg gevoegd wij hadden de bocht liever eoheei zien verdwijnen, - groote hoopen puin werden gestort, meer verder kwam het niet. Maar nu is het werk flink aangepakt. Men is bezig met de rioleering en andere grondwerken, zoodat nu weldra de algeheele verbetering van dezen weg is te voorzien. Het is ook meer dan noodig. dat deze drukke verkeersweg verbreed en opnieuw verhard wordt. De weg is veel te smal en het wegdek liet de laatste jaren te wenschen over. Maai het zal nu spoedig beter zijn. Kon. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling Bloe mendaalVelsen. I)e afdeeling Bloemen daalVelsen der K.N.M.v.T. en P. hield Dinsdagavond 16 dezer haar maandelijksche bijeenkomst in Hotel Vreeburg. Na voorlezing der Notulen en behandeling dér ingekomen stukken, wordt het woord ge geven aan den Heer Y. Mülder, die zijne er varingen mededeelt betreffende de behande ling van Kasbegonia's en meer speciaal de soorten Gloire de Lorraine, wit en rose, de Eliator en de Clibrandt Pink. Spreker behan delt dan achtereenvolgens het stekken, het verpotten en eventueel innijpen, de samen stelling van de te gebruiken aarde en het begieten. Hij vestigt er de aandacht op dat Begonia's flink moeten worden afgehard alvorens ze binnen te bréngen, daar ze an ders vlug uitgebloeid zijn. Vervolgeijs zegt hij dan nog een en ander over de bestrijding van ziekten. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt en volgde een geanimeerde gedachtenwisseling, waar na de voorzitter sprekende namens de ver gadering, dank bracht voor zijne inleiding. Tijdens de pauze werd het resultaat der keuring voor het puntenstelsel medegedeeld. De keuringscommissie kende de volgende punten toe aan: J. van Schoonhoven voor een gr. Celsia arcturus 9 p; Y. Mulder voor een Begonia Heraclifolia 10 p.; Amaryllis Hyp. 7 p.; R. v. d. Hul voor Roos American Pillar 9 p.; Roos Mad. Butterfly 9 p.; roos Wilhelm Cordes 8 p., en partij stamsnijboonen bak- cultuur 9 p. Ter opluistering waren ingezonden door de Fa. Van Empelen Van Dijk, een Blcho- neria en een keurige collectie Cineraria's en Primula's en door Mevr. Roosegaarde Bis schop een Poinsetta pulcherima, die de bij zonderheid had thans uit zijscheuten te bloeien. Beide inzendingen ontvingen de lof der comissie. De voorzitter dankte de inzen ders voor hun mooie inzendingen en hoopt dat wij meer zulke inzendingen zullen mogen zien. Voor de prijsv/aag Schizantus werd niets ingezonden. Naar aanleiding van de reclame van den Heer Ende over toekenning van de prijs voor Primula's, deelde de voorzitter mede ,dat de reclame volgens de letter der prijsvraag juist was en hem dus de prijs wordt toegekend. Na de pauze is het woord aan den Heer Tabernal, die in antwoord op een vraag uit de Vragenbus een eh ander vertelt over het gebruik van kunstmest bij Kas- en Kamer planten. De oorzaak dat daarvoor nog wei nig kunstmest wordt' gebruikt, is voorname lijk toe te schrijven aan onbekendheid met xle toepassing en daarom licht hij toe op welke wijze die meststoffen gebruikt moeten worden orn geen schade te doen aan de plan ten, er op wijzend dat door de kleine hoe veelheden die men b.ehoeft, het gebruik daar van veel voordeeliger is. Ook hierna werden vragen gesteld, die door spreker werden beantwoord. De voorzitter dankt spreker voor zijne in leiding, die met grogte belangstelling door de aanwezigen werd gevolgd. Het Bestuur verzoekt de leden eens na te gaan of er weer voldoende candidaten zijn om een tuinbouwwintercursus te entamee- ren en ook eens te willen overwegen waar heen de zomer-excursie kan gemaakt wor den, dan kunnen op 3e volgende vergadering besluiten genomen worden. De Vragenbus bevatte niets. Bij de rond vraag werd nog eens van gedachten gewis seld over de wenschelijkheid van speciale samenkomsten voopvakbesprekingén. Niets meer aan Ce orde zijnde, werd de vergadering gesloten. OVERVEEN. Aanrijding. - Dinsdag had op het rijwiel pad aan de Julianalaan een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders. Ze reden in de zelfde richting, daar de wielrijder, die voor reed, zonder teeken, plotseling naar links wilde oversteken, werd deze aangereden door den achter hem rijdende, De rijwielen werden ernstig beschadigd. De schade werd onderling geregeld. KLEVERPARK. NOORDERKERK-KOOR Naar wij vernemen, heeft de heer Piet Hal- sema bedankt als diligent van het Noorder- kerk-koor. In zijn plaats zal optreden als dirigent de heer Jac. Zwaan, organist der Noorderkerk. Opening Banketbakkerij. De bekende banketbakkerij van den heei F. Schmidt is de vorige week verplaatst van de M. Cornelisstraat naar het enkele huizen verder staande nieuwe perceel in dezelfde straat op den hoek van het Santpoorterplein. Niet alleen de stand van deze inrichting is door de verplaatsing aanmerkelijk vooruit gegaan, ook wa.t bc-Pjft het-jierceel, heeft de heer Schmidt een góede ruil gedaan, want de winkel is in een: woord: prachtig. Gezel lig interieur niet de- warme verlichting door glas in lood en waiidtegel-versiering stof vrije vitrines, die in dubbel opzcht „smake lijk" zijn verzorgd niet de aantrekkelijke ar tikelen. Verder ziet men in den winkel inge bouwde ruimten, waar de dverse koeksoor- ten staan gerangschikt een artistiek uitge voerde marmeren toonbank met glas, en een practische eleitrische verlichting. Geen wonder, dat de winkel ter gelegen heid van de opening, versierd was met tal van mooie bloemstukken, die aan het geheel een feestelijk aanzien gaven. We wenschen den heer Sch'midt met deze verplaatsing geluk en willen den lezers gaarne aanraden er eens een kijkje te gaan nemen. HAARLEM. H. O. V. De Haarlemsche Orkestvereniging geeft het laatste Leden-concert van het winter seizoen op Maandag 22 April 1929, des avonds 8j4 uur precies, in de Gemeentelijke Concertzaal. Solist: Max Kloos, bariton. Het programma luidt! 1. Ouvertire „Leo- nore III Ludwig van Beethoven; 2. Lieder e.'nes fahrenden Gesellen, Gustav Mahler; 3 Eerste Symphonic, Gustav Mahler, a. Lang- sam - - Sehr gemachlich; b. Kraftig bewegt Trio— Tempo I; c. Feierlich und Ge- messen, chne zu schleppen Wie eine Volksweise; d. Stürmisch bewegt Sehr gesangsvoll Styrinisch bewegt Sehr langsam Triumphal. HET ROTTERDAMSCHE PLAN EN GED STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Op voorstel en na krachtige verdedi ging van B. en W. besloot de gemeenteraad van Rotterdam onlangs tot het aanhangig maken van een record-annexatieplan. Het bestuur van de Maasstad wil 17 harer omringende gemeenten, w.o. zelfs plaatsen van beteekenis, geheel bij Rotterdam inlij ven of wel ernstig verminken. Natuurlijk ondervond deze aanslag heftig verzet bij de meesten der ten doode opgeschreven ge meenten. En blijkbaar niet zonder succes! Want Ged. Staten van Zuid-Holland hebben reeds aanstonds aan het gemeentebestuur van Rotterdam doen weten, dat zij de ver langde grenswijziging niet kunnen bevorde ren; wat in meer gangbare taal beteekent, dat er niets van het récord-plan terecht komt. Wel zijn Ged. Staten genegen om Rotterdam te helpen bij het zoeken naar een oplossing voor meer grondgebied,noodig voor den aan leg van een petroleumhaven, en daartoe wil het Gouvernenients-bestuur mede werken, door de gemeenten Rernis en Hoogvliet ge heel en Roon en Poortugaal gedeeltelijk aan Rotterdam te doen toevoegen, maar verder wenschen Ged. Staten dan ook niet te gaan. Minister Kan gaat met deze zienswijze ge heel accoord. En verder gaat deze bewinds man, die reeds meerdere malen heeft ervaren hoe fel de te an'nexeeren gemeenten zich meestal verzetten, het overwegen van Rot terdam's belangen door uitbreiding van haar havengebied commissariaal maken, althans wanneer hij zijn ambtgenoot van Waterstaat voor deze gedachte winnen kan. Rotterdam weet dus al gauw waar zij aan toe is. En het Gauvernementsbestuur van Zuid-Holland heeft andermaal blijken gegeven van anti- annexionist te zijn. Het vorige jaar imme.rs haalde Den Haag bakzeil t.a.v. Rijswijk en Voorburg; nu heeft Rotterdam ondervonden, dat een gewilde annexatie in Zuid-Holland althans niet maar zoo een twee, drie klaar is. 't Is goed, dat Ged. Staten van Zuid-Hol land reeds zoo spoedig beslist hebben, om meer dan één reden zelfs. Er komt hierdoor rust rond Rotterdam! En Den Haag's kansen men heeft im mers andermaal aangedrongen op annexatie van Rijswijk en Voorburg zullen er we niet beter voorstaan, te meer daar Ged. Sta- ten slechts enkele maanden geleden een wei gerende beslissing namen. Wel samenwer king... geen annexatie! ONZE AARDE. Bij de Uitgevers Maatschappij van H ;lke- ma Warendorf te Amsterdam verscheen het April-nummer van het Maandschrift Onze Aarde", onder redactie van W. van Bennekom e.a. Dé inhoud bevat: De Shwe Dragon I aye, door J. Sibinga-Mulder; In Vliegmachine- vlucht door Dalmatië, door Jhr. Dr. M. C. de Marees van Swinderen; Een land van tegen stellingen, door M. S. Ben Gabriel; Oud Mexico, door Matty Vigelius; Sprokkelingen; Leestafel. Het tijdschrift is verder rijk geillustreen. met tal van foto's, behoorende bij de arti kelen. N'euwe abonné's kunnen jaargang .28 oreheel compleet bekomen bij den uitgever tegen den prijs van 10.zoolang de vooi- raad strekt. „DE WANDELAAR". Bij A. G. Schoonderbeek te Laren, zag het licht de vierde aflevering van het door Rinke Tolman geleide maandblad „De Wandelaar", gewijd aan naturwaardeering,natuurbescher ming. heemschut, geologie en folklore. N. Tinbergen vraagt de aandacht voor de boeiende watervogels, waarvan de verstre ken winter vele soorten naar ons land voerde. Opnieuw geeft P. J. Schenk interessanre beschouwingen ten beste over de takwoeke- rlngen, die als heksenbezems worden aange duid. Met G. J. Klokman J.Az. brengen wij een bezoek aan een merkwaardige Saksische woning in den Gelderschen Achterhoek. C. A. van der Gen werd geboeid door het beroemde Soesterveen waar hij een heerlijke flora ontdekte, die fotografeerde en onder houdend beschreef. W. A. van Os haalt allerlei herinneringen op aan den pas verstreken tijd, toen koning winter regeerde ojr zoo'n onverbiddelijk har de wijze. Dr. Felix Rutten betreurt het teloor gaan van de landelijke architectuur in ?ijn geliefde Limburg. Uit een handschriftelijk journaal van D. W. Hellema uit het jaar 1824 is een curieuse schets, met het leven der ooievaars, gelicht. W. van Harencarspel wijdt een studie aan de elanden, die o.a. nog in beperkten getale in Oost-Pruisen voorkomen. A. Joman, die het over boterbloemen over 't algemeen heeft, vertelt in 't bizonder van de verrassende ontdekking der zeldzame gulden boterbloem bij Amersfoort. De schets „Bruiloft in den nacht" van Kerst Zwart verhaalt van de liefde der bosch uilen. Dc rubriek" „Van en voor de lezers" "atniirhistorisch allerlei besluit de we derom rijk geïllustreerde aflevering. Bereiden van voedsel voor zieken. Kippen, in het algemeen gevogelte, wor den sedert de oudste tijden, evenals het wild, zoowel in de luxe-keuken gebruikt als voor zieken en herstellenden, omdat zij gemakke lijker te verteren zijn. Kuikens zijn 't malscht, wanneer ze 816 weken oud zijn. De beste tijd is van Mei tot November. Oude kippen zijn zeer geschikt o'm er soep van te koken, jonge daarentegen om te bra den. Dadelijk na het slachten zijn ze nog niet voor de consumptie geschikt, zij moeten minstens één dag dood zijn. Nadat het dier is gestorven ontwikkelt zich in het vleesch een zuur, waardoor de spieren malsch wor den. Jonge hoenders hebben een kleinen roo- den kam, kleine sporen en een gemakkelijk te breken borstbeen. Moet men gevogelte of wild bewaren ,dan is 't beste om ze in het vel of in de veeren te laten, totdat zij gebruikt worden. Iets over groenten. Bij het bereiden van eten voor zieken kan men niet te veel letten op reinheid. Groenten vooral bladgroenten, moeten in veel water dikwijls worden afgewasschen; dit water IN GEVAL VAN alleen opbellen moet even zuiver zijn als drinkwater. De voedingswaarde der groenten is over het algemeen niet groot te noemen, uitge zonderd erwten, boonen en linzen. Sommige hebben hooge waarde door het bezit van zouten, die voor een goede gezondheid on ontbeerlijk zijn; bovendien brengen zij de noodige afwiseling in de maaltijden en bij een juiste bereiding werken zij als genotmid delen; in dit geval bevorderen zij de spijs vertering. Erwten, boonen en linzen zijn de beste en goedkoopste voedingsmiddelen. Na dat zij zijn gaar gekookt, worden ze door een paardenharen zeef fijn gewreven. De zoogenaamde spliterwten, dat zijn erwten zonder schil; het door een zeef wrijven is voor deze niet noodig. In het algemeen zijn erwten en boonen, tot een puree ot brij gekookt uitstekende voe dingsmiddelen, die gemakkelijk verteren, vandaar dat'linzenmeel in de ziekenkeuken veel wordt gebruikt, evenals de revalenta, 'n mengsel van peulvruchtenmeel met graan- meel. Dit meel moet met koud water ver mengd eenige uren staan vóór het gekookt wordt, daarna drie kwartier koken. Door toe voeging van vleesch-extract kan de smaak verbeterd wjrden. O'm zoo weinig mogelijk van de voedings stoffen van de groenten verloren te laten gaan, worden zij gekookt in zooveel water als noodig is om ze gaar te krijgen. Uit een opgave van Dr. Snijders in zijn werk „Onze Voedingsmiddelen" blijkt, hoe veel zouten er door het afkoken der groen ten verloren gaan. Daarom is het koken op stoom zeer aan te bevelen. EIERGERECHTEN. Nu de eieren niet meer' zoo schrikbarend duur zijn, kunnen we wederom eens gaan denken aan het toebereiden van de vele sma kelijke eiergerechten, die zoo'n aangename afwisseling brengen in ons menu. Een aardigen schotel voor de lunchtafel vormen de eierbroodjes. Hiertoe neme men 6 kleine broodjes, die men na het bovenste kapje er af gesneden te hebben uitholt. Daar na besmeert men den binnenkant met ge smolten boter. Drie hardgekookte eieren worden gepeld en in dobbelsteentjes gesne den en dan roert men ze door een gebonden sausje, dat men van wat boter, bloem en melk of bouillon gemaakt heeft. Men voegt gehakte peterselie, zout en peper, nootmus kaat (en des gewenscht 4 champignons) toe, waarna men met dit mengsel de broodjes vuit. Na er de uitgeholde en besmeerde dek seltjes wederom op geplaatst te hebben, be strijkt men ook den benedenkant geheel met gesmolten boter en laat de broodjes in een braadslee in een niet te warmen oven mooi bruin en knapperig worden. Ook met gar nalen in een sausje en met een hakseltje van overgebleven vleesch, zijn gevulde broodjes zeer aan te bevelen. De eiersla wordt als voorgerecht warm ge geten en is zeer eenvoudig te bereiden. Eeni ge hardgekookte eieren (8 a 10 minuten), worden even in koud water gelegd en ge peld, daarna in plakjes gesneden, die men in kruidige mayonnaise wikkelt. Daarna strooit men er wat peterselie over. Dit gerecht is zeer dienstig om jonge sla, die nog waf schaarsch is, aan te vullen. Voor gevulde eieren neemt men 6 eieren, die, na hard gekookt en gepeld te zijn, mid dendoor gesneden worden, waarna men de dooiers er uithaalt. Van de halve eiwitten worden de puntjes afgesneden zoodat men ze kan neerzetten. De dooiers worden fijn- gewiïwen met ongeveer 80 gram gesmolten boter, wat mosterd, peper. zout. gekakte pe terselie en desgewenscht wat fijn gesneden 'nam. Met dit mengsel vult men de habe eiwitten hoog op, zoodat men den vorm van een geheel ei verkrijgt. Men vult de eiwitten het gemakkelijkst met een spuitzakje, doch ook met een klein lepeltje gaat het wel als men wat voorzichtig te werk gaat. ui plaats van met ham en peterselie kan men ook de eieren vullen met gesmolten boter en 80 gram geraspte Parmezaansche kaas. Voor vischliefhebbers kan men de eie ren vullen met ansjovis-puree, die men ver krijgt door 6 schoongemaakte ansjovissen door een paardenharen zeef te wrijven en er wat peper (en desgewenscht zout) door te roeren. Deze eieren worden met reepjes ansjovis en kappertjes gegarneerd. Roereieren met in boter of slaolie gebak ken reepjes brood zijn het gerecht als er on verwachte koffievisite komt, omdat het zoo gauw gaat. Men klopt 6 eieren flink dooreen met 6 lepels melk, peper en zout en strooit er wat gehakte kruiden door of bij gebrek aan deze wat geraspte Parmezaansche kaas of bij gebrek hieraan een geraspte korst vat; oude zoete kaas. Smelt ongeveer 30 gram boter i twee afgestreken eetlepels) in een stoofpan (niet braden), en giet er de aange maakte eieren in. Roer ze op een zacht vuur tot ze gaan stollen. Roer niet te lang, daar

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2