■V. B. B. 13900 9 PLAATSELIJK NIEUWS INGEZONDEN BRAND KERK-AGENDA GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND DE KE Phi Gar Dag Midden LIJST BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN Tcj Aardi Glas Grafiscï Perm« Tentooi LIJST Een 4-LAI s ui DE ZUIGELING OP DE FIETS. Als ik, met m'n lieve Moesje Of m'n Paatje, uit moet gaan, Hobbel ik hun liefde-pandje In 'n mandje achteraan. In het stof of door den modder, In den regen, in de zon, Met m'n luiers op den bodem, In m'n snoeperige „pon", Hang ik achter op hun fietsen, Met twee riemen vast gesjord, Tot de melk in m'n maagje Door 't hossen boter wordt. ,,'t Is gezond", zegt lieve Moesje, „Buitenlucht daar groeit ze van", En ze denkt: ik zal wel zorgen, Dat ik óók de straat op kan. 'k Moet me gruwelijk vervelen Achter op zoo'n vlugge fiets, Want van al wat er voorbijvliegt, Zie ik toch zoo goed als niets. Lieve Moesje wil natuurlijk, Dat ik het heel prettig vind, Maar 'n Moesje denkt dat z' alles Beter weet dan 'n klein kind. Daarom stribbel ik niet tegen, Ik, haar klein, onschuldig schaap, En ik hang, maar heel verstandig, Stiekem achter haar in slaap. FOEZEL. BLOEMENDAAL. LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND". De afd. Bloemendaal van den „Vrijheids bond" hield Maandagavond in café Rusthoek een openbare vergadering, onder leiding van mr. J. v. d. Plaats, die in zijn openingswoord verklaarde zeer onder den indruk te zijn van 't geen zich op Curasao had afgespeeld en een gevoel van schaamte niet te kunnen on derdrukken over het feit, dat Nederland zoo weinig heeft gedaan, om den „raid onmo gelijk te maken. Hij bracht hulde aan de ge vallenen bij dezen raid. Aan den Vrijheidsbond, zei spr., is ver weten, een conservatieve partij te zijn, die vrijhandel, internationale ontwapening, ge lijke rechten voor man en vrouw voorstaat. Conservatief? Om eens te laten uitkomen, hoe conservatief en hoe „dood" de liberale partij is, zei de voorzitter, willen de beide sprekers, dé heeren Schürmann en Vos, 't wezen van deze partij eens uiteenzetten. in effen.1- w. Schürmann. voorzit^ vaj;, 'jfji woord komende, hield 'n warm pleidooi voor het bestaansrecht van een krachtigen midden stand, weerlegde de bewering der S.D.A.P., dat de handeldrijvende middenstanders de parasieten der samenleving zijn, dat zij 't product noodeloos duur maken, betoogde de noodzakelijkheid van het hebben van ver tegenwoordigers van den middenstand in regeeringscollege's niet zoo zeer, om de be langen te behartigen van de middenstanders zelf, als wei. om, in het algemeen belang, de regeering met advies te kunnen dienen. Voorts toonde hij aan, hoe de handeldrij vende middenstand door allerlei regeerings- bepalingen in zijn vrijheid beknot wordt, hoe de rechtsche partijen de regeering hierin steu nen, weliswaar tegen hun zin, maar om tege moet te komen aan den wil der „democra tische" elementen in die partijen. Verder wijdde hij in den breede uit over de onbillijke bedrijfs- en personeele belastingen, waar door de middenstand vooral getroffen wordt, belastingen, die door de regeering zelve als onbillijk erkend zijn, maar die van kracht blijven „omdat men de opbrengst daarvan niet missen kan". Ook de Christelijke midden standers pruttelen over de onbillijkheden van wetten en verordeningen, maar zij hebben, om de wille van hun geloof, aan de totstand koming ervan mede gewerkt. Alsof geloof en dogma iets te maken hebben met deze zaken! Thans, zei spr., is er een middel om de lastige belemmeringen voor een ontplooiing van den handeldrijvenden middenstand te be strijden. Dat middel is: stemmen op de can- didaten van den Vrijheidsbond. Hier is men voor vrijhandel, hier wordt 't algemeen be lang gediend, worden ook de rechten van de vrouw beschermd. De candidaten op de lijst der Lib. Staatspartij komen uit allerlei lagen van de bevolking. Aan een vrouw is een dus danige plaats op de lijst afgestaan, dat haar verkiezing zoo goed als zeker is. Spreker be sloot met een aansporing: te stemmen op de liberale candidaten. Na een korte pauze kreeg Dr. Vos, lid van de Tweede Kamer, het woord. Deze begon met eenige algemeene beschou wingen over de tegenwoordige en een nieuwe regeering. De eerste heeft zich uitgeleefd; 't is wenschelijk, dat zij heen gaat. Wat zal een nieuwe regeering brengen? Een coalitie- regeering of een democratische? Beide acht hij niet waarschijnlijk en uitvoerig werd uit eengezet waarom hij deze waarschijnlijkheid verwierp. Sprekende over ontwapening, zei de heer Vos, dat de Lib. Staatspartij is voor Inter nationale Ontwapening. Ne'derland kan zich alleen niet ontwapenen. Dat zou aanleiding geven tot internationale conflicten. Ook om 't communistisch gevaar kan Nederland niet tot ontwapening overgaan. De raid op Curacao is er om dit te bewijzen. Een Internationale rechtspraak en een internationale weermacht zijn zeer zeker verkieslijk, 'e Beste middel om internationale conflicten onwaarschijnlijk te maken is 't neerhalen der tariefmuren. Over 't onderwijs was spr. in 't geheel niet te spreken. Dit is te verdeeld, te duur en 't peil ervan gaat achteruit. Hij wil handhaving der pacificatie, maar de vele kleine school tjes, de sectarische Versplintering is een on ding, wettigt den naam van „Chineezen van Europa voor de Nederlanders" ten volle. Ook 't onderwijsprogramma moet herzien worden, moet meer karaktervormend zijn. Veel ballast kan nog over boord. De vakopleiding als preventief middel tegen werkloosheid, dient krachtig ter hand genomen te worden. De werkloosheidsbestrij ding is in geheel verkeerde banen geleid. Landontginning kan mooi zijn, maar bij ge brek aan afzetgebied is hiervan geen heil te verwachten. Industrie kan hier alleen helpen. Spreker noemt enkele voorbeelden van gebrek aan goede werkkrachten in verschillende in dustrieën, als gevolg van gebrek aan volks huisvesting. Alle partijen kunnen medewerken om hierin verbetering te brengen. Over de uitvoering der sociale wetten, zei spr., dat er te veel decentralisatie heerscht. Centralisatie met veel minder ambtenaren en veel minder omslag is zeer wel mogelijk. Ook hieraan kunnen alle partijen medewerken, zonder dat 't geloof hierbij in 't gedrang komt. Onder liberaal bewind, zei spr., is ons land groot geworden, 't Volk voelt dat meer en meer. En zijn verwachting is, dat aan de libe rale Staatspartij weer de toekomst is; men voelt den liberalen wind waaien. Met een krachtige aansporing, de liberale Staatspartij te steunen, besloot spr. zijn rede. Met dankzegging aan de sprekers, sloot de voorzitter de vergadering. (St.Ed.) GEMEENTE-BESTUUR. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 20 Juni 1929 te 14 ure ('s namiddags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De Agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Af- en overschrijving begrooting 1928 het Waterbedrijf. 3. Af- en overschrijving begrooting 1928 van het Gasbedrijf. 4. Vaststelling balans en rekening van het Waterbedrijf over 1928 benevens voor stel tot bestemming van het winstsaldo. 5. Vaststelling balans en rekening van het Gasbedrijf over 1928 benevens voorstel tot bestemming van het winstsaldo. 6. Vaststelling 5e suppletoire begrooting, dienst 1928. 7. Verhooging kasgeldleening. 8. Aankoop grond voor verbreeding van den Brederodeweg van Mr. J. Bierens de Haan. Q. Overname en verharding van den Van 10 £wijckweg. van'T.°P en overname van grond aan en 11 Verleemt)wart- L O -wet Vmedewerking ex art. 72 e.v. MeisjesrchooP voor "itbreiding der RK- 12. Aangaan eener^overeeïiKomst met Haar lem betreffende toelating van leerlingen voor het M.O. en voorbereidend H.O. 13. Vaststelling van een nieuwe Retributie verordening V.H.O. en M.O. en van een Bijslagverordening H.O. en M.O. 14. Wijziging en aanvulling der Algemeene Politieverordening. 15. Reclame tegen den aanslag in het ver gunningsrecht. 16. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 17. Herziening uitbreidingsplan Rijnegom. Ernstig ongeval. Zaterdagavond kwa- men een auto en een melkwagen van de Sferkan met elkaar in botsing op de Dr. Bak kerlaan. Beide voertuigen raakten in elkaar verward. Het paard bekwam geen letsel, ook de koetsier niet. Minder goed kwam het af met de twee kinderen van den heer B., die als gast op den bok van den melkwagen meereden. Zij vielen er af en werden gewond. Een hunner heeft een hersenschuddding bekomen. troleerd, waartoe njJILrnand tijd disponibel zou hebben. Besloten werd èierst een Vragenlijst aan te vragen. Het Bestuur steloc:, in overleg met den heer Muyon, voor een 'I wandelenden cursus in n'f.v fruitteelt te houden, uitgaande, dat de d< grove trekken varr hoogte zijn. Een op plaats hebben en kail de cursus gegeven wor- «van de veronderstelling elnamers allen reeds in de fruitcultuur op de roep voor deelname zal 12 leden aanmelden, e Zomer-excursie naar in het begin van Sep- Igens kenners van Aals- jm daar veel belangrijks den als zich minster Besloten werd Aalsmeer te houder' tember als zijnde vc meer de beste tijd te zien. Verder werd beslcpten in de maanden Juni, Juli en Augustus eeii| zomeravond-excursie te houdcyi naar respectievelijk Duin en Kruid- berg, de Hartenkaiinp en de Fruitkweekerij van den heer S. W.fde Clercq te Hoofddorp als door de eigenarhn daartoe verlof wordt gegeven. De Vragenbus berVatte geen vragen en de Rondvraag bracht ni<ets ter tafel. Voor de Prijsvraag van den heer Springer van bloeiende en nitet-bloeiende heestertak- ken, ingezonden dmor tuinbazen en tuin knechts werd in het) geheel niet ingezonden. Voor de Prijsvraag van bloeiende heester- takken door onze afqleeling werd alleen inge zonden door de Fa. en was de heer Sprii te belasten met de r< /an Enipelen Van Dijk ïger zoo welwillend zich :ctificatie der opgegeven namen, en werd haajr de prijs toegekend. Verder was voor het Puntenstelsel inge zonden: een Oncidiwm sphacelatum door den heer van Wiefferen,' die daarvoor 9 punten verwierf en een Phüllocactus species inge zonden vermoedelijk (door mej. Hanny Muller, die daarvoor 8 puntjen kreeg. jfi Montessori-ondenivijs. De afd. Haarlem en Omstreken van qe Ned. Montessori-Ver- eeniging hield Maajndagavond een propa- ganda-avond ten huiize van den heer en mevr. 't HooftVissering p „De Beiaard", alhier. Als spreker trad op) de heer L. W. Fonteyn, hoofd der Montessofi'-school te Bussum, met 't onderwerp: „Waarom Montessori-onder- wijs?" Spreker begon met een uiteenzetting te geven van den aard van dit hyper-indivi- dueele onderwijssysteem. Het zeer actueele vraagstuk der aansluiting van 't lager bij 't middelbaar onderwij r, werd later uitvoerig behandeld. Spreker rachtte aan te toonen, dat dit vraagstuk bi 't Montessori-systeem eigenlijk is opgelost. De heer Roosjen, loofd der Chr. U.L.O.- school alhier, kwam ).a. met den heer Fon teyn in debat. Het gr iote bezwaar, dat dooi den heer Roosjen gevoeld tegen dit s\ na 6 of meer jaren vele anderen wordt dsteern was, of het kind Aontessori-onderwijs te hebben genoten, y*el geschikt is voor de icgenwouruige maatscnappij. immers, uij net Montessori-onderwijs is het kind altijd voor gehouden: doe maar eens wat, waar je zin in hebt. Maar in 't leven is 't: doe dit en - als je daar geen zin in hebt, heb ik je niet noodig. In het antwoord van den spreker schemer de door, dat dit bezwaar niet geheel onge grond was, moest hij eerlijk bekennen, dat het summum van alle paedagogische wijs heid nog niet gevoifden was. Zendingsfeest. Woensdag 19 Juni wordt het 8e Luthersche Zendingsfeest gehouden op het landgoed Wildhoef alhier. Het vangt aan 's morgens half elf en eindigt 's middags 4 uur. Als sperkers treden op: Ds. C. F. Wester man, Ds. J. P. van Heest, beiden te Amster dam en Ds. K. H. Wallen van Weesp voor de morgenuren. 's Middags: Ds. Th. G. Stelhoog te Delft en Ds. H. C. Zwahler te Den Haag. VOGELENZANG. Aanrijding. Zaterdagmiddag wilde een auto G 3629 uit richting Haarlem komend, op den Vogelenzangscheweg in de kom van Vogelenzang een stilstaande autobus van den dienst HaarlemNoordwijk passeeren. De bestuurder had zich echter er niet van verge- wisclit, of van den anderen kant een auto kwam, en reed tegen een vrachtauto van den heer v. d. Berg uit Noordwijkerhout. De spatborden aan den linker voor- en achterkant en beide banden van de auto werden vernield. Hoewel ook de vrachtauto schade opliep, kon deze zonder hulp naar de garage terugrijden. Daar de bestuurder van den aanrijdende auto niet wilde toegeven de oorzaak van de aanrijding te zijn, zal de zaak wel in handen der politie gesteld worden. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, afd. BloemendaalVelsen. De afdeeling Bloemendaal-Velsen der K. N. M. v. T. en P. hield Dinsdagavond, 11 Juni j1hare maan- delijksche bijeenkomst in Hotel Vreeburg. Na opening der vergadering worden de notulen der veradering van 16 April voorge lezen en zonder wijzigingen goedgekeurd. De notulen der buitengewone vergadering van 21 Mei, bevattende het verslag der lezing van den heer van Steyn, worden zonder voor lezing goedgekeurd. De Ingekomen stukken worden behandeld, w.o. een schrijven van den Secretaris der Vorstschade-coinmissie, welke een levendige gedachtenwisseling uitlokte. Zonder eerst den inhoud van de Vragenlijst te kennen, verklaarde geen enkel deskundige zich be reid in de sub-commissie zitting te nemen, daar het algemeen gevoelen was, dat de vorstschade van zoo vele plaatselijke fac toren afhankelijk was, dat, wilde de sub commissie goed werk verrichten, ieders opgave plaatselijk zou moeten worden gecon- BUITEN VERANTWOORDING DER REDACTIE Men verzoekt ons opname van het vol- DE GEZONDE STAAT. gende: Een gezond mensch wordt niet telkens her innerd aan het lichamelijke van zijn bestaan, want alles functioneert goed bij hem en be wijst hem zijn diensten, zonder dat hij er over denkt welk een wonder van samenwerking zijn lichaam is. Maar wordt hij telkens her innerd aan zijn organen en ledematen, dan is er iets niet in orde en wordt de dokter ge roepen, om hem beter te maken. In een ordelijke maatschappij leeft de ge wone burger zonder dat hij van de organen, die de orde verzekeren, de justitie en de politie, veel merkt. In een gezonden staat heeft de burgerij van den staat en zijn instellingen geen last. Zij heeft hare verplichtingen na te komen, maar die maken haar het leven niet tot een druk en kunnen haar niet ieder oogenblik allerlei moeilijkheden in den weg leggen. Is onze dagelijksche ervaring niet deze, dat wij ons bij herhaling de vraag moeten stellen of onze staat nog wel gezond is? Immers wij worden onophoudelijk aan zijn bestaan op onaangename wijze herinnerd. De belastingen zijn zwaar, want de staat en zijn gemeenten hebben veel geld noodig voor allerlei doeleinden, die niet rechtstreeks ten algemeenen nutte strekken. Het openbare leven is een strijdperk ge worden, waarin allerlei groepen voor hun eigen belang iets uit de gemeenschapskas wenschen te verkrijgen en den staat willen gebruiken voor hun voordeel. De maatschappelijke vrijheid wordt steeds meer onnoodig ingeperkt. Bij het onderwijs is het kind vaak bijzaak en de macht en de geldmiddelen voor de elkander bestrijdende sectarische groepen hoofdzaak geworden. De werkgelegenheid voor allen laat nog steeds te wenschen over, omdat zware lasten het leven duur houden en ieder particulier ge dwongen is, niet meer werk te laten doen dar strikt noodig is. En dit alles is de schuld van de kiezers, die het in hun macht hebben te zorgen, dat er een staatsbeleid komt, dat breekt met den waan, dat de Staat door zijn wetten en orga nen alles tot stand kan brengen, wat de bur ger voor zijn welvaart noodig heeft. De Liberale partij heeft er sinds jaren op gewezen, dat dit bijgeloof in de macht van den staat, die alles moet regelen, doen con troleeren en inspecteeren, veel geld kost, maar niets opbrengt en door al zijn maat- regelen de welvaart meer besnoeit dan be vordert. Een gezond sociaal leven en een zware belastingdruk gaan niet samen. Het is tijd, dat het Nederlandsche volk toont, door Libe raal te stemmen, een gezonden staat te willen. VERLANGEN. Zomerlucht en Zomerweelde, nog eens vraagt ons hart U Weer zóó als 't zoele windje streelde in de dagen van Weleer. Als weer dart'le vlinders zweven, bloemen geuren lieflijk zoet, droomt het voort van zoeter leven, dat geen zomer keeren doet. O, het schitt'rend zonnegloeien 't streelen van de zwoele lucht, duizend kleuren die ons boeien, gaan voorbij in snelle vlucht. Maar d' herin'ring aan uw weelde heerlijk schoone jaargetij aan wat hart en zinnen streelde, blijft ons toch voor altijd bij. Zomerweelde ras genoten, bloemen op de levenspaan, frissche knoppen, jonge loten, ach, dat alles moet vergaan. Maar de voog'len jubelzangen ruischen in de ziele voort, die nog droomt, met zielsverlangen, van een tijd die haar behoort. 't Lied der Minne blijft daar zweven voor hef luist'rend geestesoor: 's harten lentezang geweven uit het lied van 't Eng'lenkoor Ook de stemmen onzer dooden trillen mede in dat lied Zaal'ge uren, ras gevloden, neen ons hart vergat U niet Zomer ach, uw zonnegloeien roept de dagen voor den geest, dat ons hart de bloem zag bloeien die ons dierbaar is geweest. Die wij eens, met geestvervoering, vurig drukten aan het hart die wij nazien met ontroering, met een zucht van teere smart. Die wij, met verrukte zinnen, gloeiend hebben aangebeên, die wij altijd nog beminnen Zij was d'onze zij alléén. Zijn haar blaadjes ook gevallen en verschrompeld en verkleurd ach, dat hart omvat ze allen waar de bloem eens heeft gegeurd. Want het zijn de eigen blaad'ren van uw eigen lenteroos, Heb haar lief bij 't Winternaadren, als toen eens uw hart haar koos. Zie de Zomerzonne dalen in haar avondpurperglans. Zie in Zomernachten stralen, duizend sterren aan den Trans. Zomernachtelijke hemel met uw sterrenschat bevracht vriend'lijk, troostend lichtgewemel, blink in onzen levensnacht. Zomerlucht en Zomerweelde, nóg eens vraagt ons hart U weer zóó als 't zoele windje streelde in de dagen van Weleer. VIKING. I-N GEVAL VAN alleen opbellen „DE WANDELAAR". Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren (Gooi) onder redac tie van Rinke Tolman de zesde aflevering van „De Wandelaar", geïllustreerd maandblad, gewijd aan natuurwaardeering, natuurbe scherming, heemschut, geologie en folklore. U. G. Dorhout leidt ons door de „Lange Streek", waar in den bloeitijd der boomen de hongerden één kleurigheid van bloesems zijn. J. H. P. Jacobs houdt ons bezig met „De Psychologie van den Wandelaar", terwijl A. Joman bevattelijk uiteenzet wat voor interes sante dieren de galwespen zijn. In de „Prille Lente" is Ds. A. M. van de Laar Krafft er op uitgetogen en in een prettig relaas laat hij ons mee genieten van hetgeen hij al speurend ontdekte. Mevrouw J. H. BrinkgreveEntrop maakte een wandeling langs den 'Krommen Rijn; allerlei kruid en gedierte had haar warme belangstelling. De bekende ornitholoog G. Wolda vertelt uitvoerig, hoe de vogels reageerden op den feilen winter in 't begin van 1929 en publi ceert tal van brieven, waaruit blijkt hoeveel leed er voor enkele maanden is geleden door onze gevleugelde vrienden. In een leuke schets protesteert W. A. van Os er tegen, dat in verschillende tuinbouw centra van ons land het bijen houden on mogelijk wordt gemaakt. P. J. Schenk stelt ons niet alleen de schoonheid van een Ribeshaag voor oogen, maar houdt zich eveneens bezig met het „witten" van beuken, hetgeen geen mooi ge zicht oplevert, maar noodzakelijk is ter be scherming tegen zonnebrand. Ook de rubriek „Van en voor lezers" brengt wederom een schat van natuurhis torisch allerlei. Tal van leerzame en mooie illustraties vul len den tekst der aflevering op aantrekkelijke wijze aan. Voor liefhebbers der natuur (en wie is dat niet?) een prachtig tijdschrift, dat op uw leestafel een eerste plaats verdient. Aanstaande Zondag. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 uur: Ds. W. A. Hoek te Amsterdam. Jongeliedensamenkomst, in gebouw Mara- natha v.m. 10 uur: Ds. C. G. Postma te Overveen. Gereformeerde Kerk, v.m. 10 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. N.m. 5 uur: dezelfde. Ned. Protestantenbond, afd. Bloemendaal, v.m. 10.30 uur: Ds. H. H. Dorgeloo te Naarden. Vrije Katholieke Kerk, n.m. 10.30 uur: Ge zongen H. Mis. Woensdag, v.m. 7.30 uur: Stille H. Mis. Zaterdag, v.m. 7.30: hetzelfde. OVERVEEN. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 uur: De heer K. Koopman. AERDENHOUT. Religieuze Kring, v.m. 10.30 uur: Dr. Korff te Heemstede. Terug te bekomen bij: S. Huijnink, Brede- rodelaan 7, Bloemendaal, een kinderporte- monnaie; F. C. Goldenwijk, Bosch en Duin laan 2a, Bloemendaal, een gouden ring en rozenkrans in etui; A. Zonneveld, Kruisweg 252, Haarlemmermeer, een rijwielbelasting- merk; Mevr. Roozen, huize Duinrust, Over veen, een potloodhouder met zilveren rand; P. Buhre, Zijlweg 18, Overveen, een hond met een halsband; Mevr. Groos, Vijverweg 7, Bloemendaal, een kleine brillanten ring; G. W. Hameka, Stolberglaan 21, Aerdenhout, een houten driewieler (kinderspeelgoed); A. v. d. Meij, v. Marumstraat 36 rood, Haarlem, een sleuteltje met groene label; Mevr. van Gelder, Iepenlaan 15, Bloemendaal, een huis sleutel; J. Termaat, Hofje van Stoel 2, Bloemendaal, een sleuteltje; Vries, Zijlweg 1, Overveen, een auto-slinger; Mej. A. Peper kamp, Zijlweg 2, Overveen, een paarlen halsketting met zilveren sluiting; aan het bureau van politie te Overveen, een jasje, een tabakspijp, een rozenkrans, een regenjas, een lorgnet in etui. Getrouwd: G. Bakker en A. Roessen. Bevallen: D. N. VerweyDe Goeyen, z.; G. M. SellenraadSluyter, d. Overleden: B. J. M. Warmerdam, 2 j.; A. H. Wilbrink, 80 j.; W. M. Visser, 36 j.; J. C. Homan, 46 j., allen overleden te Haarlem. U EEN WIJS WO ZONDAG. Gij weet niet vóórdat ge ze b moeilijkheden o MAANDAG. De zoogena, mengsel der inn woede en uiterl dus vormloos, geen enkelen vc DINSDAG. Het geld is o het moet steedi WOENSDAG. Tucht is de 1 de voorschriften DONDERDAG. Lezen is de 1 ander geschrevi nemen. VRIJDAG. De gewoonte letten op bijzon gewoonten is d; sparing bij de i ZATERDAG. De persoonlij van den spreke eenvoudig deze, schen spreekt. ONS V Grapefruit. In sommige c nieuwe vrucht, Grapefruit. Wat het wel stig uit Florida Amerika, een v den handel wo eigenschappen door de Amer „grapefruit" ge in groeiwijze m groeit namelijk de boomen. Ee kwam de eerst land aan, zoodr sche huisvrouw kend zijn. De vrucht w reinigd van pit vleeschomhulse groote hoeveel 1 INRICHTi: KUNST NI aan den Oui te Ha Dagelijks geopec Secr.-Penning Kiest Hij „c Kiest De tc Stem De v\ Dat v Wie i Uw c ZIJN NAA|V MAAK FLi Vraagt KLEVERI u V a o Zaï Nic

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2