ATTENTIE!! brA PLAATSELIJK NIEUWS BOEKHANDEL „LECTURA" Hupken's Leesbibliotheek BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN DE BLIJDE ZOMERTIJD. Zomer komt, alles blomt, baadt zich in den zonneglans. Neem de fiets, 't schaadt je niets; zwakken zelfs zijn nu wat mans. Wat een fleur, wat een kleur ligt op 't mooie Kenmerland! Wat een geur, fijne odeur stroomt van bosch- en waterkant! Blijf niet thuis! 't Is geen kruis uit te gaan als naar een feest. Rijd met spoed, 't weer is goed; zelden is 't zoo mooi geweest. Met elkaar, hij naast haar neer te zitten in het groen, geeft vertier en plezier, ook wie niet aan vrijen doen. Ga te voet, fiets met spoed, vrijheid, blijheid in het hart, vrij zijn wenscht ieder mensch, blij zijn bant verzuurde smart. 't Maakt gezond in den grond het zoo vaak bedrukt gemoed. Juich daarom wees niet dom blijheid maakt het leven zoet. KERST ZWART. Punt 11Verleening medewerking ex. art. 72 e.v. L.O. wet 1920 voor uitbreiding der R.K. Meisjesschool te Overveen. Goedgekeurd. Punt 12. Aangaan eener overeenkomst met Haarlem betreffende toelating van leer lingen voor het M.O. en voorbereidend H.O. De heer Cassee stelt voor om artikel 4 dei- overeenkomst, luidende: „De gemeente Haarlem verbindt zich om, indien een leerling uit de gemeente Bloemen- daal voor de tweede maal in dezelfde klasse of voor de derde maal gedurende den vol- ledigen 5- of 6-jarigen cursus is blijven zit ten, deze tot geen der in artikel 1 bedoelde onderwijsinrichtingen meer toe te laten." in te lasscnen de woorden: uitgezonderd bij ziekte. Aldus besloten. Punt 13. Vaststelling van een nieuwe Retributieverordening V.H.O. en M.O. en van een Bijslagverordening H.O. en M.O. Een soortgelijke wijziging ondergaat arti kel 10 dezer verordening op voorstel van den heer Cassee, inhoudende de bepaling om de bijslag niet uit te keeren voor leerlingen die voor de tweede maal in dezelfde klas of voor de derde maal gedurende den volledigen cur sus zijn bliiv' ritten, zoodat ook hieraan werd toegevoegd: Uitgezonderd bij ziekte. De heer Noorman wil de reir.butie-regeling wijzigen naar het inkomen, en wc' zoo, dat ouders die een inkomen hebben bei.eden 2000.- vrij blijven van retributie. De heer Schulz licht dit punt nog nader toe en verwacht in elk geval van de tafel van B. en W. t.z.t. eenige gunstige melding, aan gezien dit verzoek een paar jaar geleden ook reeds ter sprake is gebracht. De heer Van Nederhasselt antwoordt, dat dat niet zoo gemakkelijk gaat. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten dit punt aan te nemen en geeft daarbij de toezegging, dat er nog een nadere rege ling zal worden getroffen. Aldus besloten. Punt 14. Wijziging en aanvulling der Algemeene Politieverordening. Goedgekeurd. Punt 15. Reclame tegen den aanslag in het vergunningsrecht. Wordt aangehouden. Punt 16. Ontheffing bepalingen der bouwverordening. Overeenkomstig het advies derf Commis sie van Bijstand voor Publieke Werken, stel len B. en W. den Raad voor, ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening, A. te verleenen aan: a. Gebrs. A. M. D. P. Joustra voor bouw van een woonhuis aan het Adriaan Stoopplein; b. de N.V. Nederlandsche Handelsvere niging v.h. W. van Amerongen voor bouw van twee winkelhuizen met bovenwoning aan den Bloemendaalscheweg; c. Tj. de Hoop voor bouw eener garage aan de Merellaan; d. Professor F. W. Hudig voor bouw eener bergplaats naast perceel Zuidlaan No. 1; e. J. C. Cramer voor bouw eener garage aan de Iepenlaan; f. W. Swart voor bouw van twee blok ken van drie woningen aan de Alberdingk Thijmlaan; g. E. Wester voor verbouw eener berg plaats tot garage bij perceel Teding van Berkhoutlaan No. 9 (dit in afwijking van het advies der commissie, die de gevraagde ont heffing wil weigeren wegens te geringe zij- waartsche afstand). Wordt goedgekeurd. B. te weigeren aan: J. Teitsma voor bouw eener werkplaats op een terrein, gelegen achter den Bloemendaal scheweg, daar: le. de zijwaartsche ruimte te gering is; 2e. gebouwd wordt achter de rooilijn; 3e. het brandgevaar vergroot wordt, te meer, aangezien door dezen bouw vergroo ting te duchten valt van de kolenbergplaats van De Graaf. De heer Kremer vindt het een duistere zaak waarom het verzoek van den heer Teitsma wordt geweigerd. Zooals de toe stand ter plaatse op 't oogenblik is, kan er van meer brandgevaar gesproken worden dan zooals het daar zal worden, want er staat achter de brandstoffenbergplaats van den heer De Graaf een loodgieterswerkplaats welke straks gaat verdwijnen. Spr. zou mede daarom verzoeken ontheffing willen ver leenen. De heer Cassee is eenzelfde meening toe gedaan. De heer De Waal Malefijt spreekt namens de Commissie van Publieke Werken als zijn meening uit, dat er straks meerder brandge vaar is door de uitbreiding van de brand stoffen-opslagplaats, daarbij komt, dat het voor de omwonenden ook geen pretje is om altijd in het stof te zitten. Het voorstel van B. en W. komt in stem ming en wordt verworpen. Vóór stemden de heeren Prinsenberg, De Waal Malefijt en v. Nederhasselt. Punt 17. Herziening uitbreidings-plan Rijnegom. Goedgekeurd. Rondvraag. De heer Cassee vraagt inlichtingen om trent het afsluiten van de Graslaan in het Bloemendaalsche Bosch. Het is spr. opge vallen, dat deze laan, welke een geliefkoosde plek is voor het publiek, sinds eenige weken afgesloten is geweest met prikkeldraad en op heden weer is verwijdeid; het blijkt geen „sterkte van regeeren" om in een genomen besluit weer verandering te brengen, De heer Van Nederhasselt antwoordt, dat de Graslaan indertijd in orde is gemaakt, wat de gemeente 600.kostte. Door de groote droogte, het heeft in bijna 8 maanden niet geregend, was deze plek niet bestand voor vrije wandeling en daarom moest er beschut worden. Nu het de laatste weken weer heeft geregend, is het prikkeldraad verwijderd. In dien' er weer droogte zou komen, dan zou misschien voor de tweede maal deze maat regel moeten worden toegepast. De heer Cassee is met dit antwoord niet tevreden. Bloemendaal wordt in den volks mond vaak de „prikkeldraad-gemeente" ge noemd en daar schuilt een ernstige waarheid in, het gedeelte dat gereserveerd is voor vrije wandeling is al niet te groot. Spr. wil zien, dat het gemeentebestuur er desnoods wat voor over heeft om geleden schade als gevolg van droogte te herstellen, vooral in den mooi sten tijd is afsluiting van een gezochte plek afkeurenswaardig. De heer Schulz zou ook liever de oude traditie handhaven door het Bloemendaal sche Bosch vooral in den gunstigsten tijd geheel open te stellen voor het publiek. De heer Prinsenberg kan niet begrijpen, dat hierover wordt gesproken, 't is toch niet meer dan zaak, dat er bij een abnormale droogte zooals dit jaar, gehandeld wordt in het belang van het natuurschoon. De heer Hogenbirk sluit zich aan bij de woorden van den heer Cassee. r :NM?rJha*seJt jessL. dat men het Bloemendaalsche Bosch niet kan be schouwen als een bosch, zooals men die b.v. heeft in Gelderland, en al draagt het den naam van bosch, het is toch maar een park en als zoodanig moet het ook worden be handeld. De heer De Waal Malefijt vindt het feit van de afsluiting van de Graslaan nog zoo erg niet, dan moet je in Overveen komen. Wij hebben hier heelemaal niets, er ligt een mooi terrein bij het Brouwerskolkje, maar dit is afgesloten met prikkeldraad; steek je per ongeluk je hoofd over het draad heen dan kan je een tik verwachten. Spr. vraagt of daar nu niets aan te doen is. Er volgen op deze opmerking eenige on duidelijke antwoorden en beloften, waar mis schien later meer over valt te schrijven. De heer Cassee vestigt de aandacht van het Dag. Bestuur op de in slechten staat ver keerenden Kinheimweg. B. en W. beloven een onderzoek in te stellen. Verder vraagt spr. naar den Brederode- weg, waar een eerste deklaag is ingelegd en nu is het P.E.N. dezen weg weer aan het op breken voor het leggen van een kabel. Spr. vraagt, of dit wel practisch is; het is toch beter om in onderling overleg te werken, zoo dat een dergelijke wegvernieling kan wor den voorkomen. De voorzitter antwoordt schouderopha lend. De heer Van Nederhasselt zegt, dat dit niet is te voorkomen; het P.E.N. komt on verwacht, wat wij niet mogen keeren. De heer Cassee gelooft er niets van. We kunnen het P.E.N. best laten voelen, dat wij ook nog wel wat te vertellen hebben. De heer Schulz onderschrijft de woorden van den heer Cassee, zou het P.E.N. niet mee willen werken om onnoodigen arbeid bij wegenaanleg tegen te gaan, dan kunnen we ons beroepen bij Ged. Staten en door de pers kan deze zaak nog wel nader worden toe gelicht. En daar zal het P.E.N. ook wel respect voor hebben. Maar spr. vindt het nu beter om de hand in eigen boezem te steken, want de gemeente zelf begaat wel een der gelijke-fout. Zoo is het spr. opgevallen, dat de Van Ewijckweg van een deglaag is voor zien en gewalst, eenige dagen daarna werd de nieuw aangelegde weg weer opgebroken op een 5-tal plaatsen, voor het inbrengen van puntjes; dat had toch ook anders en beter gekend? De heer Noorman vraagt naar het plaatsen van waarschuwingsborden: „Langzaam rij den, school", op den De Genestetweg. De voorzitter antwoordt, dat ze in de maak zijn. De heer Prinsenberg betreurt het, dat er nog geen oplossing is gevonden voor het doortrekken van de Oranje-Nassaulaan. Waarom is de gemeente in Januari niet be 1N GEVAc/L VAN gonnen om dezen strooi mogelijk zou thans de zijn. Er wordt nu, naar een voorstel van den 1 heeft heelemaal geen h De voorzitter zegt, gemaakt wordt door d' viseur, Mr. Theysse, r, de tegenpartij, die inn den is om zoo spoedis, in het belang der gemt grond te onteigenen, zaak in orde geweest 'verluidt, gewacht op ;eer Jansen, maar die aast. .lat deze kwestie uit lui gemeentelijken ad- iet een advocaat van Ijddels bereid gevon- mogelijk af te halen lente. De heer Kremer wijs>,het Dag. Bestuur op den viezen boel aan h( jt begin van den Zee weg, dat geeft toch ge,< ;n pas v001- Bloemen daal; men kan er oude fornuizen, pannen en emmers vinden etc., 'tVis in één w00rd een groote vuilnisbelt, en fv00ral bij avond kan men vaak het vuur zi,en smeulen als over blijfselen van de verbraLdjngj wat v00ral met sterken wind heel gevaarlijk is voor brand. Spr. vraagt of die romn|el niet kan verplaatst worden naar de fabrie"jvan Laan. De voorzitter: ,,U bKdoe]t jn Westzaan?" (Gelach.) De heer Kremer bec|oe]|; de gemeentelijke inrichting in meer weUe]jjke richting waar de machines staan vo^r het gereed maken van topeca. De heer Van NederLasseif; belooft, om in B. en W. over dit punt 7e onderhandelen. Daarna sluiting. HOE AERDENHOUT In korten tijd is er ee ontst j; ZICH UITBREIDT, n geheele villa-wijk an. Hoe lang is het gele<|en dat de Zandvoort- schelaan in haar primitieven toestand bovendien de eigenl ,jke grens was van de bebouwing van Aerdei,hout? [n een jaar of vijf tijds is daar wel m,)lcbtig veel veranderd. Wie zoo af en toe dat ds,e[ van onze gemeente bezoekt, wordt telkens weer verrast door de snelle bebouwing van iet straten- of lanen- complex, ten Zuiden v>an de zoozeer gemo derniseerde ZandvoortUhelaan. De aanwe- schijnt er niet weinig toe te hebben bij ge dragen, dat de bebouwing in de onmiddel lijke nabijheid daarvan zoo vlug en in zoo'n snel tempo geschiedde. Een uitgelezen plek werd bestemd voor het riante restaurant „Boeckenrode"; immers met liet front ge keerd naar het ruime plein voor het spoor wegstation en de Zandvoortschelaan, de ver keersweg voor den het zeestrand bezoeken- den stedeling. Men treft daar voorts aan het royaal aangelegde Roemer Visserplein, de P. C. Hooftkade, Tesselschadelaan en Dah lialaan, welke laatste het prachtige buiten van het klooster „Boeckenrode" tot achter grond heeft.» Deze en nog vele andere „lanen", ze zijn reeds alle of geheel of voor een groot gedeelte bebouwd met sierlijke landhuizen en villa's. Een lustoord ter be woning, vooral wanneer eerlang de jonge boomen deze „lanen" tot werkelijke lanen zullen hebben gepromoveerd. Bloemendaal laat zich in dit complex stellig van een gun stige zijde zien. De aanleg van de straten en de soort van wegdekverharding helpen niet bijdragen aan de vervolmaking van het geheel. In het nieuwe complex is geruischlooze weg- bedekking aangebracht; stellig een van de grootste verdiensten van Publieke werken van Bloemendaal om op ruime schaal deze soort van wegbedekking toe te passen. Misschien vindt men dat in geen tweede gemeente in Nederland. De bebouwing ten Zuiden van de Zandvoortschelaan is ook wel in overtreffende trap van die in Rijnegom, hoewel ook dat complex tot de mooiste gedeelten van Bloe mendaal moet worden gerekend. In de omgeving van de Westerlaan en deze zelf ook gedeeltelijk is Publieke werken druk bezig met asphalteering van nog geheel nieuwe- en bijna nog onbebouwde wegen. Maar bebouwing zal ook daar in de naaste toekomst ook zieker volgen. De ontwikkeling van Bloemendaal als gemeente ligt stellig voor een beteekenend gedeelte in de omge ving van en zelfs ten Zuiden van Aerdenhout. Het zou verkeerd zijn van Bloemendaal om dat niet te willen zien, hoeveel moeilijkheden het ook met zich meebrengen zal, wanneer een geografisch toch al groote gemeente in hare uithoeken een toenemende bebouwing ziet tot stand komen en een bevolkingsaan was van niet geringe beteekenis heeft te boeken. Als men deze dingen gadeslaat, kan men er in komen, dat het voor Bloemendaal een problematisch vraagstuk is, waar- en welke de meest geschikte plek is voor den noodzakelijken bouw van een nieuw Raadhuis met andere gebouwen voor de openbare diensten. Op het grondgebied van Bloemen daal herkent men nog altijd een zekere intimi teit, een eenigszins dorpsche sfeer, zij het dan ook sterk gecorrigeerd door den invloed van de nabije Spaarnestad en niet weinig vooral door het binnen een aantal minuten te berei ken Amsterdam. In de stad vindt men het heel gewoon, dat het stadhuis en andere publieke dienstgebouwen ver afliggen; in gemeenten zooals Bloemendaal verbreekt dat de band van knusse intimiteit. Aerdenhout, hoe trots wij Bloemendalers daarop ook mogen zijn, zal in de toekomst wel bijzondere zorgen vragen van gemeente bestuur- en diensten. Dat men daarop rekene en zich daarop o. m. ook instelle. BLOEMENDAAL. KALME VERKIEZINGS-PROPAGANDA. B. en W. hebben, evenals te voren al, op enkele plaatsen in de gemeente aanplakbor den .laten plaatsen, waarop de partijen en groepen naar hartelust mogen plakken voor propaganda van de verkiezing van hunne can- didaten op 3 Juli a.s. Het valt echter op dat, niet alleen een zeer sporadisch gebruik van deze borden wordt gemaakt tot heden, maar dat het plakken op andere panden en per- ceelen en het bekladderen, beschilderen van de straten achterwege wordt gelaten. Zijn wij Bloemendalers zoo goed gedisciplineerd of maken wij ons soms minder warm voor de verkiezing en dus voor politiek? Wij neigen om eerder het laatste dan het eerste te mogen veronderstellen. Maar een verdienste is het althans, dat we hier vrij blijven van zoo ont sierende straatbekladdering als b.v. in Haar lem en Amsterdam, waar de vele koeien van letters en teekens een doolhof vormen voor het kiezersvolk. Bloemendaalsche Schoolvereeniging. Blokschrift. Sedert een tweetal jaren beoefenen de leerlingen der Bloemendaalsche Schoolvereeniging het blokschrift, een schrift, dat in den laatsten tijd in het bijzon der de aandacht trekt. Van verschillende zyden werd het personeel dier school naar deze nieuwe schrijfwijze gevraagd, waarvan voor- en tegenstanders elkaar den laatsten tijd in de pers te lijf gingen. Het leek het personeel daarom gewenscht belanghebben den en belangstellenden de gelegenheid te geven met het blokschrift kennis te maken. De resultaten van het schrijfonderwijs in de le en 2e klasse, gedurende het loopende leerjaar verkregen, worden in de week van 2429 Juni voor iedereen ter bezichtiging neergelegd in een der lokalen der school en wel op Dinsdag 25 Juni van 34,30 en van 78, op Donderdag 27 Juni op dezelfde uren en op Zaterdag 29 Juni van 9—1 uur. Een lid van het personeel zal regelmatig aanwe zig zijn om van voorlichting te dienen. Ned. Prot. Bond. De afdeeling Bloemen daal van den Ned. Prot. Bond heeft benoemd tot catecheet Ds. L. Bonga, Doopsgezinde predikant te Leiden. De tram naar Bloemendaal. Dinsdag was het 15 jaar geleden, dat de electrische tramlijn HaarlemBloemendaal voor het publiek werd geopend. Alleen een melding, geen jubileum, maar gelukkig ook, want de tram kan het ook niet helpen 15 jaar lang dezelfde route te moeten maken. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. De oefeningen aan zee van de Bloemendaalsche- en Haarlemsche Reddingsbrigade, welke de is gewijd: De Rijn, zooals hij heden ten dage vorige zomers zich nog al eens vaak in de belangstelling van het publiek mochten ver heugen, zullen ook dezen zomer weer ge houden worden en wel op Maandagavonden omstreeks half 8. Om 7 uur wordt afgereden van den Zeeweg bij het paviljoen van Hoff- schlag. De oefeningen met de Evaneha zullen voor- loopig nog des Vrijdagsavonds 7 uur aan het Noorder Buiten Spaarne gehouden worden. Aanrijding. Dinsdag had er een aanrij ding plaats op den Bloemendaalscheweg-De Genestetweg, tusschen twee auto's. De auto van den De Genestetweg was bestuurd door een ambtenaar van het P.E.N. en wilde den Bloemendaalscheweg oprijden in noordelijke richting. Daar er een auto voor het postkan toor stilstond, kon de bestuurder niet geheel naar rechts rijden en werd zoodoende aan gereden door een auto van de gemeente, om dat ze elkaar te laat opmerkten. De laatste auto werd zwaar, die van het P.E.N. licht beschadigd. Geen persoonlijke ongelukken. OVERVEEN. Schilder- en teekenwerk van Han Bos kamp. De heer Han Boskamp te Overveen houdt van 15 Juni tot 13 Juli een tentoon stelling van schilder- en teekenwerk bij „De Vuurslag", Doornstraat 66, Den Haag._ De directeur van „De Vuurslag", de heer M."J. Rien Hack, opende de tentoonstelling. Aanrijding. Maandagmiddag omstreeks 3 uur werd een 60-jarige dame aangereden op den Bloemendaalscheweg bij den Korte Zijlweg, door een wielrijder. De dame stak juist den weg over en ontweek een passee- rende auto, doch merkte den wielrijder die in de nabijheid van de auto reed niet op, met het gevolg, dat zij werd aangereden en haar onderbeen brak. Op het bureau van politie werd door Dr. Bos de eerste medische hulp verleend, waarna de dame per auto naar de Maria-Stichting te Haarlem vervoerd werd. Ons kantoor is telefonisch aangesloten onder nummer 110 8 6 Wil het in Uw gids even veranderen Stukken betreffende Redactie of Adver- tentiën kunnen te Bloemendaal afgegeven worden tot Vrijdagsmorgens 12 uur bij ons agentschap voor Bloemendaal BLOEMENDAALSCHEWEG 123 a - TELEF. 22847 Voor Aerdenhout tot Donderdagsavonds 8 uur bij ZANDVOORTSCHELAAN 165 --3EH2 Woensdag werd er een fiets ontvreemd voor de R.K. Kerk te Overveen, ten nadeele van een onderwijzeres. HAARLEM. Opening wijnhandel. Wij maken onze lezers opmerkzaam op de vestiging van een nieuwen wijnhandel, in het daarvoor geheel modern ingerichte perceel: Kruisweg 15. De inrichting van deze zaak voldoet in alle opzichten aan de eischen die daarvoor kun nen worden gesteld. Een zeer uitgebreide keuze in wijnsoorten van de meest bekende fabrieken is hier voor handen. De winkel is ruim en keurig wat kleur betreft, in overeenstemming met den aard der zaak. Wij wenschen den eigenaar met deze on derneming het beste succes, en raden onze lezers aan, eens bx gelegenheid de aandacht aan dezen wijnhandel te schenken. Men zie in verband met deze mededeeling de advertentie voorkomend in het nummer van dit blad. NOORD-HOLL. LEVENSVERZEKERING MIJ. N.V. VAN 1891, te Alkmaar. Uit het gisteren in de algemeene vergade ring van aandeelhouders uitgebrachte jaar verslag ontleenen wij het volgende: Het aantal polissen steeg met 8912 (v. j. 3342) tot 166.084 (v. j. 157.112), het ver zekerd bedrag met 1.860.875.46 (v. j. ƒ828.996.55) tot 21.632.470.13 (v. j. 19.771.594.67). In herverzekering werd gegeven ƒ379.619, in retrocessie ontvangen ƒ248.658. De sterfte was gunstiger dan over 1927: het percentage daalde van 74 tot 73 De onkosten zijn relatief lager: een drietal oërekémngen cioen fier" daï tie onkosten" beneden het daarvoor beschikbaar bedrag bleven. De Verlies- en Winstrekening laat de vol gende cijfers zien: Premie-reserve eigen reserve einde boek jaar ƒ2.825.272.uitkeeringen ƒ269.254.93, afkoop ƒ30.379.85, onkosten 323.157.93J^, koersverlies op valuta's ƒ57.43, rente u/g. ƒ6.129.41, terwijl de winstverdeeling noteert aan afschrijvingen ƒ6.120.57, toevoeging aan vrije reserves ƒ40.000.dividend 13J^ aandeelen le serie en 10 2e en 3e serie, tantièmes, belasting ƒ4.007.59, saldo ƒ382.06. De credit-zijde: onverdeelde winst vorig boekjaar 139.71, premie-reserve eigen risico einde vorig boekjaar 2.449.663.premiën 898.578.22, renten 126.864.963^, huren 14.195.71, poliskosten 1.169.20, winst op beleggingen 10.971.44, andere baten 3.279.53. De activa op de balans zijn: Aandeel houders nog te storten 225.000.vaste eigendommen (na afschrijving) ƒ347.100. hypoth. 1.356.819.—, effecten ƒ707.339.29, gemeente- en polderbeleeningen 105.739.41, polisbeleeningen 166.868.69, bloote eigen dommen 87.922, vruchtgebruiken ƒ6.641. deposito's 82.500.gedeponeerd in geld bij herv.-m ij en ƒ21.800.11, saldi bij bankiers en girorekening 111.108.22J/j, kassa 5.752.173^2, loopende renten en huren ƒ30.408.49, saldi bij agenten ƒ86.207.16, diverse debiteuren 10.905.meubilair 1.materieel 1. Onder de passiva paraisseeren: Maatschap pelijk kapitaal 250,000.extra reserve ƒ144.000.beleening o/g. 55.000. premie-reserve ƒ2.825.272.gereserveerde uitkeeringen 3.441.25, gedeponeerd in geld door herv.-mijen 8.434.34j/£, diverse credi teuren 29.619.06)^, onafgehaald dividend 1.238.dividend, tantièmes 3.675. borgstelling agenten 23.232.06, dividend- en tantièmebelasting ƒ332.59, gereserveerde af- sluitprovisie ƒ7.486.18, onverdeeld winst saldo ƒ382.06. In het actuarieel rapport wordt melding gemaakt, dat aan buitengewone toevoegingen aan de premie-reserve 76.075.besteed werd. Herkozen werd tot Commissaris de heer Hofstee, oud-directeur der vennootschap. De zwijntjesjager weer aan het werk! Op gepast! Dinsdag werd er een fiets ge stolen van een gemeente-arbeider, wiens rijwiel voor de Mulo-school stond. Wij ontvingen van v. Holkema Waren- dorf's Uitg.-Mij. het Juni-nummer van „Onze Aarde". Zooals in het begin van dit jaar was aan gekondigd, zullen per jaar eenige nummers verschijnen, welke aan een speciaal gedeelte van onze aarde zijn gewijd. Zoo ook dit Juni-

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2