mm Nieuwsblad F - OVERVEEN - Iffipppp ripis(« Nieuwsblad - - voor - - AERDENHOUT - - OVERVEEN - VOGELENZANG en omliqqende F® 4®f4® BLOEMENDAAL - gemeenten - 4® f4® •4®4® I1' jaargang ZATERDAG2o OCTOBER 1907 No. 11 Het Btoeniendoiilsch WeeWHad Prijs per halfjaar fl.25 bij vooruitbe taling. Prijs per nummer fO.lO Advertentiën 10 cents per regel; bij herhaalde plaatsing korting. Dit nieuwsblad verschijnt wekelijks onder refactie van Mr. P. TIDEMAN te Bloemendaal -:- -:- bij den uitgever J. A. BOOM te Haarlem. -:- -:- Mededeelingen van allerlei aard aan de redactie schriftelijk: P; Alle mededeelingen de administratie, advertentie® enz. betreffende: Bloemendaalsche weg 227. 1 Klein Heiligland 5, Haarlem. Telefoon 457. t 'F F f Agenda. In ons volgend nummer zullen wij de Aan de lezers, voorwaarden en voorschriften opnemen van den door Bloemendaal's Bloei uit geschreven foto-wedstrijd. Wij maken onze lezers voorts opmerkzaam op onze nieuwe rubriek „Bijenteelt" die in den regel om de 14 dagen zal worden opgenomen. Bluemendaal. Zondag 27 Oct. a.s. courses Woestduin \l/2 n.m. IJaarlem. Zondag 27 Oct. Rotonde Kunstnijverheid voor het laatst: tentoonstelling van door middel van houtdruk versierde geweven stoffen. Toegang kosteloos. Brongebouw. Zondag 27 October: Opera Italiana Rigo- letta. Aanvang 8 uur. Donderdag 31 October: Slrauss-avond. Aanvang 8 uur. Schouwburg Jansweg. Zaterdag 26 October: Dans avond Isadora Duncan. Aanvang 8 uur. Zondag 27 October: Tooneelwedstrijd D. 1. U. Aanvang 7 uur. Dinsdag 29 October. Koninklijke letterlievende Ver- eeniging J. J. Cremer. Aanvang 8 uur. Vrijdag 1 November: Opera Italiana, Carmen. Aanvang 8 uur. Schouwburg „De Kroon''. Zondag 27 October. Ned. Operette Ensemble: De Klokken van Corneville. Aanvang 8 uur. Woensdag 30 October: Concert Flesch en Röntgen. Aanvang 8 uur. Sociëteit „V e r e e n i g i n g". Zondag 27 October: Specialiteiten-Voorstelling Dir. Strengholt. Aanvang 8 uur. De Burgemeester der Gemeente Bloe- Ambtelijke mendaal brengt bij deze ter kennis medcdeclillgeil. van belanghebbenden, dat te rekenen van heden, gedurende 30 dagen, be halve des Zondags, ter secretarie dezer gemeente van des morgens tien tot des namiddags twee ure, ter in zage Jigt de staat van den Hypotheekbewaarder te Haar lem, aanwijzende de uitkomsten van de kadastrale metin gen, schattingen, enz. bedoeld bij art. 15, 23 en 43 dei- wet van 26 Mei 1870, S. 82. Bloemendaal, den 24 October 1907. De Burgemeester, A. Bas Backer. Burgemeester en Wethouders der .gemeente Bloemendaal maken, ingevolge art. 30, tweede lid, der Landweerwet, bekend, dat het onderzoek van de in deze gemeente gevestigde verlofgangers van de Landweer zal worden gehouden te Overveen, in het lokaal naast het gemeentehuis, ingang door het politiebureau, op Dinsdag 5 November 1907, des voormiddags te half tien ure, de verlofgangers, die in 1903 en 1904 naar de Landweer zijn overgegaan; des voormiddags te half twaalf ure, de verlofgangers, die in 1905 en 1906 naar de Landweer zijn overgegaan; des namiddags te twee ure, de verlofgangers, die in 1907 naar de Landweer zijn overgegaan. Tot de verlofgangersdie verplicht zijn aan het onderzoek deel te nemen, behooren ook de bij de Landweer geplaatste verlof gangers van het reservepersoneel der landmacht, zoomede de ver lofgangers die bij de Landweer dienen krachtens verbintenis tot vrijwilligen dienst. Aan het onderzoek behoeft echter NIET te worden deelgenomen door: a. de verlofgangers, die in het loopende jaar overeen komstig artikel 11 van voornoemde wet voor herhalings oefeningen onder de wapenen zijn geweest; b. de verlofgangers, in het genot van ontheffing van den werkelijken dienst (artikel 15, eerste lid, van voor noemde wet) c. de verlofgangers, die eene der betrekkingen bekleeden als aangeduid in kolom 2 van de lijst, vastgesteld bij het Landweer-Besluit II, waartoe o.a. behooren de hoofd ambtenaren, ambtenaren en beambten bij de Rijks- en bij de gemeentelijke politie d. de verlofgangers, die bij de toestemming tot verblijf buitenslands vrijstelling hebben verkregen van de verplich ting tot het bijwonen van het onderzoek (art. 27 der wet) e. de verlofgangers, die bij de toestemming tot het aan gaan van eene verbintenis voor de buitenlandsche zeevaart vrijstelling hebben verkregen van de verplichting tot het bijwonen van het onderzoek (artikel 20 van voornoemde wet) de verlofgangers van de Exploitatie-Compagnie der Spoorwegafdeeling van het Regiment Genietroepen. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de volgende wetsbepalingen: dat de verlofganger van de Landweer bij dit onderzoek moet verschijnen in uniform gekleed, en voorzien van de hem uitgereikte kleeding- en uitrustingstukken, alsmede van zijn zakboekje met daarin gehtchten verlofpas; dat een arrest van twee tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen provoost, of het naastbij zijnde huis van bewaring, door den Landweerdistrictcommandant kan worden opgelegd aan den verlofganger 1°. die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt 2°. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van de hiervoren vermelde voor werpen 3°. wiens kleeding- of uitrustingstukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4°. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont dat, onverminderd de hiervoren genoemde straf van twee tot zes dagen arrest, de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een dt-r feiten daarbij onder 1 tot 4°. genoemd, wordt opgeroepen om op een nader te bepalen tijd en plaats voor den Landweerdistrictcommandant te verschijnen tot bet ondergaan van een nader onderzoek dat het personeel van de Landweer wordt geacht onder de wapenen te zijn niet alleen gedurende den tijd, dien bet onderzoek duurt, maar in het algemeen, wanneer het in uniform is gekleed, zoodat degenen van dat personeel, die ongeregeldheden plegen of zich aan strafbare feiten schuldig maken, hetzij bij het gaan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis- keeren, te dier zake vallen onder de toepassing van het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. De verlofgangerdie bij herhaling kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. De duur van dezen dienst woi dt door den Minister van Oorlog bepaalddie tevens het korps van het leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moet worden vei vuld. De verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voor den werkelijken dienstwordt als deserteur behandeld. Nog wordt den verlofgangers uitdrukkelijk herinnerd, dat het niet-ontvangen eener hoofdelijke kennisgeving hen niet ontheft van hunne verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen. Ingeval de verlofganger door ziekte verhinderd mocht zijn aan bet onderzoek deel te nemen, dan zal hij daarvan moeten doen blijken door overlegging ter Gemeentesecre tarie van eene gezegelde en gelegaliseerde geneeskundige ver klaring. Geldt het verlofgangers, aan wie wegens onver mogen eene ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wieu behoort, ter Gemeente secretarie worden ingeleverd. Betreft het verlofgangers, aan wie, in verband met een vorig onderzoek als hier bedoeld, door denzelfden geneeskundige reeds eene verklaring is uit gereikt, dan kan ook voor niet-onvermogenden met eene ongezegelde en niet-gelegaliseerde verklaring worden volstaan. Verlofgangers, die wenschen het onderzoek elders hetzij binnen, hetzij buiten het Landweerdistrict, waartoe zij behooren of op een ander tijdstip te ondergaan, kunnen zich met een daartoe strekkend verzoekschrift wen den tot hunnen Land weel-districtscommandant. Het verzoek behoeft niet op gezegeld papier te zijn gesteld en behoort gefrankeerd te worden verzonden. Wordt het verzoek in gewilligd, doch maakt de verlofganger van de vergunning geen gebruik, dan wordt deze geacht niet te zijn verleend. Bij het onderzoek moeten de verlofgangers ook mede brengen de aan hen uitgereikte wapenen met toebehooren. De verlofgangers, die nog niet in het bezit van even- bedoelde voorwerpen zijn gesteld, ontvangen deze bij bet onderzoek. Bloemendaal, den 22 October 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, C. J. de Groot, L.-S. A. Bas Backer. Dr. Bakker, Bloeinendaalscheweg l sell en van 1-2 uur behalve Zon- en Feest- spreekuren. r dagen. H. L. van BeusekomZandduinweg. Dagelijks van 89 uur en 12 uur. J. Th. Born water, Overveenscheweg, van 12 uur, be halve 's Zondags. S. H. Brongersma, Kleverlaan hoek Korte Kleverlaan, van 12 uur, behalve Zon- en Feestdagen. W. C. J. Verhuist, Noorderstationsweg, dagelijks van 121 uur. De 2de kamer der staten-generaal heeft Billlieulauilscll met een vrij groote meerderheid het overzicht. wetsontwerp betreffende de stelling Amsterdam verworpen. Niet, dat de stelling door dit votum, ten doode is opgeschreven, neen het bouwen zal maar wat langer duren. Als het maar niet zoo lang duurt dat in dien tijd de eisclien weder geheel anders geworden zijn, in verband met de zich zoo snel ont wikkelende luchtscheepvaart. 11. Zaterdag is in ons land in 's Gravenhage eene con- stituëerende vergadering gehouden ter bevordering der luchtscheepvaart. De vereeniging is opgericht, de contributie zal niet meer dan f 10.mogen bedragen. Het bestuur bestaat uit de II.H. l'Honoré Naber, Rinkhuizen, v. d. Leeuw, Rambaldo, Kol, Snijders, Roozenburg Jhr. I. H. Ram. In deze vergadering werd er op gewezen welke invloed de luchtscheepvaart zal hebben op den wereldhandel. Wij hopen met den voorzitter dat op deze vergadering den grondslag is gelegd voor een bloeiend leven der lucht scheepvaart hier te lande. De vredesconferentie is door den voorzitter dr. Nelidof met een warme toespraak gesloten, de leden der conferentie gaau nu allenhuis toe. Wij vertrouwen dat zij de aan genaamste herinneringen aan Nederland naar hun land zullen medenemen. Later hopen wij in de gelegenh :id te zijn, de balans der vredesconferentie eens op te maken. Het eindprotokol is in de St. Courant gepubliceer het volgt hieronder: Blijkens de slotakte zijn aan de gevolmachtigden der ter vredesconferentie vertegenwoordigde staten, zijnde de Vereenigde Staten van Amerika, Argentinië, België, Bo livia, Brazilië, Bulgarije, Chili, China, Columbia, Cuba', Denemarken, Dominicaansche Republiek, Duitscbland, Ecuador, Frankrijk, Groot-Brittannië en Ierland, Griekenland, Guatemala, Haïti, Italië, Japan, Luxemburg, Mexico. Mon tenegro, Nederland, Nicaragua, Noorwegen, Oostenrijk - Hougarije, Panama, Paraguay, Peru, Perzië, Portugal, Roemenië, Rusland, Salvador, Servië, Siam, Spanje, Tur kije, Uruguay, Venezuela, Zweden en Zwitserland, de vol gende verdragen en verklaringter onderteekening voorgelegd I. Verdrag voor de vreedzame beslechting van inter nationale geschillen. II. Verdrag betreffende de invordering van schulden uit overeenkomst. III. Verdrag betreffende de opening der vijandelijkheden. IV. Verdrag nopens de wetten en gebruiken van den oorlog te land. V. Verdrag nopens de rechten en verplichtingen van onzijdige mogendheden en personen in geval van oorlog te land. VI. Verdrag betreffende den rechtstoestand van vijan delijke handelsvaartuigen bij het begin der vijandelijkheden. VII. Verdrag betreffende de transformatie van handels vaartuigen in oorlogsschepen. VIII. Verdrag betreffende het plaatsen van onderzeesche automatische contactmijnen. IX. Verdrag nopens het bombardement in oorlogstijd door eene scheepsmacht. X. Verdrag voor de toepassing op den zeeoorlog dei- beginselen van het verdrag van Genève. XI. Verdrag betreffende zekere beperkingen van de uit oefening van het buitrecht in den zeeoorlog. XII. Verdrag betreffende de oprichting van een inter nationaal prijzenhof. XIII. Verdrag nopens de rechten en verplichtingen van onzijdige Mogendheden in geval van zeeoorlog. XIV. Verklaring betreffende het verbod om uit ballons projectielen en ontplofbare stoffen te werpen. [St.-Ct.) Voor de bouwcommissie der Carnegie-stichting is nu een flinke tijd beschikbaar om den vredestempel netjes in elkaar te zetten en te meubelen. Voor het laatste heeft d'Estournelles de Constant, een der Fransche gedelegeerden, nog een lans gebroken bij zijne mede-afgevaardigden. Zooals men weet is de gift van Carnegie niet voldoende geweest om meubileering ook te betalen en moet die extra gevonden worden. Carnegie zal zich wel verbazen over de langzame wijze, waarop hier in Nederland een groot gebouw in elkaar wordt gezet. In America is men met een vredestempel spoediger gereed geweest. Ook daar heeft Carnegie zijn dollars geofferd om een vredespaleis te stichten, en in dat gebouw hebben reeds vergaderingen plaats gehad, terwijl van onzen vredestempel in 's-Hage pas de eerste steen is gelegd geworden. Een wetsontwerp is ingediend tot wijziging der postwet, het briefport van 5 ets. zal dan geldig wezen voor brieven van 20 gram, (thans 15 gram).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1907 | | pagina 1