Pension* en Woningnieuws De te-Bi 28 In de bladen wordt over Portugal alleen verteld dat de koning en kroonprins aldaar ernstig ziek zijn. r,. .Van Donderdag 6 Febr. to Burgerliike stand. S J Donderdag 1 o Februari. Bevallen: C. M. Vogel Lensen d.J. de Graafvan Sohagen z. Overleden te Meerenberg: S. Mantel, 66 j.; J. Smit, 19 j.; A. M. van Steenbergen, 35 j. De werkbij is in aanleg een wijfje, Bijenteelt. maar men treft slechts sporen van voortplantingsorganen bij haar aan, welke dus niet tot ontwikkeling zijn gekomen Zij is kleiner dan de koningin of de dar, en de werkbij, allen zijn dan ook van de kleinste soort. Als de werkbij op den 21 en of 22en dag nadat het ei is gelegd uit de cel komt, bleek gekleurd en met weeke vleugels, wordt zij gemonsterd blijkt zij zonder gebreken, dan wordt zij in de familie opgenomen, in bet tegenovergestelde ge7al wordt zij echt spartaanschten doode gedoemd. De jonge bijen zijn de voedstersvan af den 3en dag helpen zij het broed ver zorgen. Na een week gaan zij j»voorspelen," d.i. in de middaguren, bij zonnig weer, in den omtrek van het vlieg gat op en neer vliegen, en is nogmaals een week verstreken, dan gaan zij uit op gewin. Wonderbaar is het, dat de jonge bij, zonder hulp en onderrichting, reeds dadelijk voor haar kunstig werk geschikt en bekwaam is. Ben proef, waarbij één of meer raten met broed, met gedekselde en rijpe cellen, plus een raat met honing en stuifmeel, benevens water, afzon derlijk in een kastje wordt gedaan, kan ons van de waar heid hiervan overtuigen. Wij vertelden al, dat bet was, voor den bouw der cellen gebezigd, niet rechtstreeks uit de bloemen wordt gehaald. Deze oude theorie is door Huber weerlegd en, deze natuur onderzoeker heeft bewezen, dat was is een product van het bijenlichaam. Als de bijen rijkelijk honig en stuifmeel, voor al het eerste, hebben gebruikt, dan gaan zij in ketens in het bovenste deel van den korf hangen een bij hangt met de haakjes der voorpooten aan den korf, een ander grijpt de achterpooten der eerste, een derde hangt op dezelfde wijze aan de tweede, enz., en aldus worden vele ketens gevormd, en deze vormen een gordijn of guirlande van bijen. Zóó in rust of in een zachte schommeling hangende, zweeten de werkbijen het gebruikte voedsel, dat door bijvoeging van maagsappen is veranderd, als een soort vet was uit tusschen de ringen van het achterlijf. Het was komt als kleine, dunne, witachtige plaatjes te voorschijn, wordt met de pooten naar de monddeelen gebracht, bespekeld, met de haken dooreen verwerkt en kneedbaar gemaakt, om daarna te dienen tot de vorming van de zeshoekige was- eellen. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 16 Febr. Kerknieuws. voorm. 10 uur en 's avonds half7,ds. J. A. van Leeuwen. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 16 Febr. voorm. 7 en 8J uur Gelezen H. Missen; 10 uur Hoogmis3 uur Vespers. R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 16 Febr. Kerkelijke dienst te 7-§- en 10 uur. liet 4e Bachconcert van 11 Februari Muziek. 1.1. gaf ons een voortreffelijk zanger te hooren, wiens Wagner-vertolkingen bijna algemeen medesleepten. Vóór de pauze werd geene andere muziek dan de Eroica van Beethoven gegeven. Van dit werk, geweldig als eene egyptisehe pyramids en toch diep tot het innerlijk sprekende met al zijne afwisseling van aandoeningen, anders dan met den diepsten eerbied voor het verhevene te gewagen, 't zou hier niet passen. De uitvoering van een dergelijk werk kan wel onovertroffen, maar nooit goed ge noeg zijn. Uit piëteit voor Richard Wagner, op 13 Februari 1883 gestorven, was bet gedeelte na de pauze alleen aan hem gewijd. De Nieuwe Courant vraagt naar aanleiding van dezen herinneringsdag: kennen wij »de Gedachte" van Wagner (de Bayreuther Gedanke")die hellenische Kunst zur mensck- licher Kunst ueberhaupt zu machen die Bedingungen, unter denen sie eben nur hellenische, nicht allmenschliche Kunst war von ihr zu loesendas Gewand der Religion, in welcher sie einzig eine gemeinsam hellenische Kunst war zu dem Bande der Religion der Zukunft, der Allgemeinsamkeit, zu erweitern" van BLOEMENDAAL, OVERVEEN, AERDENHOUT, VOGELENZANG en SANDPOORT van bet Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypotheken Bloemendaal's Pension- en Woningbureau „Rusthoek" Kantoor Eindpunt Electr. tram boven de lunchroom en bodega „RUSTHOEK". Telefoon nummer 220. Beleefd verzoek. Reflectanten, voor tijdelijke of voor vaste woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, ten einde teleurstelling of vergeefsche overkomst te voorkomen, hunne komst vooraf te melden. Het kantoor is voorloopig geopend van 9 tot 5 uur. Te Koop of te Huur zijnde perceelen. BLOEMENDAAL. 1. Villa, bevattende: 9 kamers, serre en balkons, keuken, kelder, schuur in den tuin, closets, waterleiding, electrisch licht en electrische schellen, voor- en achtertuin. Aanvaar ding 1 Mei of eerder. Huurprijs f 700.'sjaars. 2. Een heerenhuis aan de Jan Gijzenvaart, bevattende 4 kamers en suite, 2 kleinere kamers, serre, zolder met 4 slaapkamers, voor- en achtertuin. Aanvaarding 1 Mei of eerder. Huurprijs f350.'sjaars. 3. Villa in het Duinlustpark, bevattende: 12 kamers, serre, balkons, badinrichting, acetyleengasverlichting, schuur, priëel, en verder alle gemakken. Het geheel is grootl850 M3. Koopsom f 21000.Huurprijs f 1200.'sjaars. 4. Een groote villa aan het Duinlustpark, bevattende. 12 kamers en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Koopsom f 17000.Huurprijs f 1200.'s jaars. Aanvaarding 1 Juni. 5. Een villa aan het Duinlustpark, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voor zien, vlak bij het station. Aanvaarding 1 Mei. Huur prijs f 750.'s jaars. Koopsom f 10,500. 6. Een villa aan het Duinlustpark, bevattende 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f750.'sjaars. Koopsom f 10,500. 7. Een buitenplaats met groot, deftig heerenhuis, comfortable ingericht, met stallen en koetshuis. Dit perceel is bijzonder geschikt voor exploitatie van hotel-pension, restaurant of andere veel ruimte b.ehoevende zaak. Groot 17500 M3. Koopsom f 90000. 8. Vier heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de halte electr. tram, van alle gemakken voor zien. Bevattendebenedensalon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes badkamer en W.C. Ie etage: studeerkamer, 2 slaapkamers, balcon en loggia. 2e etage 2 slaapkamers en dienstboden kamer, groote zolder. Electr. licht en waterleiding. Aanvaarding 1 Maart. Huurpi'ijs f 550 'sjaars. 9. Villa Rustenburgerlaan. Aanvaarding Mei. Huurprijs f 500.'s jaars. 10. Een huis met tuin, bevattende 7 kamers, zolder, kelder, twee flinke closets. De aanwezige kleeden, gordijnen, lampen en kachels, kunnen worden overgenomen. Aanvaarding Maart of April. Huurprijs f 400 's jaars. 11. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon, closets, electrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle gemakken voorzien. Voor- en achtertuin Koopsom f 25.000. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M3. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500.Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met zeer grooten tuin 3366 M3. waarop broeikassen en broeibak ken. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 12 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. Koopsom f 20000. Huurprijs f 1000. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f16000.Huurprijs f 900. 's jaars. Aanvaarding terstond. 4. Een huis met grooten tuin te Sandpoort. bevattende 5 kamers, keuken, zolder en dienstbodenkamer. Koopsom f 5000.--Huurprijs f250.— 'sjaars. Aanvaarding terstond. 5. Een huis met tuin bevattende 3 kamers, keuken, enz. Koopsom f1500. 6 Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f 3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 9. Villa, park Duinlust, bijzonder schoon gelegen, met fraai aangelegden tuin. Het geheel is groot 1700 M3. De villa bevat beneden ruime suite en groote serre, kleinere kamer, keuken, bijkeuken, schuur en prieel in den tuin, boven 5 kamers en zolder. Koopsom f 10000.—Huurprijs f800.'sjaars. 10. Een huis aan de Jan Gijzenvaart waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750. 11. Een villa, gunstig gelegen vlak bij Boschbeek en Spaarnberg en aan de tram. De villa bevat 6 kamers, keu - ken, bijkeuken, kelder, closet, voor en achtertuin. Aanvaar ding terstond. Huurprijs f350.'sjaars. 12. Villa bij de bosschen en tramhalte, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, closets, zolder, voor- en achtertuin, aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f400.'sjaars. 13. Een burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burgerwoonhuis met grooten tuin. Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzenvaart. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M3. Koopsom f40000.Huurprijs f1800. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2l/2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W.C.'s op elke verdieping. Het geheel is groot 1100 M3. Koopsom f20.000. Gemeubileerde villa's en apartementeu. 1. Villa, 10 kamers. Park Duinlust. Huurprijs f850.— 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen te Sandpoort. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaap kamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur, f200.per maand. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension, per dag per persoon f 5. 3. 3 kamers met keuken met of zonder pension te Bloemendaal. 4. 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 5. Een gemeuhileerd huis te Bloemendaal van Mei tot October. Plaatselijk Nieuws. B 0 u w t e r r eine u. BLOEMENDAAL. 1. Een prachtig villaterrein, met mooi geboomte, gelegen in het schoonste gedeeltetusschen spoor, station en electr. tram. Groot 1100 M3. 2. Een villaterrein in het üuinlustpark bij de denne- bosschen en dicht bij 't station. Groot 800 M3. Prijs f 4.per M3. 3. Groote en kleinere perceelen, gunstig gelegen aan verschillende hoofdwegen in de nabijheid van 't station. Prijs f 5.per M3. SANDPOORT. 1. Een bouwterrein aan de Molenstraat, gunstig gelegen midden in het dorp bij de halte stoomtram. Groot 300 M3. Prijs f 3.— per M3. 2. Vier bouwterreinen aan den Rijksstraatweg naar Velsen, gunstig gelegen en mooi begroeid. I. 1390 Q meter. Prijs per Q meter f 2.75 II. 1450 t> 2.50 III. 1330 1.50 VI. 1490 1.50 Koopsom voor 't geheel f 12.000. 3. Een bouwterrein aan den Straatweg tusschen Schoten en Sandpoort, bijzonder geschikt voor het bouwen van een blok burgerwoonhuizen. Groot 1352 M3. Koopsom f 1000. 4. Een hoschrijk villaterrein, nabij de spoorhalte Driehuis. Prachtig gezicht over weilanden en vergezicht op de duinen. Groot 15.000 M3. Prijs f 2.— per M3. 5. Een boschrijk villaterrein benevens de aangrenzende teelakker, zeer gunstig gelegen aan den Brederoscbeweg. Bij uitstek geschikt voor buitenplaats. Groot 40.000 M3., in massa f2.per M3. 6. Een bouwterrein aan den Driehuizerweg, Duin en Kruidbergerweg en Kerkpad. Bij uitstek geschikt voor villa park. Groot 50.000 M3. Geheel of in perceelen. 7. Een bouwterrein aan de Jan Gijzenvaart, tusschen het Duinlustpark en Bloemendaalscheweg, bijzonder gunstig gelegen en vlak bij 't station. Groot 9280 M3. 8. Verschillende perceelen bouwterrein. Gunstig gelegen midden in het dorp bij den molen. 2 min. van de tram. Geheel groot 3000 M3. Prijs f 4.50 per M3. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. Vermelden wij in het kort dat de heeren Jan Feith en J. Louis Pisuisse 1.1. Donderdag voor de vereeniging Bloe- mendaalsehe Avonden in het hotel Welgelegen van den heer van Baers opgetreden, met hunne voordrachten, uit nemend hebben voldaan. Onder de aanwezigen werd 0. a. opgemerkt de heer Meinard Merens, de oprichter der ver eeniging. Door Burgemeester en Wethouders is het advies der gezondheids-commissie gevraagd tot onbewoonbaar verklaring van de door vocht onbruikbare woning van den bosch wachter in de Schapenduinen, toebehoorende aan de erven jhr. W. P. H. Teding van Berkhout. BloemendaalH.F.C. III. Ten aan- SpOl't. schouwe van een talrijk en enthousiast publiek had Zondag deze wedstrijd plaats. s>Bloemendaal" verscheen met eenige invallers, terwijl H.F.C. ook niet geheel compleet was. Bloemendaal" speelde 't eerst met den hevigen wind in den rug, zoodat zij vrijwel het spel in handen had. Het duurde dan ook niet lang of H.F.C.'s doelman moest visschen, daar Bloemendaalsch middenvoor een voorzet van links onhoudbaar in 't doel plaatste Onder luid applaus maakte dezelfde speler spoedig hierna het 2e punt, nu uit een voorzet van rechts. Hoewel vele voorzetten van de vleugels gemist werden, klom de score toch gestadig, zoodat rust met 50 in 't voordeel van Bloemendaal inging Na de rust kreeg H.F.C. het voordeel van den wind en trad nu bijna voortdurend aanvallend op. De B.Y.V. verdediging kreeg een zware taak die zij echter naar be- hooren verrichtte. Nu en dan gaf de B.V.V. voorhoede haar wel eenige verlichting, door een aanval op het H F.C.- doel te ondernemen, maar het vijftal scheen hun shooting- boots verloren te hebben, gedoelpunt werd er tenminste niet meer. Aan den anderen kant ging HFC's voorhoede mooi gecombineerd op 't Bloemendaal doel af en met een hard schot kwam H.F.C.'s eersteling. Kort daarna maakte de middenvoor haar 2e goal. Spoedig hierop werd het einde aangekondigd en \von B.V.V. alzoo met 52. B.V.V. II speelde te Velzen tegen Hercules uit Haarlem en verloor den wedstrijd met 5 1. A.s. Zondag krijgt B.V.V. II, H.F.C. V uit Haarlem te gast, op het terrein bij Zomerzorg. In de rotonde van het Museum van Uit andere ge- Kunstnijverheid zal aanstaande Zondag ineenten. tentoongesteld worden, een kleine doch uitgezochte verzameling van -Japansche werken in brons en andere metalen. De bijzondere zorg en de groote nauwkeurigheid, waarmede deze werkjes zijn uit gevoerd zullen eiken vakman verbaasd doen staan, terwijl de artistieke hoedanigheden tot het uiterste worden opgevoerd. Naast deze keurige verzameling van plastische voorwerpen word op de standaards een aantal Japansche afdrukken van houtsneden, vervaardigd door de meest bekende Japansche artisten geexposeerd. Deze verzameling werd welwillend ter expositie afgestaan door den heer D. Komter, kunsthandelaar te Amsterdam. Zondag is de toegang kosteloos. Haarlemm Door de directie van de wordt op ruime schaal een eens de aandacht wordt gev krachtige werking van dit i Zij deelt daarin o. a. med proeven, door dr. van Li St.-Elizabeth's gasthuis te zonneklaar blijkt hoe in dez bloed verbeterd is na het weken. De circulaire bevat voort door professor Stokvis geg< meer dan 300 nederlandsch een attest, van hun inger Staal water hebben doen blij aanwijzing. Wij meenen van de v eenigszins meerdere publicil hier geldt steun te verl die verdient nog eens m nederlandsche publiek te w de staalwatercommissie, da moet gezien, is nog niet b: ingekomen. Naar men on van het rapport voor Haai IJmuiden. Woensdagn alhier binnen met een de de sloep M. D. 2, schipi middag half twee had op 55° aanvaring plaats tusschen de H 239 en de sloep M. D. of wat het ook zijn moch had de aanvaring plaats, terwijl de stoomtrawler N sloepen, welke op eenigen te steken, gemakkelijk had echter scheen tusschen d stoomen met het noodlott vlak voor 't achterwand w meter. De schipper dier si De aanvaring had plaats man werd dus als door sprongen op de stoomtra over aan boord van de sb broek. De schipper van man terug, waarvan ec onbekende redenen niets wil ken, niets van het goed t zijn in hun ondergoed stoomtrawler is toen met van de sloep M. D. 2 na 2 had tamelijk veel visch op zee Den 8sten dezer kw trawler »Mies en Truus" d. i. visch, borden en netti een groote schade mag vischtuig nog geen twee slagen was. Het weder waar de stoomtrawlers mo dat visschen onmogelijk tuig komt. Door den heer L. G kooping te Maassluis ai 2", een stoomtrawler en h voor f 28.900. De geheele kanaalver werking getreden, nu vo Op afstanden van 240 IV kanaal gloeilampen van verbeteringen van het zijn. Zooals bekend is, w< Dekker, te Zaandam ve te IJmuiden te mogen Visschershaven. Uit verschillende br< een dergelijke inrichting zijn, omdat hierdoor i verspreid, dat kilomete woonbaar zullen worde» Wij vernemen ook belangrijke financieele heeft afgekocht. Ook to> van dezelfde heeren als in den omtrek onbewc inneren wij ons den toe toen, op ongeveer twii tegenwoordige nieuwe s De vervaardiging van di geuren gepaard dat de dorven was en nagenoeg melk der koeien, geld, muskuslucht, in elk g zou men een herhaling schil dan dat de tri genoemd worden van d Aangezien nu voor 1 ingebracht bij B. en W raad worden verzocht 1 verzoek der heeren Mol als gevaarlijk voor di belangen der IJmuide ingesteld. De schade aan het Januari door rijp is plaatselijk telephoonne in orde. In plaats van lqng: men thans tijdelijk s geplaatst om de drac tijdelijk. Het plan is 1 zullen we van den i I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 2