'ttxe-Brooöbakkerij He^uJ1eear^saivs0e0rrh; t«n: Smakelijk brooD van mtshiitenö primakwaliteit leveren thans ook SPAARLAMPEN van 220 V-—50 N. K. die in a 11 e standen kunnen a a branden, dus niet uitsluitend loodrecht behoeven te hangen. a a rant of andere veel ruimte behoevende zaak. Groot 17500 M2. Koopsom f90000. 8. Vier heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de balie electr. tram, van alle gemakken voorzien. Bevattende beneden salon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes badkamer en W.C. Ie etage: studeerkamer, 2 slaapkamers, balcon en loggia. 2e etage: 2 slaapkamers en dienstboden kamer, groote zolder. Electr. licht en waterleiding. Aan vaarding 1 Maart. Huurprijs f 550 'sjaars. 9. Villa Aanvaarding Mei. Huurprijs f 500.'s jaars. 10. Een huis met tuin, bevattende 7 kamers, zolder, kelder, twee flinke closets. De aanwezige kleeden, gordijnen, ampen en kachels, kunnen worden overgenomen. Aanvaarding Maart of April. Huurprijs f 400 'sjaars. 11. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon, closets, vlectrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle „smakken voorzien. Voor- en achtertuin. Koopsom f 25.000. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern i van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop- om f 19500.Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met zeer looten tuin 3366 M2. waarop broeikassen en broeibak- Hen. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 12 iiners, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- waterleiding enz. Aanvaarding direct. Koopsom f 20000. aurprijs f 1000. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den iofdweg te Saudpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon- ■r geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting m onderwijs. Koopsom f16000.Huurprijs f 900. Aars. Aanvaai'ding terstond. 4. Een huis met grooten tuin te Sandpoort, bevattende kamers, keuken, zolder en dienstbodenkamer. Koopsom jOOO.Huurprijs f250.'sjaars. Aanvaarding terstond. 5. Een huis met tuin bevattende 3 kamers, keuken, enz. oopsom f1500. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, ider, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop- m f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom 1 3000.—. 9. Villa, bijzonder schoon gelegen, met fraai aangelegden dn. Het geheel is groot 1700 M2. De villa bevat neden ruime suite en groote serre, kleinere kamer, keuken, jkeuken, schuur en prieel in den tuin, boven 5 kamers zolder. Koopsom f 10000. Huurprijs f800.'sjaars. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom 1750.— 11. Een villa, gunstig gelegen vlak bij Boschbeek en jaarnberg en aan de tram. De villa bevat 6 kamers, keu- :en, bijkeuken, kelder, closet, voor en achtertuin. Aanvaar- ing terstond. Huurprijs f350.'sjaars. 12. Villa bij de bosschen en tramhalte, bevattende 6 amers, keuken, bijkeuken, kelder, closets, zolder, voor- en ■htertuin, aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f400.'sjaars. 13. Een burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burgerwoonhuis met grooten tuin. Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzenvaart. 7 kamers, serre, keuken, nz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaai's. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M2. Koopsom f 40000.Huurprijs f 1800. jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2y2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W.C.'s op elke verdieping. Het geheel is groot 1100 M2. Koopsom f20.000. Gemeubileerde villa's en apartementen. 1. Villa, 10 kamers. Huurprijs f850. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur, f 200.per maand. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaap kamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension, per dag per persoon f 5. 3. 3 kamers met keuken met of zonder pension te Bloemendaal. 4 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 5. Een gemeubileerd huis te Bloemendaal van Mei tot October. 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op de beste stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. Bouwterreinen. BLOEMENDAAL. 1. Een prachtig villaterrein, met mooi geboomte, gelegen in het schoonste gedeeltetusschen spoor, station en electr. tram. Groot 1100 M2. 2. Een villaterrein in het Duinlustpark bij de denne- bosschen en dicht bij 't station. Groot 800 M2. Prijs f 4.per M2. 3. Groote en kleinere perceelen, gunstig gelegen aan verschillende hoofdwegen in de nabijheid van 't station. Prijs f 5.per M2. SANDPOORT. 1. Een bouwterrein aan de Molenstraat, gunstig gelegen midden in het dorp bij de halte stoomtram. Groot 300 M2. Prijs f3.— per M2. 2. Vier bouwterreinen aan den Rijksstraatweg naar Velsen, gunstig gelegen en mooi begroeid. I. 1390 Q meter. Prijs per meter f 2.75 II. 1450 t 2.50 III. 1330 v 1.50 VI. 1490 1.50 Koopsom voor 't geheel f12.000. 3. Een bouwterrein aan den Straatweg tusschen Schoten en Sandpoort, bijzonder geschikt voor het bouwen var. een blok burgerwoonhuizen. Groot 1352 M2. Koopsom f 1000. 4. Een boschrijk villaterrein, nabij de spoorhalte Driehuis. Prachtig gezicht over weilanden en vergezicht op de duinen. Groot 15.000 M2. Prijs f 2.per M2. 5. Een boschrijk villaterrein benevens de aangrenzende teelakker, zeer gunstig gelegen aan den Brederoscheweg. Bij uitstek geschikt voor buitenplaats. Groot 40.000 M2., in massa f 2.per M2. 6. Een bouwterrein aan den Driehuizerweg, Duin en Kruidbergerweg en Kerkpad. Bij uitstek geschikt voor villa park. Groot 50.000 M2. Geheel of in perceelen. 7. Een bouwterrein aan de Jan Gijzenvaart, tusschen het Duinlustpark en Bloemendaalscheweg, bijzonder gunstig gelegen en vlak bij 't station. Groot 9280 M2. 8. Verschillende perceelen bouwterrein. Gunstig gelegen midden in het dorp bij den molen. 2 min. van de tram. Geheel groot 3000 M2. Prijs f 4.50 per M2. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. Naar men ons mededeelt, heeft mr. Pers. Tideman aan den redacteur der Her vorming (J. van Loenen Martinet) een stuk gezonden tot afslaan van diens aanval op dr. Haentjens bundel preeken Terug tot Christus", welk stuk doordien redacteur is geweigerd. -p, Natuurhistorische Vereeniging. -uTJ Deze vereeniging hield op 18 Febr. een vergadering, waarin jaarverslagen werden uitgebracht door den len secretaris en den penning meester. Tot len secretaris werd herkozen de heer M. Vrij. De heer Jac. P. Thijsse hield een interessante voordracht over de mimicry-verschijnselen, geïllustreerd door de insecten collectie van de Nederlandsche natuurhistorische vereeni ging. Het hoofdbestuur heeft een prachtige collectie insecten van den bekenden preperateur Polak aangekocht, waarvan de afdeelingen nu kunnen profiteeren. In 5 doozen zijn de voornaamste inlandsche insecten geprepareerd met de voor werpen hunner omgeving. De spreker deed uitkomen, dat, daar de verbalen van het groeiend lammetje, opschietend tusschen het gras. omdat er gelijkenis bestaat tusschen knoppen van sommige varens en schaapjes, niet meer geloofd worden, men beter zou doen om de geheele leer van de mimicry te verwerpen om door zelfwaarneming te komen tot positieve kennis. Slechts heel weinig voorbeelden van de beschuttingsverscbijnselen zijn nog maar waargenomen. Het geloof, dat uit de eendenmossel de Rotgans kant en klaar te voorschijn komt, is eerst verdwenen, toen door de expe ditie naar Nova-Zembla de eieren van de Rotgans gevonden werden. Het bestuur deed mededeeling van de plannen om in Juni a.s. een tentoonstelling te organiseeren van de duinflora. Deze tentoonstelling belooft zeer belangrijk te worden en zal hoogstwaarschijnlijk enkele dagen geopend blijven. De in het begin dezer maand door de afdeeling Overveen— Bloemendaal der algemeene vereeniging voor bloembollen cultuur is een groot succes geweest. Men deelt ons mede dat Donderdag II. het paard voor een rijtuig van den heer J. Luden over een hek aan den Korten Zijlweg is gesprongen. Koetsier en palfrenier zouden met den schrik zijn vrijgekomen. De vereeniging H u 1 p voor on- Uit andere ge- behuisden" te Amsterdam, meenten. Wie weet niet van het Leger des Heils en van zijnen arbeid, maar hoe velen zijn er aan wie hetgeen de vereeniging »Hulp voor Onbehuisden" doet, geheel onbekend is. Dit bleek nog uit het in het vorige jaar openbaar gemaakt ver slag van de staatscommissie over de landlooperij, in welk verslag telkens met waardeering en met recht wordt gesproken van het Leger des Heils, doch waarin de vereeniging H. v. O. zelfs niet wordt genoemd, hoewel deze vereeniging te Amsterdam veel meer gratis nachtver blijven geeft, dan het Leger des Heils in al zijne inrichtingen van ons land tezamen. Zoo werden in Amsterdam in de maand November blijkens de officieele statistiek gratis nachtverblijven verleend door de politie 129, ADVERTE N TlN door het Leger des Heils 2299, door de ver. H. v. O. 11746. Mocht gij, lezer, die uwe zaken in Amsterdam hebt, of die daar voor uwe betrekking of misschien wel voor uw genoegen zijt, eens op een Dinsdagmiddag een uurtje vrij hebben, richt dan uwe schreden eens (en wilt gij niet loopen, dan kan lijn 3 u er brengen) naar het oude Buiten gasthuis aan de 2e Constantijn Huygensstraat no. 35, nu sinds jaren herschapen in een toevluchtsoord voor hen, die anders den geheelen nacht onder den blooten hemel moesten doorbrengen, voor die diep beklagenswaardige zwervers, die nergens rust, nergens huisvesting kunnen vinden. En aan de poort van het oude Buitengasthuis zult gij welkom geheeten worden door den heer en mevrouw Jonker, den directeur en directrice van het tehuis, die gaarne aan uw verzoek, kennis te mogen maken met het werk der vereeni ging, zullen voldoen, en u rond zullen leiden door de zalen, de kamers, de speelplaats en de werkinrichting. Mag ik u echter vóór gij met de directie zelve kennis maakt, iets vertellen van hetgeen de vereeniging tot stand brengt? Ik kan daartoe niet beter doen, dan uit het dooi de vereeniging uitgegeven boekjeFeiten en cijfers die spreken" en uit het blad der vereeniging, waarvan nu juist het 2e nummer verschenen is, een en ander over te nemen. Laat ons hooren wat de directeur daarin alzoo vertelt >Het doel van de Vereeniging »Hulp voor onbehuisden" is aan hen, die van huisvesting verstoken zijn, een onderdak en hulp te verschaffen. Zij geeft die hulp aan mannen, vrouwen en kinderen, zonder onderscheid van godsdienst en verleden. Het grootste verschil tusschen de Ver. H. v. O. en de oudere in deze stad gevestigde wel dadigheidsstichtingen is wel dit: dat wij nooit, om welke reden ook, voor de eerste maal hulp weigeren, behalve alleen dan wanneer al onze plaatsen bezet zijn. Geen regle menten of bepalingen houden dus den afgetobden zwerver buiten onze muren. Geen onderzoek gaat aan deze opne ming voorafvoor ons is het genoeg, dat men aanklopt om hulp, dat men zonder tehuis is en dus dakloos. Wij helpen eerst en daarna onderzoeken wij. De eerste en directe hulp bestaat dus hierin, dat wij den persoon die zich aan meldt, een warm bad geven, hem van schoone kleeding voorzien, en na een verkwikkenden maaltijd hem een bed aanbieden, om eens heerlijk uit te rusten. In de meeste gevallen is eene reinigingskuur hoogst noodzakelijken het is eene ware voldoening de verandering gade te slaan, welke zij teweegbrengt bij elk die haar ondergaat. De aanvragen geschieden door personen van de meest uiteenloopende omstandighedenmannen van alle standen (er zijn onder die in lompen gehulden soms gewezen offi cieren, advocaten, onderwijzers en boekhouders), vrouwen, die betere dagen gekend hebben, in hun jeugd bedrogen, in hun ouderdom verlaten. Voor kinderen is de aanvraag altijd verbazend groot. Is er treuriger toestand denkbaar dan een zwervend kind, zonder tehuis, dat misschien in eene gezonde, reine omgeving tot een nuttig lid der maat schappij zou kunnen opgroeien. Wij helpen het kind, dat door ziekte van de moeder en werkeloosheid van den vader geene verzorging heeft. Wij helpen kinderen, wier moeders naar een ziekenhuis moeten, en wier vaders eiken morgen vroeg naar hun werk gaan. Zulke kinderen blijven dikwijls onverzorgd achter. Zoolang wij plaats hebben, nemen wij ook deze kinderen, maar wanneer de vader iets verdient, moet er een klein bedrag voor verpleging worden betaald. Wij helpen de kinderen van den dronkaard, die, na moeders dood, het leven voor zijne kinderen tot eene hel heeft gemaakt, die zijne kinderen laat slapen in eene ledige woning, op een zolderkamertje waar geen huisraad meer is, die alles vernielt, en waar hijzelf nog dagelijks komt om zijn roes uit te slapen, of zijne kinderen te mishandelen! Wordt vervolgd). Haarlem. De tentoonstelling van Japansche metaal werken en van afbeeldingen van verschillende kunstvoor werpen uit vroegere dagen door Japansche kunstenaars ver vaardigd, die thans in de rotonde van het Museum van Kunstnijverheid gehouden wordt, zal aanstaande Zondag voor het laatst geopend zijn. Wij vestigen er wel de aandacht op, dat de kleine verzameling metaalwerken, die bij deze gelegenheid geëxposeerd is, de volle belangstelling van vak lieden verdient, daar het grootste gedeelte, vooral wat de techniek aangaat, superieur werk is, hetgeen om aldus tot stand te komen groote vaardigheid en praktische bekwaam heid heeft vereischt. Zondag is de toegang kosteloos. Men meldt ons dat aan het Haarlemsche plan tot op richten van een openbare leeszaal met flinke boekerij, met kracht wordt doorgewerkt, ook al blijkt dit niet naar buiten. Ook voor Bloemendaal is deze zaak van groot belang. Bij den wethouder van onderwijs te Haarlem schijnt het plan te bestaan voor te stellen het H. B.-schoolgeld voor kinderen van buiten (althans van Bloemendaal) aanmerkelijk te verhoogen. Wij vragen is dit kortswijl of een annexatie stuipje? Heeft Bloemendaal nog niet voldoende getoonddat het zoonoodig zich zelf weet te helpen '"rXTSÏ'""'' GratioRoss

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 3