Pension* en Woninggids Bijblad van „Hel Bloemendaalsch Weekblad" van Zaterdag 21 Maart 1908. Aannemer, metselaar, stucadoor: Aanbevolen Jb. Bregman, Bloemendaal. adressen. Ameublementen en tapijten: J. Pander en Zoon, Kruisstraat 2233, Haarlem. Automobielen: A. E. Beekman, Bloemendaal. Behanger en stoffeerder. J. C. Caderius van Veen, Haarlem. Bewaarplaats van Inboedels: J. J. C. Sarlet, Haarlem. Boekhandel: P. Stins Pzn., Bloemendaal. Bouwkundige en makelaar: A Poth, Tetterodestraat 30, Haarlem. Brandstoffen G. Honing en Zoon, Bloemendaal en Haar lem. Firma J. H. Krul Jr., Overveen. J. van Wijk, Pieterkiesstraat 33, Haarlem. Confiserie Cuisine: Van Willigenburg, Bloemendaal. Electrisch licht: Gratio en Ross, Bloemendaal. Fotografen: A. J. Boverhoff, firma ('ordes. Groote Houtstr.. Haarlem 'F. R. Bakker, Groote Houtstraat 92, Haarlem. Haarden, kachels, fornuizen: D. Hogenbirk en Zoon, Bloemendaal. Kaarlemsche Incasso-Bank: l)uym en Spruyt, Haarlem. Huisschilder en Decorateur: F. W. Moolenaar. Bloemen daal. A. Ruiter, voorheen Schmidt en Ruiter, Bloemendaal P. Slot, Korte Kleverlaan, Bloemendaal. Kleedermakerij (heeren en dames): A. II v. d. Steur Jr., Bar te jorisstraat 22, Haarlem. Tel. 303. Kleedingmagazijn: Peek Cloppenburg, Haarlem Kruidenierswaren, koffie, thee, enz.: J. P. Staal. Bloemendaal. Luxe Broodbakkerij: L. A. van den Berg, Bloemendaal. Henri J. Carels, v h. Paul C. Kaiser, Zijlstraat, Haarlem. G. H. Japikse, Schagchelstraat 11, Haarlem. Melkinrichting: P. F. Bulters. De Sierkan, Zijlweg, Haarlem Meubelen en tapijten: Joh. J. van Kempen, Bloemendaal. Opticien-Mecanicien: J. A. J. Schokking, Spui 32, Am sterdam. Overhemdenmakers. Volledige uitrustingen: Gebr. Vermeulen, Groote Houtstraat la, Haarlem. Rijtuig- en wagenmaker: J. H. Wesemann Jr., Bloemen daal. Schoenenmagazijn-reparatieinrichting (handwerk) A. van Velthoven, Bloemendaal. Schoenenmagazijn: Gerard Steenkist, Frans Halsstraat 49, Haarlem. Piscaer, Anegang, Haarlem. Schrijfmachines. De Clercq en Bos, Haarlem. Smederij: Joh. Krenning, Bloemendaal. Sportartikelen en Rijwielen: Haarlem's sporthandel, Kruisweg 55, Haarlem Thee: Ritsema Co., Zijlstraat 47, Haarlem, Van Veen Co., Kruisstraat 34, Haarlem. Verfwaren, Drogerijen: J Windhorst Jr.. Bloemendaal. Vischhandel en rookerij: J. Balm Hzn., Spaarndam. VleeschhouwerijA. v. d. Ham, Bloemendaal. Tel. 1106. Waschinrichting: Firma J. Smits Zoon, Bloemendaal. Zweedsche gezondheid- en heilgymnastiek: S. Sval ling en M Karrberg. Bloemendaal. Bloemendaal. Hotel «Van ouds het R a a d- Ageilda. huis«, Overveen. Donderdag 26 Maart, 8 uur, vergadering van de afd. Bloe mendaal der N.-Hollandsche vereeniging »Het witte kruis». Hotel «Welgelegen», Bloemendaal. Donderdag 26 Maart, 8 uur. Bezichtiging van foto's door middel van de projectie-lantaarn. School der Bloem endaalsche schoolvereeni- gipg, Dinsdag 24 Maart, 8 uur. Bijeenkomst van de leden der Ned. Natuurhistorische vereeniging. Voordracht door den heer Uhlenbroek, van Bloemendaal, over: het voorkomen en ontstaan van mineralen, ertsen en kristallen. Woensdag 25 Maart. Proeftocht met de Saurer-omnibus (klein model voor 17 personen) van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Haarlem. Schouwburg Jansweg. Zaterdag 21 Maart. 7l/sl uur. Rotterdamsch Tooneelgezelschap «2 X 2 5". Zondag 22 Maart. 8 uur. Specialiteiten-voorstelling «Tour- née Dassie." Maandag 23 Maart. 8 uur. Wiener Operette Die Zigeuner baron." Zaterdag 28 Maart. 8 uur. Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel, De Groote Gemeente". Brongebouw. Zondag 22 Maart, 2 uur, Matinée Edith LomanElischer en Rud. Loman. Donderdag 26 Maart, 8 uur, Concert WlillnerBos. Sociëteit de Vereeniging. Zaterdag 21 Maart. 8 uur. Concert muziekvereeniging Laurens Janszoon Coster Maandag 23 Maart. ll/2 uur. Generale repetitie «Toon kunst». Dinsdag 24 Maart. 8 uur. Concert «Toonkunst». Schouwburg de Kroon. Van 21 tot 30 Maart, iederen avond specialiteiten voorstelling, aanvang 8 uur. Woensdag en Zaterdag, 2 uur, kinder- en familievoor stelling. Zondag. 2 uur. Groote Matinée. Dr. Bakker, Bloemendaalscheweg, van 1 sen en jjghajyg Zon- en Feest- spreekuren. jageil H. L. van Beusekom, Zomerzorgerlaan. Dagelijks van 89 uur en 12 uur. J. Th. Bornwater, Overveenscheweg, van 12 uur, behalve 's Zondags. S. H. Brongersma, Kleverlaan hoek Korte Kleverlaan, van 12 uur, behalve Zon- en Feestdagen. W. C. J. Verhulst, Noorderstationsweg. Dagelijks van 121 uur. De Burgemeester van Bloemendaal, ten Ambtelijke deze handelende op verzoek van den mededeelingen. Minister van Ooidog van 4 Maart 1908, Afd. Militie en Schutterij (M.), No. 112; Brengt bij deze ter algemeene kennis: 1°. dat voor de verlofgangers der militie van het wapen der infanterie, om het even tot welke lichting zij behoo- ren, gelegenheid bestaat om van 27 Maart tot 25 Juli 1908 vrijwillig onder de wapenen te komen tegen eene premie van honderd en twintig galden (f120. Komt vóór 25 Juli 1908, door omstandigheden van hun wil onafhankelijk (bijv. door ziekte), een einde aan hun verblijf onder de wapenen, dan bedraagt de premie een gulden (f 1.voor eiken dag van hun vrijwillig verblijf. 2°. De premie wordt in ééns uitbetaald bij vertrek met groot-verlof of, bij voortgezet verblijf onder de wapenen, op 25 Juli 1908. 3°. De verlofgangers, die dit jaar voor hex-halingsoefeningen worden opgeroepen en die tot het hiervoren bedoeld vrijwillig verblijf zijn toegelaten, mogen voor het vol brengen. dier oefeningen dadelijk na 25 Juli onder de wapenen blijven. 4°. In het geheel kunnen tot bedoeld vrijwillig verblijf worden toegelaten ten hoogste 2200 man. Melden zich meer dan het vereischte getal aan, dan hebben zij, die zich het eerst aanmeldden, den voorrang boven hen, die later komen 5°. De aanmelding van verlofgangers, die zich tot bedoeld vrij willig verblijf bei-eid verklaren, geschiedt bij den korpscommandant per brief, waarin hun volledig adres duidelijk is vermeld en waarbij is ingesloten een bewijs van goed gedrag, dat ter gemeenteseci-etai-ie moet wor den gevraagd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het hiervoren bedoeld vrijwillig verblijf alleen dan kan geschieden, indien het wetsontwerp, waarbij de voor de premie benoodigde gelden zijn aangevi-aagd, is aangenomen. Gegadigden ont vangen van of namens den korpscommandant bericht, of zij tot het vrij willig verblijf worden toegelaten. Ieder die zoodanig bericht ontvangt, heeft recht op de premie. Gegadigden zullen goed doen zich vooral spoedig aan te melden die zich het eerst aanmeldt, heeft de meeste kans genomen te woi-den. Nadei-e inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecre tarie, waar voor gegadigden een bewijs van goed gedrag verkrijgbaar is en waar desgewenscht tevens zorg wordt gedragen voor de opzending van den brief van aanmelding aan den korpscommandant. Melden zich geen genoegzame manschappen voor het vrij willig verblijf aan, dan zullen, bij aanneming van het wets ontwerp hierboven bedoeld, van hen, die in 1907 voor eerste-oefening onder de wapenen zijn geweest en niet zijn aangewezen voor de eerste of tweede ploeg van het blijvend gedeelte, zooveel manschappen worden opgeroepen als noodig is om in de behoefte te voorzien. Bloemendaal, den 16 Maai-t 1908. De Burgemeester voornoemd, A. Bas Backer. Een der schoonste oorden van Kenne- Oemeil aa merland is het dorp Bloemendaal met a S IVOOlip aa S. omstrekeri Gelegen aan den voet der hol- landsche duinen bestaat er een afwisseling als elders niet te vinden is. Binnen het uur is men op zijn kantoor te Am sterdam of in de Zaanstreek, in een half uur per electrische tram te Zandvoort; tal van korte of langere wandelingen heeft men in een streek, waar hoog en laag in elkaar over gaan, woningen en villa's zijn er te kust en te keur, ge bouwd op de hooge binnenduinen en voorzien van alle moderne gemakken. Is het te verwonderen, dat Bloemendaal met zijn omstreken een oord werd, dat in trek is? Óeklim het Wilhelminaduin, wandel langs het Kopje en gij hebt een panorama voor u, zóó mooi, als gij in het buitenland vergeefs zoekt 1 Daar een totaalindruk van hooge bergen, doorsneden met meer of minder diepe dalen, be groeid met laag geboomtehier boeit het gezicht der on eindige zee ude dartele, golvende duinen maken u los van uw overpeinzing en, u omwendende, lachen de hollandsche weiden u tegen, slingert het Spaarne zijn zilveren band door het groene tapijt, wuiven de hooge en lage hoornen op de binnenduinen u toe, trachten de schoorsteenpijpen van Amsterdam, de molens van de Zaanstreek uw aandacht te trekken en alles brengt u in de stemming van gelukkig mensch, die al dat schoons aanschouwt. De morgen- en middagtreinen en electrische trams kun nen u doen zien het- aantal der menschen, die hun kantoi-en in Haai-lem, Amsterdam of de Zaansti-eek bezoeken en nog tijd genoeg ovex-houden om buiten in hun gezin een gezelligen namiddag en avond en een pi-ettigen Zondag door te brengen. Alles werkt er toe mee om Bloemendaal tot een gezocht oord te maken. Huizen en villa's voorzien van electrisch licht en waterleiding; met inrichtingen van onderwijs, zooals men die schaars zoowel in buiten- als binnenland aantreft! De openbare lagere school onder het hoofd, den heer A. IJzerman, eerst eenige jaren geleden gebouwd en naar de eischen van den tijd ingericht, geeft aan alle ouders gelegenheid hunne kindei-en eene degelijke, goedkoope en tevens eenvoudige opleiding te verschaffen. Het hoofd zorgt voor een leercursus in het fransch; uitbreiding van lokalen en leervakken is aanstaande. Dan is er de school der Bloe- mendaalsche Schoolvereeniging, waar in zeven leerjaren vol gens de nieuwste methoden de jongens en meisjes kunnen opgeleid worden voor het middelbaar onderwijs, terwijl de lichamelijke opvoeding door spel en sport en de zweedsche gymnastiek ten volle tot haar recht komenHet devies dier school: «laat, ons zorgen de kindex-en een gezonde, een blijde jeugd te geven," toont u de richting, waarin gewerkt wordt. De meisjes kunnen haar onderwijs voortzetten op de middel bare school voor meisjes te Bloemendaal, waarvan htt internaat gevestigd is in de villa het Kopje. In vijf leerjaren wordt het middelbaar onderwijs-program afgewerkt, terwijl bijzondere aandacht wordt geschonken aan het individueele in de leerlingen, zoowel wat betreft karakter als aanleg. De jongens genieten hun middelbaar onderwijs te Haarlem, dat per tram in 7 minuten te bereiken is. De plaatselijke belasting in Bloemendaal is laag. Waar in groote steden de belasting drukkend zwaar is en meer en meer wordt, bedraagt de gemeentelijke belasting op het inkomen hier slechts 3/io "Ai- Zoowel voor jong als voor oud bestaan tal van gelegen heden tot ontspanning. De Bloemendaalsehe bond voor licha melijke ontwikkeling zorgt voor speelterrein en leiding bij verschillende open luchtspelen en exploiteert de ijsbaan Duin en Daal, waarvan door jong en oud in een prachtige omgeving, beschut tegen de koude winden, wordt geprofiteerd. De ver eeniging Bloemendaalsehe Avonden" die soirée's organiseert, veraangenaamt het samenleven. Liefhebbers der natuur hebben zich vereenigd in de «Natuurhistorische Vereeniging" om gezamenlijk de natuur te bestudeeren en te bewondei-en. De stichting van een zweminrichting is in vooi-bereiding. Naai de eischen des tijds ingerichte hotels trekken den vreemdeling, terwijl tal van pensions gelegenheid bieden voor een verblijf zoo 's zomers als 's winters. Flinke winkels langs den Bloemen daalschen weg voorzien u van het noodige, terwijl men per telefoon communaal met Haai-lem is verbonden. Bloemendaal zou niet «up to date" zijn, wanneer Bloemen- daal's Pension- en Woningbureau Rusthoek, waarvan het kantoor gevestigd is bij het punt van aankomst en vertrek der electrische tram HaarlemBloemendaal er niet was om u alle inlichtingen te verstrekken tot het bekomen van woningen, pensions, enz. eDZ. v Ned. Herv. Gemeente, Zondag 22 Maart Kerknieuws. voorm. 10 uur J. Rookmaker, cand. t. d. H. Dienst, 's Avonds geen dienst. De catechisaties waren deze week weder alle gehouden op de gewone uren. Evenzoo het spreekuur, des Woendags- morgens van 912 uur. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 22 Maart voorm. 7 en 8J uur Gelezen H. Missen10 uur Hoogmis3 uur Vespers, R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 22 Maart Kerkelijke dienst te en 10 uur. van BLOEMENDAAL, OVERVEEN, AERDENHOUT, VOGELENZANG en SANDPOORT van het Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypotheken Bloemendaal's Pension- en Woningbureau „Rusthoek" Kantoor Eindpunt Electr. tram boven de lunchroom en bodega „RUSTHOEK". Telefoon nummer 220. Beleefd verzoek. Reflectanten, voor tijdelijke of voor vaste woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, fen einde teleurstelling of vergeefsche overkomst te voorkomen, hunne komst vooraf te melden. Het kantoor is voorioopig geopend van 9 tot 5 ;iur. Te Koop of te Huur zijnde perceeleu. BLOEMENDAAL. I. Villa, bevattende: 9 kamers, serre en balkons, keu ten, kelder, schuur in den tuin, closets, waterleiding, electr'sch licht en electrische schellen, voor- en achtertuin. Aanvaar ding 1 Mei of eerder. Huurprijs f 650.'sjaars. 3. Villa, bevattende: 12 kamers, serre, balkons, badin richting, acetyleengasverlichting, schuur, priëel, en verder alle gemakken. Het geheel is grootl850 M2. Koopsom f 21000.Huurprijs f1200.'sjaars. 4. Een groote villa bevattende: 12 kamers en van alle ge makken voorzien, vlak bij het station. Koopsom f 17000. Huurprijs f 1200.'s jaars. Aanvaarding 1 Juni. 5. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en vaa alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 750.'s jaars. Koopsom f 10,500. 6. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons,_en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aan vaarding 1 Mei. Huurprijs f750.'sjaars. Koopsom f 10,500. 7. Een buitenplaats met groot, deftig heerenhuis, comfor table ingericht, met stallen en koetshuis. Dit perceel is bij zonder geschikt voor exploitatie van hotel-pension, restau rant of andere veel ruimte behoevende zaak. Groot 17500 M2. Koopsom f90000. 8. Drie heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de hahe electr. tram, van alle gemakken voorzien. Bevattende: beneden: salon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes badkamer en W.C. le etagestudeerkamer, 2 slaapkamers, balcon en loggia. 2e etage2 slaapkamers en dienstboden kamer, groote zolder. Electr. licht en waterleiding. Aan vaarding terstond. Huurprijs f 550 'sjaars. 9. Villa Aanvaarding Mei. Huurprijs f 500.jaars. 10. Een huis met tuin, bevattende 7 kamer zolder,' kelder, twee flinke closets. De aanwezige kleeden, dijr.en, lampen en kachels, kunnen worden overgenomen. Aa i-rding terstond. Huurprijs f 400 'sjaars. II. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon closets, electrisch licht. Een en ander zeer modern en au alle gemakken voorzien. Voor-en achtertuin Koopsom f 12. Villa, bevattende 7 karpers, serre, balkons, kelder, keuken, bijkeuken, enz. closets, electrisch licht, wa vele kasten en van alle gemakken voorzien. Koopson f IlUOO, huurprijs f600 'sjaars. Aanvaarding 1 Mei. 13. Villa, bevattende beneden: suite, keuken, vestibule, gangboven2 groote en 3 kleinere kamers, zolder. Aan vaarding 1 Mei, huurprijs f500 'sjaars. 14. Bovenhuis. Suite, keuken, closet, 3 slaapkamers, balkon en plat, aparte opgang, waterleiding. Huurprijs f 300 'sjaars. 15. Villa te koop. Koopsom f 10.000. 16. Villa te koop. Koopsom f 6600. 17. Winkelhuis, midden in het dorp, drukste gedeelte, zeer goede winkelstand, geschikt voor alle bedrijven. Beneden winkel en tuin, onder 't geheele huis groote kelder; boven: 3 kamers, keuken, zolder. Solied pand. Koopsom f 10500. 18. Villa: 10 kamers, badkamer, serre, balkons, enz. enz. Huurprijs f 1300.'s jaars. 19. Vrij bovenhuis aparte opgang: 6 kamers, keuken, zolder, balkons, waterleiding, closet. Huurprijs f 400. 's jaars, met tuin f 425. 20. Een winkelhuis, op goede stand, bevattende: ruime winkel, 5 kamers enz. en van alle gemakken voorzien. Huurprijs f 425.'s jaars. 21. Een dubbele villa: 13 kamers, badkamers, serres, hal enz., electr. licht, waterleiding, closets en verder voorzien van alle gemakken. Koopsom f 25000. 22. Villa, 12 kamers, keuken, kelder, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, garderobe, electr licht, water leiding, closets, enz van alle gemakken voorzien. Aanvaar ding terstond. Koopsom f37000.Huurprijs f2200. 23. Villa, 12 kamers, keuken, kelker, dessertkamer, kastppkamer, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, spreekkamer, stal en koetshuis, electrisch licht, waterleiding, w.c.'s, aanvaarding Mei. Koopsom f42500.Huurprijs f2600.—. 24. Heerenhuis, 6 kamers, keuken, kelder, tuin, waranda, electr. licht, waterleiding, w.c., aanvaarding terstond. Huur prijs f550.'sjaars. 25. Een huis, 6 kamers, erker, keuken enz. aanvaarding Mei. Huurprijs f450.'sjaars. 26. Villa, voor en achtertuin bevattende berraden, suite, keuken, kelder, boven 6 kamers, enz. aanvaarding Mei. Huurprijs f 750.'sjaars. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f 19500.Huurprijs f1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 12 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Saudpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 5