Pension en Woninggids Bijblad van Jet Bloenieiidaalscb Weekblad'' van Zaterdag 28 Maart 1908. Aannemer, metselaar, stucadoor: Aanbevolen Jb. Bregman, Bloemendaal. adressen. Ameublementen en tapijten: J. Pander en Zoon, Kruisstraat 2233, Haarlem. Automobielen: A. E. Beekman, Bloemendaal. Behanger en stoffeerder. J. C. Caderius van Yeen, Haarlem. Bewaarplaats van Inboedels: J. J. C. Sarlet, Haarlem. Boekhandel: P. Stins Pzn., Bloemendaal. Bouwkundige en makelaar: A. Poth, Tetterodestraat 30, Haarlem. Brandstoffen: G. Honing en Zoon, Bloemendaal en Haar lem. Firma J. H. Krul Jr., Overveen. .T. van Wijk, Pieterkiesstraat 33, Haarlem. Confiserie Cuisine: Van Willigenburg, Bloemendaal. Costumes: Gez. van Santé, Haarlem. Electrisch licht: Gratio en Ross, Bloemendaal. Fotografen: A. J. Boverhoff, firma ('ordes. Groote Houtstr., Haarlem. F. R. Bakker, Groote Houtstraat 92, Haarlem. Haarden, kachels, fornuizen: D. Hogenbirk en Zoon, Bloemendaal. HaarlemscheCredietbank, Lange Begijnestraat 22, Haarlem. Kaarlemsche Incasso-Bank: Duym en Spruyt, Haarlem. Huisschilder en Decorateur: F. W. Moolenaar, Bloemen daal. A. Ruiter, voorheen Schmidt en Ruiter, Bloemendaal P. Slot, Korte Kleverlaan, Bloemendaal. Hotel-Pension „Zomerzorg", Bloemendaal. Instrumentmaker: H. Meeuwig, Haarlem. Kleedermakerij (heeren en dames): A. H v. d. Steur Jr., Barteljorisstraat 22, Haarlem. Tel. 303. Kleedingmagazijn: Peek Cloppenburg, Haarlem. Koek- en Banketbakker. M. R. Hilbrands, Bloemendaal, Telefoon 1250. Kruidenierswaren, koffie, thee, enz.: J. P. Staal. Bloemendaal. Laar zen magazij n: Francken, Anegang 5, Haarlem. Luxe Broodbakkerij: L. A. van den Berg, Bloemendaal. Henri J. Carels, v h. Paul C. Kaiser, Zijlstraat, Haarlem. H. Francken Jr., Haarlem. G. H. Japikse, Schagchelstraat 11, Haarlem. Machinale stofreiniging: J. W. Koopman, Haarlem. Melkinrichting: P. F. Bulters. De Sierkan, Zijlweg, Haarlem Meubelen en tapijten: Joh. J. van Kempen, Bloemendaal. Opticien-Mecanicien: J. A. J. Schokking, Spui 32, Am sterdam. Overhemdenmakers. Volledige u i t r us tingen: Gebr. Vermeulen, Groote Houtstraat la, Haarlem. Rijtuig- en wagenmaker: J. H. Wesemann Jr., Bloemen daal. Rijwielen: M. Poldermans, Korte Kleverlaan, Bloemendaal Schoenenmagazijn-reparatieinrichting (handwerk) A. van Velthoven. Bloemendaal. Schoenenmagazijn: Gerard Steenkist, Frans Halsstraat 49. Haarlem. Piscaer, Anegang, Haarlem Schrijfmachines. De Clercq en Bos, Haarlem. Smederij: Joh. K renning, Bloemendaal. Sportartikelen en Rijwielen: Haarlem's sporthandel, Kruisweg 55, Haarlem. Stucadoor en metselaar: D. van Kampen, Bloemendaal. Tapijten en karpetten: Joh. J. van Kempen, Bloemendaal. Thee en koffie: Ritsema Co., Zijlstraat 47, Haarlem, Telefoon 156. Thee: Van Veen Co., Kruisstraat 34, Haarlem. .Verfwaren, Drogerijen: J Windhorst Jr. Bloemendaal Visehhandel en rookerij: J. Balm Hzn., Spaarndam. V1 e es chh ou wer'ijA. v. d. Ham, Bloemendaal. Tel. 1106. Waschinrichting: Firma .T. Smits Zoon, Bloemendaal. Zweedsche gezo n d n e id-1" e i: heilgymnastiek: S. Sval- ling en M. Karrberg, Bloemendaal. Bloemendaal. School der Bloemendaalsche schoolver- Ageilda. eeniging, Dinsdag 31 Maart, 8 uur. Bijeenkomst van de leden der afd. Bloemendaal van de Ned. Natuurhistorische vereening. Voor dracht door den heer Uhlenbroek, van Bloemendaal, over: »het voorkomen en ontstaan van mineralen, ertsen en kris tallen." Bloemendaal Commando". Hedenavond velddienst in de richting Vogelenzang. Als gewoonlijk half 9 aantreden bij het station Evenals een vorige maal, gaat tamboer en hoorn blazer mede. te 1 uur is ieder weer thuis. Woensdagavond oefening onder majoor Mijksenaar; aantreden bij den keer Malefijt. Zondag 29 Maart, Courses »Woestduin." l1/® uur- Haarlem. Schouwburg Jansweg. Zaterdag 28 Maart. Koninkl. Vereeniging het Ned. Tooneel. »De Groote Gemeente". Aanvang 8 uur. Zondag 29 Maart. Rotterd. Tooneelgez. Dir. C. v. d. Velden. »Twee Weezen". Aanvang 7'/2 uur precies. Woensdag 1 April. Haarl. Tooneel. Dir. Louis Bouw meester. »Narciss". Aanvang 8 uur. Zaterdag 4 April. Rotterd. Tooneel. Dir. P. D. van Eysden. >2X2 5". Aanvang 7V2 uur. Schouwburg »De Kroon". Zondag 29 Maart, 8 uur. Afseheidsvoorstelling van het Diorama-gezelschap. Van 24 uurGroote matinée. Sociëteit Vereenigin g." Maandag 30 Maart, 11 uur. Vergadering van Bloembollencultuur. Dinsdag 31 Maart, 7| uur. Gymn. en Schermuitvoering voor het Lighalfonds. Donderdag 2 April, 8 uur. Concert a Zang en Vriendschap". »De Kroon." Dinsdag 31 Maart, 8 uur. Ledenvergade ring van het departemènt Haarlem der Maatschappij van Nijverheid. Bovenzaal Brinkmann, Donderdag 26 Maart, n.m. 41/,, uur. Ledenvergadering der afdeeling Haarlem van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Artsen en Dr. Bakker, Bloemendaalsche weg, van 1 2 uur behalve Zon- en Feest- spreekuren. dagen H. L. van Beusekom, Zomerzorgerlaan. Dagelijks van 89 uur en 12 uur. J. Th. Born water, Overveenscheweg, van 12 uur, behalve 's Zondags. S. H. Brongersma, Kleverlaan hoek Korte Kleverlaan, van 1 2 uur, behalve Zon- en Feestdagen. W. C. J. Verhulst, Noorderstationsweg. Dagelijks van 121 uur. Burgemeester en Wethouders der ge- Ambtelijke meente Bloemendaal maken bekend: mededcelingeil. dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1908 1909, benevens de alphabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die met betrekking tot eene of meer der verkie zingen van de kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop zijn ge bracht, van den 23slen Maart tot en met den 21sten April a.s. O I op de secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in af schrift of afdruk verkrijqbaar worden gesteld. Tot en met den 15den April a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Bloemendaal, den 23sten Maart 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Secretaris, De Burgemeester, A. J. van der Flier, A. Bas Backer. e,. Van Donderdag 19 Maart tot Burgerliike Stand. r, Donderdag 26 Maart. Bevallen: C. J. BeljënUijtendaal, d. Ondertrouwd: W. Th. van den Berg en C. J. Braaken- burg, C. M. A. Pouglas en E. Wafelbakker. Getrouwd: J. R. J. de Raadt en P. Metman. Overleden: G. Hemmeker 77 j. A. van Buggenum 73 j Overleden te Meerenberg: H. Dikken 36 j. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 29 Maart Kerknieuws. voorm. 10 uur en 's avonds half 7, ds. J. A. van Leeuwen. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 29 Maart voorm. 7 en 8J uur Gelezen H. Missen; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers, R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 29 Maart Kerkelijke dienst te 7£ en 10 uur. van BLOEMENDAAL, OVERVEEN, ALRDENHOUT, VOGELENZANG en SANDPOORT van het Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypotheken Bloemendaal's Pension- en Woningbureau „Rusthoek" Kantoor Eindpunt Electr. tram boven de lunelirooin en bodega „RUSTHOEK". Telefoon nummer 220. Beleefd verzoek. Reflectanten, voor tijdelijke of voor vaste woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, ten einde teleurstelling of vergeefsche overkomst te voorkomen, hunne komst vooraf te melden. Het kantoor is voorloopig geopend van 9 tot 5 uur. Te Koop of te Huur zijnde perceelen. BLOEMENDAAL. I. Villa, bevattende: 9 kamers, serre en balkons, keuken, kelder, schuur in den tuin, closets, waterleiding, electrisc.h licht en electrische schellen, voor- en achtertuin. Aanvaar ding 1 Mei of eerder. Huurprijs f 600.— 'sjaars. 3. Villa, bevattende: 12 kamers, serre, balkons, badin richting, acetyleengasverlichting, schuur, priëel, en verder alle gemakken. Het geheel is grootl850 M2. Koopsom f 21000.Huurprijs f 1200.'sjaars. 4. Een groote villa bevattende: 12 kamers en van alle ge makken voorzien, vlak bij het station. Koopsom f 17000. Huurprijs f 1200.'s jaars. Aanvaarding l Juni. 5. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 750.'s jaars. Koopsom f 10,500. 6. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aan vaarding 1 Mei. Huurprijs f 750 'sjaars. Koopsom f 10,500, 7. Een buitenplaats met groot, deftig heerenhuis, comfor table ingericht, inet stallen en koetshuis. Dit perceel is bij zonder geschikt voor exploitatie van hotel-pension, restau rant of andere veel ruimte behoevende zaak. Groot 17500 M2. Koopsom f90000. 8. Drie heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de halte electr. tram, van alle gemakken voorzien. Bevattende: beneden salon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes badkamer en W.C. Ie etage: studeerkamer. 2 slaapkamers balcon en loggia. 2e etage: 2 slaapkamers en dienstboden kamer, groote zolder. Electr. licht en waterleiding. Aan vaarding terstond. Huurprijs f 550 'sjaars. 9. Villa Aanvaarding Mei. Huurprijs f500.'sjaars. 10. Een huis met tuin, bevattende 7 kamers, zolder, kelder, twee flinke closets. De aanwezige kleeden, gordijnen, lampen en kachels, kunnen worden overgenomen. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 400 'sjaars. II. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon, closets, electrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle gemakken voorzien. Voor- en achtertuin Koopsom f 25 000. 12. Villa, bevattende 7 kamers, serre, balkons, kelder, keuken, bijkeuken, enz. closets, electrisch licht, waterleiding, vele kasten en van alle gemakken voorzien Koopsom f 11000, huurprijs f600 'sjaars. Aanvaarding 1 Mei. 13. Villa, bevattende beneden: suite, keuken, vestibule, gangboven2 groote en 3 kleinere kamers, zolder. Aan vaarding 1 Mei, huurprijs f 500 's jaars. 14. Bovenhuis. Suite, keuken, closet, 3 slaapkamers, balkon en plat, aparte opgang, waterleiding Huurprijs f 300 'sjaars. 15. Villa te koop. Koopsom f 10.000. 16. Villa te koop. Koopsom f 6600 - 17. Winkelhuis, midden in het dorp, drukste gedeelte, zeer goede winkelstand, geschikt voor alle bedrijven. Beneden: winkel en tuin, onder 't geheele huis groote kelder; boven: 3 kamers, keuken, zolder. Solied jrand. Koopsom f 10500. 18. Villa: 10 kamers, badkamer, serre, balkons, enz. enz. Huurprijs f 1300.'s jaars. 19. Vrij bovenhuis aparte opgang: 6 kamers, keuken, zolder, balkons, waterleiding, closet. Huurprijs f 400. 's jaars, met tuin f 425. 20. Een winkelhuis, op goede stand, bevattende: ruime winkel, 5 kamers enz. en van alle gemakken voorzien. Huurprijs f 425.'s jaars. 21. Een dubbele villa: 13 kamers, badkamers, serres, hal enz., electr. licht, waterleiding, closets en verder voorzien van alle gemakken. Koopsom f 25000. 22. Villa, 12 kamers, keuken, kelder, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, garderobe, electr licht, water leiding, closets, enz van alle gemakken voorzien. Aanvaar ding terstond. Koopsom f37000. Huurprijs f'2200. 23. Villa, 12 kamers, keuken, kelker, dessertkamer, kastenkamer, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, spreekkamer, stal en koetshuis, electrisch licht, waterleiding, w.c.'s, aanvaarding Mei. Koopsom f42500.Huurprijs f2600.—. '24. Heerenhuis, 6 kamers, keuken, kelder, tuin, waranda, electr. licht, waterleiding, w.e., aanvaarding terstond. Huur prijs f550.'sjaars. 25. Een huis, 6 kamers, erker, keuken enz. aanvaarding Mei. Huurprijs f450.— 'sjaars. '26. Villa, voor en achtertuin bevattende beneden, suite, keuken, kelder, boven 6 kamers, enz. aanvaarding Mei. Huurprijs f 750.'sjaars. 27. Een heerenhuis, voor- en achtertuin, 6 kamers, keu ken, kelder, schuurtje, waterleiding, w.c. Aanvaarding Mei of Juni. Huurprijs f 480. 's jaars. 28 Een winkelhuis (benedenhuis). H Huurprijs f 1200. 's jaars. 29 Een benedenhuis (aparte opgang), H. Huurprijs f 450.'sjaars. 30. Een winkelhuis, met bovenhuis, H. Huurprijs f 1600. 's jaars. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f 19500 Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte train. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000 Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000.-. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 9. Villa, bijzonder schoon gelegen, met fraai aangelegden tuin. Het geheel is groot 1700 M2. De villa bevat beneden ruime suite en groote serre, kleinere kamer, keuken, bijkeuken, schuur en prieel in den tuin, boven 5 kamers en zolder. Koopsom f 10000.—Huurprijs f800.'sjaars. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750. 12. Villa bij de bosschen en tramhalte, bevattende 6 kamers, keuken, bjjkeuken, kelder, closets, zolder, voor- en achtertuin, aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f400.'sjaars. 13. Een burger woonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en ach mih Koopsom f4000. 15. Een ruim burgerwoonhuis met grooten tuin Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzenvaart. 7 kamers, serre, ;;ei:k, m enz., van alle gemakken voorzien, voor- en acl er', in. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig vlak bij tram en bosschen. Koopsom f 5000. 18. Villa, voor- en achtertuin, zeer gunstig ge mi bij bosschen. 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, b aanbieding. Aanvr. terstond. Huurprijs f325 's jat k gemeubileerd te Huur 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en i gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koopsom f 13000. Huurprijs f800.'sjaars. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle p mi voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het -i i.- groot 50000 M2. Koopsom f40000.Huurprijs 's jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van bii 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brai t Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 2 kamers, 3 bij 2Y2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M2 Koopsom f20 000. Gemeubileerde villa's en apartementen, met en zonder pension. 1. Villa, 10 kamers. Huurprijs f 900. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met Mi en schuur. Degelijk pension. 4 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer o; de beste stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. ram 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en a --e opgang Ij 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodëkamer electr licht, waterleiding. 11. Gein. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekamor of wel 2 kamers en keuken 12. Gem. kamers. Suite en "2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl badkamer. Met ot zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije sjieel- en slaapkamer. 14. Gem. kamers met pension. 1 zitkamer, 2 slaapkamers. 15. Gem. huis. 8 kamers, keuken, kelder, tuin met schuur. Electr. licht, waterleiding. 16. Gein. kamers zonder pension. 4 kamers, dienstb. kamer. Keuken, schuur, tuin met, tuinhuis. Electrisch licht, waterleiding, W. C. 17. Het van ouds bekende hotel-pension „Kennemerland". Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. licht en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 19. Gem. villa: 8 kamers, serre enz., electr. licht, waterleiding, bijzonder schoon gelegen. 20. Gem. villa: 5 kamers, hal, serres enz, electr. licht, waterleiding, badkamer, enz. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electr: licht hal, serre grootentuin met pension. 22. Gein bovenhuis, apparte opgang, 5 kamers, balkon, plat, keuken, waterleiding aangenaam gelegen. 23. 4 kamers, keuken, tuin, enz.', nabij station.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 5