Jongers A. E. BEEKMAN mongers A. POTH J.Wi G. HONING <S ZOON Brandstoffen. FRANKEN'S Laarzen=Magazijn, A. v. d. Maaren Jansen Bankrelatie. jVlannapuDding. Laarzen en Schoenen van OTTO HERZ, J. jjregman S De Cuxe-grooilbakkerij He^u{eear^saivs0e°rrh: i«rt: Smakelijk brood van uitslnitenD prima kwaliteit fi. J. ?.'S Adverteert in „Ret Bloemendaalscb UJeekblad". Delicatessen«bandel Tijne Uleescbwaren Comestibles Koloniale maren van t. HOEING 11 Ged. Oude dracht 11, over de Raaks. Tel. 382-873. Fotograf i e Gebr. 3(oebrugge. Bloemendaal. ADVERTENÏIËN: 0 00 Agent. 0 00 te HAARLEM, Dp. A. HAM, Oogarts. HAARLEM. A. J. BOVERHOFF VRAAGT BLOEMENDAAL. HAARLEM AMSTERDAM BLOEMENDAAL AMSTERDAM. ARNHEM. ZUTPHE Queen Boots, K. Boots ALLEEN VERKRIJGBAAR IN ANEGANG 5. HAARLE Kruisstraat 35, Haarlem telefoonnummer Z DAMES Weet U dat het beste adres voor '1 Uitstoomen en Oerven van uwe Gordijnen, Tapijten, 3(arpetten, Sleeden, Coopers, enz. is bij de J. SPRUIJT Jr. £uinen verfraaien zn Si (Leden en dames van de leden die aan het diner a f 2.50 wensehen deel te nemen, worden verzocht daarvan vóór 7 Mei mededeeling te doen aan den heer Joh. de Breuk, St. Jansstraat 55 te Haarlem.) Het museum van kunstnijverheid te Haarlem werd ge durende de maand April bezocht door 521 belangstellenden. De aan genoemd museum verbonden boekerij zal wegens uitbreiding van lokaliteit en het maken van den nieuwen catalogus, gedurende eenigen tijd gesloten blijven. Boek- en plaatwerken worden voorloopig niet uitgeleend. De aan het museum verbonden school voor kunstnijverheid werd gedurende April bezocht door 158 mannelijke en vrouwelijke leerlingen De raad van bestuur van het museum zal onder het voorzitterschap van den beer F. M. baron van Lijnden hare jaarlijksche vergadering houden aanstaanden Dinsdag 5 Mei. Op algemeen verlangen zal de tentoonstelling dierenstudie aquarellen en teekeningen van den kunstschilder Hoijtema aanstaanden Zondag nog tentoongesteld zijn. Bovendien is er in de Rotonde een kleine doch uitge zochte tentoonstelling van kantwerken geëxposeerd, ver vaardigd door de leerlingen der nederlandsche kantwerk school te 's-Gravenhage. Zondag is het museum kosteloos ter bezichtiging gesteld. Een onzer dagbladen verhaalt van een Van den Hak oud manneke, die voor den raad van Op den Tak. beroep er leelijk invloog. Hij had in 1905 een stijven arm gekregen en daar voor was hem door de rijksverzekeringsbank 56°/0 van zijn ioon betaald. Nu was dat op 42°/0 gebracht. Daar was 't manneke tegen, en onder de ijselijkste grimassen toonde hij den heeren, dat hij de linkerhand onmogelijk kon optillen. «Kom eens nader en laat ons de arm eens zien", zei de voorzitter n et een ernstig gezicht, 't Manneke kwam voor de groene tafel enlichtte zijn arm zoo hoog op, als :en gewoon sterveling dat maar vermag!.... De heeren lachten smakelijk en 't manneke ging teleur gesteld naar huis. Met een klein zevenjarig manneke te Groningen ging het niet beter. Het ventje kwam verdrietig uit school: een paar kameraadjes droegen een bril en hij niet. Dat was toch te erg. Hij kwam thuis en knipte, knipte, knipte met zjjn oogjes, dat het treurig was om te zien. Het moederhart werd bewogen, vooral toen Wim van de kameraadjes vertelde. Zij deed terstond wat des oog dokters iszij hield hare hand met de vijf vingers voor Wim's vervaarlijk knippende oogskes en vroeg: «Hoeveel vingers staan er voor?" «Twee" antwoordde het patientje zonder dralen, «Juist", zei moeder, «zie je nu wel, dat je nog heel goed zien kunt". «Niet waar," riep de kleine man nu boos »'t waren er vijf!" Ook hier lachte de eene partij, en keek de andere sip. Dat gaat niet altijd zoosoms huilen beide partjjen. Een klein, nietig kleermakertje te Parijs, Achille Prevet, was verloofd met Sophie Boutreau, een waschvrouw, een reuzin van grootte en sterkte. Dat was geen portuur. De menschen lachten, heel de Parijsche wereld, waarin zij zich bewogen, lachte. Het kleermakertje ging gebukt onder dien spot en besloot het »af" te maken. Hij ging naar Sophie om het haar te zeggen. De ongelukkige! Sophietje keek een oogen- blik dreigend op hem neer, pakte hem toen eensklaps op en smeet hem hals-over-kop het raam uit. Gelukkig werd de val gebroken, doordat Achille op een dame terecht kwam. Met een gebroken been werd hij opgenomen. Nu ligt hij in 't ziekenhuis en zal Sophietje zich voor den rechter hebben te verantwoorden. Zijn we goed ingelicht, dan heeft de kleermaker thans bitter berouw en moet hij zijn zielesmart zoo ongeveer als volgt hebben gelucht »'k ben wanhopig! 't Is geen wonder, Want de zon vol licht en gloed, Gaat voor mij voor altijd onder, Duister is 't in mijn gemoed 'k Heb mijn haren uitgetrokken En toen 'k in den spiegel keek, Ben ik van me zelf geschrokken, Want ik zie zoo akelig bleek." Wat ik daar pas van den kleinen Wim vertelde, doet mij er aan denken, hoe moeilijk dikwijls de taak van den ouder als opvoeder is, en hoezeer deze het op prijs mag stellen als hij reeds bij de geboorte van een telg door een opvoed kundige baker wordt ter zijde gestaan. In Amsterdam schijnt men zulke voortreffelijke bakers te hebben, blijkens de vol gende déclaratie, welke iemand daar ontving, die kort geleden de vreugde smaakte een zoontje te krijgen Kindje goet ter weerelt gekommef2. Gewasen en anchekleeti.f 1. Hoofie een beetje ront chedouvvtf 1. 't Lijkent sprekent op pappaf 0.50 't Heef tog ook wel wat van mamma. f 0.50 De beentjes benne besonder regtf 0.25 Belangrijke inlichtingen verstrekt over de verdere opvoedingf2. Afschijd genommen, omdat alles in orde is. f 2.50 te saamen f 9.75 Wat zal die vader trotsch zijn op zijn evenbeeld. Kel'vei juk. Het ia een voornaam punt van wijsheid, zich nooit boos te maken Aannemer, metselaar, stucadoor: Aanbevolen Jb. Bregman, Bloemendaal. adressen. Ameublementen en tapijten: J. Pander en Zoon, Kruisstraat 2233, Haarlem. Aanleg en instandhouding van tuinen en Parken: Gebr. Koebrugge, Bloemendaal. Automobielen: A. E. Beekman, Bloemendaal. Behanger en stoffeerder. J. C. Caderius van Veen, Haarlem. Joh J. v. Kempen, Bloemendaal. Bewaarplaats van Inboedels: J. J. C. Sarlet, Haarlem. Boekhandel: P. Stins Pzn., Bloemendaal. Boerderij: Bronsteê, Heemstede. Bouwkundige en makelaar: A. Poth, Tetterodestraat 30, Tel. 1631, Haarlem. Brandstoffen: G. Honing en Zoon, Bloemendaal en Haar lem. Firma J. H. Krul Jr., Overveen. J. van Wijk, Pieterkiesstraat 33, Haarlem. Perquin, Haarlem. Bad-inrichting: Badhuisstraat, Haarlem. Confiserie Cuisine: Van Wiliigenburg, Bloemendaal. Delica te ssen h ande 1A. v. d. Maaren Jansen, Kruisstraat 35, Haarlem, Telefoon 2. Electï-isch licht: Gratio en Ross, Bloemendaal. Fotografen: A. J. Boverhoff, firma Cordes, Groote Houtstr., Haarlem. F. R Bakker, Groote Houtstraat 92, Haarlem. Fotografie toestellen: Ivens Co., Amsterdam. Fotografie toestellen, Instrumenten, Electrisohe apparaten: J. J. Schouten, Kruisstraat 41 Haarlem, Tele foon 744. Gelderse he Vruchtenhal: B. de Vries, Smedestraat 21, Haarlem, Telefoon 1591. Haarden, kachels, fornuizen: D. Hogenbirk en Zoon, Bloemendaal. HaarlemscheC re diet bank, Lange Begijnestraat 22, Haarlem. Kaarlemsche Incasso-Bank: Duym en Spruyt, Haarlem, Huisschilder en Decorateur: F. W. Moolenaar, Bloemen daal. A. Ruiter, voorheen Schmidt en Ruiter, Bloemendaal B. J. van Herwerden, Kampervest zl, Haarlem. Hotel-Pension „Zomerzorg", Bloemendaal. Kleedermakerij (heeren en dames): A. H. v. d. Steur Jr., Barteljorisstraat 22, Haarlem. Tel. 303. Kleed ingmagazijn: Peek Cloppenburg, Haarlem. Koek- en Banketbakker. M. R. Hilbrands, Bloemendaal, Telefoon 1250. Kruidenierswaren, koffie, thee, enz.: J. P. Staal. Bloemendaal. Laar zen magazijn: Francken, Anegang 5, Haarlem. Luxe Broodbakkerij: L. A. van den Berg, Bloemendaal. Henri J. Carels, v.h. Paul C. Kaiser, Zijlstraat, Haarlem. H. Francken Jr., Haarlem. G. H. Japikse, Schagehelstraat 11, Haarlem. Melkinrichting: De Sierkan, Zijl weg, Haarlem Melk, boter, kaas, eieren: P. F. Bulters, Bloemendaal. Telef. 1660. Meubelen en tapijten: Joh. J van Kempen, Bloemendaal. Overhemden makers Volledige uitr us tingen: Gebr. Vermeulen. Groote Houtstraat la, Haarlem. Rij tuig- en wagenmaker: J. H. Wesemann Jr., Bloemendaal. Rijwielen: M. Poldermans, Korte Kleverlaan, Bloemendaal Schoen en magazijn- reparatie inrichting (handwerk) A. van Velthoven, Bloemendaal. Schoenenmagazijn: Gerard Steenkist, Frans Halsstraat 49 Haarlem. Piscaer, Anegang, Haarlem Schoen- en laarzenmagazijn: Ant. v. d. Weiden, voorheen A. J. Hommerich, Zijlstraat 79. Telef. 700. Haarlem. Smederij: Joh. Krenning, Bloemendaal. Sportartikelen en Rijwielen: Haarlem's sporthandel, Kruisweg 55, Haarlem. Stoomververij en chemische wasscherij: C. Hoeing, Oude gracht 11, Haarlem. Stucadoor en metselaar: D. van Kampen, Bloemendaal. Thee: Van Veen Co., Kruisstraat 34, Haarlem. Tuin- en Serremeubelen: Firma Wed. J. Swaanswijk, Haarlem. Verfwaren, Drogerijen: J Windhorst JrBloemendaal. Vleeschhouwerij: A v. d. Ham, Bloemendaal. Tel. 1106. Waschinrichting: Firma J. Smits Zoon, Bloemendaal. Wijnen, Bieren, Limonades, enz.: M. L. van Holst, Bloemendaal. Zweedsche gezondheid- er, heilgymnastiek: S. Sval- ling en M Karrberg. Bloemendaal. Wie eerst zichzelf beheerseht, kan daarna anderen beheersehen. Bloemendaal. Agenda. Hotel Duin en Daal, 8 Mei, 8 uur, Muziekavond. Haarlem. Schouwburg Jansweg. Zondag 3 Mei, 8 uur. Marie Jeanne de vrouw uit de Volksklasse". Woensdag 6 Mei, 8 uur. Rotterdamsch tooneelgez. dir. v. Eysden. «Miss Hobss". Brongebouw. Zondag 3 Mei, 8 uur. Concert Haarlemsch Muziekkorps, dir. Kriens. Artsen en Dr. Bakker, Bloemendaalscheweg, van 1 2 uur behalve Zon- en FeeSt- spreekuren. dagen H. L. van Beusekom, Zomerzorgerlaan, Dagelijks van 89 uur en 12 uur. J. Th. Bom water, Overveenscheweg, van 1—-2 uur, behalve 's Zondags. S. H. Brongersma, Kleverlaan hoek Korte Kleverlaan, van 1 2 uur, behalve Zon- en Feestdagen. W. C. J. Verhulst, Noorderstationsweg. Dagelijks van 12 1 uur. GEVESTIGD TE HAARLEM Dr A HAM, Oogarts, oorloopig adres Alexanderstraat 8. Particulier spreekuur voorloopig 1—2, behalve Dinsdag en Vrijdag. Adres na 1 Juni Wilhelminastraat 53. Alexanderstraat 8. De spreekuren blijven onveranderd n l eiken werkdag van 10 11, behalve Dinsdag en Vrijdag. Bouwkundige en Makelaar. Taxateur in Vaste Goederen. Assurantiën enz. Tetterodestraat 30 - Telef. 1031 firma CORDES. Groote Houtstraat 84, HAARLEM. A.s. week verkrijgbaar bij A A A A Handelaars in alle soorten A A A A KANTOREN EN MAGAZIJNEN: Nieuwegracht 36. Singel 19=21. Weg 223B. Telepli. No. 230. Telepli. No. 1676. Telepli. No. 937. Comniissiëu worden dagelijks te Bloemendaal opgenomen N B. De wagen komt geregeld Maan dags en Donderdags 0111 goederen te halen en te bezorgen. Prima werk, vlugge accurate aflevering. VERSCHENEN: Het nut voor den handel en particu lieren uiteengezet door Prijs f 0.20. ALOM VERKRIJGBAAR of bij den Uitgever Wilt U zonder groote onkosten Uwe vraagt dan Specialiteit in natuurlijke verfraaiingen van tuinen en parken. BLOEMENDAAL 230b. Kweekerij: SANTPOORT. Het OUDSTE en BESTE adres voor het witten van kamers en het sausen en selicaten van gevels is Firma STOEL, Straatweg 225 Telefoon 1154 Aan hetzelfde adres Tuingrint, Tuinschelpen en Kippensehelpen steeds in voorraad.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 3