MELKINRICHTING IT. R. HILBRANDS Patissier Cuisinier Telefoon 125 GRATIO en ROSS, Limonade=Siropen Duin en Daa r KENNEMER ELECTRICITEIT IT AATSCH APPIJ levert prima JVSelk en jtielkproducten Alleenverkoop voor BloemenilaalAdr. CASSËE, BI. straatweg B 230. fiotel Bloemendaal. LSanden C. D. F. E. van den BERG, Groote Houtstraat 143, Tel. 1465, Baarleil 99 BLOEMENDAAL. Telefoon 1044. Gebruikt PHILIP'S Lampen. ELECTRISCHE STOFREINIGINGSMACHINE. H ai son Electrotechnisch Bureau yy ijotcl en Restaurant van Oen eersten rat 140 Telefoon 934. BLOEMENDAAL. AMATEURS DE SIERKAN 1 ms) BLOEMENDAAL. Telefoon 1107. Vraagt onze gerenommeerde van de SOCIËTÉ ANONYME, Parijs—Brussel. Hoofdvertegenw. Frans Halsstraat 26zwart, Haarlem. Zeldzaam schoon uitzicht vanaf de terrassen. Gedurende de maanden Juni, Juli en Au: des Zondagsmiddags niatiiiée musicale, uitgevoerd door Bloemendaalsch „Crescendo' Voortreffelijke Port, Sherry, Madera, Malaga, enz. 142 Echt huiselijk geluk spreekt uit deze regelen, niet waar Welnu, dat geluk is het deel van het nog jonge echtpaar N. in een onzer groote steden. Maar 't werd de vorige week wreed gestoord door het bericht dat de heer N. wegens zaken voor een dag of wat op reis moest en dus zijn lieve wederhelft zoolang alleen moest laten, wat in de vijf maanden van hun huwelijk nog niet was gebeurd. Plicht gebood, dus de man ging en het jonge vrouwtje bleef eenzaam achter. Wat kon zij beter doen, dan haar lieven vent een langen, innig hartelijken brief schrijven. Den tweeden dag had zij tien velletjes vol en na tweemaal het adres gespeld, twaalf kussen er op gedrukt en drie postzegels van vijf cent er op geplakt te hebben, ging zij zelf den brief posten. Toen zij hij de bus kwam, had juist de lichting plaats gehad. Een oogenblik was zij radeloos, maar zij had tegenwoordigheid van geest; fluks bedacht zij, dat ze, gebruik makende van de tram, nog juist den tijd zou hebben den brief naar den trein van zessen te brengen. Op het laatste oogenblik kwam zij aan. Haastig nam zij een perronkaartje en vloog het per ron op, juist toen de hoofdconducteur voor vertrek floot. Zij snelde den langen trein langs om den postwagen te be reiken. De conducteurs zagen heteen hunner rukte een coupé le klasse open, die zich vóór in den trein bevond on voordat mevrouwtje op adem kon komen, was zij door krach tige armen opgetild en zat zij in den trein, die onmiddel lijk daarop wegstoomde, Hoe het verder is gegaan met den brief, met mevrouwtje zelf, zegt ons het bericht niet. t Was een gevolg van de haast en van het misverstand van den conducteur. Zoo kan een misverstand komische gevolgen hebben. Dat was ook dezer dagen te Apeldoorn het geval, waar een koopman in een der lanen met welluidende stem riepHoï- landsche nieuwe!" «Zijn ze lekker en nieuw?" vraagt een bewoner. »Puik meneer, eerste kwaliteit 1" Breng er dan twee in dat huis om den hoekDe koopman gluurt den klant wantrouwend aan en zegt dan: «Ik kom moigen wel eens aan, als ik 't niet vergeet." Meneer vindt dit met erg vriendelijk en laat dit blijken. Dan volgt een scheipe woordenwisseling, maar spoedig barsten beiden in een schater lach uit. Wat was bet geval? Meneer had gedacht aan zee banket en de koopman ventte aardappelen: Hollandsche nienwe Even later zijn weg vervolgende, riep de koop man «Hollandsche nieuwe aardappelen!" Dat was duide lijker, maar meneer, die had gedacht te smullen, ging teleur gesteld naar binnen. Was het in Delft geschied, dan zou men kunnen denken, dat het wellicht de heer Hers Herman Fuld was geweest, die misschien zich eerst nog eens te goed wilde doen vóór hij zijn hongerkuur begint. Deze meneer wil zich namelijk bij gelegenheid van de lustrumfeesten den 29sten Juni aan een hongerkuur onderwerpen. Dat is dan op groot verzoek van heeren Delftsche studenten een punt van het feestprogramma! Eigenaardige vermaken houdt de studeerende jongelingschap er op na. Van zulke dwaasheden hoorde men vroeger niet, zei een oude heer, die dit bericht las. Nu, at stem ik nog zoo grif niet toe; dergelijke beweringen zijn reeds zoo vaak gelogenstraft, dat men er haast toe komt te gelooven, dat er werkelijk niets nieuws onder de zon is. Zoo de klacht over de dienstboden. Zóó erg als tegenwoordig is het nog nooit met de meiden geweest, klagen de dames- meesteressen. Maar hoe men vóór ruim 200 jaai al juis sprak of klaagde als tegenwoordig over het dienstpersoneel, leert ons een versje van den 17-eeuwschen dichter en juwe lier Dirk Schelte Twee Meiden. «Ik heb twee Meiden, die men noemd om onderscheid De een de Kinder- en de a&r de Warrik-Meid, 'tls beide naar de kunst, en eigenlijk gezeid, De een is een kind te meer, en de andre 't werken meid" (mijdt). Zulke herinneringen kunnen misschien menigeen eenige troost geven, al is die troost dan ook een schrale. Maar ze leeren ons dat een vergelijking van het heden met den «goeien ouden tijd" niet altoos in 't nadeel uitvalt van, onzen tijd. Keuvelaar. De dwazen zjjn gevaarlijk voor oppervlakkigen omgang en ver derfelijk voor vertrouwelijke. De heer W. Brandsma Jzn. gaf in de Wetenschap en vergadering van het koninklijk instituut Techniek. van ingenieurs in zijne verhandeling over het leiden van getijstroomen in riviermonden, beschouwd in verband met den Waterweg van Rotterdam naar zee, als zijne meening te kennen, dat de regeering bij de eerdaags aan te besteden werken voor het beter leiden van de getijstroomen aan den Hoek, van het onjuiste standpunt uitging, dat er mee kan worden volstaan den vloedstroom te leiden, terwijl de ehstroom die 7 uur van de 12 krachtig zand neerzet vóór den riviermond en tusschen de dammen niet zal worden geleid. De beraad slaging over dit punt is tot de volgende vergadering uitgesteld. Een goed doorzicht is het beste algemeene middel tegen alle dwaasheden. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u mij voor t onder staande eenige plaatsruimte in uw ge- eerd blad te willen afstaan. Dikwerf bezoek ik het heerlijke Bloe- mendaal en treft mij gedurig de idolate toestand op het eindpunt der Electrische tram aldaai. De tramlijn ligt ongeveer een Meter beneden den beganen weg, terwijl de trampassagiers om van uit het wachtlokaal in den tram te komen, eerst een wandeling rondom de tram moeten maken op gevaar afvaninden winter bij besneeuwden en gladden grond den hals te breken op het glooiend voetpad. De houten beschoeiing bezijden de tramlijn geeft ook geen hoogen dunk van goeden smaak en draagt er aller minst toe bij om het schoone van dit gedeelte van Bloemen- daal te verhoogen. Nog minder de modderpoel die er bij regenachtig weer gevormd wordt zóó zelfs, dat de reizigers moeite hebben droogvoets in de tram te komea of er uit te stappen. 't Is allertreurigst en Bloemendaal onwaardig. Bij de ophooging van de Korte Kleverlaan verleden jaar, had ieder verwacht dat ook de tramlijn zou worden opge hoogd om tenminste een goeden en vooral voor kinderen minder gevaarvollen toestand te verkrijgen. Maar jawel, de Directie van de tram dacht er anders over. Ik hoop geachte Redactie dat bovenstaande regelen onder de aandacht der bevoegde autoriteiten zullen komen en er Zonder verant woordelijkheid der Redactie. spoedig stemmen in den Raad van Bloemendaal zullen op gaan om aan dien in 't oog vallenden bespottelijken toestand een einde te maken. Met dankzegging voor de opname. Een getrouw bezoeker van Bloemendaal. Men schrijft ons In het belang van hen, die rust zoeken in het Bloemen- daalsche bosch, en het gevaar waaraan de daarin aanwezige kinderen blootstaan, vooral met 't oog op de aanstaande vacantie, neem ik de vrijheid uwe redactie beleefd te vragen, of 't niet hoogst dienstig zou wezen, in uw orgaan te wijzen op den toestand, waarin dat bosch sedert eenige maanden geraakt is door het dienstgebruik, dat de in Haarlem liggende huzaren-afdeeling daarvan maakt. Het heeft er dikwerf veel van, of van 's morgens 9 tot half één het bosch een buiten- manége is. Op de hoofd- en zijwegen treft men steeds op zich zelf rijdende manschappen aan, die daar op onrustige en nog niet voldoend ingereden paarden de verschillende gangen beoefenen. Die springende en galoppeerende ruiters veioorzaken, met reden, groote onrust en angst aan de bezoekers. Aan den ingang van den weg, achter de Bloemendaalsche school langs Saxenburg, werd reeds daarom een bord ge plaatst, waarbij die weg afgesloten werd verklaard voor bereden manschappen, doch u kunt nagaan, wat van de op volging dier verordeningen te verwachten is door buiten toezicht rijdende soldaten, terwijl politietoezicht zoo goed als geheel ontbreekt. Vermoedelijk heeft u over dien toestand reeds hooren spreken, en ik twijfel niet, of u zult die klacht deelen. Wellicht dat eene opmerking hieromtrent de autoriteiten attent maakt, en spoedig een einde doet komen aan dezen zeer ongewenschten toestand. Bovenstaand feit is ook ons opgevallen. Wij meenen, dat ons bosch in vroeger jaren vaak door afdeelingen huzaren voor oefeningsterrein gebezigd werd en dat de eigenaars daarom den toegang hebben verboden voor ruiters te paard het rijden op ezels, die door de stalhouderij van gebroeders Bottger verhuurd werden, een geliefkoosde uitspanning der haarlemsche jeugd, bleef geoorloofd. Het schijnt dat de heeren cavalerie-officieren te Haarlem op het verbod aanmerking hebben gemaakt, en dat daarna de tegenwoordige borden zijn geplaatst, die den toegang ontzeggen aan «bereden man schappen" (meervoud), een verbod, dat dus niet geldt voor officieren en ook niet voor een officier en zijn oppasser. Of de manschappen nu een voor een het bosch in- en doorrijden om aldus de geldende verbodsbepaling niet te overtreden, is ons onbekend, doch wij zullen ter bevoegder plaatse onder zoeken met de uitkomst van ons onderzoek zullen wij onzen geachten inzender, en de volgende week onze lezers in kennis stellen. De geachte inzender, die met ons een voorstander zal zyn van eene legerinrichting en -oefeningen op deugdelijk mili tairen voet, moge niet vergeten, dat het oeleningsterrein in Haarlem e. o. zeer beperkt is. Red. Met lieden van eer en aanzien kan men wederkeerige verplich tingen aangaan. 2" jaargang halfjaar bij yoori talii nummer Mededeelir Het auteursrecl Bij dit nummc De B1o e n De al of niet no voor eene gemeente weging uit. Gemeer, De gemeente moet l zij mag niet aan d te zorgen (K. B. 29 106), zij mag dit oi 2110). Artikel 205 r de begrooting der ti brandweer, dus nie noodig opdat levens tijde tegen brand ku Het toezicht op d B. en W. (Gemeente meesters benoemt en i brandbluschmateriaal heeft de burgemeestf gemeentewet) maar blusschen van een In de bediening dei de wijzen worden voo zijn belastde geme er mee belasten (an 1898 Gemeentestem 2 meentewet kan de houding der gemeen net zooals men hel het doen van pers regeling, neergelegd van de grondslagen wet te vinden zijn, Deze laatste soo zonderhedendat d die op de waterleid we o.a. hebben in he der brandweer, die kelijk brand is, var geheele brandweer, Onze brandweerv zij heeft twee hij ter bepaling van brandspuit zal wori eene dienstregeling manschappen, en omtrent den aanlej plichtige brandbiu! geen stel verordei sluit, dat zoo wei: wordt nageleefd. V te lichten. lo. Het slecht 2 van 's raads ve de dienstplichtigen opzichters en 2 st: het besluit van daarentegen verkil Houtvaart bij spu van opzichters zwi van brandmeester! opzichters gerept, van B. en W. spi Rara, wat is dit De raad heeft Deze artikelei bare orde, of in hi stand der plaatseli is en de plaatselij, de inwoners der lijke diensten wor 193. Een plaats mede te deelen, rt de gevallen waarii mogelijk, elke in' opgeroepen, door voor geld, in de g

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 2