Dioolcursus J. VAN WIJK A van der Hum lil Brongebouw - Haarlem. SOIREE J. LOUIS PISUISSE en MAX BLOKZIJL May Basting rij. FRANS PERQUIN. 25 Korte Spaarne. Telefoon 212. J.H.WH Antieke Meubelen, enz. Koffie» en Thee handel. Zijlstraat 47. L. A, van den BERG, Bloemenilaal. Uilla-park. II te Overveen, JSlex JVteijer's 3[offie jtemington Sholes Schrijfmachine ito.11 TE KOOP: Badinrichting "l Fotografie In de maanden JULI en AUGUSTUS is het aan te bevelen, zich van Anthraciet te voorzien voor den a. s. Winter. De eerste soorten Engelsche en Belgische Anthraciet, machinaal op afmeting gesorteerd, levert tegen streng concurreerenden prijs 5e £uxe-BrooiMkerij He£ra' j- e|re^?rh-'lcvert: Smakelijk lirooö van uitsluitend prima kwaliteit- Me]. A. LODEWIJKS. J. Staal. Bloemwerken Boucjetten of Bloemkorfjes, Gebr. Koebrugge, heeft zichtbaar schrift. Badhuisstraat - Haarlem. 0 BLOEMENDAAL. 0 0 0 Woensdag 15 Juli 1908 - 8 uur. Gevestigd Zweedsche Massage A. J. BOVERHOFF Opgericht 1793. 145 Leiden voor der studen- 3 m e e n Neder- f ook in 1908 te cfen, in hoofflzaak ifukaanders. he icademie haar stamverwanten te wesenschap, met ierde maal zullen het Luine bij te ang. Want, verre soogt d? vaeantie Hij biedt den deel- •ten tijd ke.inis te Noord-Nede 'land, emdeling niet open lag den 14en Sep- det groote bereid- IV. van der Vlugt genomen de vol- onderhouden over ritsche parlemen- ven en werken, oeddhisme en zijn Sd). ran alle faculteiten, behalve eene alge die. en (tusscben negen uitstekend eethuis uitdrukkelijk door eraan niet wenscht vrij voor bet be- n den omtrek. De eenvolgende dagen ig. De drie andere naar andere steden, k aan Amsterdam, terdarn en aan de onderwijs te Wa- verblijf en voeding etaling van a 30 or zij zooveel inoge- ïotel zullen worden frank 3.6.8 in een eersterangs len en het verblijf ten Leiden komen amenlijke onkosten, tstapjes worden in Het spreekt van- doen om de kos- zal het den deel- worden. Kr zal ge- tie op de Studen- de in Leiden ver- lan, voor de Zuid ipelijken feestmaal- lerland verblijvende )digd programma en een lijst van al de leer- t zijn. Zuid- Afi ikaanders igstellenden kunnen, ogleeraren, meedoen. 'i wenden tot den vacantieleergang Algemeen Neder- Juni tot 1 Septem- ravenhage, Holland, illand. ereedheid. geschrift van den re opvoeding" een er L. Simons, die of donateur zijn ichamelijke ontwik- len. leden ons volk »een et »op de school, nog niets afdoen eten van dingen assen, het uitrichten var. menschen van lelibereerende natie langzaam. Er komt nog vreeselijk bang st van arbeidsver- ppelijk en econo- geschud, gedrild, staan, we moeten =ch, gemakkelijk en ïouden. zakkerige slapschou- mdaag niet dan lukt onzer verhoudingen, rdarbeid zie ik een in geordende ïastiek en lichaams- ea vooral niet van Kipling had schoon sren veegde, omdat tegen entrée, bij Lord's en aan den Oval. De tien- en twintig-duizend men schen, die daar plegen samen te komen om de profes sionals te zien spelen, zullen niet veel van de opvoeding genieten, welke de sport kan geven. Wie er voordeel van trekken willen, moeten zelf mee doen, niet toekijken. De Amsterdamsche Bond voor L. O. (en dit slaat natuur lijk op alle zustervereenigingon, red. B.W.) met zijn program van actie elders omschreven heeft dus een werk van groote hygiënische en sociaal-economische waarde te ondernemen. 't Is geen werk dat een enkele klasse of stand kan raken, 't is er inderdaad een voor alle burgers. Daarom moeten hier allen samenwerken". Hoe meer talenten men heeft, des te minder pronke men ermee. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 12 Juli Kerknieuws. voorm. 10 uur Dr. J. A. C. van Leeuwen, predikant te Alkmaar. Overveen. Zondag 12 Juli voorm. 7 en H. Missen; 10 uur Hoogmis; 3 uur R.K. Kerk te 8| uur Gelezen Vespers. R.K. Kerk te dienst te 74 en 10 uur. Vogelenzang. Zondag 12 Juli Kerkelijke In tijden van geluk is gunst goedkoop en is er overvloed van vriendschap. Wanneer de §-correspondent der Stads - Polemiek. Editie de moeite nam de vergaderingen van den gemeenteraad, waarover hij schrijft, bij te wonen, zou hij met zijn polemiek allicht hout snijden; nu is hij er erg naast. In de Stads-Editie van 9 Juli hamert hij door op het aambeeldje, den 22en Juni ook al betikt: de heer Tideman heeft den burgemeester er een verwijt van gemaakt, dat de zuinigheid niet genoeg werd betracht; dit verwijt is dan aan het verkeerde adres. Maar goede man, wanneer op blz. 127 van nummer 25 van ons blad, de 10e alinea le kolom leest, zult ge zien, dat van een verwijten in uw geest geen sprake wasde heer Tideman heeft gewaarschuwdhet gaat zoo niet op den duur, laat ons, daar de absolute zekerheid bestaat dat verschillende groote werken moeten worden uitgevoerd, streven naar een gemeenschappelijk, over jaren te verdeelen, werkplan, liever dan ondoordachtelijk brokwerk te verrichten. Maar de ^corres pondent der Stads-Editie zou voor zich daar nogal bezwaar tegen hebbenJa, dan wordt het bedenkelijk en zal het 't beste zijn dat de heer Tideman voor den raad bedankt en aan eerbiedig verzoekt op zijn plaats te gaan zitten. Beleefdheid is een hoofdbestanddeel der beschaving. Met het oog op het afschaffen der Overveenscbe kermis en aangespoord door verschillende ingezetenen van deze gemeente om in dit zomerseizoen, even als het vorige jaar gedurende de kustmanoeuvres enkele Plaatselijk Nieuws. concerten te doen geven door het stafmuziekcorps van het 10e regiment infanterie, op het Raadhuisplein te Overveen, ciiculeert in deze gemeente een lijst om bijdragen, ten einde deze concerten te kunnen doen plaats hebben. Door de politie te Overveen is proces-verbaal opgemaakt tegen J. K., te Amsterdam, wegens openbare dronkenschap tegen R. B., te Amsterdam, wegens mishandeling tegen A. C., te Bloemendaal, wegens drankwetovertreding; tegen N. H. G., wegens overtreding van den Burgerlijken stand; het telaat aangifte doen van de geboorte van een kind tegen L. L., te Velseroord, wegens het vervoeren van wildstukken tegen J. de K. en J. de W., te Haarlem, wegens overtreding van art. 461 W. v. S.; idem tegen A. J., te Haarlem. Wegens diefstal van bloemen in den nacht van 4 op 6 Juli j.l. tegen P van A. en H. P. D., te Overveen. Wegens overtreding motor en rij wiel regie ment tegen D. K., te Bloemendaal en wegens overtreding der algemeene politie-verordening tegen A. J. E.W. G. F.; G. K. en L. F., allen alhier; wegens overtreding van het reglement op de wegen in Noord-Holland tegen W. G. te Wijk aan Duin. Bij de politie te Overveen zijn inlichtingen te bekomen, omtrent een gevonden damesmantel en een ijzeren gewicht. Aangifte is gedaan van het verliezen van een visiteboekje met kaartjes, een lorgnet, een bruine parasol, een zilveren armband, een zilveren dames remontoir-horloge en een zwart veeren bont (boa). Maandagnamiddag is een duinbrand uitgebroken in het Kweekduin, welke brand zich zeer ernstig liet aanzien. Aan de politie, die uitgerukt was met den slangenwagen, mocht het gelukken, met een slang op de waterleiding spoedig den brand te blusschen. Dinsdagmiddag hield de onderafdeeling »Kennemerland" van de afdeeling Noord-Holland van den Algemeenen Ned. Politie-Bond een schietoefening op den revolver in de duinen aan den Bergweg, aan welke schietoefening door een 20 tal leden werd deelgenomen. Over het algemeen werd goed geschoten en kon men telkens zien, dat de leden vooruitgaan in het gebruik van den revolver als schietwapen. Hoogste aantal punten werd geschoten door; J. Louisse 57, A. Lokerse 53, J. Bakker 52 en W. Lokerse 51 (maximum te behalen punten 60). Na afloop van de schietoefening werd in het Café van den Heer Cassee aan den Meerenbergschen weg een vergadering gehouden, die door 23 leden werd bezocht. De vergadering werd met een kort woord geopend door den voorzitter, den heer Frugte, die het vierjarig bestaan van de vereeniging herdacht en wees op den grooten vooruit gang, die in die vier jaren zijn gemaakt. Daarna voorlezing notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. De secretaris bracht daarna het Jaarverslag uit, waarbij bleek dat het ledenaantal zeer was toegenomen, dat de vereeniging in het afgeloopen dienstjaar zevenmaal vergaderde en drie schietoefeningen met een schietwedstrijd heeft gehouden, die allen gunstig van stapel waren geloopen. Dit verslag werd goedgekeurd met dankzegging aan den secretaris voor zijn uitgebracht verslag. Vervolgens werd verslag uitgebracht door den penning meester en bleek dat het saldo te goed in het afgeloopen jaar was toegenomen en bedroeg f 75,746 tegen f51 in het vorige jaar. Ook dit verslag werd met dankzegging aan den penningmeester voor zijn gehouden beheer goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen W. Schotvanger en W. Lokerse, beiden aftredend, en gekozen F. van Zeelt, in plaats van D. Luijendijk, aftredend, die niet meer in aan merking wenschte te komen. Tot afgevaardigde naar de afdeelingsvergadering werd gekozen K. Frugte en tot plaatsvervanger G. Bouman. Aan den afgevaardigde werd opgedragen op de afdeelings vergadering te stemmen bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering in den geest van bet advies van het hoofdbestuur, terwijl hem werd opge dragen om den heer A. Lokerse en K. Frugte te stemmen als afgevaardigde en mede afgevaardigde ter algemeene ver gadering. Nadat nog besloten was om in de maand Augustus e.k. den jaarlijkschen schietwedstrijd te Woestduin te houden, sloot de voorzitter met een woord van dank aan de leden voor de gezellige wijze, waarop deze vergadering was verloopen. Zie vervolg Plaatselijk Nieuws op het bijblad.) Welwillendheid veronderstelt niet altijd de goede hoedanigheden, als moed, rechtschapenheid, geleerdheid, zelfs verstand: neen, ze kent die eenvoudig toe, maar de leelyke gebreken ziet ze niet, omdat ze die niet zou willen zien. Zonder verant woordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Mag ik zoo vrij zijn Uwe aandacht en die der autoriteiten eens te vestigen op de schromelijke verwaarloozing die het pad langs de Brouwersvaart in Overveen ondergaat? Eiken Woensdag- en Zaterdagmiddag vieren bandelooze troepen knapen uit Haarlem hier hoogtij, vernielen de waterplanten, maken kuilen in het pad en bedekken den grond met de glibberige stengels die ze uit het water rukken. Hoewel ik dagelijks langs dit pad ga, heb ik er nog nooit, op welk uur van den dag ook, een agent van politie ontmoet. Met dankzegging voor de plaatsing. Een Overveensch abonnee. Een groote moeilijkheid bestaat in het verwerven der welwillend heid, haar te behouden is gemakkelijk. Wie de eer niet hoog houdt, houdt ook de deugd niet hoog. AD VERTEN TIËN: Pij het coöperatief bouwen van flinke Villa's op 600 M2 grond, nabij sta tion Overveen, huurprijs circa 425.— .exclusieve aflossing), kunnen zich nog eenige solide deelnemers aansluiten. Brieven franco onder No. 27, bureau van dit blad. Het kantoor van den notaris te BLOEMENDAAL, opvolger van wijlen den notaris JOH. TER HOFFSTEEDE, en bewaarder van den door dezen geleden minuut-act en, is gevestigd te OVERVEEN, aan de Zijlweg, in het huis, tot dusver door dien notaris bewoond ARTS is vanaf 12 dezer tot nadere aankondiging AFWEZIG. van Spreekuur: Woensdag en Vrij dagmiddag van 45 uur. Adres: Florastraat 12. gebrand volgens systeem Prof. Liebig, heerlijk van smaak, uiterst voordeelig in 't gebruik, is te BLOEMENDAAL steeds versch verkrijgbaar bij Voor de levering van Moderne en voor die van LOSSE BLOE MEN voor vaasbouquetten per maandelijkscli abonnement, be velen zich beleefd aan Adres Bloemendaal: Kweekerij Santpoort. ST. AAGTENDORP. Expositie Juli-Augustus, BREESTRAAT 19, BEVERWIJK. DE CASSERUS, (gesloten zijnde, adres Breestraat 73). HOOFDAGENTEN: DE CLEBCtj ROS, Haarlem. Tuingrint. Tuinschelpen. Grafschelpen. Kippenschelpen. Duinzand voor kinderspeelplaatsen. Rivierzand. Kantoor: Pïeter Kiesstraat 33. Magazijnen Brouwersvaart 106. Telephoon 748. Inrichting van den eersten rang. Dagelijks geopend. KUIPBADEN, GENEESKRACHTIGE BADEN. Ook bij abonnement. HAARLEM. Telefoon 156. ♦OOOOOOOOOOOf 0 0 0 0 0 0 0 - TELEFOON 1106 - Q ♦oooooooooooa te geven door (NAPHTALIE DE ROSA en JOSEPH PARDO) J ournalisten-Cbansonniers. Les chansons de la rue Les chansons modernes. Causerie van J. L. PISUISSE. ENTRÉE flf 0.75 en f 0.50. Abonné's b;j V O O It I'I T B E S PKE li l>(i le rang f 0.75. Kaartenverkoop en plaatsbespreking dagelijks ran 95 uur aan het Bureau van het Brongebouw. Behandeling uitsluitend op medisch advies. Villa „Blanca". Noorderstationsweg. BLOEMENDAAL. firma CORDES. Groote Houtstraat 84, HAARLEM.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 5