158 37. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor en achtertuin, serre, electr. licht, waterleiding, Closet enz. Huurprijs f600.'sjaars. 38. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor- en achtertuin, bergplaats, serre, electr. licht, waterleiding, closets, enz Huurprijs f600.'sjaars. 39. Een bovenhuis, aparte opgang, bevattende 5 kamers en keuken, electr. licht, waterleiding, w.c. Aanvaarding ter stond. Huurprijs f300.'sjaars. 41. Villa, nabij 't station, bevat beneden: 3 kamers, vestibule, gaDg, serre, balkons, zolder met 5 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en vele gemakken, aanv. terstond. Huurprijs f1300.'sjaars. 42. Villa, in Hartenlust schoon gelegen, beneden3 kamers, vestibule, gang, keukenboven5 kamers, zolder 4 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en voor zien van alle geriefelijkheden. Koopsom f20.000.Huur prijs f1100.'sjaars. 43. Dubbele villa met weinig kosten tot een geheel te maken van alle geriefelijkheden voorzien. Comfort ingericht. Bijzonder schoon gelegen aan bosschen. 44. Huis met tuin voor en achter, bevat: 6 kamers, keuken, kelder, zolder en dienstbode kamer. Electr. licht, waterleiding. Huurprijs f450.'sjaars. 45. Villa aan de Stationweg, bevat: 10 kamers, keuken, kelder, voor- en achtertuin, electrisch licht, waterleiding w c Aanvaarding overeen te komen. Huurprijs f550.'sjaars. 46. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 7.00. 47. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding na overleg. Huurprijs f575. 48. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding na overleg. Huurprijs f 600. 49. Villa in de nabijheid van het bosch. Aanvaarding Oct. of Nov. Huurprijs f400. OVERVEEN. 1. Villa f 1200.huur 'sjaar. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500 Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. io i?™ u.,;„ „„fz w 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer, electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekam<>r of wel 2 kamers en keuken 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met oi zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. 17. Het van ouds bekende hotel-pension „Kennemerland". Billijke pr-ijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. lich en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electr: licht hal, serre grootentuin met pension. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension. 28. Gem. Zonder pension, 2 beneden en 2 bovenkamers en keuken. Saison f350.Per maand f 100. 29. Deftig en rijkgemeubileerde Villa, aangenaam ge legen voor 't Saison. 31. Gemeubileerd. Zonder pension, een bovenhuis, 5 kamers, keuken enz. 32. Gemeubileerde Villa in Santpoort aan bosch en tram. 33. Pension bij het spoorstation. 34. Pension in hoog boschrijk gedeelte. 35. Gem. kamers met of zonder pension. 37. Gemeubileerde kamers met of zonder pension, van 15 Juli tot 31 Aug. 39. Gemeubileerde villa, aangenaam en schoon gelegen. VillateiTeinen eu Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1.per Q Meter. De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar alle gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. De woede van het gemeen lijkt op die der honden De feesten van den A. N. W. B. Uit andere ge- De bladen, vooral de plaatselijke van meenten. Haarlem, hebben er vol van gestaan. Kolommen zijn gevuld met beschouwin gen over den bond, zijn ontstaan, zijn nuttig bestaan en uit den aard der zaak niet het minst over de feesten. We kun nen dan ook niet anders zeggen, dan dat ze schitterend ge slaagd zijn, dat ontwerpers, medewerkenden en deelnemers alle reden tot tevredenheid hebben. Als hoofdnummer van het feest mag de optocht genoemd worden, waarmede de feestcommissie wilde geven een historisch overzicht van het rtfirsonen-vervofirwezen door alle eenwen heen Er is heel «Mijn geest die is geheel bedrukt Om zeker droef geval, De dood beeft van mij weggerukt, Dat mij was liefgetal Een jonge musch, een vroolijk beest, Dat was tot mij gewend, Dat was in mijnen jongen geest Al vrij wat diep geprent," enz. enz. Wanneer wij echter bedenken, dat de vogellijkjes met 16 ets. per stuk worden betaald en er jagers zijn, die met het schieten van Sterna's gedurende verscheidene weken f 30.per week verdienen, dan worden we ongetwijfeld in ons oordeel minder streng. En dan, de dichter van onder staande regelen heeft o. i. gelijk Wanneer een jager om den broode. De fraaie, vlugge Sterna's schiet, Dan baart aan alle dierenvrienden Zijn handelwijze groot verdriet. Verbolgen over zooveel snoodheid, Wordt dan alom de kreet gehoord: Men diende 't gruwzaam werk te keeren Dien onvergeefbren vogelmoord." Als in den loop der maand Augustus De jonge eendjes in het riet Zich veilig wanen bij de moeders, Dan uit geen mensch zijn groot verdriet, Wanneer voorname heeren jagen, Zij schieten onder 't wild maar raak. En de arme eendjes worden 't offer Van het zoo edel jachtvermaak. Niet waar, de arme Sterna's-jager, Die zooveel vogels nederschiet, Staat daarom nog geen greintje lager, Ai doet zijn werk ons veel verdriet, Dan hooggeboren eendenjagers, Alleen door jachtgenot bekoord. Maar 't beste ware 't te verbieden Zoowel de Sterns- als d'eendenmoord. Zeker, we moeten nog verschil maken tusscheu het eene en het andere bedrijf: het eene heet vermaak, het andere moord, maar is het eerste minder laakbaar? Ja, er wordt al wat gedaan om den broode Zoo bestaal er ergens in Oostenrijk een rattenfokkerij. Legioenen knaag dieren ratten, muizen en guineesche biggetjes, worden daai gefokt om de laboratoriums van Duitschland, Oostenrijk en Rusland van proefdieren voor wetenschappelijke doeleinden te voorzien. Een vrouw staat aan het hoofd der boerderij en wandelt daar zonder de minste emotie tusschen de in vrijheid rondloopende diertjesslechts enkele gevaarlijke soorten blijven binnenkamers, 't Schijnt een goed zaakje te zijn: dagelijks verkoopt de dame gemiddeld 1000 ratten. Minder gelukkig was dezer dagen een bejaarde koop vrouw te Groningen. Zij meende een echt koopje te doen: op een lommerdverkooping kocht zij een partij nieuwe schoe- deden al spoedig de oplossing van die forsche en spichtige planten vinden Een prachtige inzending van de Heidemaatschappij deed zien met welke goede resultaten de duinen die in ons land een 200 duizend hectaren beslaan en nog bijna geheel woest liggen, beplant kunnen worden. De collectie dennen, eiken, enz. enz., die aanwezig was en die door hun lange wortels aantoonden, dat zij bestand zijn tegen den strijd in de droge duinen, was bijna voldoende om bet Wilhelminaduin te be planten Een inzending schilderijen van het Staats Duin en Boschbeheer gaven ook al prachtige resultaten aan van die beplanting. De meesterlijk uitgevoerde photo's van den heer Tepe deden u in verrukking komen over de schoone hollandsche duinenEen photo van de zandduinen uit Denemarken deden u den schrik om het hart slaan, dat onze duinen door uitdroging en verwaarloozing van beplan ting ook eenmaal tot de naakte kale zandstuivingen terug- keeren zullen I Heel mooi was de zinken bak, waarin een duinvallei met de zeldzaamste orchideeën opliep tot een duinhelling met haar eigen flora en de onmisbare Febrara- poen op het Kruiskruid Hoogst merkwaardig voor Bloemendaal en omstreken was de kostbare zending platen en boeken van het archief van Haarlem, die Bloemendaal deden kennen van voor 50 en 100 jaar. De plaats van beroemde Blauwe Trappen is door een teekening van 1819 vastgesteld als zijnde het hooge duin achter Meerenberg, nabij den zijweg naar de Ruïne van Brederode I Schoonheid breke op tijd en wijselijk haar spiegel, niet later, boos, wanneer het zelfbedrog haar blijkt. Openbaar maken van de rol. Rechtzaken. De rol is bij de rechterlijke college's de lijst van zaken die op een bepaalden dag dienen", geordend naar de gevorderdheid der zaken en en aangeduid door de namen der partijen onder toevoeging van die hunner procureurs. In het afdeelings-verslag der Tweede Kamer over de achterstandwetjes is als middel om de procureurs tot spoed aan te zetten aanbevolen openbaar making der rol b.v. door aanplakken en opneming in een dagblad. De regeering antwoordde eene behoorlijke openbaar making door middel van de pers voor te staan. De N. Ct. van 7 dezer zet als bezwaren daartegen uiteendat het eene kostbare geschiedenis zal zijn en niet ieder weten wil dat en met wie hij procedeert. De redactie vraagt daarop aan de regeering zich nog eens te bedenken. De gulden middenweg dunkt ons de rol een of 2 dagen te voren door middel van de griffie kosteloos ter inzage te verstrekken aan een ieder en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar te stellen. In rechtsgebouwen, die niet zooals het Haarlemsche in nagenoeg elk opzicht onpraktisch gebouwd zijn, kan in een glazen kastje op of bij het griffie lokaal een, mits duidelijk geschreven rol, worden opgehangen en de belanghebbenden kunnen zich geregeld op de hoogte houden ook om hunne procureurs te controleerendat dit in sommige gevallen zijn nut kan hebben mag niet worden ontkenter zijn procureurs die als verstekzaken zaken aan de rol brengen, die geen zaken zijn, waarin ten slotte dan ook geen vonnis wordt gevraagd, en die even goed met het 148 afgeven van een en ander schriftelijk bewijs van verbintenis beëindigd hadden kunnen worden, sommige meest pro deo zaken blijven lang aan de rol, omdat de procureurs hun tijd aan andere zaken besteden of uit de stad gaan en de tegenpartij al even weinig doortastend is, vele advokaten hebben het met de praktijk te druk om hunne conclusiën steeds op den eerstdienenden dag voor hun procreur gereed te hebben hetgeen weer verband houdt met de geringe salarissen, die de college's die met den tijdgeest meegaan, op de kostenbegrootingen voor de rechtsgeleerde raadslieden uittrekken. Openbaarheid is de eerste voorwaarde voor eontróle en dus voor eene doeltreffende bestrijding van deze en der gelijke minder gewenschte toestanden noodig. Openbaarmaking van de rol kan dus zijn nut hebben en behoeft, mits op de door ons beschreven wijze betrekkelijk vertrouwelijk geschied, niemand te benadeelen. Het is zeer nuttig zich naar anderen te kunnen vormen. Haarlem. In de rotonde en het trap- Uit andere ge- portaal van het museum van kunstnijver- meenten. heid alhier is thans tentoon gesteld eene kleine verzameling teekeningen, die door de leerlingen der aan het museum verbonden school werden vervaardigd Niettegenstaande eene belangrijke collectie teekeningen en werkstukken naar Londen verzonden werd voor de tentoon stelling, die gedurende de maand Augustus geopend zal zijn, bij gelegenheid van het aldaar te houden congres tot be vordering van het teekenonderwijs, heeft de directie der school eveneens eene bescheiden verzameling in het museum tentoongesteld, teneinde belangstellenden een overzicht te geven van de inrichting van het onderwijs Daar evenwel alle werkstukken, zoowel in metaal als in hout verzonden werden, was het dit jaar niet mogelijk een overzicht te geven van hel praktisch onderwijs. De toegang tot het museum is a.s. Zondag kosteloos. Men moet eiken dag zfjn best doen om een vriend te krijgen, zfj het ook niet een innige, dan toch een welwillende vriend. Voor Bloemendaalsche aangelegenheden. Vrageilbus. v. Om welke redenen benoemen B. en W. juist personen tot brandweerman uit de arbeidersklasse en geen mannen, die meer met aardsche goederen gezegend zijn? A. B. en W. hebben niet het recht een dergelijke onder scheiding te maken bij het plaatsen van de inwoners op het register van «aangewezen dienstplichtigen." Zie ons hoofd artikel. Zooals u daar zult lezen, is dat registt-r een bron van schromelijke willekeur, wanneer het niet alle mannelijke inwoners tusschen 18 en 60 jaar bevat om (met enkele uitzonderingen) om beurten dienst te doen. V. Is het gewoonte of een abuis van B. en W. twee personen uit één gezin tot brandweerman te benoemen A. Het is bij de tegenwoordige regeling, nu maar een klein getal inwoners aangewezen is, zeker zeer onrechtvaardig. V. Komt het geld van iemand die zich van de Brand weer afkoopt aan de gemeente of aan een daarvoor in diens plaats gesteld persoon A. Men kan zelf zijn plaatsvervanger stellen, deze moét door B. en W. als zoodanig worden aangenomen en mag niet behooren tot de voor den dienst aangewezenen. Overigen) kun men zijne verplichting afkoopen, door jaarlijks f ö- te betalen ten bate der gemeentekas de aldus daarin komende gelden behooren o.i. (zie ons hoofdartikel) besteed te werden voor schadeloosstelling aan hen die zelf of door een plaats vervanger dienst doen. Volgens de Verordening moeten deze f5.betaald worden door alle mannelijke ingezetenen (in woners had er moeten staan) van 1860 jaar oud, dit niet zelf of bij plaatsvervanging opkomen, met uitzondering v in de wethouders, bedienaars van den openbaren eeredienst, genees kundigen, rijks- en plaatselijke ontvangers, post-, spoor- en telegraafbeambten en van hen die door lichaamsgebreken ter beoordeeling van B. en VV. voor dien dienst ongeschikt zijn. V. Hoe lang duurt de brandweerplicht in onze gemeente! A. Tot het 60e jaar. V. Is men verplicht als brandweerman andere diensten te verrichten dan waarvoor men door B. en W. is aangesteld! A. Neen, Cavalerie in het Bosch. Ce heer garnizoens-commandant te Haarlem was zoo beleefd ons over te brengen de inlichtingen ZHEG. verstrekt door den heer majoor, belast met het toezicht over de depot huzaren en te melden, dat de afzonderlijke oefeningen buiten niet aanvangen, vóórdat de paarden in de dressuur zoover gevorderd zijn, dat zulks zonder gevaar kan geschieden, dat deze oefeningen zeer noodzakelijk zijn ten einde de paarden voor hunnen dienst bij de regimenten alleszins geschikt te maken. Het geschiedt steeds onder toezicht en den heer majoor is nimmer gebleken, dat daarbij ongeregeldheden plaats hadden of dat manschappen een anderen weg reden dan hun bevolen was. Daarbij werd slechts gebruik gemaakt van de publieke rijwegen. Eind Augustus of September worden de paarden aan de veldescadrons afgeleverd. Geen bekoring is grooter dan beloonde dienstvaardigheid, en dit is ook het beste om vriqgiden te kragen. Vrachtrijder Alders v/h Duineveld Sant- Vrachtrijder. poort, Jan Gij zen vaart, Bloemendaal, O verveen, Haarlem. Vertrek Bloemendaal l0y2 uur v. m.Overveen ll'/i uur v. m.Haarlem, Kaasmarkt 4 uur n. m. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst, die on geveer op de er achter geplaatste uren geledigd worden. Bij 't Wapen van Bloemendaal 10 uur, Bloemendaalsche straatweg over Hartelustlaan ÏO1/^ uur, Parkweg bij de villa van Mevr. Huijsser 101/2 uur, Bloemendaalsche weg bij de villa van Mevr. Huijsser Gompertz 11 uur, Over veen villa Zwaansvliet Zijlweg 12 uur. J. Haver, vrachtrijder van het gesticht «Meerenberg'. Bestelhuis te Haarlem bij Gebr. van den Berg, stalhouders, Parklaan 24, dagelijks tusschen 2 en 3 uur. Het vervoer is uitsluitend voor de bewoners van het gesticht en ge schiedt kosteloos.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 2