Leest ,Het Bloemendaalsch Weekblad 182 huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom 49. Villa in de nabijheid van het bosch. Aanvaarding Oct. of Nov. Huurprijs f 400. 50. Buitenplaats met groot heerenhuis, huurprijs f 1800, koopsom f 42000. 51. Bovenhuis gerieflijk en gunstig gelegen, huurprijs 275.— 52. Villa, zeer modern en comfortable, ruime vestibule, gang, 9 kamers enz. serre, electrisch licht, waterleiding w.c. Aanvaarding 15 September, huurprijs f700. 53. Villa, comfortable en keurig onderhouden, ruime vestibile en bieede gang met marmer. Ie. etage ruime suite met serre, zijkamer, keuken, kelder, schuur, voor en achtertuin, le. etage 4 kamers 2e. etage 4 kamers zolder, huurprijs f 1000 'sjaars. Aanvaarding November. 54. Bovenhuis en tuin, 6 kamers, keuken, zolder, groot plat, electr. licht, waterleiding, w.c. Aanv. 1 October, huurprijs f325 'sjaars. 55. Villa, comfortable en van alle gemakken voorzien, bevattende 12 kamers en dienstbodenkamers enz enz. met grooten boschrijken tuin 24 aren 24 centiaren. Koop som f 35000. OVERVEEN. 1. Villa f 1200.huur 'sjaar. 2. Villa 10 kamers badkamer, serre, balcons enz. Huur prijs f1300 'sjaars. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 Ms. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500.Huurprijs f1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van-alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Saudpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000.—. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 10. Een f 1750.— 13. Een f 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burgerwoonhuis met grooten tuin. Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzen vaart. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig gelegen, vlak bij tram en bosschen. Koopsom f 5000. 18. Villa, voor- en achtertuin, zeer gunstig gelegen bij bosschen. 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, bijzondere aanbieding. Aanvr. Sept. Huurprijs f300 'sjaars; ook gemeubileerd te huur 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Koopsom f 13000. 21. Een halve villa met afzonderlijke zijingang, gelegen aan de bosschenbeneden hal, kamer, keuken, boven 3 kamers, zolder enz. Huurprijs f225.'sjaars. 22. Een villatje met voor- en achtertuin, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, zolder, closet. Koop som f5500.huurprijs f 300'sjaars. Aanvaarding September 23. Villa, bij halte Driehuisbenedensuite, vestibule, gang, keuken enz.boven6 kamers, serre, balkon enz voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 450 'sjaars. 24. Villa met grooten rijk 12 kamers, badkamer, keuken, vens, stal, koetshuis, oranjerie. f12000.—. Huurprijs 1 800.- 25. Villa met groote tuin nabij 't station, beneden suite en zijkamer, keuken en kelder, boven 4 kamers, wel- en regenwater. Koopsom f7000. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M2. Koopsom f40000.Huurprijs f1800. 's jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2^2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M2. Koopsom f20 000. 3. Villa, bevattende 8 kamer, keuken, bijkeuken en vele gerieflijkheden groot 1026 M2. Koopsom f15000' huurprijs f900.'sjaars, aanvaarding terstond. Gemeubileerde villa's en apartementen, met en zonder pension. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension. 4 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op den besten stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer, electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekamor of wel 2 kamers en keuken 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met ot zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, Herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. beplante tuin 2700 c.A. electrisch licht enz., bene- Aanv. terstond. Koopsom 'sjaars. 17. Het van ouds bekende hotel-pension ,,Kennemeiland". Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. lich en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electr: licht hal, serre grootentuin met pension. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension 28. Gem. Zonder pension, 2 beneden en 2 bovenkamers en keuken. Saison f350. Per maand f 100. 29. Deftig en rijkgemeubileerde Villa, aangenaam ge legen voor 't Saison. 31. Gemeubileerd. Zonder pension, een bovenhuis, 5 kamers, keuken enz. 32. Gemeubileerde Villa in Santpoort aan bosch en tram. 33. Pension bij het spoorstation. 34. Pension in hoog boschrijk gedeelte. 35. Gem. kamers met of zonder pension. 37. Gemeubileerde kamers met of zonder pension, van 15 Juli tot 31 Aug. 39. Gemeubileerde villa, aangenaam en schoon gelegen. DIVERSEN. in ROOZENDAAL N. Br 1. Woonhuis met voor en achtertuin bevattende bene den: Suite, keuken, bijkeuken, kelder, le etage 4 kamers, zolder met dienstbodenkamer, gas en waterleiding en wel en regenwater; 't geheel is groot 8 aren, 37 centiaren, de tuin bestaat uit boomgaard, moestuin, en bloementuin Koopsom f6500.aanv. 1 Mei, of eerder. in HAARLEM. 2. Een winkelhuis (benedenhuis) op den besten stand. Huurprijs. 1200 'sjaars. 3. Een benedenhuis (aparte ingang.) bij den Hout. Huurprijs f450'sjaars. 4. Een winkelhuis met bovenhuis op eersten stand. Huur prijs f1600.'sjaars. Villaterreiuen en Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1.—per Meter. De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar alle gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. Ofschoon de wereld vol van dwazen is, is er geen een, die 't van zichzelf denkt of ook maar vermoedt. Inlichtingen over Egypte. Uit andere ge- De heer Th. F. van Vloten, vertegen- meenten. woordiger van het Alg. Ned. Verbond te Cairo, is Zaterdag 29 Augustus, des namiddags van 2 tot 5 uur op het kantoor Wijnstraat 81, Dordrecht, te spreken voor leden van het A. N. V., die in lichtingen verlangen over Egypte. Haarlem. De tentoonstelling der geschilderde ramen, die door firma Sabelis en Co. thans in het museum van kunst nijverheid gehouden wordt, zal tot Zondag 30 Augustus ge opend blijven; onmiddellijk daarna zal de tentoonstelling van Maravische borduurwerken plaats hebben. De aan het museum verbonden boekerij zal 1 September weder geopend worden Daar de nieuwe catalogus nog niet gereed is zal men voorloopig de werken, die men in bruik leen wepscht te ontvangen, uit den ouden catalogus met vol- ledigen titel van het gewenschte werk moeten opgeven. De aan het museum verbonden school voor kunstnijver heid zal 1 September weder geopend worden. De hoogere klasse voor de ornamentale compositie zal onder leiding van den hoofdleeraar Chris Le Beau worden gesteld. Een groot aantal leerlingen hebben zich voor het volgen van den nieuwen cursus aangemeld. Zondag is de toegang kosteloos. Men stelle er meer pry's op, velen van zich afhankelyk te zien dan zichzelf van één. AugustusOogstmaandEen maand voor Tan den hak de landbouwers van groote beteekenis 1 Op den tak. Op haar is de hope van zoovelen ge vestigd, die in 't zweet huns aanschijns hebben gearbeid en gezwoegddie 't kouter door den grond hebben gedrevendie gezaaid en gewied hebben met in spanning van alle krachten. Zullen zij, die gezaaid hebben, ook maaien en oogsten? «Oogstmaand, deel uw zegen Mild weer uit langs d'aard. Worde veel verkregen Kostbaar graan vergaard Loon het werk der menschen Nu met overvloed 1 O, verhoor de wenschen. Toon u mild en goed Ook prins August Wilhelm van Pruisen, de vierde zoon van den keizer, oogst de vruchten van zijn arbeid. Twee jaar geleden wenschte hij te huwen met prinses Alexandra van Sleeswijk Holstein, maar papa was van oordeel, dat de prins nog te jong was en eerst zijn studiën moest voleinden. Toen zette de jongeling zich aan 't werk, met noesten vlijt, en dezer dagen is hij gepromoveerd tot doctor in de poli tieke wetenschap. Dit is de eerste maal dat een pruisische prins deze graad heeft gekregen. Dit welverdiend succes is den gelukkigen prins, die nu zeker niet tevergeefs om de toestemming voor zijn huwelijk zal vragen, van harte gegund. Stellig heeft zijn slagen hem een pak van 't hart genomen, evenals zekere mr. Buzzle, maar in letterlijken zin, bevrijd is geworden van een pak van zijn maag. Mr. Buzzle is of liever was de dikste man van Virginia, hij woog circa 400 pond. Een respectabel ge wicht, niet waar? Een dokter te New-Tork bood aan hem langs operatieven weg van zijn overtollig vet te bevrijden, 't Ging aan de dokter bracht hem onder narcose, maakte openingen rechts en links van de maag en sneed daar 2 vetmassa's, te zamen ongeveer 100 pond, weg. Na 14 dagen was de patiënt genezen en gevoelde zich zoo frisch als een hoentje. Een mooie reclame voor den dokter die nu wel meer dikkerds over zijn drempel zal krijgen. Mr. Buzzle kan intusschen weer voortgaan met zich te goed te doen. Dat deed ook een groote bruine beer, in de buurt van Halle (Saksen), die per spoor word vervoerd, maar een oogenblik uit zijn kooi wist te ontsnappen. In de gauwigheid inspecteerde hij den goederenwagen en verorberde daar een mandvol zoete kersen, drie kisten eieren, verscheidene vaten boter en een mand gevogeltje. Toen liet hij zich weer ge willig opsluiten en deed een digestie-slaapje. Ik veronderstel, dat zelfs mr. Buzzle, die ongetwijfeld aardig kan peuzelen, hierin tegen bruintje niet is opgewassen. Van beren gesproken: een 4-tal Nederlanders, waaronder de heer G. J. v. Heek uit Enschede en J. J. ter Horst uit Rijssen zijn per stoomschip van uit Noorwegen naar df Noordelijke IJszee ter jacht geweest. Zij maakten 4 ijsberen en 15 zeerobben buit. Hun vaartuig voer van Spitsbergen oostelijk door een bijna volkomen met ijs bedekte zee, waar het zich slechts met moeite een weg kon banen... Een koud tochtje! Het jeudige paartje te Amsterdam, dat de vorige week ook een reisje ging ondernemen, had zeker een ander doel, hoewel het gewichtige reisplan jaren kan duren. Zij waren n.l. op hun huwelijksreis, wat bleek, toen mijnheer aan het station naar zijn kaartje gevraagd werd en hij bij vergissing niet zijn kilometerboekje maar zijn trouwakte liet zien. Doodleuk zei de beambte: »U hebt wel een biljet voor een lange reis, mijnheer, maar het is op deze lijn niet geldig." Zoo'n «lange reis" heeft het echter Metsemakers, bewo ners van het. Begijnhof te Roermond, al goeddeels achter den rug; het vierde toch dezer dagen zijn gouden huwe lijksfeest. Het heele hofje was in rep en roer. Deze zeld zame gebeurtenis wilde men op luisterrijke wijze vieren, vooral ook, omdat er sinds lang over gesproken is om het Begijnenhof te doen verdwijnen, 't Mocht eens de laatste maal zijn Die vrees vond men ook uitgedrukt in het op schrift van den eereboog «Voor het Begijnhof zal verdwijnen, Moet eerst in luister schijnen Een gouden bruiloftskroon, Schitterend in hofje's woon. Heil het gouden Paar, Gerard en Cathrien 1 Dat elk hun zegen wensch 1 En hun gezondheid drinke 1" Nog een ander gouden jubilé is gevierd: het 50jarig bestaan van 't korps rijksveldwachters. Merkwaardig is de feestgroet, bij die gelegenheid geuit door den heer J. Wes- selink Jr. te Utrecht, welke geschreven is in 't Bargoensch, de dieventaal. Het le couplet van 't gedichtje laten wij hier, met de verklaring volgen «Meefokkers in deez' Herry 't zaamen, Leven wij zeerwits en blij. Zijn wij thans vroolijk naar 't betaamen, Hier staat ons alles vrij. Het hoeft, de bay beneven, De creeft is zeer plok alhier, Men buize nu zoolang wjj leven, Nachtdeenen we op ons plaisir." M Meefokkers kameraden herry koffiehuiszeerwits opgeruimdhoeft broodbay wijncreeft vleeschj plok goednachtdeenen vroolijk zijn. Keuvelaar. Men moet zichzelf in waarde honden, wil men dat anderen he: doen. jaargang Vrachtrijder Alders v/h Duineveld Sant- Vrachtrijders. poort, Jan Gijzenvaart, Bloemendaal, Overveen, Haarlem. Vertrek Bloemendaal KU/j uur v. m.Overveen 11', uur v. m.Haarlem, Kaasmarkt 4 uur n. m. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst, die on geveer op de er achter geplaatste uren geledigd worden. Bij 't Wapen van Bloemendaal 10 uur, Bloemendaalscha straatweg over Hartelustlaan 101/2 uur, Parkweg bij dt villa van Mevr. Hnijsser lO'/j-uur, Bloemendaalsche weg bij de villa van Mevr. Huijsser Gompertz 11 uur, Over veen villa Zwaansvliet Zijl weg 12 uur. J. Haver, vrachtrijder van het gesticht Meerenberg". Bestelhuis te Haarlem bij Gebr. van den Berg, stalhouders, Parklaan 24, dagelijks tusschen 2 en 3 uur. Het vervoer is uitsluitend voor de bewoners van het gesticht en ge schiedt kosteloos. Vrachtrijder Van Schagen v/h Slebos Santpoort, Bloemen daal, Overveen, Haarlem. Vertrek van Bloemendaal v. m. 11 uur, Overveen v.m- 12 uur, Haarlem n. m. 5 uur. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst. Bij den heer Staal dorp Bloemendaal, bij den heer Visser Park Bloemendaal, bij den heer Houtgraaf Kleverlaan Bloe mendaal, bij den heer Cassee Zijlweg Overveen. N. D. Wiebes, woonplaats Kerkbuurt Bloemendaal. Vertrek 's morgens 9 uur van Bloemendaal. Op ver schillende plaatsen zijn bussen geplaatst, welke op de na volgende uren gelicht worden. Ingang laan tegenover den heer Staal lichting 9y2 uur' Schoollaan villa van mevr. Valenkamp 10 uur; Rijperweg, villa van mevr. Massee 10y2 uur; Rijperweg, villa v/d- heer Thijsse 10s/4 uur; Overveen. villa Belvédère van mevr- wed. Bijleveld v/d. Vliet ll'/j uur. Aankomst te Haarlem standplaats Begijnhof ongeveer 1 uur. Bestelhuizen te Haarlem Begijnhof 13 15, telef. 1486 bij den heer van Gerven, Spaarne 88 b/d. Melkbrug en bij den heer W. Kraai], Turfmarkt no. 10, telef. 1088. Vertrek van Haarlem 5 uur. Een speld kan beteekenis krijgen door van de eene wereld nas' de andere te reizen. Prijs per halfjaar f 1.2: vooruitbe taling. Prijs per ïnininier f O.ll - - -i f Mededeelingen Hot, auteursrecht vai Agenda. Hote Aug. A-, 1 Zondag 30 Augustus: Lichtzinnigheid is de groc Ambtelijke mededeelingen. Burg meen een i van den hoofdelijken oms durende vijf maanden, v en met den 17en Januari een ieder ter lezing ligt. 5 Bloemendaal, den 18en Burgemei De Secrete A. J. VAN 1 Er zyn soms zulke ver\* dat atle omstandigheden b luimen zullen schikken, nie Artsen en Dr. 1— spreekuren. dagf H. L. van Beusekon: 8—9 uur en 12 uur. J-r Th. Born vrtttcr, O VC1 's Zondags. S. H. Brongersma, I van 12 uur, behalve W. C. J. Verhulst, 12 1 uur. Men leve niet naar algemt In Iïinnenlandsck te overzicht. vee hoi ste europeesche en an nemen, de engelsche ko - Nederlanden heeft het op zich genomen dit veeartsenijkunde, ook in dingsmiddelen, pathologi men. Voor onze lar congres groote voordee de beste krachten hur beste geven. De nonvlinderplaag 1 waar de vogelwereld i het is daarom te hopen FE' Stotteren in ve Volgens Darwin, moe in de mensch geen spra het dier, als natnursch, Hoe treffend wordt dit Van der Palm, één van Als hij o. m. zegt: «den mensch, en er is «dierlijkheid verheft; e: «/.elfs niet der huisel redelijk vermogen in i uit die sluimering op De spraak dus, die wij ontwikkelen en dienen kenbaar te maken, ver dediging en verzorgin abnormaliteiten zoo ze reken ik het stotteren Diep te betreuren d lijke belemmering is as waard zijn, het stot het een en ander da is dit reeds door and daarover (in het buit de mededeelingen in verslagen betreffende Gerugsteund nu trachten, van mijn st lezer door het volgen staan van de hier be Vóórdat ik echter zijn eerst in het kort

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 8