kern. I R. HILBRANDS Patissier Cuisinier Telefoon 1250. A. WEILL, Bontwerker. Cactus Dahlia's L. A. van den BERG, Bloemendaal. Zuiveren van jVïot. Repareeren. jtöoffen en Colliers voeren. Barteljorisstraat 26=28. Telefoon 604. Gevestigd sedert 1856. Huis van vertrouwen. h Suxe-grootlbakkerij HenPraJujeereK™h'levert: Smakelijk brooö van uitsluitend primakwaliteit Fotograf i e Cndergeteekende bericht door deze, dat de Nouveauté's voor het a.s. Seizoen gereed zijn en bestaan uit eene fraaie collectie Go Mier s, Moffen, Pelsmantels, Pelsjassen, Jacquetten, Bonthoeden en -Mutsen, Autoartikelen, Gapes, Voetzakken, Plaids, Koetsierpelerines, enz., in alle Bontsoorten, zoowel de goedkoopste al5 de duurste. Mijne Artikelen munten uit door prima kwaliteit en afwerking. Aangezien ik die fabrikanten persoonlijk bezocht heb, welke niet laten reizen, ben ik in staat mijne geachte cliënteele aparte medeiien voor te leggen. Vervormen van alle oude modellen volgens de nieuwste Amerikaansche en Fransche modeplaten. Badinrichting Bloemendaalsche Schoolvereeniging. pelsmantels en pelsjassen naar jftaat. Leest „Het Bloemendaalsch Weekblad". Hotel „van ouds HET RAADHUIS" ZONDAG 20 SEPTEMBER 1908 Expositie van eene prachtige collectie A J. BOVERHOFF Opgericht 1793. Badhuisstraat - Haarlem. CURSUS IN HANDENARBEID. 201 Fotografisch nieuws. Dinsdag j.l. had de eerste najaarsvergadering der Bloemen- daalsehe Amateurfotografen-Vereeniging in hotel Hartelust plaats, voor de eerste maal onder de zeer gewaardeerde medewerking van dames. Bij de bespreking van ervaringen op het gebied der kleu renfotografie deelde de beer Zwartser uit Haarlem mede, dat gebroeders Lumière er in geslaagd waren een kleurenraster te vervaardigen van lijnen in gelatine gedrukt, waardoor de langdurige pose bij autochrome-opnamen tot een vijfde van de tegenwoordige wordt teruggebracht. De gebruikelijke projectie aan het einde der vergadering liet belangstellenden genieten van een interessante collectie lantaarnplaatjes naar opnamen in de omgeving van Maas tricht door den heer de Kruijff, waaronder eenige zeer fraaie liet applaus van de vergadering verwierven. De voorzitter deelde aan de vergadering als voorloopig be: rht mede dat de door Bloemendaals Bloei" aangekondigde wed ijd voor alle werkende leden der vereeniging openstaat, mits tijdig, d. w. z. vóór 1 October a.s., aan den voorzitter van „BlcPinendaals Bloei" den heer mr. A. W. Jacometti, bericht van deelname worde toegezonden. lie eenigszins voldoende deelname zal Bloemendaals Bloei" de: reeds vroeger aangekondigden wedstrijd voor opnamen van lane happen in de gemeente Bloemendaal (en dus ook Overveen, At;denhout en Vogelenzang daaronder begrepen) houden in Nov ember e k. Gegadigden dienen de toezegging van hunne deelname vóór 1 Oct. a.s. schriftelijk in te zenden bij den heer mr. A. W. Jacometti, en op bericht dat de wedstrijd di gaat hunne inzendingen aan zijn adres doen toekomen v, 15 October. an het programma voor den wedstrijd, waarvan men de m ;re bizonderheden kan vernemen van den heer dr. van Bekom, secretaris van Bl.'s BI., alhier, is nog toegevoegd ee; afdeeling voor autochrome-opnamen (Lumière's kleu- reiili tografie). oo de wedstrijd en de daaraan verbonden tentoonstelling m hten doorgaan, zal het zeker aan belangstellend publiek voor de bezichtiging niet ontbreken. Op de internationale bakkerij-tentoonstelling welke van 915 September te Enschedé gehouden wer-d, is onze .aatsgenoot, de heer M. R. Hilbrands, bekroond voor een door hem zelf vervaardigde pièce-montèe, bestaande uit zeeschuim met waterlelies, met manden van getrokken suiker i nougat, met marsepein bloemen Naar uit nevensstaande advertentie blijkt, heeft de heer J. H. A. Gielen, bloemist, Houtvaart, Overveen, Zondag 20 September een prachtige collectie Cactus Dahlia's ter be zichtiging gesteld in hotel van Ouds het Raadhuis" te Overveen. Door afwezigheid van onzen medewerker voor de politie aangelegenheden, moet de wekelijksche opgave der door de politie alhier opgemaakte processen-verbaal ditmaal achterwege blijven. Vreemdelingen in Bloemendaal. Aangekomen. Pension Pomona": Mej. H. Chatelain uit den Haag. Vertrokken. Pension Pomona" Baronesse van Neukirchen genaamd Nijvenheim. De opmerkzaamheid van den wijze wedyvere met de ingehouden- heid van den voorzichtige. Dr. B. Tideman Jzn. f Uit andere ge- Te V Gravenhage is na een korte onge- meenten. stelheid overleden dr. B. Tideman Jzn., emeritus-predikant der remonstrantsche broederschap. Enkele bladen hebben het volgende levensbeeld overgenomen *Vele Haarlemmers zullen met leedwezen deze tijding vernemen, want. dr. Bruno Tideman was een zeer bekend stadgenoot, 't meest als predikant bij de remonstrantsche gemeente. Geboren te Rotterdam 6 Januai-i 1837, ontving hij in die plaats zijn eerste onderwijs, om daarna bij de re monstrantsche broederschap zijn opleiding in de theologie te ontvangen. In 1861 werd hij bevorderd tot proponent en op 28 September 1861 benoemd tot predikant te Hoorn. Daar bleef dr. Tideman tot 22 September 1878, toen hij in onze stad geroepen werd, om, als opvolger van ds. van Oorde, het predikambt bij de remonstrantsche gemeente te bedienen. Dit ambt heeft dr. Tideman tot 1 Mei 1901 bekleed, toen noodzaakte ziekte hem heen te gaan. Hij werd toen opgevolgd door dr. Haentjens. Behalve een bekend prediker was dr. Tideman ook een vaardig schrijver, en verschenen vele boeken en geschriften van zijn hand. Als academische proefschriften schreef hij »Es- senisme" en »Ahasverus". Dit laatste geschrift werd gevolgd door eenige opstellen over het Jodendom in de Bijbelvriend" en de Gids. Voorts schreef dr. Tideman vele' opstellen in theologische tijdschriften, een overzicht der geschiedenis van de Remon stranten, een inleiding voor den liederenbundel van den neder- landschen protestantenbond, en een boek Beelden uit de dagen der omwenteling." Morgen zal ds. Haentjens in de remonstrantsche kerk den overledene gedenken. De begrafenis heeft a.s. Maandag ten 12 ure plaats op de begraafplaats aan den Schoterweg. Haarlem. De tentoonstelling van kunstborduurwerk, die in het museum van kunstnijverheid wordt gehouden, zal Zondag 20 September geopend worden. Onder het tentoongestelde trekt vooral de aandacht eene buitengewone rijke verzameling chineesch borduurwerk, vervolgens eene verzameling borduurwerken, die in verband staan met de nationale kleederdrachten waaronder de mora- vische naaldwerken uitmunten. Deze tentoonstelling zal er zeker veel toe bijdragen den lust tot het maken van degelijke borduurwerken weder op te wekken. Drie dingen maken een wondermenschvruchtbaar genie, diep zinnig verstand, verheven levenslust. ADVERTENTIËN. OVERVEEN. firma CORDES. Gfiiote Houtstraat 84, HAARLEM. Inrichting van den eersten rang. Dagelijks geopend. KUIPBADEN, GENEESKRACHTIGE BADEv. Ook bij abonnement. Vrijdagsavonds van 79 uur voor Dames en Heeren. Ook opleiding voor diploma. Zaterdags van liuur voor niet-leerlingen der school. Aangifte bij het Hoofd der school, L. A. B. ULEHAKE. Opening Winterseizoen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 7