bijvoegsel van „}Cet ^loemendaalsch Weekblad" 203 van Zaterdag 19 September 1908. PENSION- EN WONINGGIDS van Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang en Sandpoort van het Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypotheken lïloemendaal's Pension- en Woningbureau Rusthoek", kan toor eindpunt electr. tram boven de lunchroom en bodega «P.usthoek". Beleefd verzoek. Reflectanten, voor tijdelijke of voor woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, ten einde teleurstelling of vergeefsche overkomst te voorkomen, kunne komst vooraf te melden. Te Koop of te Huur zijnde perceelen. BLOEMENDAAL. 3. Villa, bevattende: 12 kamers, serre, balkons, badin- .liting, acetyleengasverlichting, schuur, priëel, en verder gemakken. Het geheel is grootl850 M2. Koopsom i j 1000.Huurprijs f 1200.'sjaars. 5. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van e gemakken voorzien, vlak bij het station. Huurprijs öOO.'s jaars. Koopsom f 9500. 6. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Huur- f 500 'sjaars. Koopsom f9500 7. Een buitenplaats met groot, deftig heerenhuis, comfor- :j,e ingericht, met stallen en koetshuis. Dit perceel is bij der geschikt voor exploitatie van hotel-pension, restau- of andere vael ruimte behoevende zaak. Groot 17500 Ms. psom f90000. Drie heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de electr. tram, van alle gemakken voorzien. Bevattende: iensalon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes :amer en W.C. Ie etage: studeerkamer, 2 slaapkamers, Icon en loggia. 2e etage: 2 slaapkamers en dienstboden- kamer, groote zolder. Electr. licht en waterleiding. Aan vaarding terstond. Huurprijs f 400 'sjaars. 9. Villa Huurprijs f500.'sjaars. 11. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon, closets, electrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle „emakken voorzien. Voor- en achtertuin Koopsom f 25.000. 13. Villa, bevattende beneden: suite, keuken, vestibule, gangboven2 groote en 3 kleinere kamers, zolder. Huur prijs f450 'sjaars. 15. Villa te koop. Koopsom f 10.000. 16. Villa te koop. Koopsom f 6600. 17. Winkelhuis, midden in het dorp, drukste gedeelte, zeer goede winkelstand, geschikt voor alle bedrijven. Beneden winkel en tuin, onder 't geheele huis groote kelder; boven: 3 kamers, keuken, zolder. Solied pand. Koopsom f 10500. 21. Een dubbele villa: 13 kamers, badkamers, serres, hal enz., electr. licht, waterleiding, closets en verder voorzien van alle gemakken. Koopsom f 25000. 22. Villa, 12 kamers, keuken, kelder, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, garderobe, electr. licht, water- jiding, closets, enz, van alle gemakken voorzien. Aanvaar ding torstond. Koopsom f37000.Huurprijs f2200. 23. Villa, 12 kamers, keuken, kelker, dessertkamer, kastenkamer, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, spreekkamer, stal en koetshuis, electrisch licht, waterleiding, w.c.'s, aanvaarding Mei. Koopsom f42500.Huurprijs f2600.—. 24. Heerenhuis, 6 kamers, keuken, kelder, tuin, waranda, e ectr. licht, waterleiding, w.c., aanvaarding terstond. Huur prijs f550.— 'sjaars. 31. Villa, 9 kamers, hal, keuken, kelder, serre, balkons, zolder voor en achtertuin electr. licht, waterleiding, closet enz. Huurprijs f850 'sjaars. 33. Villa, in het hooge gedeelte beneden3 kamers, ruime hal eu vestibule, boven 3 kamers, balkon, badkamer, zolder met 2 kamers. Electr. licht en waterleiding. Het geheel is groot 1800 0 M. Koopsom f23000. 35. Villa, 10 kamers enz., modern en veel geriefelijk heden. Huurprijs f 900.'sjaars. 37. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor en achtertuin, serre, electr. licht, waterleiding, Closet enz. Huurprijs f600.'sjaars. 38. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor- en achtertuin, bergplaats, serre, electr. licht, waterleiding, closets, enz. Huurprijs f600.'sjaars 39. Een bovenhuis, aparte opgang, bevattende 5 kamers en keuken, electr. licht, waterleiding, w.c. Aanvaarding ter stond. Huurprijs f300.'sjaars. 41. Villa, nabij 't station, bevat beneden: 3 kamers, vestibule, gang, serre, balkons, zolder met 5 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en vele gemakken, aanv. terstond. Huurprijs f1300.'sjaars. 42. Villa, in Hartenlust schoon gelegen, beneden: 3 kamers, vestibule, gang, keukenboven5 kamers, zolder 4 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en voor zien van alle geriefelijkheden. Koopsom f20.000.Huur prijs f1100.'sjaars. 43. Dubbele villa met weinig kosten tot een geheel te maken van alle geriefelijkheden voorzien. Comfort ingericht. Bijzonder schoon gelegen aan bosschen. 46. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 7.00. 47. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding na overleg. Huurprijs f 575. 48. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding na overleg. Huurprijs f 600. 49. Villa in de nabijheid van het bosch. Aanvaarding Oct. of Nov. Huurprijs f400. 50. Buitenplaats met groot heerenhuis, huurprijs f 1800, koopsom f 42000. 51. Bovenhuis gerieflijk en gunstig gelegen, huurprijs 275.— 52. Villa, zeer modern en comfortable, ruime vestibule, gang, 9 kamers enz. serre, electrisch licht, waterleiding w.c. Aanvaarding 15 September, huurprijs f700. 53. Villa, comfortable en keurig onderhouden, ruime vestibile en bieede gang met marmer. Ie. etage ruime suite met serre, zjjkamer, keuken, kelder, schuur, voor en achtertuin, le. etage 4 kamers 2e. etage 4 kamers zolder, huurprijs f1000 'sjaars. Aanvaarding November. 54. Bovenhuis en tuin, 6 kamers, keuken, zolder, groot pl .i, electr. licht, waterleiding, w.c. Aftnv- 1 October, hv uprijs f325 'sjaars. 55. Villa, comfortable en van alle gemakken voorzien, bevattende 12 kamers en dienstbodenkamers enz enz. met grooten boschrijken tuin 24 aren 24 centiaren. Koop som f 35000. OVERVEEN. 1. Villa f1200.huur 'sjaar. 2. Villa 10 kamers badkamer, serre, balcons enz. Huur prijs f1300 'sjaars. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M5. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500 Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burger woonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750. 13. Een burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burger woonhuis met grooten tuin. Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzenvaart. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig gelegen, vlak bij tram en bosscben. Koopsom f 5000. 18. Villa, voor- en achtertuin, zeer gunstig gelegen bij bosschen. 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, bijzondere aanbieding. Aanvr. Sept. Huurprijs f300 'sjaars; ook gemeubileerd te huur 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Koopsom f 13000. 21. Een halve villa met afzonderlijke zijingang, gelegen aan de bosschenbeneden hal, kamer, keuken, boven 3 kamers, zolder enz. Huurprijs f225.'sjaars. 22. Een villatje met voor- en achtertuin, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, zolder, closet. Koop som f5500.huurprijs f 300'sjaars. Aanvaarding September. 23. Villa, bij halte Driehuisbenedensuite, vestibule, gang, keuken enz.boven6 kamers, serre, balkon enz voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 450 's jaars. 24. Villa met grooten rijk beplante tuin 2700 c.A. 12 kamers, badkamer, keuken, electrisch licht enz., bene vens, stal, koetshuis, oranjerie. Aanv. terstond. Koopsom f12000. Huurprijs f 800.'sjaars. 25. Villa met groote tuin nabij 't station, beneden suite en zijkamer, keuken en kelder, boven 4 kamers, wel- en regenwater. Koopsom f7000. AERDENHOÜT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M2. Koopsom f40000.Huurprijs f 1800. 's jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2l/;2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M2 Koopsom f20.000. 3. Villa, bevattende 8 kamer, keuken, bijkeuken en vele gerieflijkheden groot 1026 M2. Koopsom f15000, huurprijs f900.'sjaars, aanvaarding terstond. Gemeubileerde villa's eu apartementen, met en zonder pension. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension. 4. 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op den besten stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer, electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekamer of wel 2 kamers en keuken. 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met ot zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. 17. Het van ouds bekende hotel-pension „Kennemerland' Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. lich en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electr: licht hal, serre grootentuin met pension. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension. 28. Gein. Zonder pension, 2 beneden en 2 bovenkamers en keuken. Saison f350. Per maand f100. 29. Deftig en rijkgemeubileerde Villa, aangenaam ge legen voor 't Saison. 31. Gemeubileerd. Zonder pension, een bovenhuis, 5 kamers, keuken enz. 32. Gemeubileerde Villa in Santpoort aan bosch en tram. 33. Pension bij het spoorstation. 34. Pension in hoog boschrijk gedeelte. 35. Gem. kamers met of zonder pension. 37. Gemeubileerde kamers met of zonder pension, van 15 Juli tot 31 Aug. 39. Gemeubileerde villa, aangenaam en schoon gelegen. DIVERSEN, in ROOZENDAAL N. Br. 1. Woonhuis met voor en achtertuin bevattende bene den Suite, keuken, bijkeuken, kelder, le etage 4 kamers, zolder met dienstbodenkamer, gas en waterleiding en wel en regenwater; 't geheel is groot 8 aren, 37 centiaren, de tuin bestaat uit boomgaard, moestuin, en bloementuin. Koopsom f6500.aanv. 1 Mei, of eerder. in HAARLEM. 2. Een winkelhuis (benedenhuis) op den besten stand. Huurprijs. 1200 'sjaars. 3. Een benedenhuis (aparte ingang.) bij den Hout. Huurprijs f450'sjaars. 4. Een winkelhuis met bovenhuis op eersten stand. Huur prijs f1600.— 'sjaars. Villaterreinen en Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1.per 0 Meter. De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar alle gewensehte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. Buitengewoon zeldzame menschen hangen van den tyd af. Een halve eeuw schoorsteenveger, dat Van den hak is toch wel iets zeldzaams. Gerrit Jan op den tak. Schollink te Dedemsvaart, vierde zijn gouden jubilé als zoodanig, 't Is te be grijpen, dat zijn omgeving deze gebeurtenis feestelijk herdacht: >'t Is wel iets om op te merken, Dat hij zoo van jongs af aan In dat zwarte roet kon werken, Niemand heeft dit ooit gedaan. En geen mensch kan zulks verklaren Waarvan men ook hoorde of las, Nooit dat iemand zooveel jaren Ergens schoorsteenveger was." Nog zeldzamer echter, ja een unicum, mag heeten, wat uit het hospitaal Bellevue te New-York wordt bericht. Daar is een kindje ingebracht, pas enkele uren oud, met een plat hoofdje en uitpuilende oogen. 't Zag er vreemd uit, maar het haalde adem, en loeide zelfs als ieder ander pasgeboren kind. Spoedig evenwel stierf het zonderlinge wezentje en toen kwamen bij de autoplexie de artsen tot de verplette rende ontdekking, dat het kindje absoluut geen hersens had, en evenmin iets, wat er ook maar in de verte op leek. Treurig teeken des tijds, mompelt daar iemand. En ge heel ongelijk heeft hij niet, want wat al domme, dwaze dingen ziet men uithalen. Geldknoeierijen en verduisteringen zijn aan de orde van den dag. Maanden-, soms jarenlang wordt het door de bedrijvers volgehouden, maar eindelijk 't spreekt van zelf loopt het spaak. En dan zijn eer en positie en geluk naar de maan. 't Is of die menschen geen geweten, maar ook geen hersenen hebben I Zoo hebben de heeren van den Putte en Octave Housse te Brussel, naar wien een paar straten zijn benoemd, zooals uit pas onthulde knoeierijen bij gemeentelijke aanbestedingen gebleken is, de gemeente voor groote sommen bedrogen. Ontzetting uit hun ambt is het gevolg en beide straten zullen wel worden her doopt. De zucht om rijk te worden Met stoom, is algemeen. Gelukt dat wel aan allen? Och, lieve hemel, neen! De meesten spelen zeer slecht af En enklen vangen tuchthuisstraf." Het was ook wel wat voorbarig, dunkt ons, om een straat te benoemen naar nog levende personen. Die haast had hier bedenkelijke gevolgen. Maar even bedenkelijk kan gebrek aan haast zijn. Een duiker, die de schroef van de «Dread nought" van waterplanten moest ontdoen, gaf op herhaaldelijk gegeven telephoniscbe signalen geen antwoord, hoewel de luchtpomp ongestoord werkte. Toen verschillende werktuigen kwamen bovendrijven, begon men het ergste te vreezen. Een tweede duiker werd naar beneden gezonden en wat bleek? De man, die zijn karweitje in een paar minuten had ver richt, had zich op de schroef neergezet en was inge dommeld. Zijn kameraad vond hem in vredige kalmte om ringd door een groot aantal visschen, die door de electrische lamp waren aangelokt. Deze persoon maakte dus geen haast, maar dit had ook noodlottig kunnen worden. In Amerika, waar dit gebeurde, is men anders niet zoo langzaam. De «Glidden Airship Company" te New-York heeft kapitein Baldwin opgedragen, aan te vangen met den bouw van een luchtschepenvloot, bestemd tusschen New-York en Philadel phia een luchtschependienst te onderhouden. De schepen zul len 150200 voet lang worden. Elk kan 30 passagiers vervoeren. Binnen 14 dagen trekt de Yankee aan den arbeid. «Weldra geen hinderpalen meer Voor 't onbelemmerdo verkeer. Men reist met evenveel gemak, Of 't land bergachtig zij of vlak. De Zwitsers trekken dies naar Spanje Als Duitschers 't doen naar Groot-Brittanje Geen moeite en kosten als te voren Met bruggen leggen, tunnels boren Een schip van alluminium Met motor voor de kracht Heeft in een ander stadium De wereld straks gebracht." Jammer, dat deze uitvinding ook een zeer leelijke kant heeft. Blijkbaar rekent men er in verschillende landen reeds op, dat het luchtschip ook uitmuntende diensten kan ver richten in tijden van oorlog, waarom graaf von Zeppelin ook geen giften van elders voor zijn nieuw luchtschip wil aanvaarden. Het luchtschip' wordt oorlogswerktuig en dan Een spotprent in Ulk gaf het te zien: Juffrouw aarde, spelende met een nieuw, maar duur stuk speelgoed, een luchtschip als diabolo. Een wedstrijd zal ontstaan tusschen de verschillende landen, waarbij do volkeren d« toeschon wars, maar ook de gelagbet Iers zuilen zijn. KEUvriMAit.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 9