De £uxe Voorloopige ai faillissemcnl Gevraagd 206 Art. 3. Wisselvallige inkomsten worden berekend naar het gemiddelde over de laatste drie jaren, of, zoo dit niet mogelijk is, naar het laatste jaar. De overige inkomsten worden berekend naar den toestand op 1 Januari van het belastingjaar. Art. 4. De belasting wordt geheven naar het geschat inkomen der belastingplichtigen. Van elk geschat inkomen wordt vier honderd gulden afge trokken als onbelastbaar. Voor elk eigen of aangehuwd kind, tot den leeftijd van 15 jaren, wordt het niet belastbaar inkomen vermeerderd met f 25. mits zij geen eigen inkomsten hebben. Art. 5. Het belastbaar inkomen wordt percentsgewijze gelijkelijk be rekend. Art. 6. Het dienstjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Het primitief kohier wordt opgemaakt in de maand Juni en daarna zoo spoedig mogelijk vastgesteld. Het bevat de aanslagen van hen, die op of na l Januari in de gemeente hoofdverblijf hadden of hebben en bovendien van hen, die in de termen vielen om, krachtens art. 245, voorlaatste lid, van de gemeentewet, voor vier twaalfden gedeelte van den aanslag over een vol jaar in de belasting bij te dragen. Op de suppletoire kohieren worden gebracht zij, die a. bij de opmaking van het primitief kohier mochten zijn overgeslagen of b. na de opmaking van het primitief kohier in de termen zijn gevallen om bij te dragen in den omslag. Art 7. Aan hen, die bij den Raad bezwaarschriften hebben ingediend tegen hunnen aanslag, wordt gelegenheid gegeven, hunne be zwaren voor eene uit en door den Raad benoemde Commissie van drie leden mondeling toe te lichten, indien het verlangen daartoe in het bezwaarschrift Is uitgedrukt. De leden dezer commissie zijn verplicht die toelichting ge heim te houden. Zij dienen den Raad op de bezwaarschriften van bericht en advies^ Art. 8. Voor belastingschuldigen, die wegens vertrek naar el ders recht op ontheffing hebben, wordt het bedrag daarvan vastgesteld door den Gemeenteraad, na opgaaf door den belanghebbende van den tijd, waarop dit vertrek heeft plaats gehad. VoOr belastingschuldigen, welke overleden zijn, wordt het be drag der ontheffing door den Gemeenteraad vastgesteld op ver zoek van de erfgenamen of rechtverkrijgenden, waarbij opgaaf van den datum van het overlijden wordt gedaan. Art. 9. De thans geldende bepalingen omtrent de heffing en invor dering van den Hoofdelijken Omslag vervallen met den eersten Januari 1902. De invordering der bij deze verordening geregelde belasting geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal, van den 22sten Au gustus 1901. (get.) Immink, Voorzitter. (get.) F. W. R. Geippelikg, Wethouder De indeeling in klassen is als volgt: Klasse Belastbaar inkomen. Klasse Belastbaar inkomen. le 400.000.— 41e 8.500.— 2e 11 260.000.— 42e 11 8 000.— 3e 11 250.000.— 43e 11 7.500.— 4e 11 170.000.— 44e 11 7.200 5e t) 150.000.— 45e 11 7.000. 6e 120.000.— 40e 11 6 800.— 7e 100.000.— 47e ri 6.400.— 8e ff 98 800. 48e n 6.000.— 9e 11 95.000.— 49e n 5.600.— 10e 11 90.000.— 50e ii 5.200.— 11e 11 88.000.— 51e it 5 000.— 12e ft 80 000.— 52e ii 4.800.— 13e n 70 000.— 53e ii 4.500.— 14e tt 60 000.— 54e n 4.400.— 15e ti 50.000.— 55e it 4.000.— 16e tt 40 000.— 50e ii 3 600 17e tt 35.000.— 57e ii 3.500.— 18e 1) 34 000.— 58e 3.200.— 19e 11 32.000.— 59e ii 3 000.— 20e li 30.000.— 60e ii 2 800.— 21e 11 26.000.— 61e ii 2 600.— 22e 7? 25 000.— 62e ii 2 500.— 23e 11 24.000.— 63e ii 2 400.— 24e 1) 23.000 64e ii 2.300.— 25e 11 22.000.— 65e ii 2.200.— 26e 11 20.000.— 66e ii 2.000 27e M 18.000.— 67e ii 1 900.— 28e 1) 16 000. 68e ii 1.800.— 29e 11 15.000.— 69e ii 1 700 30e 11 14.000.— 70e 1.600.— 31e 12.500.— 71e ii 1.500 32e 11 12.000.— 72e ii 1.400.— 33e 11 11 200.— 73e M 1.200.— 34e 11.000.— 74e 1.000— 35e 10.400.- 75e ii 900.— 36e 11 10.000.— 76e ii 800.— 37e 9 600.— 77e H 700 38e 11 9.500.— 78e n 600.— 39e 11 9.000.— 79e ii 500 40e 8.800.— De Burgemeester der Gemeente Bloemendaal maakt bekend, dat het inschrijvingsregister voor de lichting van 1909, met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst, gedurende acht dagen, van den 21 September tot en met den 28 Septemter aanstaande, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Hij vestigt, er voorts de aandacht op: 1°. dat binnen den tijd, hierboven vermeld, tegen register en lijst bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commis saris der Koningin in de provincie; en 2°. dat de bezwaarschriften op ongezegeld papier kunnen worden gesteld en, behoorlijk onderteekend en van de noodige be wijsstukken vergezeld, tegen bewijs van ontvang bij den Burgemeester ter. Gemeente-secretarie moeten worden in geleverd. Bloemendaal, den 21 September 1908. De Burgemeester, A. Bas Backer.. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Bloemendaal maken bekend, dat de loting voor de lichting van 1909 voor deze Gemeente zal plaats hebben te Haarlem, op den Doelen op Dinsdag, den 20 October 1908, des namiddags te 2 uren. Aan de loting nemen deel de ingeschrevenen voor die lichting, wier inschrijving plaats had vóór den lsten September j.l., met inbegrip van hen, wier inschrijving voor die lichting na even- vermelden datum kiachtens art. 24 der Militiewet 1901 mocht zijn bevolen. Bedoelde ingeschrevenen worden mitsdien uitge- noodigd om op het hierboven vermelde uur Ier aangegeven plaatse aanwezig te zijn. Bepalingen betrekkelijk de loting. De ingeschrevenen worden in de volgorde der alphabetische naamlijst afgeroepen ten einde zelf een nommer te trekken. Voor den ingeschrevene die niet is opgekomen of, hoezeer opgekomen, buiten staat of onwillig is zelf een nommer le trekken, kan dit geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Is ook deze niet opgekomen, dan geschiedt het trekken door den Burgemeester of het Lid van den Gemeenteraad, bij de loting tegenwoordig; het lotingsbiljet wordt alsdan bewaard ter Ge meentesecretarie, waar de loteling het binnen drie maanden na de trekking kan afhalen of doen afhalen. Voor hen, die op den dag der loting blijken te zijn overleden, wordt niet geloot. Door belanghebbende lotelingen of door hun vader, moeder, voogd of curator kunnen tegen de wijze waarop de loting is ge schied, bezwaren worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten. Het bezwaarschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld, doch moet, na behoorlijk te zijn nnderteekend, binnen vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, tegen bewijs van ontvang worden ingeleverd bij den Burgemees ter. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de uitspraak ter kennis van belanghebbenden is gebracht, kan daarvan bij de Koningin in beroep worden gekomen door be langhebbende lotelingen, of .door tiun vader, moeder, voogd of cura tor. Het daartoe strekkend verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. He moet rechtstreeks aan Hare Majesteit worden verzonden en behoeft niet gefrankeerd te zijn. Vrijstelling van den dienst. De loteling, die vermeent recht te hebben op vrijstelling van den dienst, geeft de redenen van vrijstelling op bij de loting, na het trekken van zijn nommer. Is de loteling niet in persoon bij de loting tegenwoordig, of is hij, hoewel tegenwoordig, buiten staat die opgave zelf te doen, dan kan het opgeven der redenen van vrijstelling ook geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Onverminderd de opgave bij de loting gedaan, moet de vrij stelling in elk geval nog worden gevraagd bij den Militieraad, zulks op het tijdstip nader bij openbare kennisgeving bekend te maken. Voorts wordt ter kennis gebracht.: 1°. dat tot het bekomen Van vrijstelling wegens eigen Militairen dienst moet worden overgelegd hetzij een paspoort of ander bewijs van ontslag, hetzij een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkelijken dienst; 2°. dat tot het erlangen van vrijstelling op grond van broeder- dienst ten aanzien van eiken dienenden of gediend heb benden broeder moet worden overgelegd een bewijsals onder 1°. bedoeld, alsmede een door den Burgemeester af te geven getuigschrift, waaruit blijkt het getal zonen tot het gezin behoorende- 3°. dat een getuigschrift als onder 2°. bedoeld, ook moet wor den overgelegd, indien vrijstelling wordt gewenseht wegens vermoedelijke aanwijzing tot den dienst van een of meer in hetzelfde jaar geboren broeders; 4°. dat het getuigschrift hiervoren onder 2°. en 3°. bedoeld, door of vanwege de lotelingen aan den Burgemeester kan worden aangevraagd op Vrijdag, den 23 October 1908, des voor middags te 10 uren ter Gemeente-secretarie; 5°. dat de hiervoren genoemde bewijsstukken, noodig voor het erlangen van vrijstelling wegens eigen militairen dienst of we gens dienst van een broeder of ran broeders ten minste veertien dagen vóór de opening der zitting van den Militieraad, alzoo vóór den len December 1908, moeten worden ingeleverd bij den Burgemeester, althans voor zoover bedoelde stukken op dat tijdstip niet reeds ter Gemeente-secretarie berusten. Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moeder of voogd, heelt zulks betrekking op minderjarigen en strekt de uitdrukking „vader" voor het geval dat de vader de ouderlijke macht uitoefent; de uitdrukking „moeder" voor het geval dat de moeder de ouderlijke macht uitoefent, en de uitdrukking „voogd" voor het geval de minderjarige onder voogdij staat. De uitdrukking „curator" geldt den meerderjarige, die onder cura- teele staat. Belanghebbenden worden er nog uitdrukkelijk op ge wezen, dat nalatigheid in het doen opmaken en in het tijdig in leveren van de verdachte bewijsstukken ten gevolge zal hebben, dat de lotelingen tot den dienst zeilen worden aangewezen. Gedaan voor de eersle maal te Bloemendaal, den 24 September 1908. De Secretaris, De Burgemeester, A. J. van der Flier. A. Bas Backer- "it. Het is een yoorreciit van den goeden smaak, ieder ,ding op zijn hoogtepunt te genieten. Professor Hartman te Leiden heeft bij de Binneillandscll overdracht" van het rectoraat aan professor overzicht. Verdam de hoop en den wensch uitge drukt, dat, vooral in de medische facul teit, geen vrouwelijke studenten zich meer zouden aanmelden. Hij hield een zeer merkwaardige rede, die wel niet in den smaak der feministen zal vallen, en waarvan de professor genoegen kan beleven. Geheel bleef professor Hartman in zijn rol toen hij de studie der Oude Letteren in warme bescherming nam en opkwam tegen het drijven van sommigen die vooral het aanleeren van het grieksck bij de gymnasia facultatief willen stellen. Wij wagen de opmerking te maken dat er bijv. naar onze overtuiging een zeer klein percentage juristen in ons land gevonden wordt die het grieksch vlot kunnen lezen, en van de schoonheden der grieksehe literatuur in het oorspronkelijke genieten kunnen. Professor Hartman laakte het eoncurrentie-systeem tussehen de universiteiten, waardoor iedere academie alle vakken in alle onderdeelen wil ge doceerd hebben. Zoo langzamerhand, komen de finantieele plannen der regeering in de groote drladen in behandeling. Verhooging der invoerrechten komt op het programma, en verwekt bij velen schrik en ergernis, bij anderen warme instemming, omdat de laatsten zich maar niet van de redeneering kunnen losmaken dat door verhobging der rechten de industrie zal gaan bloeien. Gaat men 'alle artikelen die hier gefabriceerd worden verhoogen, zoo zal het leven voor allen duurder worden zoowel voor den werkman als voor den middenstand. De baten zullen komen in de zakken van enkelen, die wan neer zij kunstmatig beschermd worden, zeer spoedig trusts zullen vormen en zorgen, dat zij het eerst profiteeren van de vaderlijke zorg'der regeering. Wordt de industrie beschermd, zoo is het niet meer dan billijk dat ook de landbouw- produkten, vooral de granen, belast worden, en zoodoende komt het nederlandsche volk van den wal in de sloot Jammer is het, dat de politiek zich van het stelsel van verhoogde invoerrechten „dreigt meester te maken, en dat men niet zich wil spiegelen aan het buitenland, alwaar zoo als in Amerika de trusts een macht in den staat zijn ge worden, die dreigen degeheel» maatschappij te bederven of reeds bedorven hebben. Laat men zich spiegelen aan Duitsehland, alwaar door de beschermende rechten het leven iederen dag duurder wordt, en de kartels de prijzen be palen, terwijl de agrariërs zorgen dat hun produkten geen concurrenten hebben te vreezen van het buitenland. Ver hoogde invoerrechten laat het geld te gemakkelijk in de schatkist vloeien, omdat -op ieder artikel men toch dagelijks de verhooging niet zoo qierkthet groote publiek protesteert erg als zijn belastingbille,t hooger wordt, maar berust veelal er kalm in, als hetgeen men noodig heeft voor levens onderhond iederen dag iets meer bedraagt. De voorstanders van beschermende rechten zouden, waren zij consequent, de stedelijke accijnzen weder moeten invoeren, in die tijden hadden de steden het in hun hand de inkomsten op in directe wijze te verhoogen. Het afdeelingsonderzoek der tweede kamer van de staatsbegrooting zal Donderdag na de openbare vergadering beginnen. Vrijdagochtend 11 uur is de interpellatie Plate over de verhooging der ongevallenpremie voor het los- en laadbedrijf aan de orde gesteld geworden. De heer Plate stelde de volgende vragen Waarom is door de Rijksverzekeringbank eerstop 17 Aug. aan werkgevers kennis gegeven dat zij van 28 Juli af eene hoogere premie zullen moeten betalen? Is door de Rijks verzekeringsbank, alvorens tot premieverhooging werd over gegaan, een onderzoek ingesteld naai de reden die de wanverhouding veroorzaakt kan hebben, tussehen premie betalingen en schadevergoedingen? Zoo neen, ligt het in de bedoeling van den minister dusdanig onderzoek alsnog uit t.e lokken? Welke maatstaf is aangelegd bij de vast stelling der premiën? Welke maatregelen zal de Rijks- verzekeringbank nemen om de financieels gevolgen te ondetvangen, voor haar voortspruitende uit de verschuiving van werkzaamheden van hooger belaste naar lager belaste bedrijven, zoomede uit ciedietverleening aan minder solvente werkgevers? Door het initiatief van onzen consul-generaal Maas te Londen, beginnen de Hollanders meer en meer werk te maken van de vaktentoonstellingen die in Londen gehouden worden. Na de bakkerijtentoonstelling, thans de kruideniers waren-tentoonstelling, alwaar Nederland een goed figuur maakt. Dergelijke speciale vaktentoonstellingen werpen vol gens den inzenders meer nut af dan de groote tentoon stellingen. Hoe meer het geluk zich ophoopt, te meer gevaar loopt men uit te glijden en alles in de war te schoppen. Men gelieve in het vorig overzicht in liuitenlaudsch plaats van Elisabeth te lezen Victoria Overzicht. terwijl niet de Franschen de Bedouïnen betalen maar de Turken. In Duitsehland zijn in de week die achter ons ligt twee congressen of conferenties gehouden, de eene in Berlijn, de andere in Neurenberg. De conferentie te Berlijn was de interparlementair conferentie en werd bijgewoond door afgevaardigden van bijna alle landen, oud-leden en leden der wetgevende macht. Zij werden namens den keizer door den kroonprins verwelkomd, terwijl prins v. Bülow, de rijkskanselier, niettegenstaande zijn 65 jaren, onvermoeid voor ieder der congresleden een woord ten beste had. Deze interparlementaire conferentie heeft een bureau ge vormd, (waarin o.a. het lid der tweede kamer, mr. Tydeman, zitting zal nemen) ten einde het programma voor de 3de vredesconferentie nader te preciseeren en tevens de opdracht heeft gekregen, bij Z. M. den czaar er op aan te dringen, de wenken, op het congres en door het permanente comité te geven, bij het bijeenroepen der ode conferentie, als leiddraad te nemen. Het kan zeker niet anders dan heil zaam werken, dat de verschillende vertegenwoordigers der volken met elkaar persoonlijk kennis maken en elkaar leeren waardeereu. De corypheeën der'vredesbeweging, o. a. baronnesse von Süttner en l'assy uit Frankrijk werden zeer gehuldigd. Het congres te Neurenberg, dat der socialisten, had niet een zoo kalm verloop. Noord- en zuid-Duitschland zaten elkaar hevig in de haren. De noord-Duitschers onder aan voering van Bebel, Singer enz., verweten de Saksers, Buden- zers, Beiertn en Wurtenburgers, dat zij als socialisten hun steun niet aan de begrooting van hun land hadden mogen gevèn. -DHf"wus onwaardig," zWak; ja' zelfs"'tóisd'adig. De zuid-Duitsehers bleven het antwoord niet schuldig en hul digen meer de leer: quand on n'a pas ce qu'on aiine, il faut aimer ce qu'on a. Zij betwisten aan het centraal bestuur het recht, zich met hunne intieme landsbelangen te bemoeien en wenschten zich niet aan het besluit van het bestuur te onderwerpen. De conferentie zelve besliste ten nadeele der zuid-Duitschers, waarop deze onder protest akte namen van het afkeurend oordeel der radicale socialisten. Of er een scheuring in de partij zal komen is nog niet te bepalen, ieder jaar wordt de klove tussehen noord en zuid breeder en zal het moeilijker worden pais en vrede te bewaren. Voor de zaak der socialistische partij een zeer bedenkelijk teeken, een verschijnsel dat zich evenwel overal in de socialistische partij voordoet. Wij hebben maar te verwijzen naar Frankrijk en zelfs naar ons eigen land, alwaar het aan de leiders kunst en vliegwerk kost om de kudde bijeen te houden. In Petersburg en omstreken is een hevige cholera epidemie uitgebroken. Men vreest voor eene herhaling dei- epidemie van 1892. Er zijn geen ziekewagens, geneesmid delen, bekwame verplegers, dokters en doodgravers genoeg, plaats om de zieken onder te brengen ontbreekt eveneens, zoodat thans openbare scholen zijn gesloten geworden en als ziekenzalen zijn ingericht. In een stad als Petersburg, waar vooral in de armenwijken de onzindelijkheid groot is, de bodem steeds meer verpest wordt uit gebrek aan goede rioleering, zal het moeite kosten om de epidemie tot staan te brengen, vooral als men met de onverschilligheid en onwetendheid der lagere klasse rekening houdt, die zich hevig tegen desinfectie verzet. De minister van volksontwikkeling, een heerlijke titel in dit zoo achterlijke land, heeft den ministerraad doen be sluiten, in het vervolg geen vrouwelijke studenten meer toe te laten tot de lessen der openbare universiteiten. Die er thans zijn, 2130, kunnen hunne studiën voltooien, maar dan moet de nieuwigheid maar uit zijn, zegt de minister. Er is weder eens een begrooting gepubliceerd, waarbij wordt verklaard dat de dienst 1909 een overschot zal opleveren, zeker om vertrouwen te schenken in het prachtige beheer van het land, en omdat men zoo gaarne zou leenenvan die goede Europeanen. In Marokko gaat het precies zooals wij vroeger voor spelden. Nu Moulah-Hafid verklaart dat hij de actie van Algeciras zal handhaven, begint er onder de Mooren onte vredenheid te komen dr. Vassel die te Pez bij Moulah- Hafid wilde inlrigeeren tegen El Menibbi, (den man die met de vreemde diplomaten moet handelen) is bij Moulah-Hafid van een koude kermis thuis gekomen, toen hij moest be kennen geen officieele geloofsbrieven te kunnen toonen dr Vassel was in plaats van El Menibbi gaarne de tus- schenpersoon geweest tussehen den sultan en de mogend heden; Duitsehland slaat hierdoor een onmogelijk figuur. De buitenlandsche duitsche politiek wordt op een andere en minder vaste wijze gevoerd dan in Bismark's tijd. Thans is het een politiek van verrassingen en vergissingen, en maakt dat Duitsehland niettegenstaande de steeds wederkeerende betuigingen van de vrede te willen bevorderen niet ver trouwd kan worden en geïsoleerd wordt. De katoen-industrie in Lancashire beleeft moeilijke tijden. Gebrek aan winstgi minder loon te on die meer dan 180 Thans staat de te: en werkgevers tot weken weder te k' zeer groot. In België z te overschrijden. De op 4 millioen frane De Maasforten, g 54 millioen francs staat daarvoor 84 De spoorwegen staat, leveren niet de klachten algenie De ramp bij G wordt, groote leei het licht gebracht ambtenaren hoog e ting en niet naai wreekt zich thans. De luchtscb een ernstig ongelul is gedood, hij zei broeder in Franki 66 kilometer afgel het record geslaget De kansen van de man die voor petroleumtrust gre Roosevelt heeft, z open brief te zulle leumtrust. Dit is r Lang aanhoudend gebroken is zekerder Plaatselijk Nieuws. De Notaris WIL1 BLÉCOIJRT te Bloei Dinsdag 27 en 28 Octobi telkens des voormid de villa „Erica" nabij de Electriscbe tram ten verzoeke van de den Heer W. A. R verkoopen a contant Den geheelen door dien erflater na collectie antiek p< meubelen, schilderije enz. enz. Alles breeder in i Makelaar A. O krijg baar te stellen schrijven. Orders tot aankoo noemden makelaai „Rusthoek" te Blo nomen. ■OLIJKENS ACTE, 1908, ten overste geteekende, notaris leden, is, te rekenei 1908, ontbonden de GERR1T CHRIST1 koopman, wonende Mevrouw JOHAN1 ROO, particuliere, ec heer HENDRIK LE KONING, koopmar legom, bestaande Koophandel onder d' Co." gevestigd gemeente Bloemen' bij de acte den 9 den ondergeteel verleden. Mevrouw #JOHAl NING geboren Dl met de liquidati der gewezen ven U. Bij beschikking i baren H eer Reclii het faillissement va RINA LEDER, p Haarlem. is bepaald: le. dat de inlever! zal moeten gt October 1908, t< curator, Kenau Haarlem 2e. dat de vergad der schuldvord gehouden op 1 1908, 's voormi in het Paleis vai MR. JC (of te een Villa in 't hi Bloemendaal. Brieven met op prijs I franco te 21 aan de ERVEN L< te Haarlem.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 2