ZOON, Apotheek micaliën, srpleging. Maison DEMENDAAL. 39-41. Brandstoffen. DEMENDAAL paletots, a ■akken. imimantelsp Boffen. it Schoutensteeg. /angst der Schotsche itgebreide Regenjassen, ce prijzen VAL. 1660. bijvoegsel van „}(et gloemendaalsch Weekblaö" van Zaterdag 17 October 1908. Telefoon 934. systeem vervaar. leverd. Igens het nieuwe Weg 217h. leplioon No. 937. )m Honing's bekende 50 per H.L. te pro zijn. r. 6 Co. RMAKERIJ A arlem. lemann JrBloemendaal. Jeverlaan, Bloemendaal veg, Bloemendaal ich ting (handwerk): v. d. Weiden, voorfc «n 700 Haarlem, en. Kachels enFo.r- t 22, Haarlem. Teïef. 400 Haarlem's sporthai dei .sscherij: C. Hoeitv lampen, Bloemendaal. ■aat 47, Haarlem.Te 1, Haarlem. Larlem. Tel. 1259. ïorst Jr, Bloemendal' roordestraat 12. phoon Interc. 151- oemendaal. Tel. 1106- i Zoon, Bloemendaal Igymnastiek: Cajs» Noorder Stationsweg, L>e Burgemeester der Gemeente Bloemen- Ambtelijke daal brengt hiermede ter kennis der llededeelitlgen. ingezetenen, dat de Heer Commissaris der Koningin van Noord-Holland, voor nemens is, op Dinsdag 20 dezer aan deze gemeente een bezoek te brengen en daartoe omstreeks elf uur aan het Raad huis denkt te komen. Ingezetenen, die Zijne Excellentie wenschen te spreken, worden verzocht ter Gemeente-Secretarie hunne namen te laten inschrijven op de audiëntielijst vóór Dinsdag 10 uur des voormiddags. De Burgemeester voornoemd, A. Bas Backer. Bloemendaal, 12 October 1908. Een goed einde bekroont alles, hoe ongeschikt de middelen soms ook geweest waren. De raad vergaderde Donderdagmiddag 2 Gemeentebestuur, uur. Aanwezig waren alle leden, be halve de heer Rouwens, die tot dat de gelooofsbrieven van zijn opvolger zijn goedgekeurd, lid blijft. Voorzitter de burgemeester. 1. De notulen der vorige vergadering werden zonder wijziging vastgesteld. 2. Onder de ingekomen stukken was eene mededeeling van den commissaris der koningin in Noordholland, meldende dat Z.H.E G. zich voorstelt op aanstaanden Dinsdag 20 October te 11 uur een bezoek aan de gemeente te brengen. De burge meester maakte de raadsleden hierop opmerkzaamieder die Z.H.E.G iets te vragen heeft kan ten raadhuize in gehoor worden ontvangen. 3. Van het bestuur van de vereeniging «Bloemendaals's bloei" kwam de mededeeling in, dat deze vereeniging aan de gemeente voor het Koninginneduin een oriënteertafel ten geschenke wenscht aan te bieden, welke mededeeling door den raad met belangstelling werd vernomen. 4. De schietvereeniging «Generaal Joubert," te Overveen, vroeg eene subsidie uit de gemeentekas omdat de bijdragen van leden en schenkers niet toereikend waren om de kogten te dekken Besloten werd het adres om preadvies te stellen in han den van B. W., nadat de heer Tideman gewezen had op het feit, dat de vereeniging Bloeraendaal-Commando" meer eene subsidie kreeg als afdeeling der vereeniging Volksweer baarheid, dan als eene vereeniging tot vermaak, terwijl de beer C. J. Roozen opmerkte, dat als hij goed was ingelicht, de vereeniging «Generaal Joubert" haar vereenigingslokaal had en dus haar geld verteerde in Schoten of Haarlem. 5. De heer Van Waveren te 'sGravenhage, eigenaar van eemg terrein aan den Zandvoorterweg, had aan het gemeente bestuur eenige verzoeken gedaan, omtrent wijziging in de voorwaarden van een plan van wegenaanleg hem destijds opgelegd en door hem aangenomendaar het volgens den voorzitter niet duidelijk was, wat verzoeker eigenlijk wilde, werd op zijn voorstel besloteD den heer Van Waveren de verduidelijking zijner bedoeling te vragen. t>. Burgemeester en Wethouders stelden nu uiteindelijk voor de woning van den boschwachter Luikman in de Schapen duinen onbewoonbaar te verklaren. Het advies der gezond heids-commissie had reeds geruimen tijd geleden daartoe ge strekt. doch de gemeente-architect, de heer Robbers, had een ander advies gegeven. B. en W. hadden daarop het advies van den heer Michielse te Haarlem gevraagd, die een uitvoe rig rapport had ingediend, waarvan de tweeledige slotsom was: de woning is in den tegenwoordigen staat onbewoon baar, zij is niet door verbetering in bewoonbaren staat te brengen. De heer C. J. Roozen vroeg hoeveel het rapport van den heer Michielse kostte, en vroeg, wie dit moest betalen. Ook de heer Tideman maakte aanmerking op het feit, dat B. en W. zonder vooraf 'sraads goedkeuring te vragen, kosten voor een nieuw rapport hadden gemaakt; het had aan den raad gestaan te verklaren al of niet voldoende ingelicht te zijn omtrent de zaak, en een nieuw rapport te verlangen. De voorzitter verklaarde dat naar zijne meening deze uitgave kon worden gebracht onder den begrootingspost uitvoering der woningwet. Met 2 stemmen tegen, die van de heeren A. F. Bijvoet en C. J. Roozen werd tot onj)e- woonbaarverklaring besloten. 7. De raad besloot in beginsel tot verhuring van den vijver in Duin en Daal aan den bond voor lichamelijke ontwikkeling, doch op voorstel van den heer Bispinck werd de beslissing aangehouden, totdat de raad een door B. en W. te ontwerpen reglement op het gebruik van de baan zal hebben goedgekeurd. 8. De ter vorige vergadering aangehouden onderwijzers- benoeming kwam opnieuw in behandeling; ditmaal waren alle vereischte stukken aanwezig, waaruit bleek, dat de eerste der voordracht, de heer J. C. de Vries wel degelijk de hoofdacte bezat (zooals ook het hoofd der school, de heer Leistikow, in zijn brief had gemeld) en dat hij de acte teekenen te kort geleden had behaald, om bij de in zending zijner sollicitatie te worden overgelegd. De heer d( Vries werd nu met algemeene stemmen benoemd. 9. De rooilijn voor gebouwen aan de Korte Laan werd bepaald op 15 meter uit het hart van den rijweg. 10. B. en W. stelden voor het Koninginneduin behoor lijk in te richten met 2 platte verhoogingen voor uitzicht, op een waarvan de ten geschenke te ontvangen oriënteer tafel te stellen zou zijner waren 2 begrootingen gemaakt, eene waarbij de verhoogingen ontworpen waren in nage maakte veldkeien, eene andere, waarbij bazalt zou worden gebruikt. B. en W. g-even den voorkeur aan het eerste, met aanbrengen van een steenen nagemaakt houten hek een en ander zou volgens hun stelsel ruim f5000 kosten, de beplanting van het duin onder toezicht van de Heide maatschappij inbegrepen Besloten werd de beslissing aan te houden tot de Raad na afloop der zitting eene plaatsopneming zou hebben gedaan. 11. De behandeling van de instructie voor den gemeente architect werd aangehouden. 12. Alsnu kwam in behandeling het voorstel van B. en W. om verschillende gronden aan de Kleverlaan en aan de Korte Kleverlaan te bestemmen voor den aanleg van een straat. Na toelichting van den voorzitter en voorlezing van het gunstig advies der gezondheids-commissie werd op grond van artikel 27 der woningwet het bqsluit genomen het ge- 225 deelte van den grond, gelegen aan de Korte Kleverlaan, kadastraal bekend, gemeente Bloemendaal, sectie A. no. 3434, 2584, 3329, 3866, 3868, 3872, 3869, 3870, 3874,4880, 4135, 3864, 5590, 5591, 3863, 4139, 3862, 3650,3977, 2499, 2500, 4604, 1059, 4390 en 4391, op de bij dit besluit behoorende kaart of grondteekening met groene kleur aangeduid, te bestemmen voor den aanleg van eene straat. De heer Tideman zeide zijn stem aan dit besluit alleen te kunnen geven, wanneer in beginsel tot onteigening van den grond besloten werd omdat hij uitging van het denk beeld, dat de grond in kleine stukjes in handen zou komen van particulieren. De voorzitter zeide, dat het z. i. niet noodig was daarover te beraadslagen, waarbij hij uitging van het denkbeeld dat bouwmaatschappijen den grond in den handel zouden brengen in welk geval zij een plan van aanleg moes ten indienen en het raadsbesluit tot bestemming van grond voor straat tot zijn recht zou kunnen komen. De heer Tide man achtte deze veronderstelling voorbarig en vroeg nog het ontwerp besluit, dat dan volgen moet, dat tot heb leggen van bouwverbod op den voor straat bestemden grond, zoo spoedig mogelijk openbaar ter inzage te leggen met het oog op de veiling van den grond der erven Houtgraafdit werd toegezegd, terwijl de heer Bispinck aandrong op notu leering der gevoerde discussie. 13. De ter vorige vergadering aangehouden verordening tot sluiting van den Koninginneduinweg voor het afgaand verkeer met rijwielen en motorrijwielen werd thans onge wijzigd vastgesteld. B. en W. hadden op verzoek van den Raad overwogen of het ook wenschelijk was den zigzagweg achter en voor den heer Uhlenbroek te sluiten, doch meen den dat dit niet wenschelijk was. De heer Koolhoven diende een amendement in om bijzondere vergunning te geven aan bewoners van de hooge duinen, die nu eenmaal gewend zijn van den weg af te rijden, dezen hadden hem dit verzocht en hij kweet zich nu van zijn taak. De heer Tideman bestreed dit amendement op praktische gronden: le zouden die personen moeten voorzien worden van kaarten op eerste aanvrage aan de politie te toonen 2e was de verordening niet bedoeld tot bescherming van de personen die naar beneden zouden willen rijden, maar in de eerste plaats van wandelaars, die achterop konden worden gereden3e zou wanneer aan een der bovenbewoners eene vergunning werd gegeven, die aan de anderen niet geweigerd kunnen worden, spreker stelde zich voor dat B en W. noch de verantwoordelijkheid om ieder bovenbewoner eene vergunning te geven, noch die om uit hen een keuze te doen op zich zouden willen nemen. Zoo bleek het ook te zijn, ook de voorzitter bestreed het amendement-Koolhoven, dat 2 stemmen behaalde, die van den voorsteller en van den heer Boreel. De verordening werd daarna aangenomen. 14. De voorzitter vroeg, buiten de agenda om, machtiging aan den raad, om de aangelegenheid van de Boschlaan te regelen met de rechthebbende de wed. Maas c. s., het was daar een toestand, waarin moest worden voorzien, een soort vrijbuiterij. De heer Tideman teekende protest aan tegen de toelichting tot het voorstel. Niet de wed. Maas had zich iets te verwijten, maar het gemeentebestuur, zoowel de raad als B. en W. Alvorens tot opknappen der laan was overgegaan, had men haar rechtstoestand moeten vaststellen en na van vrijbuiterij te spreken waar men stond tegenover iemand die in haar volste recht was, ging niet aan. B. en W. deden beter te erkennen dat door hen in deze verschillende fouten waren gemaakt. De heer De Waal Mulefl-jt en de voorzitter namen het voor B. en W. op, doch de heer Tideman gaf geen kamp, waarna de heer Koolhoven voorstelde aan mej. Maas te vragen, wanneer haar antwoord op de vraag van B. en W. (onder welke voorwaarden zij de laan aan de gemeente wilde over doen) kon inkomen. Het bleek nu, dat dit antwoord reeds was ingekomen, waarna de raad besloot, het in de volgende vergadering te behandelen. 15. Bij de rondvraag vroeg de heer Tideman hoe het stond met de uitvoering der schoolplannen te Bloemendaal, waartoe reeds in Maart 1.1. besloten was. De voorzitter deelde tot blijkbare voldoening der verga dering mede, dat eindelijk overeenstemming tusschen dagelijksch bestuur en districts-schooltoezicbt was verkregen, zoodat met den bouw kon worden aangevangen. De vergadering ging daarna over in eene met gesloten deuren. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 18 Oc- Kerknieuws. toW yoorm 10 nur en Wonds 61/, uur, Ds. J. A. van Leeuwen. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 18 October voorm. 7 en 8± uur Gelezen H. Missen; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers. R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 18 October Kerkelijke dienst te 7£ en 10 uur. Door omgang deelt de smaak zich mee, en op den langen duur erft men dien over. Door den heer commissaris der koningin Plaatselijk zijn benoemd tot zetters voor rijks directe Nieuws. belasting de heeren N. Rouwens en A. Koolhoven. Door burgemeester en wethouders is aan D. J. ten Kate en aan J. J. L. ten Kate vergunning verleend tot het bouwen van een villa in het Kweekduin onder Overveen. Door automobiel G 108, werd op den Bloemendaalschen weg een prachtige foxterrier overreden en gedood. Om standers beweerden, dat de chauffeur wanneer hij minder snel gereden had, zulks best had kunnen voorkomen. Er is vroeger reeds de aandacht op gevestigd dat bedoelde chauffeur te snel reed en niet de noodige omzichtigheid gebruikte en het wordt hoog tijd dat de politie tegenover hem eens handelend optreedt. De bloemendaalsche amateurfotografen-vereeniging zal op Donderdag 22 October 1908, des avonds te 8 uur in hotel «Hartelust" een vergadering van werkende en kunstlievende leden houden met de volgende agenda: Vaststelling notulen ingekomen stukken en mededeelingen voorstel van het bestuur, de eerstvolgende vergadering te Haarlem te houden bespreking lantaarnplaatwedstrijdeene eenvoudige wijze om sterrenbeelden te fotografeeren, ver klarende causerie met projectie, door den heer Ign. Bispinck. Projectie: uit Nieuw-Oostenrijk (Bosnië en Herzogewina), copieën van oude en moderne kunstfotografieën, autochrome platen, enz. door den heer Ign. Bispinck. Bloemendaalsche Bond voor lichamelijke ontwikkeling. Niet tevreden met de kinderen van Bloemendaal alleen in het zomerseizoen gelegenheid te geven voor de ontwik keling van het lichaam door spelen in de open lucht, heeft het bestuur niet stil gezeten en is het eindelijk mogen gelukken het punt van het programma, dat spreekt van de gymnastiek, tot uitvoer te brengen. Dinsdagavond is de gymnastiekcursus geopend, die door 25 jongens gratis gevolgd zal worden. Twee malen per week, op Dinsdag en Donderdagavond wordt in de gym nastiekzaal in de School op Duin en Daal, onder leiding van den gymnastiekleeraar, den heer Meijerinck, geoefend. Vogelenzang. Tegen P. v T., bloemist te Hillegcm, is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een niet verlicht rijwiel. G. v. d. V., bloemist te Haarlem, die zich aan een zelfde overtreding schuldig maakte, onderging hetzelfde lot. Niet minder dan elf personen werden in de afgeloopen week bekeurd wegens het loopen over verboden gronden. Gevonden en bij de politie te bevragen een huissleutel en een étui met kaartjes ter name van Jonkvr. Clara Engelen. Toen mevrouw Boreel geb. Barnaart. te Vogelenzang. Woensdagavond omstreeks 9 ure, door het dorp Vogelenzang, kwam rijden met een dogcard, waarin ook gezeten was de koetsier, had zij het ongeluk tegen een op den zijkant van den weg staanden handwagen af te wijken waardoor de dog card omviel, en het paard kwam te vallen. Mevrouw en de koetsier sprongen uit de dogcard waarbij mevrouw zich ernstig bezeerde, doch de koetsier geen letsel bekwam. De dogcard was erg en de handwagen iets minder be schadigd. De oorzaak die aanleiding was tot het aanrijden is niet bekend. Nu dr. Kuyper door de goedgunstigheid Politiek. der kiezers bij zijne betrekkingen van Neo-Calvijn- of plattelandsprofeet en minister van staat ook duhbelgebeid (maar nog niet over gehaald) tweede kamerlid is geworden, vinden sommigen het wèl. Wij vinden het niet erg, een kinderhand is gauw gevuld. Wel erg is de voorwaarde die dr. Kuyper voor het aan nemen van een kamerlidmaatschap moet hebben gesteld, dat nl. de regeering of de kiezers hem een plaats in den hemel verzekeren. Mr. Heemskerk moet eenigszins norsch hebben geantwoord, dat de regeering den aanvrager reeds zoo hoog mogelijk had opgetild en niet verder reikte. De kiezers in de Veluwe, op de drentsche hei en de Sneekenaars echter waren druk in de weer met het ver zamelen van ladders, toen een stem uit den hooge kwam, die zeide dat Kuyper beslist niet zou worden toegelaten. Algemeene verbazing, behalve bij Kuyper, die dadelijk be greep waar hem de schoen wrong. Men bericht ons dat jhr. De Savornin Lobman ten slotte heeft goedgevonden, een borstbeeld van zich te laten ver vaardigen met twee hoofdende uitdrukking op beide gezichten is dezelfdedie van kalmte, zelfbeheersching, zelfs deftigheidde vorming der lippen evenwel is bij het eene beeld alsof zij op het punt zijn het woord: «voor" door te laten, bij die van het andere beeld het woord «tegen". Om den hals van een der beelden hangt een collier met kleine beeldjes van den paus, van Kuyper en De Visser, aan dien hals is het begin te zien van eene insnijding door den collier veroorzaakt. BloemendaalSwift Sport. Zondag 1.1. werd deze wedstrijd ge speeld onder leiding van scheidsrechter Verbeek. Bloemendaal heeft den opgooi gewonnen en verkiest tegen zon in te spelen. Direct ontwikkelt zich een zeer vlug spel, nu eens is het Bloemendaal- dan weer het Swiftdoel in gevaar De respectieve achterhoeden weten vooreerst echter scoren te voorkomen Langzamerhand wordt Bloemendaal sterker en na onge veer een kwartier spelens bezorgt de middenvoor met een harde schuiver zijn club de leiding. Bloemendaal, hierdoor aangemoedigd, houdt nu eenigen tijd het spel op de helft van Swift", waardoor de keeper het hard te verantwoorden krijgt. Hij kan dan ook niet verhinderen dat hij voor rust nog drie maal gepasseerd wordt, zoodat de rust met 40 voor Bloemendaal ingaat. Na rust is Swift bijna voortdurend ingesloten, zoodat het voor Bloemendaal uiterst moeilijk wordt te doelpunten. Toch worden er nog 3 punten aan Bloemendaalsch score toegevoegd, waarvan een punt, uit een corner door den linksbuiten gemaakt, vermelding verdient. Ten slotte weet Swift nog met een ver schot het Bloe- mendaal-net te vinden, zoodat 7 1 de eindstand wordt. Zondag a s. ontvangt Bloemendaal Victoria uit Hilversum, vermoedelijk haar zwaarste tegenstander, terwijl B. V V. II naar Velzen gaat om Volharding te bekampen. De aanvangstijd van deze wedstrijden is 2 uur. Men kent een grooten geest aan 't grootsche van zijn neigingen. Schouwburg Jansweg. Het Ned, Too- Tooneel. neel. De Demi-Monde. Beantwoordend aan de verwachtingen, die van de opvoering van dit werk van Dumas Sis gekoes terd werden, is Donderdagavond De Demi-Monde voor een zich dankbaar betoonend publiek gegeven. Costuums en décor waren zeer mooi en de pauzeeringen niet te lang. Mevrouw MannBouwmeester's spel zou, als de ruimte het toeliet, ons haast hebben verleid tot een uitvoerige bespre king, m ar laten we volstaan met te zeggen dat ze allen bekoord heeft, hoewel ze o. i. tusschenbeide, gegeven zelts het millieu waarin ze leefde, iets telaten we zeggen te ordinair was. Of de keuze van dit stuk een gelukkige was, is moeilijk uit te maken, maar wij gelooven van wel. Dit soort van opvoe ringen zal nog lang blijven trekken, getuige de goede op komst telkens. De heer Tourniaire werd bij zijn wederoptreden met applaus begroet. Helaas, zijn doofheid belette het hem te hooren. De heer Clous heeft bijzonder voldaan, trouwens, allen ver dienen dezen lof; het was een mooie opvoering, waaraan veel zorg besteed was. P. S.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 7