li MET PENSION- EN WONINGGIDS Nieuwsblad a voor AERDENHOUT - BLOEMENDAAL OVERVEEN - VOGELENZANG en omliggende gemeenten B rwijl op de 1.000.0"! y zijnin Engeland en 2, in Oostenrijk 52 acbten houden, zeg. ag zeer gebruikelijk 'sisch beletsel beslaat aff gelooft echter niet zaak bierdoor gel op de neerdrukkend gestel en den opwek reiscbt eenige stand- plegen en deze enert ie :oude lijdt. n Mayr Der Zelbst ferbrechen und seine Aantal. 301 255 227 209 207 161 114 107 96 77 68 55 55 55 53 49 41 39 38 82 28 24 23 6 iteressant omdat du:-.e onwettige geboo. slaat. jens E-f'io movin iit- tut international de ne 1897 X. S.118 jaargang ZATERDAG, 7 NOVEMBER 1908 No. 45 JAAR. o/o dei GeboorU 1894 14.73 1894 10.62 1894 9.30 1894 9.35 1894 9.26 1894 8.99 1894 8 94 1894 7.29 1894 7.17 1894 6.77 1894 6 39 1892 6.06 1894 4.70 1894 4.31 1894 3 12 1894 2 73 1893 2.06 1894 1.07 woonplaats lers. drijven tegen ien persoon. eldple- (aan- ïding, oord, dslag.l misdrij ven tegen de zeden. Droni- acbe 0.1 6.9 132 9.8 6.6 60 6.7 3.9 45: 5.8 3.4 25 i 8.2 7.6 96: 4.9 7.4 24 5.1 11.4 22. mtal misdrijven itsen van vermar tuurlijk bet gevo, het platteland, snschap is eet sta n de mijndistvicte Hygiënische toesta sten dat misdaad iik- irect, van gebrek aan roote aanleiding is om cbing aan te kweeken bet verband tusschen igehelderd, is, dat et houdt met het aa .1 ooger het sterftecijfer. Wordt vervolgd doen. Men moet nooit sinigheden uitpluizen, ird zijn, want, ofschoon op te merken, is het llen onderzoeken. Ge- neenheid le werk gaan, eid. Een hoofdzrakbij en zien. Men moet de i heen laten gaan, bi; >ij vijanden. Alle piet- j verdrietelijke dingen een onaangenaamheid Ieder zal zich mee al tnogens zijn. Het Bloemendaalsch Weekblad Prijs per halfjaar f 1-25 bij vooruitbe taling. Prijs per nummer f 0.10 W Dit nieuwsblad verschijnt wekelijks ondor redactie van Mr. P. TIDEMAN te Bloemendaal bij den uitgever J. A. BOOM te Haarlem. Advertentiën 10 ceuts per regel bij herhaalde plaatsiug korting. Mededeelingen van allerlei aard aan de redactie schriftelijk: Bloemendaalsehe weg 227. II Alle mededeelingen de administratie, advertentiën enz. betreffende: Klein Heiligland 5, Haarlem. Telefoon 457. j Het auteursrecht van den inhoud van dit blad wordt verzekerd overeenkomstig <le wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad 124) tot regeling van het auteursrecht. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. Bloemendaal. Agenda Hotel »Uuin en Daal", Zondag 8 November, 2 uur. Invitatie-Concert, uit gaande van de commissie, benoemd in de vergadering van ingezetenen dezer gemeente, ter bespreking van het wen- scbelijke der oprichting van een sociëteit, enz. Villa lErica," Hoofdweg hoek Rijperweg. Van 15 22 November, 10 12 v. m. en 1.303.30 n. m., tentoonstel ling van foto's, ingezonden voor den fotografie-wedstrijd Zondag, 8 November 2 uur. Voetbalwedstrijd aan den Meerenbergschen weg (T. O. G. uit Amsterdam.) Ingevolge raadsbesluit van 1 September 1908 zal de ge meente-ontvanger, behalve de zitdagen ten raadbuize te Over- veen, gedurende de maanden September, October, November en December te Bloemendaal zitting houden op Vrijdag van iedere week, van des v.m. 10 uur tot des n m. 1 uur, in het kantoor van den gemeente-Opzichter. Dit kantoor is gevestigd in het verbouwde perceel, laatst bewoond door den Inspecteur van Politie, gelegen aan het einde van den Bioomendaalscben weg, bij Wddhoef. Woestduin. Zondag 8 November l1/2 uur. Courses Woestduin Haarlem. Café Neuf, Groote Houtstraat. Eiken Donderdagavond van 812 uur, Damclub .Haarlem". Clubavond met 'ütröduatie. Café Brinkman n. Woensdag en Zaterdag 8 uur. Repetitie van De Meikoningindir. E. A. Cats. Donderdag 12 November, 8 uur. .Bloemendaalsehe Amateur-Fotografen Vereeniging. Vergadering van werkende en kunstlievende leden. Schouwburg Jansweg: Zaterdag 7 Nov. 71/2 uur. Rotterdamsch tooneel. De laatste Vonk en Een Kus. Zondag 8 Nov. l1/^ uur. Tooneelvereeniging D.I.U., Buttivger en Zoon. Dinsdag 10 Nov. 8 uur. Koninklijke Letterlievende ver eeniging J. J. Cremer, Severdi Torelli. Woensdag 11 Nov. 8 uur. Konink. Vereeniging Het Ned. Tooneel, Een wereld waarin men zich verveelt. Vrijdag 13 Nov., 8 uur. Berliner Operette Gesellschaft, Die Dollarprinzessin. De Kroon. Donderdag 12 Nov 8 uur, 2e Seance Job. Steenman, Het Boheemsch Strijkkwartet. Zondag 8 November, 2 uur. Voetbalwedstrijd Bloemen daal II Edo III. Museum van Kunstnijverheid, Paviljoen .Wel gelegen". Dagelijks tot 16 November, van 104 uur tentoonstelling van foto's naar uitgevoerde ontwerpen en ontwerpteekeningen van gebruiks-kunstvoorwerpen, door H. P. Berlage en Jac. van den Bosch vervaardigd gedurende bet bestaan van 't Binnenhuis te Amsterdam vanaf 1900. Veilingen in en om Bloemendaal. Mie {,t:u overstaan van den notaris J. H. Wildervanck •de Blécourt. Donderdag 12 November, 10"/3 uur. Hoornvee enz., ■oerderij van Tb. van der Weide, te Spaarnwoude. Zaterdag 14 November, 7 uur. Weiland. Hotel »Van ondr bet Raadhuis", te Overveen. Dinsdag 17 November 7 uur. Heerenhuis en gronden, lotel »Van ouds hot Raadshuis" te Overveen. Donderdag - 19 November, 12 uur. I; Hotel Driehuis te Zand voort Zaterdag 21 November, 10 uur. Hakhout.Naaideveld 1 Aerdenhout '•laandag 23 November, 1 uur. Bouwgrond. Herberg De Weijman" te Santpoort. Dinsdag 24 November, 7 uur. Heerenbuis en gronden. Hotel »Van ouds bet Raadhuis" te Overveen. Men valle nooit plomp met de deur in 't huis, vooral niet als de grond gevaarlijk is. Op van verschillende zijden ontvangen verzoek, plaatsen wij hier de op 1 October 19ü8 door den Raad vastgestelde Instructie voor den gemeente-opzichter. Art. 1. De opzichter van gemeentewerken is belast met a. bet beheer van de gemeentereiniging b. het beheer van de gemeentewaterleiding c. het toezicht op de wegen en paden, met de daarin aanwezige kolken en rioleD d. bet toezicht op de straatverlichting e. die werkzaamhe en, welke hem verder door Burge meester en Wethouders worden opgedragen. Art. 2. Hij is belast met het toezicht op het afhalen en opruimen van asch en vuilnis en ander buis- en tuinvuil bij de ingezetenen, zoomede met het beheer van de vuilnisbelt. Hij is verantwoordelijk voor den goeden en geregelden gang van alles wat de gemeentereiniging betreft en stelt voor zoover zulks niet bij een gemeentelijke verordening geregeld is de in het belang der gemeentereiniging ge vorderde maatregelen aan Burgemeester en Wethouders voor. Alle in dienst der gemeentereiniging verzamelde en op gehaalde stoffen en voorwerpen worden volgens zijn voor schrift behandeld, bewaard en aangewend ten dienste of ten voordeele der gemeente. Voor verkoop van deze stoffen en voorwerpen beeft hij vergunning van Burgemeester en Wethouders noodigbij ontvangt de bij dien verkoop bedongen gelden en geeft daarvoor een kwitantie af uit een stokregister. Vóór 1 Maart van elk jaar zendt hij een verslag in, hetwelk een beknopt maar duidelijk overzicht moet geven van den loop van den reinigingsdienst over bet afgeloopen jaar. Art. 3. Als Ambtenaar belast met het beheer van de gemeente waterleiding moet hij die werkzaamheden verrichten, welke de Verordening regelende de voorwaarden voor de levering van duinwater door de gemeente Bloemendaal. d.d 14 Augustus 1902, opdraagt aan den Ambtenaar, door den Raad met het hoofd toezicht op de gemeentewaterleiding belast. Hij is verantwoordelijk voor net jnist opnemen van den stand der watermeters en levert binnen 20 dagen na het verstrijken van elk kwartaal een staat van den stand van alle in gebruik zijnde watermeters bij Burgemeester en Wethouders in. Dien staat richt bij in naar een door Burgemeester en Wethouders vast te stellen model. Art. 4. Hij gaat elke week na of de in de gemeente voor bet openbaar verkeer openstaande wegen (voetpaden daaronder begrepen) in behoorlijken staat verkeeren. Bevindt bij dat zulks niet het geval is, dan geeft hij daarvan kennis aan Burgemeester en Wethouders. Hij is belast met bet doen onderhouden en schoonhouden der wegen en verdeelt de werkzaamheden tusschen de ge meentewegwerkers. Het onderhouden der naambordjes langs de wegen ge schiedt onder zijn toezicht. Het besproeien der wegen heeft onder zijne leiding plaats hij regelt dezen dienst en houdt geregeld toezicht op het materieel. Hij laat geen vernieuwingswerken aan de wegen uitvoeren dan in opdracht van Burgemeester en Wethouders. Zijn toezicht op de kolken, rioolputteu en riolen bepaalt zich tot het geregeld doen reinigen der kolken, rioolputten en riolen en bet doen doorsteken dier kolken en riolen, ter verzekering eener goede werking van die inrichtingen. Art. 5. Zooveel mogelijk moet hij nagaan of de straatlantaarns met. de lampen en reflectors behoorlijk worden schoonge maakt en zich in goeden staat bevinden en de lampen goed branden. Hij houdt voorts geregeld aanteekening van de door hem bij zijn inspectiën opgemaakte gebreken of verzuimen van een en ander. Voor bet verwisselen van de lampen in de electrische straatlantaarns geeft hij de noodige bons af. De verlichtingsmaterialen, die niet voor dadelijk gebruik Doodig zijn, worden onder zijn toezicht bewaard in de daartoe door Burgemeester en Wethouders aangewezen opslagplaatsen. Het onderhouden en schilderen der lantaarns en lantaarn palen geschiedt onder zijn toezicht. Art. 6. Behoudens onmiddellijk bericht aan den Burgemeester, gevolgd door een schriftelijk verslag aan Burgemeester en Wethouders, is hij in spoedeischende gevallen gerechtigd dadelijk over te gaan tot het doen der noodige bestellingen aan de onder zijn beheer zijnde werken. Art. 7. Hij houdt geregeld toezicht op het goed onderhouden der brandbluschmiddelen Art. 8. De gemeentewerklieden staan onder zijne bevelen. De werktijd van den opzichter vangt aan tegelijk met, dien der gemeentewerklieden. Hij zorgt dat zij hunne verplichtingen nakomen en geeft kennis aan Burgemeester en Wethouders indien hij dronkenschap, verzuim, misbruik, of ander waDgedrag bij hen ODtdekt. Hij zorgt, dat geen uitbetaling van dag- en weekgelden geschiedt dan volgens wekelijksche betalingsstaten, welke staten vóór de betaling, aan den Burgemeester ter controle worden voorgelegd. Elke werkman kwiteert op dien staat voor ontvangst van zijn loon. Art. 9. Hij draagt zorg voor een spaarzaam gebruik en goed onder houd van de toestellen, materialen en andere voorwerpen tot de onder zijn beheer of toezicht staande diensten behoorende en adviseert tijdig B. en W tot het aanschaffen van mate rialen of gereedschappen. Jaarlijks, in de maand December, maakt hij een inventaris op van al die toestellen, materialen en voorwerpen en legt die aan Burgemeester en Wethouders over Hij richt zijn kantoor en administratie in naar de voor schriften van Burgemeester en Wethouders. Bij het neerleggen zijner betrekking draagt hij alwat van de gemeente onder zijne berusting is, over aan B. er -W. Art. 10. Hij mag aan geen leveranciers, aannemers, o aderen, onder welke benaming of om welke reden ook, p»:n, afval, of andere zaken, die de gemeente in eigendom toebebooreo, verkoopen, vervreemden, verhuren of in gebruik geven, dan op last van Burgemeester en Wethouders. Art. 11. Alle inkomende rekeningen, zijn dienst betrekkelijk, ziet hij na en teekent ze, accoord bevonden, als zoodr Art. 12. Hij mag van leveranciers, aannemers of ander» die de gemeente bedienen, geen geschenken, waaronder ook kortirn op gedane leveringen verstaan wordt, onder welke benaming of om welke reden ook, aannemen. Art. 13. Hij is geheel en uitsluitend in dienst der gemeei te. Her is hem verboden eenige andere betrekking te vervuiler., of aa; derden betaalde of onbetaalde diensten te bewijzen, zonder toestemming van B. en W. Art. 14. Wanneer de gemeente-architect en de gemeente-mzichtei krachtens hunne instructiën moeten samenwerken, staai. de opzichter onder de bevelen van den architect. Art. 15. Behalve een vaste jaarwedde en vrije woning geniet hij, onder welke benaming ook, geenerlei inkomen uit dc ge meentekas, dan dat van commandant van den brandweer en schatter der dranklokaliteiten, indien hij tot die bet" 'z benoemd is. Art. 16. Hij heeft recht op drie weken verlof in het jaar Bij ziekte, afwezigheid of ontstentenis wordt hij verve.).. op de wijze door Burgemeester en Wethouders te regelen. Hij behoeft verlof om uit de gemeente afwezig te zijn eu wc! voor één tot en met drie dagen, van den Burger:, est- voor langer dan drie dagen, van Burgemeester en Wei houders. Zy die langs den weg der deugd het niet tot groote dad kun nen brengen, of zich daaraan niet wagen, werpen zich op het paradoxe. Na heel wat voorbereidende maatreg. m BinnenlandSCh is een vereeniging in ons land to tand Overzicht. gekomen, dragende den sterk typei enden naam Tuchtunie. Zaterdag j 1. had onder het voorzitterschap van den heer Edo Bergsma de eerste vergadering te Utrecht plaats. Personen van uifceen- loopende kleur en geloof hebben ter wille van ons v den strijd aangebonden tegen de tuchteloosheid die hel >.s on rustbarende afmetingen in ons land heeft aangenomer.ReeJ: zijn 27 vereenigingen in beginsel bereid toe te tred i. Ec. bestuur is nog niet benoemd, daar men eerst de definitieve toetreding der vereenigingen wil afwachten om een ruimer keuze te hebben. De statuten der Tuchtunie zijn samengeste ld zoodat, wanneer het bestuur gekozen is, de koninklijl 3d keuring kan worden aangevraagd. De contributie is hei aid op 1.per jaar; de unie is gevestigd te Utrecht en voor 29 jaren opgericht. Als eere-voorzitter is benoemd dr. H J. Kiewiet de Jonge. De H.IJ.S M. zal, zoo spoedig de minist.erieele goedkeuring is ontvangen, op de tramlijnen LeidenHaarlem en Leiden Katwijk en Noordwijk electrische tractie invoeren. Pionnen en voorbereidende werkzaamheden daartoe zijn reeds genaakt. De heer G. P. Rouffaer heeft tegen 1 Januari a s. ontslag verzocht als adjunct-secretaris van het Koninklijk Instituut voor de Taal-, Land en Volkenkunde van Ned, Indië, (welke betrekking hij ruim 10 jaar waarnam) zulks

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 1