Weegstoel. ERPLEEGSTER. WIEGANTS HANDEL MAISON ART ET MODES I A. POTH. Geldersche Worst 1 J. H. KRUL Jr. Brandstoffen. Sauramatum guttata Gezondheidscommissie Hoenderpark=eieren, I FOTO D. PAPENDRECHT Co., Bloemisten, Hillegom. 'M net Burgermeisje, j(. Onrust Szn., Oostzaan. Firma STJyiL, EHANGE BEHANGEN a 15 cent per rol Kieuw! Japansche Struikroos. Kieuw! Firma Jb. SMITS ZOON. Stoomwasch- en Strijkinrichting Privaatlessen Schrijfwerk. Piano's=Thürmer Toilettes depuis fl 70.-. te BLOEMENDAAL c.a. Kruisstraat 41 HAARLEM. J. Windthorst Jr., Lange Veerstr. 26 Adres: Klein Heiligland 79rood, HAARLEM „BLOEMENDAALS BEGIN". Bloemendaal. straf. Getuigen a decharge hadden het maar raadzaam ge vonden thuis te blijven Beklaagde zei daarnaik ontken alles, ik ben onschuldig en neem geen dag gevangenisstraf aan. De brand. Te ongeveer kwart voor 3 uur hedennacht werd brand ontdekt in het perceel tusschen dat der heeren Bregmans en Pijl aan den Bloemendaalschen Straatweg, waar de b. emenwinkel van den heer Nic. Boon gevestigd was. De r.nidedoende politieman was te half 3 voorbijgekomen zon der eenig onraad te bespeuren Gelukkig echter waren eenige wegwerkers der K. B. M. in de nabijheid die, door een der buren gewaarschuwd, op hun beurt de politie en den B-er De Jong, den commandant der brandweer te hulp riepen. Ongeveer een kwartier na de ontdekking gaf de water- 1- ling water met twee stralen, waarvan een aan de achter- i ie van het perceeleen der slangen was daartoe over d schuttingen en tuintjes der buren, te beginnen aan de e der Schoollaan, heengehaald. De heer en mevrouw 1 Court-de Sturler verleenden onderdak aan de familie I i, wier perceel naar het zich aanvankelijk liet aanzien, o. k bedreigd werd. De heer Van 't Riet, als brandmeester z f tegenwoordig, liet den heer Boon, die ongekleed door i n dakvenster het huis van zijn buurman was binnenge- v ucht, zich van kleederen voorzien. In het begin maakten zich vooral verdienstelijk de heeren t. Grootegoed, Van der Ham en Jaap Eden; de laatste wist a oud lid der haarlemsehe vrijwilligersspuit aTien* met l brand weermateriaal om te gaan. De heer Van der 1 a liep nog een verwonding op aan zijn duim, terwijl de Grootegoet door het geroep brand!" gewekt, door het b van den neer Bregmans heen in het achterhuis van het l dende perceel de ruiten inwierp; hij vermoedde nog 1 oners daarin, zijn flink optreden had tot gevolg dat de Boon die op de hoogste verdieping sliep, wakker werd het bekende gevolg. De heer Grootegoed heeft daarna grootste aandeel gehad in het overbrengen van de tweede ,ig naar de achterzijde van het brandende perceel. De gemeester was weldra ter plaatse en bleef tot de brand oluscht was. Wanneer de wind sterker was aangewakkerd en niet oedig na de ontdekking maatregelen genomen waren, zou getwijfeld de geheele rij huizen tot aan de Schoollaan een ooi der vlammen zijn geworden. De heer Pijl heeft veel iterschade. De oorzaak wordt gezocht in de kachel staande de benedenachterkamer. De heer Boon was alleen thuis moet op de bovenverdieping wakkergeschrikt zijn toen vuur reeds fel om zich heen gegrepen had. Naar wij nemen, dekt verzekering de schade. Zedig zijn de meeste menschen slechts zoolang zij bang zijn. T. O. G.Bloemendaal. Sport. Met een tiental supporters en veel angst voor 't T.O.G. veld, gingen we Zondag per E.S.M. naar Sloterdijk. De vrees voor 't veld bleek ongegrond, de hardheid van den bodem viel ons mee. Om twee uur stellen de partijen zich onder de lieflijke tonen van Schorroo's sirene op. Bloemendaal speelt met een invaller, de linksbuiten, en verschijnt met H. Zweerts, doel; J. Koolhoven, L. v. Hooff, achter; J Boskamp, W. v. Rietschoten, D. Houtgraaf, midden; L. v. Kessel, J. Roskam, C. Blankevoort, K. Stals, H. v. d. Berg, voor. Naar ik van T.O.G.'s zijde vernam speelden de bruin-witten met twee invallers o.a. één voor de hier bekende »Aorie". T.O.G. begint met een uitval, direct beantwoord door een van onze partij. Maar daarmee is het voorloopig met Bloemendaal uit. Geheel worder. we ingesloten. Niemand kan op dreef komen. Jan Koolhoven mist telkens, Wes niet minder, zoodat T.O.G. na tien minuten reeds met 20 leidt. We vreezen voor een Bloeinendaal-debdcleenkele oudere supporters dreigen met: we gaan weg hoor jongens!" Dit schijnt te helpen. De Bloemendaal-voorhoede herstelt zich, v. Kessel krijgt zijn loopje weer te pakken, Oor het zijne en aan deze twee spelers is het te danken, dat tien minuten voor half time onze eersteling gemaakt wordt. Het kruidnotenkamp aan 't lijntje schreeuwt om den gelijkma ker. Een algemeen geroep, als Cor den bal krijgt, dat weldra overgaat tot een gebrul, als deze speler op werke lijk magnifieke wijze scoort. Ik mag geen spelers opheme len (sic!) maar toch kan ik niet nalaten den middenvoor een extra pluimpje te geven. Ik doe het echter niet alleen van mij, doch uit naam van al onze supporters. Gelukkig heeft bedoelde speler nog al stevige beenen, die de weelde wel zullen kunnen dragen. Met rust is de stand 22. Na half time zijn om de beurt de voorhoede van T.O.G. en Bloemendaal gevaarlijk. Van Kessel doet eenige snelle rushes, die echter op niets uitloopen. Ons elftal heeft pech, als een kei van Blanke voort tegen de bovenlat vliegt Aan den kant een geroep van: de winnende Bloemendaal! En de winnende komt! De rechtsuiterst (ik durf niet te zeggen v. Kessel, zie boven!) brengt snel op, zet op 't juiste moment voor en Cor ver richt de hattrick door voor de derde maal met een reuzen- pil het T.O.G. net te doen trillen. Langs den slootkant ge spring, handdrukken, omhelsingen, hoedengezwaai, wandel- stokkenrevoluties en dergelijke vreugdebetooningen meer. Na deze goal zet de captain Blankevoort halfback: een besliste fout. Immers, de linkerwing was zwak en moest juist gesteund worden door dezen speler. De rechtsbinnen was ook niet zoo als anders en de rechtsuiterst alleen kon het niet doen Vijf minuten voor 't eind maakt T O.G. op vrij gelukkige manier gelijk. Sommigen wijten dit punt aan den voorback of dit zoo is betwijfel ik, zeker is het dat deze speler een off-day had. Luide wordt het elftal aangemoedigd. Als de bal eens out gaat, en over de sloot rolt, worden we nog vergast op een springtoer van een onzer supporters. Hij (rekt den hoed in den nek, meet met een kennersblik den afstand die het terrein van het tegenoverliggende land scheidt, kromt zich den rug, en met een sierlijken zwaai is de man waar hij wezen wil. Dat is voetbalenthousiasme Als Schorroo uitrukken blaast, is de wedstrijd geëindigd in een gelijk spel. Bij Bloemendaal blonken uitde midden voor, de rechtsuiterst en de linkshalfback (deze vooral na half-time). Zweerts hield wat te houden was. Op den terugweg ben ik meegeloopen met Blankevoort, 'k Heb hem gefeliciteerd met zijne goals, en nog eens ge sproken over den wedstrijd, 'n Gezellige «oester" is die jongeling om een boom mee op te zetten. Hij verzekerde mij, dat hij niet half-back kon spelen, iets, waarover ik het roerend met bem eens was. Bloemendaal heeft hare bondsmatches gespeeld Van de 12 wedstrijden heeft zij er 5 gewonnen 4 gelijk gespeeld en 3 verloren. Voorzeker hebben zij zich voor 't eerste jaar dat zij in den N. V. B. spelen flink gehouden. 't Volgend jaar kampioen En nu maar aan de freendly- games. Want, door oefening sterk, denk er aan. Cecar Edo. V. Is een verkoop van te Bloemendaal ge- Vra°'01ll)llS legen onroerende goederen krachtens art. 1223 B. W. waarbij de formaliteiten om tot zuivering van hypotheken te komen in acht zijn te nemen wettig, indien die verkoop geschiedt in „De Gouden Leeuw" te Haarlem? En zoo zij wettig is, is die verkoop dan ook voordeelig A. I'e wet eischt voor dergelijke verkoopen dat zij ge-chieden met in achtneming der plaatselijke gebruiken Daaronder zijn volgens Voorduyn IV aant. UI op art. 1059 (blz. 224, 225) en 2°. op art. 1259 11 W. (b'z. 709) te verstaan niet de gebruiken van de plaats waar het goed gelegen ie, maar die van de plaats waar de ve- koop geschiedt en die aldaar in het be lang der verlcoopprs steeds worden in acht genomen. Volgens het Hof te Leeuwarden (arrest van 27 Juni 1900 W. 7524 N. W. 70) kan daartoe nimmer behooren en behoort dan ook niet eenig voorschrift omtrent de plaats waar ver kocht moet worden. Een gebod om ter plaatse waar het goed ligt te ver koopen kent de wet niet. Verkoopen in „De Gouden Leeuw" te Haarlem van te Bloemendaal gelegen onroerend goed is dus o. i. niet onwettig maar even wettig zou zijn een verkoop in de Kroon of iu eenig ander lokaal te Haarlem of waar ook, mits daarbij de plaatselijke gebruiken wat uur en koopconditiën enz. van de plaats waar dat lukaal gevestigd is, worden in acht genomen. Wat het voordeeligst is kan eerst uit de praktijk blijken. De hooge opbrengsten der villa Erica en der gronden van de heeren Kersten toonen aan dat verkoop van in de buitengemeenten gelegen goederen in een lokaal aldaar thans zeer goede vruehten afwerpt. Vroeger was dit anders, omdat de koopers gemakkelijker in de steden bijeen te krijgen waren dan buiten. Wij neigen er toe thans verkoop buiten van aldaar gelegen goederen in allen deele aan te bevelen omdat de op den verkooper drukkende usantieele kosten wegens makelaarshulp dan gaspaard worden. ADVERTENTIEN: heeren adverteerders medegedeeld, dat gis- het tweede nummer ver- tf.ïien is van ons zusterblad Beverwijksch Weekblad, een oplage van 1250 ex., r redactie van Mr. P. man. Het plaatselijk bu is gevestigd bij de a Antonijsen, Alg.Boek- en erhandel, te Beverwijk, uertentiën geplaatst in Bloemendaalsch Week- kunnen met verhooging i cent per regel, in het rwijksch Weekblad opge- en worden. Voor bloemen- sche en haarlemsehe fir 's die hun advertentiën in s twee bladen willen ge- tst zien, is het adres: ^mpte Oude Gracht 65, riem. zoekt plaatsing tegen 1 of 15 V .irt, ter assistentie in de huishou dt ug of voor kinderen. B.ieven onder letter A. P., bureau an dit blad. Een beschaafde VERPLEEGSTER (gediplomeerd), 30 jaar oud, sinds 10 jaren in verschillende gestichten werk zaam geweest, zag zich gaarne in Bloe mendaal of Haarlem als particulier verpleegster geplaatst. Inlichtingen te bekomen: Lange Margarethastraat 30rood, te Haarlem. Een onderw. te Overveen, nog eenige uren dispon. hebbende, zag deze gaarne bezet door bet geven van privaatlessen in Teekenen e a. vakken of door bet verrichten van schrijfwerk. Cond. te vragen met fr. br. onder A. B. Cl., Bureau van dit Blad zijn alleen en in verschillende modellen steeds verkrijgbaar in Groote Houtstr. 153 - Haarlem. Piano's in Huur vanaf 4.per maand, stemmen bij abonnement. Robes, Manteaux, Tailor-made Fourrures Tel. 1259. HAARLEM. Openbare vergadering tot be- handeling en vaststelling van het Jaarverslag van 1908 in de ver gaderzaal van de Haarlemsehe Hypotheekbank, Gedempte Oude Gracht 65, op Woensdag 3 Fe bruari 1909 des namiddags te 3 uur. De Secretaris, Mr. P. TIDEMAN. it VERSCHE At 5'/s Cts. pen stuk. ROOMBOTER f 1.50 per Kilo. Woensdags vrij aan huis. artikelen. Telepli. 744. - Bouwkundige en Makelaar. Taxateur in Vaste Goederen- Assurantiën enz. Tetterodestraat 30 - Telef. 1631 De ondergeteekende heeft de eer te berichten, dat hij in zijn zaak een PERSONEN-WEEG- STOEL ter beschikking van H.H. Medici en publiek heeft gesteld. Aanbevelend, Bloemendaal. TELEFOON No. 1403. v/h P. DE NOBEL HAARLEM is het beste adres voor het maken en herstellen van alle Metaalartikelen, Lampen, Moderateurlampen, Gtasor- nameuten, enz. Ie kwaliteit. Opgericht 1845. Telefoon 1519. Bloemendaal. OVERVEEN. Telef. 1617. Bekwaam BEHANGER en STOFFEERDER biedt zich aan. LEVERT GOED PAPIER, NIEUWSTE PATRONEN Scherp concurreerende prijzen Voorheen: Lange Margarethastraat. J I Wonderbol uit Indië, groeit zonder water of aarde. Men legt den drogen bol op schoorsteenmantel of raam kozijn en in korten tijd krijgt men een halven meter hooge bloem, groenachtig geel met donker purper. In den zomer plant men den bol in tuin of pot en men krijgt weder een ware prachtplant, in den winter weder op den schoorsteenmantel, dus eeuwigdurend. Per stuk 0.30, 4 stuks ƒ1.10 stuks 2. Deze roos is wit, maar zoodra men haar aan de zon blootstelt, wordt zij helder roodwanneer 't avond wordt, worden de bloembladen eerst blauwachtig, daarna rose en ten slotte leliewit. Per stuk 0.40, 10 stuks 3.—. STAMROZEN in de fijnste soorten f 0.75, per 10 6. STRUIKROZEN,, 0.20, per 10 1.50. KLIMROZEN ƒ0.35. TREURROZEN fl.—. KAMPERFOELIE (welriekende klimop) ƒ0.25. Vraagt Prijscourant van Kamer- en Tuinplanten, Bloem bollen, Zaadplanten, enz. GRATIS T ARIEFLIJST. 5e £uxe-3rooi)bakkerii Hepaui earKaiser0rh"levertSmakelijk brooD van uitsluitend prima kwaliteit.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 3