ik*onjéstr- 1 evestigd te Bloemt ut Bouwkundig I J. A. VAN ASD iresDorpsstraat. Tel 3 Lange Veersti BRONSTEE Gezondheidsn ia de ambtenaar de gelukkige, die geen nijverheidacriaisaen en wreedheden der concurrentie kent. Voor den kleinen koopman, die 's nachts niet slapen kan wegens vervaldagen, is de amb tenaar de man, wiens klant nooit in gebreke blijft en altijd op vaste ontvangsten kan rekenen. Voor den boer is de amb tenaar een mijnheer wien de aarde nooit ondankbaar was, die zich vergenoegt met zijn parapluie op te steken als het onweert en die nooit gerild heeft van angst, wanneer hij een hagelwolk zag, die dreigde te bersten boven zijn veld. Voor allen is de ambtenaar de man wiens kinderen kosteloos worden opgevoed, die half geld betaalt op de spoor, die zijn elk jaar grooter wordend aandeel krijgt vau een elk jaar zwaarder wordende belasting en die een pensioen zal trekken. Voor allen is het de man die om een betrekking gesolliciteerd lieeft en uit tien of vijftien candidaten gekozen werd. En zelfs buiten het nauwe kader van plichten en rechten, schijnt de ambte naar als hij hart en geweien heeft, tot bijzondere voorkomend heid jegens het land verplicht." Deze vertaling is van de N. Crt. Wij zouden er aan kun nen toevoegen wat is het groote lokmiddel van de sociaal democratie? op welke vraag het antwoord luidtdit, dat de sociaal-democratie een toekomst-staat voorspiegelt, waarin iedereen ambtenaar zal zijn. De raad had 11. Donderdag 18 Mei te Gemeentebestuur. 2 uur eene kleine agenda te behandelen. Aanwezig waren behalve de voorzitter, secretaris en de wethouder De Waal Malefijt de leden A. Roozen, C. J. Roozen, Bispinck, Van der Hulst, Van Lennep en Tideman. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. De vooi'zitter bracht in een korte openingsspeech in her innering de blijde gebeurtenis die van zoo groot gewicht is geweest voor de toekomst van land en volk en herdacht welk aandeel onze gemeente in de algemeene vreugde-uitingen had genomen. Op het verzoek van den heer Schous om de rooilijn voor zijn grond aan den Zijlweg in plaats van op 18 M. op 17 M. uit het hart van den rijweg te bepalen, werd gunstig beschikt. Hierbij werd door B. en W. vooropgesteld, dat een erker" volgens de woningverordening is een hoekvormige niet in den grond gefundeerde uitbouw aan eene woning. Mededeeling werd gedaan van geschiede kasopname bij den gemeenteontvanger. Gedeputeerde Staten deelden mede dat door hen gunstig was beschikt op het appèl van H. Rol elders wonende, wiens op Meerenberg verpleegde met hem in gemeenschap van goederen gehuwde echtgenoote afzonderlijk in den hóófde- lijken omslag was aangeslagen deze echtgenoote werd door Gedeputeerde Staten geacht geen eigen vermogen te bezitten Een soortgelijk bericht kwam in ten aanzien van den aanslag van den heer Van Rietschoten, die voor de be rekening van zijn inkomen aftrek had gevraagd van het be drag zijner verplichte pensioenstortingen. Alsnu kwam in behandeling het voorstel van B. en W. tot het openen van onderhandelingen met de K. E. M. tot overname van het buizennet harer waterleiding in Duin en Daal en Park voor ruim f 13000. Na specificatie van dit bedrag door den wethouder De Waal Malefijt en het uitspreken door den heer Bispinck van zijn wensch om die geheele waterleiding zooals deze thans bestaat, deskundig te doen taxeeren, werden B. en W. gemachtigd tot onderhandelen op bovenstaanden voet en uitgenoodigd daarna, vrij blijvend voor den raad, een definitief voorstel in te dienen gepaard aan een voorstel omtrent de bijdrage door de nieuw aan te sluiten gebruikers der gemeentelijke waterleiding in deze uitbreiding te betalen. De heer Van Lennep wees bij [de discussie op de bepaling dat van Haarlem niet meer dan 60 L. per dag en per inwoner is te betrekken Bij de rondvraag wees de heer Roozen er op, dat de straatverlichting te laat ontstoken wordt. De voorzitter gaf dit toe, doch betoogde dat de reglementaire tijd één uur na zonsondergang) in acht werd genomen, doch deze te laat was gesteld. Hierna ging de raad over in eene zitting met gesloten deuren. Wij kunnen omtrent deze gesloten zitting mededeelen, dat iets, direct de vergunningen rakende, geen deel uitmaakt van de daar genomen besluiten, maar eene heel andere en veel belangrijker zaak de raad bijeenhield. Kerknieuws. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 16 Mei voorm. 10 uur. Ds. J. A. van Leeuwen. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 16 Mie voorm. 7 en 8£ uur Gelezen H. Missen; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers. R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 16 Mei Kerkelijke dienst te 7| en 10 uur. Men is thans druk bezig met het leg- Plaatselijk gen van een hulpspoor, vanaf de zanderij Nieuws. in het Kweekduin tot aan den Delft. Ook zijn reeds een klein model locomo tief en eenige wagens aangekomen, zoodat spoedig met het zandrijden een aanvang kan worden gemaakt. Blijkens achterstaande advertentie zal de opening van hotel Hartelust" dezer dagen plaats vinden. De heer J. van Breemaat, uit Bussum, heeft zich met de exploitatie van het hotel belast Gunnen we onzen aanstaanden plaatsgenoot het beste wat hem in zijn nieuwen werkkring toegewenscht kan worden. De veiling van gronden van de Erven Houtgraaf te Bloe- mendaal, gelegen over de volle lengte aan de Kleverlaan alhier, hebben in toeslag opgebracht: a. De combinatie der perceelan 1 9, aan den heer Draijer, makelaar te Amsterdam, als lasthebber van mevrouw Wilson van der Vlietf 56.471. b. De combinatie 10 tot en met 13, aan den heer Abraham Jac. Stoel te Haarlemf 13.260. Het Prinsessefeest in den Aerdenhout. Op initiatief van mevrouw Van RiemsdijkDe Bassecour en mevrouw Gleichmann en bekostigd door de gezamenlijke villabewoners van dit mooie stukje Bloemendaal, lieeft men hier Woensdagavond de geboorte van prinses Juliana feeste lijk herdacht. Wie hier naar toe gegaan is met de gedachte, er een pretje van den derden of vierden rang mee te zul len maken, zag reeds dadelijk bij 't binnenstappen van den Aerdenhout, dat hij wel wat te geringschattend had gedacht. Overal waren met kwistige hand versieringen aangebracht Bijna geen hek of afrastering, of slingers van groen en bloemen slingerden er zich bevallig omheen. Zelfs de strui ken en heesters waren behangen met lampions of andere verlichtingsmiddelen. Een groot aantal villa's was geïllumi neerd en versierd. Ilizonder onderscheidde zich in dit opzicht villa »Rijnegom" van Jhr. Van Riemsdijk. Behalve een 600 tal vetpotjes, minder prozaïsch gezegd illumineerglazen, di, de gazons en bloemperken afzetten, droegen ettelijke tien tallen lampions het hunne bij, om 't geheel een alleraar- digsten indruk te doen maken. Niet minder lof verdienden de verlichtingen der villa's van den Graaf Van Randwijk en den heer Gleichmann. Voortdurend rolden trams uit Haar lem aan, opgepropt met feestgangers. 't Hoofdpunt van het feestprogramma was de histo rische optocht, «De Roem van 20 eeuwen, hulde brengende aan Prinses Juliana." Omstreeks half 8 kwamen ze opzetten, de verschillende deelnemers aan dezen optocht en.... de zware wolken massa's uit het Z. W., die de heele feestdrukte dreigden te overplassen. Gelukkig bleef 't bij dreigen, hoewel 't nu en dan toch ernst scheen te worden. Weldra was het moderne villapark het terrein van een druk geloop van vertegen woordigers uit 20 eeuwen. Hier een kruisvaarder, ginds een kaninefaat, verderop een geharnaste ridder. te voet. Hier een maleiscbe, daar een japansche schoone in nationaal costuum. 8 uur en de stoet zet zich in beweging. Voorop een kranig troepje duitsche muzikanten, die hun marschen tot in de verste uithoeken van den Aerdenhout doen klinken. Groep 1 bestaat uit een Kaninefaat, gewapend met pijl en boog en knots, gehuld in beestovellen, (die hij heusch wel velen kon in den guren Meiavond) en vergezeld van 'zijn goudlokkige ega, dragende de jachtbuit van haar heer gemaal, bestaande uit een wit konijntje op wieletjes. Dit tweetal werd gevolgd door Bonifacius, in weerwil van zijn witte-grijsheid en den zwaren bisschopsstaf met opge- richten hoofde en veerkrachtigen stap loopende. Hierachter een groep, bestaande uit Willem II in het costuum van kruisvaarder, Eloris V en Witte van Heemstede. Dat Jacoba van Beieren tot vier maal toe een mannenhart heeft kunnen veroveren, verwondert hun niets, die de hooge vrouwe in haar lange sleepjapon Woensdagavond hebben zien voort stappen. Een groot contrast met den eenvoud van Jacoba vormde het rijke, weelderige kleed van Maria van Bourgondië, zich tenminste in dit opzicht een waardig kind van haar vader toonende. Lourens Koster was, op wat boekenwurmachtig voor komen na, een sprekend evenbeeld van zijn confrater op de Groote Markt De hoofdpersoon uit de vierde groep was Juliana van Stolberg, die 't in haar deftig zwart fluweelen kleed en haar witten hoofddoek nog niet aan te zien was, dat de zorgen en verdrietelijkheden des levens haar niet gespaard hebben. Wie van haar zoons de Groote Zwijger, wie de ünie-man en wie de verschillende andere «voor vrijheid en recht" gevallenen waren, we vermochten ze niet te onderkennen, hoewel hun portretten tamelijk wel bekend zijn. En zoo passeerden vervolgens Kenau Hasselaar, die er, in weerwil van haar langen piek, eer beminnelijk, dan vreesaanjagend uitzag, vervolgens de verschillende prinsen van Oranje, de schilders Frans Hals en Rembrandt enz. enz., allen in keurige costuums van kostbare stof, het een al fijner dan het andere. Nu was 't alleen maai jammer, dat er door het mee- loopende publiek en door het gemis aan voldoende politie toezicht van de afdeeling in 7 groepen niets terecht kwam, waardoor het zoo goed als onmogelijk werd, te kunnen zeggen «dat is die en dat is die." Met den besten wil van de wereld konden de weinige politieagenten hier geen orde in houden, zoodat op 't laatst troepjes hossend publiek de gecostumeerden totaal terugdrongen. Gedurende den optocht werd er hier en daar bengaalsch vuur ontstoken. Tweemaal werden de deelnemers door villabewoners ont haald. Na ontbinding van den optocht werd er nog een echt bal chainpètre gehouden bij de tramhalte en voerden b.v. Jacoba van Beieren en graaf Jan v. Nassau een 20ste eeuwsche dans uit. Bonifacius voerde een wilden dans uit met Lourens Koster, bij welke gelegenheid de eerste z'n baard verloor. Van baarden gesproken I Had men niet wat meer werk kunnen maken van de verschillende tooneel- hulpmiddelen, om de gelijkenis wat grooter te doen zijn? Alleen Bonifacius en Frans Hals waren in dit opzicht mannen der waarheid. Ongeveer 11 uur keerde Aerdenhout weer tot zijn lan delijke rust terug. Verloren. Een parapluie, een grijs foudraal van een fotographietoestel, een ceintuur, een damestaschje met inhoud, een gouden horloge een ceintuur, en een zilveren dames horloge. Gevonden. Een zilveren rozenkrans en een damesparapluie. Tegen A. G. K. te Haarlem is proces verbaal opgemaakt wegens het vervoeren van mest, met een wagen die zoo danig was geladen, dat een gedeelte van den mest op den weg terecht kwam. De werkman J. P. in dienst der gemeente had het ongeluk zich te vertillen bij het verleggen van slangen, van de pneumatische machine, tengevolge waarvan hij zijne ge wone werkzaamheden moest staken en zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Ingevolge gemeenteverordening zijn deze week alle kin deren uit gezinnen, waarin gevallen van mazelen, roode hond, besmettelijke bof e. a. voorkomen, van de openbt scholen in de gemeente Bloemendaal verwijderd. Sport. Bloemendaa 1B 1 a u w-W i t. Blauw-Wit, in naam de sterkste ve: eeniging van Amsterdam (immers, A F. C. de kampio der tweede klasse N. V B. werd door haar met 53 ri de Gouden-kruis-competitie geknikkerd) had verzocht teg Bloemendaal te spelen. Was bet misschien om revancl te nemen op de 32 nederlaag te Alkmaar tijdens de set- wedstrijden aldaar geleden Bloemendaal nam de toegeworpen handschoen op, en zoo was het Zondagmiddag op ons veld een kleurenpracht er schittering van belang. Bloemendaal is lang niet voltalligde keeper, v. Hoo" Houtgraaf en v. Riessen Jr. vonden het blijkbaar te wan zoodat de elftal-commissie het hard te verantwoorden ha! Het tweede kon niet meer dan één back plus één kalf-ba-,: opbrengen, dus moesten nog twee krachten elders geleei worden. De witjes vormden den volgenden driehoek: N. N., R. Kemper, W. v. Rietschoten, J. Velthoven J. Boskamp, L. v. d. Lucht, L. v. Kessel, L. Bochaerdt, C. Blankevoort, J. Roskam, G. v. Riessen. Het elftal van Blauw-Wit scheen zich te verpersoonlijken in één speler, den achterback. Zelden heb ik zoo'n spel gezien, en had Blöte, de oud-keeper van Volharding, in doel gestaan, dan was, wanneer deze back hem gezelschi zou houden, de geheele ruimte tusschen de palen gevu geweest. Ongeveer kwart over tweeën trapt Blankevoort af, dar B. W. den toss gewonnen heeft, en met wind mee speel' Niettegenstaande dat, is 't B. V. V., die den eersten aai val onderneemt. Onze voorhoede speelt keurig samen, en doet direct veel van zich verwachten. De beide wingmensche i extra in conditie, het binnen trio niet aan 't pingelen, flink o den bal zitten, dat was de totaal-indruk, en zoo is het de' geheelen wedstrijd gebleven. Ook de verdediging leverde goed werk, stevig, onvermoeid het was een lust de jongens te zien spelen. Doch ook de B. W.-voorhoede vertoonde mooi spel, man door te lang talmen voor goal gingen de kansjes verlorei want al waren de Amsterdammers over 't algemeen vei steviger, werden ze op 't laatste moment dikwijls opzij g zet door een Bloemendaler, hun daardoor de gelegenhei tot schieten ontnemende. Eens heeft de geheele voorhoede der B. V. V. keurt, opgebracht, zelfs de duizend-ponder is gepasseerd, als Blari kovoort niet zuiver genoeg schiet, en de keeper den ba wegstompt. Dan nog maar eens over, denkt ons quintet en het is nu Bochaerdt, die den doelverdediger geen schijntj van kans en Bloemendaal de leiding geeft. Nog enkele pittige aanvallen van B. W. die echter op niets uitloopen, dank zij onzen keeper, die een fraai scho even fraai hield, en het rust-signaal klinkt. Sinaasappels-geëet, kansjes bespreking, dool-getrap, en he begin-signaal klinkt. B. W doet alle moeite op te halen, Bloemendaal on haren voorsprong te vergrooten, waardoor de strijd nop spannender wordt dan voor half-time. Het is in deze periode dat v. d. Lucht op den voorgrond treedt door zijn eminen redden, hiermee den keeper het leven veraangenamende en verzoetende. Op eens een razend-snelle rush van Van Kessel, een voor zet volgt, echter is er geen hoofd of voet noodig het succe? te volmakende wind neemt den bal in zijn armen, en bezorgt hem veilig en wel in 't bovenhoekje; ziehier hei zuivere voorbeeld van een mislukte voorzet." De amsterdammers wenden alle pogingen aan, om te doel punten, maar zonder resultaten. Telkens zit de watervl ugge B. V. V. voorhoede voor 't vijandelijke doel, waar de keepei hoewel op een vreemde manier goed verdedigt. Een bal van rechts weg willende werken, loopt Blanke voort op den doelverdediger in, een activiteit, die veel mee. toegepast moest worden, daar de kans op doelpunten dac zeer groot is. Zoo ook nu. Onze middenvoor is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken, zooals de B.W.-keepe moest ondervinden. Netjes werd hem de bal ontfutseld, e in de goal gedeponeerd. Niet lang daarna wordt er «inrukken geblazen, en een geslagen B.W.- naast een zegevierend BVV.-elftal verlaat het veld. Bloemendaal heeft deze mooie overwinning ten volle vei - diend. Over alle liniën was zij sterker. Jammer, dat niet meer publiek den wedstrijd bijwoonde, want wat er wa heeft genoten. Maar het is wel re begrijpen, dat de anin, na zoo'n druk seizoen eenigszins begint te verminderen Langzaam, doch zeker moet het voetbalspel dan ook plaa! maken voor cricket, roeien, tennis en dergelijke zomerspelen tot September, als deze op hun beurt weer 't veld moeten ruimen voor 't nationale populaire spel, en het groot com petitierad zal draaien, en 't bruine monster weer zal rolbr over de hollandsche voetbalvelden. In de rotonde van het Museum van Kunst Uit an eie „geheid je Haarlem is a s. Zondag een hoogs gemeenten, belangrijke tentoonstelling geopend van Japan sche teekeningen en aquarellen, waaronder vooral op vall die van Hiroshige en Koriusai. Zondag is de toegang kosteloos. Bloembollenteelt. Bloembollenveilingen. Plaats. Datum MEI. Ten overstaan van Eeuigenburg Eenigenburg 's Gravenzande Heemstede Heemstede. Hillegom Katwijk a/Rijn.. 18 19 17 17 18 18 24 Deurwaarder G. S. Montfoort Notaris J. H. Wildervanck de Blécourt, Mr.C J.Boerlage en J. H.Wilderv Notaris K. Langeveld, G. D. du Rieu. Katwijk24,25 en 26 Katwijk24 Katwijk25 Onder directie van Soort: A. de Mooij Jr., Diverse: A. de Mooij Jr., Diversen H. Homan Zonen, Tulpen Ant.Roozen Zoon en C.J. en J.W. Roozen Hz. Tulpe de Blécourt Ant.Roozen Zoon en C.J. en J.W. Roozen Hz. Tulpen H. Homan Zonen, Hyacinthen. A.de Mooy Jr., H.Homan Zonen en Jac.van der Gugton. Hyac., Narcissen en Tulpe Katwijk, Lisserbroek Lisse Noordwijk. Noord wijk O gstgeest Rijnsberg.. Vogelenzang Vogelenzang 26 17 19 21 21 18 19 21 22 Notaris J. A. Overraeer, J. Tuymelaar, L A. T. Binnendijk, L. A. T. Binnendijk, Frijlinck, Deurwaarder P. H. van Thiel, Vogelenzang21 en 22 Not. C. H.Moens, M.Donker en G Warmond19 Frijlinck, H. Homan Zonen, A. de Mooij Jr., A. de Mooij Jr., A. de Mooij Jr., H. Bader, H, Homan Zonen, H Homan Zonen, C. J. L van der Meer, G. Lubbe Jr. enz., A. de Mooij Jr A. de Mooij Jr., A. de Mooij Jr., D Boerlage, J.J.d.Langen,B.Sluiter,firmaC.d.Ruijter Z., Hyacinth C. J. L. van der Meer, Tulpen en Narcissi- Hyac. Tulp en Na" Diversen. Diversen Diversen Tulpen, Nare. en crocusi- n Hyacinthén. Hyac. en Tulpen Hyac. en Tulpen Tulpen Tulpen en Narcissen Diversen Diversi ■-1' nor de Sneekei*Stoom erij Chem. Wasscl zeer gunstige condit jrste soort KIPPEN! WE, vermengd met MAïS ier H.L. f 4 VOEÏ ij,-, H.L. f4.50; LICHT V( en in den loop, verme .Hi WE, MAÏS, HAVER II. f 2.60; Vermengd TA HEM EEL per 100 K.( KROGGE per H.L f2.8 H ER per H L. f 2 70; Liel L per baal f2. 1 10 zakken gelijk, 10 e er. Alles met inbegrip vi ïtvangst van postwissel ng franco, rembours ni tvkundige en Makel Taxateur in Vaste G Assurantiën enz HAARLEM. Telefoon No. I1 ARCHITECTEN v/h P. 1)E NOB HAARLEV is het beste adres v maken en herstelh alle Metaalartikelen, L Moderateurlampen, nameuten, en

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 2