A. POTH. Srandstoffen. Depót GEBRS. PALTHE, Almelo GevestigdGroote Houtstraat 143, Haarlem. Agent: C. D. F. E. van den Berg. De £uxe-groo&bakkerij HepiJ, earKaiserorh |evert: Smakelijk brooD van uiïslnitenö prima kwaliteit. Haarlemsche Lawn-Tennis Club. MAIS0N ART ET MODES 1 J. H. KRUL Jr. Mevrouw F=Jb. Smits Zoon Een groote flink gehoornde BOK Piano's Orgels P. G. OTTER Kleeding naar maat A. BERTLING, Groote Houtstraat 99a, HAARLEM. Onroerende Goederen. Hypotheken. Brand-, Inbraak-, Levensverzekering. Wit JIIIUUÏEE'::; GEZ0NDHEIDS1ELK". Toilettes depuis fl 70.-. vraagt tarieflijst van de Stoom=, Wasch= en Strijkinrichting „3loemendaals begin'' BERICHT. P. G. Stoelman, Gronjéstr. 190A. Telefoon No. 1465. Dagelijks aan huis te ontbieden. Tegen H. D. te Hillegom is proces-verbaal opgemaakt wegens bet rijden met een rijwiel zonder licht en W. K. te Haarlem werd bekeurd wegens bet visschen met een schepnet, in eens anders vischwater, zonder daartoe ver gunning te hebben van den eigenaar of rechthebbende. Tegen J. C. B. te Haarlem en 4 anderen is proces-ver- baal opgemaakt wegens bet rijden met een rijwiel door het Bloemendaalsche bosch. J. de W., bekend wildstrooper, werd bekeui'd wegens het stellen van wildstrikken, terwijl de eveneens bekende wild- stroopers A. J. te Haarlem en P. Z. te Velsen bekeurd werden voor overtreding van art. 461 W. v. S. De Zandvoorter L. K. die te diep in het glaasje had o-ekeken, werd opgeborgen in het celletje te Overveen en is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. W. C. en W. J. K. beiden alhier, zijn bekeurd wegens het rijden met een niet verlicht rijwiel. Tegen H. J. W. van E. wonende te Haarlem, is proces verbaal opgemaakt wegens mishandeling en berooving. Donderdag j.l. hield de afdeeling Noord- I'olitie. Holland van den Alg. Ned. Politiebond haar 50ste vergadering in hotel »Jans" te Hilversum. Tegenwoordig waren 40 leden en de afge vaardigde der onder-afdeeling »Kennemerland" vertegenwoor digende 61 leden. De vergadering werd ten 12 ure geopend door den voorzitter, den heer J. C. van Leeuwen, oud-inspecteur van politie te Hilversum, die in welgekozen woorden het feit herdacht dat nu de 50ste vergadering gehouden werd. Spreker bracht daarbij in herinnering, dat ook uit de gemeente waar deze vergadering gehouden werd, indertijd de stoot is gegeven tot de oprichting van den Alg. Ned. Pol. Bond. waar deze afdeeling de sterkste van is. Spreker zeide, het op hoogen prijs te stellen en ver zekerde dat dit ook de geest van de vergadering was, dat de heeren De Koning en Stapel, commissarissen van politie resp. te Hilversum en te Hellevoetsluis, op deze vergadering tegenwoordig waren, wel een bewijs dat ook hun het welzijn van de politie ter harte ging. Na nog even stilgestaan te hebben bij den maatschap- pelijken vooruitgang van de politie in de laatste 50 jaren, verklaarde spreker de vergadering voor geopend. Punt 2. Voorlezing der notulen van de vorige vergadering werd niet noodig geacht, omdat elkeen van het verhandelde in het Bondsorgaan had kennis kunnen nemen. Punt 3. Ingekomen stukken. Voorlezing werd gedaan van een telegram van dank voor aangeboden gelukwenschen van H. M. de Koningin en een van Z. K. H. Prins Hendrik en een paar andere stukken, betreffende kennisgevingen van verhindering de vergadering te kunnen bijwonen en bedanken van het lid Couwenhoven. Punt 4. Jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek dat het aantal leden der afdeeling bedroeg 802 tegen 799 vorige jaar. Dat der donateurs 102 tegen 113 vorige jaar en der begunstigers 53 tegen 55 vorige jaar. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten in het afgeloopen jaar bedroegen f75,38 en dat der uitgaven f231,195 een nadeelig saldo dus van f 155,815. Op het spaarbankboekje is nog als saldo vorige dienstjaar f 1128,38, zoodat het saldo te goed bedraagt f972,566. De commissie benoemd tot nazien der rekening en ver antwoording verklaarde geen bemerkingen daartegen te hebben en werd de penningmeester op de meest eervolle wijze ge dechargeerd voor zijn gehouden beheer. Punt 5. Benoeming afgevaardigde en mede-afgevaardigde ter algemeene vergadering te houden te Maastricht werd als afgevaardigde gekozen met 39 stemmen de heer A. Lokerse, inspecteur van politie te Bloemendaal en tot mede-afge vaardigde de heer Frugte, gemeente-veldwachter te Haar lemmermeer, die beiden onder voorbehoud die benoeming aanvaarden. De behandeling van den beschrijvingsbrief der algemeene vergadering punt 6 der agenda leverde geen bijzondere be sprekingen op. Besloten werd de verschillende voorstellen te steunen en wat betreft het voorstel van de afd. Noord- Holland, om over te gaan tot uitbreiding van het orgaan werd besloten, voor te stellen dat het hoofdbestuur eene commissie zal benoemen, die zal onderzoeken op welke wijze enz. het orgaan te verbeteren is, wat de kosten zullen be dragen en waarvan te bestrijden, opdat die commissie daar van rapport zal doen en het hoofdbestuur een volgend jaar met een voorstel daaromtrent voor den dag kan komen. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen sloot de voor zitter met een woord van dank aan beide heeren commissarissen van politie voor hunne belangstelling, en aan de leden voor de gezellige wijze waarop een en ander was besproken de vergadering en maakte men zich gereed voor den rjjtoer. Met 5 rijtuigen werd een tocht gemaakt door de Hil- versumsche bosschen over Lage Vuursche, Prins Hendrik Oord naar Soestdijk, waar even werd verpoosd en werd de rijtoer voortgezet om en door Baarn (hierbij geleid door den heer Kots, hoofdagent van politie aldaar, vroeger te Bloemendaal; en van daar over Hooge Vuursche naar Hilversum, alwaar met een gemeenschappelijken maaltijd deze werkelijke feeste lijke dag werd besloten en keerden allen welvoldaan daarna naar hun respectieve standplaatsen terug. Op den 20sten Augustus e.k. zal vanwege de Neder- landsche Politie-vereeniging op het terrein Duindigt" nabij den Haag, de eerste jaarlijksche keuring gehouden worden van politiehonden in Nederland. De tentoonstelling der gekleurde repro- Uit andere ducties van verschillende weefsels, die gemeenten. in de rotonde van het museum van kunstnijverheid te Haarlem geopend is, blijft nog steeds de aandacht trekken; zij zullen derhalve nog eenigen tijd tentoongesteld blijven. Zondag is de toegang kosteloos. >De T u in b ou w-On d er 1 i n ge." Verzekering. In Boskoop is cp afdoende wijze ge bleken, dat »de Tuin bouw-Onderlinge" in eene groote behoefte voorziet. Maandag 26 Juli j.l. had de arbeider A. V., werkzaam bij den heer P. alhier, het ongeluk te water te geraken, en te verdrinken, nalatende eene weduwe en 6 kinderen. Hoe droevig het ongeval op zichzelf ook is, is het toch zeker eene troost voor de weduwe te weten, dat zij, nu »de Tuinbouw-Onderlinge" bestaat, als weduwe op dezelfde uitkeering kan rekenen als zij zou hebben ontvangen, wan neer haat- overleden man in de industrie werkzaam ware Voor hen, die om welke reden dan ook, tot heden ver zuimden hun personeel bij »de Tuinbouw-Onderlinge" tegen de gevolgen van bedrijfs-ongevallen te verzekeren, moge het bovenstaande eene aansporing zijn zoo spoedig mogelijk als lid toe te treden. Bij het behandelen van dit ongeval met doodelijken af loop bleek, dat de dikwijls geuite meeninger komen in den tuinbouw geen ongevallen voor, niet geheel met de waarheid overeenkomt. Sinds het in werking treden van »de Tuinbouw-Onderlinge" op 1 Juli j.l. hadden reeds 6 kleinere ongelukken plaats en het bovengenoemde, dat den dood tengevolge had. Een volk is de regeering waard die het heeft. l Geachte heer Redacteur. Oil er yeiail berichtje betreffende mijn ver- j trek uit Bloemendaal, opgenomen in het tl 6 ac 16. vorige nummer, blijkt opnieuw uw reeds vroeger betoonde belangstelling in het Beethovenhuisplan, Daarom doet het mij genoegen U te kunnen melden, dat de reden van mijn verhuizing naar Den Haag een andere is dan U veronderstelt. En het verheugt mij daaraan te kunnen toevoegen, dat juist in den laatsten tijd het plan een vasten vorm heeft gekregen door de oprichting van een vereeniging Bet lleethovenhuis," waarvan de reeds goedgekeurde statuten wel spoedig in de Staats-Courant zullen verschijnen. Mijn vertrek uit Bloemendaal beteekent dus evenmin dat het plan opgegeven is, als dat de idéé van Bloemendaal is losgemaakt. Integendeelwat het eerste betreft, denk ik mij in de eerstvolgende jaren, in de officiëele kwaliteit van pro pagandist der vereeniging, geheel aan de verwezenlijking van haar doel te wijden, terwijl ook in Den Haag het bloemen daalsche duinlandschap mij voor oogen blijft staan, als de voor het Beethovenhuis aangewezen omgeving. Met beleefden groet, Hoogachtend, Willem Hltscheniujijtf.r. Den Haag, 10 Augustus '09. Een wèlbestuurd huisgezin is een stuttende beer tegen den muur van het Staatsgebouw. uuc naai tcu het Hoogheemraadschap van de uitwaterende sluizen in nemerland en West-Friesland, ter Provinciale Griffie van rdholiand aanwezig, de bedoelde weg (het Heiloërdijkje) aangeteekend, zoodat moet worden aangenomen, dat hij ijds voor het openbaar verkeer openstond. Idem no. 61 bevat het besluit van Ged. Staten van Noord- ,nd van 30 Juni 1909 no. 107, houdende hernieuwde vast- ng van de lijst van gemeenten, bedoeld in artikel 1, derde Ier Drankwet, hierbij overwegende dat ingevolge ari. 17 der ikwet, opnieuw een lijst behoort te worden vastgesteld van ienten, waarin als hebbende geen bebouwde kom van meer 5000 inwoners, krachtens artikel 1, derde lid dier wet, het (Ie lid van dat artikel niet van toepassing is, voorzooveel ft den verkoop van sterken drank in het klein in eene het publiek toegankelijke lokaliteit, uitgezonderd dien in ogement alleen aan logeergastengezien de opgaaf der bevol- euz. enz., gezien art. 17 der Drankwet; besluiten „met kking van hun besluit, d.d. 9 November 1904, no. 39, nomen in het Provinciaal blad van 1904 onder nummer vast te stellen de navolgende lijst van gemeenten waar 'olge artikel 1, derde lid der Drankwet de onderscheiding verkoop van sterken drank in het klein, aangegeven in weede lid van dat artikel niet van toepassing is." deze lijst is ook de gemeente Bloemendaal opgenomen. Idem no. 62 bevat het besluit van Ged. Staten van Noord- ADVERTENTIËN. Wedstrijden op de Banen aan de Spanjaardslaan op Vrijdag, Zaterdag en Zondag 20—22 Augustus 1909. Nationale Kampioenschappen heeren Single en heeren Double en Internationale Handicap nummers. Sluiting der Inschrijvingen Dinsdag 17 Augustus bij den heer I). M. G. H. PUTMAN CRAMER, Nieuwe Gracht, Haarlem. Entrée voor toeschouwers per dag f 0.50, doorloopend f 1. Robes, Manteaux, Tailor-made Fourrures TeLlZSIL die U dan franco wordt toegezonden. #ww\/www% - Rijtuig- en - Wagenmaker, BLOEMENDAAL. Opgericht 1897. Vanaf heden speciaal ingericht voor alle mogelijke artikelen in Sierkurk enRustik werk. Bloemendaalsch Riet en Manden-Magazijn SCHOOLLAAN A 385. Bouwkundige en Makelaar, Taxateur in Yaste Goederen, -:- Assurantiën enz., HAARLEM. Telefoon No. 1631. met BOKKEWAGEN, HOOFDSTEL en TUIG te koop aan geboden. Te bevragen bij Mr. P. TIDEMAN, Bloemendaalsche Weg A 227 te Bloemendaal. Hotel „Hartenlust". Bloemendaal. Telefoon So. 1677. Ie Klas Hotel. Modernste comfort. Schoonste Herfst-, Winter en Voorj a ars verblijf. Vanaf 1 September gewoon pension voor verlengd verblijf tegen f 100.— p. persoon met zit- en slaapkamer en met dezelfde tafel als in den zomer. GROET HECK, HAARLEM. Ged. Oude Gracht 118, - Telefoon 1338. Speciale reparatie inrichting. Transporten door het geheele rijk. Groote Houtstraat 2 Haarlem. TEJLEFOOK 1500. OVERVEEN. Telef. 1617.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 3