A. POTH. Tel. 1070. v. Vcssera, beste meel en volle zoete me Piano's Orgels P. E. van der WERFF Co. van Tuinen en Parken. Planten decoraties. p. G. OTTER i J. H. KRUL Ir. 3randstoffc Belangrijke Mededeeling. Gezondheids Huis, Kleeding naar maat Kolfie> en thee handel Zijlstraat 47. ATTESTEN Barteljorisstraat 9, HAARLEM. Cronjéstr. 190A. H. ZWEERTS. Levert alle soorten bro§d firma C Doncker, it Aanleg en onderhoud it BLOEMENDAAL. INVULLINGSBILJET. FOTO- Nosokómos spel te zien, waardoor beide doelen in gevaar komen Na 10 minuten gespeeld te bebben, krijgt B.V.V. een kansje door een corner op 't vijandelijk doel. Roskam trapt den bal echter achter. Daarna brengen de Trekvogels den bal mooi op, maar Wessel stuit zijne vaart, geeft over aan Lof. Deze geeft een pracht voorzet, die door Roskam er over wordt gepild. Nu krijgt Bloemendaalsch achterhoede wat te doen en na 16 minuten spelens weet een Trekvogel een hoekschot lossen, waardoor de stand 10 wordt, ten voordeele van de trekvogels. Na den aftrap uit het midden, ziet men geen mooi spel. De B.V.V. voorhoede is niet op z'n qui vive. Stals laat aldoor eene mooie kans verloren gaan, omdat hij 't outlijntje niet ziet. Na een mooi opbrengen van de Trekvogels schiet de middenvoor op 't doel die door den keeper al vallende gehouden wordt. Daarna ver plaatst 't spel zich weer. De rechtsbuiten van de Trekvogels krijgt het aldoor te kwaad met D. Houtgraaff. Toch weet hij langs hem heen te komen en schiet over naar de rechts binnen. Bloemendaalsch keeper loopt echter uit en trapt weg, maar helaas tegen de knie van een Trekvogel, waar door de bal in 't net terug stuit. Stand dus 20. Even hierna blaast de scheidsrechter rust. Na de rust komen de Trekvogels goed op en weer doel punten ze. Stand 3 0. Maar Ko Stals, die in 't begin nogal bang was, wil zijn goeden naam handhaven en met een mooi schot maakt hij voor B V.V. den eersten goal. Toen komt Cor Blankevoort opzetten en maakt no 2. Nu is er geen houden meer aan voor de Trekvogels. Ze kunnen nu gerust Trekhonden ge- noemd worden, zoo zwoegen ze. Na eenige schote'n op B.V.V. s doel verhuist de bal en Roskam fokt de derde. Stand dus 3—3 gelijk Een groot gejuich van de zijde des publieks. Lang wordt, de stand aldus gehouden, totdat ein delijk Bloemendaalsch keeper voor de vierde maal bezwijkt, waardoor de Trekvogels de overhand hebben met 4—3. Geen van de 2 partijen weet nog te doelpunten. Toen de scheidsrechter dus »time" blies, verloor B.V.V. met 43 Een slecht begin voor B V.V. Maar den volgenden keer als a len weer present zijn zal 't wel beter gaan Daarvan ben ik overtuigd. Verder maak ik mijne complimenten aan de heerenL. v. Lugt en C. Cassee, die 't veld op zulk eene keurige wijze in orde brachten door *t plaatsen van een hekje, langs de outline Moge daar nu dikwijls veel publiek achter komen te staan. bchouwburg J answeg Tooneel. te Haarlem. In den Schouwburg wordt het seizoen geopend met het blijspel O.' die Luitenants, van Schnitzler en Kurt Kraats. Zooals wij ons eenige weken geleden hebben kunnen overtuigen, mag dit stuk een waar lachsucces ge noemd worden. Omtrent het nemen van abonnementskaarten voor de voorstellingen van de gezelschappen die dezen winter te Haarlem zullen spelen verwijzen wij naar de betreffende advertentie. Een volk is de regeering waard die het heeft. museum van kunstnijverheid te Lit andere ge- Haarlem werd gedurende de maand meenten. Augustus bezocht door 876 belangstel- lenden. De aan het museum verbonden boekerij was gedurende, deze maand gesloten doch werd t September wederom voor het publiek geopend. De nieuwe catalogus der boek- en plaatwerken is gereedgekomen en wordt verkrijgbaar gesteld voor wie van de boekerij oebruik wenschen te maken. In de aan het verbonden school voor kunstnijverheid werden de^ daglessen op I September hervat. Vrouwelijke en mannelijke leerlingen kunnen zich voor het volgen van <ien cursus alsnog laten inschrijven. Opstijging luchtballon in het Brongebouw. Morgen (Zondag) zal de ballon Juliana" in den middag een luchtvaart doen en opstijgen in den tuin van het Bron gebouw. Het vullen van den ballon begint ten 1 ure- de opstijging heeft ten 5 ure plaats. Gedurende de vulling za] de in zaal door den heer Pottum een kleine vliegmachine, een monoplane Blériot, tentoon- I gesteld worden. Varia. Met welwillende toestemming van den schrijver en gedachtig aan het goede spreekwoord: »beter laat dan nooit'" nemen wij eenige gedeelten op uit den .Jaarzang" 1909 aan de Broederschap van de Aloude Rhetorijkkamer te Haarlem bekend onder de zinspreuk »Trou moet Blycken" Factor Mr H. Ph. 't Hooft. Graaf Zeppelin is wel de man van het jaar I'ie nader steeds komt zijn illusie: Ken luchtschip te bouwen, zoo praktisch en goed Dat 'i varen kan zonder confusie. Opnieuw weer, geschokt door geen enkel e'ehec Begon hij zijn prachtigen tocht, Toegejuicht dour het enthousiaste publiek. Dat, den Riju lang', zijn schip gretig zocht; En torens eu tinnen en dak en balcon, Vol menschen tot hoog in de lucht, Die jubelden, juichten den luebtheld Ier eer Die langs voer in statige vlucht. De liiju stroomde siddrend naar 't lagere land, En zag reeds zijn scheepvaart verjaagd, Nu 't eerste luchtschip daar ver boven' hem voer Door geen ondiepte of klippen belaagd. Hij zag in de toekomst, zijn watergebied Door geen booten en schepen bevracht, Zag terug weer den tijd dat hij, droomende, slechts Aan Rijomx en Loveley dacht. Maar, Zeppelins tocht, zoo vol glorie 't begin. Liep af met een treurig debdcie. Toen hij daalde voor 'n luttel defect aan een schroef Gaf een storm een geweldig obstakel, En 't prachtige luchtschip, zoo kranig en fier, Lag neer als een vormlooze klont Van slangen en slaken, bullonslof en touw, Waar de luchlschipper troosteloos stond, Maar zijn landslieden, vaardig in 't offeren thans, Zij brachten een geldsom te zamen, Waarop nu graaf Zeppelin moedig begon Opnieuw weêr een plan te beramen. \Vie trachten maar steeds niet bereiken, t Zijn de vrienden der Velsensche brug. Nog immer slabakt daar het pontje t Kanaal over, heen en terug, c Is een feit, dat bij, zegt de minister, Steeds het oog op de pont houdt gericht. Men spreekt van een plan voor een brug zelfs Maar 'k geloof het niet voor hij er ligt Ten zuiden van de slad rijst statig naar den hooge Het dicht en zwaar geboomt, een lust voor aller oogen, Aan Haarlems groenen Hout, dien parel aan zijn kroon, Die voor deu stillen wandlaar spreidt zijn pracht ten toon Daar op het groene gras in druk bedrijvig woelen Springt jolig vol gerucht het kleine volkje rond, Dn vecht, ravot en holt en draaifi in bont krioelen Met kleuren op de wang, echt blozend en gezond. Daar in den breeden Dreef, in schaduw van de boomen, Irekt 's Zondags, drom na drom, verheugd naar 't koele woud, Om kozend, babblend, lachend, vrijend, zonder schroomen Den vrijen dag te vieren in deu ouden Hout Daar loopt de burgerij in haar paasclibeste kleeren De hooge hoed versiert de Zondagsvrije heeren, Notaablen stappen voort, met stijvig plooigezicht En redeneeren druk v«n zaken vol gewicht, Van 'i hoog belastinggeld, het klimmend percentage, Dat elk jaar liooger wordt, tot algemeene rage, De vrouwen drenllen daar. (laat ik het .zweven" noemen Als hulde aan 'l schoon geslacht) hun brave ega's voor. Besprekend wie zich op den grootsten hoed beroemen, Gaan ze in bedrijvgen kout de schelpenpaden door. Een der foto's van de Fotografieën-Tentoonstelling, gehouden in villa ..Erica, van 1522 November 1908. Winter iti de Kortelaan. IGN. BlSPINCK. HAARLEM. Van af 24 Juli 1909: Rente Depöt, 1 dag opz 1 pet. 10 dagen IJ „I maand 2 6 maanden 3 n „1 jaar 4 SAFE-DEPOSIT. Verhuring van Loketten (nieuwste en veiligste constructie) met trom mels in de volkomen brand- en in- braakvrije ondergrondsche kluis. Tevens gelegenheid voor tijdelijke bewaargeving van effecten en kost baarbeden. Billijke voorwaarden. Kantooruren waarop tevens toegang tot de kluis 9 3 en 6—8. Des Zaterdags 9 3, op beursvacan- tiedagen 9—12. aa banden met en zonder veer en met wonder Pelotten, die voiatreni mm Gezondheids-Corsetten in alle soorten. Bustehouders, Busteruimers, Rechthouders, Elastieke Kou sen 5.per paar, Koortsmeters, gecontroleerd, 70 Cent. Alles 50 percent goedkooper dan bij eenig ander bestaand adres.WÊ Zusters, Verpleegsters, Diaconen genieten apart alleen door aanbeveling nog 15 procent. Paskamers voor Dames en Heeren. Achtend, Directie van het GROET HECK, HAARLEM. Ged. Oude Gracht 118, - Telefoon 1338. Speciale reparatie inrichting. Transporten door het geheele rijk. <33 IllffT' Bouwkundige en Makelaar, -:- Taxateur in Vaste Goederen, Assurantiën enz., -: HAARLEM. Telefoon No. 1631. Een sigaartje na den eten Dat moet toch zoo lekker zijn, Wil U bet merk daarvan weten, Luistert even dan na mij(n) Daarvoor is NAPOLEON de siijaai En met 5 ets. is U bij mij klaar. Kistjes van 50 stuks. Agent van Jan Zweerts, Sigaro. fabriek, Amsterdam. 3(leverparkweg 10. vervaardigd van het r L. De ondergeteekende (naam) wenscht zich te abonneeren op „Het BloBmBndaalsGh Weekblad" 1.25 per half jaar. Onderteekening) Dit 8vpuit te knippen en te zenden: Ged. Oude Gracht 65, Haarlem. firoote Houtstraat 2 - Haarlem. TELEFOOIÜ 1500. HAARLEM. Telefoon 156. artikelen. Kruisstraat 41 - Telepli. 744. - Het Adresbureau van te HAARLEM, (Ziekenverpleging), IS VERPLAATST van Mevrouw VOLKERCOERT, Staten-Bolwerk 10, naar Mejuffrouw VAN DER CHIJS, Kenaupark 1. OVERVEEN. Telef. 1617. KONINGSTRAAT 37a, HAARLEM. Men wordt bekend gemaakt dat op de bovenge noemde School o m. gelegenheid wordt gegeven de volgende talen spoedig en gemakkelijk te leeren- ITALIAANSCH. SPAANSCH. MALEIS Deze lessen worden uitsluitend gegeven door leeraren uit de betreffende landen, en ieder leeraar onder wijst slechts zijne moedertaal. van Leerlingen onzer Berlitz School. Graaf van Limburg Stirum betuigt bierbij zijne GROOTF. TEVREDENHEID over de SPAANSCHE lessen: „Na 2t lessen geno men te hebben, heb ik geene groote moeilijkheden met de Spaans :hc taal en kan dus gerust deze Berlitz School ten sterkste aanbevelen. VAN EEN BEROEMDEN ZANGER. Vergun mij U mede te deelen, dat ik zeer tevreden ben mei het aan mij gegeven onderwijs in de Italiaanscbe taal. Uw dw. dn., (9et-) J- M. ORELIO Leerlingen die gaarne deze lessen wenschen te volgen, worden beleefd verzocht zich spoedig: op te g;even aan de Directie der Berlitz School. Uitsluitend Koningstraat 37a"""', Haarlem. Lessen kunnen ook aan huis gegeven worden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 6