osram- Osram- Osram- Lampen Lampen Lampen lampen VILLA'8 3 J. v. VESSEM, - Kieverparkwe j 10. - Boter-Paaschbrood. Osram- Osram- Osram- Osram- Osram- Lampen Lampen van 3-5 uur. Ch. F. WIEGANT, n=n Lampen Lampen Lampen Lampen Lampen HERINGA WUTHRICH, Haarlem e Adres makelaar A. 0VERAKKER JJ.SCIIUTEI N. V. Bronwaterfabriek „Holland" A'dam. Projectie lantaarns en benoodigdheden. Dir. WILH. SCHREIJ &C°. c. Osram- Osram Osram - Osram e e W O I Lampen m e 3 ff SB te huur of te koop, Woning-Bureau „Rusthoek". Haarlemsche- Incassobank. Ged. Oude Gracht 39. PIANOHANDEL tjekr. met 56 eerste prijzen FOT0- in Bloemendaal bij J. J. WINDTHORST GROOTE HOUTSTRAAT 3a. Levert voor de Feestdagen: Gemeentebestuur, t Solser en Hesse. 't Was te denken dat deze heeren den draak zouden gaan steken met Rostands jongste tooneelvrueht, het zoo ver schillend beoordeelde Chantecler. Behalve dit hebben de heeren nog heel wat meer op hun programma staan om den lever te doen schudden. Het laat zich aanzien, dat de schouwburg a.s. Maandagavond uitverkocht zal zijnwie dus van Chan tecler a la SolserHesse wil genieten, zij derhalve indachtig zich tijdig van plaats te voorzien. Ghetto. Donderdag komt do Nederlaudsche Tooneelvereeniging met het bekende stuk van Heyermans, Ghetto, 't Is de 218de opvoering. De Julianade. Landspel (in verzen) Boek- door W. H. Kirbergen (Fabiës). beoordeeling. Prijs 30 cent. Apeldoorn, J. H. Steghgers H.Jzn. De Julianade is een werk in verzen gemaakt. Een aantal historische figuren, Constantijn Huygens, diens echtgenoote, de leden van den Muiderkriug, Rembrandt, Ostade, Jan Steen en Ruysdael brengen een bezoek aan het buitenver blijf van Huygens, „Hofwijck", nabij Den Haag, om een nieuw schilderij van Rembrandt te bezichtigen, voorstellende Prinses Juliana, gezeten in een paarlemoeren schelp, aan den voet van den Oranjeboom met den Rijn als achtergrond, terwijl medaillons met portretten van Willem den Zwijger, Prins Maurits, Frederik Hendrik en Juliana van Stolberg in de lijst gevat zijn. De gasten zijn opgetogen en Huygens zwaait in schoone strophen den schildervorst zijn bewondering voor diens kunstwerk toe. Ook komen zangen in deze Julianade voor gewijd aan de schoonheid der natuur, aan de vogels, bloemen en 't groene woud, min of meer herinnerend aan de cantate Tulipa, indertijd onder leiding van den heer E. A. Cats, die er zulke bekoorlijke muziek voor geschreven heeft, te Haarlem opgevoerd. Het Landspel" zit vol melodieuse en lieve verzen. Er komt gelukkig geen mal woordengepruts in voor, waarachter zoo menigmaal onmacht verborgen zit, maar in alles is een natuurlijke eenvoud door Fabiës betracht, waardoor het niet te groote werk onafgebroken kan worden ge lezen. Het is, dunkt mij, zeer geschikt om op muziek gezet te worden en onze nederlandsche componisten, die zoo dikwijls de hand uitstrekken naar vogels van vreemde pluimage, vinden hier een libretto als het ware voor hen geknipt om er een allerliefste cantate van te maken, en, dit wilde ik er terloops nog even aan toevoegen, dat, als een onzer componisten er muziek bij maakt van dezelfde eenvoudige en lieve schoonheid als de verzen zijn, het geen twijfel lijdt of van het geheel kan een sterke en blijvende bekoring uitgaan. Allo, wie spant er zich voor? We hebben te Bloemendaal en Haarlem genoeg componisten die dit kunnen. Mag bet nog eens zoover komen, dat een opvoering van Fabiës' jongste pennevrucht plaats vindt, dan zou ik echter in overweging geven het Tooropiaansch gedoe in dit milieu weg te laten. Dit lijkt me in disharmonie met de figuren der hoofdpersonen. De »Nebulor" van het Instituut- Uit andere Schiep. Gemeenten. De heer W. Schreij, Ged. Oudegracht 39, te Haarlem, verzoek ons het volgende over de rNebulor" te plaatsen. De i>Nebulor" is een aan zijn inrichting verbonden inhal- latie apparaat, waardoor alle voor de behandeling der adem halingsorganen en longen in aanmerking komende medicijnen in gasvorrnigen toestand door inademing direct aan de plaats waar de ziekte zich bevindt, kunnen toegepast worden. Deze oplossing der medicijnen geschiedt koud en is met de lucht zoo innig verbonden, dat zij met deze tegelijk ingeademd wordt, om, evenals ingezogen rook eener sigaar, met den gebruikten adem weder den mond uit te gaan. Dan heeft het geneesmiddel intusschen zijn werking op de zieke plaats kunnen verrichten. De eigenschappen van de »Nebulor" zijn, zoo lezen we in eene door den heer Schreij uitgegeven beschrijving van dit apparaat, van principieele waarde voor de inhallatie- behandeling die in den laatsten tijd in geneeskundige krin gen slechts daarom niet algemeen toegepast werd, omdat men met de tot hiertoe bestaande apparaten nooit een vol komen bevredigende, werkelijke inhallatie verkrijgen kon, daar de aangewende medicijnen nooit aan de plaats dei- ziekte in de longen zelf gebracht konden worden. De inhal latie met de »Nebulor" waarborgt echter de volstrekt zekere en vertrouwbare toepassing der medicijnen direct aan de plaats van het ziekteproces en daarmede het meest intensieve nut van het geneesmiddel." Deze inhallatie, in de beroemdste sanatoria voor long lijders in de grootste duitsche badplaatsen als Ems, Lippspring, Wiesbaden, enz. gedurende de laatste jaren met succes aan gewend, wordt nu ook in het gezonde en heerlijk gelegen Haarlem, waar goede pensions voor billijken prijs te ver krijgen zijn, en waar bekwame artsen zijn gevestigd, als specialiteit toegepast. De medicijnen worden uit een voor de »Nebulor" ver vaardigde receptenlijst door den huisarts van den zieke voorgeschreven en de heer Schreij stelt het immer op hoogen prijs wanneer de medicus het inhallatie proces bij zijn patiënt persoonlijk volgt Ook de vibro massages die aan zijn inrich ting naar hij mededeelt met goed gevolg worden toegepast, onder verantwoordelijkheid van den medicus der inrichting kunnen in tegenwoordigheid van den huisdokter van den patiënt worden aangewend, Ten slotte laten we hier een recept uit bovengenoemde receptenlijst volgen als proeve van medicijn-toepassing: 01. cassiae cinnam0,092 Nebulat No. 7. j Menthol Camphor3,1)84 Cocain. mur0.5u0 Mezico. O Cacao rasp. 5,0, Toluol. 10,0 Paraffin, liq. 85,0 Halsschmerzen, heft'ge Erkaltungen undEntzündun- gen der oberen Luftwege. In de j.l. Dinsdag gehouden jaarlijksche algemeens ver gadering der afdeeling Haarlem en omstreken der Ver- eeniging tot opvoeding van halfverweesde, verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin werd het aftredend bestuurslid de heer S. K. Sybrandi herkozen en als nieuw lid van het bestuur gekozen mr. D. N. Andreae. Uit de rekening en verantwoording van den penning meester bleek dat de afdeeling thans telt 16 leden-bescher mers (contributie f 10.103 leden (contributie f 2.50) en 41 begunstigers (contributie f 1. De kinderen vanwege de afdeeling zelve verpleegd gaven reden tot tevredenheid. De voor rekening van zuster-afdee- lingen in deze omgeving verpleegde en onder toezicht der haarlemsche afdeeling geplaatste kinderen geven eenige meer dere zorg. De afdeeling verwacht dit jaar ook haar werk kring tot enkele voogdij-kinderen te zullen kunnen uit strekken. De verwachting van toetreding van meerdere leden werd uitgesproken, waartoe een propaganda-geschrift werd saamgesteld. Wij bevelen deze nuttige vereeniging gaarne aan. Men kan zich als lid aangeven bij den secretaris den heer J. A. C. Suringar, Nieuwe Gracht 11, te Haarlem. Door omstandigheden moest de voordracht met lichtbeelden over „Typen van Oud-Nederlandsche Schilderkunst", die op 23 Maart door prof. dr. W. Martin, directeur van het Maurits- huis te 's Gravenhage, vanwege het museum van kunstnijver heid te Haarlem zou gehouden worden, voorloopig worden uitgesteld. De datum, waarop zij thans zal plaats hebben, zal nader worden bekend gemaakt. Verzekeringsgeliefhebber. Zonder verant- Bloemendaal, 22/3 1910. Woordelijkheid Mijnheer de Redacteur, 4v jaargang. der Eedactie. Dit nadert nu toch de onwelvoegelijk- heid. Ds Van Leeuwen duidt mij euvel dat ik mijn naam verzwijg. En als ik dien noem met mijn qualiteit er bij, bezondigt hij zich aan een insinuatie, te holler, nadat ik zoo duidelijk had gezegd, dat levensverzeke ringmaatschappijen geen posten begieren als door zijn U.B.O. vergaard. Ik zou niet gaarne zeggen, dat eenige waarschuwing van ds. Van Leeuwen tegen een dwaling van eenige kerkleer moest worden gewantrouwd, omdat hij in dienst is van eenig kerkgenootschap. Ongeveer dezelfde vrijheid veroor looft Zijnweleerwaarde zich wel. Maar argumenteeren doet hij niet. Of ik wel of niet iets afweet van den werkkring van den C. N. W., doet ter zake niets af. Ik heb beweerd, dat U. B. O. op absoluut foutieven grondslag berust. Dat is bevestigd door De Verzekeringsbode en door de Mentor en ik had nog uit dit laatste blad kunnen citeeren, dat 't U. B. O. »te eenen male ontbreekt aan goed doorzicht in het fundamenteels der levensverzekering". Laat nu U. B. O. aantoonen, dat de verzekeringspers en ik het mis hebben. Dat is 'n antwoord. Maar zich met drie of vier nietszeggende regels van de zaak afmaken, dat is een uit vlucht, om niet te zeggen vlucht. Op u, Mijnheer de Redacteur, doe ik een beroep om vele Bloemendalers te behoeden voor schade. Van uwe zijde zal 'n waarschuwing dan toch wel niet verdacht zijn. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend Uw dw., F. A. L. Lang. Wegens plaatsgebrek moesten eenige artikelen, wier op name verwacht werd, blijven liggen. Bi c C6 (0 05 .a E L. O Osram Lampen ki O CD (li 73 ■3 Tel. 1765. zoowel Tel. 1765. Gemeubileerd als ongemeubileerd in hoog Bloemen daal en Santpoort. HAARLEM. Van af 20 October 1909: Rente Depót, 1 dug opz 2 pet. .0 dagen ü«/4 1 maand 21/, 6 maanden 3 1 jaar 4 SAFE» DEPOSIT. Verhuring van Loketten (nieuwste en veiligste constructie) met trom mels in de volkomen brand- en in- braakvrije ondergrondsche kluis. Tevens gelegenheid voor tijdelijke bewaargeving van effecten -en kost baarheden. Billijke voorwaarden. Kantooruren waarop tevens toegang tot de kluis 9-3 en 6—8. Des Zaterdags 9 3, op beursvacan- tiedagen 9 12. \j\jiv uai uiiuui'iycii. vnr: - anc nuu p hebben opjreyeven. wenden zich voor een speciale behandeling tot bet instituut HAARLEM. Behandeling door gecombineerde lucht en Vibratie-massage, electrische kleurlicht-bestraling en Inhallat'e naar de nieuwste methode voor Longasthma, Keelontsteking, Bronchitis, enz. Huisarts kan altijd toezicht uitoefenen. Spreekuur van den arts OPGERICHT 1854. Groote Houtstr. 153 - Haarlem. TELEFOON 021. Vertegenwoordiger en Agentuur van: Perzina, Thurmer, Rêmhildt, Knauss, enz. Piano's te huur. Verkrijgbaar te Bloemendaal bij J. WINDTHORST, J P STAAL en P. RUTTE, a 80 cent per flacon. Inhoud 7. kilo eerste rang zuivere natuurhonig. artikelen. Kruisstraat 41 - Tclepli. 744. - Kunstmatige Apenta.. 18'ct. Frans Jozef B.W.18'ct, Drachenquelle II Vichy25 Emser15 VictoriaII Fachingen15 Wildungen 25 AI.I.ES PER I.ITERSCHROEFFI.ES<'H. Verkrijgbaar bij D. L. KEUR, Apotheker, Zijlstraat 73, Tel. 4481 ZWARTSERS MAGAZIJN VAN FOTOARTIKELEN TELEFOON INTERC. 735. HAARLEM. Mededeeli Het auteurs reel Bij dit numme Agenda. Zaterdag 2, Zondai Kroon. Bioscoop 2 uur. Mutinee. Zondag 3 April, 1—4 Zondag 3 April, 8 uu van het Bioscope 168ste. Blijspel. Maandag 4 April, i Het Tooueei. Dii stelling.) De t-arlne Dinsdag 5 April, 8 van dr. Ch. F. Hi de Oprechte Haar te van de oud-Neder Dinsdag 5 April, 8 Tuberculose te H ring in het Consu Donderdag 7 April, ging. Conceit m Berlijn. Aan de Botterdam. Donderdag 7 April, Ver. „Het Nederla ling.) Prinses Lizzi Vrijdag 8 April, 8 Operette-Ensemble Operette. BLOEME Voortzetting der eeist Eiken dag geope dag 6 April. Mi dagen 25 cent. HAARLEM. Zondag (Utrecht) (terrein Dinsdag 5 April. Ge burgwal. 7 uur. J Woensdag 6 April, Het 3de vervolg het volgend nummer. e met den burgemeester Na lezing en goed! gedaan van een proce vanger door B. en W Onder de mgeknmu de Binnen/aiidsche Exp den termijn van inzenc van voorwaarden opf een nieuw bouw- en gezegde verklaring al was geboekt. Overtel geleerden raadsman 1 een geheel nieuw be verlangen der maatsi daartoe geen termen de bebouwing dier te licht zou men latei- met gegevens van de houden. Het volgende ingek namens mevrouw Vi gezonden in zake de watertoren te kiezen Koningshof gewenscht gebouwen van at ziji van stoom, de voor plaats voor het legg blijven jagen op bet t lijk houden van het dien aard. Dit scbiijven ging Door den heer Koe keuring van een pis café 't Roomhuis, dit s Zonder beraadslagin sloten aan de hoofden herhatingsonderwijs 2 een leergang van jon; Tot onderwijzers ei Bloemendaal werden l Woerden en D. A. M. M. Bussetnaker Haarlem. l'e heer C. J. Roo gezindheid door aan c van kon zijn, dat alle

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 8