secretaris, heeft thans een opwekking tot toetreden rondge zonden. De minimum jaarlijksche contributie is voor begunstigers bepaald op f7.50, die voor leden op f 0.50. Ben ieder is echter vrij in het bepalen van het bedrag zijner contributie, mits op niet minder dan de genoemde sommen. Voor de Paaschdagen hadden we een Sport. uitgebreid programma. Doch door ver schillende omstandigheden werden slechts 3 wedstrijden gespeeld. Thor speelde met. B.V.V. Ill gelijk n.l. 33, hoewel enkele krachten van 't 1ste en 2de elftal bij 't derde waren gevoegd, om te versterken. S. D. O. bleek een veel te zwakkere club te zijn voor de onze Ze giDgen tenminste met een 9 0 nederlaag weer naar huis terug. R.A.P. II telegrafeerde af en evenzoo ging 't met Vitesse, Den 2en Paaschdag werd hier toch nog een wedstrijd gespeeld en wel tegen H.V.V. uit Haarlem, kam pioen N.-H. V. B. Ofschoon wij een zeer zwak elftal in 't veld brachten, slaagden de onzen er toch nog in gelijk te spelen, 2 2 werd hier de eindstand. En nu de promotie van 't tweede. Alle lof aan de spelers van 't tweede voor hun kranig spelOp 't droge, maar hobbelige veld van Prinses Juliana werd om 2 uur begonnen. Bloemendaal II speelde eerst met de zon in 't gezicht. Na aftrap kwam Hercules reeds dadelijk geweldig opzetten, maar 't stel backs van de onzen was present en zoo werd 't spel een beetje verplaatst. Bloemendaal II scoorde eerst met een vrij gelukkig schot van H. v. d. Berg. Dadelijk daarop is de stand 1 1, toen een voorzet van rechts werd gegeven en Luursema den bal tegen wilde houden, maar helaas op z'n voet sprong en zoo in B.V.V.'s doel ging. De bal is intusschen half leeggeloopen en moet er pauze gehouden worden, voor 't oppompen. Vóór de rust slaagde Post er nog in den bal langs Hercules-keeper te jagen. Na de rust is de stand 31 gauw verkregen. Maar toen was 't uit met de Bloemendaal voorhoede, en de achterhoede werkte aan één stuk hard door. Toch hield zij geen stand tegen de voorhoede van Hercules en de stand 32 is gauw gemaakt. Door hard werken van Bloemendaal werd deze stand behouden en zijn zij zoo dus in de 2e klasse H. V. B. gekomen. Volgend versje geeft een niet onaardig kijkje op 't geheele speelseisoen van B.V.V. II. ODE AAN DE KAMPIOENEN Gezongen door „Indisch Bloed". Wijze: Hali-halo enz. B.V V II is kampioeD hali-halo Hij liep dan als een generaal. Daar kan 't Prinsesje D niets aan doen Met z'n duimen in z'n vest van paal [hali-halo. [tot paal. We speelden forsch. maar met fatsoen Hij schreeuwde: ..B.V.V, houd vast En daarom zijn we kampioen En waag des noo is je ribbekast Hali-halo, hali-halo, (bis) Hali-halo, hali-halo, (bisi. Nu zyn we in de tweede klas, B.V V. II is in z'n sas Verleden jaar, 't was een schandaal, Verloren we de matches allemaal: Hali-halo. hali-ha o, this). De laatste wedstrijd die was zwaar: Maar 't elftal was van van zessen klaar; Tegen Hercules II. m'n goeie man, We hakten ze lekker in de pan! Hali-halo. hali-halo, (bis). Men woord van hu'de en van dank, Aan Oome Toon die leuke kwant, Kr was geen match of trapperij Of Oome Toon die was er bij. Hali-halo, hali-halo, (bis». Het elftal kwam daardoor in vuur. 't speelde tactisch en secuur. Rang! daar trilde 't vijand'lijk net Lieve tijd. dat gaf een pret! Hali-halo, hali-halo, (bis). Veertien maal verscheen 't in 't veld: 't Resultaat zij hier verteld: tt e verloren niets, slechts eens gelijk Anders telkens twee puntjes rijk, Hali-halo, hali-halo, (bis). Lev de geheele B V v,, Heel Bloemendaal zing dat met, ons [mee! Het voetbal brengt zooveel pleister, En geeft ook drommels veel vertier, Hali halo. hali-halo, ibis). iHiermede wordt de V V. Prinses Juliana bedoeld. Voorjaarsvergadering Plaatselijk der Afd. Bloemendaal van het Nieuws. „Witte Kruis." Bij de opening gaf de voorzitter, dr. D. Bakker, zijn leedwezen te kennen over de geringe op komst. Slecht 9 leden hadden de presentielijst geteekend. De notulen van de laatste vergadering werden gelezen en goed gekeurd, ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de ver- eeniging, dank zij de propaganda van den penningmeester, thans ruim 200 leden telt, dat zij steeds met vrucht werk zaam is blijkens het groote succes harer wijkverpleging, het vrij veelvuldig gebruik harer desinfectie-oven en van haar verplegingsmateriaal, het gereed houden harer barak, om van kleinere zaken niet te spreken. In het afgeloopen jaar werd de heer N. Eouwens als bestuurslid vervangen door den heer A. IJzerman, als penningmeester door den heer F. v. Twisk. Deze laatste deed rekening en verantwoording over 1909 sluitende met een batig saldo van f 50. Met het oog echter op dit kleine batig saldo, wellicht van toevallige baten afhankelijk, werd op zijn voorstel het bestuur ge machtigd de financieele maatregelen te kunnen nemen welke het noodig mocht achten. De heer C. L. de Fouw bracht als afgevaardigde verslag uit over de laatste algemeene vergadering te Amsterdam. Naar aanleiding van het verslag der commissie voor wijkverpleging deelde de voorzitter mede dat met den len Mei aanst. zuster Troullart HansenWolkers wegens vertrek naar Amsterdam aftreedt, als wijkverpleegster. 71/2 jaar was zij als zoodanig met vrucht werkzaam en zeker sprak de voor zitter niet alleen namens de vergadering maar ook namens de geheele gemeente, toen hij in diepgevoelde en welge kozen bewoordingen de vertrekkende zuster hartelijk dank toebracht, voor hetgeen zij indertijd gedaan heeft. Als baar opvolgster is benoemd zuster Dijkstra, thans hoofdverpleeg ster in het St. Elisabeth's gasthuis te Haarlem, die zich ten huize van den heer W. Jansen, te Overveen zal vestigen. Besloten werd subsidie aan te vragen ten behoeve van verplegingsmateriaal. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering na rondvraag door den voorzitter gesloten. V olksweer baar hei d." Den 2en Paaschdag had bovengenoemde vereeniging eene groote velddienstoefening .georganiseerd tusschen ütrecht en Amersfoort. Aan den oproep hadden vele afdeelingen gehoor gegeven, waaronder ook de afdeelingen Haarlem en Bloemen daal, zoodat het geheel bestond uit, ongeveer 600 man. Als leider der oefening trad op de kapitein van den generalen staf, W. E. van Dam van IJsselt. De veronderstelling was dat de stad Utrecht zich bevond in handen van den vijand, vandaar dat het voor deze van groot belang was, in het bezit te blijven van het pompstation der waterleiding. Aan de helft der weerbaarheid-mannen was dan de taak opgedragen, deze tegen vijandelijke aan vallen te verdedigen. Deze verdediging was de west-partij en stond onder commando van den te-luit. H. C. van der Bijl De sector werd begrensd door de spoorlijn Amers foortSoesterberg en de straatweg welke loopt van het station Soesterberg naar de Stompert. Daar deze sector gezuiverd was van - geregelde troepen had de comman dant niet anders te vreezen dan par tijgangers. Deze partijgangers nu vormden de oost partij en stonden onder commando van den le-luit. J. Mate man. Zij weiden in tweeën gesplitst, de eene helft zou een aan val doen uit de westelijke richting de andere deed het uit de ooste lijke richting, deze laatste stond on der leiding van ser- gant-majoor E. E. De Jong, van de afd. Haarlem. Het duurde niet heel lang of men had voeling met den vijand en tevens met boete van ƒ3, sub. 2 dagen hechtenis. Uitspraak Woensdag 6 Apri e.k. Gevonden: een ijzeren stoof, een handmof en een paar handschoenen, een portemonaie, een notitieboekje waarin ansichtkaart Bloemententoonstelling, terug te bekomen politie bureau Overveen. Verloren: een oliebakje van een motorrijtuig. onze eigen DE HEER G. KOK EN M EJ G. HUISMAN. afdeeling, die de aanval uit het Westen zou doen. Daar lagen beide partijen tegenover elkaar, beiden in een uitgestrekte tirailleurlinie. Van beide zijden werd een krachtig vuur geopend, tot dat de uiterste rechtervleugel der oost partij een uitval deed, onder aanvoering van den korporaal Van Kessel, welke de tegenpartij op dat punt de aandacht deed vestigen en een kleine troepenverplaatsing teweeg bracht, waarvan de sergant-majoor De Jong gebruikt maakte, een patrouille met springnjateriaal ongemerkt door de vijan delijke linie heen te zenden, teneinde het pompstation te vernietigen. Dit geschiedde later ook nog eens, van de meer westelijke zijde en zoo was de vijand verschalkt en daarna nam de oefening spoedig een einde. Hierna hield de leider een bespreking waarin het'optreden der afdeelingen Haarlem en Bloemendaal welke deze gewichtige opdracht zoo netjes wisten te vervullen hoog geroemd werd. Hierna stelden de verschillende afdeelingen zich op met twee muziekkorpsen om een propagandatocht te houden door de stad Amersfoort, welke zeer goed slaagde en te ongeveer half 7 was ge ëindigd. Daarna werd een telegram verzonden aan H. M. de Koningin, waarin H. M. door de leden van Volksweer baarheid hulde werd betuigd en hierna behoorde deze wel geslaagde oefening- tot het verleder, en verspreidden de Weerbaarheids-menschen zich door de stad, om later in den avond naar hunne woonplaatsen terug te keeren met hel besef, weder een steentje te hebben bijgedragen voor het schoone doel Volksweerbaarheid. J. G. v. K. Het Kopje. Zondag had een wielrijder de onvoor zichtigheid den Koninginneduinweg af te rijden, niettegen staande het aldaar geplaatste waarschuwingsbord. Hij verloor de macht over zijn stuur en viel in volle vaart op de straatsteenen, waarbij hij een aantal kneuzin gen opliep. Motorwielrijders en wielrijders weest dus voorzichtig!" voegt De Auto, waaraan wij bovenstaand bericht ontleenen, hieraan toe. Door burgemeester en wethouders is aan den heer H. J. G. Janssen van Raaij vergunning verleend tot het bouwen van een villa, aan den Vijverweg in Hartenlust. Door burgemeester en wethouders is aan den heer A. E. Beekman vergunning verleend voor het bouwen van eene automobielbergplaats aan den Bloemendaalschen weg. Concert >Amsterdamsch Trio." Gelijk ook uit achterstaande advertentie blijkt is het con cert van het Amsterdamseli Trio vastgesteld op 12 April. Deze kamermuziekvereeniging bestaande uit de dames Fanny Gelbart, Nella Gunning en Cato van der Hoeven, was reeds bij haar eerste optreden met ingenomenheid begroet. De critiek roemt thans den hoogen graad van volkomenheid in het ensemblespel, het temperament en de artistieke fijnge voelige voordracht. Voorzeker heeft het Amsterdamseli Trio er reeds veel toe bij edragen den goeden naam dien de nederlandsche kunstenaars zich verworven hebben hoog te houden en blijft het doorgaan nederlandsch roem op muzikaal gebied te vermeerderen. Moge het concert hier ter plaatse gegeven een volle zaal trekken, voor dit dappere drietal dames als een waardige belooning voor de vele moeite en zorgen welke hun kunst verbond ongetwijfeld heeft medegebracht. Ten behoeve zijner overdekte bad- en zweminrichting stelt de meerderheid van B. en W. van Haarlem voor, onzen plaatsgenoot den heer D. W. A. Q. Graichen, een perceel grond aan den Raaks, aldaar, te verkoopen voor f 3 per M3. Het aangevraagde terrein is 2000 M3. groot. Uit het politierapport. Terzake van openbare dronkenschap is proces-verbaal opgemaakt tegen de kooplieden in vodden, P. de K. en C. v. A., beiden te Haarlem en tegen J. W., polderwerker, verblijvende in een polderkeet te Overveen wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement, het rijden zonder licht, tegen J. B. en G. B., beiden te Schoten, tegen J. L. G. F. en J. M., allen alhier, en wegens het rijden met een rijwiel zonder bel, tegen N. H. J. B. R. te Zundert (N.-B.) Aangifte is gedaan van verduistering van eenige voorwerpen, waarvan de dader is opgespoord, eenige voorwerpen zijn in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Door den burgemeester is, namens den Algemeenen Neder landsehen Politie-Bond, de bronzen medaille voor 10 jarigen trouwen politiedienst uitgereikt aan den agent van politie 2e klasse, J. B. Zwiersen, alhier. Rijden over de voetpaden. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Haarlem is tegen een drietal overtreders der Verkeersverordening, (het rijden met een rijwiel over de voetpaden) geëischt eene geld- Bij Albe rts-Frè ris. Uit andere Een der vele fraaie nummers van het gemeenten. ons heden wachtend bioscoop-programma in De Kroon is wel dat getiteld »De vogels thuis", een natuurgetrouwe gekleurde opname, die, behalve het amusante er van ook tot de leerzame projecties kan gerekend worden. De eerste afdeeling is van de Harlo, een sooit wilde eend, die bezig is de oppervlakte van haar nest, hetwelk gelegen is tusschen riet en stengels, wat te verschikken, ten einde met het uitbroeden der zich hierin bevindende eiei-en te kunnen beginnen. Het beest is druk bezig; onophoudelijk gaat het vlugge kopje heen en weer om hier wat uit te pluizen, daar wat te verleggen, weer verderop eenige halmpjes bij te trekken, tot alles naar baai- genoegen is en zij met een zucht van voldoening" kan gaan zitten. Lang duurt haar rust echter niet, want plot seling schijnt verderop iets haar aandacht te trekken. Fluks is zij overeind, dekt de eieren vlug toe en vliegt weg. Met haar verdwijning is deze projectie ook ten einde. Nu volgt een nest eenden. Mama zit te broeden en papa ziet ernstig toe, af en toe heen en weer springend en blijk baar zich vol behaaglijkheid gevoelend met zijn in wording zijnd gezin. Plots verspringt het doek en zien we, .door een tijdruimte van 15 dagen heengetooverd, het gezin compleet, De jongen zijn te voorschijn gekomen en een massa bruine lichaampjes krioelen door elkaar, vechtend om het ver schalkte wormpje of wat het anders moge zijn. Als derde groep vraagt de Lijster onze aandacht. Het doek vertoont een allerliefst huiselijk tafreeltje. Men ziet dit hoog begaafd vogeltje met zijn behendige, vlugge be wegingen en uitmuntende zintuigen gezellig bezig met de voedering der jongen. Vervaarlijk hebben dezen hun bekken geopend. De fotograaf is zoo gelukkig geweest een kiekje van dichtbij te kunnen nemen en een ontzaglijke vergroo ting van den geopenden vogelbek doet duidelijk de geheele inrichting van dit belangrijke eet-apparaat uitkomen. Als de jongen behoorlijk van insecten, slakken en wormen voorzien zijn, verdwijnt dit tafereel, om plaats te maken voor de vierde afdeeling, waar een Spitsbekje hetzelfde schouwspel vertoont. Ook hier jonge hongerigen, oogenschijnlijk meer bek dan lichaam, die immer geopend is door een razenden vraatzucht en de ouders bezig met het stillen ervan, 't Schijnt echter een hopeloos werk voor hen deze vulling dier Danaïden-vaten. Rrrrrtsnort het toestelen het allen zoo bekende Vlasvinkje ziet u guitig aan. Ge herkent dadelijk dien kraebtigen lichaamsbouw, den korten kegel- vormigen snavel, welks zijranden aau beide kaken ingetrok ken en scherp zijn, de korte teenen en dito staart. Hoewel hij een plomp voorkomen heeft, ziet ge hem toch wakker en vlug het half bolvormige nest bewerken en de jongen schijnen al even onverzadiglijk als de anderen. Onophoudelijk werpen de ouders hun de zaadjes in den bek. Dan, te midden van door een stevigen wind in beweging gebrachte bladeren ontwaart ge een gezelschap Bastaard-nach tegalen, aschgrauw op den kop, borst en buik witachtig, de flanken bruin, voeten roodachtig. Al weder wordt aan een der eerste eiscben der natuurwetten voldaan en zijn ze onvermoeid bezig met het toedienen van voedsel hetwelk hoofdzakelijk bestaat uit insecten, vooral kleine kevers met hun larven, afgewisseld, voor de goede spijsvertering blijk baar, door eenige korrels zand. Zoodoende zijn we gekomen aan de 7de afdeeling. Thans geen voedering van jongen maar een Pimpelmees op een enkelen tak, scherp van koloriet en lijnen. Aan den tak hangt een uitgeholde kokosnoot waarmee het bevallige dier zich vermaakt met op en afspringen, 't Is vermoedelijk zijn nest, daar de Pimpelmees, zooals men weet, bij voorkeur of in een hollen boom, in een oud ekster- of eekhoornnest of andere geschikte gaten, maar altijd tamelijk hoog boven den grond, zijn woonplaats kiest. Het door de bioscoop ge projecteerde exemplaar vertoont goed het groenachtig blauw aan de bovenzijde, het blauwe van kop, vleugels en staart, de gele onderzijde en den witten band die de donkere kruin aan beide zijden van den kop begrenst. En wanneer we nu genoeg van de bevallige bewegingen „van dit vogeltje genoten hebben, verplaatst het volgende beeld ons naar een wintergezicht. Op den besneeuwden bodem zien we in rustelooze bedrijvigheid een troep spreeuwen. Wie kent deze karakteristieke vogels niet die voor de oude Wereld beteekenen wat deTroepialen voor Amerika zijn?In hoo- ge mate gezellig, van een levendigen en onrustigen aard, steeds in meer of minder groote gezelschappen hijeen, onophoude- IjijU werkzaam, zijn ze aan J Ten slotte als 9de afbee! Idier. dat onze genegenheid begrijpt men waarom de G .van een wijze godin kom Iwegingen, lieftallig is zijn Ider bioscoop heeft slecht! |nög niet langer is. Ziehier dan een beschriji Iverzuim niet de voorstell Ivooral uw kinderen naar t Jom van hunne verrukking De Bloemen Als we het zoo eens m I de inleiding der groote tei het gebied der bloemencui leindigd. Aangezien echter [gen zich in een uitmunten I zelfs nog fraaier uiterlijk 1 J dagen der tentoonstelling, I dit schoons nu reeds op te I dien 't besluit de eerste doen voortduren tot a.s. 2 Gisteren tn heden was Groote veranderingen heb j zien is dusdanig veranderc I tentoonstelling zou kunne uit den aard der zaak nie ander er thans zal uitzien, der ons verstrekte inlichti: I dagen tentoongestelde de Tot op heden gaat all zoekers heeft de stoutste i weder is schoon en beloc tenminsteAlles is j een goede regeling die 1 doorgevoerd. Men kent h durende de PaaschdageD op den tweeden ruim 180 De toegangsprijs voor in den middag een concer op 50 cents: voor de gehe 9 April blijft deze 25 c met het concert van Haar Is, zooals reeds gezegc geweest, straks, als het b< als het geheele terrein duizenden heerlijk ontlok groote internationale stroo tentoonstelling zal zijn gel in de gelegenheid zullen ons landje ten volle te be

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 2