cor Aant HOTEL „1 BL0E Amsten BOEK Noch van den roomsche, noch van den liberaal, noch van den sociaal-democraat, want dat zijn de eenige staatkundige richtingen, die wij ons kunnen denken, streelt het Recht het gemoed, voedt het de ijdelheid, of verheft het den geest tot de vlakten der vrije bespiegeling, maar allen geeft het 't middel in de hand, het eenige middel meenen wij, om de samenleving te brengen naar de hoogere bestemming, die de staatkundige beginselen als ideaal voor oogen stellen. Over de verhoudingen van die richtingen tot het Recht in Nederland een volgend maal. Daarna over datgene wat o.i. moet 'gebeuren en wat moet veranderen om het Recht voor elk hunner te maken tot een middel, dat werkelijk nader zal brengen tot het doel. Burgerlijke Stand. Van Vrijdag 1 April tot en met Vrijdag 8 April. Geboren: d. van G. A. Rietveld en S. van der Laan; d. van W. J. Roozen en E. M A. J. Eldering. Overleden in het Gesticht »Meerenberg": L. van de Kerkhof 44 j.; J. E. C. Vollborth 44 j. Ned. Herv. Gemeente. Zondag 10 April, Kerknieuws. Voorm. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen. R. K. Kerk te Overveen. Zondag 10 April Voorm. 7 en 81 uur Gelezen H. Missen 10 uur Hoogmis3 uur Vespers. R. K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 10 April Kerkelijke dienst te 74 en 10 uur. Een onteigeningsquaestie. Recht en Wet. Wij veroorloven ons in de volgende belangrijke quaestie met een verslag eenige beschouwingen te mengen De gemeente Aalsmeer heeft jaren geleden een gedeeltelijk uitbreidingsplan vastgesteld aanwijzende de aan te leggen straten, grachten en pleinen op gronden gelegen achter de huizen aan Dorpstraat en Zijdslraat, waar de Kerkwetering doorheen loopt. Eigenaren dier gronden zijn o.a. de Doops gezinde gemeente, de heer Topsvoort, de erven K. van Zijver- den K.Jzn. of Kzn. en de erve J. van Zijverden Kzn. Nadat de gemeenteraad op 3 December 1908 voorloopig besloten had tot onteigening over te gaan en niet alleen van den grond die het uitbreidingsplan voor den aanleg van straten, grach ten en pleinen aanwees, maar ook van alle daartusschen lig gende stukken, zijn de plannen voor iedereen ter inzage ge legd en heeft de raad bij besluit van 23 Februari 1909 de te onteigenen kadastrale perceelen aangewezen en zijn besluit aan hoogere goedkeuring onderworpen. Gedeputeerde Staten ontvingen het besluit en zonden het met hun advies, den inspecteur der volksgezondheid gehoord naar de hooge regeering, en H M. de Koningin keurde het besluit, den Raad van State gehoord, goed bij Kon. besluit van 30 Juli 1909. De gemeenteraad had tevoren tweemalen deskundigen be noemd om de gronden te schatten; eerst waren hetdeheeren Evelein en Moleman, doch hunne schatting was de gemeente te hoog; toen kwamen de heeren Wildschut, burgemeester van Jisp, makelaar Blauwboer van Amsterdam en de heer D. L. 't Hooft uit Haarlemmermeer met een veel lagere schatting, die de gemeente voldoende beviel om daarop haar minnelijk aanbod van eene schadeloosstelling te doen steu nen. De geboden prijzen waren, zooals reeds in de te Aalsmeer verschijnende Meerbode werd voorspeld de eigenaren geenszins naar den zin, er moest dus geprocedeerd worden en 1.1. Dins dag werd in enkele dier zaken door de advocaten Vis (voor de gemeente) Hartzfeld (voor de erfgenamen van J. van Zijverden Kzn.) en Tideman (voor de erven K. van Zijverden K.Jzn. of Kzn.) gepleit. Het eigenaardige van de onteigeningsprocedure is, dat de gedaagden zoo mogelijk reeds op den eersten rechtsdag hun schriftelijk antwoord op den ingestelden eisch moeten inleveren, daarvoor hoogstens 8 dagen uitstel kunnen krijgen; onmid dellijk na het inleveren van het antwoord maar ook alleen dan bestaat gelegenheid over de al of niet toelaatbaarheid van de vordering der onteigenende partij (niet over het be drag der schadeloosstelling waarover de rechter opnieuw des kundigen hoort) te pleiten. Het gevolg is, dat indien een geschilpunt van eenig gewicht oprijst, de rechter pleidooien aanhoort, vóórdat hij stukken in de zaak heeft gezienvoor den advocaat is dit niet onaangenaam, omdat de rechter in ge wone zaken zich meestal reeds vóór de pleidooien een oordeel dver de zaak heeft gevormd, zoodat voor den rechter dan veelal slechts zijne eigene overwegingen worden herhaald, de advocaat pleit dan voor een rechter als een tooneelspeler zou pleiten voor schouwburgbezoekers, die hetzelfde stuk een oogenblik te voren hadden zien spelen. Om verschillende redenen wordt zoowel door advocaten als door rechters op de onteigenings procedure als eene van gedwongen overhaasting afgegeven. Wij wenschten, zonder ons in deze partij te stellen, op boven genoemde lichtzijde dier procedure de aandacht te vestigen en daaraan de uitspraak te verbindendat zoolang het krachtig voeren der korte onteigeningsprocedure onze praktizijns slecht afgaat er geen uitzicht schijnt te bestaan, dat eene ietwat engelsche wijze van procedeeren in Nederland vasten voet krijgt. Doch ter zake. Het bleek ter terechtzitting dat de familie's Van Zijverden die tezamen in gemeenschap eigenaren zijn van het halfverdronken land Sectie G. no. 1900 groot 300 M2. dit wel tegen de geboden som van f 84.aan de gemeente wilden afstaan; zij concludeerden tot veroordeeling van de gemeente in de proceskosten, ook al was destijds voor dit stukje, be rekend naar den maatstaf van f 2800 per H.A. het minnelijk aanbod van een gelijk bedrag geweigerd; de eigenaren waren van oordeel, dat hun betrekkelijk gering belang bij den eigen dom van dit op een uithoekje gelegen plekje het onredelijk maakte veel kosten voor procedeeren van het behoud daar van te besteden. Zij lieten voor dat stukje aan den rechter over ambtshalve te bepalen of de vordering toelaatbaar was of niet. Hunne meening dat de gemeente in ieder geval de proces-kosten moet betalen vindt steun in verschillende arresten van den Hoo- gen Raad. Mr. Hartzfeld verzocht den rechter in zijn vonnis uitdruk kelijk te beslissen of door de gemeente wel op de juiste wijze was gedagvaard. Er waren overledenen gedagvaard; de Hooge Raad had wel eens beslist, dat indien de eigenaar van den te ont eigenen grond overleden is, maar bij het besluit, dat de gron den aanwees (omdat dit vroeger genomen was) nog als kadastraal eigenaar wordt aangemerkt, de overledene gedagvaard moet worden als ware hij een afwezige. De Hooge Raad scheen hier mede blijk te willen geven van afkeer van het stelsel van mr. W. Thorbecke (den zoon van den beroemden liberalen staats man, advocaat en procureur te 's-Gravenhage, en schrijver van een standaard-werkje over de onteigeningswet) die, op goede gronden naar het ons voorkomt, betoogt, dat de wet om de onteigeningsprocedure onafhankelijk te maken van elk geschil over den eigendom, toelaat dat zelfs tegen een niet of niet meer bestaand persoon wordt geprocedeerd. De Hooge Raad verviel daarbij zelf in bovengenoemde andere fictie Het doel der onteigeningsprocedure is niet de schadeloosstel ling te brengen daar waar ze behoort, bij den eigenaar, maar om onroerend goed te brengen aan de onteigenende partij waar de schadeloosstelling heengaat is daarbij van tweedehandsch belang, doen zich menschel) op die aannemelijk maken dat zij de in de overheidsbesluiten bedoelde kadastrale eigenaren zijn, zij krijgen het geld, komen die niet op, de schadeloos stelling wordt bezorgd bij den ambtenaar die de kas van ge rechtelijke consignatiën beheert, en de werkelijke eigenaar of bezitter van het goed moet maar zien hoe hij zijn geld daar vandaan krijgt. O Een fictie is een alleen m de verbeelding gesteld feit, dat dienst moet doen als schakel in een bepaald stelsel van rechtsfeiten of rechtsvormen het welk zonder die fictie geen logisch geheel zou vormen. Nadat de eerste zaak aldus behandeld was kwam in de verdere zaken der erven Van Zijverden eene questie ter sprake van geheel anderen aard. Mr. Tideman beioogde namens die erven het volgende, door ons voor het gemak aan zij ne schrif telijke conclusie ontleend Dat de wet de verkorte onteigeningsprocedure ter verbete ring der volkshuisvesting alleen kent öf ten name en met als eischeres de gemeente öf ten name en met als eischeres (zie artikel 80 der wet van 28 Augustus 1851 S. 125 wanneer al thans zoodanige vereeniging dit verlangt) van eene toegelaten vereeniging, vennootschap of stichting uitsluitend in het be lang van verbetering der volkshuisvesting werkzaamdat uit de posita van eisch blijkt: dat in casu geen sprake is: noch van eenige werkzaamheid van de toegelaten vereeniging „Volks belang", waarop in het geschreven gedeelte van het raads besluit van 23 Februari 1909 een beroep wordt gedaan, noch van de werkzaamheid eener andere zoodanige vereeni ging, noch van het bestaan van een in het belang der volksgezondheid, hetzij door eenige toegelaten vereeniging enz., hetzij door de gemeente vastgesteld bouwplan als bedoeld bij artikel 77 4°. der onteigeningswet; dat gezegd ge meenteraadsbesluit dus alleen door de Kroon kon worden goedgekeurd, omdat het zich beroept op de noodzakelijkheid, dat de gemeente over de gronden beschikt ter uitvoering van een plan van uitbreiding als bedoeld bij artikel 28 der woningwet nader uitgewerkt in het bij koninklijk besluit van 10 Novem ber 1903 (S. 274) gewijzigd koninklijk besluit van 28 Juli 1902 (S. 160); dat ware het anders de rechter dit koninklijk besluit niet had te eerbiedigen; dat thans de vraag rijst of zulks wel moet geschieden nu het raadsbesluit alleen de koninklijke goedkeuring heeft kunnen ontvangen omdat (of voorzoover) het strekt ter verkrijging van de beschikking over ongebouwde of gebouwde eigendommep ten einde uitvoering te kunnen geven aan een plan van uitbreiding vastgesteld in verband met 6 der woningwet; dat zulk een uitbreidingsplan alleen ter onteigening kon aanwijzen (Wilde het wettig zijn) grond in de naaste toekomst vóór den aanleg van stratengrachten en pleinen bestemd; dat evenwel, voorzoover uit de onbestemde gegevens welke de onteigenende partij ter griffie heeft neder- gelegd valt op te maken, de gemeente Aalsmeer zich ten deze (langs den kortsten en goedkoopslen weg) den eigendom wil verschaffen van veel meer en anderen grond dan in het uit breidingsplan was aangewjizen, immers ook grond niet voor den aanleg van straten, grachten en pleinen bestemd; dat gemeen teraad en kroon ten deze; de wet hadden moeten toepassen ten aanzien van die mindere hoeveelheid en dit niet gedaan hebbende, de wet verkeerd hebben toegepast; dat de rechter dus aan hunne besluiten alleen rechtsgevolg kan toekennen (het mindere als geinsereerd in het meerdere beschouwende) indien de onteigenende partij, indien dit mogelijk is en waar tegen in dat geval de te'onteigenen partij zich niet zal ver zetten, alsnog ter terechtzitting haren eisch tot de in het uit breidingsplan voor straten, grachten en pleinen bestemden grond vermindert; dat de rechter de innerlijke waarde van het ge meenteraadsbesluit en van het Koninklijk besluit in questie heeft te beoordeelen immers aan zijne beslissing niet onttrok ken is de vraag of datgene, wat beide besluiten blijkbaar be oogen valt onder de in zake onteigening strikt uit te leggen uitzonderingsgevallen van artikel 77 4°. der wet van 8 Augus tus 1851 (S. 125); dat vobr het door de gemeente zich ver schaffen van bouwterreinen naast straten, grachten en pleinen, met de waarschijnlijke bedoeling (niet om die terreinen met woningen te bezetten maar) om die terreinen aan anderen te verkoopeu, de voorafgaande verklaring bij de wet noodig was geweest, dat het algemeen nut die onteigening vorderdedat die vicieuse inhoud van de zaak niet wordt goedgemaakt doordat de onteigenende partij dien inhoud verder heeft uit gewerkt en verschillende vormen heeft in achtgenomen. Voorts werd ontkend, datalle vormen in acht waren genomen. Wij zullen daarover niet Uitweiden, slechts vermelden dat in het bijzonder aanmerking' .gemaakt werd op het feit dat de volgens den gemeenteraad zeiven bij het raadsbesluit van 23 Februari 1909 behoorende kaarten niet bij dat besluit gedurende drie dagen vóór de zitting tor inzage hadden gelegen op de griffie der rechtbank, op de niet-naleving van welke formaliteit de wet de straf stelt van mèt-jtoewijzing der vordering, eene uitdrukking die het midden schijnt te houden tusschen niet ontvankelijkverklaring en ontzegging van den eisch. Tusschen deze twee begrippen is groot onderscheid. De niet- ontvankelijk verklaarde kan hetzelfde proces met vermijding der gemaakte vorm-fouten opnieuw beginnen, degeen wiens eisch is ontzegd kan met dezelfde vordering niet meer voor den rechter komen. Mr. Vis meende dat het verweer niet opging. Z.i. had de ongeldigheid van het gemeenteraads- en van het Koninklijk besluit vroeger (toen weliswaar het gemeenteraadsbesluit nog niet bestond, maar dan toch een uitgewerkt p';an met bij be hoorende kaarten voor iedereen ter inzage geleden had) be weerd moeten zijn. De materieele inhoud vafi de besluiten ging z.i. den rechter niet aan, deze had ze maar toe te passen zooals ze daar lagen Dat een bouwplan bestond hield hij niet staande, maar z i. was het in de lijst van wettige vormen vastgestelde uitbreidings plan niet uitvoerbaar zonder dat alle tusschen de ontworpen straten, grachten en pleinen gelegen vierhoekige stukken grond mede in eigendom aan de gemeente overgingen en de door de tegenpartij ontkende juistheid dezer bewering bood hij aan te bewijzen. Met aanhaling van eenige bepalingen der Woning wet, in het bijzonder die omtrent het op strookec grond te leggen bouwverbod en di|, welke tot onteigening verplicht., wanneer meer dan '/3 van iemands grond in eenig uitbreidings plan begrepen is, meende mr. Vis te kunnen bewijzen dat een plan van onteigening steunende op een uitbreidings plan ook de onteigening ten name der gemeente van bouw terreinen tusschen a.s. straten enz. gelegen, mocht bevatten. Bij dupliek wees mr. Tideman bij herhaling op de strekking van artikel 61 jo. 96 der onteigeningswet. Die artikelen stellen voorop, dat de onteigenende partij de onteigening alleen kan vragen en verkrijgen om zelf een bepaald werk tot stand te brengen, met welk bepaald voorgenomen werk de partij dan ook binnen een zekeren tijd na het vonnis een aanvang moet maken. Gebeurt dit niet binnen zekere termijnen of wel wanneer vaststaat dat het nooit zal gebeuren (welk geval ook aanwezig is indien eenig werk aldaar door een ander wordt gemaakt) dan heeft de onteigenende partij het recht het goed wederom voor zich terug te eischen. Wij behoeven niet te zeggen aan welke zijde wij ons in dit geval scharen. Ons wil het dan ook voorkomeu, behoudens beter oordeel van meer bevoegden, dat wanneer de rechtbank of in cassatie de Hooge Raad deze wijze van onteigening dooi de gemeente Aalsmeer acht in overeenstemming met woning wet en onteigeningswet de onteigenende partijen te zijner tijd den grond kunnen terugvorderen: le. in het geval woningvereenigingen tusschen de aan te leggen straten, grachten en pleinen (na dus den grond van de gemeente gekocht of gekregen te hebben) huizen laten bouwen. en wel omdat niét te haren name onteigening is gevraagd wat zij zelfs niet hebben verlangd. 2e. in het geval de gemeente daarop huizen laat bouwen en wel omdat bet uitbreidingsplan een tot zoodanig bouwen strekkend bouwplan niet omvat, in beide gevallen niet, omdat er alvorens de procedure tot onteigening werd aangevangen ten aanzien van de gronden in questie niet was een vastgesteld bouwplan. In beide gevallen hebben dè onteigenende personen het recht den grond met de dan daarop staande huizen op te vorderen en behoeven zij daarvoor nooit meer in geld te geven dan zij als schadeloosstelling hebben ontvangen. Voor een ander denkbaar geval, dat op die bedoelde viei- hoeken in tien jaren (art. 96 der onteig.wet) niet wordt gebouwd, is daarop geen enkel werk aangelegd en een nieuwe rechts grond tot terugvordering van den grond geschapen. Blijft alleen nog het geval, dat voor het beoogde werk (den aanleg van stratèn, van 'bruggen en van een plein) eenige reepen der daartusschen ^verblijvende vierhoekige stukken grond noodig zouden zijn voor taluds, dan geldt 'net vorenstaande omtrent de terugvordering' toch voor de tusschengelegen vier hoekige stukken voorzoover ze voor het aanleggen dier taluden niet noodig zijn. De conclusie van het Openbaar Ministerie werd bepaald op heden 12 uur. In zaken de Doopsgezinde gemeente, den k leven zijnden Van Zijverden en Topsvoort, werd geconcludeerd tot de benoeming van deskundigen. In zake de overledenen Van Z. nam het O. M. het stand punt in van den Hoogen Raad van 1907, en vorderde nietig, verklaring van de dagvaarding omdat de overledenen hadden moeten gedagvaard zijn als afwezigen. Weldadigheidsconcert. Muziek. Het door 't Haarlemsch muziekkorps directeur de heer Kriens, te geven concert waarvan de opbrengst komt ten goede van de nage. laten betrekkingen van den na een langdurig lijden overleden musicus W. C. Beek, belooft zeer aantrekkelijk te worden Mochten wij op enkele concerten der Haarlemsche Bach, vereeniging de harp wel eens als begeleidend instrument hebben gehoord, op bovenbedoeld concert zal mej. R. Spier, harpiste aan het Residentie-orkest te Den Haag, zich ais soliste doen hooren in een Fantasie van Saint-Saens. Het orkest zal o.a. een gedeelte van de prachtige Ballet muziek van Beethovens Prometheus en de Ouverture Mij uitvoeren, terwijl het den heer Willem Andriessen zal begeleiden in diens pianoconcert. Voor het vocale gedeelte zorgt het Haarlemsch a Cap Koor, directeur de heer K. H. Kerkhoff, met eenige mooie nummers a capella. Wij betwijfelen het niet of velen onzer plaatsgenooteu zullen, ook met het oog op bet goede doel, gaarne van dit veelbelovend concert willen profiteeren. De prijzen der plaatsen vindt men in achterstaande ad er- tentie. Dezer dagen zullen circulaires verspreid worden ter inteekening. iILiY-4-f Concert Amsterdamsch Trio. Plaatselijk Het Amsterdamsch Trio zal Dins, ig. Nieuws. avond a.s. in Hotel »Duin en Daal" het volgende programma uitvoeren W# C KL t. van Beethoven Kol Nidrei van Max Bruch v .or violoncel; Aria van Teneglia, VAbeille van Schubert en Zweedsche dansen en Volkswijzen voor vioolPastorale vc. -iét van Mozart en Chaconne van Handel voor piano; TriI) KL t. van Mendelssohn. Door de Commissie van Toezicht over het Gesticht Mee :n- berg is aanbesteedDe levering van ongeveer 500 L. z- ?te| melk per dag, ten behoeve van voornoemd gesticht. Ingeschreven werd door M. v. d. Fleugel, Beverwijk, van 1 Mei tot 30 A ril, ƒ0.101/, per Liter. P. Bulters, alhier, van 1 Mei tot 31 Oct. 0.07, va 1 Nov. tot 30 April 0,08 per Liter. J. Uitendaal, alhier, van 1 Mei tot 30 October f 0 '6, van 1 Nov. tot 30 April 0.071/s per Liter, aan wier del levering is gegund. Politierapport. De kantonrechter Woensdag uitspr ak doende, inzake overtreding der „Verkeersverordening", iet rijden over de voetpaden in deze gemeente, veroordeelde de overtreders tot f 2.— boete sub. 3 dagen hechtenis. Deze week is tegen J. P. te Bloemendaal en vijftig ande n, proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding der „Verkt- re- verordening", het berijden der voetpaden met een rijwiel. J. W. A. I., vroeger alhier, thans te Apeldoorn, is door del arrondissements-rechtbank te Haarlem veroordeeld tot l'j boete sub 3 dagen hechtenis, wegens het rijden door hetf „Bloemendaalsche bosch". Van het indertijd veroordeelend vonnis vandenkantonrec! orj was I. in hooger beroep gegaan en was deze zaak door Hoogen Raad naar de rechtbank te Haarlem verwezen. Proces-verbaal is opgemaakt wegens het vermissen 'at| eenige sieraden uit een per trein uit Utrecht naar hier er zonden mand met kleeding. Tegen de overweg-wachteres der H. IJ. S. M. aan de Kle e:! laan alhier, is proces-verba al opgemaakt omdat zij niet t .lil de boomen van den overweg had neergelaten, toen eeu t passeeren moest. Een aldaar surveilleerend agent van politie zag de t aankomen en de boomen geopend, welke toen dpor iem nij die bij den overweg stond gesloten werden Het moet in laatsten tijd al eens meer voorgekomen zijn, dat die boo- er iiiet op tijd, dat is 3 minuten voor een trein'een over paseert, gesloten wareu. Daar de Kleverlaan een zeer dm :l verkeersweg is, is zulks zeer gevaarlijk en is het zeer wenschel lijk dat de H. IJ. S. M. maatregelen zal treffen, dat dit nif| meer voorkomt. Tegen W. T. v. d. B., bakker te Bloemendaal, is proces- baal opgemaakt inzake twee overtredingen van de Arbeid] wet, jongens beneden den bepaalden leeftijd, 12 jaar. arbei (brood rond brengen) te doen verrichten. Geen bel aan hun rijwiel: tegen N. H. V. te Haarlem, J. B. te Overveen, P. E. v I te Bloemendaal, P. V. te Schoten, W. A. en A. V. te Haarlen is proces-verbaal opgemaakt, omdat het rijwiel, waarmede reden, niet van een bel voorzien was. Rijden zonder licht: tegen N. R. te Bloemendaal, W. W., P. H. K. en M. v. 1 re Overveen, P. E v. R te Bloemendaal, Alida de G. Noordwijkerhout, A. D. te Haarlem en M. v. D. te Schoten proces-verbaal opgemaakt, wegens het rijden met een nif verlicht rijwiel. Spelen met en om geld: tegen de Amsterdammers G. L. v. D. en C. D V. is proce verbaal opgemaakt wegens het spelen om geld op den openbar- weg. Het geld is in beslag genomen. Venten zonder armband tegen W. de W. en H. T. M. beiden zwervend, is proet verbaal opgemaakt wegens het venten, zonder voorzien tez( van een op den rechterarm gedragen band, met nummer t naam van drager of draagster. Schouwburg Jansweg. Tooneel. Royaards, die met zijn Adam, Mercaï en de Vrolijke Vrouwtjes stormenderba:| Noord- en Zuidnederland verovert, heeft in de Barbier Sevilla weer het bewijs gegeven van zijn goeden smaak keus en uitvoering van repertoire. Er begint nu aan veil schillende zijden werkelijk iets van tooneelspeelkunst in oi| land te komen, het is nu weer aan ons publiek om l zorgen, dat zij die deze kunst kunnen geven hem wille blijven geven. Het publiek begrijpt te weinig, dat het d het welslagen van goed voorbereide opvoeringen voor et groot deel in de hand heeft. Stijve onbewegelijkheid vï het publiek als ware dit bang van af het tooneel te worde opgegeten, het critisch kijken en aanmerkingen fluisteren schaamde men zich geen aanmerkingen te hebben wert naar het tooneel ais het staroogen van de slang naar di vogel. Een medelevend publiek werkt als een levenwekker lentelucht. Ditmaal was Haarlem's publiek dat nooit uit plooi komt, maar wanneer het geniet, tegen het midd-J van de avond bedenkt dat bet voor zijn genoegen naar schouwburg gaat, spoedig in de vereischte stemming. Ai- spelers waren goed, de costuums verrukkelijk en dat gril Dank zij de Nede warming en Venl aan verbonden w< Deze Maatschappij der noodige verwi op zich voor alle gen wil, daarvan tuigen. Maar niet alle Vereeniging voor en de grootsche dien de tentoonst ding van verwarmi heeft de algemeene Men verzuime ook vooral niet bouwen, waarin belangstellenden Intusschen zijn w ming bet volgende Al de gebouw Maatschappij van Door den groote verschillende kete verwarmingsbron elk afzonderlijk De gebouwen met het snelcirc door middel va gebouw wordt scbakeld en cii zwaarte van het In de beide bouw aan den toegepast. Voor het ver ketels gebruikt De ketel voor tegenstroomgeledenke 15y2 vierkante A In het gebou van dit type van Voor de Kun ketel onderscheid nuttig effect en i kassen en bollens steld heeft een Meter. Deze ket geleverd. Een g bij uitbreiding de Wie meerdere kelijke Strebelketel schappij, bovenger Van schild Herhaalde mal noodiging tot be tentoonstelling vangst bijeengeb de wanden geha loge en Partei Amphitheatre De plaatsen lijks te bespre 14 uur. Dinsda te geven di Mej. FANNI NELLA CATO E De Bechste zijn van den weg, Haarlem Toegangsbe lijks bij de fi certbureau.W en op 11 en Duin en Da tevens een li; Opleiding v B. li Krelagest De arch VAN ASD op Bond e. k. aan ti Het a staand j van een Heer Al mendaal Bestekke krijgen va e. k., tuss< 71/,—87* van de ar< Aanw. e e.k., des v MULDE1 L,<L

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 2