i I I ZANGERSFI OLYMPIA PA ZANDV00F Muxe-Jr 'P'dbi BRONGEBC I de gevierde Operette-I wat kenbaar is gaat zijn streven uit, maar dit streven is in hem waardeloos zonder de uitoefening der deug den waarvan naast bescheidenheid de voornaamste is belangstelling in, zoo mogelijk liefde voor al wat anderen een voorwerp is van vereering. Eene georganiseerde massa kan groot worden door haat, en onverdraagzaamheid is haat, zij kan sterk zijn in al haar domheid, maar zij is niet in staat tot het beoefenen van eenige deugd. Daarom is de organi satie eener massa hetzij in een kerk hetzij in een staat altijd middel, middel om betere individuen te vormen en nooit doel. Daarom kan eene georganiseerde massa nooit worden genoemd vrij. Daarom staat de vrije man altijd als de zedelijk sterkere tegenover elke georganiseerde massa, hoe deze zich ook moge noemen. De deugdzame vrijheid te prediken, welke wordt gebouwd op de kennis van de door een verdraagzaam oog geziene levensverhoudingen in het groote gezin der maatschappij, dat is het werk van een liberaal blad. Moge uw blad in de toekomst meer dan tot dusver aan die roeping beantwoorden. Hoogachtend, Uw. dw. dr. De geachte inzender veroorlove ons om het ant woord op zijn belangrijk schrijven tot de volgende week uit te stellen. Red. Strijd is er tusschen menig en op elk gebiedmaar de kleine wijzewaarop doorgaans gestreden wordt, schijnt aan te monen dat het groote niet altijd zoo diep wordt gevoeld, als luid alarm en gemaakte verontwaardiging willen doen gelooven. n i-i cij. Van Zaterdag 2 Juli tot en Burgerlnke Stanu. Q T J met Vrijdag 8 Juli. Geboren: z. van N. L. A. Roozen en E. C. M. van Sebie. Getrouwd: J. J. Haver Droeze en J. A. Kersten. Overleden: J. E. H. Wilterdink, 33 jaren, te Am sterdam M. C. Seholten, 69 j. Overleden in G. Kelder, 14 j. bet Gesticht »Meerenberg" J. Ongeloof in de kracht van beginselen gaat met schromelijk bijgeloof in het vermogen van wettenmaatregelen, uitwendige inrichting gepaard. Kerknieuws. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 10 Juli, Voorm. 10 uur, Ds. C. J. van Paassen, pred. te Haarlem. R.-K. Kerk te Overveen. Zondag 10 Juli, Voorm. 7 en 8J uur Gelezen H. Missen 10 uur Hoogmis3 uur Vespers. R.-K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 10 Juli, Kerkelijke dienst te en 10 uur. Indien de verscheidenheid der leervakken het schrikbeeld der examens, de menigte der schooluren, de veelheid van huiswerkden ontluikenden knaap den 'tijd niet gunnen, om zich op het gebied zijner oefeningen-zelve eenigszins naar eigen lust en drang te bewegen, zal er wel veel zijn dat niet in hem ontluiktdat in den knop gesmoord 'wordt. Plaatselijk Nieuws. De vereeniging »Door kleintjes groot" beeft over de maand Juni te Bloemen- daal f80.gecollecteerd. «Crescendo" te Overveen. Dinsdagavond gaf de bloemendaalsche muziekvereeniging «Crescendo" een concert op 't drieboekje bij den tol te Overveen. Voor ons Overveeners, die op 't punt van muziek juist niet verwend worden, aangezien we bier niet veel anders te booren krijgen dan eens per week een ontstemd piano-orgel, een troepje duitscbe muzikanten, die na bun traditioneele twee mopjes gespeeld te hebben, in gezwinden pas weer verder trekken, vervolgens wat onwelluidende auto-hoorn-brulgeluiden op diverse manier, zoo ongenietbaar om aan te hooren, dat sommige auto's om hun signaalge luid al vergeleken worden bij een mager varken oftewel een ziek «keu," voor ons Overveeners, herzeg ik, is zoo'n concert een welkom iets. Niet iedereen beeft elke week maar gelegenheid om naar Kriens te gaan luisteren. Geen wonder dus, dat een groot aantal muziekliefhebbers was opgekomen, om de kennismaking met «Crescendo" te her nieuwen. Ook de spes patriae was op 't appèl. Heeft Haarlem soms alle reden, om jérémiades aan te beffen over de verstoring der orde en stilte bij openbare muziekuitvoeringen, in Overveen liet dit weinig of niets te wenschen. «Crescendo" mocht zicb werkelijk verbeugen in een aandachtig gehoor, een sprekend bewijs voor de bewering, dat, als je iets wilt doen waardeeren, je er dan niet te scheutig mee moet zijn. Van ben, die «Crescendo" langer kennen dan ik, vernam, 'k, dat de vereeniging den laatsten tijd flinke vorderingen beeft gemaakt. Nu, over 't geheel liet de muziek zich dan ook zeer goed genieten. Een enkel nummer, dat nog boven de kr-achten gaat der vereeniging daargelaten, kan 't een goed geslaagd concert heeten. Eén opmerking! De muziek zou zeer in frischbeid, in pittigheid winnen, als er natuur lijk daar waar 't pas geeft, wat meer »ta" geblazen werd in plaats van «ha," als de noten wat meer op bun kop gezet werden, zooals ik 't eens een directeur hoorde noemen. Eén oogenblik vermocht «Crescendo" zijn toehoorders niet meer te boeien, 't Was, toen 't brandje aan 't Pboenix- terrein te Haarlem uitbrak en van den Bloemendaalschen weg af, mooi zichtbaar was. «Crescendo", laat 't bij dit eene concert te Overveen niet blijven. Kom nog eens weer en laat dan op de eene of andere manier eens weten, wat ge ten geboore brengt. Maar voor deze gewensebte afleiding ir. ons een tonig dorpsleventje zijn we u al vast zeer dankbaar. Dinsdag hield de Bloemendaalsche Politie-Scbietvereeniging een wedstrijd in bet revolverschieten op baar baan in bet duin, achter de israélietiscbe begraafplaats. Door welwillende medewerking van verscheidene inge zetenen was men in staat gesteld, biervoor vele fraaie prijzen aan te schaffen. Over 't geheel werd er flink geschoten. Verschillende politiemannen leverden bet bewijs, dat er met ben niet zou vallen te spotten, als ze eens van de revolvers gebruik moesten maken. In 't geheel konden er met 5 schoten 60 punten ge maakt worden, 't Hoogste aantal punten werd gemaakt door den beer A. J. v. d. Flier, gemeente-secretaris van Bloemendaal, die met den burgemeester en een der wet houders een gedeelte van den wedstrijd bijwoonde. Voor den beer Van der Flier was 't jammer, dat hij niet tot de mededingers behoorde, 't Gouden horloge, aan geboden door mevrouw Visser van Hazerswoude, zou zijn loon zijn geweest voor zijn kranig schieten. Nu viel dit ten deel aan den beer H. Albers, jachtopziener, met 56 punten. Den beer G K. Togtema, agent van politie te Bloemendaal, viel met zijn 55 punten een fraaie hangklok, geschenk van den beschermheer der vereeniging, jhr. Bas-Baeker, ten deel, terwijl de jachtopziener J. Bleyendaal met evenveel punten een keurig schenkblad verwierf. Niet minder dan 12 van de 28 schutters behaalden meer dan 50 punten, terwijl er slechts 3nu ja, dat doet er ook eigenlijk niet toe. Hoofdzaak voor ben was, dat ook zij, daarvoor in staat gesteld door de offervaardigheid van sommige inge zetenen, nog een mooien prijs kregen, ter aansporing, om niet op den ingeslagen weg voort te gaan. Zendingsfeest op «Leyduin". Op «Leyduin", het heerlijke buitengoed van den keer H. S. van Lennep, onder Vogelenzang, reeds door den beroemden naamgenoot (voorvader) van den tegenwoordigen eigenaar, Jacob van Lennep, bezongen, werd Woensdag 6 Juli bet 47ste Christelijk Nationaal Zendingsfeest ge houden. Reeds vroeg in den triestigen, druilerigen morgen, een morgen, die weinig goeds voorspelde voor den aanstaanden feestdag, trok een stroom van feestgangers naar bet terrein, waar dan ook al lang voor het begin een groote drukte keerschte. De groote cantine mocht zicb al vroeg in een drukke nering verbeugen, terwijl tentjes met christelijke lectuur gelegenheid gaven, den geestelijken honger te stillen. De onontbeerlijke ansicbt-verkoopgelegenbeidjes ontbraken natuurlijk evenmin. Omringd door een paar duizend toehoorders, hield ds. Lammerts van Buuren, predikant te Amsterdam, om ongeveer 10 uur de openingsrede, waarin hij wees op de beteekenis der zendingsfeesten. Zulke feesten, zei spreker, zijn schoone gelegenheden voor de zendingsvrienden, om elkaar eens te kunnen vertellen van de behaalde overwinningen. Dit geeft moed bij de moei lijkbeden, die overwonnen moeten worden bij de verbreiding van 's Heeren naam. Ook wordt daardoor de belangstelling voor de zending vaak weer vernieuwd en vermeerderd. Spreker bracht hulde aan 't gouvernement in N. O.-Indië, voor de medewerking, die de zending van baar mag onder vinden. Jammer, dat de zending van de mohammedanen weer veel tegenwerking beeft te verduren. Maar gedachtig aan de woorden «Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde" en «Gij zult de wereld overwinnen door het ge loof", treden we, zegt spreker, dien tegenstand moedig tegen. Ondertusschen was 't, eerst langzaam, later harder be ginnen te regenen. Wie nu geen parapluie had, zocht beschut ting onder 't zware geboomte, dat als een klokhen haat vleugels over de honderden kiekens uitspreidde. Op 4 plaat, sen stonden spreekgestoelten en niet minder dan 18 sprekers voerden dien dag 't woord. Geen wonder, dat de dag dat ook grootendeels ten einde was, toen de sluitingsrede ge. houden werd door ds. G. Jonker uit Utrecht. De muziekvereenigingen «Obadja" en «Kunst na Arbeid" verleenden bij het zingen der psalmen en gezangen hunne medewerking, terwijl de haarlemsche zangvereeniging Havi Davids" in de pauze enkele wijze ten geboore bracht. nummers op verdienstelijke Hgtsen. gen der welvaart, die h hmaal brengen zal. En v amen zal zijn, is zulks t zullen er ook voor den itaan om die scboone ntwaren, dat Nederland ft dan Volendam en Mc Wij betreuren het, ditm eenige der fraaie fot Donderdagmiddag omstreeks 5 uur ontdekte een voorbij, ganger in een sloot nabij Elswout een meisje. Met bekulM van eenige werklieden werd zij op het droge gebracht et vervolgens naar de poort van Elswout. Daar zij reeds bewusteloos was, werd eerst kunstmatige ademhaling toe. gepast, later heeft dr. Bakker, die inmiddels was ontboden haar verder behandeld. Nadat zij was bijgekomen, verklaarde zij dienstbode te zijn bij den heer L. te Haarlem, en bij het plukken van bloemen in het water te zijn gevallen. Per rijtuig is zij naar hare woning te Haarlem gebracht, ïlH'hen vete zeer sterken tegen c irukking, die liare slachtoffers hij of onverschillige zaak. Tooneel. heeft, meedeelden, zijne deuren Ket. Nadat Speenhof m liederen, badgasten en Zan den heeft beziggehouden, t risten, zangeressen en de onverflauwde volharding h e?n lach te ontlokken en doen doorkomen. ■En hierin zijn ze goed gen-, wat minder in den nijod, er werd zooveel ge; d dat de totaal-indeuk Jt dit gezelschap nog bij; bijv. de heeren AU beroemdheid n. b.) Eduar zanger, (die door velen wordt) benevens de dam enz. Het goede strijkorkest Heuvekemeyer, uit Amste Uit het politie-rapport. Processen-verbaal zijn op. gemaakt wegens: het rijden zonder licht, overtreding verkeers- verordening, bedelarij, het loopen over verboden grond en hel geven van een signaal met een fluit binnen de bebouwde kom. Door de politie is te Aerdenhout aangehouden zekere A, P. wonende te Haarlem, wegens het plegen van voor de eerbaar heid aanstootelijke handelingen. Bij zijn overbrenging naai^H het bureau van politie te Overveen, wist hij even aan zij: .«voldoening huiswaarts te geleiders te ontsnappen, doch werd direct weer gegrepen. 1i»»i—r,™ Op het bureau gevisiteerd, kwamen stukken lood, een compositiepijp, zoomede een pet en dieplood voor den dag en nu herinnerde een der geleiders zich, dat P. onderzijn vlucht wat weggeworpen zou hebben. P. ontkende echter zulks. De inspecteur, die „Lida" bij zich had, liet den hond even lucht nemen, zette hem op het spoor en na eenige oogen- blikken kwam de hond terug, dragende een nijptang. Bij onderzoek bleek, dat die nijptang, zoowel als de op den aan gehoudene gevonden voorwerpen, uit eene in aanbouw zijnde villa ontvreemd waren. De verdachte die reeds eenige vonnissen achter den rug heeft voor diefstal, is ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld en na verhoor door den rechter commissaris overgebracht naar bet huis van bewaring aldaar. Ten nadeele van mejuffr. K. is haar rijwiel, dat zij eenigel oogenblikken voor het postkantoor te Bloemendaal onbe heerd had laten staan, ontvreemd. Hoewel de politie direct naar alle kanten een onderzoek instelde, is het haar niet mogen gelukken den dader in handen krijgen. Gevonden voorwerpen. Gevonden te Aerdenhout een dames-parapluie, terug te bekomen bij Martin, Westergrackt 57 Haarlem, een portcmonaie, terug te bekomen bij A. Kuipei te Bloemendaal, een paar hoepels bij Polak, Genestetweg 21. een zilveren broche, terug te bekomen politiepost te Bloe mendaal. Verloren: een gouden medaillon waarop gegraveerd de heilige maagd, met het kindje Jezus op den arm. Weggeloopen: een bruin hondje. -1 Met het welen moet het niet m> mar ook om de veredeling van i Leestafel- ONS JAARBOEKJE. Het is ons gebleken, dat o m. de volgende fouten in ons Jaarboekje voorkomen. De voorletters van den lieer Van den Breggen zijn P. O. A. De heer Levèbvre is nitt koopman, maar commissionair. Aan den Bloemendaalscht- weg 98 woont niet mevrouw Van Braijn, m.nar merravji T. W. van DuijnVan Leeuwen. De heer E. K. J. Scheltema, Vijverweg 9, is niet aannemer, maar particulier. Waar de leeftijd zijn eisch niet krijgtdaar vergrijpt men zich aan het leven en bederft een leven. De Propagandatocht der Neder- Automobilisme. landsche Automobiel Club door Zeeland, gehouden 28 Juni1 Juli 19 11, De Auto, wier actualiteit gelijken tred houdt met de steeè grooter wordende snelheid van het voertuig, welks naan zij draagt, bevat een uitvoerig opstel over den gedenk waai- digen tocht door een 35-tal N, A. C.-leden met vele dame; door Zeeland per automobiel gemaakt. Wat vooral de ac tualiteit van het artikel verhoogt en trouwens ook het belangwekkende, is het groot aantal voor het meerendeel zoo uitnemend geslaagde foto's, ongeveer 20. Het doel vai dezen tocht was niet meer of minder dan dê verovering vat deze eilanden- en waterprovincie door de automobiel voor het automobilisme en voor het toerisme. Het is gelukt; haast onbereikbare is bereikt; Zeeland is gewonnen en dl auto heeft triumfantelijk haar zegetocht naar Beveland et Walcheren gehouden o^er den Scheldedam. Overal werden de deelnemers door de landelijke bevolking en door de zeeuwsche stedelingen met hartelijkheid en biet en daar zelfs met enthousiasme ontvangen, 't Was of di Zeeuwen door deze gebeurtenis reeds hun isolement zaget opheffen en alsof ze een voorproefje smaakten van de zege. denkbeelden, welke gij verdedigt, nieuw zijn? Integendeel, gij beroemt er u juist op, dat zij nieuw zijn: maar gelooft gij dan in oprechtheid, dat men nog ontdekkingen kan doen in het staatkundige, in die verzorging der algemeene belangen welke niets anders is dan de toepassing van de ondervinding en het gezond verstand Indien de maatregel, dien gij voorstelt, heilzaam was, zoudt gij dan meenen dat hij ontsnapt zou zijn aan de wijsheid en ondervinding onzer vaderen, aan het gezond verstand onzer voor ouders, en ik aarzel niet dit woord te bezigen, aan de vroomheid van den ouden tijd? Hoe! gij gelooft werkelijk dat deze eerbiedwaardige grondvesters onzer instellingen deze verheven denkbeelden zouden hebben over het hoofd gezien, en dat ons, ontaarde zonen van zoo roemvolle vaderen, het voorrecht der ontdekking werd voorbehouden? Laten wij nederig zijn, Mijneheeren, de ijdelheid past weinig aan een land, dat zoo dikwijls door omwentelingen is beroerd. Te midden van die opeengestapelde puinhoopen, is eene éénige zaak staande gebleven: die zaak is de wet, de wet, het heilig erfdeel onzer voorouders, welke wij onge schonden aan onze kinderen moeten overgeven. De gebreken van den tijd te herstellen, de wet tot hare oorspronkelijke zuiverheid terug te brengen, gelijk de regeering voorstelt, is een werk van kinderlijke liefde; deze zuil, die alles draagt, echter omver te werpen, is goddeloosheid, is heiligschennis. Gij hebt het recht niet met het verledene te breken. „Wat ligt er bovendien ten grondslag aan dezen maatregel? Niets anders din een gevoel van wantrouwen tegen de regeering van Zijne Majesteit. Gij weet maar al te goed, dat het uw doel niet is, het volk te bevrijden, maar uw doel is de ministers en de administratie aan u te onderwerpen. En met welk recht? Ik begrijp dat men voorzorgen neemt, wanneer men beducht is voor een gevaarmaar ik doe een beroep op de onpartijdige meerderheid dezer Kamer, op deze moedige, verlichte, bescheiden meerderheid, die met ons sedert zoo langen tijd de maatschappelijke orde ver dedigt. Heeft de oppositie bij toeval het monopolie van deugd, eer, vaderlandsliefde, zedeleer? Is de vaderlandsliefde der meerderheid, de toewijding der ministers niet de eerste en stevigste van alle waarborgen? Uitmuntend, viel Bemoeial in de rede. Neen, de Kamer zal zich door deze bedriegelijke hersenschimmen niet laten mede slepen. Indien zij heden de zwakheid beging te wijken, zoude.i morgen diezelfde minnen, door hunne zegepraal bedwelmd, haar hervor mingen voordragen, welke zij vruchteloos zou pogen af te weren. Indien gij dus niet reeds bij de eerste schrede weêrstand biedt, wanneer zult gij dan weerstand bieden, Mijue Heeren? Wanneer het te laat zal zijn, wanneer men u zal hebben voortgestuwd op eene helling, welke blindelings en onweerstaanbaar naar den afgrond der omwentelingen voert. Men beproeft u gerust te stellen door u voor te spiegelen dat deze hervormingen onschuldig zijn, dat zij siuds laug bij naburige volken tot wet zijn verheven, dat zij allerwege rijkdom en voor spoed verspreiden. Dat zijn, Mijne Heeren, oude sophismen, die uwe voorgangers nooit bedrogen hebben. De Vliegeneters zijn het eerste volk der aarde, de wereld benijdt hen wij zijn de oudste kinderen der beschaving, het toonbeeld der volken, hunne roeping is het ons na te volgen; maar het is onze roeping niet deze achterlijke vol ken na te streven. Ik versmaad deze geschenken; de hand, die ze ons aanbiedt, vermeerdert mijne vrees -en bovendien wil ik er als oprecht Vliegen- eter, rond voor uitkomen, ik wil liever eene dwaling begaan met mijn volk dan gelijk hebben met den vreemdeling. Bravozeide de baron, smeltend in tranen als dat geen vaderlandsliefde is, dan weet ik er niets meer van. Laten wij logisch zijn, vervolgdeBliDdeviuk. Zijn wij niet gelukkig? Is aan liet talent geene plaats ingeruimd? Zien wij de opbrengst der belasting en de nuttige uitgaven niet jaarlijks stijgen? Zien wij niet duizenden vreemdelingen onze meerderheid erkennen en eiken winter aan onze genoegens en feesten hun goud ten offer brengen? Voorzien wij niet de geheele wereld met onze modes en de producten van onzen geest? Stellen de onbeschaafdste volken er geen eer in bij ons ter schole te gaan en onze admini stratie na te bootsen? Moeten wij, om eenige gemelijke en naijverige gemoederen te behagen, dit roemvolle gebouw omverwerpen, dat onze voorouders beschutte eu onze nakomelingen beschermen zal? „Gij tast niet de regeering aan, maar de ministers. Ik ken deze sluwe onderscheiding, zij zal niemand misleiden. Gave de hemel, Mijne Heeren, dat het de waarheid ware! Gave de Hemel, dat alleen de ministers door de oppositie werden bedreigd! Onder al die mannen, die men met zooveel onrechtvaardigheid behandelt, is er, gelooft mij vrij, geen, die niet met blijdschap de zorgen en bekommeringen vau het openbaar leven zou ruilen met de rust en de zoetheden van het privaat leven. Indien hun plicht hen op hun gevaarlijken post doet blijven, dan ge schiedt dit omdat zij bij ondervinding weten waarheen de slagen der oppositie zijn gericht. Men valt de ministers aan om het gezag te ondermijnen; men stort verachting, smaad en laster over onze hoofden uit om de regeering door het slijk te sleuren en er in te verstikken. De waarheid is, dat men de verdedigers, de soldaten der openbare orde wil verslaan, teal einde nog eenmaal een lichtgeloovig volk aar] al de ellenden der regeeringloosheid, aan aide gruwelen van den opstand en den burgeroorlog te kunnen prijsgeven. Maar moge de oppositie daarin behagen scheppen, wij zullen dat spel niet mede doen. Wachters der maatschappij trotsch op den last die ons is toevertrouwd trotscher nog op het vertrouwen, dat een door-1 luchtig vorst ons wel wil betoonen, zullen de bedreigingen en hartstochtelijkheden der par tijen nimmer onze toewijding aan het wankelen brengen. Zoo lang ons kracht en zoo lang on! eene stem overblijft, zullen wij niet gedoogei dat men de zaak der admin'stratie soheide val die des lands. Zonder eerzucht, maar ook zondei zwakheid, zullen wij met geestdrift strijden, vas: besloten nooit onze plaats te ontruimen en dief overtuigd, dat, indien wij onze portefeuille ver dedigen, wij terzelfder tijd de maatschappij, der vorst en den staat verdedigen. Waarlijk, de snaak heeft talent, bromdi Bemoeial voortgaande met de onderteekeniii! van stukken. Men spreekt van blinden tegenstand, vat weerspannigheid, van koppigheid, vervolgdi| Blindevink op een doffen doch meesterachtigei toon; gelooft men dat dit verwijt ons treft Is men verblind omdat men zijnen weg verlicht Is men stijfhoofdig omdat men voorzichtig is? Wij willen niets overijld "doen, omdat wi voor de gevolgen terugdeinzen alleen d< eerzucht en vermetelheid gaan voorwaarts onbewust waarheen zij zich bewegen. Men zegt dat wij niet liberaal zijn ik werp dezi beschuldiging als een beleediging van mij af Wordt vervolgd.) Offici van door vermeerderde druk. Uitge Dit boek van ruim 35 van Eduard Douwes Dekl de West-kust van Sumati tot 1843 als controleur de indruk, dien de lezer den schrijver van Max II hij als letterkundige al er zjn, die zulks ernstig Multatuli als roman Jmbienaar viel er héél w nonchalant en slordig i. beantwoordde hij, - idmnistratie scheen hij i jootat hij ten slotte ui d»sse werd ontslagen, m lekker zelf erkende, dat lelsten den ongunstiger op le regeering had gem venerder is het goed, wijl wij hier met feiten t ancfer licht werpen op dc I jloemensport, door A. Braak, Deventer. „Een boekje voor alle: noemt de schrijver dit eenige aanwijzingen voor Zondag 10 Ji 10 Vereeniginge 750 Zangers en Zange Aanvani Entrèe f 0,50 per persoor Abonné's vrijen toe Directie MAX VAN G Zaterdag 9 Zondag 10 Juli Feest-avor.den met mede den bekenden Duitsclien MARTIN KEMPI Optreden van: Louise Fleui Holland's beste Soi Betsy van der Couplet-zangen Annie Bach Eduard Jaci Dichter Zangc Albert Bol en; Aanvang 8.15 uur. Ein Prijzen der Plaatsen Klapstoelen f 1.—, Parler Rang f0.50. Plaatsbespreking, ook dagelijks van 10—4 uur.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 2