PENSION- EN WONINGGIDS A. OVERAKKER, Makelaar eurt allerlei begripsverwarring vino ie r.-kath. kerk als kerk optreedt jvend organisme, dat zich vervormt ten. Juist daarom werd indertijd de dijk opgeheven als uiting van toen. Jaar dat bedoel ik niet. Nooit zal i]_ i op eenmaal geproclameerde dogmata al de Kerk het door mij aangevoerde ite Ontvangenis van de Moeder de! n. Zoo is ook de leer van Arius nooit ook nooit zal dit in de katholieke kerk k nooit iets aan het wezen der Tien iren. Zoo is er meer. lemiek, onder bizondere dankze; leer Redacteur, en aan mijnen zeer L, ook aan de Vrijzinnige Redactie zelfs woorden van lof voor mij over- rit te spreken duur onmogelijk blijken, ook in onze utrale Vereenigingen deratieve samenwerking tusschen be- n tot het hooge, door dr. W. ge. ik, wij beiden, nastreven, ieder op aard en eerlijk wereldinzicht, als je Nederlanders" en dien hot _re. Dr. A. C. A. Hoff 'man. neen valtvereeniging, toch ook een cliriste e) van natuur- en geneeskundigen in Xeder- der geneeskunde thans voorzitter is. h. i toorn is dwaasheid, de tweede berouw Deze week zult ge de lantaarn vai rijwiel ten 6.46 ure aansteken. ws onder de zoti. Een openbaa. nmen tot verbetering der irrigatie raafplaatsen blootgelegd, en daardoo •kelijke overblijfselen voor de studi it het oog op het groote belang va beeft de egyptische regeering alle omen en bet onderzoek heeft dan zaken aan het licht gebracht. In tie 6000 jaar oud, vindt men de duide- elfde kwalen, die nu nog het mensch- van den dag, appendicitis, ontbrak rheumaliek en jicht evenmin. Ook van een buitengewoon weerstands- ■wondingen, zooals men dat nu nog t om verstandig handelen te leeren. Dat is de edelste. Dat is de gemakkelijkste. rJat is de bitterste. Confuci ter harte nemen. Ik stel u niet c voor de fouten en de onkunde ergeschikte. ben diep getroffen door uwe goed- ik mij verwijder is dit Diet het gekwetste eigenliefdeik en de i altijd aandevoetenUwerMa'esteit ben het hoofd der administratie, »te lichaam dat het volk in bedwang sn staat tot steun verstrekt. Van c af dat de deugdelijkheid, de on der administratie wordt betwijfeld, cht gebrokeD, haar prestige ver- regeeringloosheid staat voor de ningschap is in gevaar. Ik zal niet tot deze verbreking van den lijken band; ik ben met de admi- >t geworden, ik zal met haar vallen. J, sprak de koning. Baron Huile- loem u in de plaats van graaf aak het besluit gereed, woordde de baron op jammerenden hier om de bevelen Uwer Majesteit en." het besluit had geteekend, ging zeer slecht geluimd henen. De s bleven bij elkander, raaf, sprak de baron, ik wenscb t de wilskracht die gij ten toon l. De vorst is jong, hij had een gij hebt hem de waarheid niet BIJLAGE van „Het Bloemendaalsch Weekblad" van Zaterdag 10 September. ran Bloemendaal, Overveen, Aerdenliout, Vogelenzang en Santpoort in de gemeenten Bloemendaal en Velsen. Woningbureau „Rusthoek". Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypo theken Bloemendaal's Pension- en Woningbureau „Rusthoek". I elef. 1765. Ingang kantoor Bloemendaalsclieweg 111. BELEEFD VERZOEK. Reflectanten, voor tijdelijke of voor wiste woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, ten inde teleurstelling of vergeefsche overkomst te voorkomen, hunne komst vooraf te melden. Te Koop of te Huur zijnde perceeleu. BLOEMENDAAL. 3. Villabevattende: 10 kamers, balcon, closets, oleetrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle gemakken voorzien. Voor- en achtertuin. Koopsom f 12.500. J. Villa te koop. Koopsom f 10 000. 5. Villa te koop. Koopsom f 6600. 6. Winkelhuis, midden in het dorp, drukste gedeelte, zeer goede winkelstand, geschikt voor alle bedrijven. Beneden winkel en tuin, onder 't gebeele knis groote kelder; boven: 3 kamers, keuken, zolder. Solied pand. Koopsom f 10500.—. 'i. Een dubbele villa: 18 kamers, badkamers, serres, Lal enz., electr. licht, waterleiding, closets en verder voor zien van alle gemakken. Koopsom f25000. S. Villa, in bet booge gedeeltebeneden3 kamers, ruime bal en vestibule, boven3 kamers, balkon, badkamer, zolder met 2 kamers. Electr. licht en waterleiding. Het geheel is groot 1800 Q M. Koopsom f 23000. <1 Villa, 10 kamers enz., modern en veel geriefelijkheden. Huurprijs f900.'sjaars. 1), Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor- en achtertuin, serre, electr. licht, waterleiding, Closet enz. Huurprijs f550.'sjaars. Aanv. direct. II Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Huurprijs f 700. 12. Villa, zeer modern en comfortable, ruime vestibule, gang, 9 kamers enz. serre, electriscb licht, waterleiding w.c. Huurprijs f 700. 13. Bovenhuis, 2 kamers en suite, zijkamer, keuken, groot balcon, 2 slaapkamers en zolder, aanvaarding na overleg. Huurprijs f 228.'sjaars. 11. Benedenhuis, 2 kamers en suite en 1 slaapkamer, keu ken en flinke tuin aanvaarding na overleg. Huurprijs f204.'sjaars. 17. Een villa bevattende: beneden: 2 groote kamers en snite, een klein kamertje, hall, W. C., keuken en bij keuken. Ie etage vier kamers, badkamer en W.C. Zolder drie kamers en donkere kamer, zolder en vliering. Droge kelder, voor- en achtertuinin den achtertuin ruime bergplaatsen, volière, groot kippenhok, tent, vruchtboomen Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (behalve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Drinkhal Staalbad Haarlem. Dagelijks geopend van 7—10 uur 's morgens en 35 uur 's avonds, i onderdag 22 September, 8 uur. Schou wburg Jansweg. Ned. Opera en Operette Rembrandt-TheaterThais. Opera, vrijdag 23 September, 8V4 uur. Conce r tzaal De Kroon. Concert Christiaan Kriens. (Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie). zaterdag 24 September, 8 uur. Rottord. Tooneelgezelschap, dir. Van Eysden. Het huwelijk van juffrouw B/ulemans. Blijspel. SPORTTENTOONSTELLING. Zondag 18 September, n.m. 2 uur. Gymnastiek-en scherm- feest onder leiding van den heer A. H. J. Meijerink. 's Avonds 8 uur. Concert Kriens. Na afloop groot vuur werk. Bal-champêtre. De raad vergaderde op Donderdag 15 Gemeente- September te 7Y2 ul'e n-m- Alle leden bestuur. waren aanwezig, behalve de beer mr. P. Tideman. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een Schrijven van het raadslid mr. P. Tideman, dat hij zijn ontslag wenscht te nemen als lid van den Raad. De voorzitter las een door den beer Tideman aan hem gericht schrijven, hetwelk de ontslag-aanvraag vergezelde, aen den raad voor. «Vervolgens deelde hij mede dat het hem enz. Electr. licht, waterleiding, droog huis. Aanv. terstond. Huurprijs f900.'sjaars. 19. Eenige beneden- en bovenhuizen uit de hand te koop. Zeer geschikt voor geldbelegging, gunstig gelegen en goed gebouwde perceelen. Koopsom nader te vernemen 20. Villa nabij 't Station, vrij staand, rondom fraai aange legde tuin, bevattendebeneden vestibule en gang met marmer, suite, serre, zijkamer, ruime keuken en berg plaats, droge kelder, le etage, portaal, 3 kamers en badkamer, en plat, zolder met 2 logeerkamers, boven en beneden closet en dienstboden-privaat't geheel is groot 1000 Ms. Koopsom f15000.—. 23. Heerenhuis op drukken stand bij halte Electr. tram. 7 kamers, voor- en achtertuin. Huurprijs f 500.per jaar. 31. Villa bijzonder gunstig gelegen. Koopsom f 42000. 36. Villa, nabij spoorstation, 10 kamers, rondom tuin electr. licht en waterleiding. Huurprijs f 850.'sjaars. 47. Ruime stal en koetshuis, ook geschikt voor auto garage te huur. 48. Villa, mooi uitzicht, rondom tuin, bevattende 9 kamers. Aanv. direct. Huurprijs f500. 51. Villa, met grooten tuin. Huurprijs f 500.'sjaars. Aanv. 1 Mei. 57. Heerenhuis, bevattende 9 kamers, serres, balcons, kelder, keuken, electr. licht en waterleiding, voor en- achtertuin. Zeer gerieflijk ingericht en van alle gemakken voorzien. Koopsom f 8500.Huurprijs f 550.'sjaars. 58. Prachtig ingerichte villa, bevattende 10 kamers, serres, balcons, keuken, kelder, electr. licht, waterleiding. De villa is van alle gemakken voorzien. De tuin rondom de villa is 4200 M3. groot. 61 Gebouw voor vele doeleinden geschikt, bevattende 3 flinke lokalen. Huurprijs f 300. 64. Villa, gelegen in het gezondste deel van Bloemendaal, bevattende 12 kamers, serre, balcons, badkamer enz., rondom grooten tuin. De villa is geheel ingericht tot het gebruik van acetyleengas. Huurprijs f 1200.'sjaars. 67. Moderne villa, 8 kamers, serres enz. Centraal ver warming, electr. licht, waterleiding en vele gemakken hoog gelegen met 1/i H.A. tuin. Aanvaarding terstond. Koopsom f 30.000 71. Villa, bevattende 7 kamers, keuken, serre, balcons, zolder, electr. licht en waterleiding, rondom tuin, ge legen op het hooge gedeelte van Bloemendaal. Koopsom f 10.000.—. 72. Koetshuis en paardenstal of auto-garage, ook geschikt \oor bergplaats of magazijn, met vrij bovenhuis. Koop som en aanvaarding na overleg. 73. Villa, bevattende 10 kamers, balcon, closets, electrisch licht en waterleiding, modern ingericht en van alle gemakken voorzien. Koopsom f 12.500. 75. Prachtige villa, 5 jaren geleden gebouwd, in bet booge gedeelte van Bloemendaal gelegen, met grooten tuin, bevattende beneden4 kamers, hal, 2 serres, keuken, kelder, boven 7 kamers, badkamer, garderobe, 2 dienstbodenkamers, zolder en donkere kamer enz. Het geheele huis is voorzien van electr licht-ieiding, centrale verwarming en van warms en koudwaterleiding. Koop som f40.000.Huurprijs f2200. 76. Heerenhuis, met voor en achtertuin, bevattende in sousterrain, eetkamer, keuken, bergplaats en closet. üares van aen neer J. ra. Dcnoïis re naariem, Deneizenae een verzoek van adressant, dat hem toestemming worde gegeven zijn terrein, kadastraal bekend onder sectie A No. 4597, aan den Zijlweg te Overveen, in aansluiting aan de reeds bestaande twee stuks buizen en volgens bij het adres gevoegde teekeningen t.e mogen bebouwen, en dat hem mitsdien vrijstelling worde gegeven van art. 10bis dei- Bouwverordening. B. en W. adviseerden tot inwilliging van het verzoek, op grond dat deze terreinen reeds verkocht waren voor de wijziging in de verordening intrad, in weiken zin met algemeene stemmen werd besloten. Adres van den heer A. O verakker, makelaar, waarin adressant eveneens verzoekt om hem ontheffing te willen verleenen van het bepaalde in art. 10bis der Bouwverordening. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken, omdat dit geen bijzonder geval is; adressants verzoek werd met algemeene stemmen verworpen. Adres van C. Hoogestein, J. Germeraad en wed. H. Duiveman, waarin zij verzoeken om even als verleden jaar ook ru weder toeslag der gemeente te mogen ontvangen voor het bezoeken der burger avondschool te Haarlem, door hunne zoons. B. en W.'s advies om gelijk verleden jaar een bijdrage te verleenen van 8 per leerling, uitsluitend voor den cursus 1910/11, weid aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Adres van 11 bewoners van park Duin en Daal, waarin adressanten zich ten zeerste beklagen over de kwaliteit van le verdieping2 kamers en suite, spreekkamer en closet. 2e etage: 4 kaniers, zolder en 2 dienstb.k. Huurprijs f700.'sjaars. 81. Prachtige villa, met grooten tuin. Koopsom f 50.0o0. 82. Bovenhuizen met mooi uitzicht, dicht bij de tram. Huurprijs f375.'sjaars. 84. Villa met grooten tuin, bevattende 8 kamers enz. verder voorzien van electr. licht en waterleiding. Koop som f25.000. 85. Villa nabij het station, met rondom tuin 9 kamers enz Aanvaarding en koopsom na overleg. 86. Villa met 1500 meter aangelegden tuin en prachtig uitzicht, bevattendebeneden 2 kamers en suite, keu ken, kelder, boven 4 kamers en zolder. Huurprijs f 1000 per jaar. aanvaarding direct. 87. Heerenhuis op mooien stand met- voor- en achtertuin, bevattende8 kamers, keuken, kelder, zolder enz. Huurprijs f25.per maand. 88. Groote villa met ongeveer 5000 vierkante meter terrein. Koopsom f 65000. 89. Groote villa, met ongeveer 5000 vierkante meter terrein. Koopsom f85000. 90. Groote villa, met prachtig uitzicht, en ongeveer 7300 vierkante meter tuin Koopsom f 60.000. 91. Villa, bijzonder schoon gelegen. Koopsom f 100.000. 92. Villamet pl.m. 1 H.A. terrein. Koopsom f 100.000. 93. Heerenhuizen, aangename ligging. Koopsom f7.000. Huurprijs f 500.per jaar. 94. Heerenhuis, voor en achtertuin. Huurprijs f350.'sjaars. 95. Halve villa, aanv. terstond. Huurprijs f800.'sjaars. 96 Villa, aan de Noorderstation weg. Aanvaarding Febr. 1911. 97. Heerenhuts, met voor en achtertuin, prachtig uitzicht, ruim en vele geriefelijkheden bij de Elec. tram. Huur prijs f500 'sjaars. 98. Heerenhuis, met vóór- en achtertuin, bevattende 8 kamers, keuken, kelder, enz. Electr. licht en water leiding. Dicht bij halte train gelegen. Aanvaarding na overleg. Huurprijs f400.'sjaars. 99. Bovenhuis, zeer gerieflijk ingericht, bevattende 6 ka mers en keuken, met ruime zolder, groot balcon en gebruik van achterliggenden tuin. Huurprijs f 360. 'sjaars. 100. Groote villa, met rondom tuin, tusschen tram en spoor gelegen, bevattende 8 groote kamers enz. Het perceel is voorzien van electr. licht en waterleiding. Aanvaarding 1 Mei 1911. Huurprijs f 1350.— 'sjaars. Kooporijs na overleg. 101. Heerenhuis, met voor- en achtertuin, bevattende 7 kamers enz. Huurprijs f350.'sjaars 102. Bovenhuis, op goeden stand, met vrijen opgang. Huurprijs f300.'sjaars. 103. Bovenhuis in de dorpstraat, ruim ingericht. Huur prijs f300.'sjaars. 104. Villa, met rondom tuin, nabij het station en in de onmiddellijke nabijheid der bosschen, bevattende 9 ka mers, kenken, keider, enz. Het perceel is voorzien van waterleiding en electr. licht. Aanvaarding 1 October a.s. Huurprijs f900.'sjaars. 105. Een van ouds gunstig bekend staand en goed ge legen Hotel Café-Restaurant en pension. Aanvaarding na overleg. menuaaiscueweg en ue spoorwegviaauci en eene gevemreeate voor te bouwen huizen vast te leggen van 7 M. als minimum. Zij meent dat een breedte der huizen langs dezen weg van 6 a 63/2 M. zelden zal worden overschreden, terwijl bij huizen waar de ingang ter zijde is, deze breedte niet zal verkregen worden. Adressante vleit zich dat de Raad hare belangen niet uit het oog zal verliezen, waar met zoo groote opoffering van kapitaal dit exploitatieplan is gesticht en een aanneming van 7 meter een mislukking van dit plan na zich zou sleepen. De voorzitter, zwakjes het punt in kwestie verdedigend, deelde mede dat hem uit gedane opmetingen gebleken was, dat vele huizen langs den Zijlweg bijv. een breedte van 7 meter overschrijden en gaf als zijn vrees te kennen, dat de weg bij mindere gevelbreedte een voortzetting van het type Schoterkwartier zou kunnen worden. De heer Koolhoven begreep de zaak anders en stelde, overeenkomstig den wensch der Binnenlandsche, voor, een minimum-breedte van 6l/„ meter vast te stellen, welk voorstel de wethouder De Waa 1 M a 1 e f ij t ondersteunde. De heer B i s p i n c k, die zelfs 6b/2 meter nog wel wat hoog vond, ging nog verder. Hij stelde de flinke huizen uit Amsterdam als voorbeeld, die gemiddeld maar 6 meter zijn en stelde een mindere breedte voor. Met dit laatste kon de raad zich echter niet vereenigen en met de stem van den heer B i s p i n c k tegen, nam hij het voorstel- Koolhoven en daarna het geheele besluit (ook thans stemde de heer Bispinck tegen) aan. Punt 3, Wijziging der Schoolgeldverordening, werd goed gekeurd. FEUILLETON. PRINS-POEDEL, 15) naar het Fransch van EDOUARD LABOULAYE. e Bemoeial, en dat heeft ijne plaats in te nemen. niet Wordt vervolgd.) I Hoe! beste vriend, riep de baron uit, ver- Sist gij u zoo in de beweegreden die mij handelen doet? Ziet ge niet dat die jonge man allerlei revolutionaire denkbeelden heeft ingezogen? Wanneer ook ik mij verwijderd had, zou bij geheel aan de boozen zijn overgeleverd, die van zijn onschuld misbruik zouden maken. Ik heb mij opgeofferd 0111 de administratie te redden Waarlijk, sprak de graaf op spottenden ik wist niet dat ik u zooveel verplicht was, waarde vriend. Bij de eerste gelegenheid kunt gij op mijne dankbaarheid rekenen". Nauwelijks was Bemoeial vertrokken, of Blindevink schaterde het uit van lachen. „Hij is boos, zeide hijmaar eigenlijk heeft hij verdiende loon Had hij er niet genoeg aan de Vliegeneters te kwellen, en kon hij de honden niet met rust laten? Ik ben een jager: leve de hondenAls ik vier pooten had zou ik verlangen dat men voor Zijne Majesteit een eereboog op richtte met het volgende opschrift in gulden letters Aan hunnen herder, de dankbare poedels. Terwijl de advocaat, volgens de gewoonte van zijn gilde, met alles den spot dreef, legde de in ongenade gevallen minister een bezoek af bij den opperbevelhebber van het leger. Na een kort onderhoud keerde hij met vasten tred naar huis, liet zijne dochter roepen, praatte I met haar en maakte geene toebereidselen om te vertrekken. dertiende hoofdstuk. Si vis pacem, para bell um. Geheel onthutst over het besluit dat hij ge nomen had, liep de vorst een der zalen van het kasteel met groote stappen op en neder; hij vroeg zich zeiven af of hij niet te ver gegaan was met het ontslag van een bekwaam en trouw minister aan te nemen, en vond dat het beroep van koning menigen doorn had Juist wilde hij zijne moeder gaan raadplegen, toen de dienstdoende kamerheer hem een brief over handigde, en daar stoof, met een snelheid vaD een kanonskogel, de opperbevelhebber dei- koninklijke legers, generaal baron Bom, de zaal binnen. Het was een lange, dikke vijftiger. Hij liep met vasten tred, de borst vooruit, de schouders omlaag, den hals stijf rechtop. Zijn kortgeschoren haar, zijn laag voorhoofd, zijn wipneus, zijn breede kinnebak eu zijne wangen die over eeD nauwsluitende stropdas henenzakten, gaven den generaal geen al te innemend voorkomen Toch mishaagde het den koning niet. Hij vond in hem eenige gelijkenis met zijn ouden vriend Arlekijn. „Sire, sprak de baron met een stentorstem, ik vraag Uwe Majesteit vergiffenis dat ik in breuk op de consignes heb gemaakt, maar zoo even heb ik berichten ontvangen die ik het tot mijn plicht reken den koning mede te deelen. Ik was er juist mede op weg naar graaf Bemoeial, toen ik vernam dat hij zijn ontslag had gekregen. Ik heb het op mij genomen de étiquette te schenden. Wanneer de koning mij gehoord zal hebben, zal hij mij wis versehoonen Spreek generaal, gij doet mij schrikken. Is liet land in gevaar? Ja sire, men beleedigt Uwe Majesteit, men hoont het volk der Vliegeneters. De koning der Hanenkraaiers kent voor zijn onbeschaamdheid paal noch perken meerde brieven die ik daar in mijne hand heb zijn er het bewijs van. Maar wij zullen hem zijne beleedigingen betaald zetten, duizend bommen en granatenVergif fenis Majesteit, ik ben een oud soldaat, ik kan mijne woorden niet fijn kauwen. Welaan, sprak Hiacint glimlachend. Ga zitten, generaal, ik luister. Sire, sprak de baron, de koningin uwe moeder, God bescherme haar, is een groote en wijze vorstin! maar sedert zes jaren koestert zij slechts éen denkbeeldnamelijk met al hare naburen in vrede te leven. Wat is er nu weer gebeurd? Juist hetgeen ik voorspeld had. Die verachtelijke Hanenkraaiers hebben gewerkt, gezwoegd, gekocht, verkocht; zij zijn rijk geworden, hebben zich als de konijnen ver menigvuldigd en nu durven die heeren ons het hoofd te bieden. Zij vermeten zich te zeggen dat zij noch in aantal, noch in dapperheid voor ons behoeven onder te doen en dat, indien wij ons met hunne zaken bemoeien, ons dit duur zal te staan komen. En gij verontrust u daarover, generaal? Neen, sire, maar ik ben er woedend over. Als die schavuiten in hun eigen land baas zijn, dan zijn wij niet langer het groote volk; dan doen de Vliegeneters niet meer de aarde bevendan taant onze luister. Is dat uw gevoelen, waarde baron? Sire, het is het algemeen gevoelen. Sedert zes jaren houdt men vijf honderd duizend man onder de wapenen; eindelijk beginnen zij on geduldig te worden. Sedert zes jaren worden de officieren niet bevorderd; men heeft hun geen enkele dier gelukkige kansen geboden, waardoor men in drie dagen twee graden in anciënniteit overspringt, het leger verveelt zich, het leger gevoelt zich vernederd. Uwe Majesteit denke er aandat kan zoo niet blijven, de geweren zullen van zelve afgaan. Maar, generaal, ik moet mijn volk ontzien, ik kan geen oorlog voeren omdat mijne naburen machtig worden en mijne officieren bevordering verlangen. Daar moet eene bepaalde reden voor zijn. Ik meende Uwe Majesteit reeds gezegd te hebben dat de koning der Hanenkraaiers haar grovelijk beleedigd heeft; is het noodig die afschuwelijke beleedigingen voor Uwe Majesteit te herhalen? Ik moet ze immers kennen, om ze mij te kunnen aantrekken, sprak Hiacint. Welnu, sire, deze vertrouwelijke brieven melden mij dat de koning der Hanenkraaiers bij het vernemen van uw ongesteldheid, na den maaltijd tot zijn broeder den groothertog en in tegenwoordigheid van zijne adjudanten gezegd heeft: „Wat dunkt u van dat troetelkindje der toovergodinnen dat door het geknetter van een vuurwerk onpasselijk wordt Waarop de groot hertog moet geantwoord hebben„Ik zou wel lust hebben mij eens met dat kereltje te meten. Ik verbeeld mij dat ik meer baar in de holte van mijn hand heb, dan die melkbaard op zijn kin". -• Melkbaird heeft hij gezegd! riep Hiacint, terwijl hij bleek van toorn opsprong. Ja, duizend bommen en granaten! hij heeft melkbaard gezegd; de dagbladen zullen het herhalen, het leger zal het weten, het volk der Vliegeneters zal vernemen dat men het in den persoon van zijn veelgeliefden koning be schimpt. Zool de groothertog zou zich met mij willen meten, sprak Hiacint tandenknarsend.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 7