I Aan de lezers P R I N 16 17. 18. 19 1 2 o. 100. Villa, in mooi villapark, met rondom tuin. Koopsom f10400.—. 107. Villa, in koog-Bloemendaal. Koopsom f9300. 108. Villa, in boog-Bloemendaal. Koopsom f9650. 109. Villa, bevattende 8 kamers, serre, enz. Huurprijs f500.'sjaars. Aanvaarding direct. O VERVEEN. 5, Groote villa, bevattende 9 kamers, hall, serres, kelder, keuken en donkere kamer, rondom grooten tuin. De villa is behalve van electr. licht en waterleiding van alle gemakken voorzien. Koopsom f33000. 10. Heerenhuis, met voor en achter tuin, bevattende 9 ka- mers. serre, balcon, keuken, kelder, enz. Huurnriis f700 's-jaais. 12. Villa, met tuin, bevattende beneden 3 kamers, serre, keuken, kelder, boven: 3 kamers, badkamer, en zolder met 2 kamers. Electr. licht pn waterleiding. Koopsom f 16.000.—. 13. Villatj,iaar. den hoofdweg te huur. 14. Villa, met rondom tuin, bevattende 9 kamers, bad kamer, keuken, kelder enz. Aanvaarding direct. Huurprijs f 1000.'sjaars, koopsom f 19 000. 15. Villa, met londom tuin aan den Hoofdweg, bevattende t kameis, serie, balcons, keuken, kelder, zolder, en donkere kamer. Huurprijs f 1200.— 'sjaars. Koopsom f20.000. 1 ilia, in mooi villa-park, dicht bij het station gelegen, met rondom tuin. Koopsom f32.000. Huis, te buur, te aanvaarden terstond Huurprijs'sjaars. li eerenhuis, met tuin. bevattende 7 kamers, op mooien stand gelegen. Aanvaaiding 1 November a.s. Huurprijs f450.'sjaars. Iluime villa a/d. Zijlweg te koop. Koopsom na overleg. SANTPOORT. Villamet t200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koopsom f 19500 Huurprijs f 1000.— 'sjaars. Een gioot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. Een villa op het hoogs gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Koopsom f 12000.—. Huurprijs f650. 12. Ie koop lief, klein landhuis. 3 kamers, serre, keuken, zolder, vliering, schuur enz., met grooten tuin er om heen, voor 1200 M3., desverkiezende ook 2400 M2. wel- en regenwater, vlak bij de tram. Koopsom 3 of 4 mille! Modern ingerichte villa, 11 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, van alle gemakken voorzien. Koopsom f 15000. Villa/je, gelegen in het bosch, vlak bij de stoomtram, bevattende 4 kamers, keuken en bijkeuken, waarboven dienstbodenkamer. Huurprijs f225.— 'sjaars. 20. Villatjes, gunstig gelegen bij bosch en tram. Diversen. Koopsom f 5000.—. Huurprijs f 350. DRIEHUIS. Te Koop: villa, te Driehuis, gemeente Velsen, 1 min. van de halte DriehuisWesterveld. Het huis bevat beneden: 3 kamers, keuken en serre; boven: 5 kamers met badkamer en bodenkamerin den tuinstal, berg plaats en bijkeuken, vele vruchtboomen, vijver, enz., begrijpt zulKs suoiet; imujcs aio uo zijn boevenstreken, tóch niet onsympathieke pater familias, als Kees, die shooger op'' wil en ook gaat en ten slotte zijn Krambangan-afkomst geheel verloochent, als Wim, de verpersoonlijking van den braven, ijverigen, eenvoudigen »sinjo", loopen er bij honderden te Soerabaja rond. Kostelijk zijn de personen van Tjang, de grootmoeder, op wie het gezegdeboe ouder hoe gekker zeer zeker slaat, en baboe, het factotum der familie, de dienstbare", die feitelijk het hoofd van het gezin is. Heerlijk zijn de avonturen in het eerste gedeelte van 't boek, als de familie nog in de Krambanganbuurt woont, een aaneenschakeling van lawaaie rige, dwaze geschiedenissen, van fuiven en partijen, uit stapjes en relletjes; dan het gaan naar Holland, de zeereis met het s.s. Sindoro van de Rotterdamsche Lloyd, in één woord om te gillen, vooral die sierlijk ingevlochten ver liefdheidsepisode van Tjang, daarna de wederwaardigheden in Europa, natuurlijk een reeks van afzetterijen die op een dieverij van den patjakker in het warenhuis in Den Haag, uitloopt, waarna de familie overhaast naar het zonnige vaderland terugkeert; dan gaat het gestattg bergaf, van de erfenis, die hen in staat stelde groot op te doen, blijft geen roode duit over en men eindigt weer even arm als te voren, terwijl het met den patjakker zelf al heel treurig afloopt. De karakterteekening is weikelijk heel goed, tot het laatste toe blijven de verschillende personen in dit boek zichzelf getrouw, al is zulk een opeenstapeling van dwaze avonturen in éénzelfde familie an und für sich wel wat onwaarschijnlijk. De lotgevallen zelf zijn echter met zulk 14 16. 1. 1. 3 O. 6 7. 8. 9 10 11 12 13 14 15 16. 17. 18. 10 1. 2. 3. 4. enz. Totale grootte, welke ook geschikt is voor bouw terrein: 8500 Q Meters. AER DENHOUT. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poets- hok met zuig- en perspomp, ruime bregplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2l/% meter en dienst bodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het geheel is groot 1100 Ms Koop som f20 000. Villatje, bij halte tram, 8 kamers, telefoon, electrisch licht, rondom tuin. Huurprijs f900.— 'sjaars. I illa, bevattende 8 kamers, serre, balcons, keukeu en rijwielbergplaats, rondom tuin. Aanv. 1 Mei. Koonsom 12000.Huurprijs f 700. Villa, koopsom f20 000. Villa te koop f32 000. Groote Buitenplaats, groot 4 H.A., te koop. Koopsom f75.000.— Villa te koop f35.000. Villa te koop f 12.000. Villa bij halte tram, bev. 13 kamers, van alk gemakken voorzien. Huurprijs f 1200.'sjaars. Prachtige villa, met grooten tuin, koopsom f 30s000. Villa bevattende 8 kamers, dicht bij de tram. Aan vaard. direct. Koops f8000.Huurpr. f 700.'sjaars. Villa met tuin. Koopsom f 30000. f 30000.—. f 45000. f 20000.—. Buitenplaats, groot 20000 vierkante meter. Koopsom f85000.—. Villa, met tuin, bevattende 8 kamers en alle gemakken. Huurprijs f 500. koopsom i'7000.aanvaarding direct. ZANDVOORT. Heerenhuis. Koopsom f 6200. i> 6200. 6300.—. 6400. 6100, v 6000. 6500. i> 6600. Villa, Huurprijs f 1300.'sjaars f 1200.— Gemeubileerde Villa's en Appartementen. Met en zonder Pension Gemeubileerde villa met grooten tuin, mooi gelegen, niet ver van het station, bevattende 8 kamers, keuken, kelder, enz. Huurprijs f 1000.— per seizoen. Villatje, in Aerdenbout, met zeer grooten tuin, 7 ka mers, van alle gemakken voorzien, vlak bij halte tram. Huurprijs f 800.per seizoen. Rijk gemeubileerde villa, in mooi villapark gelegen, 9 kamers, keuken, kelder, serre, balcons, electr. licht en waterleiding. Huurprijs f 400.per maand. Gemeubileerde villa met grooten tuin, 7 kamers, ver anda, van alle gemakken voorzien. Huurprijs f 1000. per seizoen. Koopsom f 16000. f15000. o. 6 8 9 10 Gemeubileerd villatje gedeeltelijk te huur, bij het bosch gelegen, 6 kamers en tuin. Huurprijs f 600. per seizeon. Villatje, in modernen stijl ingericht, in hoog gedeelte van Bloemendaal, bevattende 7 kamers, keuken, kelder, enz rondom tuin. Huurprijs f 1000.per jaar. Villa, bevattende 7 kamers, enz., electr. licht en wa terleiding met flmken tuin. Huurprijs f 725.per seizoen. Villatjebevattende 7 kamers enz., hooggelegen Huur prijs f 750.per seizoen. Gemeubileerde villa gedeeltelijk te huur. 6 kamers, keuken, set te enz., Hinken tuin. Huurp. f 600.persais ju 11. Pension, bij' het bosch gelegen, flinke ruime kamers en tuin 12. G i'oot familie pension. 1*3. Pensiondicht oij het station, ruime kamers en van alle gemakken voorzien 14:. Het van ouds bekende Hotel pension »Kennemerland," billijke prijzen. 15 f illa, bijzonder gunstig gelegen; benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keukin, kelder, closets gebruik van tuin met priëel en schuur; bovenafdeeling, met apart en opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balcon, gebruik van tuin met prieel en schuur. Degelijk pension. 16. Kinderpension. Opname k'nderen van iederen leeftijd, heistellende en rustbehoevende Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. 17. Gemeubileerde villa, bevattende 8 kamers, serre, balcons, keuken, kelder, voor- en achtertuin, electr. licht en' waterleiding. Aanv. na overleg. Huurprijs f 1.000.— 's jaars. Koopsom fl 1.000. 18. Degelijk ingericht pension aan den Hoofdweg. 19. Heerenhuis met flinken tuin, aan den Hoofdweg 8 kamers enz. Huurprijs f 700.per seizoen. 21. Heerenhuis met tuin, bevattende 8 kamers, keuken kelder, electr. licht, waterleiding enz. Huurprijs f 100. per maand. 22. Gemeubileerde villa, gedeeltelijk te buur. Huurprijs na overleg te bepalen. 23. Vuiaje te Aerdenbout. Huurprijs f400.per seizoen. 24 Villa Aerdenbout. Huurprijs f èoo.per maand. Villa, bij het bosch, van 1 November 1910 tot 1 Mei 1911. Huurprijs f150.per maand. DIVERSEN. in NUNSPEET. Villa »Gösting". Koopsom f 8000.Huurprijs f 400.— Te Koop of te Huureen mooie villa gelegen aati ,,de groote weg" in bet bosch, op 10 min. afstand van bet station, aan de tramlijn NunspeetZwolle; 2 M. hooger dan andere gebouwen. Electrisch verlicht. Foto op aanvrage gratis. Koopprijs f 8600. Huurprii f 550.—. In HAARLEM. Heerenhuis, voor en achter tuin; 10 kamers, modern ingericht en van alle gemakken voorzien, mooi gelegen, nabij plantsoen, en dicht bij het station, koopsom f9000—. Huurprijs f650 'sjaars. Groote villa bevattende 12 kamers, van alle gemakken voorzien en met grooten tuin. Huurprijs f 2000.'sjaars. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. 4e jaargang. 26 1. 2. 8. 9. dank voor zijne mildere opvatting dezer zaak 2°. Ik zou in gebreke zijn gebleven bet begrip neutraliteit te bepalen. Dat zal waar zijn. Immers het begrip neutraliteit, is een illusie. Er bestaat geen neutraliteit. Er bestaan alleen menscben, vereenigingen, tijdschriften enz., die zich neutraal noemen, tnaar het in hoofdbeginselen niet zijn en ook niet kunnen zijn. Dr. W. zelf erkent: hoewel ook ik neutraliteit een onmogelijkheid aebt" en bet streven er naar een vloek". Maar, M. de R., hoe heb ik bet nu Dr. W. drukt hetzelfde wat ik beweer, in nog krasser bewoordingen uit dan ik zelf gebezigd heb. »Het streven" naar neutraliteit acht dr. W. zelfs »een vloek!" Daar gaat onze polemiek juist om. Waren de artsen niet vereenigd in een zoogenaamde neutrale medische caivereeiiiging, dan zouden de roomscb- katholieke artsen zich ook niet behoeven te vereenigen in een mei-neutralen vakbond. Dan zou ieder roomscb katho liek arts als eenling vele gulden lessen van dl'. W. kunnen opvolgen. Maar de artsen zijn nu eenmaal wel en f neutraal1 vereenigd. Daarom hebben reeds lang geleden de roomsch- katbolieke artsen in Frankrijk zich afgescheiden en een eigen bond gevormd. Daarom scheidden zich nu in dat land de socialistische artsen anderzijds af. 't Kon niet langer, 't Mocht niet langer voor collega's, die getrouw wilden blijven aan hunne levensbeschouwing, spiritueele of materieele. 3°. Ik duid bet noch U, kooggeachten Heer Redacteur, noch der geëerde Redactie van »de Kerkbode euvel, dat P: halfj bij 1 P num Meded Het auteurs Bij dit numn Clément van Maasdijk. De Luchtvaart. De zoo ongelukkig om het leven gekomen aviateur. jaar de Gedempte B- ti Agenda. ondag 18 Sep B.V.V.II—H n. m., 2 uur. Terrein aan ondag 18 Sep Daal. Matinéi Dagelijks geope ling van schilt foloniaal Mu 10- 4 ure. useum van geopend van 1 Museum van S Dagelijks geoj dags van 12— Bisschoppelij k I Zondags en I cents. Stad s-Bibl ioth halve Zondags Groote Kerk. E ure, Orgelbesj: Teyler's Sticht en Zondags) v van 14 ure. Drink hal Stas 7—10 uur 's t Donderdag 22 S Ned. Opera ei Vrijdag 23 Sept Concert Chrii zie men de ai Zaterdag 24 Si dir. Van Eyi Blijspel. SP Zondag 18 Sept feest onder 1 's Avonds 8 werk. Bal-ch Gemeente bestuur. De notulen d vastgesteld. Onder de ingel Schrijven van ontslag wenscht De v o o r z i 11 gericht schrijven aan den raad voi de schuldigen op bet spoorzij zullen aan de vergelding der wet niet ontkomen. Het is afgrijselijk, het is ontzettend, riep baron Huilebalk. Het is alleen belachelijk, sprak Hiacint koel. Wat beteekent al dat geraas, al die opschud ding om een paar honden die door een gat zijn ontvlucht? Ja, zeide de baron, maar wie heeft dat gat gegraven? Daarin ligt het ernstige van de zaak. De inspecteurs, sprak Bemoeial, zijn het niet eens omtrent de werktuigen die men er toe gebezigd heeft; maar in één punt zijn zij eenstemmig: dat namelijk het werk door men- schenhanden is verricht en dat wel met dui- velscbe behendigheid. Zelfs vermoedt men dat de cipier medeplichtig is en verlangt men zijn ontslag. Dat is al te erg, zeide Hiacint de schouders ophalende. Als de inspectie en de administratie daartoe moeten dienen dan behooren zij tot de onnuttigste uitgaven. Weest gerust mijne heeren, er bestaat geene samenzwering. Die honden, die gij met éen pennestreek ter dood veroordeelt, zijn knapper dan uwe inspecteurs geweest, zij hebben zelve het gat gemaakt waar door zij zijn ontvlucht. Sire, hernam Bemoeial op vrij opgeblazen toon, daar liggen de rapporten. De administratie neemt geene beslissing naar aanleiding van min of meer vernuftige veronderstellingen. De in specteurs hebben zich op de plaats zelve begeven en alles met eigen oogen gezien. Welnu, ik heb ook alles gezien, riep Hiacint drifiig uit. Dat verwondert u, mijnheer de minister? Ja, beter dan uwe politie weet ik wat er in den kondenkof is voorgevallen; ik weet, wat u misschien onbekend is, dat men er eer gisteren het windhondje van de kamervrouw uwer dochter heeft gebracht. Inderdaad, sire, sprak Bemoeial verbaasd. Ik weet dat een zekere kapitein Uilenburg den cipier Zoetelijn bij den opperbevelhebber van het leger heeft aangeklaagd. Dat is waar, sprak Bemoeial onthutst. En ik weet even zeker dat twee honden, die ik u niet zal noemen, dat duivelsobe hol hebben gegraven dat uwe politie en uwe in specteurs zoozeer in verlegenheid brengt. Leve de koning! riep Blindevink vroolijk uit. Zijne Majesteit stelt den kalif van Bagdad in de schaduw: de Vliegeneters zullen ook hun Bondocani hebben!" Bemoeial wierp een schuinen blik op den advocaat, en even hardnekkig als een speler die alles op een laatsten zet waagt: „Indien, zoo sprak hij, de honden slim ge noeg zijn om zelve de gevangenis open te breken waarin de wet hen opsluit, dan is het dringend noodzakelijk aan deze nieuwe soort oproerlingen paal en perken te stellen. Anders heeft men er alles van te duchten, gelijk uit het volgende stuk blijkt dat ik heden morgen heb ontvangen. „De inspecteur-generaal der koninklijke tuinen heeft de eer aan Z.Exo. den minister te kennen te geven dat eergisteren, omstreeks tien uur 's morgens, de opzichter Wolf in het park een grooten, witharigen krulhond heeft ontmoet. Dat dier, dat noch halsband, noch muilband, noch eenig kenmerk van een burgerhonu had, kon niet anders in de koninklijke tuinen zijn binnengekomen dan door nalatigheid of met medeweten van de schildwachten. „Toen de opzichter Wolf bespeurde dat dit dier vooral de kinderen naliep, heeft hij het niet uit het oog verloren en weldra opgemerkt dat het dol was. Het had verwilderde oogen en bet schuim op den bek. Onmiddellijk, zonder aan het gevaar te denken en ofschoon hij slechts met een eenvoudig wandelstokje was gewapend, wierp de dappere Wolf zich nu op dien ge- duchten tegenstander. Er volgde eene vreeselijke worsteling; herhaaldelijk vloog het dier op ge noemden Wolf aan, doch gelukkig zonder dat deze een beet bekwam. „De oveiwinuing is door den vertegenwoor diger van het gezag behaald. Doodelijk gewond is de hond de straat opgevlogen, doch om er den geest te geven. „Men beeft bij de gedachte aan de onschuldige slachtoffers die zulk een monster bad kunnen vellen, zonder de zelfopoffering van den heer Wolf, die niet voor de eerste maal een staaltje van dienstijver heeft gegeven." „Sire, vervolgde Bemoeial, hier heb een besluit gereed, waarbij Uwe Majesteit den dappere die zich zoo edel onderscheiden heeft, eene medaille en een jaargeld toekent." Tot eenig antwoord verscheurde Hiacint het papier dat hem werd aangeboden. „Maak een ander besluit gereed, zoo sprak bij, waarbij de heer Wolf uit zijne betrekking wordt ontslagen. Het is een schandelijke leuge naar, en de inspecteur-generaal is een ezel die zich door een schelm heeft laten beet nemen. -- Sire, hernam Bemoeial, er is een proces verbaal. Een proces-verbaal is begeloofd, zoolang er geene verklaring bestaat dat het valsck is. Welnu, ik verklaar dat het valscb is, hervatte Hiacint; ik ben er bij geweest, ik heb alles gezien; het monster was een onschuldige poedel die niet dol was, die niemand heeft gebeten en wien niemand heeft dood geslagen. Éen mooi ding, die administratie, die altijd het tegendeel der waarheid weet te ontdekken! Sire, sprak Bemoeial, tot mijn leedwezen zie ik dat mijne diensten het geluk niet hebben Zijne Majesteit te behagen ik verzoek haar dus eerbiedig mijn ontslag aan te nemen. Mijnheer de graaf, gij moest u de zaak niet zoo erg ter harte nemen. Ik stel u niet aansprakelijk voor de fouten en de onkundej van een ondergeschikte. Sire, ik ben diep getroffen door uwe goed heid. Indien ik mij verwijder is dit niet bet gevolg van gekwetste eigenliefdeik en de mijnen zullen altijd aan de voeten Uwer Ma'esteit zijn. Maar ik ben het hoofd der administratie, van dat groote lichaam dat het volk in bedwang houdt en den staat tot steun verstrekt. Van het oogenblik af dat de deugdelijkheid, deon- feilbaarheid der administratie wordt betwijfeld, is hare kracht gebroken, haar prestige ver-I nietigd; de regeeringloosheid staat voor dt deur, het koningschap is in gevaar. Ik zal niet medewerken tot deze verbreking van den maatsehappelijken band; ik ben met de admi nistratie groot geworden, ik zal met baar vallen.] Zeer wel, sprak de koning. Baron Huile balk, ik benoem u in de plaats van graaff Bemoeial; maak het besluit gereed. Sire, antwoordde de baron op jammerenden toon, ik ben hier om de bevelen Uwer Majesteitf te gehoorzamen." Nadat liij het besluit had geteekend, ging, Hiacint, nog zeer slecht geluimd henen. De; drie ministers bleven bij elkander. „Waarde graaf, sprak de baron, ik wensen u geluk met de wilskracht die gij ten toon liebt gespreid. De vorst is jong, hij bad een lesje noodig; gij hebt hem de waarheid nie'1 verbloemd. Ja, zeide Bemoeial, en dat heeft u ntelj verhinderd mijne plaats in te nemen. {Wordt vervolgd.) F E 1 |1B) naar EDOU7 Hoe! beste 1 gist gij u zoo in de j doet? Ziet ge revolutionaire di Wanneer ook ik f geheel aan de bo Êzijn onschuld mi 1 mij opgeofferd o I Waarlijk, s ik wist niet da r waarde vriend. I igij op mijne dan I Nauwelijks wt Bliudevink sehati I .«Hij is boos, i hij verdiende loo jde Vliegeneters ti niet met rust lat hondenAls ik vi dat men voor Zij richtte met het I letters Aan hun net Terwijl de adv- zijn gilde, met i in ongenade gev bij den opperbe een kort onderhc

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 8