MET PENSION- EN WONINGGIDS D - OVERVEEN - VOGELENZANG Nieuwsblad voor AERDENHOUT - BLOEMENDAAL en omliggende gemeenten 4e jaargang. ZATERDAG, 1 OCTOBER 1910 No 39 Het Bloemêndaalsclt Prijs per halfjaar f 1.25 bij vooruitbe taling. Prijs per nummer fO.10 Advertentiën 10 cents per regel bij herhaalde plaatsing korting. Mededeelingen van allerlei aard aan de redactie schriftelijk: Vijverweg 7 te Bloemendaal. Alle mededeelingen de administratie, advertentiën enz. betreffende. Ged. Oude Gracht 63, Haarlem. Telefoon 141. ilet antenrsrecht van den inhoud van dit blad wordt verzekerd overeenkomstig de wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad 121) tot regeling van het auteursrecht. &si Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Agenda. BLOEMENDAAL. Zondag 2 October, 2 uur. Voetbalwedstrijd. Bloemendaal„Hollandia," (Hoorn). Zondag 2 October, 2'/s4'/„ uur. Hotel Duin en Daal. Matinée. Donderdag 6 October, n.m. 7 uur. Bloemendaalsoh Verkooplokaal. Veiling van de hofstede „Buitentwiat," huizen en weiland ten overstaan van den notaris J. H. Wildervanck de Blécourt. Dagelijks geopend. Hotel Duin en Daal. Tentoonstel- ng van schilderijen en aquarellen van Hobbe Smith. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 0- 4 ure. Mi eum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks ;eopend van 10—4 ure. Mi eum van Schilderijen en Oudheden. (Stadhuis.) itagelijks geopend van 104 ure. Toegang 25 cents. Zon- lags van 12—3 kosteloos. Bis hoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Geopend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 10—5 ure. Toegang 25 •ents. Sta i s-Bi bl io theek. (Prinsenhof). Dagelijks geopend (be- :alve Zondags) van 10—4 uur. Gr ote Kerk. Dinsdags van 12 ure, Donderdags van 23 re, Orgelbespeling. Te; er's Stichting. (Spaarne.) Geopend (behalve Zaterdags n Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen an 1—4 ure. Drnkhal Staalbad Haarlem. Dagelijks geopend van 7—10 uur 's morgens en 35 uur 's avonds. Zaterdag 1 October, 8 uur. Schouwburg Jansweg. Hagespelers, dir. E. Verkade. Joy, blijspel. Z lag 1, Zondag 2 October, 8 uur. De Kroon, oscoopvoorstellingen van Alberts-Frères. Zondagmid ag 2 uur Matinée. Ma: ndag 3 October, 8 uur. Brongebou w. Volksvoorstelling. Din dag 4 October, 8 uur. Schouwburg Jansweg. Kunst- vond. Tournée mevr. MetzKoning. W visdag 5 October, 8 uur. Concertzaal De Kroon. erste Liederen-avond te geven door Gerard Zalsman,met medewerking van mevr. A. NoordewierReddingius, den eer Willem Andriessen en mej. M. Jannette Walen. Dot r erdag 6 October, v.m. 10 uur. Algemeen Verkoop kaal. Openbare verkooping van wei- en hooiland ten .erstaan van de notarissen J. H. Wildervank de Blécourt, Bloemendaal en A. Mackenzie, te Amsterdam. Een jubilaris. W. J. van Tienen. Het is heden voor den heer W. J. van Tienen een treffende dag geweest, een van die mijlpalen in 't leven, die er ons aan herinneren, gelijk onze medewerker Henri in zijn jongste artikel »Dag- en Nacht-evening" treffend schreef, dat men strat in een periode, waarin de zon in volle pracht scuijnt, waarin zij nog een zee van licbt uitgiet, maar dat toch de groote en veelbeteekenende waarheid weder blijkt, dat de avond nadert. De heer Van Tienen is heden 25 jaren werkzaam geweest aan de drukkerij van den heer J. A. Boom en gedurende de laatste 11 jaren als meesterknecht ter zetterij. Men achte de daaraan verbonden taak niet gering. Alleen hij die weet wat, er op een inrichting als deze omgaat en vereischt wordt, begrijpt dit. Alleen hij die zelf in een rompslomp van dage lijks zich opstapelend werk zit. gevoelt de groote verant woordelijkheid die eene betrekking als deze met zich brengt en waardeert dan den persoon die haar vervult, gelijk Van Tienen dit doet. Ook wij zijn aan den heer Van Tienen dank verschuldigd voor de moeite, steeds door hem aan het gereedmaken van ons blad besteed; zijne toewijding is immer door ons op prijs gesteld en naar waarde geschat. Deze dag is niet gelijk de andere dagen voor den keer van Tienen voorbijgegaan. Zijn patroon, het kantoorpersoneel, zijn kameraden van drukkerij en zetterswerkplaats hebben hem hun gevoelens kenbaar gemaakt in hartelijke woorden en met tastbare blijken van vriendschap. 't Was onzerzijds een genoegen hem deze simpele regelen te wijden bij zijn goedgelijkend portret, als een vertolking van onzen dank voor wat wij aan dezen eerlijken en goeden werkman verschuldigd zijn. De wereld heeft behoefte aan minder geloofsbelijdenissen en meer vertrouwen; cum minder plechtigheden en meer arbeidaan minder deftigheid en meer rechtschapenheid; aan minder leer stellingen en meer liefde. Emerson. Klachten. Plaatselijk Ons wordt geklaagd Nieuws. 1. over de achterlijkheid van het, ge meentebestuur, dat nog steeds nalaat maatregelen te nemen, dat de overwegen der electriscke trambanen in den Aerdenhout van boomen of belsignalen worden voorzien. Niet lang geleden is de auto van den heer Bouvj bijna onder den tram geraakt. Men vraagt ons of het gemeentebestuur eerst eenige slachtoffers eischt, zoo ja dan zou men mogelijke levensmoeden in onze gemeente willen uitnoodigen, zich ter wiue van dezen ambtelijken eisch bij voorkeur in den Aerdenhout te bewegen 2 over het feit, dat op verschillende plaatsen in onze gemeente straatkolken zijn aangebracht op plaatsen, die blijkbaar niet liggen op de diepste gedeelten der wegen 3. over het niet oordeelkundig zetten van verschillende 20 K. M. auto-borden deze zouden zelfs hier en daar in de nabijheid van lantaarnpalen gezet zijn in den schaduw in plaats van in het daarvan afstralend licht. 4. Het feit dat de glasscherven der Zondag op elkaar ge botste tramwagens eenige dagen op de riggels zijn blijven liggen houdt verband met de veegdagen der gemeente-werk lieden. Het is echter niet kwaad dat de aandacht hierop gevestigd is: de tramweg behoort aan de E.N.E.T. en bij sommigen zou de meening kunnen ontstaan dat deze maat schappij verplicht was den weg schoon te houden, deze mee ning is onjuistde beharde weg is blijkbaar wat de tusschen de riggels liggende strooken betreft aan den openbaren weg toegelegd en evenmin als de tram maatschappij het recht zou hebben die strooken af te heinen evenzeer is het gemeente bestuur verplicht daaraan dezelfde zorg te wijden als aan de andere openbare wegen. Naar wij van bevriende zijde vernemen is Mr. Jacometti uitgenoodigd zich beschikbaar te stellen voor de plaats in den raad opengevallen door het bedanken van mr. Tideman ZEd. moet zich bereid hebben verklaard indien hij krachtens enkele candidaatstelling zou gekozen worden. Naar het zich laat aanzien hebben de in die richting bij de verschillende kiesvereenigingen aangewende pogingen kans op slagen. Goed gesnapt. 1 J.l. Maandagnamiddag, toen de agent van politieVStoffer in den Aerdenhout surveilleerde, zag hij op een stuk bosch- grond twee personen zitten, die met hun handen den grond omwoelden, terwijl twee anderen, op onderlingen afstand van elkaar, blijkbaar de wacht hielden. Stoffer, denkende dat eerstgenoeraden aan het z.g. freteeren waren, liep op hen toe om te zien of zulks werkelijk het geval was. Het bleek hem echter al dadelijk, dat men met iets anders te doen hadbij ontdekte op de plaats waar zij gezeten hadden, een aantal zilveren voorwerpen, een zakje met geld en een flesch cognac enz. Intusschen waren allen op de vlucht gegaan. Het duurde echter niet lang, of S. had een hunner te pakken en stelde hem, benevens de voorwerpen, in verzekerde bewaring. Nu waarschuwde S. zijn collega Smits, die onmiddellijk met hem een jacht op 'de anderen ging maken. Bekend met het terrein in Aerdenhout, gelukte het hun spoedig twee der verdachten te pakken te krijgen en even eens in bewaring te stellen. Toen bleek dat de voorwerpen afkomstig waren uit een onbewoonde villa van den heer mr. F. N. L. Aberson, raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage. Des avonds werd de vierde verdachte in de Groote Hout straat te Haarlem door Smits gearresteerd en naar het politie-bureau te Overveen overgebracht. Twee der verdachten werden nog dienzelfden avond op vrije voeten gesteld, omdat uit het onderzoek bleek, dat zij aan den diefstal niet medeplichtig waren. De anderen, zekere I. D. en W. v. N., zijn Dinsdag ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht- De politie van Bloemendaal heeft hiermee weder een goede vangst gedaan. Door burgemeester en wethouders is aan het R. K. kerkbestuur vergunning verleend, tot het bouwen van een kosterswoning, nabjj de kerk, aan den Korte Zijlweg te Overveen. De heer C. J. T. Leistikow, hoofd der O. L. S. te Overveen, heeft het voornemen over eenige weken zijn ontslag als zoodanig in te dienen. Dit lijkt ons voor vele zaken eene goede oplossing. De oriënteer tafel aangeboden. Gisteren had de feestelijke overdracht van de oriënteer- tafel op het Konninginneduin aan de gemeente plaats. Ten raadhuize verzamelden zich om de tafel waar anders onze vroede vaderen zich plachten neder te zetten, eenige bestuurs leden van Bloemendaals Bloei met hunne dames Ook waren enkele vertegenwoordigers der pers, die officiëel uitgenoodigd waren de plechtigheid tot het einde bij te wonen, als immer trouw op hun post. Het weder was verrukkelijk en de stemming der aan wezigen opgewekt. De fotograaf, die zulks op zijn plaat zou hebben vereeuwigd, liet ons in den steek, maar wia niet bleef steken was de voorzitter der vereeniging. In eene lange, vlot uitgesproken rede, overvloeiende van dichterlijke beelden toegepast op het uiterlijk onzer gemeente, schetste hij haar schoonheid, die juist in dezen tijd des jaars in zooveel teere schakeeringen uitkomt en de goede verstand houding, dien steeds tusschen deze voor sieraad en verkeersge- mak werkende vereeniging en het vaderlijk zorgende gemeente bestuur heeft bestaan. De oriënteertafel, het stoere stuk werk, dat even degelijk is van bedoeling als bouw werd plechtig aan het gemeentebestuur in eigendom overgedragen, en dooi den burgemeester met eene rede aanvaard. De burgemeester is niet zulk een groot redenaar als de heer Jacometti, maar wat hij zeide was toch ook zeer de moeite van het naar Overveen komen en luisteren waard. Toen de burgemeester evenwel zijne slotwoorden sprak en nu verzoek ik u te drinken op het heil van Bloe- mendaal's Bloei, was er onder de hoorders eene geringe ontsteltenis; immers er waren noch glazen noch andere vaten, veelmin eene drank om gedronken te worden, aan wezig. De dames, als altijd praktisch, dachten terstond aan het koffiedrinkuur en stonden op om gezinswijs aan de uitnoodiging te kunnen voldoen. De bedoeling bleek echter te zijn den dronk te nuttigen in voor de pers niet toe gankelijke vergadering, immers hare vertegenwoordigers werden met uitzondering van die der Stads-Editie, welke tevens lid is der vereeniging, verzocht, vóór de dronk werd genuttigd, de zaal te verlaten. Wat daar dus verder is geschied, dat vindt ge zelfs niet in het volgend lied. De heer De Waal Maiefijt als opperveger doorkneed in het reinigen der gemeentegebouwen veegde de raadzaal van persmuskieten" schoon en zal met het doen van een beroep op hunne van ouds bekende welwillendheid en medewerking wachten tot zij deze, na de ontvangst eener officieele uit noodiging onheusche en daarom niet verstandige behande ling zijn vergeten. Vrijdagavond hield de afdeeling Bloemendaal van de Noord-Hollandsche vereeniging »Het Witte Kruis" in het hotel Welgelegen" te Bloemendaal eene vergadering, welke slechts door 11 leden bezocht werd. Om half 9 opende de voorzitter, dr. Bakker, de vergadering, den aanwezigen het welkom toeroepende, inzonderheid het eere-lid, Mevr. Wolbers, oud-wijkverpleegster te Bloemendaal, die van hare belangstelling in de vereeniging blijken gaf, door daarvoor van Amsterdam over te komen. De notulen der vorige vergadering, den 6den Mei j.l. te Overveen gehouden, werden onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o a. een dankbetuiging van Mevr. Wolbers, waarin zij haar dank betuigde voor het aangeboden eere-lidmaatschap der vereeniging en voor het stoffelijk blijk van waardeering voor de bewezen diensten, haar bij haar scheiden van Bloemendaal aangeboden. Tot afgevaardigde voor de op 4 Oct. a.s. in Amsterdam te houden algemeene vergadering werd benoemd de heer C. L. de Fouw, te Bloemendaal, terwijl de heer F. v. Twisk te Overveen tot plaatsvervanger werd gekozen. De behandeling van den beschrijvingsbrief der algemeene vergadering liep vlug van stapel De vergadering ging met de voorstel.en van het hoofdbestuur accoord. Uit de begrooting voor 1911, aangeboden door den penningmeester, den heer F. v. Twisk, bleek, dat de inkom sten geraamd worden op f 1700, de uitgaven op f 1550,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 1