CE BR. HEEMSKERK. Bro™sLE«at28 PHILIPS LAMP H. Franken Jr. - Carr's Mout. VIOOL-CURSUS Bedipl- Muziek Ouderwijzers- De£uxe-Brooóbakkerij .%naii'earKa?se?orh-'levcrt: Smakelijk brooD van nitstoitei») prima kwaliteit. NEDERLAND5CH FA B R IK A AT I VAN BEUSEKOM, Hartenlustlaan. e Aerdenhout Arts, verhuisd van de Zomer- zergerlaan naar de Kantoorbediende, Vrije Woning Bekendmaking (Art. 28 W.v.KO VAN Conditiën billijk. zame kunst te genieten gaven, heeft opnieuw levendige bewon dering gewekt. Dat samenspel mag waarlijk ongeëvenaard heeten- De heer Schlegel die door de dames zijn „Passacaglia" wat. heerlijk gedacht en meesterlijk geschreven werk toch! hoorde vertolken zal zich niet mogen vleien zijn toonladder-poëena ooit beter te hooren weergeven. Wat klankbetoovering ging daar uit van de beide prachtige Bechstein-vleugels! Hoe muzikaal-fijngevoelig en als geheel onopzettelijk werd elk meer belangrijk détail naar voren gebracht. Ik ben waarlijk ;n 't onzekere wat hier het meest boeide: de rijkdom aan muzikale gedachten of wel de wijze waarop ons die werden overgebracht. Zeker weet ik alleen dat mij die Passacaglia-voor- dracht een absoluut onvermengd genot heeft verschaft. Zonder twijfel zullen de beide kunstenaressen dit opus van onzen stadgenoot als een zeer belangrijke verrijking van haar repertoire in hooge eere houden. Na de pauze speelden de dames een „Scherzo van Saint- Saëns. Ik zal mij niet verder uitputten in lof over de virtuositeit aie in dit van geest en leven tintelende stuk door de speelsters werd ontwikkeld, maar eindigen met de verklaring dat m i. in samenspel hier het hoogst mogelijke bereikt is. En nu strekt het den concertgever, den heer Cats, tot niet -i-riuge eer dat zijne solo-voordrachten zich zoo waardig bij de schitterende prestatie zijner gasten van dezen avond aansloten. Hij opende de uitvoering met Beethoven's heerlijke F-dur-So- nate verrukkend als een eerste zoele zonnige lentedag! I n Cats doorvoelde de poëzie van deze muziek dat was aan z.ijn milden zangerigen toon en aan de charme van heel zijn voordracht te bemerken. Later speelde hij een viertal kleine stukjes, waaronder het prachtig gezongen „Wiegelied" van R. Strauss en de ooüjk voor gedragen „Gavotte" van Gossec uitblonken. i'ot slot gaf hij een niet bepaald grootsche, maar zeer muzi kale en temperamentvolle vertolking van de Sonate in F-dur van Grieg. Hij genoot het voorrecht bij zijn soli door mej. Hen- ri.-tte Roll te worden begeleid zoodat zijn kunstenaarsziel in niets belemmerd werd haar vleugelen vrij uit te slaan. Aan blijken van groote ingenomenheid van de zijde der toe hoorders ontbrak het natuurlijk den uitvoerenden niet; de dames Roll hadden bovendien na de voordracht der „Passacag lia" een bloemenhulde te aanvaarden. Schouwburg Jansweg. Tooneel. De klucht van He roode Pet heeft veel opgang gemaakt. Gegeven voor een g d bezette zaal (en dit wil op Maandagavond wat zeggen) hebben de menschen den geheelen avond door zitten udden van het lachen. Zelfs waren er heeren wiens ge- i; strekken in het gewone leven haast nooit uit hun plooi ren, die thans zaten te schateren en bij wie de gulle vu'i; niet weg was. 't Is ook zoo'n in-koddig stuk. Natuur- iij' hangt het van de reinste nonsens aan elkaar en zijn de meest gecompliceerde toestanden, de onmogelijkste ver- w.i telingen niet van de planken, terwijl de domineerende i ia. pet een heldenlied zingt waarbij geen bravour-aria lv halen kan. Maar het is juist daarom, dat men zich aan lach overgeeft omdat er absoluut niet iets ernstigs uit halen vali. De klucht werd door de beproefde krachten v - de Nederlandsche Tooneelvereeniging met de van hen bi la nde toewijding gespeeld, 't Is haast niet te denken, maar tu>: iienbeide leek het alsof de spelers zelf schik in hun reilen hadden. het wonder dat na dit groote succes de roode pet zich volgende week weder in den Jansweg op het tooneel vt toont? Natuurlijk niet. Het bezoek zal enorm zijn. ■ias Musikantenmadel had Woensdagavond een stampvolle getrokken. Het is een in alle opzichten voortreffelijke voorstelling geweest en het succes was dan ook groot. Hoewel G o h u w d I. BOER en G. G. M. H. KINGMA, die, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dankzeggen voor de talrijke blijken van belang- -t ling, bij hun huwelijk onder vonden. Bloemendaal, 25 Oct. 1910. Bloemendaal, 29 Oct. 1910. Op de Post- en Telegraafkantoren te Bloemendaal en Overveen is vacant de betrekking van leeftijd 17 a 18 jaar. Jongelieden eenigszins bekend met kan tooradministratie genieten de voorkeur. Sollicitanten kunnen zich vóór 2 No vember, dagelijks tusschen 12 tn I uur, aanmelden bij de Directeuren dier kantoren. bij TRAMHALTE, wordt tegen nader overeen te komen voorwaarden aangeboden, aan fatsoenlijk echtpaar, I'G., zonder kinderen, bij voorkeur waarvan de man vaste betrekking heeft. Br. fr., no. 4059, aan H. N. M U L, Boekhandel, Kruisstraat 25, Haarlem. op den inhoud der operette nog al iets af te keuren valt, en vooral het slot meenigeen onbevredigd zal laten waren orkest, solisten, koor, regie en costumeering zóó voortreffelijk dat het uitmuntende gezelschap van den heer Edmund zich ongetwijfeld te Haarlem en omstreken vele nieuwe vrienden zal hebben veroverd. Voor de derde maal komen Soiser en Hesse met hun successtuk Heb je 't Kind al gezien? Dit feit is voor de waarde er van al bijzonder teekenend. Zelfs wordt bet wederom twee avonden achtereen gegeven. Van Het heilige Woud hebben we in het vorig nummer een uitvoerig overzicht gegeven. Men zij indachtig dat de voorstelling hedenavond om acht uur aanvangt. We krijgen van de Rembrandt-theatermenscben toch Faust te hooren. Bravo. Alles belooft een goede voorstelling van de nog steeds geliefde opera. De bezetting vindt men in de advertentie vermeld. Agnes Sorma beeft gisteravond in den Stadsschouw burg van het amsterdamsche publiek afscheid genomen in dezelfde rol waarin zij morgenavond hier optreedt. Dinsdag avond genoot zij te Arnhem in Monna Vanna een zóó groot succes, dat zij na de tweede acte zevenmaal terug werd geroepen. In Monna Vanna beeft, volgens He Tel., deze begaafde tooneelspeelster de gelegenheid haar krachtige, toch teedere en blij-raakende kunst te toonen. plant onmisbare stikstofverbindingen. Eerst in de latere jaren heeft men van deze werkzaamheid der bacterieën een zeer nuttig gebruik weten temaken bij de wisselcultuur, die in den rationeelen landbouw zulk een gewichtige rol speelt. De verbouw van lupinen ge schiedt dan in de eerste plaats om een zeer geschikt veevoeder te oogsten, maar in de tweede en voornaamste plaats ter wille van de door de lupines in den grond achtergelaten knolletjes, die myriaden van bacterieën bevatten, de stikstof bereiders, die den grond geschikt maken voor de daarop volgende cultuur van nieuwe gewassen. De voordracht onderscheidde zich als altijd door groote helder heid en werd door prof. De Vries toegelicht door een uitge breide collectie materiaal uit zijn hortus te Amsterdam. Over 14 dagen zal gesproken worden over hout en schors. De Hollandsche Lelie van 19 Oct. Leestafel. geeft als hoofdartikel Hervorming en verdraagzaamheidnaar aanleiding van den op handen zijnden hervormingsdag 31 Oct. door Senda; Parijsche brieven, door Rarda Lieftinck, een gedachten wisseling, Varia, door de redactrice, waarin freule Lohman, die een hartstochtelijke dierenvriendin is, op de haar eigen felle manier opkomt tegen een artikel in He Nieuwe Courant waarin een middel aan de hand wordt gedaan om gaandeweg alle honden uit te roeien, en een tweede naar aanleiding van een stukje in De Maasbode over de onlusten in Portugal, in welk stukje de r-edactrice op even kernachtige wijze voor hare zienswijze durft uit te komen. Verder de gewone rubriek correspondentie, feuilleton, otc. Annie Brondgeest. De wortels der boonien. IV etenscliappen. Prof. dr. Hugo de Vries opende j.l. Zater dagnamiddag in Diligentia te 's-Graven- hage wederom zijn jaarlijkschen cursus, ditmaal tot onderwerp vun zijn serie botanische voordrachten nemende hoornen en heesters, met name voor dezen mid dag de wortels der hoornen. De kleine zaal van Diligentia was gevuld met een talrijke schaar belangstellende dames en heeren. Na een uitvoerige schets te hebben gegeven van den bouw der wortels, die door middel van hun fijn vertakte haarwortels die aan hun top voorzien zijn van eigenaardige kapjes, het voedsel uit den grond opzuigen en door een bijzondere kracht die in die toppen zetelt, naar de plant opvoeren, beschreef spreker het stelsel van stroomingen in de cellen waar door gezorgd wordt voor een gelijkmatige ver deeling van het opgeloste voedsel inalledeelen van dep ant. Vervolgens werd toegelicht hoe de wortels van de plant, voor zoover zij niet direct zelf het voedsel tot zich kunnen halen, daarin geholpen worden door samenwonende planten, zwammen en bacterieën. Verreweg de meeste planten bedienen zich voor dat doel van zwammen of schimmels, die overal in den grond woekeren en de wortelkapjes omslingeren van een fijn vertakt haarnet. Wortelharen en schim meldraden omwoekeren dan de doode voor werpen als takjes, vergane bladeren, brokjes kiezel en kalk, en doen door afscheiding van zuren de in die voorwerpen nog voorhanden voor voeding geschikte stoffen oplossen en toebereiden voor het onderhoud van de planten- deelen. De bacterieën verrichten door haar samen wonen met vlinderbloemige planten (als lu pinen en klavers) de belangrijke functie om de in den grond voorhanden stikstof vast te leggen en om te zetten in de voor het levend er De vlbro-massage en electro-therapie inrichting van den heer W. SCHREY te Haarlem. Op deze foto ziet men een patiënte behandelen met een luchtpomp voor pneumo-massage oi massage door luchttrillingen. Dit toestel dient ter behandeling/van schoonheidsmassage door opslorping van exudaten (vuiligheden van de huid). Ook wordt het met succes gebruikt bij patiënten in verschillende graden lijdende aan doofheid. Bij acte op den 17 October 1910, voor den Notaris J. H. WILDERVANCK DE BLÉC0URT te Bloemendaal verleden, hebben de heeren ANDRIES EGBERT BEEKMAN en HEIJMEN BEEKMAN, beiden handelaren in Rijwielen en Automo bielen, wonende te Bloemendaal, aan gegaan eene Vennootschap van Koophandel onder de Firma „GEBROEDERS BEEKMAN". De Vennootschap is aangegaan voor onbepaalden tijd en heeft ten doel, den handel in rijwielen en automo bielen en in onderdeelen daarvan, zoo mede het doen van reparatiën van een en ander; zij is gevestigd en houdt haar Kantoor te BLOEMENDAAL en wordt geacht te zijn ingegaan den I Januari 1910. Ieder der vennooten heeft het recht met den firmanaam te teekenen en de vennootschap aan derden en derden aan de vennootschap te verbinden. Echter wordt voor alle verbintenissen, waarvan het onderwerp de som of de waarde van 500 te boven gaat, de medewerking en de handteekeningvan de beide vennooten vereischt, zoomede voor het aangaan van dadingen, het koopen.verkoopen en verhypothekeeren van vaste goederen. Namens Vennooten, J. H. WILDERVANCK DE BLÉC0URT. NotarisBloemendaal. De exercitiën en gymnastische oefe ningen zullen gedurende het winter seizoen plaats hebben eiken WOENS DAGAVOND in de Openbare School te Bloemendaal. HET BESTUUR. N.B. De leden worden er op ge wezen, dat, om aan de exercitiën eD gymnastische oefeningen deel te nemen, zij voorzien moeten zijn van gymnas tiekschoenen. In het gymnastieklokaal zal gelegen. beid zijn tot berging van dezelve.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 3