AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 26 Februari 2'/24l/s uur. Hotel „Duin en Daal." Matinée. Donderdag 2 Maart, 2 uur. Vergadering van den gemeenteraad. Eiken Dinsdag en Vrijdag, 810 uur. Café „Slot V redenburg". Bloemendaal-Cominando. Gelegenheid tot oefening in het schieten met Marga-patronen en in het buksschieten. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. (Stadhuis.) Dagelijks geopend van 103 ure. Toegang 25 cents. Zondags en len "Woensdag van de maand kosteloos. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, Donder dags van '23 ure, Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zaterdag 25 Februari, 8'/4 uur. De Kroon. Bios coop-voorstelling Alhert-Erères. f 0.75, 0.50, 0.25. Zondag 26 Februari, 8l/4 uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. 's Middags geen matinee. Zondag 26 Februari, 8 uur. Brongebouw. Con cert Haarlemsch Muziekkorps. Zondag 26 Februari, 8 uur. Schouwburg Jans- weg. Tournee Louis Bouwmeester. Groote Stadslucht. Blijspel, f 1.50, 1.25, 1.0.75, 0.50, 0.40. Maandag 27 Februari. Schouwburg Jansweg. Bal-Masqué J. J. Cremer. Maandag 27 Februari. De Kroon. Bal-Masqué Jacob van Lennep. Maandag 27 Februari. 7l uur precies. Nutsgebouw Zijlstraat. Cursus Professor Bolland. Logica. Dinsdag 28 Februari. 8 uur. Schouwburg Jans weg. N.V. Opera en Operette van het Rem brandt-Theater. De Kuische Suzanne. Operette. Abonnementvoorstelling. Dinsdag 28 Februari, 8 uur. Sociëteit Ver- een i ging. Bach-concert. Woensdag I Maart 7 uur. Schouwburgjan sweg. Duitsclie opera. Die Weisse Dame. f 3.2.50, 2.—, 1.75, 1.50, 1.25, 0.75, 0.50. Woensdag I Maart, 8 uur precies. Nutsgebouw, Zijlstraat. 6e en laatste Voordracht met licht beelden door den heer dr. J. H. Holwerda over„De voor-historie en de vroegste geschie denis van ons land". Donderdag 2 Maart, 8 uur. Schouwburg Jans weg. Kon. Vereeniging Het Ned. Tooneel. Sara Burgerhart. Blijspel. Abonnementsvoor stelling. Vrijdag 3 Maart, S'/t uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. AMSTERDAM. Larensche Kunsthandel, Heerengracht 495 Maande lijks afwisselende tentoonstellingen van hol- landsche en buitenlandsche kunst. VOETBAL. HAARLEM. Zondag 26 Februari 2 uur. HaarlemH. F. C. (terrein aan den Schoterweg). 10l/2 uur. H. F. C. II—Haarlem (terrein aan de Spanjaardslaan). met strijkorkest- en pianobegeleiding, 't Was een heel goede keuze: als slot nummer die Tiinze van Schubert, wat zijn die aardig en frisch, sommige ook langzaam en in mineur, maar de meeste zijn toch heerlijke walsmelodieën en ze werden ook opgewekt en frisch gezongen. Van de woorden was niet veel te verstaan, maar de muziek is bijzonder lieflijk en aangenaam, 't deed me soms denken aan de Zwitsersche en Tyrolsche berg liederen. (Voor andere Dameskoren wel geschikt om eens in studie te nemen). De heer Cats kan ook over het tweede deel van den avond zeer tevreden zijn, en de toehoorders zullen 't ook wel zijn. De Haarlemsche Bachvereeniging geeft haar vijfde concert op Dinsdag 28 Februari 1911 des 's avonds te 8 ure, in de concertzaal der Sociëteit „Vereeniging" van het orkest van het Concert gebouw te Amsterdam, onder leiding van den heer Willem Mengelberg. Solistenmevrouw Lueilla Tolamei, pianiste uit Weenen, en de heer Joseph Szigeti, violist uit Buda-Pest. 1. Ouverture voor Byron's ..Manfred'', R Schumann. 2. Concert Op. 16, L.'Schlegel. a Adagio molto sostenuto. b Adagio cantabile, c. Finale. Allegro non troppo. Energico. Voor piano met orkestbegeleiding. Voor te dragen door mevrouw Lueilla Tolamei, onder leiding van den heer Cornelis Dopper. 3. Concert No. 1. [Op 26, G kl. t.j Max Bruch. a. Vorspiel: Allegro Moderato. b. Adagio. L c. Finale: Allegro Energico. Voor viool met orkestbegelei ding. Voor te dragen door den heer Joseph Szigeti. 4. Introduction et Rondo Caprice oso, C. Saint-Saëns. Voor viool met orkestbegeleiding. Voor te dragen door den heer Joseph Szigeti. o. ..Wotan's Abschied von Brünnhilde und Feuerzauber uit het muziekdrama „Die Walküre, H. Wagner. 6. „Der Ritt der Walküren", uit het muziekdrama „Die Walküre', K. Wagner. Wij worden er te blij door als wij geprezen worden en te neerslachtig als wij niet geprezen worden. We kijken er te veel op uit. We hunkeren te veel. De Halsen. UIT ANDERE De r.-k. Nieuwe Haarl. Crt. GEMEENTEN van 16 Februari 1911 bevat het volgende merkwaardige stukje over de Halsen-geschiedenis De Commissie van Toezicht op het Museum. Het is gisteren in den Raad wel gebleken, zelfs meer nog door wat er niet dan door wat er wel is gezegd hoewel het gezegde toch ook kras genoeg is! dat de Commissie van Toezicht op het Stedelijk Museum alle vertrouwen van den Gemeenteraad kwijt is. De wijze waarop de leden hun „toezichthebben uitgeoefend, is minst genomen onvoldoende ge weest, dat is door hetgeen de heer Middelkoop heeft gezegd voldoende bewezen. De manier waarop de Commissie den Raad heeft voorgelicht en ingelicht, de heer Middelkoop sprak van „onware" rapporten zal nog wel eens nader onderzocht worden. En de ontvangst en de behandeling, die de heer Middelkoop door de meerderheid van den Raad met uitdrukkelijke bedoeling in de Commissie ge delegeerd! in dit College heeft genoten, is ge- weeRt beneden „gentlemanlike" peil. Dit, met betrekking tot hetgeen over de Com missie gezegd is. Maar op een andere wijze is nog vernietigender geoordeeld over deze Commissie zonder woorden! Want de heer Van der Berg men zie ons Raadsverslag bracht de heer Middelkoop hulde voor den kalmen zakelijken toon van zijn aanklacht, die na al wat hij ondervonden heeft, héél anders had kunnen zjjn, en tevens bracht hij hem hulde voor zijn doorzicht engoedenkijkopdezaken... En toen, toen applaudisseerde de geheele Raad met nadruk. Dat applaus was vooral véélbeteekenend Nu zijn er, na de discussie van gisteren, en het boekje dat publiek is opengedaan over deze Commissie, maar twee dingen redelijkerwijze moge lijk! Ofwel dat de geheele Commissie en bloc het bijltje er bij neerlegt, wat als ze niet totaal onverschillig is voor de publieke opinie het meest- waarsehijnlijke moet wezen, ofwel dat de Raad de Commissie afschaft, hetgeen nu een niet te vermijden noodzakelijkheid wordt als de heeren uit eigen beweging niet heengaan. Een Commissie op zichzelf lijkt al een overbo digheid. nu we een Directeur hebben, doch kon ter deskundige voorlichting van den Raad over alles wat het museum aanbelangt, nog bestaan blijven nu ze er eenmaal was. Maar deze Com missie te handhaven na de debatten van gisteren, is een onmogelijkheid dunkt ons. Merkwaardig noemen wij dit stukje niet alleen van wege den inhoud, maar ook om het streven naar objectiviteit, dat hierin voorzit. Wanneer de N. II. Crt. in de Kuyperzaak eene soortgelijke houding lmd aangenomen en niet uit overwegingen van politieken aard o.a. mr. Tideman allerlei aantijgingen naar liet hoofd had geslingerd, die geen zin luidden, zou liet blad zicli deu naam van voorlichtster der openbare meening waardig hebben kunnen maken evenals in dit geval. De zaak der Halsen, waarop wij later nog wel eeps terug komen, komt ons voor te zijneen typisch regenten-stuk. Het Brongebouw. Woensdagmorgen heeft „Het Broncomité" ver gaderd om na te gaan de bewijzen van instem ming met zijn pogen om zich tot den gemeenteraad te wenden met het verzoek op de een of andere wijze liet voortbestaan van liet Brongebouw met zijn park als ontspanningsplaats te verzekeren. Een boven verwachting groot aantal vereeni- gingen te Haarlem hebben schriftelijk adhesie betuigd, terwijl van andere mondelinge liiede- deeling daaromtrent werd ontvangen. Het adres te dezer zake zal de volgende week ter teekening worden neergelegd. Raad van bescherming voor den Zuigeling. De gecombineerde vergadering van gewone en buitengewone leden van den „Raad van Bescherming voor den Zuigeling" welke gisteren avond plaats had, werd bij verhindering van den lsten en 2den voorzitter geleid door den lieer Breda Kleynenberg. In het jaarverslag, door den secretaris uitge bracht, werd hulde gebracht aan de nagedachtenis van Mevrouw W. J. S. Badou Ghijben-Huysiuga, die als 1ste penningmëesteresse der vereeniging gewichtige diensten heeft bewezen. De plaats door haar ledig gelaten werd ver vuld door Mevrouw L. de Clercq-'s Jacob. Blijkens het jaarverslag beeft de arbeid der vereeniging zich in het tweede levensjaar zeer uit gebreid. Aan het Bureau voor Raad en Hulp werden in 1910 158 zuigelingen ingeschreven. Gewezen werd op het groote belang om de kinderen zoo vroegtijdig mogelijk te doen in schrijven, omdat dan alleen propaganda voor de borstvoeding veel kans op nuttig effect kan hebben. Voor bet eerst werd in dit jaar aan moeders, die wel in staat waren hare kinderen te zoogen, maar zich zelf niet voldoende konden voeden, voedsel verschaft in den vorm van 1 liter pap per dag. De indruk, dien men van dezen maat regel gekregen heeft, is een gunstige. Door liet uitgeven van Raadgevingen aan Moeders, welke raadgevingen met welwillende hulp van de bureaux voor den burgerlijken stand te Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Kchotcn werden verspreid, werd getracht ook schriftelijk propaganda voor de natuurlijke voeding te maken. De melkkeuken leverde ten behoeve van 5u zuigelingen gedurende korteren of iangeren tijd voedsel af. Per maand werden gemiddeld 2250 flesscheja toebereid. De kinderzorglessen worden voortgezet. De propaganda hiervoor geschiedt met hulp van vel schillende vereenigingen o.a. met krachtdadigen bijstand van het Departement Haarlem van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De behoefte aan stelselmatig huisbezoek werd sterk gevoeld, en tot de aanstelling eener liuis- hezoekster zal dan ook worden overgegaan, indien de financiën zulks zullen toelaten. Door de oprichtingskosten der melkkeuken staat de ver eeniging eind 1910 voor een tekort van 594.63. De toestand der financiën in 1911 ïh beter, omdat de gemeente voor dat jaar een subsidie van f 500.heeft toegestaan. Maar voor uit breiding van den nuttigen arbeid der vereeniging werd nog belangrijke financieele steun van particuliere zijde noodzakelijk geacht. Na lezing van het jaarverslag werd namens de commissie tot nazien der rekeningen over 1910, door mevrouw A. Trousselot-Pfeiffer ver slag uitgebracht en werd de penningmeesteresse daarna gedechargeerd. Na het doen van eenige benoemingen, werd, niets meer aan de orde zijnde, de vergadering gesloten. I)e overdreven zorg brengt het tegendeel te weèg van wat wij willen. Schouwburg lansweg te Haarlem. TOONEEL. Sara Burgerhart. Donderdag 2 Maart a.s. komt het Nederlandsch Tooneel te Haarlem de lang verbeidde voor stelling van dit blijspel geven. Het succes zal groot zijn, 't lijdt geen twijfel. Waar dit geestige tooneelwerk van mejuffrouw Pabst gegeven werd, liep 't vol en daverde het van de bijvalsbetui gingen. Het stuk is 't ten volle waard. Men kent ongetwijfeld den roman, waarschijn lijk ook de in vele opzichten merkwaardige schrijfsters de juffrouwen Wolft' en Deken, gelijk zij gewoonlijk in éénen adem genoemd worden. De eerste dezer dames, Elizabeth Bekker, in 1738 te Ylissingen geboren, werd in 1759 de tweede gade van den 30 jaar ouderen predikant Wolff in de Beemster. Elf jaar later was zij weduwe. De dood van haren man vereenigde de heide vriendinnen, die zelfs de dood niet scheidde. Weinige dagen na Wolff's dood begaf Agathe Deken, in 1741 te Amsterdam geboren, zich naai de Beemster, om voortaan alle lief en leed met hare vriendin Wolff te deelen. Van de Beemster begaven zij zich eerst metterwoon naar de Rijp en vervolgens naar Beverwijk, waar zij gelukkige dagen sleten en zich met schrijven bezig hielden. De beide vriendinnen, die met warmte de zaak der patriotten voorstonden, verlieten in 1788 het vaderland voor de komst der Pruisen en hielden zich tot 1795 op in Frankrijk, waar Elizabeth Wolff ter nauwernood aan de moord- bijl van het schrikbewind ontsnapte. In 1795 keerden de vriendinnen naar het vaderland terug, intusschen door een trouweloozen vriend van haar vrij aanzienlijk vermogen beroofd. Voort aan sleten zij hare dagen te 's-Gravenhage, waai de „oude sloven" gelijk zij zicli zeiven gewoon lijk noemden, in de vriendschap en hartelijke zorgen van vele aanzienlijke mannen (zie o.a. Daags na het feest van Busken Iluet in den Volksalmanak'* van de Mij. tot Nut- van 't Al gemeen, van 1865) zich mochten verheugen. In November van het jaar 1804 volgden zij, die geen grooter ongeluk kenden dan elkaar te over leven, binnen negen dagen elkander in het graf, te Kclieveningen, welke plaats zoo menigmaal de beide vriendinnen onder hare wandelaars geteld had. 28 jaar leefden en werkten Wolff en Deken samen in onverstoorbare eensgezindheid; toch verschilden ze in menig opzicht van elkander. Levendigheid, geestigheid, fijne boert, vlug en scherp, maar wel eens bijtent vernuft kenmerkten de eerste; Deken daarentegen onderscheidde zich door bedachtzamen ernst, zachtzinnigheid, be daarde redeneering, lust tot onderzoekheiden waren in godsdienst en staatkunde eene onbe krompen denkwijze toegedaan. Tegen de bekrom penheid van hare dagen trokken zij dan ook te velde, vierden aan hare luim den vrijen teugel en legden haar gevoel niet aan banden. Beiden te zamen vormden zij een harmonisch geheel. Zij schreven in den vorm van brieven, en de karakters werden zoozeer naar het leven getee- kend, dat velen daarin hunne gelijkenis vonden. De Sara Burgerhart met de karakterteekening van de vroolijke, goedhartige, wel eens dartele, maar nimmer lichtzinnige Sara en dat van haren Edeling wordt voor den besten roman der beide dames gehouden. Het kan een waagstuk genoemd worden wat mejuffrouw Pabst met hare bewerking heeft aan gedurfd. Trouwens, een roman op het tooneel te brengen is meestal gewaagd en als het, als hier, een roman in brieven betreft, wordt het er niet gemakkelijker op. Echter is de talentvolle be werkster, het kan d.o. niet ontkend worden, er in geslaagd een beeld te geven van wat de schrijf sters met dit werk bedoelden, n.l. verrijking dei- kennis van het tijdvak waarin zij leefden en voor de waardeering van haar streven had mej. Pabst moeilijk een betere bloemlezing kunnen ver vaardigen dan zij thans heeft aangeboden. Zij heeft er vier bedrijven van gemaakt, die met hun keurige aankleeding het oog- tot het eind blijven boeien. Of de bewerking fouten aankleven? Ongetwij feld. De heer Schuil heeft als „man van het vak" in zijn bespreking voorkomende in Haarlem's Dagblad van 11 Februari, op menige zwakke plek gewezen, doch zij doen aan het effect van het geheel gelukkig weinig afbreuk, daar de be koring van het vele aantrekkelijke ruimschoots vergoedt wat hier en daar door zwakke handeling of minder juiste typeering ontbreekt. Een menigte van allerliefste tafreeltjes toch, als liet ware keurige schilderstukjes, vormen een geheel waarin ieder behagen kan scheppen die oog heeft voor bevallige lijnen, harmonische kleurschakeering en schilderachtige groepeerin gen. Het blijspel wordt goed gespeeld. Misschien overdrijft broeder Benjamin wat, wellicht is Brecht wat ;il te Veel „aan de flesch" en is juffrouw Buigzaam niet de juiste weduwe Buig zaam uit den roman, 't doet er niet veel toe, er is overvloed van goeds. "VVat wil men meer? Wij hebben de eerste opvoering te Amsterdam waarvan het succes zeer g'root was, bijgewoond en zijn niet van nieuwsgierigheid ontbloot wel ken indruk de voorstelling van a.s. Donderdag op ons schouwburgpubliek zal maken. De be langstelling is zeer groot want reeds is de zaal zoo goed als uitverkocht. Dank zij den vooruit- zienden blik des heeren Van Gasteren is echter voor een tweede opvoering te Haarlem gezorgd. Deze zal den 13den Maart plaats vinden. Welk een succes voor het Nederlandsch Tooneel, dat dit goede werk nota bene drie jaar in porte feuille hield C. Kadettemtreken. Prachtig was de zaal gevuld als bij de eerste voorstelling door de leden van „De Phoenix" te Haarlem gegeven. Evenals bij De Groothertogin van Gerolstein was ook in Kadettemtreken groote toewijding bij alle medewerkenden merkbaar. Dus kregen wij. weder veel goeds te zien en te hooren. Was het orkest in den beginne wat slecht op dreef, het herstelde zich spoedig en gaf de lang niet onaardige (hier en daar zeer goede) operëtte-muziek van Hollander zooals liet behoorde. Mevrouw Regina Rudersdorff- van Waning Bolt en mejuffrouw J. Ninko hielden op eene voortreffelijke manier de eer van liet gezelschap op, terwijl de heer P. G. van de Poll Jr. een routine aan den dag legde die bewondering afdwong. Deze mijnheer speelt als een BigotDe heer E. Hamburger kon zijn hart ophalen; hoe bulderde deze operette-vecht-generaal weder, gelijk hij alleen kan. En hoe bevallig en lief gedroegen zich de leerlingen van het pensionaat in de hun natuurlijk vreemd zittende uniformen, 't Was alles even aardig en een volle zaal wel waardig. Er werd voor een liefdadig doel gespeeld. Het saldo was beduidend. „De Phoenix" kan over Haarlem en omstreken tevreden zijn, als anders om ook het geval is. Wanneer deze amsterdam- sche jongelui terugkomen, zij hun hetzelfde suc ces nu reeds bij voorbaat toegewenscht. C. Die weisse Dame. Met volledig koor en orkest van het Ktadt- Theater te Munster, zul onder directie van den heer Alfred Schink aanstaanden Woensdag 1 Maart opgevoerd worden de oude doch beroemde opera van Boieldieu Die weisse Dame („La Dame Blan che"). Volgens de bladen moet dit gezelschap uit Münster in Groningen een uitstekenden in druk hebben gemaakt. Zondagavond een buitengewone voorstelling tegen verminderde prijzen van Groote Stadslucht, door het gezelschap dat Louis Bouwmeester op zijn tournee vergezelt. De heer Bouwmeester treedt als Martin Schreuder op. Dinsdag den 28sten komt het Rembraiult- Theater te Haarlem met De Kuische Suzanne nieuwe operette van Gilbert. De voornaamste rollen worden gespeeld .door de dames Ant. Kom Van Dijk, Kohier en Dokkum en door de heeren' Kreeft, Kiehl, Kohier, Vigeveno en Van Vliet. Het kan dus heel aardig worden. Bij Albert-Frères hebben wij gisteravond een kijkje genomen. Het was er weder allergezelligst. Max, de eeuwig, grappige, in de dolste vindingen nooit uitgeput rakende Max, was weder de zondebok. Zijn schoenen knelden en veroorzaakten hem hierdoor een zee van onaangenaamheden. De hem schonken kinderzegen verwekte algen vroolijkheid. De bioscoopjournal is ditmaal z pakkend. Het meest belangrijke leek on- proefnemingen van Ilervieu, die zooals men zijn'toestel ter bescherming van vliegeniers af de eerste verdieping van den Eiffeltorcu proeft. Aan voorstellingen van realistischen is ditmaal geen gebrekzij vormen een g> gedeelte van het zeer overvloedig program i Het grootste nummer is de projectie van F bewerkt voor de bioscoop. Welnu, als ze is zij zeer bezienswaardig; aan de samenst- zijn de goede zorgen niet gespaard. Het lang nummer van 890 Meter film, dat ge -> behalve enkele bioscoophandigheden, het vei der opera volgt. Ook de pianist gebruik Gounodsche motieven voor zijne begeleid - Verder tal van films, die het hunne er bijdragen den avond genoeglijk door te bi Voortreffelijke pianomuziek draagt hier hare bij. Den pianist d'Antini zij lof gel ar i Zondagmiddag' is er geen matinee. Hoe meer we 't gewicht van onze persoon v> rge en ran t zelf voelen, hoe rustiger we wo V. gelukkiger. in mr. Thiel's te Haarlem PLAATSELI1K houden rede werd aangestip NIEUWS. liet gemeentebestuur van 11 met zijne instemming, d< lijnen naar buiten, uit vrees voor doorg. verkeer, niet wil laten aansluiten op de untwo stadslijnen. Wanneer een vreemdeling in Has. kwam, zoo sprak mr. Tliiel ongeveer, vragen of men hier dan niet wel bij liet b is Wat daartegen te doen? Wij zouden zeg. niet zoo bang zijn (vrees is altijd een slechte -- geefster geweest) dat de H. I.I. K. M. van concessie met aansluitende lijnen misbrui: maken. De raad onzer gemeente gaf, zooais onze 1- zicli zullen herinneren, reeds concessie E. N. E. T. Wij bevelen onzen autobus-dienst in d<- willende aandacht en herinnering aan. De Genes te t-Bank. Wij ontvingen van den penningmeester de afdeeling Haarlem e. o. van het Al. i Nederlandsch Verbond, den heer mr. H. Hooft, Groote Houtstraat 164 te Haar li eerste lijst van bijdragen Prof. J. W. Muller, Utrecht, f5.G. - Clercq, Bloemendaal, f2.50. Ned. Protestor: bond, Amsterdam, f 25..Mej. J.A. van Wal- - f5.— II. V., leerling H.B.K., fl.—J. f 10.—Mr. H. Pli. 't Hooft, f5.—Mr. W. P- Hordijk, allen te Haarlem, fl.Mevr. M Bloemendaal f10.Mevr. A., f10. Nieuwland, f 1.J. Krol Kzn., allen te B; f li.Mr. E. H. 's Jacob, 's-Gravenhage, Dr. II. J. Kiewiet de Jonge, Dordrecht. Dr. en Mej. Noorduyn, Nijmegen, f2.i Ilillebrand, Meppel, fl.Mej. M. 8. (I Enschedé, f2.50. Dr. I. v. d. Bergh, Zwoli- II. v. W. Z., Zutplieu, fl.Mr. F. G. Sch'alkw; i;, Haarlem, f2.50. Mevr. H: van Tienen Jan-e- Kruseman, f5.J. Evers, fl.J.v. O., allen te Amsterdam, f2.50. M. Treub, f2.50„Duinoor i". fl.v. C., fl.*Mr. J. Knottenbelt, allen te 's-Gravenhage, f2.50. V. Loosjes, Kneek, f2.50. J. de L., den Haag, f0.50. Een vereerster van den dichter, Deventer, f 1.C. Nannes Gort r, Alkmaar, fl.Mr. G. A. P. Bax, den Ha:g, f5.N. N., den Haag, f 0,50. H. J. Smits, Almelo, f 1.20! H. W. Capel, den Haag, f 1.-Mevr. Mass-p. Kroes, Amsterdam, f 2.50. de Bruine, Zwijndrei- t- f5.Mr. Cohen Stuart, Alkmaar, fö.Jlir. .1. Hora Siccsma van de Harkstede, Hilvérsveu, f 10.P. F. A. Luytjes Jr., Amsterdam, f 10.— J. C. J. Drucker, Londen, f 25.J. W. Th.,Zwolle. f5.I). v. G., Amsterdam, fo.75. R. T„ Am sterdam, f2.P. J. Liedmeyer, Zaandam, f 0.50. Mr. Th. R., Zwolle, f10.Mevr. v. d. Blocquei v. Nijmegen, f2.50; totaal f221.95. Vereeniging „Koninginnedag". Donderdagavond 16 Februari hield de vereeni ging „Koninginnedag" te Overveen in ,,'t Raad huis" een algemeene vergadering. Na opening door den voorzitter, den heer J. Th. Bornwater, deed de secretaris, de lieer A IJzer man, voorlezing van de notulen der vergadering van 29 Juli 1910, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den lieer C'. J. Th. Leistikow, waarin hij, wegens vertrek naar elders, zijn ontslag indiende als bestuurslid, afscheid nam van zijn medeleden, herdacht de aangename uren in de vergaderingen der vereeni ging doorgebracht en hulde bracht aau de bedaard en degelijke leiding van den voorzitter. Uit 't jaarverslag van den secretaris over 1910 bleek, dat 't ledental met 16 verminderd was. Behalve de gewone schoolfeestjes voor de kleinen, werden, op. voorstel van den heer F. van Twisk, uitstapjes gemaakt door de leerlingen tier hoogere klassen. Deze zijn goed geslaagd. Gewaagd werd van de feestelijke stemming in de dorpswijken Bloemendaal en Overveen. Hier werden 's avonds muziekuitvoeringen gegeven- De rekening en verantwoording van den penningmeester, den li eer 8. P. Reinierse, werden door de heeren De Wild en Gelirels onderzocht en in orde bevonden. Den heer Reinierse werd dank gebracht voor zijn zorgvuldig beheer. De heeren J. Th. Bornwater, C. J. Roozen Hz - N. Rouwens, E. van Twisk en W. J. de Wild. die aan de beurt van aftreden waren, werden als bestuursleden herkozen. Besloten werd de vaca- ture-Leistikow onvervuld te laten, totdat er een nieuw hoofd aan de O. L. school te Overveen benoemd zal zijn. Door het bestuur van „Bloemendaals Bloei werd voorgesteld om samen te werken tot het feestelijk herdenken van den dag, waarop het 124 jaar geleden zal zijn, dat II.M. de Koningin den troon besteeg. Daar deze dag op 6 Maart en dus in een tijd van 't jaar valt, niet erg geschikt voor het feestvieren in de open lucht

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2