AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 5 Maart. 2'/24l/s uur. Hotel „Duin en Daal." Matinée. Elkan Dinsdag en Vrijdag, 810 uur. Café „Slot V redenburg". Bloemendaal-Commando. Gelegenheid tot oefening in het schieten met Marga-patronen en in het buksschieten. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gedurende de wintermaanden is de boekerij Dinsdags- en Vrijdags-avonds van 79 uur kosteloos toe gankelijk. Gemeentelijk Museum. (Stadhuis.) Dagelijks geopend van 103 ure. Toegang 2b cents. Zondags en len Woensdag van de maand kosteloos. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, Donder dags van 23 ure, Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zaterdag 4 Maart, 8V4 uur. De Kroon. Bios coop-voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. Zondag 5 Maart, Sl/t uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. 's Middags van 24 matinee. Zondag 5 Maart, 8 uur. Brongebouw. Tournée- Louis Bouwmeester. Het heilige recht. Tooneel- spel. f 1.0.75, 0.50. Abonnees le rang f 0.50. Zondag 5 Maart, 8 uur. Schouwburg Jansweg. N. V. Het Tooneel. Dir. W. Royaards. Mea Culpa, f 1.50, 1.25. 1.—, 0.75, 0.50, 0.40. Maandag 6 Maart. 7i uur precies. Nutsgebouw Zijlstraat. Cursus Professor Bolland. Maandag 6 Maart, 8 uur. Sociëteit Vereeniging. Volks-Solisten-Concert. f 0.15. Maandag 6 Maart, 8 uur. Skouborch fen 'a Kroan. Pieter Jelles-Joun, under meiwirking fen it Frysk Sjongselskip. Woensdag 8 Maart, 8 uur. Schouwburg Jansweg. Edmund's Duitsche Operette. Die Fledermaus. Operette. 2.50, 2.1.75, 1.50,1.25,1.—, 0.60, 0.50. Woensdag 8 Maart. 7i uur. De Kroon. Voordracht avond vioolleerlingen van den heer J. C. Tuin. Donderdag 9 Maart. 8 uur. Brongebouw. Con cert Haarlemsch Muziekkorps. Donderdag 9 Maart, 8 uur. Remonstrantsche Kerk. Voordracht van den heer Gorsemann. Vrijdag 10 Maart, 8'/, uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. Zaterdag II Maart, 8uur. Schouwburg Jansweg. Rotterd. Tooneelgezelschap. Dir. v. Eijsden. De Salonluitenant. AMSTERDAM. Larensche Kunsthandel, Heerengracht 495. Maande lijks afwisselende tentoonstellingen van I10I- landsche en buitenlandsche kunst. VOETBAL. HAARLEM. Zondag 5 Maart, 2 uur. H. F. C.D. F. C. (Dordrecht) (terrein aan de Spanjaardslaan). ralisme zich af wenden en zich onder de leiding der vrijzinnig democraten te plaatsen. 10 Jaren geleden liepen de jongelui storm voor het socia lisme, over 2 jaren misschien voor de vrijzin nig-democratie en de op zich zelf holle alge- meene-kiesreclitsleus, over 10 jaren loopen zij weer storm voor het liberalisme. Zij die gelooven haasten niet, en de jongelui die altijd haasten gelooven nooit, zij doen eenvoudig na of gehoor zamen aan een simpele suggestie; maar wel is merkwaardig en daarop willen wij even de aan dacht vestigen, dat dezelfde heer Van Embden in het Amsterdamsch Studenten Weekblad Propia Cures de leerlingen der universiteit aldaar heeft opgewekt den leider der duitsche „Bodenre form (grondpolitiekhervormings) beweging", die Dinsdagavond te Amsterdam sprak, te gaan hooren, en nog merkwaardiger is, dat die leider, de heer A. Damaschke zich vrij zuiver op vrij liberaal standpunt heeft geplaatst. Damaschke is beredeneerd anti-sociaal-demo- craat, en is dit even beslist als de vrije liberaal, en dit evenals deze in beginsel, in wezen, op grond van deze uitspraak, ook die van Goethe: dat de persoonlijke vrijheid, de vrijheid der per soonlijkheid is het hoogste goed. Damaschke noemde, juist zooals de vrije liberalen dit doen, een zoogenaamde sociale vooruitgang, een sociale hervorming die verderfelijk is voor de vrjjheid der persoonlijkheid, eene die meer nadeel brengt dan goed. Z. i. moet de sociale rechtvaardigheid met de persoonlijke vrijheid met gezond individualisme hand aan hand gaan. Blijkbaar is de amsterdamsche hoogleeraar Van Embden een redelijker man dan Van Embden de nijdige verkiezingsagitator, want het is alleen verkiezingsagitatie en berust noch op studie, noch op waarneming, noch zelfs op eerlijkheid: de vrije liberalen, zooals in het vrijzinnig-democra tische kamp en vervolgens ook in het kamp der zgn. christen-democraten uit gemakzucht dagelijks geschiedt, af te schilderen als de jeugdige nazaten der oude Manchester-liberalen zonder meer. Men moet zijn best doen, maar niet bekommerd zijn, niet verslagen, niet overpijnlijk ressenteeren al wat op die tekortkomingen betrekking heeft. Er zijn weinigen, die hiervoor gewaarschuwd moeten worden. Weinigen maar de besten. Want de meesten dragen hun kwaad te onverschillig R. B. Tinsley uitgezet. De waarde van [kleine staten in het wereld verkeer wordt in het buitenland in groote mate bepaald door het rechtmatig gevoel van eigen- Waarde waarvan zij blijk geven. Zeker heer R. B. Tinsley, te Rotterdam woon achtig, is vertegenwoordiger der Uranium Steam ship Company; man en maatschappij zijn hier vreemd, hij is engelsch onderdaan. Niettegen staande hem van wege drie ministerieele depar tementen (een ware voldoende geweest) medege deeld was, dat een aantal landverhuizers op een der booten zijner maatschappij aanwezig in Neder land niet aan land mocht worden gebracht heeft hij ze varende in den Nieuwen Waterweg van het schip zijner maatschappij over laten stappen op een sleepboot en hen met dat bootje toch geland, met het gevolg dat de huisvesting dier lieden, welke door Tinsley niet werden gehuisvest, voor rekening is gekomen voor onze regeering. Terecht is in een ingezonden stuk in de N. R. Ct. dadelijk daarna gezegd dat moest een Nederlander eens in een groot land onder nemen Onze regeering heeft ingezien, dat deze han deling van minachting getuigde voor het be stuur van het land, alwaar hij gastvrijheid geniet en op grond van een der bepalingen van de vreemdelingenwet hem het land uitgewezen. Tinsley is zich gaan beklagen bij den engel sehen gezant. De Engelschen zijn zeer tuk op het met kracht beschermeif van hunne landge- nooten in den vreemdedat Engelschen niet hun vaak van bekrompenheid sterk nationali teitsgevoel hierin dikwijls overdrijven is bekend, van den anderen kant kan van de tegenwoor dige, liberale, engelsche regeering een gematigd optreden, immers een kalm overwegen van de in deze zaak aan het licht tredende rechtsvragen worden verwacht. Mocht dit evenwel niet zoo zijn, dan verwachten wij dat ouze regeering, welks ministerie van buitenlandsche zaken het vertrouwen heeft van het geheele volk, zich met gerustheid op rechtvaardig en zonder bijbe doelingen ingenomen hoog standpunt met alle beschikbare macht zal handhaven, wetende dat het geheele volk daarbij achter haar staat. Dat vind ik 't mooist in Sint Franciscus, zijn harmonie van 't diepste gevoel van eigen onwaarde met een gestadige vroolijkheid en tevredenheid. De raad vergaderde Dondér- GEMEENTE- dag 2 Maart 1.1. des namiddags BESTUUR. te 2 uur. Voorzitter de burge meester. Alleen de wethouder, de heer Van Hooff, was afwezig. Na de lezing der notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd, werd het eerst overgegaan tot de benoeming van een tijdelijk wethouder. De heer Van Hooff had in een schrijven den raad medegedeeld, dat zijne ongesteldheid wellicht nog eenigen tijd zou duren. De raad benoemde als diens tijdelijk opvolger met algemeene stem men (één blanco) den heer A. Koolhoven. Als gebruikelijk, vroeg de voorzitter den benoemde of hij zijn betrekking wilde aanvaarden. De heer Koolhoven, gevolg gevende aan zijn belofte eenige dagen geleden in de jaarvergadering van Bloe- mendaal's Bloei gedaan om tegen de zgn. auto- vallen in Bloemendaal te velde te trekken zooveel in zijn vermogen was, vroeg hierover het woord. Autovallen, zei spr. ongeveer, zijn in Bloemendaal allerminst op hun plaats. Waarom zijn ze aan gebracht Ongelukken komen nooit voor, al zijn er wel eens chauffeurs die te wild rijden. Maar zie dan eens in de groote steden, bijv. op de Leidsehestraat te Amsterdam. Te midden van door elkaar krioelende menschen, rijtuigen, karren enz. rijdt de auto in snelle vaart. Wat zullen alhier de gevolgen van het plaatsen der vallen zijn? Dat rustige burgers die een auto bezitten, het lootje lijden en lastig gevallen worden. Zij zullen het, zooals het gewooidijk gaat, dan wednr met de kwaden moeten ontgelden. Bloemendakl staat te hoog, te modern om in de lijn te komen met die gemeenten, die om hun autovallen berucht zijn. Hierna leest spr. de lijst der ge meenten af waar deze geplaatst zijn. De oorzaak zoekt hij in onmacht der politie aldaar om de wetten te handhaven. Er zijn in Bloemendaal thans 25 vallen uitgezet en het politiecorps zal chronometers krijgen. Is het voor deskundigen reeds heel moeilijk hiermede goed om te gaan, onmogelijk mag zulks genoemd worden voor den eersten den besten politieagent. Alvorens nu plaats te nemen had hij gaarne de verzekering van den voorzitter dat er wijziging in de verordening zou worden aangebracht en dat de borden meerendeels werden weggenomen. „Kan u mij die verzekering geven", zei spr., „dan kom ik dadelijk naast u zitten". De voorzitter gaf den heer Koolhoven ten antwoord dat de raad de verordening had goed gekeurd, doch de gevolgen waarschijnlijk niet geheel overzien had. Indien nu de raad goedkeurt dat zij voorloopig buiten werking gesteld wordt teneinde haar in een volgende zitting nader te behandelen, wil spr. hieraan gaarne zijn goed keuring hechten. 1 De raad besloot aldus en de heer Koolhoven nam den zetel naast den voorzitter in. Hierna werd overgegaan tot de behandeling der ingekomen stukken. Door de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. O. was het volgende adres aan den raad gericht „Aan den Gemeenteraad van Bloemendaal. „De Commissie van Toezicht op het L. O. heeft kennis genomen van Uwe plannen tot verbouwing der Openbare School te Overveen en spreekt haar leedwezen uit, dat deze plannen zijn gearresteerd zonder naar hare meening te zijn gevraagd. De Commissie acht het zich tot plicht, U, alsnog hare ernstige bezwaren te doen kennen. „De klassen der school zijn overvuld; de gé- hoorigheid in het gebouw zelf en geraas daar buiten zijn zeer hinderlijk voor het onderwijs. De door U aangenomen plannen tot verbouw heffen deze bezwaren niet op. Slechts door aan bouw van twee lokalen en een gymnastieklokaal zou aan het ruimtegebrek tegemoet te komen zijn, doch de ongunstige ligging der school sluit een oplossing der andere bezwaren vrijwel uit. Daarom is bij de Commissie de vraag gerezen of het niet beter ware geen groote uitgaven te doen en uit te zien naar een rustiger terrein voor den bouw eener nieuwe school. „Wat de financieele zijde dezer vraag betreft, meent de commissie te weten, dat het in dat geval te Overveen vrijkomend terrein door de H. IJ. S. M. zeer begeerd wordt en voor die" Mij. een aanzienlijke waarde vertegenwoordigt. Het groot verschil in waarde van de te verkoopen en de te koopen grond zoude de kosten van het bouwen eener nieuwe school zeer belangrijk verminderen. „De Commissie hoopt, dat U hare bezwaren ernstig zal overwegen en dat het nog mogelijk zal blijken de plannen van verbouwing der school te Overveen te wijzigen of aan te houden. De Plaatselijke Schoolcommissie: (get.) A. W. Jacometti, Voorzitter, W. Berdenis van Berlekom, Secretaris." De heer Jacometti lichtte dit schrijven eenigsp zins nader toe. Spreker wees op het hinderlijk geraas hetwelk aan de eene zijde van de school door de treinen, aan de andere door auto's eii rijtuigen gemaakt wordt. Verder op de te geringd ruimte, die wel voorziet aan wat de wet hier omtrent stelt, doch de grens heeft bereikt, ep besprak vervolgens de bekende gebreken der school. De voorzitter zeide dat 't grootste bezwaar was, het vinden van een ander geschikt terrein voor een nieuwe school, 't Is niet te vinden en ook niet in uitzicht. De wethouder De Waal Malefijt noemde de waarde van het terrein zooals het in 't adres was aangegeven, denkbeeldig. Nooit is door de Hollandsche spoor hiernaarjgevraagd, noch minder om het te koopen. Het station voldoet aan alle eischen. De directie zegt, als ge ons het terrein geeft en nog eene subsidie bovendien voor uit breiding station, zullen we er eens over denken. De heer Jacometti deelde mede, dat iemand die hieromtrent met de directie der H. IJ. S. M. voorloopige onderhandelingen had gevoerd, niet den indruk had ontvangen dat deze zoo radicaal zou afwijzen. Maar hoe dit zij, de bezwaren blijven bestaan en dan wordt 't een questie van hooger kosten. Ook de heer De Waal Malefijt opperde dezelfde bezwaren als de voorzitter. Er is geen grond, zeide hij, hij is zóó duur, dat er geen aankomen aan is. Nadat de voorzitter gewezen had op het wenschelijke dat verbeteringen worden aan gebracht, en de heer Jacometti de verzekering verkreeg, dat deze zoo radicaal mogelijk zullen zijn, nam de Raad het besluit aan. Ingekomen was het verslag over het lager onderwijs in de gemeente Bloemendaal over 1910, uitgebracht door de Commissie van Toezicht op het L. O. Idem van de Plaatselijke Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs, over het onderwijs gegeven aan de Bijzondere Middelbare School voor Meisjes, directrices mej. A. Gratama en mej. H. J. M. A. Barger. Idem over den gezondheidstoestand gedurende 1910 van de leerlingen der O. L. S. te Bloemendaal door den schoolarts den heer H. L. van Beuse- komvan die der O. L. S. te Overveen door den schoolarts den heer J. T. Bornwater en van die der O. L. S. te Vogelenzang door den school arts den heer A. Kouwenaar. Over het algemeen bleek hieruit, dat de gezondheidstoestand niet ongunstig was. Idem van de Commissie tot wering van school verzuim in de gemeente Bloemendaal. Ingevolge een aan B. en W. gericht schrijven van den directeur der Haarlemsche gasfabriek omtrent het leggen van buizen in den Juliana- weg en gaslevering aldaar, nam de raad het volgende besluit aan „De Raad der Gemeente Bloemendaal; Overwegende dat de Directie der Haarlemsche Gasfabriek genegen is buizen te leggen in den Julianaweg en gas te leveren aan de bewoners van aan dien weg liggende huizen, onder voor waarde, dat Bloemendaal de buizen tegen den kostenden prijs zal overnemen als het de gas levering zelf ter hand neemt; Gehoord het advies van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de artikelen 134 en 136 der Gemeen tewet Besluit de door de Directie van de Haarlemsche Gasfabriek in den Julianaweg te leggen gasbuizen tegen den kostenden prijs (geraamd op 770) verminderd met 2i"/0 voor elk vol jaar dat door deze buizen gas zal zijn geleverd, over te nemen, indien de Gemeente Bloemendaal de gaslevering aldaar zelve ter hand neemt, of aan anderen dan de Gemeente Haarlem concessie tot dat doel verleent, onder bepaling, dat tot deze overname op bovenomschreven voorwaarden de Gemeente Bloemendaal te allen tijde bevoegd zal zijn". Een verzoek van den heer II. van Heerdt tot Eversberg, om afwijking van artikel lObis dei- bouwverordening voor zijn perceel sectie A no. 6194 gelegen in het Bloemendaalscheboseh, werd door den raad op voorstel van B. en W. inge willigd. Door B. en W. was op 28 Dec. 1910 aan de Maatschappij „Veenduin" te Amsterdam gevraagd of de Mjj. genegen was mede te werken tot ver breeding van de Donkere laan tot 6.50 M. uit den bestaanden zuidelijken rollaag over een lengte van ongeveer 150 M. en tot doortrekking van de Boschlaan tot de Zomerzorgerlaan. Van de Maatschappij was op 29 Januari 1911 antwoord ingekomen dat zij geen bezwaren heeft hiertoe haar toestemming te geven mits 'er wordt voldaan aan eenige bepalingen in dit antwoord vervat. Met algemeene stemmen hechtte de raad hier aan zijn goedkeuring. Nog was ingekomen een adres van den heer W. J. van Willigenburg, te Bloemendaal, waarin adressant den raad mededeelt niet te willen be rusten in een besluit van B. en W. dat aan de bepaling onder welke adressant een stuk grond aan de gemeente Bloemendaal heeft verkocht benevens de stoep van het huis genaamd Hoek- steyn, 11.1. dat de nieuw te bestraten weg langs Hoeksteyn voor 1 Maart 1911 13 c.M. onder de bestaande stoep zou worden gebracht, geen gevolg zou worden gegeven eer om andere redenen daar ter plaatse eene verstrating noodig werd, en alsnog den raad verzoekt dat de bedongen voorwaarde zal worden nageleefd. De voorzitter zeide dat aan dit bezwaar zou worden tegemoet gekomen, waarmede de raad zich vereenigde. Punt 3 der agenda was: Aanvraag concessie voor een electrische tram. Door de Noord-Zuid- hollandsche Tramweg-Maatschappij te Amsterdam was concessie aangevraagd voor den aanleg van een electrische tram, loopende van af het Ver- wuift te Haarlem. De raad besloot tot het zenden van het volgende antwoord hierop: „Wij hebben de eer u mede te deelen, dat de Raad dezer Gemeente uwe aanvraag d. d. 23 December j.l. No. 1/489 0111 concessie voor den aanleg van een electrische tram met teleurstelling ontvangen heeft. Een tramlijn die te Haarlem eindigt op het Verwulft en dan nog wel zonder aansluiting met de stadslijnen, heeft voor onze Gemeente weinig waarde. „De Raad was het-volkomen met u eens, dat ten gevolge van het standpunt door de Gemeente Haarlem ingenomen ten opzichte van het westelijk eindpunt van den tramweg, dat op 1 meter van de grens, en ten aanzien van het oostelijk eind punt, dat op het Verwulft zonder aansluiting met de andere stadslijnen is vastgesteld, het risico verbonden aan den aanleg en exploitatie van een tramlijn van de grens van Haarlem, over den Zijlweg naar den spoorwegovergang nabij het Station Overveen, zeer verhoogd is. „Algemeen werd het wenschelijk geacht, dat het voorloopige eindpunt van de tramlijn zal komen ten noorden van den spoorweg Haarlem- Zandvoort, „Ook de vrachtprijzen zijn te hoog. Voor 7j cent moest men in het hart van Haarlem ge bracht worden. „In verband met bovenontwikkelde bezwaren, zou het ons aangenaam zijn met u alsnog een nadere bespreking te houden. „Gaarne vernemen wij wanneer u zulks gelegen komt". (Volgt onderteekening). Op |voorstel van den heer Koolhoven zal aan dit schrijven nog een clausule worden toe gevoegd, waarin de Mij. in overweging wordt gegeven de lijn te laten loopen over de Groen markt te Haarlem naar het station H. IJ. s. aldaar. Als lid der Plaatselijke Schoolcommissie werd daarna herkozen de heer F. J. Eldering. Vervolgens werd door den Raad eene nadere regeling van de vergoeding voor het geven van herhalingsonderwijs vastgesteld. Omtrent het aangaan van eene tijdelijke geld- leening ter voorziening in de behoefte van kas geld, besloot de raad: le. een geldleening aan te gaan van ten hoogste twintig duizend gulden, tegen een rente van 4°/0 2e. deze leening af te lossen in den loop van dit kalenderjaar, met geld), van een later te sluiten definitieve geldleening; 3e. de rente te voldoen uit de gewone Jgeld- middelen der Gemeente. Het laatste punt der agenda was de benoeming van een hoofd der openbare school te Overveen. De oordracht luidde: 1. G. K. ter Heege, te Brielle; 2. H. J. Veldhoen, te Sloten en 3. A. Brands, te Heer-Hugowaard. De heer Bijvoet zeide protest te willen aan- teekenen tegen het eenzijdige dezer voordracht. Het Dagelijksch Bestuur maakt hij hier geen verwijt van, zijnde zijn zeggingskracht in deze gelijk nihil. Als protest wil hij de zitting verlaten. Daarna noodigde de heer Jacometti den heer Bijvoet uit hieraan nog geen gevolg te geven en stelde hij voor deze questie in besloten zitting te behandelen. De raad keurde dit goed en ging daarna over in een vergadering met gesloten deuren, waaraan ook de heer Bijvoet deelnam. Voor de rondvraag was niets. Bij alles moeten we denken „ik ben 't maar.'' We moeten t goede dienen, heelemaal dienen. Door burgemeester en wet- PLAATSELI1K houders is aan den heer J. ran NIEUWS. der Kop vergunning verleend tot het bouwen van een villa in het Kweekduin, aan den Ter Iloffstedeweg, Idem aan P. J. van Empelen tot het bouwen van een woonhuis niet bloemenkast aan den Zandvoortscliestraatweg. Idem aan baron H. van Heerdt tot Eversberg tot het bouwen van een villa in het Bloemen- daalscheparkArchitect de heer J. Wolbers tc Bloemendaal. Door eenige politiemannen uit den omtrek is opgericht een dresseerclub, ten doel hebbende het onder leiding africhten van politie-honden, In het bestuur werden gekozen de heeren A. Lokerse te Overveen K. de Goede te Zand- voort en A. Heertjes te Schoten. Best uursverandering Bloemen- daal's Bloei. In de bestuursvergadering gehouden na afkop der eerste algemeene vergadering op jl. Vrijdag 24 Februari, is de heer II. L. van Beusekon. als secretaris van Bloemendaal's Bloei afgetreden en in diens plaats benoemd de heer Jhr. B de Jonge van Campens Nieuwland. De heer Van Beusekom blijft echter zitting in het bestuur nemen. Steunt „Koninginnedag" Met de vereehiging „Koninginnedag" gaaf'f niet, zooals het wel gaan moest. Niettegenstaande het bestuur zich geen gebrek aan ijver te ver wijten heeft, is toch het aantal leden door ver schillende oorzaken in 1910 achteruitgegaan. Dit is voor 't bestuur een wenk geweest, urn met nog meer ijver dan vroeger te trachten liet ledenaantal vooruit te brengen. Bij voorbaat wenschen we het bestuur al vast een flink succes toe bij dit pogen, en vertrouwen, dat het daarin niet met bijzondere moeilijkheden te kampen zal hebben. Want zoo er één vereeniging is, die aller sympathie en vooral aller steun verdient, dan is 't de vereeniging „Koninginnedag". Over de vraag, of een millioen voor kustverdediging noodig is, kan men het oneens zijn, maar ni.-t over de vraag, of er op Koninginsverjaardag eens niet feest gevierd zal worden. Dat op dien dag de bloemetjes eens buiten gezet moeten worden, spreekt even van zelf, als dat met Paschen paascheieren gegeten worden. Wat is een koninginnedag zonder feest? Een bloembollende.' zonder een enkelen vreemdeling, een lente landschap zonder zon, een jeugd zonder liefde! En zoomin men een goed Bloemendaler kan zijn, zonder trotsch te wezen op z'n „Kopje", of een goed Amsterdammer, zonder te beweren dat er maar één Amsterdam is, zoomin is men een rechtgeaard Nederlander, als men denkt, dat „Oranjedagen" maar heelemaal onopgemerkt moeten voorbijgaan, tenzij men behoort tot hen, die in Nederland en Oranje niet één nauw- verbonden geheel zien. We zijn 't er dus allen over eens, dat Koninginnedag niet gelijk mag zijn aan andere dagen van 't jaar, en dat er dan dus feest moet zijn. Maar dan ook gezorgd, dat op dien dag 't bestuur van „Koninginnedag" niet behoeft te zeggener is geen geldDat wilt ge toch niet, Bloemendalers, Oranjegezinden? Herinnert ge U nog, hoe voor twee jaar de kas der vereeniging door de .Tulianafeesten niet toeliet, den Sisten Augustus feestelijk te herdenken, en welk een saaie boel 't toen in Bloemendaal was? „Koninginnedag" heeft zich bereid verklaard, den dag waarop vóór 12'/» jaar onze geliefde Koningin den troon besteeg, feestelijk te her denken. Wie juicht dit niet toe? Niemand, niet waar? Welnu, laat dan uw sympathie met dit voornemen blijken, door uw naam zoo spoedig mogelijk te laten inschrijven in de ledenlijst van „Koninginnedag!" De Genestet-Bank. Wij ontvingen van den penningmeester van de afdeeling Haarlem e. o. van het Algemeen Nederlandsch Verbond, den heer mr. II. Ph. 't Hooft, Groote Houtstraat 164 te Haarlem, de tweede lijst van bijdragen: Mevr. van EedensWarmelo, Haarlem, ,f 2.50. Dr. H. L. Oort, Utrecht, f2.50. Collecte Remon- strantsch Seminarie, Leiden, f 16. Mevr. Plantein, Den Haag, fl.50. C. J. Dekker, Arnhem, fO.50. Directeuren Teylers Stichting, Haarlem, f 10.—. Mr. W. A. 't Hooft, Haarlem, f30.—. C.Heyman, Haarlem, f 1. Douairière Speelmanvan Panhuys, Haarlem, f5.Mej. M. Schroder, Haarlem, f 1.- Mevr. Serinerius, Utrecht, f 2.50. J. Oosterman. Amsterdam, fl.50. L. P. B., Haarlem, f5. A. Veenhuysen, Den Haag, fl.M. L. Moggen- storm, Bloemendaal, f2.5G. D. de Clercq, Bloe mendaal, f 2.50. Prof. G. C. van Walsem, Meerenberg, f 5.Mevr. Asserde Sturler, Haarlem, f2.50. Mr. Goeman Borgesius, Den Haag, f 5.J. Nieuwenhuis, Sneek, f 1- E. Nieuwenhuis, Sneek, f2. Mej. N., Hoorn, f 1-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2