Jr.1 rma J. H. KIL Jr 'HAUS, Ir. Tel. 1331. l 22, Haarlem, STRA BOUW- EN SIERKUNST TE BLOEMENDAAL. randstoffer UI" HZ&fl. en P. H. CRAANDIJK iandbrieven, nu tegen f500, f100 en f50; «ionairs in effecten, en legracht 65, Haarlem. haarlem. tvangst der en Model- ,s. Seizoen. Billijke prijzen. 31 tweede blad. vt to Gr. Markt 8=10, :m. shoudelijke en elen. ristal, tafel- schstellen. :dschappen in - .uminium. RTIKELEN. overheen. KALE VLEKKEN EEK FLINKE KIETEL 1891. laatst f 1.500.000. Extra-reserve f 8812.35 Leken f 1-1.298.756. ieven f 14.236.750. ransporten. R IJ. alle soorten gordijnen, i/.ns kleermakerij, lioutensteeg. 303. Gewijzigd Ontwerp nieuw raadhuis te Bi.oejiend.aai., waarbij de loggia beneden is gedacht, zoodat men, van Haarlem komende, vóór het raadhuis een doorkijk naar het westen heeft: de stijl van liet geheel wint daardoor vooral boven, terwijl een loggia boven ook minder in overeenstemming is met ons klimaat. (Het plan is schetsmatig gedacht.) „Casa Cara", i' lief gelegen aan den straatweg van Haarlem naar Velsen in liet dorp Santpoort. Engelsch landhuisje niet typisch warandaatje voor de voordeur. Flinke lichte serre, vanwaar men naar alle kanten het ge zicht op den weg heeft. Het geheel biedt, hoewel klein, een vriendelijk aanzien; gelegen op een terrasje, met een trapje toegang gevende tot het tuintje, waarvan de teekening eveneens door de heeren M. en v. A. is gemaakt. Uit dezen bouw ontstond de opdracht tot het bouwen van „Sunny Home". 5e jaargang. ZATERDAG, 25 MAART 1911. No 12- Het Bloemendaolseh Ueehblod. rechnisch Bureau semafleiders, huistelefoons, aan- van alle zwak- en sterkstroom veren van Acetyleengastoestellen. engas. Alles tegen de meest Teleph. Interc. 1274. JKEN en HUIS. Hal van het nieuwe raadhuis te Bloemendaal. i>it binnenzicht doet zien den inwendige» opzet, welks monumentale bouw met de bedoeling van liet geheel in overeenstemming moest zijn. „Sunny Home", gebouwd in 1910, zich kenmerkend door een rustigen, degelijke» opzet, eenvoudig en lief. Typisch bankje bij de voordeur, waarboven een luifel aardig is aangebracht. Eenvoudig brugje over de beek. Het doel van den principaal; een rustig „home" in een omgeving van kalmte is volkomen bereikt. „Sunny Home" is gelegen aan den straatweg Haarlem-Velsen, op de bloemkweekerij van de firma Groene wegén, Telef. 1617. Het' plt-ii, Ben ij- Ontwerp nieuw raadhuis te Bi.oemëndaai., ekeniug, waarbij de toeschouwer gedacht wordt te staan voor de pui van het tegenwoordig raadhuis, is opgezet in oud-hollandschen stijl. Het plan moest zoo geformeerd worden dat er toch nog een ■•ï-IJeef. De hierdoor ontstane boekvorm heeft aan de schoonheid van liet gebouw onvermijdelijk breuk moeten doen. Dubbele villa te Haarlem. (Tempelierstraat hoek Van Eedenstraat). Modern karakter, met alles er aan en er in wat er bijbehoort. Fraaie hal met aardig zitje; aano-e- name indruk bij liet binnenkomen, wat men niet overal aantreft. Bij dezen bouw trad liet artistieke naar voren en kwamen de kunstenaars voor den dag. Pijl, die dadelijk aan de geheele straat een ander voorkomen gaf. Die dit bedacht had, moest kijk op de dingen hebben, en wie in den winkel naai de ontwerpers vroeg, werd naar de ver dieping verwezen waar twee jonge man nén ook nog 's avonds laat druk bezig linnen 4 weken door gebruik an ééne dosis van onzen be- oemden Kruidenbalsem. Geheel nieuwe methode. Tolkomen garantie. Geen slic es, geld terug. Ook uitste- end tegen n haaruitval. Zending franco geheim verpakt) na ontvangst an postwissel a f 0 75 (ook ostzegels) rembours ff0.90. Bestelt ééne dosis en de itwerking zal u verbazen, ndien na het gebruik het ucees nog niet geheel bereikt i, dan leveren wij denKrui- enbalsem geheel gratis, tot et succes volkomen ver regen is. :hem. laboratorium „hollandia", an der Duijnstr. 10, Rotterdam. tTIE in de dorpstraat te Bloemen- daal moet zijn, om naar het V postkantoor te gaan, ziet, wan- hij komt van den haarlemschen kant tusscliuu het groote aantal vlakke en onversierde geveltjes, er enkele die dade- Ijjh di aandacht trekken door keurig ornament, door smakelijken vormniet alleen wordt daardoor de eentonigheid gebroken, maar ook op zich zelf zijn die geveltjes de moeite van het aanzien en het op gemak aanzien waard. Het eerst was daar in de dorpstraat de luifel van den winkel van den heer waren met teekenen, ontwerpen, uitwer ken dat is al lang geledenhet landgoed Duin en Ivruidberg van den oud-minister J. T. Cremer was nog niet met de tegen woordige monumentale woning verrijkt, men was er aan werkzaam en ook de bedoelde twee jonge bouwkundigen, de

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 5