AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 22 October, n. di. 2j uur. Nieuwe zaal van „Rusthoek." .Matinee „Amsterdamsck Trio." HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kuit stnij verheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 103 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. (Iroote Kerk. Dinsdags van 1 2 ure, en Donderdags van 23 ure, Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zaterdag 21 October, 7j uur. Schouwburg Jans- weg. Rotterdamsch Tooneelgezelschap. Dir. P. 1>. van Eysden. Het Millioen. Kluchtspel. (Abonnementsi oorstelling.) Zondag 22 October, 8 uur. Sc hou wbu rg J an s weg. Theatre Guignol. Dir. J. F. Mertens. Fader. Drama, f 1.50, 1.25, I.—, 0.75,0.00,0.50,0.40. Dinsdag 24 October. 8 uur. Schouwburg Jans- weg. Ensemble Solser en Hesse. O. m. Kom je ook op de bruiloft aan MietjeKlucht, f 2, 1.50, 1.25, 1.--, 0 75, 0.60, 0.40. Dinsdag 24 October, 7.i uur. Bovenzaal Nut van t Algemeen. Zijlstraat. Cursus prof. Bolland. Woensdag 25 October, 8 uur. Concertzaal De Kroon. Soiree Musicale, tegeven door den heer E. A. Cats, violist, mejuffrouw Henriëtte Roll, pianiste en den heer Jac. van Kempen, tenor, f 1.50, 1. Woensdag 25 October, 8 uur. De Kroon. Ie Lezing door mevrouw W. L. BoldinghGoemans. Woensdag 25 October, 7£ uur. S c li o u w b u r g J a n s- weg. Koninklijke Vereeniging Het Neder- lanusche Tooneel. Cyrano de Bergerac. Comedie. (Abonnementsvoorstelling.) Donderdag 26October, 8 uur. Schouwburg Jans- weg. N. V. Opera en Operette van het Rem brandt-Theater. De Troubadour. Opera. (Abon nementsvoorstelling.) Zondag 29 October, 8 uur. Schouwburg Jans- weg. Ensemble Solser en Hesse. O. m. Kom je ook op de bruiloft van Mietje? Klucht, f 2. 1.50, 1.25, 1.—, 0.75, 0.60, 0.40. AMSTERDAM. Larensche Kunsthandel, Heerengracht 495. Tentoon stelling van schilderijen en beeldhouwwerken van Hetty Broedelet-Henkes, André Broedelet, G. W. Knap en Tjipke Visser, tot 30 October. VOETBAL. HAARLEM. Zondag 22 October. 2 uur. H F.C.H V.V. ('s-GravenhageV Terrein Spanjaardslaan. 2 uur. Haarlem 11 H B S.U ('s-Gravenhage). Terrein Schoterweg. HOCKEY. BLOEMENDAAL. Zondag 22 October, 2 uur. Mussehen II (Haarlem) B H C. (Bloemendanl). Terrein Vogelenzang- scheweg. aanmerkelijk gewijzigd.) Haarlemmerliede c a Door het desbetreffende lid werd medegedeeld dat, in zake de verontreiniging van het water te Halfweg door de suikerfabriek noch het gemeentebestuur van Haarlemmerliede c. a noch, naar liet gerucht gaat, de gemeente of de polder Haarlemmermeer, bereid zijn iets bij te dragen in tie kosten van de meerdere bemaling van het water hij de suikerfabriek. Bennebroek. In zake de klacht over de beerputten in de perceelen Bennebroekerlaan N°. 110, 111 en 112 werd medegedeeld dat de beerputten thans nog niet voldoen aan de verordening. Besloten werd B. en W. voor te stellen de perceelen ter onbewoonbaar verklaring aan den raad voor te dragen, aangezien Hij herhaling na de aan schrijving tot verbetering is getracht in dei- minne de eigenaren tot verbetering te brengen, waaraan dezen niet hebben voldaan. Ook de eigenaar der perceelen Schoollaan no. 22 en 23 schijnt niet geneigd te zijn aan deze perceelen de noodige verbeteringen aan te bren gen. Ter plaatse zal een onderzoek worden inge steld, afhankelijk waarvan al dan niet tot onbewoonbaar verklaring zal worden geadviseerd. Z'andvoort De raad der gemeente besloot in zijne verga dering van 26 Juni j.l. 0111 tegen het advies der commissie, eene ontheffing te verleenen van het be paalde bij de derde alinea van artikel 27 dei- bouwverordening en zulks betreffende de hoogte van een te bouwen huis aan den Badhuisweg dooi' den heer D. Driehuizen. Ter zake wendde de commissie zich tot den inspecteur der volksgezondheid den heer D. E. Wentink, die mededeelde, dat een ingesteld 0nderzoek hij hem de overtuiging had gevestigd, dat door liet besluit van den raad en door de ont heffing door B. en W. gegeven van het voor schrift omtrent de diepte der openruimte achter liet gebouw, eene woning is ontstaan, waarbij de toetreding van licht en lucht is verre beneden het minimum, dat moet worden geeischt. De woning-voorraad van Zandvoort is ver- I meerderd niet eene woning, welke door haar ongunstige ligging voorbestemd schijnt eene broeiplaats van besmettelijke ziekten te worden. Den lliden September deelde de inspecteur der volksgezondheid nader het bericht van gedepu teerde staten mede, dat nu de raad en B. en W. bij het verleenen der bedoelde dispensatie, han delden krachtens hunne bij de bouwverordening wettig toegekende bevoegdheid, aan vernietiging der besluiten niet wel kon worden gedacht, terwijl voor eene voordracht aan de Koningin, wegens strijd met het algemeen belang geen aanleiding bestond. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat in de sloot naast de Munterslaan weer groenten worden gewassehen; ter zake werd staande de vergade ring de inspecteur van politie ingelicht, die beloofde te laten surveilleeren. PHONETISCHE KRONIEK. Spraakleer. Door J. L. Kingma. Het harde gehemelte, j Dit is het gedeelte dat door de boventandkas en het zachte gehemelte wordt begrensd. Wanneer men met den wijsvinger het harde gehemelte zoolang volgt tot men aan het zachte gehemelte komt, kan men het onderscheid tusschen deze twee duidelijk voelen. Het harde gehemelte speelt een grootere rol bij liet zingen dan bij het spreken. Bij het zingen wordt vooral gelet op een gewelfd of hooggehemeltedat dan ook het klankvolle, het welluidende zeer bevordert. Bij het spreken echter, is een hooggehemelte niet strikt noodzakelijk, dat men kan waarnemen wanneer men de holte van het harde gehemelte gedeeltelijk, met was vult. Men spreekt er even goed om. Van meer nut is het daarbij voor de mede klinkers, vooral voor de sluitmedeklinkers, ter verkrijging eener geheele afsluiting, die, wanneer er een kloof in dat gehemelte (gekloofd ge hemelte) aanwezig is, niet kan plaats hebben. De (j en k worden ongeveer in het midden van het harde gehemelte gevormd. Is een kloof daarin aanwezig, waardoor dan meestal ook het zachte gehemelte zich in abnor- malen toestand bevindt en men dan geen af-, sluiting van binnen, door optrekking van het zachte gehemelte, verkrijgen kan, dan is eenè afsluiting van buiten af, door het dichtknijpen van den neus, aan te bevelen, zoolang echter de kloof niet geheeld is, of een kunstgehemelte niet is aan gebracht. Ik cursiveer; want het dichtmaken van de kloof, waardoor ook het zachte gehemelte in een beteren toestand wordt gebracht, of zoo het blijkt dat dit niet kan, door het aanbrengen van een kunstgehemelte, blijft altijd ten zeerste aan te bevelen, omreden men daardoor de af sluiting van binnen meestal verkrijgt, die in elk geval beter is dan die van buiten af, vooral als de operatie volkomen kan gelukken, door den toestand van het gekloofd gehemelte. Want het eene verschilt dikwijls zeer van het andere. Zoo zijn er onder die benaming gehemelten waarbij het normaal geluid aanwezig is. Gewoonlijk echter is daarbij hef 'nasaal"gelüicl het lieerschendewaarbij dan veelal een z.g. hazenlip (gespleten bovenlip) merkbaar is. Wat het eigenaardige van een gekloofd ge hemelte meestal is, is de stramheid der tong spieren, door de voortdurende werkeloosheid der tong; zeer waarschijnlijk onwillekeurig ont staan, door het groote ademverlies bij het spreken wijl de adem door neus en mond gaat en zoo doende de stootkracht, die vele medeklinkers noodig hebben, om voortgebracht te kunnen worden, verzwakt. Men moet zich dan ook bij dusdanige patiënten in het begin bepalen tot liet lenig maken van de tonghaar leeren arbeiden, om het zoo eens uit te drukken. Dit kan het best verkregen worden door het laten articuleeren van de l. Is die nog niet aan wezig, dan laat men de tong zich oefenen in het aanraken van den buitenrand der bovenlip door den tongtop. De barak in gebruik. PLAATSELIJK Alles is in de barak al druk NIEUWS. in de weer en als een goed en zorgzaam huisvader heeft de heer De Jong, de gemeente-opzichter, de handen vol om de dingen in zijn nieuw gezin geregeld te doen marcheeren. Werd de barak Maandag bevolkt door 3 patientjes, Dinsdag kwam de vierde en Woensdag kwamen er 6 bij, totaal 10 tot heden, waaronder er een is die de zuster in alles flink kan helpen. Namen noemen mogen wij niet. Op spoedleveranties voor nachtleger na, bleven alle leveringen binnen de gemeente. Verscheidene leveranciers beijverden zich om de gezondheids kolonie eenige gezelligheid en aantrekkelijkheid te geven. Zoo zorgde de firma van der Veen voor wat extra speelgoed en de firma van def Werff Zoon voor planten. Maar er moet meer zijn. Allen moeten waf helpen. Wie heeft nog prentenboeken en speel goed voor de kleintjes, wie wat lectuur voor de zuster en de dienstbode? Een briefkaartje aan den heer C. W. de Jong, Bloemendaalscheweg No. 6, telefoonnummer 995 is voldoende om dezen wakkeren ambtenaar te laten halen wat er te halen valt. Ook wij. redactie RL W-, stellen ons gaarne beschikbaar om wat hier gevraagd wordt in ontvangst te nemen en verder door te zenden. Men weet het nieuwe adres: 2 huizen van af het postkantoor te Bloemendaal, het tele foonnummer is 1837. Wie vlug helpt, helpt dubbel. Dus allen even gesnuffeld in boeken- en speelgoedkasten. Zegt het voort. Pastel-portret. In het sigarenmagazijn van den heer P. C. Akkerman aan den Bloemendaalscheweg 49 te Bloemendaal is tentoongesteld een pastel-portret van een kindje, dat de aandacht vestigt op het eigenaardige talent van den schilder Jan Bleijs. De bedoeling van deze expositie is om ouders, die wel gaarne van hunne kinderen een artistiek uitgevoerd portret zouden bezitten, doch zich daarvoor niet de belangrijke finantieele offers kunnen getroosten, welke gewoonlijk voor ge schilderde portretten moeten worden gebracht, in de gelegenheid te stellen aan dien wensch te voldoen zonder dat zij daarvoor groote uit gaven maken. Populaire portretteerkunst, zou men het kunnen noemen. Het portret ligt in het bereik ook van de niet zeer gefortuneerden. De pastelbehandeling geeft aan het portret een eigenaardige bekoring, die het proces van olie verfschildering moet missen. Er is als het ware iets naief-intiems in, dat zich vooral zoo goed aanpast bij het kinderlijke van de voorstelling zelf. De voorwaarden worden gaarne door den étaleur medegedeeld. Aan De Fiets ontleenen wij het bericht, dat onze plaatsgenoot Frits Koolhoven niet langer Verbonden is aan Verwey Lugard's vliegkampen. Hij vertoeft in Engeland, waar hij zich bezig houdt met de verbetering van vliegtoestellen. Door de leden der 1 Cent-Vereeniging alhier is over de maand September gecollecteerd 866 centen, welk bedrag door juffrouw Windhorst afgedragen is. „Bloemendaal Voorui t." Donderdagavond vergaderde „Bloemendaal Vooruit" in hotel „Duin en Daal". De heer Las sing presideerde. De vergadering, goed bezocht zijnde, was zeer levendig en prettig van beloop. In de eerste plaats werd een commissie be noemd die zich zal belasten met het maken van een ontwerp voor een „Gids voor Bloemendaal", een gids die de gegevens moet bevatten nuttig en noodig voor den vreemdeling, die met de gemeente Bloemendaal nader kennis wil maken. Als leden werden benoemd de heeren P. C. Akkerman, M. J. Jorritsma, J. J. van Kempen en A. Overakker. Voorts werd in beginsel besloten dat „Bloe mendaal Vooruit" zich zal aansluiten bij den Nationalen bond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland en vervolgens dat de vereeniging de koninklijke goedkeuring op statuten en huis houdelijk reglement zal aanvragen. Na ampele besprekingen kwam een tweede commissie tot stand, die stappen zal doen ter verkrijging van eenige gezellige avonden in Bloe mendaal. Deze commissie is gevormd uit de heeren (volgorde als boven alphabetisch) P. C. Akker man, J. J. Gator, M. L. van Holst, M. J. Jorritsma, J. W. Lassing, J. Mulder en A. Overakker. Ook de rondvraag bracht nog eenige gedacli- tenwisseling die echter meer bestemd was voor het notulenboek dan voor de courant. Vermelden wij echter nog dat uit den geest der vergadering duidelijk bleek de wenschelijk- heid om de boel eens flink aan te pakken. Vooruit dus! Uitslag der door burgemeester en wethouders op gisteren gehouden aanbesteding voor het nor- maliseeren van een gedeelte van den Boeken- rooder- en Vogelenzangscheweg. 33 Inschrijvers. Bovendien 2 biljetten te laat aangeboden en daar door buiten mededinging. De gunning werd in beraad gehouden. G. Bos, Haarlem, f 53000. P. H. G. Daudey, „59897. A.M.enD. P. Joustra, „50924. J. D. A. Krayenveld, 52300.—. P. van Strien, „66900. D. R. de Jong, „57238.—. C. Renard, 58700. A. Zonneveld, „51235. A. Schoorl, „54045.—. T. H. Zwets A. v. t. Verlaat, Hardinxveld, „50830. P. H. Batelaan, Muiden, 47952. II. de Zeeuw, Den Haag, „51850. II. van Os, „47840. J. van Stuy venberg, 64885. C. Oldenburg G'zn., 48200. 8. de Vries, Pui-merend, „695O0.-. T. Bedée J. Krayenveld, Sliedrccht, „51440. J. Stuurman, Ammerstol, „40800. J. van Harpen, Amersfoort, P. Box, G. Hoyinck, F. Kramer, J. C. en J. G. Kragte, J. Kooremans, J. Water, A. en W. Groen, J. B. Sluyter N. van Keulen, Bloemendaal, J. Teitsma, J. Bregman, E. Buurke, Firma Wed. Groen huizen Zn., J. Potman, IT. M. Muskens Jr., Bovendien als te laat ingekomen buiten mededinging E. Kievit, Overveen, Zwolle, Werkendam, Utrecht, Zandvoort, Scheemda, Hilversum, Haarlemmermeer, Arnhem, 58467—, 56600. 52956. 43943— 51651— 49800— 59883—1 54900—, 52289, - 51640 50989—' 52400—, 67945—, 51630—, 55872. 48700—, De Bloem endaal sc lie schoenwinkel van Gezusters Van Lierop aan den De Genestet- weg No. 23 is heden avond geopend. Alles glimt er van irisch- en nieuwheid. De etalage is als beeld van den winkel een keurig model van wat deze nieuwe zaak belooft te geven: een solied en modern-sierlijk schoeisel. De prijzen zijn in over eenstemming met de zusterwinkels uit de stad en kunnen dus tot koopen lokken. Men ga maar eens kijken en overtuige zich. Uit het politie-rapport. P r o c e s s e n - v e r b a a 1 z\jn opgemaakt wegens het loopen over verboden grondenbaldadigheid fretteereurijden over de voetpadenrijden door het Bloemendaalsehe boseh venten zonder arm band en vervoeren van wildstrikken en rijden zonder licht. Gevonden en terug te bekomen politiebureau te Overveen een rijwiellantaarn en een stok (allons en bij J. Smink, Generaal de Wetstraat 41 Schoten, een rozenkrans; politiepost Bloemendaal, een zilveren broche en aan het postkantoor te Bloe mendaal een portemonnaie met inhoud. Verloren een koffertje met kinderwaschgoed een schildpad haarspeld; een gouden schakel armband met steentjes; een portemonnaie me', inhoudeen diamant uit gouden ringeen honden halsband met penningvoor f 4,30 aan postze gels en een zilveren armband. Van Zaterdag 14 Oct. tot BURGERLIJKE en met Vrijdag 20 Oct. STAND. Geboren: z. van B. E. Ver kooij en E. A. M. Wegersz. van J. W. Stremming en B. E. Kan. Ondertrouwd: J. II. van Cimmenaede er I. Blaauw. Getrouwd: F. Fontein en P. II. Boissevain. Overleden: A. Cornelisse, 80 j. Overleden in het gesticht „Meeren- berg": J. M. C. van Duuren. 73 j. Zondag 15 October. SPORT. Bloemendaal—V.U.C. 03. Wanneer de scheidsrechter tijd fluit stelt Bloemendaal zich als volgt op De Vries, v. Rietschoten v. Maren. Boskamp. Moggenstorm. Houtgraaf. v. Kesscl. v. Hoott'. Hartogh. Roskam. Lansdorp. Van der Berg was verhinderd. Bloemendaal wint den toss en speelt met wind mee. Dadelijk dringt de witte voorhoede op. Maar dit is slechts van korten duur, want V.U.C. bemachtigt den bal, en begint nu op haar beurt aan te vallen. Hun linksbuiten zet prachtig voor. en de midden-voor weet onhoudbaar te doel punten. 10 voor V.U.C. Geen 5 minuten later weet V. U. C. haar voorsprong te vergrooten, 20. V. U. C. is thans overwegend sterker, én doelpunten blijft ook niet uit. Even voor rust weet de rechtsbinnen houdbaar te doelpunten. 30. Na de rust is B. V. V. iets in de meerderheid, maar de voorhoede verknoeit vele kansen. Dan laat I)e Vries weer een bal door, waarvoor echter oil' side wordt gefloten. 10 minuten voor tijd gaat Wes naar voren, maar 't gelukt hem niet een tegenpunt te maken. Einde komt alzoo met 30 voor V. U. C. Bij Bloemendaal waren goed Wes, Kees, Van Kessel. Bij V. U. C. de backs en middenvoor. L.V. Zondag 22 October speelt Mussehen II (uit Haarlem) tegen de Bloemendaalsehe Hockey Club B. H. C. Aanvang 2 uur. Het terrein is gelegen aan den Vogelenzang- sche weg. De Hockey dag. Wij ontvingen van den verleden Zondag te Heemstede gespeelden wedstrijd een uitvoerig verslag. Zeer tot ons leedwezen echter te laat om nog geplaatst te worden. Fai 1 lis se ment en. Bij vonnissen van de Arrondissements-recht- banlc te Haarlem d.d. 17 October 1911 werden de volgende faillissementen uitgesproken: J. de Graafl', stucadoor, wonende te Velsen, bestond voor het giootste gedeelte uit vreemde lingen, tie parijzenaars staan er niet lang bij stil, 't is te fijn, te stil. Och en er is zooveel moois in Volgens Maeter linck leeft de menschheid, omgeven door diepe geheimen en als een mist ontsluiert de wereld dei mystieke dingen ons bestaan. Wij hebben alleen, een zoogenaamd onderbewustzijn,, waar mee wij iets van die dingen voelen en dan noemen zij dat voelen instinct of voorgevoel, en om meer door te dringen in die dingen moet men zich overgeven aan de stilte, aan de diepe stilte. En is dat mogelijk in Parijs, stilte en meditatie? Enkele oogenblikken ja en op sommige plaatsen. Stemming is er bijvoorbeeld in den tuin van het kasteel Chtny dat aan den linkeroever van de Seine ligt. Als je daar binnenkomt valt het parijsche leven als een kleed van je af en voel je je terug in tijden, toen de menschen nog tijd hadden, toen men zich kon overgeven aan rustige overdenking. Er is stemming in dat oude gebouw, opgetrokken in een stijl, die half gotiek, half renaissance isgrijs en oud staat het temidden van hoornen, die er reeds eeuwen staan en om wier stammen zich een dik weefsel van klimop heeft gevlochten. Daar week de melancholieke stemming om plaats te maken voor een stemming van rustige bespiegeling, van overgave, van kalme overdenking. Die zelfde stemming is ook over mij gekomen toen ik stond in het Louvre voor de werken van da Vinei, „La Vierge au rocher" met dien grot waar een groen licht een geheimzinnige^ achtergrond geeft voor het zachte gezicht van Maria, wier mond ook schijnt te glimlachen terwijl ze neerziet op het kind aan haar voeten. En bij zooveel schilderijen, de vroege italiaansche schilders, Botticelli, Lippi, Perugino en anderen geven ook dat gevoel van rust, van teere brooze gedachten, temidden van een onverschillige wereld. Ik kan niet blijven uitweiden overal die schil? tlerijen, want ik moet je nog van andere dingen vertellen, maar je weet hoe ik geniet als ik voor een mooi schilderij sta en je weet wat voor invloed het heeft op mijn stemming mensch van stemmingen zooals ik ben. Je zult zeggen. Keetje, wat een eigenaardigfe opvatting van Parijs, ik ken Mary niet meer, het vlindertje dat alleen de mooiste bloemen nitzoekt en houdt van vroolijkheid en licht! Ja juist daarom kan ik haast niet leven, waar ik alleen den duisteren kant van het leven zie, waar ik zie dat menschen zoo hard moeten werken en ook niet het geringste, niet iets moois in hun leven hebben, en je niet bij machte bent, er iets aan te veranderen. En juist in Parijs zie je dat zoo sterk Veel meer treedt het op den voorgrond dan bij ons. En dan wil ik zoo graag flink zijn en iets doen, en het mooie zien in alles en helpen om het andere menschen ook te doen zien, mee werken om een lichtstraal te doen vallen in die duitsternis. Maar juist dan voel ik mijn zwakheid, mijn moedeloosheid, mijn overgave aan een stem ming van dotf'e melancholie. Er is een gedicht dat ik eens las, ik weet niet meer waar, ik geloof, dat het in een noorseli boek was. Moeder die neerboog zoo zwaar het hoofd, toen kwam het verdriet, die de oogen sloot- Toen de scheemring intrad voor u en ons allen te gaar-, moeder, nu hoor: nog slingeren zich rozen om^de zuilen blank, rozen en bloemen voor anderen, moeder Zie je dat zou ook van mij geldenik voel mij soms zoo zwak, dat ik geen verdriet, geen leven van harde ontberingen zou kunnen ver dragen, en hoevelen zijn er, die het wel kunnen en hun werk doen en zich schikken in het onvermijdelijke. O, die stemmingen I Als zwarte vogels, met klappende wieken, als schaduwen komen zij soms over mij en ik kan mij aan hun invloed niet onttrekken. Nu moet je niet denken, dat ik aldoor in een zwaarmoedige stemming hén, geen idee. Wij hebben heel veel plezier, vooral in den laatsten tijd en ik vind Parijs een mooie stad. Vandaag vooral was het prachtig weer en waren wij eenigen tijd in den Jardin des Tuileries, waar een zachte donzige atmosfeer over alles heenlag en de boomen en bloemen nog frissche kleuren hadden in het halve winterlicht. Wij zagen den „Charmeur d'Oiseaux", den ouden man, die de vogels lokt en die ze in groepjes op zijn arm laat zitten. In het hotel hebben wij enkele kennissen gemaakt, engelschen natuurlijk, met wie wij ge zamenlijk tochten ondernemen. Zoo zijn wij laatst na het uitgaan van tie opera in een hyper-chic restaurant gaan soapeeren en hebben ons kunnen verlustigen aan mooie toiletten der mondaine wereld van Parijs. Je ziet zooveel elégance, 't is een lust voor de oogen, maar een ding ontbreekt n.l. de physionomie. Al die dames zijn net poppen, zonder uitdrukking zijn de gezichten, alleen coquetterie dat zie je er in. En de heeren Daar over zwijg ik maar liever, er waren wel enkele knappe bij, maar dat waren „naughty Englishmen" die eens een trip naar Parijs maakten. Wij maakten in het hotel ook kennis met een jongen, amerikaanschen diplomaat en ik kan je zeggen, dat hij heel sympathiek is. Hij heeft het uiterlijk van een dominee, met zijn glad geschoren, fijnbesneden gezicht Je zult zeggen, „Mary gaat vergelijkingen maken" en je verontrusten over het lot van hem, over wien ik liever zwijgen zal. Ikkan toch werkelijk niet helpen, dat die Amerikaan toevallig geen dominee is. 'k Laat het hierbij lieve Keetje, zend je een groet uit het mondaine Parijs en eindig met „three cheers" voor Nederland! Je Mary.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2