HUISJE, Geen koude voelen meer! Rex- Zolen, ots. J. WINDHORST. 8e MATINEE, Trombone(si B) Dr. FRED. MULLER, „RUSTHOEK". Amsterdamsch Trio, KERK-AGENDA. Haarlem. Groote kerk, v.m. 10 u. Ds. Veen. Bakenesser kerk, (voor de kinderen) v.m. 10 u., Ds. Van Paassen. Eglise Wailone, v.m. 101/» u. Mr. Martin Dupont. Dingdag 14 November, dans 1' Eglise des Frères Moraves, Parklaan, a 8 heures du soir, Con férence avec projections lumineuses par Mr. Ie pasteur Bernard de Penot, délégue des Eglises I.ibres de France. Luthersche kerk, v.m. 10 u. Ds. J. F. L. de Meijere. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 u. Ds. C. B. Hylkema. Avondmaal. 7 u. Ds. A. Binnerts Szn. Remonstrantsch-gereformeerden, v.m. 10 u. Ds. H. L. Oort, rèm. pred. te Utrecht. Bloemendaal. v.m. 10 u. Ds.J. A. Van Leeuwen, s'avonds 6l/2 u. Ds. Van Leeuwen. Heemstede. v.m. 10 u. Ds. J. H. Wolters. Woensdag 15 No vember s'avonds 7 u. Ds Wolters. Santpoort. v.m. 10 u. Ds. W. Bax Jr. Evangelisatie, v.m. 10 u. Ds. A. Verwaal. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, n. m. 2) uur. Nieuwe zaal van „Rusthoek." Matinee „Amsterdamsch Trio." Eiken Dinsdag en Vrijdag. 810 uur. Hotel „Vreeburg". Bloemendaal Commando. Ge legenheid tot oefening in het schieten met Marga-patronen en in het bukssehieten. Eiken Woensdagavond, van 810 uur in het gym nastieklokaal der O. L. S. te Bloemen daal, gymnastiek-exercitiën voor leden van „Bloemendaal-Commando." HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Hunstn ij ver heid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 103 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure, Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondagsj van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zondag 12 November, n.m. 2£ uur. Concertzaal Sociëteit Vereeniging. Matinee door het strijk-orkest van Haarlem's Muziekkorps, met medewerking van mej. Heléne Pohl, concert zangeres. f 0.50. Zondag 12 November, 8uur. Schouwburg Jans- weg. Ensemble Solser en Hesse. Kom ook op de bruiloft van MietjeKlucht. Gewone prijzen. Maandag 13 November, 8 uur. Schouwburg Jans- weg. Tournée Louis Bouwmeester. De twee Weezen. Drama. Gewone prijzen. Dinsdag 14 November, 7s uur. BovenzaalNut van 't Algemeen. Zijlstraat. Cursus prof. Bolland. Woensdag 15 November, 8 uur. Sc houw burgjan s- weg. N. V. Het Tooneel. Dir. W. Royaards. Jonkvrouw De la Seiglière. Tooneelspel. Gewone prijzen. Donderdag 16 November, 8 uur. SchouwburgJans- weg. N. V. Opera en Operette van het Rem brandt-Theater. Rigoletto. Opera. Gewone prijzen. Donderdag 16 November, Gebouw der Broeder gemeente. Parklaan. Lezing dr. De Hartog. Het Brahmanisme. Vrijdag 17 November, 8 uur. Schouwburg Jans- weg. Lach-avond Kelly en Lageman. f 1.50, 1.—, 0.75, 0.50, 0.40. VOETBAL. HAARLEM. Zondag 12 November, 2 uur. H.F.C.H.B S. (Den Haag). Terrein Spanjaardslaan. 2 uur. H F C. Edo—B V.V. (Bloemendaal). Terrrein Sohoterweg. HOCKEY. BLOEMENDAAL. Zaterdag 18 November, B.H.C. IIHaarlem II. Haarlem IIIMusschen IV. Musschen III-B.H.C. I. Spraakleer. Door J. L. Kingma. Vorming der mede klinkers,of hoe ze worden voortgebracht. PH0NETISCHE KRONIEK. De P. (zie vorig weekblad). De p kan men op verschillende wijzen vormen. Ie Legt men de b vast en perst men de lucht weder naar binnen, waardoor deze zich uit lippen en wangen verwijdert, zoodat de wangen tegen de kiezen en de lippen tegen de tanden worden gedrukt, de opgehoopte lucht uit het midden der lippen dan uitstoot, ontstaat de p. 2e Staande de articulatie van de oe, sluit men de lippen zonder eenige persing en stoot dan de lucht weder uit. Doordat bij de oe de neusholten gesloten worden en er geen vibratie-geluid mag ontstaan, houdt bij de sluiting de trilling der stembanden onmiddellijk op. 3e Staande de articulatie van de m, knijpt men den neus dicht. Daar hier weder niet gevibreerd mag worden, houdt het geluid ook onmiddellijk op en de p vormt zich. Even als de b heeft ook de p twee karakters van lipvorming. Eerstens als zij voor de a, e', ft', oe,) en ie staat en 2e voor de o' o, oe, u' en uu. In het eerste geval worden de lippen slechts op elkander gelegd en tegen de tanden gedrukt, in het tweede plooien ze zich tevens. De p wordt nooit gevibreerd, wijl deze alleen lucht in de mondholte, doch vooral geen zwelling van lippen en wangen duit. Wordt zij echter gevolgd door een b, d of z, dan wordt haar uit spraak eenigszins gewijzigd en zacht. Haar phonetische benaming is Lipsluitklank. Recapitulatie. Neusholten gesloten. Geheele afsluiting der beide lippen, die zich sterk plooien en tegen de tanden gedrukt worden. Achter de wangen geen luehtophooping. Krach tige uitstooting van lucht. Wijziging van lipstand bij de a, e' i', ee (in leer) en ie. Articulatie-grondslag: een smallen mondstand. Tong blijft liggen. Lotelingen die aan den bur- PLAATSELIJK gemeester hunner gemeente den NIEUWS wenscli te kennen geven of heb ben gegeven om bij een bereden wapen te worden ingedeeld, worden door mij, in aansluiting met hetgeen daaromtrent in de publicatie van die autoriteit reeds vermeld is, bij deze nogmaals nadrukkelijk er op gewezen, dat het, met het oog op het niet altijd genoeg zaam beschikbaar aantal plaatsen bij een wapen en in een bepaald garnizoen, aanbeveling vei- dient méér dan één Korps aan te vragen. De Majoor Provinciale-Adjudant in Noord Holland HEISTERKAMP. Van 't overveensche schoolplein. Nu wordt 't toch ernst met de speelplaats. Ruim een jaar geleden wist ons blad reeds te vertellen, dat 't schoolplein begrint zou worden. Sommigen der buurtbewoners kregen op dit bericht min of meer kippenvel van vrees voor hun ruiten, zagen de schooljeugd al verdeeld in twee vijandige partijen en bij het afschieten hunner projectielen, alias kittelsteeuen, enkele verdwaalde kogels door hun ruiten vliegen. Doch langzamerhand werd de vrees minder. Toen kwam 't geruchtde Tetterode- weg wordt opgebroken, gemacadamiseerd, en (ie steeneu zullen worden gebruikt om 't schoolplein te bestraten. Groote vreugde bij 't overveensche schoolmeesterscorps't Zag daarin een blijk van mededoogen met de door 't straatrumoer gemar telde zenuwen en beschouwde eenvoudig hen, die vreesden voor nóg meer water door 't afloopen- de schoolplein in tijden van geweldigen regenval, als rechte afstammelingen van mijnheer Nurks. Want wat doet 't er per slot van reke ning toe of een „beetje" water van een school- pleintje gevoegd wordi bij het enorme stroom gebied van een gedeelte Kweekduin en een flink stuk Bloemendaalscheweg, en of je huis 15 of 20 c.M. onder water komt te staan en of je winteraardappelen door 3 of door 4 M3. water gewasschen worden? Neen, wie op een 50 of 60 emmers water ziet bij 't leegscheppen van z'n ondergeloopen kelder, is den naam van stoere Overveener niet waard! Intusschen zou blijken, dat de schoolmeesters te vroeg hadden gejuicht, 't Programma werd n.l. een beetje gewijzigd. Tetterodeweg en straatrumoer zouden voorluo- pig onveranderd blijven, en 't schoolplein zou alleen onder handen genomen worden. En, zooals aan 't begin reeds opgemerkt werd, is 't daar nu ernst mee geworden. Maandag morgen is men met koortsachtigen, gemeen- tewerkliederlijken ijver aan 't werk getogen. Eerst zal een dikke decimeter zand worden afgegraven, vervolgens een flinke puinlaag worden ingestampt en ten slotte zal met grint, water en rol een flinke, vaste vloer worden gemaakt. Wie er ook met deze verandering ingenomen zal zijn, zeker niet de schooljeugd. In haar kinderegoïsme vraagt zij er niet naar, of het opgejaagde stof in den zomer voor de omwoners een bron van er gernis en verdriet is. Nu nog een pretje, om de stumperige paarden, die voor 't vervoeren van 't afgegraven zand worden gebezigd gezamenlijk een handje te helpen bij het trekken door hèt mulle zand. zal zij later, als de beschermende bovenlaag, die hen bij 't stoeien en ravotten voor kneuzingen en ontvellingen beschutte, naar de kanten van den Julianaweg is verhuisd, 't misschien betreuren, dat zij op die manier tegen zich zelf is geweest. Doch de lichtzijden van deze verandering zijn zoo groot, dat dit jeugdbelangetje heel wijzelijk op zijde is gesteld. Ouders die klaagden, dat ze hun jongens vaak als beesten thuis kregen, zullen over deze verbetering ook wel in hun hum zijn. Als nu ook nog de strook grond langs de noord zijde van de school eens aangelegd en met groen beplant zal zijn, zal dit punt van Overveen een vrij wat netter aanzien hebben gekregen. En als nu ook nog vermeld kon worden, dat de heer Krul en zijn buren geen vrees meer be hoefden te hebben, dat op een kwaden nacht hun huis weer onder water liep, dan zou dit schrijven dus één loflied kunnen zijn op de zorgen van het gemeentebestuur voor 't welzijn zijner dierbare overveensche ingezetenen. V&n de voorgenomen verbetering van de rioleering van den Tetterodeweg zal echter, naar men ons mee deelde, vooreerst nog wel niets komen. Voor hen, die zich nog kort geleden op één nacht tot 3 maal toe genoodzaakt zagen hun bed te verlaten en een onvrijwilligen kneipkuur te ondergaan, door tot de kuiten in 't water te plassen, terwijl de regen in stroomen neerviel, en dat alleen, om de putten schoon te houden en zoodoende hun huizen te bewaren voor onderloopen, hopen we dus maar dat Pluvius zijn gaven wat minder te gelijk zal geven, of, dat aan die vrijwillige gemeentewerklieden van gemeentewege een paar flinke waterlaarzen en een soliede oliejas met zuidwester zal worden verstrekt. Onze gezondheidskolonie nadert waarschijnlijk het einde van haar bestaan. In de afgeloopen week vertrokken van de zeven patiënten er 4, een kwam er bij, een ging er af, bleven over drie. Aangezien het gevaar geweken schijnt, ligt het vermoeden voor de hand dat sluiting der kolonie dus spoedig te wachten is. Den loden dezer maand zal het 5 jaar geleden zijn dat de heer Reinders zijn inrichting „Rust hoek" te Bloemendaal vestigde. Ingeval het concert doorgaat, zal de heer acq. d'Oliveira zich den 17den dezer in „Rust- Jacq hoek" doen hooren Wij vernemen dat de heeren Jac. van Kem pen en^ Henri Wilhelmus op hun tournee door Hongarije zoowel te Budapest als in de andere steden met groot succes zijn opgetreden. Uit het politie-rapport. I'rocesse n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt wegens het vermissen van een kistje met koperen kra nen; het vervoeren van wildstrikken en het loopen over verboden gronden. Door de politie is op aanwijzing in beslag genomen ten huize van den groentekoopman de G. te Haarlem in de Delfstraat, een kar met 50 kooien, die ten nadeele van zekeren V. u it diens tuin aan den Julianaweg alhier, ontvreemd waren. Gevonden en terug te bekomen aan den politiepost te Bloemendaaleen zakmes en 5 vleeschpannenbij C. Metselaar, Bloemendaalsche weg, Overveen, een portemonnaie met een rozen krans; aan het politie-bureau te Overveen een kristallen stop en bij G Presman, Oranjestraat 158 Haarlem, een portemonnaie met geld. Verloren een dames portemonnaie; een gouden schakel-armbandeen grijs lederen tasch- je met inhoudeen zilveren rozenkrans en een zilveren schakel-armband. Weggeloopen een herdershond. Van Zaterdag4 tot en met BURGERLIJKE Vrijdag 10 Nov. 1911. STAND. Geboren: z. v. P. Smit en J. G. Prenenz. van M. C. Bronsveld en W. M. II. J. Wever; z. van N. .1. Dardenne Ankringa en A. C. Goedkoop; d. van Ch. W. Heijbroek en M. Ruyter. Getrouwd: M. J. Scholte en E. M. A. Linde man; J. H. van Cimmenaede en I. Blaauw. Overleden: H. C. Hintzen 67 j. Overleden in het gesticht „Meeren- berg": D. Kramer 89 j. Mevrouw Marchant MUZIEK. Rambonnet. MevrouwMarchantRambonnet, altzangeres te Scheveningen, zal eenige liederen- avonden geven. Voorloopig zijn vastgesteld: Hilversum 17 Nov., Apeldoorn 23 Nov. en Haarlem 27 Nov. De pianist Willem Andriesseu heeft de begeleiding op zich genomen. B.H.C. I.—B.H.C.II. SPORT. Deze ongelijke competitie match eindigde zooals tever- wachten was met een groote overwinning voor het eerste. Om half drie stelden de partijen zich op met, voor halftime, den keeper van 't eerste bij het tweede en na halftime met omwisseling van keepers. Het eerste speelde met 9 man terwijl het 2e voltallig uitkwam. De elftallen waren als volgt opgesteld Andre de la Porte. Reinders. Wenckebach. Kuypers. Bruynsteen. Geijl. H. Molière. Angenent. v. d. Berg. J. Molière. Tunke. Kreunen. Bangert. v. Vloten. W. Westermann. Ritsema. Ingerman. Roozekrans. v Beugen Bik. IJzerman. Direct pakte 't eerste aan en scoorde dan ook na 2 minuten gespeeld te hebben. Maar door 't goede spelen van de achterhoede van het tweede werd niet zoo vaak meer gedoelpunt. Het eerste kon nog slechts driemaal scoren en zoo ging halftime in met 40. Na omgewisseld te hebben zoowel van goal als van keeper werd de strijd hervat. Het eerste was nu veel sterker, nog 14 maal werd gescoord en zoo werd tijd gefloten onder een 180 voor B.H.C. I. De voorhoede van 't eerste en de backs van het tweede vertoonden mooi spel. De andere competitie-wedstrijden eindigden als volgt: Haarlem IIHaarlem III10—l. Musschen III Musschen IV 71. Bloemendaal I staat nu bovenaan maar vindt in Haarlem II zijn sterksten tegenstander; ver leden jaar won Haarlem II den beker; 2 jaar geleden B.H.C. Het competitielijstje luidt: 18 Nov. B.H.C. IIHaarlem II. Haarlem III- Musschen IV. Musschen IIIB.H.C. I. 25 Nov. B.H.C. IHaarlem II. Haarlem III- Musschen III. Musschen IVB.H.C. II. 2 Dec. Haarlem II-Musschen IV. B.H.C L Haarlem III. Musschen III—B.H.C. II. POLITIEK II ij houdt maar niet o p Wij wijzen onze lezers op d,. blijkens zijn jongste Standaard- artikel aangenomen houding van Abr. Kuyper. die de aanhangige grondwetsherziening dienstbaar wil maken aan eene zoodanige omwerking van art. 192 der grondwet, dat het openbaar onderwijs daardoor zou worden afgeschaft. Wij willen over dit onderwerp niets zeggen dan dat het ideaal van Kuyper's volgelingenvan Nederland te maken het Israel van het Westen, een soort protestantse!, kerkelijke staat, waarin zelfs niet meer zou mogen worden gelachen, al even weinig kanis van slagen heeft als het ideaal van sommige r. k., die ieder Nederlander als vóór 1572 op de knieën zouden willen zien voor kruisbeelden aan den weg. Maar wij vragen ons af, wanneer zal eindelijk deze oude stokebrand, die zich, op allerlei wijze gecompromitteerd, met kunst- en vliegwerk boven water houdt, het onzalig tooneel van ons politieke vaderland verlaten Wanneer zal ons volk dezen doorn in het vleesch van de ware christenheid uitsnijden TOONEEL. Schouwburg Jansweg te Haarlem. Dinsdagavond was de beurt aan de „Heldersche Tooneel- vereeniging T.A.V.E.N.U.", om den Haarlemmers eens te toonen, wat zij op 't gebied der toonvel speelkunst vermag. Zij had daarvoor gekoz-n 't tooneelspel in 4 bedrijven Aan flarden, van Top NaefT, 't bekende tooneelstuk met z'n zware aanklacht tegen 't huwelijk zonder wederzijdse ;ie liefde. Nu moeten we bekennen, dat we bij 't schrijn over deze opvoering moeite hadden, niet te ver vallen in een beoordeeling waardoor wij ons echter op 't gebied der jury zouden hebben begeven. M:.ar als we alleen opmerken, dat 't stuk op zeer ir- dienstelijke wijze gespeeld werd en 't publ k van 't begin tot 't einde meeleefde, en dat Ie spelers na elk bedrijf een geestdriftig applaus ten deel viel, dan meenen we ons niet bezond 1 te hebben aan dat, wat der jury is en toch de vereeniging niet den lof onthouden te hebben, die haar toekomt. De schouwburg, die tot ivii nok bezet was, bood een prettigen aanblik, ter 1 de gezelligheid nog verhoogd werd door a muziekcorps, dat de pauzen op aangename wi /e verkortte. Mignon viel Donderdagavond eveneens veel succes ten deel. De zaal was wederom gevul 1. Solisten en orkest waren zeer gelukkig in al] vooral het laatste betoonde veel routine. Deze week komt hetzelfde gezelschap van t Rembrandt-theater met Verdi's geliefde op> a Rigoletto. Die goede plaatsen wil hebben, ij haast aanbevolen met het bespreken. Over den lachavond van Kelly en Lageman geven wij de volgende uittreksels uit beoorih lingen van eenige amsterdamsche bladen. Het Handelsblad. (De millioenen-erfenisj. wat wilt ge meer? Kelly als dansmeester kui flikkerend; Kelly als fijne beschuit bezig in e tale Kanaans, tevens met de fleschKelly als krantenman, chanteur, een van millioenen bul kend Indischgast (Lageman) de stuipen op t lijf jagend. De Telegraaf. Onze altijd vermakelijke komiel n Kelly en Lageman hebben gistermiddag het pu bliek weer eens frisch laten lachen. Het ui: t waren beiden als de treurende rouwdragers ;u een doode, waarmee ze eigenlijk weinig schei:,-n op te hebben („Rust in Vrede!") Het Nieuws 'Van den Dag. In het daaropvolger. ie „Het Debuut van Janus Blanus" zitD. Lagei a als leeraar in de zaal, zijn leerling Kelly op het tooneel verbeterende en leerarende. Beiden wa a op hun best. De Echo. Maar er is vooral gebruld van het lachen om de sensationeele grap „De gebroken Spiegel", een bij uitstek geschikt stukje voor deze komieken, dat hun gelegenheid geeft ten allerdolste situatie te scheppen en weer te ontwarren. Woensdag 15 November a.s. 1ste opvoering te Haarlem van Jonkvrouwe de la Seiglière, tooneel spel in 4 bedrijven van Jules Sandeau, vertaling en regie van Willem Royaards. De opvoering van dit stuk werd zoowel door de haarlemsche als door de buitensteedsche bla den allergunstigst beoordeeld. In het N. v. d. I). schreef de heer J. H. Róssing daarover o. in. het volgende Het bijwonen der vertooning van dit oude fran- sche werk is een streeling voor oog, geest en hart. Het talent van den Franschman, die het wel meende met Frankrijk en de kunst, en niet zooals later, vooral in dezen tijd, gebeuren zou werkte op effect en alles opofferde aan hooge tantièmes, spreekt uit alles. Bovendien staat het tooneelspel in het teeken van den tijdde terug komst van immigranten, die de valbijl in het Napoleontisch bestuur ontvloden waren. Het toont den overgang van twee tijdperken en de kracht der nieuwe ideeën en der nieuwe instel lingen. De kostuums en het décor zijn uitmuntend. Enkele gedeelten der vertooning zijn als oude schilderijtjes, echte genre-stukjes. boeien. Ja benijden, want, hoewel ik in den grond der zaak flirt afkeur, als „sport" zooals jij ze noemt, oefent ze toch bekoring uit en doet bekoring uitoefenen. Wat mij betreft, helaas, ik ben in geen enkel opzicht een sportmensch. Als ik wil gaan flirten maar waartoe mezelf be lachelijk te maken? Wat is flirt? Een fijn „hors d' oeuvre" op den schaal die dagelijksche omgang heet, ook wel een voor spelletje van de liefde, of spelen met de liefde? Je zult zeggen, er is onschuldige èn schuldige flirt. Het kan wezen, maar in den grond der zaak blijft het toch eigenlijk een gewaagd spel letje Me dunkt, flirt kan eerst dan pas „onschul dig" zijn wanneer er van beide zijden geflirt wordt. Ik denk daar ineens aan dat verhaal van jouw Italiaan met zijn aangewaaide Engelschezij flirtte, hij niet; en wat was het eind? Hoe nu weet men dat de beide partijen het niet ernstig meenen? Er wordt in het leven zooveel comedie gespeeld, en, naar ik meen op gemerkt te hebben ook in den omgang van jonge meisjes en jongelui. Zooals ik je zooeven zei, ik voor mezelf kan als stijve hark buiten be schouwing gelaten worden. Eerstens ben ik nooit zooals jij in de gelegen heid geweest, met veel jongelui tegelijk in aan raking te komen, bij voorbeeld op bals, groote diners of partijen, diverse sportclubs en zoo, en tweedens leent mijn natuur zich niet tot luch tigheid. Wel heb ik waar ik kon, mijn oogen den kost gegeven en anderen gade geslagen. Owee, denkt Mary, nu krijg ik een lik uit de pan. Stel je gerust, jij was niet het eenige proefkonijntje, hoor, en je hoeft je niemendal aan te trekken van wat ik nu zeggen ga als het resultaat van mijn beschouwingen. Ik spreek in 't algemeen^ „present company excepted." Maar wel moet je me eens eerlijk antwoorden desnoods uit eigen ervaring of ik geen schoon gelijk heb zooals onze Anna pleegt te zeggen. Ik las eens ergens: „Men vindt een vrouw, die niet trouwen wil, onvrouwelijk, en een vrouw, die graag trouwen wil, op zijn zachtst gezegd belachelijk. Hemel, wat is het moeilijk vrouw te zijnEen wéér woord I En ziedaar het geheim van het comediegespeel, waaraan zich het gros van de jonge meisjes schuldig maken. Wij, meisjes, durven ons niet te toonen zooals we zijn. Vandaar dat dwaze, onnatuurlijke gedoe met jongelui flirt waarvan iedere verstan dige man zich met tegenzin afwendt en waar van iedere ware vrouw innerlijk walgt. De vrouw coquetteert met maskers. Als we er toe konden komen eenvoudigweg eerlijk te wezen, dan zou er vrij wat minder nuttelooze „badinage" zijn, en zouden er vrij wat meer verstandige gesprek ken gevoerd worden. Geloof me, er is onder die vele „flirtende" jongelui menigeen, die als eer tijds Diogenes met zijn lantaren, zoekt naar een vrouw, zonder haar te vinden onder die giggelende, hoogstemmige wezentjes eenerzijds, of onder de nurksche, afhouderige uitersten anderzijds, want niet iedere man is in staat door het masker heen te zien. Kan een onderhoud tusschen twee jonge men- schen van verschillende sekse alleen maar geestig en boeiend wezen wanneer ze met eikaars harten spelen? Is flirt in de meeste gevallen niet juist geesteloos, flauw, met een wrangen nasmaak? En ontaardt ze ook niet vaak in hatelijkheid? Antwoord me daar eens op! Een verstandige, ernstige man zal niet kunnen flirten, dunkt mij. En nu jouw diplomaat. Ik sprak daarjuist van een verblijdend en tegelijk een bedenkelijk verschijnsel. Verblijdend omdat je zelf erkent met dezen man niet te kunnen „badineeren," in weerwil van je drukke gesprek ken met hem, die dus van beter gehalte zullen zijn als die met b.v. Percy. Bedenkelijk, om dat Lach me uit, Mary. Je weet, Keetje lijdt af en toe aan „second sight" zooals je moeder dat noemt. Vader noemt het minder dichterlijk zwartgalligheid, omdat die voorspellende geest gewoonlijk door een inktkleurigen bril kijkt. Ik wou, eerlijk gezegd dat je maar weer hoog en droog in Den Haag zat, midden tusschen je jongelui-kennissen, desnoods flirtend. Want dit avontuur, als ik het zoo mag noemen, heeft me van den beginne af niet aangestaan. Zit 't 'm in dat Parijs of in dien diplomaat f Ik ben het met mezelf niet eens, maar ik begin over te hellen naar het laatste. Parijs heeft me nooit aangetrokken, maar zooals jij er over schrijft, raak ik er hoe langer hoe meer mee verzoend. En wie weet of ik vader niet eens paaien zal, een volgend zomerreisje eens naar de oevers van de Seine te doen! Warneer kom je terug? Steeds je Keetje. P. S. Neen, ik sluit niet zonder antwoord op je snoode aantijging op zeker iemand. Hoe kom je er bijWou je soms van mijn „gevonden punt" een dubbele punt gaan maken? Jubileum Mevr. Mann Bo Woensdag 29 November heeft jubileumvoorstelling plaats van 1 Bouwmeester, met het tooneelspel t Wij vertrouwen dat deze altijd kunstenares ook te Haarlem en doende vrienden en bewonderaars dezen avond tot een der meest haar veelbewogen loopbaan te m: haar gegeven kunst verdient dat avond van den 29sten dezer o haar te huldigen. Neerlands-Indïè (F VAN BOEK EN geeft het vervol; TIJDSCHRIFT Uitbreiding van 1816; Hoofdstuk Bestuur en Rechtspraak, waarva Hasselman schrijft over het kar koloniaal beheer inzonderheid a II heeft E. Moresco het over H Algemeene beginselen, B. Centr en bestuur. Schoonheid en Opvoeding van N tot inhoudExamenwerk door J gesproken wordt over de opleidin onderwijzer in 't algemeen en dien i in het bijzonder, met afbeeldingei werk dat geleverd werd. In: Iet versiering wordt gesproken over van de nieuwe kantonschool te Z te leeren valt. Voorts geeft het i adresbeweging en 't zangonderwi door A. G. I).; een aanhaling Meisters Lehrjahre", het slot var voeding": het kosmische geloof, i: het veld van onderzoek, denkbi rre Oosten Eindelijk nog Boekl ,erre en nabij, Onze beweging. Wij ontvingen, behalve de Stat I udelijk reglement van den Bond m de belangen van het kind, no chriften van dat lichaam, door Att itgave „Ontwikkeling" 's Graver In dit vlugschriftje geeft de i erzicht over geschiedenis, doel an den in 1909 eerst opgericl itstond na de tentoonstelling „I t kind" in Augustus 1908 te volg van de samenwerking va reenigingen van allerlei richtin Hoe kan het zangonderwijs op de rdenl De resultaten der „adre rkrijging van goed zangonderv verdere voorstellen tot het be loei, door Marie Berdenis van 1 ive „Ontwikkeling.") l)it mag zeer zeker een lofwaai ',oemd worden. Wie weet niet u inding hoe treurig de toestand nderwijs is op de L. S.l Het „zi: leestal veeleer den naam van op n (agen, waarbij de oorvliezen s( orden door de valsche tonen niet IDWERTEMTIËfi. Onderwijzeres met HOOFD- en TAALAKTEN wenscht HUISONDERWIJS geven, liefst gedurende de mor genuren. Br. fr. lett. L. 669, Boekli. STINS Pz„ te Bloemendaal. fe huur* gevraaad, ,oor een klein gezin, tegen 1 lei 1912 (of eerder), een voed gelegen Bloemendaal; huurprijs onge- *eer f 256.a f 275. Franco brieven met zooveel mogelijk volledige gegevens, on der letter W, aan liet bureau der Loehemsehe Courant, te Lochem. Te koop aangeboden en in goeden staat zijnde met kist, Zuiver en vol van toon. Billijken prijs. Te bevragen Schoterweg 138r„ Schoten. ZENUWARTS. Koninginnew.lOI, Haarlem. Spreekuur voortaan van I2. Voor on-en min vermogenden,Po likliniek Diaconessenhuis, Maan dag en Donderdag van 4 5. 10 cents per paar. Alleen-verkoop voor Bloemendaal te BLOEMENDAAL, worden steeds drukker bezocht. A.s. ZONDAG van 21/» tot 5 uur, door het met geheel nieuw programma.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2