SCHOUWBURG Buitengewone Bioscoopvoorstell BIOSCOOP MODE KERK-AGENDA. Haarlem. Groote Kerk. Vroegpreek. V1/^ ure, Ds'. Barbas, v. 10 ure, Ds. Vunderink. i .ui. 2 ure, Ds. de iïartog. 's avonds (5 ure, Ds. van Paasscn. Nift.ue Kerk. v.m. 1() ure, Ds. Posthumus Meijjes, pred. te /^andvoort. Jans-kerk. vi i 10 ure, Ds. de Har tog. I» kcnesser Iverk. .in. 10 ure, Ds. Weencr. Kg lire Wallonne. 1 as de Service a cause de la Reunion Wallonne. Pemonstrantsck-üerel'ormeerden. vu. 10 ure, Ds. v. d. Bergh van Eysinga, herv. pred. te Zutpfien. Lutliersehe Kerk. v.m. 10 ure, Ds. v. d. Veen, evang. luth. pred. te Amsterdam Kerk der Vereen. Doopsgezinden. v.m. 10 ure, Ds. Plantenga. Wreen. van Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond). Geen dienst. Blocmendaal. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, de heer J. L. Zegers, Oud-Directeur van „Meer en Bosch." Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Creutsberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Boud. v.m. lOVs ure, Ds. Rutgers van der LolT, uit Haarlem. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Wolters, pred. te Heemstede. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zoudag, 's morgeus 10 uur. Wekelijkscke schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Hotel Duin eu Daal. Dagelijks matinee en avondconcert. Zondag 30 Juni, 8 uur. „Rusthoek", Concert. Dinsdag 2 Juli, 8 uur. „Rusthoek", Concert. Donderdag 4 Juli, 8 uur. „Rusthoek", Concert. HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge- opeud van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10 3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 10—5 ure. Toegang 25 cents. Stads-JtJibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarnè.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 1L3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zondag 30 Juni, 2i/i> en &V4 ure- Schouwburg Jansweg. Bioscoopvoorstelling Herman Smits. De Paaschklokken. Maandag I Juli, 81/.! uur, idem. Dagelijks Bioscoop-Modern, Barteljorisstraat. De voorzitter verstrekt de mededeeling dat liet dugelijksch bestuur druk bezig is. Door den heer De Roo van Aelderwerelt werd gevraagd welk bezwaar de commissie toch eigenlijk tegen het terrein had, waarop door mr. Jaco- metti ten antwoord werd gegeven, dat men het liever in een andere buurt had gezien. Door de besturen der Bloemendaalsclie Exploi tatie-Maatschappij gevestigd te Haarlem en de Hotel- en Ter rein-Maatschappij „Hartenlust", ge- vestigd te Bloemendaal, was ter goedkeuring aan den raad een plan overgelegd tot liet aanleggen van een weg door de hertenkamp in het park „Ilartenlust", ter verbinding van den Vijverweg en Ilartenlustweg. Dit adres werd naar B. en W. gezonden om ad vies. In zake de onbewoonbaar verklaarde woningen aan den Kinhëiiiiweg te Bloemendaal, was van den heer li! tl. Nieberg,.te Haarlem, liet. verzoek inge komen deze onbewoonbaarverklaring op te heffen, nu hij in overleg met de autoriteiten, de verbete ringen welke noodig zijn om die woningen aan de gestelde eischen van bewoonbaarheid te doen be antwoorden, heeft doen aanbrengen. Met algemeene stemmen werd besloten het ver zoek van den lieer Nieberg toe te staan. In de tramquaestie waren 2 adressen ingediend, liet eerste luidde: Aan den gemeenteraad van Blocmendaal. Geven met verschuldigden eerbied te kennen; de ondergeteekenden, allen bewoners van de ge meente Bloemendaal; dat zij deels met verbazing hebben kennis geno men van liet aan den raad ingediend adres van 145 ingezetenen van Bloemendaal en Overveen en in welk adres niet minder wordt gevraagd dan om het voorloopig besluit, waarbij aan de N. Z.-Hol- landsche Tramweg-Maatschappij concessie is vr- leend tot het leggen van een tramlijn van Haarlem over Overveen naMr'Blöe.'noii i tal, in dien zin te t die co ie —ie niet verder worde ver kend daw tol het station Üveïveen; ;i ierg te kond'- kunnen zich in geen enkel op- in i ii kt-i geuite motieven veree- nigea men ter wederlegging daarvan de vrij hei uw i'iic.ti vrwijr.Hj near het rekest bij u inin diend d< e het bestuui van de vereeniging 1 !>ev«»:-d-M-ing van het vreemdelingenverkeer Blocmendaal Vooruit" mét deii inlioiul van welk rek t z\j ziel. volkomen kuiin-ui vereenigen; d-it t ir. nu enen daarbij nog het volgende te tenger, a. ti voeren t 1 'i nziens w. degelijk eene betere verbln- tloéi tendaal gewenscht béèt aucfe Haarlem, waardoor - jn t e beli igen ten voordeele i .lie cento en ten deele van eigen ge- meente bevorderd worden; dat die verbinding het hare zal bijdragen tot bevordering van de eenheid der belangen der beide' hoofddeelen dezer gemeente, nL Ovorveen en Bïoe-' mendaal, welke helaas nog maar al te dikwijls, al4 op zich zelf staande, ieder haar eigen belangen hebbendé dorpen beschouwd worden. Dat dit b'. v. in 't oog springt wanneer te Bloemendaal of te O vervee n eene uitvoering gegeven of vergadering gehouden wordt, de plaats waar dit geschiedt, bijna uitsluitend hare eigen bewoners als bezoe kers ziet vereenigd; v dat zij dan ook, ten einde deze en andere onge- wenschte toestanden, waardoor rivaliteit tussclieu' de bewoners van de beide dorpen wordt opgewekt, zooveel mogelijk te doen eindigen, in elk gevat (ene verbinding tot stand wenschen te zien ge bracht van Ovorveen tot b.v. minstens de Korte? Kleverlaan dat. voor het geval uw raad vermeent, dat de Bloemendaalsclie straatweg daarvoor niet de ver- eisclite breedte aanbiedt, welk bezwaar onderge- toekenden niet onverdeeld kunwen beamen, dit be zwaar dan toch van het traject vanaf het ge meentehuis tot aan de Korte Kleverlaan alleen zou kunnen betreffen liet gedeelte vanaf liet postkan toor te Overveen tot aan den Ter-Hof fsteedeweg bij de villa „Mon Rêve"; dat dit bezwaar zou zijn op te heffen, indien' in de plaats van laatstgemeld weggedeelte vooi' het leggen van de tramlijn werd gebezigd de Tette- rodeweg, loopende langs liet postkantoor verdek door het Kweekduin en den Ter-IIoffsteedeweg tot aan evengemelde villa; dat liet sub 3 van het rekest der 145 ingezete nen vermelde bezwaar moeilijk een punt van ern- tig" hier hangt weer veel af van de appreciatie stige overweging bij uwen raad kan uitmakéti, daar adressanten toch niet kunnen verlangen „rus- van het woord te wonen aan een hoofdverkeers weg en er in deze gemeente nog wegen genoeg overblijven, waar adressanten die begeerde rust kunnen vinden; dat meergemelde 145 onderteekenaren bovendien blijkbaar uit het oog verliezen dat komt de door ondergeteekenden gewenschte tramverbinding tot stand het aantal stof- en rumoerverwekkendé rijtuigen, automobielen en voetgangers belangrijk zal verminderen; redenen waarom adressanten zich tot uw raad wenden met liet eerbiedig verzoek om in elk geval te willen bevorderen, dat er zoo spoedig mogelijk eene tramverbinding tussclieu de twee hoofddeelen der gemeente Bloemendaal de dorpen Overveen en Bloemendaal tot stand kome. 't Welk doende, enz. (Volgen handteekeningen.) Bloemend a a 1, 24 Juni 1912. Het andere adres was van den volgenden inhoud: Aan den raad der gemeente Bloemendaal. Hebben ondergeteekenden de eer onder het oog te brengen, dat er zeer vele gemeentenaren zijn, voor wie een doortrekken van de eventueel aan te leggen tramlijn HaarlemOverveenBloemendaal tot in het meest noordelijk gedeelte der gemeente Bloemendaal, dat is tot aan of voorbij het provin ciaal krankzinnigengesticht „Meerenberg", van groot belang zal zijn, niet alleen om redenen vau genoegen, doch cok om redenen van nut, ais daar zijn de verbindingen met de Bloemendaalsclie scho len voor hunne kinderen en het bereiken van dat ge deelte der gemeente, waar de winkels zijn gelegen, voor het doen van inkoopen. Om uw college een juist inzicht te geven over hot verkeer, hetwelk in dat deel der gemeente be staat, achten zij niet beter te kunnen handelen, dan hieronder een afschrift te doen plaatsen van het schriftelijk, met cijfers gemotiveerde ver zoek, dat velen hunner in Maart van dit jaar heli- ben gericht tot de directie der Noord- en Zuid-Hoï- landsche Tram weg-Maatschappij en dat luidde 'als volgt Aan de directie der Noord- en Zuid-IIol- landsche Tramweg-Maatschappij. M. H. Naar aanleiding van het laatste raadsbesluit der gemeente Bloemendaal sub i, nl. om zoo moge lijk de door uwe maatschappij geprojecteerde lijn door te rtekken tot het gesticht „Meerenberg", Iieb- ben wij de eer, u er op te wijzen, dat eene dergelijke verlenging van het projectieplan niet alleen in het belang zou zijn der bewoners van het geheele noor delijke deel der gemeente Bloemendaal, doch ook voor uwe maatschappij een zeer rendabel stuk zou worden, hetgeen wij gronden op de volgende gege vens: 1. dat er jaarlijksch twintig duizend bezoekers komen op het gesticht „Meerenberg". Een getal dat berust op goede gegevens en niet ruw ge schat is; 2. dat het verplegend personeel bestaat uit pi. m. 300 personen, welke door hunne vrije dagen zeker ieder 20 maal per jaar uitgaan, terwijl bo vendien nog eiken morgen ongeveer 20 personen uitgaan, zijnde de helft van het wachtpersoneel, dat eiken morgen om den anderen dag vrij heeft. Wat maakt dertienduizend reizigers per jaar; 3. dat het getal van inwonenden ambtenaren, dienstboden en werklieden ruim honderd bedraagt, terwijl er behalve een dertiental op gestichtsterrein doch uitwonende beambten met gezinnen, boven dien een geheel gehucht, groot 64 woningen, voor uitwonend personeel met gezinnen zal verrijzen, waarvan er nu reeds 22 gereed zijn; 4. dat de ruïne van Brederode, aan het einde van het gesticht gelegen, jaarlijks door pl. m. twintigduizend personen wordt bezocht, terwijl daarbij een druk beklante uitspanning ligt, die ook vooral zomers veel bezoek en wandelaars trekt; 5. dat de verlenging der lijn Meerenberg een geheel villapark (Duinlustpark) in verbinding, brengt met de naastbijgelegen stad, welk park ook 's winters bijna geheel bewoond is; 6. dat tevens een bloeiend gehucht der gemeen te Velsen van ettelijke honderden inwoners met vele bleekerijen, wier personeel in Haarlem woont, door dezen lijn een betere en meer gewilde com municatie met de stad zou verkrijgen. Redenen te over om uwe directie ook in het belang uwer maatschappij dringend te verzoeken een lijn aan te leggen, die geen groote aanleg- moeilijkheden kan bieden en welke van een zoo groot aantal reizigers verzekerd kan zijn, terwijl uwe maatschappij aldus het grootste gesticht van ons land langs directen weg met de naastbij gele gen stad verbindt en een directen verkeeisweg opent tusschen Haarlem en de door hare inwoners meest geliefde wandel- en uitspanningsplaatsen. Meerenberg, 18 Maart 1912. Was geteekend door meer dan tweehonderd handteekeningen. Het bovenstaande voeren ondergeteekenden te vens aan tot steun van het verzoek aan uw col lege, dit voorname deel (lor gemeente ter wille te zijn door de concessie slechts te verleenen onder voorwaarde, dat de lijn doorgetrokken wordt tol in het meest noordelijke gedeelte der gemeente Bloemendaal. Hetwelk doende, enz. Volgen handteekeningen.) D.zo adressen zullen bij de behandeling (icr tiamconcessie aan de orde gesteld worden. Door het hoofd der o. 1. school te Bloemendaal was een „overzicht van de maatregeien tegen en van het beloop der diphtherie-gevallen onder (1e leerlingen der openbare school alhier in 1912" in gediend. Voor kennisgeving aangenomen. Van het gemeentebestuur van Heemstede was een schrijven ingekomen, waarin werd medege deeld, dat deze gemeente zich bereid verklaart mei de gemeentebesturen van Haarlem, Velsen, Bloc mendaal, Zandvoort, Haarlmmrliede en Spanrn- dam. eene overeenkomst aan te gaan in zake keu ring van levensmiddelen en andere ondrzoekingen op den grondslag van het in de vergadering van burgemeesters van Haarlem en omstreken vast gestelde ontwerp-raadsbesluit. Voor kennisgeving aangenomen. Ten slotte was door 14 gemeente-werklieden een verzoekschrift ingediend om den toeslag op hun Icon, aanvankelijk voor den tijd van 8 maanden vastgesteld, met nog eenige maanden te verlengen. Na eenige besprekingen besloot de raad het ver zoek in te willigen. Tot nadere regeling zal deze maatregel van kracht zijn. De voorzitter deelde mede, dat van de politie agenten geen verzoekschrift was ingediend, doch dat zij hem te kennen hadden gegeven ook gaarne de hun verstrekte toelage te willen behouden. Zij hadden niet willen requestreeren, omdat zij eerst de beslissing van den raad hadden willen afwach ten. De raad vond het billijk dat ook deze gemeente ambtenaren den toeslag behielden en besloot in denzelfden geest als ten opzichte der gemeente werklieden. Voorts was ingekomen een goedkeuring van ge deputeerde staten van Noordholland van het be sluit van den raad in zake den aankoop van een terrein gelegen aan den Vijverweg, met toestem ming hierop te stichten een school voor lager on derwijs en een onderwijzerswoning. Hiermede de ingekomen stukken afgehandeld zijnde, ging de raad over tot de vaststelling van het uitbreidingsplan Vogelenzang. De bedoeling van dit plan is om de totstand koming te verzekeren van een weg aan de west zijde van de bebouwde kom te Vogelenzang, waar door een doelmatige uitbreiding van deze kom verkregen zal worden, terwijl de nieuwe weg aan het doorgaand verkeer zeer ten goede zal komen. Ten behoeve hiervan is ook een verbreeding van den Vogelenzangscheweg tusschen de bebouwde kom en de Leidsche Vaart in het plan opgenomen. Vervolgens stelde de raad eenige betalingen post onvoorzioene uitgaven, dienst 1911 vast en behan delde eenige reclames belastingen. Ten slotte ging de raad in geheime zitting ter bespreking van de waterleiding in Duin en Daal. De voorzitter deelde mede, dat deze alleen die nen moest om met de zaak op de hoogte te komen en dat in de volgende zitting, die over 14 dagen zal worden gehouden, hoogstwaarschijnlijk een beslis sing zal worden genomen. Hierna sluiting. PLAATSELIJK NIEUWS. De nieuwe ventilator die in de raadzaal is aan gebracht, heeft reeds dienst gedaan. Tijdens de zitting van Donderdag werd zij in werking gesteld en raad en „pers" verheugden zich ten zeerste in liaar goede werking. De snel ronddraaiende luchtververschstër lever de geen hinderlijk geraas voor de besprekingen der vroeden op. „Crescerid o." Met ingang van 1 Juli a.s. is tot directeur van de muziékvereeniging „Crescendo" benoemd (le heer S. Vlessing uit IJmuiden. Wij kunnen niet anders doen dan „Crescendo" geluk wenschen met deze keus. De heer Vlessing staat bekend als een ernstig musicus, die de lei ding van meerdere muziekkorpsen heeft. Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt we gens openbare dronkenschap, wederspanniglieid rijden zonder licht; rijden over de voetpaden; rij den door het Bloemendaalsclie bosch en het in ver boden richting berijden van de Korte Kleverlaan. Gevonden en terug te bekomen bij Schopen hauer, Rijksstraatweg te Santpoort, een heeren-Iior- loge; bij de dames Langeveld, Bloeinendaalscïie- weg 39, te Bloemendaal, een fantasiebroek; bij v. d. Wal, Bloemendaalscheweg 59, te Bloemndaai, een zwart lederen ceintuur; bij Kemper, Lange Vlamingstraat 11, te Haarlem, een huissleutel; aan den politiepost te Bloemendaal, een lorgnet, een rozenkrans, een ring met sleutels; Korte Zijl weg 0, te Overveen, een jongensjasje; in hotel „Van Ouds het Raadhuis'1' t Overveen, een grijs lederen cein tuur; en aan het bureau te Overveen, een wit kin derzak je. Verloren: een broche in Aerdenhouteen zil veren dameshorloge; een zilveren broche met Ju- weelen; een sleutel, een zilveren broche met gou den rand. BURGERLIJKE STAND. Van Zaterdag 22 Juni tot en met Vrijdag 28 Juni. Geboren: z. van C. Tesselaar en II. M. Ch. Broekhuizen. Ondertrouwd: F. de Graaf n G. Jonkers. Overleden in het gesticht Meeren berg: Ch. J. Eversen, 47 j.; E. M. Blomlioff, 77 j. POLITIE. Keuring van Politiehonden. Dinsdag 25 en Woensdag 26 Juni j.l. werd van wege de afdeeling Noord-Holland der koninklijke nederlandsche politiehond-vereeniging, op het land goed „Meerenberg" te Heemstede, daarvoor wel willend afgestaan door Jhr. Deutz van Lennep, de tweede keuring gehouden van politiehonden, ter verkrijging van de certificaten A en B. Dinsdag namen 7 honden aan de keuring deel, 5 hiervan behaalden certificaat A en B en twee vielen af. Wroensdag namen weer 7 honden aan de keuring deel, hiervan behaalden twee de certificaten A en B. twee alleen certificaat A en vielen 3 af. Certificaat A en B behaalde eersten dag: F. VAN TWISK, 1 Juli 1887-1912. Wij plaatsen hierboven liet portret van een ver dienstelijken plaatsgenoot, dien wij thans vijfen twintig jaren in ons midden hebben gehad, 't ls een heele tijd. De meesten onzer lezers zullen waarschijnlijk den heer Van Twisk wel kennen. Niet voor niets brengt iemand de 25 beste jaren van zijn leven op dezelfde plaats en in een veelomvattenden werkkring door. Dit ondervindt thans ook de heer Van Twisk, nu hij het genoegen smaakt zijn jubi leum van een kwart eeuw ouder vele bewijzen van vriendschap te herdenken. Na slechts 1 jaar elders als commies bij (le posterijen te zijn geweest, werd hij benoemd tot directeur van het postkantoor te Overveen, waar onder het bijkantoor Bloemendaal ressorteerde. In het begin bedroeg het aantal bestellers slechts 3, welk getal spoedig uitgebreid werd tot 5. Gaande weg klom liet echter tot 9. Ongeveer 9 jaar geleden werd liet bijkantoor Bloemendaal opgeheven en kwam hiervoor in de plaats het thans bestaande post- en telegraafkan toor aldaar. Gedurende geruimen tijd was te Over veen liet postkantoor gevestigd geweest in het stationsgebouw. De steeds toenemende drukte, als gevolg van de uitbreiding van den bloembollenliandel, maakte, dat liet oude postkantoor te klein werd. Na veel moeite gelukte het, hiervoor een nieuw gebouw met directeurswoning in de plaats te krijgen, dat In niet geringe mate een sieraad voor den weg mag genoemd worden. Tot lieden voldoet dit gebouw aan de eischen gesteld aan een goede uitvoering van den dienst. Om een kleinen indruk te geven van de uitbreiding, welke de posterijen te Overveen ondergaan hebben, in de 25 jaren van zijn direc teurschap, moge het volgende dienen In 1887 bedroeg het totaal van den postzegel- verkoop in Overveen en Bloemendaal santen nog geen 5000,Thans nadert dit alleen in Over veen reeds de 40 mille, 't Geldelijk beheer bedroeg iil 1887 nog geen ton, thans overtreft liet per jaar de 7 ton in Overveen alleen. Sedert 5 jaren is het postkantoor vereenigd met den telegraafdienst. De heer Van Twisk heeft zich in den loop der jaren o. m. zeer verdienstelijk gemaakt met de opleiding van vele jongelieden voor de verschil lende, bij de posterijen bestaande examens. De re geering heeft zijn bekwaamheden erkend door hem in de laatste jaren bij herhaling te benoemen tot lid van de examen-commissie, in zake den post dienst. Ook in hot vereenigingsleven was de heer Van Twisk geen onbekende, op dit oogenblik is hij be stuurslid van de afdeeling Overveen van „Het Witte Kruis", der vereeniging „Koninginnedag" en der wijkverpleging. Wij mogen niet uit de school klappen, doch de dag van morgen zal, gelijk de geijkte term luidt, niet onopgemerkt voor hem voorbijgaan. „Caesar" eigenaar en dresseur A. Lokerse, inspec teur van politie, te Overveen,' met 45 punten in de le afd., voldoende in de 2e afd. en afd. IID en 39 punten in afd. III2; totaal der punten 84. „Maia", eigenaar de heer Gijsberti Hodenpijl van Hodenpijl. dresseur agent van politie Sjoorda, Den Haag, met 40V3 punt in de le afd., voldoende in afd. II *n III3 en 40 punten in afd. III2, totaal 801/;', punt. „Nella", eigenaar en dresseur A. Harms, agent van politie te Hoorn, met 47 punten in de le afd. voldoende in afd. II en III1 en 36y3 in afd. III2, totaal 83Vs punt. „Juliana", eigenaar eu dresseur K. Molenaar, agent van politie te Hoorn, met 40y3 punt in afd. I, vol doende in afd. II en III1 en 38 punten in afd. III2, totaal 78y3 punt. „Nora", eigenaar E. E. v. d. Lugt, commissaris van politie te Hoorn, dresseur A. Harms, met 882/3 punt in afd. I, voldoende in afd. II en III1 en 36V3 punt in afd. III2, totaal 75 punten. Tweeden dag, A en B. „Stientie", eigenares Mevrouw de Wed. Van der Vliet, geb. Borski te Overveen, dresseur W. S. Hagedoorn, nachtwacht te Overveen, met 432/3 in Afd. I, voldoende in Afd. II en III1 en 371/3 in Afd. III2, totaal 81 punten. „Max", eigenaar en dresseur C. Ilobe, Jachtop ziener te Overveen, met 42 punten in Afd I, vol doende in Afd. II en III1 en 40 in Afd. III2, totaal 80 punten. Certificaat A: „Bob", eigenaar de heer de Favauge te Heem stede, dresseur. A. Jansen, jachtopziener te Zand voort, met 474 punt in Afd. I, voldoende in Afd. II en III1, aoch maar 26 punten in Afd. III2, moest om ook voor certificaat B in aanmerking te komen 28 punten geweest zijn. „Mylord", eigenaar en dresseur P. van Laar, buitengewoon gemeente-veldwachter te Haarlemmer- liede en Spaarnwoude, met 402/3 in afd. I; vol doende in afd. II en III1, maar even als voor gaande maar 26 punten in afd III2. Als keurmeesters fungeerden de heeren D. de Ridder, Commissaris van politie te IJmuiden, J. Kooy, brigade-commandant, rijksveldwachter te Hoorn en W. van Oosten te Rijswijk. Hiermede zijn voor 1912 de keuringen in Noord- Holland afgeloopen en kandedresseerclub „Haarlem" met voldoening op het behaalde succes terugzien, daar alle honden dier club, behalve een die alleen certificaat A behaalde, dit jaar behaalden de certificaten A en B. Aelbrechtsberg, Te Vogelensanc Leijduin (II.) terleiding. X. In ons vorig artikel zagen w Bomswinckel in 1698 eigenaar u voor eene som van 18.000,—. bezitting met nog een boere tlo „Kakelije" over aan de di ('ornelia van Loon en mr. N" Dezen betaalden er 19.000,v ren woning, die nu met Leijduin lezen we reeds in 1687, toen v.m vrouwe Dorothea Berck w C u haarlemselien schepen mr. - steijn. Het was geen onbelangrijk xi toen met eene oppervlakte va som opbracht van 4800,In dubbelde de buitenplaats Leijduin n in 1798 Johannes Bastiaan Srherpenzeel er eigenaar van 1 I ;;6.800,voor betalen. Blijk n uisclie tijd hier zijn invloed in 1805 verkocht de eigenaar,die woonde, het buiten voor slechts Hendrik van Geenhuijzen. Deze twee jaar en deed het toen weder bezitter over met een winst van Uit deze verkoopacte leeren hui-, was gesloopt en er veel dwiugronden aanwezig waren. i de familie Vin Lennep, k i nieene bekendheid door de aden zendingsfeesten en voor ting van de Amsterdamsche i lagstuk van goed drinkwater u-cft in den ioop der tijden heel sian (le regeerings-autoriteiten. Amsterdam goed drinkwater waarvan zelfs de brouwers geb het brouwen hunner bieren. St gehouden aan het verontreinigd water, doch allerlei oorzaken wei Amsterdamsche water langzamei ven. Vooral de vreeselijke wate land's kusten bij herhaling teist ten tusschen den vasten wal en wijder maakten, zweepten het zi malen op tot aan de Amstelst binnenwater brak en onbruikb geen denkbeeldig gevaar was, uii een brief van den landsadv( w aarin hij Karei V ontraadt e( staten binnen Amsterdam te .Amsterdam die vier element .waren, endé om te behoeden d ..sync Majesteyt, ende dengeen ..ende water drincken willen, 'tw „nyet en doecht, ende veel sieck ken sou den mogen." Wij halen dit voorbeeld aan de drinkwater-kwestie te Amste (i.A um is. De brouwerij kreeg v nt wel beproefde men i ingerichte 9cliuiten water ui zeer te halen, doch dit was sle en moest later worden opgeg« water brak werd. Van toen Weesp uit de Vecht halen, i ren groote bezwaren ve inters en bii lagen waterstan de verschillende plannen en mededeelen, maar bepalen ons eeuw. Amsterdam moest goed nmers liet grootste belang ch gezondheid werd geschaad len er epidemische ziekten, (li offers ten grave sleepten. Hoewel keizer Napoleon re( geteekend, waarbij de aanleg naar Amsterdam werd bepaald 1850 eer zich eene maatscliappi landsche en engelsche geldman: den ploeg sloegen en uitvoering om uit de duinen boven Haarl aan te leggen naar de hoof Eindelijk op den 11 den Noveu het dat de prins van Oranje, water en Leijduin, de eerste stak en het graven van het nam. Wij willen hier als gesel Jansweg - Haarlc Bioscoop-exploitatie HERMAN SN Zondag 30 Juni er Maandag 1 Juli 191 des avonds uur, De Paaschklokken Gekleurde prachtfilm in( wekkend drama. Begeleiding van Orkest en Zijn zoon, zeer mooielevenssi Hoogst komische nummer Lachen. La Herfstlandschappen gekleurd natuurbeeld. (Orkest en Explicatie.) De Vossenjacht te Arnhem, ac Entree 75, 60, 40 en 20 -e Zondagmiddag 2lk Matinée. Roodkapj DeVossenjachf on De Paaschklc Entree 50, 30, 20 en 10 c Plaatsbespreken van 10 en van 6-7 uur. BA RTELJORISSTRA AT TELEFOON 1695. PROGRAMMA van 28 Juni tot 4 J 1 Modern Bioscoop-Cot 2 Kleine Hans, Komisch. Als Hoofdnummer 3 Duistere Machten in 3 Afdeelingen. 4 Een vreemde Heli Om tranen te lachen Eiken Dag MATINÉE, behalve Dinsdag en Dond DE DIR1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1912 | | pagina 2