Meubilaire Goede Verkooploka; Nassaulaan I HAARLEN. J. J. C. SARLE plaatsen van Ad vertt KERK-AGENDA. Haarlem. Groote Kerk. v.m. 10 ure, Ds. van Paassen. 's avonds 6 ure, Ds. van Paassen. Nieuwe Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Weener. Jans-kerk. v.m. 10 ure, de keer Foeken, Hulpprediker. Vrijdag 12 Juli, 's avonds 8 ure, Ds. Weener. Bakenesser Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Montijn. Eglise "VVallonne. lOVe keures du matin, Mr. Martin Dupont. Remonstrantsek-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Haentjens. Lutkerscke Kerk. v.m. 10 ure, Ds. de Meijere. Kerk der Vereen. Doopsgezinden. v.m. 10 ure, Ds. Hylkema. Vereen, van Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond), v.m. 10 ure, Prof. Dr. Eerdmans, van Leiden. Blotmendaal. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. van Leeuwen, n.m. 2V2 nre, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Berkelback v. d. Sprenkel. Dinsdag 9 Juli 1912, n.m. 8 ure, Ds. Berkelback v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, de keer Bronsveld, beroepen Evangelist te Edam. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. 101/2 ure, Ds. Onnes, van Westzaan. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, lis. Postkumus Meijjes. lH/o ure, Duitscke dienst. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksckeschiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Zondag 7 Juli, „Hotel Hartenlust". Middag- en avondconcert. Dagelijks concerten in „Hotel Duin en Daal". Zondag 7 Juli, 8 uur. „Rusthoek", Concert. Dinsdag 9 Juli, 8 uur. „Rusthoek", Concert. Donderdag II Juli, 8 uur. „Rusthoek", Concert. HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt liet bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 10—4 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11 3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 nre. Dagelijks Bioscoop-Modern, Barteljorisstraat. „Li o ba", opgevoerd op D uin- e 11 Kruidber g. Wie zich plaatst op het standpunt, dat hij iets openlijk te beoordeelen heeft, doet goed (wanneer hij niet veronder stellen kan dat meh in dit opzicht reeds weet, wat men aan hem heeft), om de maatstaf zijner beoordeeling vooraf be kend te maken. Wanneer duidelijk blijkt, welk doel bij eene openbare opvoering van een of ander kunststuk heeft voorgezeten, (dit kan zijn een liefdadig doel, een gezellig doel, een artistiek doel), heeft de beoor- deolaar bij het kiezen van zijn maatstaf daarmede rekening te houden. De kritiek die nocli het een noch het ander doet, verwart den lezer, ontstemt degenen, die in nijvere werkzaamheid iets trachtten te bereiken, en leert noch zichzelve noch een ander iets. Welken maatstaf hebben wij aan te leggen bij de beoordeeling van de opvoe ring van Lioba van 1.1. Zondag? Welk doel heeft bij de dames en hee- ren, met de leiding dezer openlucht onderneming belast, voorgezeten? Dat is de eerste vraag. Slechts wanneer wij een d u i d e 1 ij k antwoord op die vraag ontvangen, hebben wij bij het aan leggen van onzen maatstaf de plicht met dat antwoord rekening te houden. En nu gelooven wij, dat de dames en hoeren voornoemd, zeiven hun doel niet welbewust voor oogen hebben gehad, of, dat hun in hun verschillend streven niet eenzelfde doel voor oogen heeft gestaan, met name dat de een de lief dadigheid, de ander de gezelligheid, de derde de kunst heeft willen betrachten, waardoor het geheel een beminnelijk mengelmoes van strevingen vertoonde. Aan een louter liefdadige bedoeling deden" denken de van den prins uitge gane aansporing tot de onderneming, en de hooge prijzen der plaatsen. Aan een louter gezellige bedoeling de keuze der uitvoerenden, zijn wij wel in gelicht, zonder uitzondering dillétanten de verrukkelijke keus van omgeving, de rijk voorziene buffetten en theetafels met allervriendelijkste bediening va.n keurig getoiletteerde dames en jonge meisjes; de gezellige onbenulligheid der .opmerkingen yan sómmige aanwezigen, waarvan velen noch Yan Eeden, noch „Lioba" anders dan van naam kenden, en die zich ook niet de moeite hadden gegeven het stuk vooraf te lezen, dan het sigaartje, dat He prins al dadelijk opstak en de ongedwongenheid van het publiek, waartoe z. k. h. den stoot gaf. Aan een zuiver artistieke bedoeling daarentegen deden denken de keus van openluchtspel, dat zulke hooge eisclion stelt en nog wel van een oorspronkelijk nederlandsch drama, met een ernstig gedachte muzikale begeleiding, dan de keus en aankleeding van het tooneel, de zorg aan kleedij en grime besteed en het streven der hoofdpersonen om door het zeggen der verzen taal, stijl en bedoeling des dichters tot -hun recht te doen komen. Voor het aanleggen van een énkelen zuiveren maatstaf geven doel en bedoe lingen van hen, die tot het welslagen van dat „feest" hebben medegewerkt, ons aldus geen steun. Wanneer wij zelf een maatstaf wilden aanleggen da.n zou liet die zijn der gezelligheid en liefdadig heid. Men heeft wel de liefdadige be doeling opgeheven uit den platgetreden kring van zomermarkten of andere ker missen der ijdelheid, maar men heeft de kring van het zuivere artistieke daar mede nog niet bereikt. Nu toch een artistieker! maatstaf aan te leggen zou geen zin hebben en ook niet billijk zijn uit een algemeen maatschappelijk oog punt. Want het is welbeschouwd toch een teeken van verheffing der bescha ving, dat het wel van wereldsche mid delen voorziene publiek, voor wie deze opvoering eigenlijk alleen bestemd was, zich in ons land naar eene opvoering- van dit stuk en het aanhooren van zoo veel nederlaiidsche dichtertaal laat lei den, onder die opvoering rustig is en niet al te veel op ongelegen oogonblik- ken lacht en minnekoost. Zoodoende zal liet zich zelfs eenmaal gaan verdiepen in de vraag of Nederland niet heeft een eigen, nieuwe en merkwaardige letter kunde en die gaan lezen. Wij kunnen aldus het streven van allen die tot het welslagen dezer uit voeringhebben medegewerkt, toejuichen, noemen de opvoering uit verschillende oogpunten schitterend,- dwingen kritiek naar anderen maatstaf met onwil terug, en hebben een woord van warmen dank over, vooral voor de beide hoofdper sonen, Lioba en Harold, die een uitne-( mend nederlandsch spraken. Moge alom in den lande" de lust tot dergelijke openluchtspelen ontwaken; overal waar zuiver nederlandsch gespro ken wordt is het wel en wanneer allengs de zucht tot soberheid die naar rijke schittering meer en meer vervangt, kan allengs ook de wa,re artistieke geest: vaardig worden over een groote welaan- gedane menigte. Wij, nederlanders, gaan blijkbaar voor uit in artistiek oedoclen, maar onze aard brengt mede, dat wij, ons op den goeden weg gevoelende, beginnen met te over drijven en met overlading. Het jongste muziekfeest van de maat schappij voor Toonkunst is er een spre kend voorbeeld van. Ook in de opvoering van Lioba zat het een en ander van een „te veel", doch het ligt m. i. niet op den weg yan dag- of weekbladen anders dan welwillend daarop te wijzen. In een volgend nummer 'n paar kiekjes. T. PLAATSELIJK NIEUWS. Ilct feest van clen V a 11 T wisk. lieer Zondag was het feest voor den heer E. van Twisk die,gelijk wij reeds in het vorig num. mer uitvoerig hebben medegedeeld, dien dag het feit herdacht, dat liij vóór 25 jaren te Overveen was benoemd als directeur van het postkantoor aldaar. Het is een drukke dag voor hem geweest, Ileel Overveen na.m deel aan deze gebeurtenis en buitengewoon groot waren de bewijzen van vriendschap, die de geachte ambtsnaar ont ving. Te 11 uur maakte liet personeel van het postkantoor zijne opwachting bij den direc teur en het was de lieer C. J. van Teylingen, die als tolk van allen optrad. I11 een harte lijks toespraak gaf hij, onder aanbieding van een prachtig bloemstuk van rozen, uiting aan de gevoelens van erkentelijkheid d e hem en de andere leden van het personeel bezielden. Hij roemde in het bijzonder de stipte recht vaardigheid en welwillendheid, die den lie»r Twisk kenmerken. Een commissie uit de ingezetenen kwam den jubilaris te 12 uur gelukwenschen. Uit het bestuur dier commissie, bestaande uit de hee-ren P. Rijnierse. C. D. van der Vliet en J. H. Krul, voerde eerstgenoemde het woord en Lood. als zichtbare erkenning voor het vele, hetwelk de jubilaris als directeur had gedaan, namens de burgerij een keurig salon-ameublement aan, alsmede een serre- ameublement. Beide geschenken gingen ver gezeld van een groot bloemstuk en een album, welk laatste op zichzelf een waar kunststuk van bind- en calligraafkunst mag worden genoemd. Dit album bevatte de liandteeke- ningen van ongeveer 200 deelnemers aan dit huldeblijk. Toen kwam dr. D. Bakker, als voorzitter van de afdeeling Bloemendaal van de noord- hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" den heer Van Twisk, die penningmeester dezer vereeniging is, namens de afdeeling een prachtig bloemstuk aanbieden. Dr. Bak ker sprak in zeer waardeerende bewoordin gen aller dank uit voor de stuwkracht, die van den jubilaris uitging ten nutte der hulpbehoevenden. De beer A. IJzerman vertolkte als secre taris der Vereeniging Koninginnedag, de ge voelens va.11 de leden dezer vereeniging op de hem eigene geestige wijze. Namens de afdeeling Overveen-Bloemendaal van dc algemeene vereeniging voor bloembol lencultuur kwam de lieer L. 'Koolhoven den feestvierende geluk wenschen. Alle sprekers werden door den heer Van Twisk op .sen hartelijke wijze beantwoord. De receptie, die druk bezocht was, werd 's middags van, 2 tot 4 uur gehouden. Tal van bloemstukken, de een nog fraaier dan de ander, waren van heinde en ver toegezonden terwijl de post- en telegraaf beambten liet druk liadden om de wenschen van elders komende, over te brengen. Het personeel had het bureau van den directeur in een bloementuin herschapen. Gelijk reeds gezegd, -was het dorp met vlag gen versierd. Tegen 8 uur 's avonds kwam de muziek- vereeniging „De Harmonie" een serenade brengen, die, onder begunstiging van fraai weder,'uitstekend slaagde; De politie zorgde op flink' wijze voor de handhaving d >r orde en had het terrein vóór het postkantoor afgezet. En terwijl de krachtige klanken van het voortreffelijke korps zich deden liooren, stond de jubilaris te midden van familie en vrien den voor de deur zijner woning en op zijn vergenoegd, joviaal gelaat was du'delijk te' lezen, hoezeer liij zich getroffen geveelde door al de blijken van vriendschap en waar- doering hem op dezen dag zoo ondubbelzinnig geschonken. De wijze, waarop de waardige directeur dan ook gehuldTgd is, zal zeer zeker bij hem een onvergetelijken indruk achter laten. 's Avonds werd in den huiselijken kring het feest op vroolijke wijze gesloten. Benoemingen. De heer TV. M. van den Scheer, arts, genees kundig hoofd der afcleeling vrouwen in „Nieuw-Meerenberg" van het provinciaal ge sticht „Meerenberg", is 11. Maandag aan de liocgeschool van Amsterdam bevorderd tot doctor in de geneeskunde. De minister van waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opz.clrter de heer W. C. van Rietschoten, alhier, bij het onderhoud van de Willemsvaart in Overijsel. De opbrengst van do bazar, alhier gehou den 'ten voordeelc van de vereeniging „Zuster- iiulp", bedroeg 903,305. Wij vernemen, dat het hotel „Hartenlust" tot einde 1913 geëxploiteerd zal worden. De heer Van Breemant zal dezen zomer op de Zondagen middag- en avond-concerten door verschillende muziekgezelschappen laten uitvoeren. Door de leden der 1-cent-vereeniging „Door kleintjes groot", is over de maanden Mei en Juni een bedrag opgehaald van 95, Te 6% uur hedenmorgen stond plotseling de gemeènteschuur staande op de belt Sant poort, in l'chtelaaie. Binnen 10 minuten was zij geheel afgebrand. De uitgerukte spuitgas ten konden -onverrichter zake weder Inrukken. De oorzaak is vermoedelijk het inwaaien van vonken. De schade wordt op ongeveer 1200 gulden geschat. Aan lompen is voor 200 gulden ver loren gegaan. Marconigram. Per draadlooze telegrafie seint men ons uit Overveen Op Raadhuisplein groote tent opgeslagen. Men zegt: Kermis in aantocht, volière, pof- ferkraam, tentoonstelling gemeente-admini- slratle. Laatste 't waarschijnlijkst. Zaterdag 6/7 opening, vermoedelijk met muziek. .Schrij ven volgt. Uit het politie-rapport. Proces-verbaal is opgemaakt wegens liet rijden over de voetpadenliet rijden met een rijwiel zonder licht; liet rijden.door liet Bloemendaalsche boschhet vervoeren van een jonge lijster; het mishandelen van een dierwederspannigheidverduistering en overtreding bouwverorden'ng. Gevonden en terug te bekomen bij Yan der Wal, Bloemend, weg 59, een zwart lede ren ceintuurbij H. Scholte, Bloemend, weg een bankbiljet van 10,bij dr. Bakker, Bloemend, weg een dames-parasol; bij Kem- pers. L. Vlaniing.sk-. 11 Haarlem, een huis sleutel aan den politiepost te Bloemendaal een knipmesaan het politiebureau te Over veen een broche, gevonden in een rijtuig te Vogelenzang, gedurende het Zendingsfefclt bij Stoffer, Aerdenhout, een huissleutel; Korte Zijlweg 6 te Overveen, een knipmes politiebureau 2 kleine sleuteltjesen feen zwart fluweelen ceintuur; bij de heer B. J. Lohinans, Zijlweg te Overveen, is komen aan vliegen een postduif, gemerkt op een der pooten. Verloren een port-emonnaie met in houd een zwart satijnen damestaschje met inhoudeen gouden schakelarmbandeen doublé halskettinkjeeen koralen beursje met zilveren knipeen clamesparapluie een zwart lederen taschje en een paar witte glacé handschoenen. BURGERLIJKE STAND. Van Zaterdag 29 Juni tot en met Vrijdag 5 Juli. Getrouwd: A. M. J. Sevenhuijsen en M. E. Schoorl. Overleden in het gesticht Meer enberg: M. van Neerden, 82 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Het Museum van Kunstnijverheid te Haar lem werd gedurende de maand Juni bezocht door 628 belangstellendenuit de aan het museum verbonden boekerij werden 197 boek en plaatwerken naar verschillende plaatsen van. ons land in bruikleen verzonden. Aan bet onderwijs der aan het museum verbonden school voor kunstnijverheid heb ben 131 vrouwelijke en mannelijke leerlin gen deelgenomen; de vacantie is met 1 Juli begonnen - - de lessen worden den 2en Sep tember hervat. I11 het Museum van Kunstnijverheid te Iiaarlem zuilen Zondag a. s. de gekleurde reproductien van oude weetwerken, ais ook ue verzameling oorspronkelijke borduurwer ken nog tentoongesteld zijn. De verscüiilenue aadeel.ngen van Ooster- scne toegepaste kunst zijn thans voor een giool üeei 111 nieuwe kasten samengebracht, en geven een duidelijk overzicht van deze kunstopvatting. Zonoag is de toegang kosteloos. MUZIEK. v e r „leze n". leuereen keilt wel ue uituruKkiug„goed 01 .sxcviit „lezen van inuzieK. ïvienseuen, aie ^oeu eu ^DJriuKKvxijiC lezen, woiuen üiKvyijxS Demju eu mijns xu/ueuó zcci" tcieem. in iet alleen Oinuat liet een gave is, waaruoor men veei genot Kan neooen en ycten, uoon ook ornaat t meestal inenscnen zijn xzxci vaste., riinKe en moenige Karakters, me zien niet aneen uoor muziKaie moei lij Kneuen weten jjjxeen te siaan tlocli uie met een zeKer kaim vei- u ouwen net onoeKenne nurven „lezen Aan ue manier van „lezen Kan men niet aileeli ue muzikaliteit, noen ook veel KaraKter-eigen- dciiappen toetsen, vooral bij samenspel oi samen- zang. Als meest voorKomenü geval uenke men aan 4-rriains'-spelen; 't kan voor beide partijen een genot zijn, maar ook liet tegendeel, want ook liier moeten twee menseden elkaar volkomen aanvullen en begrijpen en de twee zicli oplieffen tot één. Kén van ue noofüpunten is het vaste maalgeyoei ot rhythmische bewustzijn. Er zijn wel mensehen, die muzikaal gehoor en gevoel hebben, maar met „de maat" op goed geluk omspringen en b. v. een moei lijke maat plotseling dubbel zoo langzaam spelen; ais er loopjes of accoorden voorkomen een sehriK krijgen en niet weten welke vinger zetting te ne men; of hoe een triller of versiering gespeeld moet worden, of als ze 't „zoo gauw niet kunnen pakken", dan maar met één hand spelen en dik wijls juist de voornaamste steunpunten (basnoten 01 basis) weglaten. Iemand die goed leest, zal dadelijk de hoofdpun ten zien en liooren en doen liooren, duidelijk rhytti- meeren, accentueeren, en phraseeren en niet stil staan bij de versieringen en bijzaken. Ülecht lezen is wel eens 't gevolg van angst, verlegenheid, on zekerheid; en door oefening is daarin stellig veel te verbeteren; meestal komen de slechte lezers er niet veel toe en doen de goede lezers ?t van zeil meer en met minder inspanning. Slechte lezers kunnen echter met nauwkeurige en plichtmatige studie toch nog wel iets goeds bereiken. Voor vlugge lezers is één gevaar: dat zij wel eens on nauwkeurig gaan spelen, dat is nu weer de keer zijde vau de medaille van 't „gemakkelijk lezen". Voor degenen die zelfkennis bezitten en zelfkri tiek uitoefenen, is het gevaar niet zoo groot; dat zijn dan meestal de goede lezers en goede spelers, die ook weten wat zij spelen en hoe 't moet zijn om goed te zijn. Voor een zwakken lezer is 't zeer leerzaam om met een sterken te spelen, de vast heid van den één steunt dan de onvastheid van den ander. Twee onvaste lezers samen geeft niets; twee vaste en goede spelers, die veel samen lezen is 't beste; natuurlijk denk ik nu aan menschen die dezelfde opvatting van 't werk hebben, anders zijn er voortdurend botsingen. Slechte lezers zou den als oefening ook wel eens muziek kunnen „le zen", (zonder geluid, als een gewoon boek) een voudig de melodie noten „rhythmisck lezen". Voor harmonieën, en modulaties „lezen", beginne men steeds met de onderste noten. Door veel muziek te lezen (zonder spelen of zingen) kan men ook zien hoe een compositie ontstaan is en zal men duide lijk merken dat er veel lijnen en figuren zijn, die regelmatige vormen zijn, zichtbaar en hoorbaar. Wie veel leest, krijgt natuurlijk veel gauwer een overzicht van 't geheel en zal ook een totaal indruk hooren en weergeven (want oefening is lirar van veel belang) en vindt het feit van iets nieuws te lezen niet zoo buitengewoon, geeft zich eenvoudig en ongedwongen en heeft ook den moed te durven „fouten" maken"! En dat is juist iets waar zoovelen tegen opzien en dan liever eerst thuis willen studeeren! „Lezen" of van 't blad spelen of zingen is juist voor aarzelende en onzekere karakters zulk eeu uitstekende oefening. (Dit geldt de jeugdige lezers en lezeressen voor namelijk: ook verdient het aanbeveling als de jon geren zich rekenschap geven en aan de leer aars verklaring vragen van 'tgeen zij gaan „lezen", ter wille van het juiste begrip en de juiste wedergave). Wat vindt u zelf van 't „lezen' van muziek? E11 hoe is 't met het lezen over muziek? Zoowel over het theoretische, als 't practische, harmonie- en compositieleer, muziek-geschiedenis, enz. bestaan er boeken, die waard zijn gelezen te worden, en die zeker zouden bijdragen tot meerdere kennis en beter begrip van veel wat nu slechts onbegrepen is en vaag, alleen maar klanken zonder meer! Mu ziek is toch werkelijk meer. Misschien, als men wat meer las over muziek en over en van compo nisten, dat men dan ook zou ontdekken, dat er zeer verschillende soorten van muziek bestaan. Er wordt tegenwoordig veel gewaarschuwd tegen prikkellectuur; ditmag ook wel gelden voor de prikkelmuziek. Tot de goede schrijvers over mu ziek en componisten behooren o. a. Biemann, J- llartog. Verder zijn aan te bevelen de „Bücher der Weisheit und Scliönlieit", „Weltgeschichte in Karakterbildern", „Days with great Composers" en vele boeken in verschillende talen x), die er toe zullen bijdragen de taal der groote componisten beter te verstaan (en nog vele andere uitingen op kunst- en wetenschappelijk gebied). Maar zoolang alle „uitgelezen" boeken nog geen „uitgelezen" boeken zijnblijft er nog veel te „lezen" en te leeren over! Het ware begrip krijgt men tocli eerst als men niet éénzijdige beschouwingen leest en zelf niet eenzijdig oordeelt, want ook muziek en componisten kunnen van veel zijden beschouwd worden. In één van de „Toonkunst-Nieuws" afle veringen wordt de opmerking gemaakt, dat het met de muziekwetenschap zoo treurig gesteld is over 't algemeen, wat volkomen juist is; met liet begrip is 't evenzoo, eigenlijk nog erger. Ook klaagt de examen-commissie dat de candidaten zoo slecht voorbereid zijn. Er bestaan omtrent de opleiding wel zonderlinge opvattingen, b. v. een moeder deelde mij eens mee dat een barer dochters „niet zoo'n studiehoofd" had, „dus die zullen we denkelijk voor muziek laten opleiden". Dus zonder studiehoofd!De klachten en op merkingen zijn dus'verklaarbaar, zooals u ziet en de toestanden vatbaar voor verbetering. Wellicht zal het congres te Amsterdam daartoe iets bijdra gen, er zullen veel belangrijke onderwerpen behan deld worden in 't laatst van Juni, van enkele hoop ik iets te vermelden. 1) Ik noem slechts enkele, doch er zfin zeer veel schrijvers die over verochölen'de onderdeel en der Toon kunst veel leerrijks hebben geschreven. KUNST. E e 11 woo r <1 o v e r cl e Wij lazen 111 „C a r o 1 u s van de Vlamingen, een lezensv van cle hand des Ueeren J. H< wij niet aan onze lezers w.lle De mensehelijké spraak is de kostbaarste gave, waarmede menscli onder alle schepselen scheiden. En toch, hoe weinig wordt meen deze goddelijke gave ge' enkele uitzonderingen na, Leko lukkige menschen zich niet vc wikkeling en de volmaking 1 Eerst dan, wanneer door aang worven oorzaken, de spraak in of slechts gebrekkig tot ontw of als door toevallige omstand hiertoe vloeiende redestroom wordt gestremdeerst <h het ontzettend verlies gewaar, gaaten overgelukkig acht mei natuur en kunst er in geluk in haren vroegeren normalen te brengen. De spraak geeft den maatst, omvang onzer verstandelijke <■11 voor de herinneringsbeeld! nen, voor elke klare voorstelli overeenkomstig woord. Het a waarover iemand beschikt, rijkdom of de armoede aan v; del ijk bezit. In Engeland heeft iemand had- om de woerden te tellen, dere omstandigheden gebruik gans dien man bezigde de Shakespeare in zijne werke woordenuitstekende parlemc truikten er omstreeks 10.00 dagbladen vii.dt men er omtr wone engelsche werkman bel mededeelingea niet meer dan All n die mij bij mijn zilvere: ambtsfeest van hunne belang stelling deden blijken, zegiklanj dezen weg hartelijk dank. F. VAN TWISK. Overveen, 6 Juli 1912. Blijkens onderhar. dselie ak van den eersten Juli 1912 is tr schen JOHAN HENDRIK JACC KELLER, eenig firmant der firr KELLER EN MACDONAL Eleetroteehniseh bureau gevestii te Overveen, gemeente Bloemenda wonende aldaar en ADRIAAN PIETER PRIN Procuratiehouder, wonende Haarlem, aangegaan eene vennootschap one de firma genaamd „KELLER MACDONAL D",gevestigd te Ov veen, gemeente Bloemendaal. De vennootschap heeft ten d' het in den ruimsten zin uitvoer van Electrotechnische werken het drijven van handel in a daarmede eenig verband nebben artikelen, een en ander ter voc zetting van de tot dusverre d( den firmant KELLER onder d' zelfden naam gedreven firma. De vennootschap is aangegi voor den tijd van vier jaar, gaande heden den lsten JuliII en alzoo eindigende op 30 J 1916, tenzij een der vennoc uiterlijk drie maanden voor verstrijken van eenig boekjaar, zelve heeft opgezegd, in welk g de vennootschap eindigt op Juni, volgende op den datum opzegging. leder vennoot is bevoegd name der vennootschap te ha len, voor haar gelden uit tegi en te ontvangen, de vennootsi aan derden en derden aan hai verbinden en met den firman te onderteekenen. De toestemming en onde kening van beide vennooten w eerst vereisebt bij het buren, huren, aankoopen en vervreet van onroerende goederen, bet binden der vennootschap b een bedrag van Duizend gt 1000,in eens, het verlc van zakelijke rechten, bet tei opnemen van gelden, het aar van borgtochten, het sluiter dadingen en het verrichten alle handelingen die niet to' gewonen werkkring van de nootschap belmoren. J. KELLER, A. P. PRIN: Telken veertien dagen v pingen van Inlichtingen verstrekl Makelaar. Te Haarlem veri men zich vooi in dit blad aan Ged. Oude Grach

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1912 | | pagina 2