KERK-AGENDA. Haarlem. Vereen, van Vrijz. Herv. (Gebouw Protestanlenbond.) v.m. 10 ure, Prof. Dr. Knappert, van Leiden. Eglise Wallonne. 101 o beures du matin, Mr. Martin Dupont. Remonstrantsch-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Wannée, Rem. Pred. te Groningen. Lutliersche Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Schade van Westrum. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Hylkema. 's avonds 5 ure, Ds. Plantenga. Blormendaal. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's avonds 6-1/2 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. 's avonds 6'/» ure, geen dienst. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax Jr. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. Woensdag 27 November. 's avonds 7f/o ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. 's avonds 5 ure, Ds. Creutzberg. Woensdag 27 November. 's avonds 7Vo uur, Ds. Creutzberg, bijbellezing. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. IOI/2 ure, Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente. T.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. 's avonds 7 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksche schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Dagelijks concerten in „Hotel Duin en Daal". Eiken Zondagmiddag van 2[/2 tot 5 uur, Concert in „Rusthoek" van het Amsterdamsch Trio. Maandag 25 November, „Bloemendaal Vooruit", ledenvergadering in Hotel Vreeburg. Woensdag 27 November, Vrijzinnige Kiesvereeniging. Algemeene ledenvergadering, 8 uur. Vergader zaal „Rusthoek", W. Reinders. HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Eoloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie W oensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 10—5 ure. Toegang 25 cents., Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2S ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 1L—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Schouwburg Jansweg, Zondag 24 November, 81/4 uur, Bioscoop-Exploitatie Herman Smits. Een Treur spel aan het hof te Milaan. Des middag 21 uur, speciale kindervoorstelling, De Gelaarsde Kat. Dinsdag 26 November. Opera Italians, Barbiere di Sevilla. Dagelijks Bioscoop-Modern, Barteljorisstraat. Zekerlijk, de knaap wordt ten slotte overmand cn de deur uitgeworpen, -doch hij zal morgen terugkomen en hetzelfde herhalen. Gelooft gij, dat in die fabriek het weefsel goed zal uitvallen? Dat weefsel is ons eigen lichaam en dat onzer nakomelingschap. Prof. GAULE. Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantia-kolonies te Egmond. Het Centraal Genootschap begint, volgens be sluit der algemeene ledenvergadering, met kracht ter hand te nemen: de verpleging van kinderen, lijdende aan zwaardere aandoeningen. Deze kinderen, die een langdurige verpleging in een herstellingsoord behoeven, kunnen in de gewone koloniehuizen geen plaats vinden. liet bestuur is nu zoo gelukkig geweest een heuvelachtig boschterrein, groot 15 hektaren, te Nunspeet te kunnen aankoopen en het wil trach ten spoedig de middelen te vinden, benoodigd voor den bouw van het eerste herstellingsoord met lighutten, schoollokaal, enz. Verder heeft het bestuur, 0111 aan de reeds lang gebleken behoefte aan een nieuw boscli-kolonie- huis te voldoen, voor een aantal jaren gehuurd het bekende voormalige hotel „Quisisana" te De Steeg, verrukkelijk gelegen nabij Je Onzalige bos- schen. Dit tehuis biedt plaats voor ongeveer 70 kin deren. Voor de verbouwing en de meubileering is uoodig pl. m. 8000,Ook dit bedrag moet door giften en bijdragen gevonden worden. PLAATSELIJK NIEUWS. De heer A. J. Meyerinlc zou, naar wij vernemen, eene benoeming tat lecraar van de gymnastiek aan de gemeenteschool te Overveeu, hoofd de heer Hoekstra, niet kunnen aannemen, wegens drukke werkzaamheden. De leerlingen van de gemeenteschool te Bloe mendaal. hoofd de heer IJzerman, geven op 21 December een gymnastiek-uitvoering in het Bron gebouw te Haarlem. De baten komen ten goede aan het centraal genootschap voor kinderher- stellings- en vacantie-kolonies, afdeeling Bloemen daal. Wacht u voor den hond! Donderdagavond ongeveer half 11 werd een ingezetene van Bloemendaal, terwijl hij op zijn rijwiel gezeten vanaf de Korte Klever laan den Bloemendaalscheweg op reed, plot seling door een groot en, bruinen herdershond aangevlogen, die hem een gevoeligen beet in liet linkerbeen toebracht. De hond vergezelde een juffrouw (of de juffrouw vergezelde den hond) die hem „Max" noemde. De juffrouw zat in het minst niet met de zaak verlegen docli weigerde haar naam aan den in dubbe len zin gebetene op te geven. Van de aanranding is bij de politie aangifte gedaan, die „Max" wel ontdekken zal en. naaf wij vertrouwen, den eigenaar of de eigenares zal noodzaken het kwaadaardige dier op straat gemuilkorfd te doen loopen, of, nog beter, af te maken. Dit bericht zij tevens als waarschuwing geplaatst, want, naar onze berichtgever mede deelde, had hij dienzelfden avond, toen hij te 8 uur naar Haarlem reed, gezien hoe een bruine hond twee dames een halven dood schrik op het lijf joeg, door zijn woest blaffen, en brommen. Zeer waarschijnlijk was 't ook in dit geval „Max", die zijn bijtlust wilde botvieren. Wacht u dus voor dezen hond Dat er meer kwaadaardige rakkers in de buurt van Bloemendaal rondloopen, heeft de' agent van politie Bosloper ondervonden,] wiens hond werd gebeten, terwijl hij zelf1 ook aan de hand gewond werd. Legaat. Wijlen mevrouw Van der VlietBorski heeft aan de Vereeniging tot bevordering der: Homoeopat-hie 10,000,vermaakt. Jubileum. Het was Dinsdag jl. 12V2 jaar geleden,1 dat mej. Barbara Hilboesen bij pastoor Tenf Brink te O ver-veen aan de pastorie in be trekking kwam. Aaubestedi ng. Gisteren werd in het raadhuis aanbesteed de verbreeding en verharding van den Schulpweg, Doodweg, Nieuweweg, Zwarteweg en Eikenlaan, met de daarmede in verba-ncl. staande .werken. De inschrijvingen waren a.ls volgt J. Eeitsma, Bloemendaal 31,169Van Zeil, Zandvoort, 40,635; De Vries, Purmerend. I 36,700; Kieviet, Overvoen, 37.763; Van Harpen (laagste), Amersfoort, 29,920; Eon-i tenbal, Schipluiden, 33,850Potman. Abbe-: nes, f 37,907Van d. Meijden, Zandvoort.. f 37,250; J. Verloop, Gouderak, 39.600; B. de Boor, Santpoort, 38,400; G. de Wijs. Rijswijk, 38,100; W. Stuurman, Ammerstol. f 36,943; P. de Groot, Rijswijk, f 43,440; Boevy Schipper, Wormerveer, 41,900; A. Lodder, Beierland, f 31,900; T. Koppen» Zand voort, /f 41,000; G. Oldenburg-, 's-Graven- hage, 37,800; C. Nooijen, 's-Gravenliage. f 36,890. De heerep P. N. Bras, hoofdverpleger van hei geneeskundig gesticht „Meereuberg", en G. H. Bouwmeester, particulier verpleger te Amsterdam, hebben als voorzitter en secre taris der jiederlandsche verpdegers-vakveireeni- ging namens deze vereeniging een adres ge richt aan d-e Provinciale Staten van Noord- Holland, waarin zij voor de derde maa,l ver zoeken, om aan de inwonenden onder het gesticht „Meerenberg" bij liet gaan met va- cautie, kostgeld uit te ke-ere-n. I11. dit. adres- betoogen adressanten van meerling te zijn, dat. uitbetaling' van kostgeld bij vacantie geen gunst, doch een plicht is. Ook is aan genoemd college door do heeren II. J. Brouwer en F. Cornelisse, beiden ver plegers in het gesticht „Meerenberg", in hun danigheid van voorzitter en secretaris der afdeeling Meerenberg der nederlandsche ver- plegers-vakvereeniging, een adres gericht, waarin verzocht wordt om, bij eventueele loonherziening, de veplegenden, inzonderheid de uitwonende gehuwde verplegers, met uit te sluiten, doch het salaris te berekenen! naar evenredigheid van de hoedaniglieid en hoe veelheid van den geleverden arbeid door de verplegenden, en bij de vaststelling daarvan öf de afdeeling, öf de vertegenwoordigers uit het personeel daarover te hooren. Aan beide adressen'is een toelichting toe gevoegd. Uit het politie-rapport. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens het rijden zonder licht; rijden met een rijwiel zonder hel; rijden over de voetpaden; jagen met kunstlicht; in beslag genomen, een konijn; een zak carbid en geweer in foudraal, en het loopen over verboden gronden. Gevonden en terug te hekomen politiepost Bloemendaal, een bruine glacé handschoen; bij mevrouw Jonkhart, Rustenburgerlaan 8, Bloemen daal, een doublé armband; politiebureau Overveen, een bruinlederen portemonnaie met een stukje gom en rozenkrans er in; bij Metselaar, Militaire- weg, een tamme boschfazant. Verloren een zilveren broche en een rijks daalder. BURGERLIJKE STAND. "Van Zaterdag 16 November tot en met Vrijdag 22 November Geboren: z. van W. A van den Walt Bake en Th. M. A. del Court tot Krimpen; z. van P. L. van der Bijl en M. C. B. Goede; levenl kind van P. Dekker en J. Smit. Getrouwd: J. Bakker en A. M. Kokkelkoren J. Tit en G. Plevier Overleden: C. J. M. dc Waal Male fijt, 27 j Diemei, 58 j. Overleden in het gesticht Meeren berg: A. Dake, 39 j.; H. Ch. Wennegers, 72 j.; L. Bakker, 53 j.M. D. Sepers, 41 j. SPORT. De wedstrijden ter gelegenheid van het 10-j a r i g bestaan der B. V. V. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan had het B. V. V.-bestuur atlethiekwedstrijden en een gecostumeerden voetbalwedstrijd uitgeschreven, 's Morgens te 10 uur vingen de atlethiekwedstrijden aan, allereerst de 100 M. liardloopen. In afdeeling A van de 1ste ronde blijft Van Kessel gemakkelijk de baas. In B loopt Wensing tegen alle verwachting in Leo met gering verschil uit. In C wint Hartog onverwacht van „Hippos". De andere afdeelingen brengen den verwachten uitslag. Ten slotte is Wensing lste-prijswinner, Hartog 2de, van Kessel 3 de. Op de 400 M. loopt Houtgraaf uitstekend en hij wint dan ook den lsten prijs. Stals is 2de. De meesten gaven den strijd halverwege op. In den wedstrijd „vertrappen" behaalde van Kessel, die in de wedstrijden nooit ver kan trappen, den eersten prijs door bijna de geheele lengte van het.terrein over te schoppen. Houtgraaf was een goede 2de. Ook op de 800 M. was Houtgraaf 1ste, Kemper 2de. Het doeltrappen bracht geen schitterende uit komsten. Ten slotte stonden Wensing en Nielen gelijk op 7, zoodat. die over moesten trappen. Wensing werd 1ste, Nielen 2de. Van de 3 groepen voor estafette was de strijd vrij spannend; de groep Stals-Wensing-Hartog- Van Kessel was teil slotte met gering verschil no 1. Als deze wedstrijden afgeloopen zijn gaat ieder zieh kleeden voor den gecostumeerden w e d s t r ij d. Ondanks den aanhoudenden regen is te halfdrie, als de deelnemers het veld opkomen een vrij talrijk publiek aanwezig. Het gezicht was dan ook wel koddig. Indiaan. Zeeuwsehe boerin, clown, Turk, baker, Oudkollandsche politieagent, professor, alles deed mee, ieder natuurlijk op zijn manier. Nadat men gekiekt was, nam de wedstrijd een aanvang. De leiding van scheidsrechter De Vries laat wel wat te wenschen over, maar met het grootste ge noegen worden zijne beslissingen aanvaard. De baker weet met haar kind op den arm het publiek kostelijk te vermaken. Ook de professor en de clown weten goed mee te doen en menigmaal schiet iemand in een schaterlach, als de 1ste met zijn netje en een stapel boeken gewapend den bal wil wil vangen en determineeren, wat hem natuurlijk niet gelukt. Men kan 't zoo zien, dat ieder zich, ondanks het slechte weer, goed vermaakt. Een drietal prijzen, die beschikbaar gesteld waren, wer den verdiend door de baker, den clown en de Zeeuwsehe boerin, voorzeker geen slechte keuze, hoewel ook de professor o.i. keurig spel speelde, 's Avonds werden in Café „Vreeburg" de prijzen uitgereikt, terwijl tevens de avond in gezellig sa menzijn werd doorgebracht. RIPP. VOOR ONZE DAMES. M ode-fees it b ij Hirsc li C o. Het grootsck mode-paleis der firma Hirsch Co. op liet Leidscheplein te Amsterdam, werd met een eigenaardig feest ingewijd: een middagthee ten bate van liet genootschap „Liefdadigheid naar Vermogen", en eene tentoonstelling der nieuwste parijselie dameskleeding op ledepopen in levenden lijve. Het laatste was nog nooit vertoond in deze lage landen; krantenberichten hadden de belang stelling aangewakkerd, de nieuwsgierigheid ge prikkeld. En liet was er meer dan vol bij de nieuw- lieidensebe plechtigheid; een volte te treffender, indien men weet dat de ruimte in dit gebouw buitengewoon groot is. liet "is werkelijk een machtig huis, dat daar thans aan den hoek van het Leidscheplein in kor ten tijd werd opgetrokken. Tegenover het fiksehe American Ilötel, dat er ook wezen mag, en den stadsschouwburg, die tot nog toe een tamelijk aanzienlijk voorkomen had, staat het nieuwe kasteel en overdoet èn schouwburg èn hotel op waarlijk opzienbarende wijze. Het beslaat een oppervlakte van 3000 M2, en is, van de straat ge nieten, 30 M. hoog, met inbegrip van den koepel 40 M. Het bestaat uit 7 verdiepingen. Er zijn voor menschen en goederen 7 liften; er branden ongeveer 0000 eleetrische lampen; de stof wordt met electro-motoren weggezogen en naar een on- dergrondsehe vergaderbak geleid; ook de luchtver- veiscliing wordt door electro-motoren geregeld. In liet gebouw is een telefoon-station met bijna 50 spi eekgplegenheden. Dit om 11 eenig denkbeeld van den omvang en inrichting dezer nieuwe modezaak te geven. Binnenkomend trof mij de stemmige midden zaal. die met haar blanke wanden, haar fraaie betimmering, haar forsche hogen met zijgaande- rijeu en hare kunstige kroonluchters een buiten gewonen indruk maakt. Overal, op tafels en ban ken waren bloemstukken neergezet; bet geleek een tuin, zoo overvloedig. Een jongedame bood ons, bij het binnentreden een, welriekenden, feestgids aan. Wij lazen Programma: 1. Robes et inanteaux de promenade; 2. Robes et inanteaux de visite; [Entre-aete five o'clocktea.] 3. Toilettes de soiree; 4. Robes de bal et manteaux du soir. Wij gingen langs de witmarmeren trappen, die met malsehe roode loopers waren bedekt, naar de bovengaanderijen. Daar waren bij honderden de toeschouwers reeds gezeten. Twee Zigeuner-orkest jes speelden vriendelijke dansmuziek. Te midden der toeschouwers was een breede doorgang vrij gelaten en met een mollig tapijt belegd. Dit was bet tooneel voor de levende ledepoppen, die bizon- derlijk daarvoor uit Parijs besteld waren. Nauwelijks bad ik plaats genomen of daar verscheen er reed9 eene. Tusschen de aandachtige toeschouwers wandelde ze over het tapijt in een vloed van licht uit de kristallen luchters. Het was een wonderlijk schouwspel. Zij liep, zooals het een ledepop betaamt: onbewogen voor zoover dat bij loopen mogelijk is; niets overbodigs verroerde aan haar. De passen waren heel eigenaardig; een weinig zwikkend en zwevend en niet zonder een afgepaste zwierigheid. Op gelijke afstanden kwa men deze meisjes aanzweven, langzaam en door dacht en telkens wanneer hun omgang was vol tooid, verkleedden ze zich om weder in andere japonnen een nieuwen omgang te maken. De wandelpakken waren, over het algemeen vrij eenvoudig van snit, uit donkere stof, fluweel en laken, vervaardigd; de heldergekleurde hadden zeer fraaie linten; de rokken waren engsluitencl vele der jakjes eindigden van achter in lange panden. De hoeden waren in tulband- of muts- vorm, een enkele breedgerand en schuin opge slagen en staande pluimen, haneveeren en struis vederbossen wiegden er op. Een verscheidenheid van bontsoorten zag men: marter, bever, skunks, hermelijn, astrakan en robbenvel. Na de pauze vertoonde men ons fraaie avond- kleedij.' Op de hoofden droegen de ledepoppen nu sierlijke pluimen. De veelkleurige bal- en avond japonnen gaven een verrassenden aanblik. Glan zende zijde, donzig fluweel en schitterend satijn wisselden elkaar af; edele kantsoorten zag men, soepele tule en gaas, met zilveren loovers bespren keld, kersrood laken met gouden bloemen bestikt; hei-groene zijde met zilvergaas er over heen ge worpen. Goudbrokaten mantels waren er met karmijnroode borduursels aan de schouders; zaclitblauwe satijnen met ehineesche bloemen be stikt; en die van velerlei bont waren ver rukkelijk 0111 te zien. Het was een waarlijk belang- wekkend schouwspel deze tentoonstelling van zoo prachtige drachten vol afwisseling; het was een schitterend kleurige en sierlijke stoet, die ons voorbijtrok in den hellen glans der lampen: een tooyerachtig, steeds wisselend tafereel. VOOR DE KINDEREN. Schouwburg Jansweg. „Roodkapje en de Wolf", Kiuder-operette in 4 bedrijven. Voor het tooneel be werkt door en muziek van mevr, N. C. HopmanKwast. Het was een heel aardige middag, laatstleden Zondag in den schouwburg aan den Jansweg. De zaal was stampvol. Het grootste deel van het publiek be stond zooals in dit geval ook be hoorde uit kinderen van zoo, drie tot wel vijftien jaar. En de mama's hadden keurig aangekleedt, zoodat menig aar dig kindertoiletje ,ons trof. De jongelui hebben zich uitmuntend vermaakt bij het allerliefste kinder-zang- spel. Telkens klonk een helder gelach uit het jonge publiek opeeu enkele knaap een zeer enkele mocht eens, wantrouwig gestemd, zonder verwach tende glimlach luisteren, maar da,t was een toekomstig verslaggever, en liij be hoeft voor het oogenblik althans nog geen gewicht in de schaal te leggen. Het jeugdige publiek dus, was in de vroolijkste stemming en genoot van al het genoegelijke, dat daar op het tooneel gebeurde. In het eerste bedrijf zien zij de wat ongezeglijke Roodkapje, die ijverg spin nend een liedje zingt. Aan haar1 moeder belooft ze niet naar het bosch te gaan, maar, verschrikkelijk .ondeugend als ze eigenlijk is, gaat ze toch. Ja, liet is toch ook wel erg. In het tweede bedrijf zoeken vriendjes en vriendinnetjes de stoute Roodkapje op, en brengen haar bij moeder, zooals het hoort. E11 de moeder neemt het meisje weer in genade aan, als ze be loven wil, nu nooit meer het bosch in te loopen. I11 het derde bedrijf gaat Roodkapje naar grootmoeder, ontmoet den wolf, met wien ze samen een heel mooi liedje zingt, want wolven kunnen heel mooi zingen, als ze op het tooneel en in hun sas zijn, en dat was deze wolf, toen liij Roodkapje tegen kwam. Maai' wie zou nu niet in zijn sals wezen, als hij die aardige Roodkapje ontmoet, vraag ik. Hij maakt allerlei grapjes en spreekt met haar af, dat ze om het hardst zullen loopen, wie het eerst bij grootmoeder is. Roodkapje neemt dit aan, en, hoera! daar loopen ze. Maar Roodkapje ver geet haar afspraak met den wolf en gaat vlindertjes vangen, maar vlindertjes zijn vlug, en het duurt soms lang eer je ze te pakken hebt, vooral als die vlin ders nog extra dansen uitvoeren en aller lei grapjes maken. Zoo komt Roodkapje natuurlijk veel later dan de wolf aan grootmoeder's hutje aan. In het. vierde bedrijf zien wp het kamertje van grootmoeder, maar die is er niet meer, tenminste je kunt haar niet meer zien, want de wolf heeft haar lekkertjes opgepeuzeld. Nu zou je zoo zeggendan heeft hij voorloopig wel ge noeg, met zoo'n heele grootmoeder in zijn huik. Maar neen hoor, hij lust nog wel een hapje. Wolven eten veel. Hebben jullie groote menschen nooit hooren zeg gen;.,Hij eet als een wolf"? Dus je hoeft niet te vragen. De wolf dan zou Rood kapje ook nog wel lusten. En, slim als een wolf, die honger heeft, wezen kan, zet hij grootmoeders muts op, die eigen lijk zijn maat niet is, maar dat kan hem niks niemendal schelen, en hij doet grootmoeders nachtjapon aan. Zoo gaat hij in grootmoeder's bed liggen. Dat zie je allemaal gebeuren op het tooneel. Hoe de geschiedenis verder afloopt, weten jullie natuurlijk en zoo zie je Roodkapje binnenkomen, en als de wolf juist haar hoofd in zijn mond wil steken, komt de houthakker en slaat hem lekkertjes zijn hoofd af. O, zoo. Het is een heel mooi tooneelstukje met muziek, dansjes, en allerlei aardige din gen erin. Die Imevr. II ,o p m a nK wast, die de muziek heeft gemaakt en het in elkaar gezet heeft, is maar wat een knappe dame. Als het weer in Haarlem gespeeld wordt, vraag je ouders dan maar eens of je ook er heen mag. S. Aan kinderen boven de tien jaar. Wie van jullie wil van 011s een mooi leesboek hebben In de vorige nummers van. liet „Bloe- mendaalsch Weekblad" staan de boeken, die wij hebben opgegeven. Wij bedoelen natuurlijk alleen k i n der boeken, hè? Dal begrijp je. Wie er nu graag een hebben willen, moeten ons maar eens hun naam en adres schrijven. Er zullen natuurlijk wel veel meer liefhebbers zijn dan wij boeken hebben, maar wij zullen dan de boeten, cfie er zijn, onder jelui verloten. Wie er een krijgt, wordt van liet lijstje geschrapt en onder wie over blijven, verloten wij dan weer de nieuwe boeken, die wij ontvangen, onzoovo-orts. Dus wie er een hebben wil althans de kans om er een te krijgen stuurt ons zijn naam, voornaam en woonplaats, met opgave van leeftijd. Een volgenden keer zetten wij in de courant,- welke kin deren een boek mogen komen afhalen. Het eenige wat wij ervoor in de plaat- vragen, is ons, als jelui het uit-gelez-ei hebt, een briefje te schrijven, waarin j' ons kort. en duidelijk meedeelt hoe j< het vindt. Wil je dat? En nu, groetjes. Adieu. (Het aardige boek „Piet Pluis" hebbel wij al aan kinderen gegevendus dat i er niet meer.)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1912 | | pagina 2