KERK-AGENDA. Haarlem. Yereeniging van Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond.) v.m. 10 uur, Ds. Rutgers v. d. Loeff, Em.-Pred. Eglise Wallonne. 1012 heures du matin, Mr. Martin Dupont. Remonstrantsoh-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Haentjens. Luthersehe Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Schade van Westrum. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Binnerts. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. van Leeuwen, 's avonds 6l/o ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Ned Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. Woensdag 12 Februari. 's avonds 7'/2 ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. Umuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, de Heer Doevendans, ouderling, n.m. 2Ve ure, Ds. Creutzberg. Woensdag 12 Februari. 's avonds 8 ure, de Heer Tismeer, ouderling. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. lOi/g ure, Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksche schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Dagelijks concerten in „Hotel Duin en Daal". Eiken Zondagmiddag van 2L/j tot 5 uur, Concert in „Rusthoek" van het Amsterdamsch Trio. Maandag 10 Februari, 8 uur, Lezing in het Gymna stieklokaal der Christelijke School, Zomerzorg- laan 3, door Dr. J. D. Bierens de Haan, onderwerp „Dante". Donderdag 13 Februari, 's avonds 8 uur, Algemeeue Ledenvergadering van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht, afdeeling Bloemendaal, in „Rusthoek". HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 10—5 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Schouwburg Jansweg. Zondag 9 Februari, 2ys uur. Bioscoop-Exploitatie Herm. Smits. De Ballon-Vossenjacht in de Veluwe. Maandag 10 Februari, Elite-Voorstelling o.m.: Het portret der beminde en de Ballon- Vossenjacht. Dinsdag II Februari, 8 uur. Operaltaliana, Carmen. Vrijdag 14 Februari, 8 uur. Haarlemsche Tooneelclub, 4e Opvoering van De Storm. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat. rijk als men zelden elders vinden zal. Gent is een indrukwekkende stad; een stad vol van schoonc overblijfsels uit het verleden, welke wij bewonderen; en vol goede dingen van liet- heden, die wij niet minder eeren. De tentoonstelling zal van deze beide voortreffelijkheden de afspiegeling zijn: -en het oude en het nieuwe bijeenen; oude kunst en ge schiedenis; nieuwe nijverheid en han del. „Gent, zo-o schrijft het bestuur, Bij liet vorderen doemden telkens schooner ver gezichten op. terwijl de prachtige landschappen der oevers statig voorbijgleden, als een droom voor de verbaasde oogen van het echtpaar Kever. Het is haast ongeloofelijk, zei Suzanna op getogen, dat de wereld zóó mooi is, en dat wij tweëen dat nu zien op het oogenblik. Het lijkt mij ook soms ongelooflijk, lieve, beaamde Cesar ontroerd, tusschenbeiden knijp ik mezelf maar eens in mijn been om me te over tuigen dat ik het ben. Eensklaps, bij het schijnbaar verwijden der lichte, groene oevers, werden bergtoppen gezien, veel hooger dan ze voordien gepasseerd waren. De Drachenfels, schreeuwde Cesar, ontzet van blijdschap, -— de Drachenfels! Suzanna sprong doodelijk bleek overeind, en vroeg bevend, of hij een glas water wilde. Er is hier water genoeg, juichte Cesar, maar daar kijk ik op het oogenblik niet eens naar. De Drachenfels! Wie had dat gedacht! Wie had dat gedacht! Ilij wierp een kushand naar den bergtop, sloeg Dc Praetische Gids open, en lasDe Drachenfels is' 325 meter hoog; het kasteel ligt 8 minuten loopens boven het terras, werd gebouwd in de 12e eeuw dóór een aartsbisschop van Keulen; op het terras, 30 meter beneden den top, is een hotel; kamers 2^ en 3 mark, diner 3 mark, en post- en telegraafkantoor om de Ansichts-Karten te ver redden. Intusscken naderde men tamelijk snel. „Gent, zijne wereldvermaardheid door een machtige betooging van levenskracht willende bevestigen, gaat aan de opge roepen volkeren eene wereldtentoonstel ling openen. De Gentenaars, en niet hen gansch België, vertrouwen vast in den bijval der wereldfoor van de hoofdplaats der Vlaanderen," En ook wij doen dit met- hen. Lezing van A. H. C. Kip. Voor de vereeniging van protestant- sche kiezers te IJselstein, sprak Woens dag 29 Jan. 1.1. de heer A. If. C. Kip uit Amsterdam over „Willem de Zwijger en zijn tijd." Spreker begon zijn rede met er op te wijzen, dat de aanwezigen bijeen waren als kiezers, protestanten en ne der landers. Hij wees op de verant woordelijkheid, die de kiezers in onze dagen op zich nemen, wanneer zij straks hun stem gaan uitbrengen op een rooni- sclien candidaat of op één, die Rome in het gevlei komt. Want Rome is nog de vijand van het protestantisme en van ons vaderland. Waar aan de eene zijde het protestantsche Nederland door het onge loof besprongen wo-rdt, staat aan den anderen kant nog de erfvijand van ouds. Zc-o zijn dus aan het protestantisme dooi- God twee vijanden gegeven om te ver winnen. Spreker wees er op, dat vele protestanten dezen dubbelen strijd niet aandurven, z. i. uit ongeloof, dat ze zich verbonden hebben met Rome, meenende in Rome een bondgenoot te vinden tegen li-et -ongeloof, wat terecht bevreemdend mag heeten, daar Rome in haar eigen landen vrijwel het ongeloof heeft voort gebracht. Doch m-et een beroep op den gemeenscbappelijken wortel des geloofs uitgevonden door Dr. Kuyper - wordt veel goedgepraat. Zoover zijn vele protestanten gekomen, dat ze hun ver trouwen zijn gaan stellen op menschelijke hulp, in plaats van het te wagen alleen in de kracht des H-eeren. Spreker hoopte, dat straks bij de stembus de protestan ten zich ernstig zullen afvragen wat hun plicht is, dat ze zullen handelen a-ls nederlanders en protestan- t e n, en niet mede zullen do-en om in ons Nederland de macht van Rome mede te helpen vergroot-en, omdat Rome e-ene anti-nationale macht genoemd kan wor den. Spr. wijst er -op, dat hij natuurlijk niet spreekt van de roomsche m-enschen, maar van de kerk als instituut, die meer en meer een politieke instelling blijkt te worden. In dit verband wijst spreker op de opvatting doo-rRome ge huldigd in zake onze vaderlandsche historie. Spreker laat zien, hoe in de rcomsche schoolboekjes over de Oranje vorsten wordt geoordeeld en betreurt het, dat aan inrichtingen, waar in zulk een geest onderwijs gegeven wordt, rijke bij dragen worden geschonken. Spreker be treurt het, dezei dingen te moeten inede- deelen, maar de waarheid moet gekend; er moet -aangetoond, hoe in der waarheid door Rome over onze historie wordt ge oordeeld. Spreker herinnert aan het smadelijk oordeel, éénmaal door pater Allard ge veld over onze martelaren, die op hen „den indruk maken van half gekrenk- ten in hun niet geheel norma-le hersenen, zoetzacht-e en volstrekt onschuldige dwe pers." Gelijk van de Reformatoren Luther het het meest moet ontgelden zoo giet Rome ook de fiolen van haren toorn uit over Willem vaaOianje. Met tal van citaten wordt dit nader aangeduid, welke citaten naar wij vernemen - metter tijd in druk zullen worden verspreid. Hier zij daan-om alleen herinnerd, hoe de Maasbode aantoonde, dat de moordenaar- ven Oranje vrij uitgaat voor zijn eigen gevo»elen en da]t der his torie, dat in een der roomsche boekjes aldus t-e lezen staat: „De Kogel, die den oproermak-enden verrader, den huiche laar en ketter wegnam, bewees de menschheid een onsch-atbaren dienst." Spreker wees er op, da-t men zoodoende de moord verheerlijkt,i en daardoor men- schen tot dergelijke dingen kan opwek ken en herinnerde aan hetgeen enkele De boot manoeuvreerde naar den steiger. Gaan we er bier uit informeerde Suzanna opgetogen. Wat anders Wat anders Dacht je dat Cesar Kever langs den Drachenfels zou varen zonder hem te beklimmen, den Drachenfels, de kroon van zijn leven. Je hadt gezegd in Königswinter waagde ze. Dit is Königswinter. En je zei: De Drachenfels. Ik begrijp er niets meer van. Dit dorp is Königswinter, lieve, verklaarde Cesar op gezagvollen toon, en de zaligheid, de eeuwige zaligheid die er boven uitsteekt, is de Drachenfels. Wat een toestandI Wat een toestand! deed Suzanna ontsteld te midden van haar blijdschap. Men landde reeds, een bonte stoet van passa giers drong naar de loopplanken. Vlug, vlug, moedigde Suzanna haren echt genoot aan het gaat zoo langzaam. Als de boot in Godsnaam maar niet vertrekt vöór wij aan wal zijn. Geen nood, al die menschen moeten met deze boot mee, stelde Cesar haar gerust, naar een bonte menigte wijzend, welke zich op den steiger ver drong om in te stappen, zoodra de passagiers, die den steamer verlieten, allen aan land zouden zijn. In deze zélfde boot nu weer menschen zei Suzanna op zeer verbaasden toon, op zoo'n manier komt hij nóóit leeg. Wat een onbegon nen werk! Het is om moedeloos te worden. weken geleden plaats vond in een boek handel, waar een jongen vroeg om een leesboek. Toen de boekhandelaar hem een boek var. Willem van Oranje wilde verkoo- pen, zei het jongmensch, dat hij dien Willem, als hij nü nog löefde, gaarne zou dooden. Dat is de macht van een onderwijs, j.n bovengenoemden geest ge geven. De roomsche menschen noemen zich gaarne goede onderdanen der Koningin. Spreker gelooft dat van velen, maar toont aan door allerlei feiten, hoe maar al te vaak de Koningin wordt genegeerd en een streep gehaald wordt door onze historie, herinnert aan de ver zuchting eener non„Wa-t is het toch jammer, dat dei K-o-ningin een ketter is Na deze inleiding, die meermalen door luid applaus werd onderbroken, vertelde de spreker ons het een en ander uit het leven van Oranje en uit den worsteltijd onzer vaderen. Dit alles werd toegelicht door een 70-tal fraaie lichtbeelden. Ook de eigenlijke redo van den heer Kip werd herhaaldelijk toegejuicht, waar bijvoor beeld de spreker in het licht stelde, "hoe over allerlei dingen doo-r Ro-me wordt geoordeeld, en waar de spreker telkens en telkens den liuidigen politieken toe standen bij te pas bracht. In een gloedvolle peroratie bezwoer de spreker zijne hoorders straks aan de Stem bus te stemmen met het oog op onze historie en niet te luisteren naar het zoet gefluit van Rome en Dordt. Spreker hoopte, dat de kiezers zouden handelen naar het woord van Dr. Kuyper, dat thans tot de oude plunje behoort: „Door u laan Rome te koppelen verspeelt ge uwe toekomst, brengt ge uwen goeden naam in opspraak, verloochent uwe kerkhis torie en handelt ge, wa-t het ergst is, met uw beginsel in lijnrechten strijd." V ij vernemen, da-t de heer Kip, daartoe uit genoodigd, in nog (andere plaatsen van het district deze lezing zal houden, dat- hij ook zal spreken over Ro-me en Luther. In de pa-uz-e werd er gecolpor teerd met geschriften der „Evangelische maatschappij", die v-eel aftrek vonden. De kiesvereeniging mag met genoegen op dezen avond terugzien. Een tweeden avond heeft zij, georganiseerd op Wo-ens- dat 12 Februari, wanneer zal spreken Dr. Krop uit Rotterdam, over: „Met de Koningin aan den voet van het stand beeld van de Coligny." Wij vernemen, dat de heer Kip boven staande voordracht ook hield te Ileus- den, ter gelegenheid van het roomsche carnaval. Ons kwam ter ooren dat p r o- testanten, door deze dingen waren ontsticht ter wille, van den lieven vrede. Och ja-, die lauwe protestanten, die niet veel meer zijn dan papbroeken, wie onzer kent ze niet? 'ze herinneren ons sterk aan dien protestantschen rechter inden Bosch, die wel de vlag uitstak bij de Bius-feesten, doch dit niet deed bij het feest ter herdenking van de inname van den Briel! PLAATSELIJK NIEUWS. Op Donderdag 13 Februari 1913, 's avonds ten 8 uur, zal in „Rusthoek" een algemeene leden vergadering worden gehouden van den Ned. Bond voor vrouwenkiesrecht, afdeeling Bloemendaal. Punten ter behandeling: 1. notulen vorige ver gadering; 2. jaarverslag secretaresse; 3. jaarver slag penningmeesteresse; 4. verkiezing van be stuursleden wegens periodieke aftreding (herkies baar) 5. mogelijke punten op te geven ter behan deling op de jaarvergadering te Amsterdam; 6. verkiezing van 1 of meer afgevaardigden ter jaarvergadering; 7. rondvraag. BURGERLIJKE STAND. Van Zaterdag t Februari tot en met Vrijdag 7 Febmari. Geboren: z. van P. J. Beliën en C. J. Üijten- daal: d. van M. Lieffering en C'. M. Kemmers; d. van G. W. Waanders en J. C. Crouwel. Ondertrouwd: II. J. Bril en D. Veldhoen. Overleden: A. L. Winter, 6 m. Overleden in het gesticht Meeren- berg: F. Gaarenstroom, 61 j.; Ch. F. Kofoed, 66 j. SPORT. Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt we gens diefstal van timmergereedschap; rijden over een voetpad; rijden zonder licht; het in verboden richting berijden van de Korte Kleverlaan; het vervoeren van wildstrikken; hersteilen van wild strikken en het loopen over verboden gronden. Gevonden en terug te bekomen: bij den con cierge van de Bloemendaalsche Sclioolvereeniging, een damesmanteltje; bij N. de Jong, Boschlaan 7, te Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; politiebureau te Overveen, een rozenkrans. Verloren; een ceintuur en een mantelknoop. Te midden der vele menschen wandelden de Kevers naar een groot, druk café, en zetten zich daar op het terras. Ze bestelden twee diners en een flesch Rijnwijn, welke laatste een volkomen azijnsmaak had en dien ook na bijvoeging van ontelbare lepels suiker hardnekkig behouden bleef. Toen de maaltijd genuttigd was, gevoelde Cesar nog honger, maar gaf er de voorkeur aan, dan maar liever boven op het terras van den Drachen fels zijn diner voort te zetten, want geduld om hier beneden te blijven kende hij zich niet toe. Zoo braken zij op, en wandelden naar het station van de tandradbaan, waar zij spoediger aankwa men dan zij vermoed hadden; er stond een trein gereed, en men stapte in, ondanks een lichte onge steldheid van Suzanna, die bij het zien van het vreemde model spoorweg en de steilopgaande baan van vrees eene bezwijming nabij was. Cesar troostte haar met de bewering dat ze toch niet te voet zoo'n eind stijgen konden, en dat de ellende spoedig doorstaan zou zijn; ze moest maar bidden onderweg, zoo stelde hij haar voor; en zwichtend voor zijne mannelijke overreding, vatte zij moed en liet zich meer dood dan levend in een der wagens neer. Men vertrok. Cesar, die, ondanks zijn daareven ontplooiden moed, en een aantal blijmoedige uitroepen als „Wat een genoegen'", „Ik geniet" en dergelijke, zich toch ook lang niet op zijn gemak voelde, en steelsgewijze nu en dan de parels angstzweet zich j van het voorhoofd bette met een opgerolden zak- Een schermschool. Er is een tijd geweest, dat de schermkunst hier te Haarlem op een hoogen trap stond en door zeer velen beoefend werd. Maar langzamerhand is die glorie gaan tanen en zoo bestaan er thans misschien nog slechts een paar vereenigingen, die zich de beoefening der schermkunst ten doel stel len. De sergeant-majoor Vink, de bekende scher mer. heeft zich tot taak gesteld die tak van sport weer in zijn ouden luister te herstellen. Sinds een paar maanden heeft hij zijn bekende scherm school ondergebracht in een zeer mooi zaaltje aan de Parklaan 119. Aan deze zaal, die eerst in de Tetterodestraat is gevestigd geweest, wordt les gegeven aan dames en heeren. Sergeant-majoor Vink slaagde onlangs te 's-Gravenhage als hoofdscliermonderwijzer bij een der regimenten. Als zoodanig is hij aange wezen bij het 10e regiment infanterie. Meu begrijpt dus wel, dat de leiding van deze scherm lessen in uitstekende handen is. Zeer veel wordt ook gedaan aan gymnastiek als voorbereiding tot het schermen. De methode die onderwezen wordt is de Fransclie en Italiaansche op alle wapens (sabel, floret en degen). UIT ANDERE GEMEENTEN. De E. N. T. O. 8. Aan de eerste nederlandsehe tentoonstelling op scheepvaartgebied, welke zooals ge weet, aan de overzijde van het Y, gedeeltelijk op het terrein van den ouden Tolhuis-tuin komt, wordt hard en hard gewerkt. Wat men er ziet, zijn nog slechts houten geraamten, maar met den dag vordert het. Links van de aanlegplaats der veerboot komt de hoofdingang; westelijk daarvan verrijst het paviljoen der gemeente Amsterdam, dat een groot koffiehuis bevatten zal, met ruime terrassen aan het water. De wegen om het terrein worden ver breed. Over het oude Buiksloter haventje wordt een brug geslagen. Op de terreinen aan den over kant van het haventje komen oud-Amsterdam t>u het Luna-park. Wij vernemen, dat de aanvragen om plaats buitengewoon talrijk zijn. Spoedig schtijven wij u eens uitvoeriger over deze tentoonstelling. Museum van Kunstnijverheid te Haarlem. In het trapportaal van het museum van kunst nijverheid zullen Zondag en daaropvolgende dagen tentoongesteld zijn eenige studiën van de •leerlin gen der school van kunstnijverheid, o. a. ontwer pen voor gebrand glas en decoratief schilderwerk, afdrukken van houtsneden, alsook van op steen gc-teekende studie, teekeningen naar platen en dieren, enz. In de rotonde zal tevens tentoongesteld zijn eene reeks afbeeldingen van behangsels of tapis- seriën uit de 16e, 17e en 18e eeuw, die vervaar digd werden in de werkplaatsen der Gobelins, van Beauvais, de Bavonnerie en de Nederlanden. De ontwerpen dezer muurbekleedingen werden door verschillende italiaansche, fransclie, vlaamsche en nederlandsehe meesters geteekend, terwijl de my thologische en geschiedkundige, de godsdienstige en politieke voorstellingen, alsook de omlijstingen, waarin ze zich bevinden, in verband met de artis tieke uitingen der genoemde tijdperken, hoogst belangrijk zijn. (Zondag is de toegang kosteloos.) KUNST. Larensche Kunsthandel, Amsterdam, ten toonstelling schilderijen van Théo van Rijsselberghe. Er is op deze tentoonstelling veel schoons voor den vriend der kunst te vinden. Er is kracht, die zich te beheersehen weet, bruisend licht, dat nooit over den rand der maat golft; kleur, die, hoe ge weldig menigmaal, toch nooit in dwaasheid zich te huiten gaat. Bij den aanblik van dit werk, denkt ge een wijle aan de groote Franschen; Sis- ley, Pissaro, Monet. Hier zijn de italiaansche of fransclie landschappen met hun gele of paarse luch ten, die tintelend en diep zijn, met machtig ge schakeerd licht over de akkers en huizen en boschages. Zie de volle rijpe kleuren der bloemen en vruchten; zie het levende naakt der vele vrou wenfiguren. Men bemerkt al spoedig dat men voor het werk van een meester staat. Te midden van de vele voortreffelijke stukken boeiden ons niet het minst de twee „Vénétiennes"', hoe fraai komt op het grootste dezer twee stukken de huid tegen dien teerpaarseii achtergrond uit welk een pakkende uitdrukking is er in het gelaat der vrouw op de kleinere (pastel). En hoe schoon is de houding ook gezien, trotsch en toch liefelijk, doek, herstelde zich echter wel onderweg, en ook Suzanna durfde nog voordat zij het eindpunt na derden, naar buiten kijken, en zag de wegen en het geboomte onder haren blik wegtuimelen als in een afgrond. De trein arriveerde, en, uitermate verheugd dat deze marteling weer geleden was, stak Suzanna haren arm onder dien van haar echtgenoot en wandelde met hem naar het terras, vanwaar een duizelingwekkend diep uitzicht op den Rijn haar de vraag ontlokte: Kan dit niet inzakken, Cesar? Ben je mal Dat is stevig genoeg, bemoe digde deze haar, en begon om haar nog meer gerust te stellen, uit al zijn. macht met de hakken van zijn laarzen op den steenen vloer van het café-terras te stampen, wat de honderden daar zittende bezoekers in lachen deed uitbarsten. Zie je, lieve, zei hij goedmoedig, daar is geen verwikken aan. Neen. ik geloof ook wel, dat het sterk genoeg is, want er zitten hier wel honderden menschen op, glimlachte Suzanna, maar ze bleef toch heel voorzichtig loopen, zorg dragend dat haar voet niet plomp op den grond neerkwam. (Wordt vervolgd.) van deze laatste „L'heure du bain danigheid, dat w:' gedeelten dadelijk ook zeldzame zekere vooruaamhi krocht nooit ruw voorname gebaar steekt, voor een wordt gevrijwaard sloagd, in dit op P. N.van mad; schilder, niet alle Rijsselberghe bloof werd afgebeeld, mate, dat met de jacquet los over landschappen kond neaux décoratifs" figuren zijn hieri niet zoo zeker neer en liet landschap aardige pointillé- borduurwerk. Zie Ambleteuse" met ..La Pointe du Re dezelfde voorstellin dat voor een wind In de uiterst pre op de Heerengrac berghe al buitengew gemeend woord v den Larenselien zulk een keurige buitenlandseken m lezers, eens te gaa doorgebrachte uur MUZIEK. Concertver Concert o de concei ging". Wegens andere dit concert slecli miste tot mijn spi van L. v. Beethov J. Ilajdu; 3. „Car et Dalila" van C. ment" uit de ope N°. 5 was de ou Wagner, altijd eer zoo vol leven, rijk ren (Leitmotiven) tafereelen uit de en zag kleurr kracht en opgewel die mevrouw De vond ik alle vier ..Weke so willst di b. „Auf dem Kirc van vooral het tw nu weer eeu diepe nesene an die Ho weer een andere de zangpartij als in een van de moois' van Wolft' is. Max Reger, een bu: zachte hooge kegel ming met de „Eng dicht. Het is over zangeres nog bizo enz. te melden; he leiding van den doende te zeggen, was. Tot slot hoordi lijk stuk: n.l. „Dar opera „La Gioconda leider van het orke toe; men kan zich volgende concerten schoon begin. Haarlemsche eert op 's avonds eertgebouw van den tende viool, en Deze avond was van prof. dr. Max nummer hoorden w opera „Ingwelde". eerst de zachte aanl goed deed) daarna klank en kracht en lijk afnemen. Behal teerd is, was dit om te hooren; daa de aandacht er bij nen dat bij 't „Vit 25 mijn gedachten componisten konden violist heeft het prr bc-wonder ik ook ir als orkest, maar lang waren, en dat het mij niet mo draad in te hooren hoeren om alle scho ik er veel (te veel e hij een eersten keer ken. Maar dat nei toch zeker echt deg een „professor doet gewone mensehen loof ik. Het tweer waarschijnlijk wege i'ige", zooals in ..Nacht" en „Tram deel vond ik wel pit op 't laatst, -j-) De ..Jung Olaf" een g bruck, waarbij de kend paste. Declam Bjkdat maakt, iemand die 't aam pauze declamatie eveneens van v. Wi door Ludwig Wiilln zeker bekend. Het In de liedei studie de vele sch eenvoudig is de m al was 't alleen harmonieën, en n een der hoogst bi den nieuwen tijd. t) Hoe gaarne concert van Mozar

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2