?lantenvcilii HUISVROl Stam-, Struik- en rozen, Rhodonden groote Coniferen, V boomen en Bloemhec KERK-AGENDA Haarlem Vereen, ran Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond.) v.m. 10 ure, Ds. Itoobol, van Enschede. Eglise Wallonne. 101 2 heures du matin, Mr. Martin Dupont. Remonstrantsch-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Haentjens. 'lUthersche Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Schade van Westrum Kerk der Vereen Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Binuerts. Blamendaal. ed. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds van Leeuwen, 's avonds 6i/j ure, Ds. Rookmaker. Heemstede. Ned Herv. Gemeente. v,m. 10 ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. llerv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Spaar ndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Berkelbaeh v. d. Sprenkel, limuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. 10l/2 ure, Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. 's avonds 7 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksehe schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Eiken Zondagmiddag van 21/» tot 5 uur, Concert in „Rusthoek" van het Amsterdamsch Dagelijks concerten in „Hotel Duin en Daal". Woensdag 26 Februari, 8 uur. Hotel „Welgelegen" te Bloemendaal, Lezing Dr. J. D. Bierens de Haan. Woensdag 26 Februari, 8 uur. Gymnastieklokaal der Christelijke School te Bloemendaal, Lezing van Ds. ,T. A. Visseher. H VARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogtnden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jaus- straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 10—4 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van '2—3 ure. Orgelbespeling. Teylcr's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11 3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Schouwburg Jansweg. Zondag 23 Februari, 8 uur, „Het Vroolijk Tooneel", Het Hangslottot slot: De Inbreker. Dinsdag 25 Februari, 8 uur. Vreemde -lacht. Woensdag 26 Februari, 8 uur, N.V. „Het Tooneel", Dir. Willem RoymrdsDe Barbier van Sevilla. Donderdag 27 Februari, bovenzaal „De Kroon": Vereeniging „Haerlem". Lezing met lichtbeelden door den Heer Joh. D. Looyen, uit 's Hage, onderwerpSchouwburgen en Schouwburgbouw in den loop der tijden. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat. SANTPOORT. Maandag 24 Februari, 's avonds 7Vs UUL Herv Kerk te Santpoort: Ds. M. Omnes Mzn, Doops gezind predikant te Westzaan. Onderwerp Wat de Roomsche Kerk is en wil". en de beroemde accoorden! Hierna: „Symphonie n°. 4 g mineur van Mozart, waarvan weer een geheel andere bekoring uitgaat dan van Beet- hovensclie muziek. Deze symphonie is en blijft mooi, fijn, lieflijk, zangerig, levendig, kortom: alle eigenschappen van Mozart's groot genie, wiens grootheid en kracht zich juist uit in al wat fijn en acthcrisch is, (en hieraan is hij altijd te herkennen.) Die Menaetto b. v. is dat niet één en al bevalligheid, alsof men elfen ziet dansen t En het zangerig Andante: lieflijk en teeder t En de beide Allegro-deelenzoo luchtig en helder als 't spatten en klateren van een waterval Deze symphonie werd ook uitstekend doorschijnend en licht gespeeld. N°. 3 was: concert g majeur voor viool van Haydn, door den heer Striening uitste kend gespeeld. Ook in de cadenz kwam het zeer muzikale spel van den violist duidelijk uit, even als in het adagio. Solist en orkest vormden een goed geheel. (Dit eerste deel was eigenlijk wel een jcZeaaï-programma voor allen die houden van de oude meesters der Toonkunstzooals ondergetee- kende Na de korte pauze begon een heel ander soort muziek, n.l. ouverture „Le Roman d'Elvire" van Thomas. Als de roman even vroolijk en opge wekt is als de ouverture, dan is 't zeker een aardige operade inleiding is echt fransch, heel aangenaam om te hooren. In de Sérénade voor 2 violen en piano van Chr. Sinding, hebben (te drie solisten onze aandacht zeer weten te boeien, want het was voor de violen én voor de piano een zware partij. Om 't alles te begrijpen zou men 'i meer moeten hoorenhet geheel voldeed nu ook zeer en de jonge dames verdienden ook ten volle de toejuichingen, (die losbarstten als een onmuzi kale hulde), want Sinding stelt hooge eischen, vooral in het finale. Tot besluit kregen we nog: „Valse coquette" van Leoncavallo, een luchtige, vroolijke wals, een goed slotstuk, éant dan is de rust bij 't publiek uit, alles maakt zich klaar tot veitrek en dan is zoo'n dans uitstekend, vooral wanneer die zoo goed wordt gespeeld als nu 't Bij deze liederen vond ik de stem ook veel mooier van klank dan in 't begin. geval was, onder zulke leiding als van den direc teur Kriens. K a t h 1 0 0 11 P a r 1 o w. Maandag 24 Febr. zal deze beroemde violiste een concert geven in .,de Kroon". Bij haar vorig bezoek schreef de .V. Roti. Ct. over haar „Van alle reproduceerende kunstenaars, die gere geld ons land bezoeken, heeft geen enkele zóó gauw het publiek veroverd als Kathleen Parlow, de bevallige Canadeesclie. Zonder slag ol' stoot heeft zij de overwinning behaald. Vier concerten heeft zij alleen te Botterdam gegeven en vier keer is de zaal uitverkocht geweest, en het publiek zoo hartstochtelijk opgewonden als men het maar hoogst zelden ziet. En toen Kathleen gespeeld had, een applaus, een bravogeroep, een huldebetoo- ging, in één woord fameus. Maar het was -_,ok weer wonderlijk, niet alleen door technische vol maaktheid, maar ook door diepte van sentiment, van toon, en door het persoonlijke in opvatting en door hevigheid van temperament. Niets kan ons 111 ouze trouw aan l.aar doen' wankelen. Hoe dikwijls men haar ook Loore en wat men ook van anderen te hooren krijge, de indruk dien zij maakt blijft heel bizonder en bi zonder machtig. Bewonderenswaardig is de be- heersching' van alle moeilijkheden, nog bewonde renswaardiger is het weldadig frissche, de warme innigheid van haar spel. Zoo dikwijls hebben wij reeds over haar geschre ven en toch komt altoos weer de lust op van haar prachtige kunst te spreken, van den heerlijk reinen klank dien zij het instrument te ontlokken weet, van het zielvolle, liet ontroerende der voordracht. PLAATSELIJK NIEUWS. Centraal Genootschap. Dinsdag 11 Febr. werd in hotel „Welgelegen" de jaarvergadering gehouden van de afd. gemeente Bloemendaal van het Centraal Genootschap voor Kinder-Herstellings- en Vacantiekolonies. De secretaris bracht verslag uit over het afge- loopen boekjaar en de rekening en verantwoording 1 van den penningmeester werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Aan het jaarverslag van den secretaris ontlee- nen wij het volgende: Het jaar 1912 kenmerkte zich ten opzichte van de afdeeling door een geregeld verloop van zaken. Het bestuur, dat door het overlijden van mevr. de wed. MederRooseboom en door het vertrek van den heer F. W. baron van Tuyll van Seroos- kerken onvoltallig was geworden, werd den Iden Februari aangevuld door het verkiezen van me vrouw JacomettiVan Hulstijn en den heer S. P. Bijnierse. Mevrouw Van BeusekoinMeder, mr. A. W. Jacometti en de heer Bornwater, de volgens roos ter aftredende bestuursleden, zagen zich met alge- meene stemmen herkozen en namen deze herbe noeming aan. Nadat ten vorigen jare de koninklijke goedkeu ring verkregen was op de statuten der afdeeling, werd thans het daarmede verband boudend huis houdelijk reglement ontworpen en vastgesteld. Elf kinderen werden in 1912 op kosten der afdeeling verpleegd in de koloniehuizen van het centraal genootschap te Egmond aan Zee, terwijl drie kinderen toevertrouwd werden aan de zor gen der roomsch-katholieke vacantie-kolonie al daar. Van de eerste elf kinderen ontving het bestuur mededeeling omtrent, gewichtstoeneming der ver pleegden. Deze wezen op een verrassende uitkomst. Na een verblijf van 10 Augustus tot 5 September, dus van vier weken, viel bij 4 kinderen een ge wichtstoeneming waar te nemen van pl. m. 1 Kg., bij 5 kinderen van 2 a 3 Kg., bij een meisje zelfs van ongeveer 4 Kg. Met bizondere waardeering worde hier gewaagd van de schoone resultaten welke de heer A. J. Meijerink, gymnastiek-onderwijzer aan de open bare school te Bloemendaal, behaalde toen hij in December in het Brongebouw te Haarlem met zijne leerlingen der genoemde school een uitvoering gaf, waarvan de opbrengst 294,bestemd was om de kas der afdeeling te stijven. Met de opbrengst van den verkoop van zilver papier, enz., dat in den loop van het jaar ver zameld was door de leerlingen der openbare school te Bloemendaal, steeg deze som tot ongeveer 375,-. Tot, zoover het jaarverslag. Voegen wij hieraan toe dat dezer dageu aan ongeveer 200 personen te Bloemendaal, die nog geen lid zijn, doch wel in de termen vallen dit te worden, circulaires verzonden zijn, met verzoek om toetreding. Wenschen wij voor deze nuttige vereeniging, die in den korten tijd van haar bestaan, reeds zooveel goeds tot stnnd heeft gebracht, dat deze poging om haar ledental en bijgevolg haar inkomsten grooter te maken, een goed succes moge hebben. Dit stuk werd wegens plaatsgebrek uit gesteld. Red. Zondagochtend waren wij getuige van een klein ongeval op de Korte Kleverlaan. De straatweg is daar opgebroken, maar in plaats, zooals dat te Haarlem en elders geschiedt, de open zandplek wat aan te stampen, lag deze losjes en dreigend voor liet verkeer als een hinderlaag. Zondagmor gen bleef dan ook een zwaarbeladen vrachtwagen er in zitten en zonk er diep in. Er was heel wat moeite voor noodig om hem weer vlot te maken, wat eindelijk gelukte. Lezingen dr. Bierens de liaan. Woensdag 26 Februari des avonds ten 8 uur, zal de eerste der drie lezingen van dr. Bierens de Haan plaats hebben. Echter niet in „Harten- lust", zooals oorspronkelijk gemeld was, maar in hotel „Welgelegen", Bloemendaalsche straatweg, ingang Zömerzorgerlaan. Woensdag 26 Februari, des avonds ten 8 uur. zal in het gymnastieklokaal der christelijke school Zomerzorglaan, te Bloemendaal, ds. J. A. Vis seher, schrijver van het boek „De Arme Friesche Heide", en secretaris der vereeniging Ned. Land - kolonisatie en inwendige zending, een lezing hou den met lichtbeelden. Onderwerp der lezing isi: „Wat wij deden, wat wij doen, wat wij willen." De Weleerw. heer ds. J. A. v. Leeuwen spreekt een inleidend woord. De lieeren Gëbrs. Schuuring, dames- en heeren kleermakers, Kamperstraat Haarlem, verzochten me eens een kijkje te komen nemen, waaraan ik gaarne voldeed en waardoor ik nu in de gelegen heid ben, over liet nieuwste dat de voorjaarsmode brengt, .te schrijven. De stoffen lijkeu me bizoiuler practisch, daar door de vermenging der kleuren, bruin met groen en blauw, grijs met blauw, grijs met terracotta, het fond vrijwel gedekt is, zoodat het opgejaagde stof, dat we door het toenemend automobieiver- keer opvangen, op de lcleeren niet zichtbaar is. Wat de kleuren betreft, zullen beige en grijs domineeren; blauw dat verleden jaar zoo alge meen was, is nu niet modern. Zeer elegant is: een gestreepte rok met donkere (in de kleur van het fond der rok) mantel, waarvan revers en man chetten dan weer van gestreepte stof zijn. De rokken blijven nauw, niettegenstaande liopeluoze in Engeland en Frankrijk door lakenfabrikanten wier omzet, door de enge afmetingen, "beduidend verminderd is, gedane pogingen. In Engeland is nu een model en vogue, dat van boven tot onder geheel toegeknoopt is, doch waar van men, daar dit hinderlijk met het loopen is. eenige knoopen los laat. De gracieuse lijn, die elke mode toch nastreeft, zal door deze open splitten zeker niet verkregen worden en ik geloof vast, dat dit model hier geen ingang zal vinden, wél zal men hier ook het prac- tisclie hygiënische idéé der nauwe rokken blij ven handhaven. De mantels zijn half aansluitend, van voren tot in het verlengde der rug rond weg geknipt, waardoor een slank silhouet verkregen wordt. Wanneer men dezen nieuwen mantel vorm, van zoo'n keurig afgewerkt, goedpassend costuum, dat er uitziet alsof het zoo uit een machinetje komt, voor zich ziet, ben ik overtuigd dat velen dit lange, slanke model zullen bestellen. Draag daar dan een klein hoedje bij, want 1913 zal zich. behalve door tentoonstellingen, door werkelijke „dotjes van hoedjes" onderscheiden, en ge zijt up to date. MOUCHE. „Spectografisclie fotografie in dienst der astrono mie", en het gesproken woord toelichten met licht beelden. Te dien einde had hij een groot aantal lantaarnplaatjes medegenomen. Het was een leer zame voordracht van den heer 't Hooft, waarbij alleen te betreuren viel dat de opkomst zoo bitter slecht was. Een zoo flauwe belangstelling wekt waarlijk niet tot dergelijke populair-wetenschap - pelijke lezingen op. De spreker behandelde het eerst de werking van den speetroscoop, om daarna tot de verschillende toepassingen er van te komen. Het woord van dank door den heer De Kruijff gesproken, was dan ook ongetwijfeld een weerklank van aller gevoelen. Na de pauze hield de heer P. II. Cool een gees tige causerie bij vele opnamen die vertoond wor den over den Hardanger. Dit belangrijke gedeelte van Noorwegen kent de heer Cool op zijn duimpje en daar hij deze causerie al voor de zooveelste maal hield, ging alles van een leien dakje. Veel schoons werd te zien gegeven en de vele fraaie kiekjes brachten meermalen de geweldige indruk wekkende natuur van het Skandinavische schier eiland in heldere afbeeldingen op het doek. Ook den heer Cool werd een hartelijk woord van dank door don voorzitter gebracht. Vermelden wij nog, dat vóór de lezing van den lieer 't Hooft eenige prachtige kooldrukken van den heer F. Sclienski. fotograaf te Helgoland, in de kegelbaan tentoongesteld werden. De heer Bis- pi nek had deze aldaar ontdekt en het was aan hem te danken dat de aanwezigen met de fraaie foto's van dit eiland konden kennis maken. Voorts werden in de pauze een paar door den heer 't Hooft vervaardigde parallax-stereo's te zien gegeven. stelling der verzameling op zich heeft genomen het allereerst bovengenoemde verzameling bijeen bracht. Onder de tentoongestelde werken bevinden zich portretten van D. O. Hilluit, Glasgow, 1848; land schappen van N. P. Bobison 18591891; J. Craig- Annan met landschappen en portretten, terwijl Rudolph Dülirkop te Berlijn reeds een portretstu die aan de verzameling ten geschenke heeft aan geboden. De vereeniging stelt zich voor het noodige kapi taal door giften en jaarlijksche bijdragen, alsook door geschenken van vakgenooten en belangstellen den bijeen te brengen en zij hoopt, dat zij gesteund door velen, het voorgestelde doel zal bereiken. Zondag is de toegang vrij. Fotografie. Donderdagavond hield de Bloemendaalsche ■Vuüt- teur-fotografenvereeniging in hotel „Welgelegen" een bijeenkomst, waartoe ook de leden van „Bloe- mendaals Bloei" toegang hadden. De heer G. O. 't Hooft zou spreken over de t li e t p o 1 i t i e - r a p p o r t, Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt we gens openbare dronkenschap; het loopen op ver boden grond, vernieling en verduistering. Gevonden en terug te bekomenbij Wolzak, Santpoorterstraat 4a, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; aan den politiepost te Bloemendaal, een hondentuigje; bij J. Wedemann, Bloemendaal- schewog 77, een hondenzweepbij J. Louisse, Kin- heimweg 3, te Bloemendaal, een kinderportemon- naie; bij W. Heuverkamp, Kennemerstraat 14a, te Haarlem, een zwartlederen portemonnaie; aan het politiebureau te Overveen, een polsmof, noti tieboekje en een portemonnaie; bij Van Schooten, café „Roosendaal" te Overveen, een beenen haar speld. Verloren: een notitieboekje; een nikkelen heerenhorloge. BURGERLIJKE STAN0. Van Zaterdag 15 Februari tot en met Vrijdag 21 Februari. Geboren: d. van W. T. Roosen en II. van den Aardweg; d. van J. Pijl en M. J. H. Troost. Getrou w.d: A. J. de Graaf f en N. H. G. Dijk stra; H. Th. R. Loomeijer en L. C. J. Agliina. Overleden in het gesticht Meeren- be r g: J. von Lindern, 67 j.; J. D. Besier, 38 j.; II. J. van der Ven, 71 j.; J. Kooij, 56 j.C. C. Mulder, 70 j. UIT ANDERE uEMEENTEN. Tentoonstelling van vroeg-Engelsche fotografiekunst in het Museum van Kunstnijver heid te Haarlem. In het afgeloopen jaar werd er eene vereeniging gevormd voor het tot stand brengen eener keur- verzameling fotografische werken, die aanspraak maakt op artistieke uiting, en een overzicht geeft van de geschiedenis der fotografie, waarvoor in het museum van kunstnijverheid te Haarlem eene bizondere afdeeling zal worden ingericht. Deze vereeniging is thans haren werkkring begonnen met eene verzameling fotografiën uit de veree- nigde koninkrijken bijeen te brengen en in genoemd museum te exposeeren, waaruit, zoodra de mid delen het veroorloven eene keuze zal worden ge daan, ten einde den grondslag voor bovengenoemde verzameling te vormen. De Engelsche fotografen toch hebben het eerst de artistieke werkwijze in zwang gebracht en be grepen, dat er van de fotografie iets anders moet worden verlangd dan eene mechanische reproductie en het is daarom, dat het comité dat de samen- Lezing dr. Mohr. Donderdagavond hield, voor de vereeniging „Ko loniaal Instituut", dr. Molir, chef van het. labo ratorium van het landbouw-departement te Buiten zorg, te Haarlem een lezing over de waarde van den grond in den tropishen landbouw. Dr. Mohr gaf een duidelijk inzicht in de ver scheidenheid der voorwaarden, noodig voor het gedijen der gewassen. Zoo maakte hij een ver gelijking tusscken den invloed van het klimaat en dien van den grond op het gedijen van het gewas. Na een overzicht te hebben gegeven van het klimaat voor zoover dat verband met zijn onder werp hield, besprak dr. Mohr de verschillende culturen in Nederlandscli-Indië, en wees op ver schillende fouten in de daar toegepaste methode. Zeer fraaie lichtbeelden werden vertoond. JTet was een belangwekkende avond. 24 Februari des avonds te half acht spreekt in de hervormde kerk te Santpoort ds. M. Omnes Mz., doopsgezind predikant te Westzaan, over het on derwerp: „Wat de roomsche kerk is en wil." De lezing gaat uit van de afdeeling Zuid-Kennemer- land van de Evangelische maatschappij. Wij wekken een ieder op naar ds. Omnes' rede te gaan luisteren. Vereeniging „Haerlem". De uitgestelde lezing met lichtbeelden van den heer Joh. D. Looyen, architect B. N. A., te 's-Hage, zal nu Donderdag 27 Febr. in de bovenzaal van „de Kroon" gehouden worden. Het onderwerp is: „Schouwburgen en schouwburgbouw in den loop der tijden." De leden der vereeniging met hunne dames zijn voor deze lezing opnieuw uitgenoodigd. Gisteren werd in de Centrale Vrijzinnige Kies- vereeniging, district Beverwijk, met groote meer derheid candidaat gesteld voor de Tweede Kamer: de heer mr. L. N. .Roodenburg. KUNST. Het gemaskerd bal van Sint Lucas. Zaterdagavond gaf de schildersvereeniging „Lu cas", te Amsterdam, haar jaarlijksch gemaskerd bal. Om de leelijke bonte kleuren- en costumen- mengeling te voorkomen, was het costuum uit een bepaald tijdperk voorgeschreven-: n.l. uit het Bie- dermaier-tijdperk. Ook de zaal van „De Werkende Stand", waar het bal plaats had, was in dezen stijl versierd; zij stelde n.l. een Biedermaier-tuin voor met de afgepaste palmpjes, rechte witgelakte tuinmeubels, ruime berceaux van dicht loover en volle groene festoenen, alle met fleurige lampions verlicht. In dezen tuin bewogen wij ons te midden van aardige stijve stijlvolle lieden; de lieeren met hun houterige pandjasjes en spanbroeken, het gelaat omlijst door vadermoorders en stropdassen; den schedel bevracht met reusachtige cilinderhoeden, die wisselden van het teederst beige tot een diep zwart als dat der eeuwige duisternissen. De dames met hare wijde, wijder, wijdste, onomvaambare rokken, popperige bovenlijfjes, fijne halskraagjes, tuithoeden, en zwierige gebloemde sjaals, waren kostelijk om naar te zien. Het geheel bood een aardig tafereel van genoegelijke ouderwetschlieid. De goede smaak en begrip in de geheele aanklee ding en in elk der costumes zelf aan den dag gelegd, toonde, dat dit een feest van kunstenaars was, en ook de allerleukste stemming deed dit. Het was een zeer aardige avond. Men schrijft ons: Het bestuur der Noord-IIc tot Bevordering van Volkski vergadering in dit jaar ond heer E. A. von Saher, op in de boekerij van liet mu> beid te Haarlem. Mejuffr werd tot secretaresse benoei A in ent, dié haar ontslag hai gedeeld werd, dat er wordt delijke bevolking liet make: goed te bevorderen. Een wj tentoonstellingen van liuisi de besturen wenschelijk wo worden gesteld. Verder za ganda worde a gevoerd, ten ken van volkskunst op te volkskunst te ontwikkelen. TOONEEL. Schouwburg 4e opvoering van De 5 bedrijven, (Shake bewerkt) door G. I Het. was 1.1. Vrijdag 14 1 vereenigingen „Zuigelingen verzorging" en „Kindervoe opgerichte „Ilaarlemsche 1 ei\olle zaal met de geestig ling van Shakespeare's SU kwam. Het behoeft natuurlijk wekken, dat de besturen de gen en ook de heer Nolst T daan waren, de zaal van de uitgelezen publiek bezet te Het is ook mede hierdoor king van deze voorstelling ruime plaats afstaan. Doe kende leden der „Haarlems* stuk voor het eerst optrad Of zij voor het eerst oj een vraagstuk worden bescl rollen in dit vreemdsoortig den tevens eigenaardige n zelfs een geoefend tooneelsj hebben gehad, om ze naar den vertaler bevredigend te reus verder te gaan, kun verklaren dat alles heel g misschien op een enkel onj beurd waarop vitzucht va En daar wij allerminst vs verdacht willen worden ei goeden wil voorop wilden heid aan te grijpen waar 1 zich denken, dat wij heel v ring kunnen vertellen. Laten wij beginnen, zoi geaard tooneelverslag no inhoud zeer kort mede te Prospero, hertog van Mi der Antonio van den tro dochtertje Miranda in een gezet en op een onbewoon< Hij legt zich daar toe o geholpen door een geest, 1 een storm opsteken, juist Antonio met den koning en twee liofheeren een z nabijheid van dat eiland; gaan en de opvarenden op liij weet het zoover te brei zc-oii van den koning van op zijn dochtertje en door laten trouwen, komt de h( terecht. Dit alles wordt door eei neergelaten scherm staat, er zoo bij, want zegt lii Shakespeare toegeschreven ,,'t Historisch onderzoek li Dat alle stukken, waarva Dat zij van Shakespeare w Maar door zijn oudsten l Met hem is Shakespeare Dames-Coiffi Mej. B. VAN DEN EI Gediplomeerde Coiöeuse en Postich 77 Bloemendaalsche Dames-haarwasschi Abonnement 12 keer Op VRIJDAG 28 FEBI 1913, des voormiddags zal deurwaardir D. A. W KES in de Korenbeurs Spaarne te Haarlem a verkoopen, een mooie Afkomstig uit de kweekerij van den Heer DER KRAATS Lzn. te J Daags te voren te bez Voor f (,75 eene gehee ding Matten, enz. om uw gezellig te maken. 1 pri Ckineescke Vloermat, lij] kleuren, voor slaapkamer enz3 flinke nette Gan 1 sterke Deurslijkmat, 8C 50 c.M., 1 gekleurde zachte Gratis 1 fraaie Wandvers: een verrassing voor de k Wie binnen 8 dagen b zendt,ontv. dit alles en 1 p. Stoelk., 1 Lampeka] Tafellooper, 2 Boodschap] flink Tafelkleed. Naar buiten zend remb.] van Matten, Haarlc dijk 25, AMSTERDü

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2