I.C. HA Schouwburg iai ASSCHEPOE D« Eltettdi Repareeren, Stoa Wasschen van Ma en D Barteljorisstraat Gelieve ALLE stukken voor Redactie en Administratie, voortaan uitsluitend te zenden naar Oude Gracht 63. HAARLEM. Mevrouw G. v. d. BRINK, «r§ettep Buitengewone Matinéi Bioscope-Explc De Geheimen van Mo Rotterd. Tooneelgez 2X2™ G. OCKHUIJZEN- COIFFEUS Beddenfabr KERK-AGENDA. Haarlem. Eglise Wallonne. IOV2 heures du matin, Mr. Martin Dupont. RemonstraDtsch-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds, Reijnders, Rem. Pred. te Am sterdam. Luthersche Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Makkink, Ev. Lutb. Prcd. te Alkmaar. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Hylkema. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. IQ ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, de beer v. d. Roest. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. IOI/2 ure, Ds. Luikinga, van Aalsmeer. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Gunning. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijkselie schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Eiken Zondagmiddag van 21/2 tot 5 uur, Concert in „Rusthoek" van het Amsterdamse!) Trio. Dagelijks concerten in „Hotel Duin en Daal". HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entrée f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 1L—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Schouwburg Jansweg. Zondag 30 Maart, 2 uur. Buitengewone matinee, Asschepoester. 's Avonds 8l/4 uur, Bioscope-Exploitatie Herm. Smits, De Geheimen van Monte-Carlo. Verwacht de Ellendigen. Zaterdag 5 April, 7% uur. Rotterd. Toeneelgezel- schap, Dir. P. D. v. Eijsden, 2X2 o. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat. Woensdag 2 April, 8 uur, in de bovenzaal Sociëteit „Vereeniging". Lezing door S. M. Veenstra, onderwerpEen reis met een telegraaf-kabelschip. Donderdag 3 April, 8 uur, Sociëteit „Vereeniging", Vereeniging „De Phoenix". Opvoering van Twee Koningskinderen Volkskunst moet, eenerzijds, wel onderscheiden worden van kunstambacht en, anderzijds, van „huisvlijt". Het kunstambacht moet aan de am bachtslieden worden overgelaten, de „huisvlijt" aan hen, die men, uit overwegingen van zedekun- digen en staathuishoudkundigen aard, bezigheid wil geven. Maar daartusschen staat de volkskunst, het eigenaardig vermogen, dat zich uit in het vervaar digen van voorwerpen, die, ofschoon niet als kunst voortbrengselen bedoeld, toch door de bedreven heid en den goeden smaak, waarvan zij getuigen, het kunstkeurig oog behagen. De Noordhollandsclie Vereeniging tot bevorde ring van Volkskunst wil hen, die zulke voorwer pen vervaardigen, opsporen, steunen en, door het verleenen van dien steun, den velen, die lust en aanleg hebben, maar wien het aan aanmoediging ontbrak, gelegenheid geven, zich aan de volks kunst te wijden, door hun krachten aan het maken van dergelijke voorwerpen te /beproeven. Zoo hoopt men dan op vele plaatsen deze volks kunst, welke thans sluimert, weder tot nieuw leven te wekken en daardoor een, zij het beschei- dene, nieuwe bron van welvaart te openen. De Noordhollandsclie Vereeniging tot bevorde ring van Volkskunst noodigt een ieder uit, toe te treden; de secretaresse, mejuffrouw M. van Hasselt, te Haarlem, is bereid, alle verder ge- wenschte inlichtingen te geven. De Larensche Kunsthandel. De Larensche Kunsthandel heeft nu in zijn salons op de Heerengracht het werk van Herman Heijenbrock uit Blaricum en van Willem van den Borg uit 's-Gravenhage tentoongesteld. Tot 31 Maart houdt hij ook een groote tentoon stelling in Pulchri-Studio te 's-Gravenhage; daar exposeert hij nogmaals de collectie Van Rijssel- berghe, verminderd met enkele schilderijen die verkocht zijn en die naar een expositie te Brussel moeten, doch aangevuld met nieuwe werken van den schilder. Verder groepen van Gabriël, Louis van Soest, Arthur Briët, Corn. Kuypers, de beide Broedelets, Frans Langeveld, Frans Deutman, S. Garf, Piet van Wijngaardt en Johan Meijer, beeld houwwerk van Tjipke Visser. Leden hebben op vertoon van hun diploma ook op deze tentoonstel ling vrijen toegang. Louis Dalgara, de dichter van „Marsyas" werkt aan een nieuw tooneelspel in verzen, getiteld „La symphonie du Crime". Dit stuk belooft, naar zeggen van ingewijden, iets bizonders te worden. POLITIEK. Mr. P. Tideman deelt bij dezen mede, dat hem niet bekend zijn goede verslagen van lezingen door hem op verschillende plaatsen voor de Evan gelische Maatschappij gehouden, en dat hetgeen daarover in Roomsehe bladen is geschreven,, blijk baar met opzet het gesprokene slecht weergeeft, zoodat daarop niet kan worden afgegaan, PLAATSELIJK NIEUWS. Hotel „Welgelegen" te Bloemendaal. Decla matie-avond door den heer J. A. van den Broecke. Aan den vleugel mevrouw R. ter Brugge. Het was niet erg vol in het bekende zaaltje van hotel „Welgelegen", toen de heer J. A. van den Broecke zijn voordachten houden kwam. E11 dit was jammer, en niet alleen voor den heer Van den Broecke, maar eveneens voor de afwezigen, welke een gelegenheid, uitnemend voordrachten van een reeks van bekende werken te hooren, voorbij lieten gaan. Ook de begeleiding was waar lijk uitmuntend. Het publiek bleek zeer inge nomen met het gebodene, en gaf daarvan met geestdriftig handgeklap blijk. Git li e t politie-rapport, Proces se n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt we gens: voetpaden berijden met een rijwiel; loopen over verboden gronden; in beslagname ont vreemde voorwerpen en rijden zonder licht. Verloren: een heeren-parapluie; een zilve ren broche. Gevonden en terug te bekomen: bij fj. Setroon, Boschlaan 21, een bruinlederen citybag; aan den politiepost te Bloemendaal, een herinne ringsmedaille (Duitsch)bij Van Ommeren. Zuid- Brouwerstraat, een airedale terrier; politie bureau Overveen, een medaillon met 2 portretten; bij II. Jansen te Overveen, Bloemendaalscheweg 230, een gouden zegelring. Dresseercliib Politiehonden De dresseerclub „Haarlem" zal a.s. Zondag 30 Maart e.k. van 125 uur een onderlinge demon stratie houden met politiehonden, op een terrein gelegen aan de Middenlaan in liet Zuiderlïout- park bij den Haarlemmerhout. Er zullen 10 honden voorgevoerd worden, er zijn verschillende prijzen beschikbaar gesteld. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 21 Maart tot en met Donderdag 27 Maart. Overleden: Th. Hogendorp, 79 j. Overleden in het gesticht Meer en- berg: J. J. Stuijk, 62 j.; J. D. Root, 82 j.; K. Kos, 45 j.; J. M. Gerstel, 75 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Cursus voor het maken van kloskant. In de school voor kunstnijverheid te Haarlem, zal, bij genoegzame deelname, door mevrouw Van der MeulenNulle, oud-directrice der koninklijke Nederlandsche kantwerkschool te 's-Gravenhage, gedurende de maanden April, Mei en Juni een cursus in het maken van kloskant gegeven wor den. Mevrouw Van der Meulen is voornemens om einde Maart of in het begin der volgende maan den eene causerie te houden, waarin zij omtrent het maken van kant en hare geschiedkundige ont wikkeling' een en ander zal mededeelen. Het kantwerken heeft zich in de laatste jaren in ons land meer en meer ontwikkeld, zoodat op liet. oogenblilc bijna in elke plaats van eenige beteekenis vele dames zich met dezen tak der vrouwelijke handwerken bezighouden. Dames, die een van beide cursussen wensclièn te volgen, kunnen aan de school voor kunstnijver heid nadere inlichtingen verkrijgen. Museum van kunstnijverheid te Haarlem. I11 het museum van kunstnijverheid alhier weid de Japanscke af deeling met verschillende belang rijke stukken uitgebreid, waaronder een kleine tempel met Boeddha-figuren die zeer de aandacht trekt. De volgende week zal de gecombineerde ten toonstelling, waarbij beeldhouwwerk, geschilderde glasramen en tapijten ter bezichtiging worden ge steld, geopend worden. Zondag is de toegang vrij. Jac. Karskensheeren- en dames-kleermakerij.. De heèr Karskens, vroeger gevestigd in de Zij straat, heeft zijn omvangrijk bedrijf overgeplaatst naar de Groote Houtstraat 120, in een fraai lmis, door den architect Van den Berg gebouwd. De winkel en paskamer zijn ruim, en uiterst geriefelijk ingericht. Op de bovenverdieping is een groot atelier, waar de costumes vervaardig^ worden onder leiding van den heer Karskens zeil' en een bekwamen coupeur. Wij zagen er keurige stoffen en menig costuum van zeer fraaien snit. Redders Eas twell" Donderdagavond reeds ten 7 uur was er een groote menigte voor het station te Haarlem op de been 0111 de redders van de „Eastwell" te be groeten. Nadat zij aan het station feestelijk ont vangen waren, reden zij, in rijtuigen, door muziek en toortsdragers omgeven door de hoofdstraten naar den schouwburg.- In de zaal werden Van dei- Wielen en zijn mannen herhaalde malen geest driftig toegejuicht, niet het minst toen hun por tretten werden vertoond, en de heer Van Gasteren hun geestdriftig had toegesproken. Van der Wie len kreeg een grooten lauwerkrans en zijn vier makkers ontvingen elk een gedenkpenning. Er werd verder muziek en zang, voordracht en bioscoopvoorstellingen ten beste gegeven. Louis de Vries droeg De Bchipbr enkeling en van Frangois Coppée voor, mevrouw Berghuis en het kwartet Orpheus" zongen eenige liederen. Een film, de schipbreuk der „Eastwell" voorstellend, vond een daverenden bijval. A polio-Theater. Het Apollo-theater heeft met zijn nieuwe films wederom zulk een ongehoord succes, dat Maandag- de hulp der politie moest worden ingeroepen om liet opdringen der menigte voor liet gebouw een weinig tegen te gaan. Avond aan avond zijn de zalen uitverkocht. De kindervoorstellingen wor den al even druk bezocht, niet het minst nu in den vacantietijd ook door families uit omliggende gemeenten. 8 uur, een lezing met lichtbeelden worden gehou den. Spreker de heer S. L. Veenstra, in de boven zaal sociëteit „Vereeniging", onderwerp: een reis met een telegraaf-kabelsehip. Het opvisschen en herstellen van een telegraafkabel in volle zee. Bioscoop Jansweg. „Les Miserables (de Ellendigen), dramatisch hel dendicht in 9 af deelingen, 80 tafereelen, naar het meesterwerk van Victor Hugo; duur dezer film 3 uur. Een meesterwerk van Victor Hugo en nu een meesterstuk op einematographisch gebied. De ont roering die wij bij het lezen van dit grootsche werk ondervonden, wordt hier, nu bij de vertoo ning, nogmaals gevoeld. En zij die nog niet in de gelegenheid waren dit werk te lezen, zullen bij de vertooning onder den machtigen indruk komen van den grooten Fransclien meester. SPORT. V o e t b a 1-w e d s 11- ij d H o 11 a n d Engel a 11 d. Het was Maandag een genoeglijke drukte in Den Haag. "Reeds zeer vroeg brachten de treinen drommen mensclien, welke zich, met of zonder sinaasappelen in de hand, een enkele voerde een paaschbrood met zich in alle richtingen verspreidden. Ten tien uur echter was de menigte reeds op do Stadhouderslaan aan het opkuieren, om aan het eind dezer laan, waar tegen een achtergrond van duinen liet sportterrein „Houtrust" gelegen is, zicli op te stellen, ten einde straks, wanneer de hekken geopend waren, ér als de kippen bij xe zijn. Onafzienbare files drongen van rechts en links naar de hoofdingangen op, de politie regelde het verkeer echter voorbeeldig, zoodat alles keurig liep zonder een stootje, zonder een stilstand. „Houtrust" zag er vroolijk uit. Van de tribunes wapperden de vlaggen en wimpels, en kreten: „Kwatta, kwatta," en „sinaasappelen, vier om 'n dubbeltje" verhoogden niet weinig de feestelijke stemming. Tegen kwart vóór drie zette de kapel der jagers het „God save the King" in, en verschenen de Engelschen in het veld. Vooraan gaan captain Woodward en de keeper Brebner. Zij dragen witte hemden en blauwe broe ken. Doch nauwelijks heb ik deze kleuren opge merkt of de Hollanders in hun oranje-truien komen aanzetten, bij de tonen van het „Wilhel mus". De geestdrift stijgt, en luid juicht men de landgenooten toe. Aanvoerder De Korver, die zijn dertigsten internationalen wedstrijd speelt, wordt gehuldigd met kransen, en in allerijl ge kickt. Dan komt jhr. Van Ivarnebeek, de Iiaag- sche burgemeester, en trapt af. Al heel spoedig maken de Hollanders een doel punt, en het publiek geraakt buiten zichzelven, men juicht, jubelt, balkt en drukt elkaar de hand, men zwaait met alles wat los is, en voert een opzienbarenden dans uit. Na een korte, maar krachtige regenbui maakt Engeland gelijk, waarop al heel spoedig de rusttijd volgt. Wanneer men weer begint, maakt Holland ai weer betrekkelijk gauw een doelpunt, en de geest drift breekt geweldig los. Het geacht publiek is buiten zichzelven. Men omarmt elkander voT innigheid, men danst, men springt, men ijlt, men gilt het uit, en de vaderlandsclie borst zwelt van gopasten trots. Doodsvijanden geven elkander den broederkus. Standsverschil is opgeheven. De oude beproefde maatschappij schudt op hare grond vesten. Deze verrukking wordt nog overtroffen wan neer de speeltijd om is, en de Engelschen nier weer, evenals vóór den rusttijd, gelijk hebben kunnen maken. Holland heeft gewonnen met 2 tegen 1. Voor de mate der verrukking, zie hier boven en vermenigvuldig die met twee. Het was een genoeglijke aanblik, onze wakkere Hollandse]ie ploeg nu eens meester van het veld te zien. Moge zij het blijven! ZONDER VERANTWOORDELIJKHEID DER REDACTIE. Geachte Redacteur. Zaterdag uw hoofdartikel „de suffragette" le zend. kwam mij, waar ook u zegt „de engelsclie rechtsinstellingen zijn èn eigenaardig en bewon dering^ aardig", deze kenschetsende uitspraak van Ta ft in de gedachte: „The administration of justice in England is the admiration of the world". Is dit niet aardig gezegd Hoogachtend, EEN ABONNéE. Geachte Redactie, Vergun mij, u beleefdelijk plaats te verzoeken voor het volgende: Verleden week Zaterdag, woei mijn hoed in het Spaarne. Ik stond met mijn bloote hoofd (en om reden ik niet veel haar heb, mag ik wel zeggen: mijn dubbel bloote hoofd) aan den kant, en moest het aanzien (ja, ik had wel weg kunnen gaan, maar dan was ik mijn hoed, die 4,50 gekost heeft, ook reddeloos verloren geweest, en zoo breed hebben wij het ook niet, al moet ik zeggen, dat ik een nette posies je lieb en een avondkan- toor, maar de moderne levensmiddelen zijn duur) zoodat ilc maar zeggen wil, dat ik het moest aanzien, dat mijn hoed met den stroom weg dreef, en ik zag niemand die mij helpen kon, en geloof, dat ik een zware kou gevat heb, al zeg ik het zelf. Nu was mijn vriendelijk verzoek, of er niet iets aan te doen zou wezen, dat op de bruggen op vaste plaatsen, wanneer het waait, politieagenten geposteerd waren met haken bij zich om in deze behoefte der burgerij te voorzien. Wij betalen toch belasting. In afwachting. Met achting, Uw lezer K. VAN HIER EN DAAR. Onze Vloot. Voor de vereeniging „Onze Vloot", afd. Haarlem en omstreken, zal, Woensdag 2 April 's avonds ten De hooge hoed. Er is reeds menig twistgeschrijf geweest over den oorsprong van den hoogen hoed, en den tijd waarop hij voor het eerst gedragen zou zijn. Men zegt, dat deze wonderbaarlijk fraaie hoofdbedek king voor het eerst gezien werd op een portret van een condottiere, geschilderd door Antonello van Messina. Den 19en Maart bespraken de Londensche bladen geestdriftig deze zaak: het zou n.l. toen juist honderd jaar geleden zijn, dat de eerste hooge hoed in de straten van Londen ge zien werd. Een lezer van de Pall Mall Gazette ver haalt, dat veel vroeger, reeds in 1797, een Lon densche hoedenmaker den heldenmoed had op hot Strand te wandelen, Jiet hoofd bedekt met een voorwerp, dat met een kachelpijp vergeleken kan worden. Die man werd wegens verstoring der open bare orde voor den rechter gevoerd. In het proces verbaal beschreef de gerechtsdienaar het vergrijp als volgt: De man liad op zijn hoofd zulk een schitterend en omvangrijk voorwerp geplaatst, dat de schuchtere burgers zeer ontsteld er door waren. Bij den aanblik was een groot aantal dames flauw gevallen, kinderen begonpen onbehoorlijk te schreeuwen, honden blaften ijzingwekkend. I11 het schrikkelijk gedrang brak een jonkman van goe den huize een arm. De rechter verbood den hoedenmaker den nood- lottigen hoed te dragen op straffe van een boete van 1000 pond. De Times schreef den volgenden dag een artikel om deze rechterlijke uitspraak af te keuren en voorspelde aan de opzienbarende nieuwheid een schitterende toekomst. Welke voor zegging dan ook uitgekomen is. Dezer dagen verscheen te Parijs het eerste num mer van een tijdschrift voor dames, met den engelschen titel „Feminity". Deze uitgave maakt naar vorm en inhoud een buitengewoon goeden indruk. T00NEEL. De Kon. Letterl. Vereeniging „J. J. Cremer' geeft op Dinsdag 8 April 1913, 's avonds 8 uur. in den Schouwburg Jansweg, eene tóoneelvoor- stelling. Twee stukken worden opgevoerd, n.T. Zijn Alibi", tooneelspel in drie bedrijven van Gabriël Trarieux, vertaald door S. J. Ghabot, en „Haar Lüitenant", blijspel in één bedrijf door J. Th. Heins. Schouwburg Jansweg. N. V. Tooneelveroo niging, Groote Vlucht, blijspel van Her man Heyermans. Dinsdagavond was de zaal van den grooten schouwburg zoo goed als ledig. Het was een bedroevende aanblik. Heyermans' stuk Groote Vlucht had toch wel een weinig betere ontvangst verdiend, want naast vele platheden vindt men er toch ook menig wer kelijk geestig tooneel in. Daarbij werd het ook prijzenswaardig gespeeld, al begrijpen wij niet wel, wat den heer Heyermans er toe geleid heeft, Kelly aan zijn gezelschap te verbinden. Niet dat laatstgenoemde heer zijne verdiensten niet hebben zou, maar hij lijkt mij bij het gezelschap heel niet thuis te beliooren. Ik weet wel dat de zakelijke opvatting in onzen tijd zoogenaamde veelzijdig heid eischt, maar er zijn grenzen. Verkade en Kelly! De combinatie is oorverdoovend koddig. VOLKSGEZONDHEID. Vergiftiging door zuringzuur. Verschillende groenten, spinazie, zuring, toma ten, bevatten pxaalzure kali, een zuringzout, dat op zich zelf niet vergiftig is, maar in verbinding met zuur, het vergiftige zuur oplost. Daarom moet men spinazie niet met citroen eten en ook als dessert, 11a het gebruik dezer groenten geen sinaasappel eten. Prak t. Wegioeiser.) De orde der Goede Tempelieren. De orde der goede tempelieren (international order of good temrflars) zendt ons een brochure, waaraan wij het volgende ontleenen: Het doel van de „International Order of Good Templars" is de zedelijke verheffing der mensch- heid. Ter bereiking van dit doel begint haar werk met geheel-onthouding van alle bedwelmende dran ken, omdat deze dranken de bron van veel lijden en ongeluk zijn, de oorzaak van verarming en ziekten, broedermoord en twist, onzedelijkheid en wetsovertreding. Het gebruik vernietigt ontelbare malen het familieleven en werkt zeer verderfelijk voor de nakomelingschap, het ondermijnt de kracht van het lichaam en verstoort het verstand. De dageiijksche ondervinding leert, dat men den zwaarsten lichamelijken en geestelijken arbeid beter kan verrichten wanneer men zich van alcoholische dranken onthoudt, dan wanneer men zich, al is het nog zoo matig, er van bedient. Daarom verplicht zich ieder Good Templar tot levenslange geheelonthouding van alle alcoholi sche dranken zoowel voor hemzelf als voor an deren. Het hoogste ideaal der I.O.G.T. is de jeugd het opkomend geslacht in haar gelederen te brengen. Voorkomen is beter dan genezen. Daarom tracht zij alles te doen om de jongelieden voor de ver leiding te bewaren. In een omzendbrief vraagt deze sympathieke vereeniging bijdragen om een eigen vergader lokaal te verkrijgen. Secretaresse is mejuffrouw E. Crama. Inlichtingen verstrekt gaarne J. van der Horst, Maerten van Heemskerkstraat 18, Haarlem. Op verzoek van de „Vereeniging ter bestrijding der tuberculose" plaatsen wij in dit nummer nog maals het volgende: Bloemendag. Aan de vrouwen en inwoners van t Haarlem en omstreken De deskundige wetenschap, die vroeger daar omtrent in onwetendheid verkeerde, verklaart thans: Tuberculose is een besmettelijke ziekte, die geneeslijk is, verdreven en vermeden kan CORSET1ÈRE. Keizersgracht 717 - Amsterdam worden, evengoed als p eI1 poe éérder ontd van genezing. Welk een gedachte i 10.000 landgenooten, me gedoemd zijn te sterven wonnen kan worden, lie Omdat voor dat doel die steeds terugkeerem schrikwekkenden naslee in allerlei vorm, moeilijl werd een nationale bloi geroepen. Op 21 April t voor in ons land een b! Is er hooger doel en mensclilievender taa liet maatschappelijk v onheil af te wenden, n komen Ilet. is voor a Komt! Jonge vrouwi en omstreken, die een vend hart bezitten, reik Telefoon 144 Zondag 30 Maarl Een enkele opvoer Onder leiding ian IIOPMAN—KW. Groot tooversprookjein in Let 2e Bedrijf ba Ba Icon f 1,50. Stall Zijloge f 0,75. Ainphi Gaanderij f 0.50. Kinderen beneden 1 geld- Des avonds ten S1!^ HERM. SMIT en verder de gebeei Drama in 3 Acl Verwacht 1 April: naar YICTOR Hl Entrée f 1,f 0, en f 0,20. Zaterdag 5 A Dir. P. D. v. E IJ i Satiriek Blijsp Gewone prijzen, plus Auteursrecht. Aanvang 7% i Bureau van 10— Bloemendaalsche' Huize „RUSTOl BLOEMEND geschiedt billijl den kortst moi tijd, Gevestigd 1833 Telefoon 1751. Ateliers voor Reparation.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2