ZOMER-U1T VERKOOP ISBItl LIFFMANN, - Haarlem. 'IIF S al II Algemeen Staat- en Letterkundig Weekblad iü WÊ ÉS HERINGA WUTHRIGH HAARLEM WEM Viöi ¥101 Rijwielen met 10 Jaar* garantie f 75.00. In alle Mrïeelingen zijn de prijzen aanmerkelijk verminderd. Üfi PS Heden versoheen het VSEBOE Hummer van s met medewerking van een groot aantal mannen en vrouwen uit Nederland en den vreemde, HoofdredacteurMr. P. T1DEMAN „HET MIDDEN" bevat de volgende rubrieken: Koloniën Kunst Letteren Muziek Natuurleven Onderwijs - Poëzie Rome Sport Staatkunde Volksgezondheid Vrede door Recht Vrouwenleven - en tal van andere. Proefnummers van »HET MIDDEN" zijn op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij de administratie of bij Uw Boekhandel. „HET MIDDEN" wordt door de kiosken en spoorweg-boekhandel verkocht, fo.io Abonnementsprijs per 3 maanden f 1,25, fr. p. p f 1,40, afzonderlijke nummers 10 cents. Advertentiën 30 cents per regel Administratie en Redactie: GED. OUDE GRACHT 63, HAARLEM. Uitgave van de N.V. Uitgevers-Maatschappij „HET MIDDEN". nut bloeiende rozen te staan en het vulmateriaal dezer bedden maakt in kleurschakeering een eigen- ardig contrast met de omgeving. De afwerking der tentoonstellng is reeds nu zoover gevorderd, dat bij de opening op 9 Juli alles tot in de kleinste bizonderlieden gereed zal zijn. Zooals reeds in enkele bladen gemeld werd, hoopt Hare Majesteit de Koningin de tentoon stelling te bezoeken. Het ligt in de bedoeling van de geheele Boskoopsche bevolking om er dan voor te zorgen, dat de tentoonstelling een onver let elijken aanblik oplevert. Zijn Excellentie de minister van landbouw, nij verheid en handel, de heer A. S. Talma, bescherm heer der tentoonstelling, heeft zich bereid ver- kluard de expositie op den Oden Juli 's middags ten 1 ure, te openen. De internationale jury zal de inzendingen op den Ssten Juli beoordeelen. ';s Morgens van den volgenden dag zullen de afgesneden rozen gekeurd worden. Het eere-comité, waarvan Zijne Excellentie de Commissaris der Koningin van Zuidholland, baron Sweerts de Landas Wyborgh. het eere-voorzitter schap bekleedt, bestaat uit een veertigtal op land en tuinbouwgebied bekende persoonlijkheden. Ook nu zal een rijkspostkantoor op het ten toonstellingsterrein gelegenheid bieden tot directe verzending van telegrammen en brieven. De tentoonstelling zal 's avonds schitterend electriscli verlicht zijn. Daardoor zal de bloemen weelde des te meer effect maken. Personen, die ï.iit in de gelegenheid zijn des daags de expositie t> bezichtigen, zullen dit bijna evengoed des avonds kunnen doen. Het verkeer met de naaste stations Gouda en Alphen zal worden onderhouden door 12 salon- booten. die ieder half uur zullen lieen en weer varen. Geen oponthoud zal nu kunnen plaats vinden, daar de verhoogde spoorbrug gelegenheid to ongehinderd doorvaren biedt. Tijdens den duur der tentoonstelling zal dage lijks van Haarlem een speciale boot naar en van IV -koop varen. Het Goudsche Rijpad van Alphen li- r Boskoop is opengesteld voor alle motor eu Voor plaatsing der automobielen zal i.ueentewege gezorgd worden. Galgenhumor, knippen het volgende juweeltje uit de 1 bode" ver waar vindt de jongeman steun in die en vuil strijd, waar wordt hem geboden het "1 .er waarheid, als gesneden brood voed- ii krachtig voor zijn ontwikkelend, den- 1 rstand zijn roomsche, zuiver-principieele pers. „Zij alleen kan hem 't onontbeerlijke verster- oedsel bieden, dat zijn ziele in gezondheid irt en tegen infectie behoedt. Want deze kt altijd de waarheid, verheelt of verbergt niets, schippert of draait nooit er om heen, veinst of huichelt niet. Daarvoor is haar de waarheid te heilig, onschendbaar. Ook haalt zij die waarheid niet naar zich toe. maar werkt zichzelf tot haar op. om van haar hooge en rotsvaste standpunt alle gebied van menschelijk kunnen en weten overschouwend met rustigen blik, haar lezers te oriënteeren. „Maar helaas, wanneer men zijn hand durft strekken naar de verboden vrucht der linksche pers, die de lieg-maar-raak theorie schijnt te hul digen, dan raakt men er erg aan toe, men is een verloren man voor de waarheid." SPORT. Voetbal. HilversumBloemendaal. Voor de laatste maal hebben de Bloemendaal- sche jongens Zondag hun voetbalcostuum aange trokken en wel om voor den vierden keer in dit seizoen tegen Hilversum uit te komen. Germeraad wint den toss en verkiest met de zon in den rug te spelen. De Hilversummers, door voortdurend spelen goed geoefend, zijn dadelijk in actie en de eerste aanval komt dan ook van hun kant, maar langzamerhand komen de witten meer en meer op zetten. Toch sluit het voorhoedespel niet, ondanks hard werken van het geheele elftal. De witte links-buiten schiet eens een goede kans over en loopt daarna een mooien center van Hartog ach ter. Dan moet even gestopt worden, daar een Hilversumsche voorhoede-speler met Van Maren in botsing komt, ongelukkig komt te vallen en zooals later bleek, een sleutelbeen breekt. De witte aanvoerder biedt dadelijk een invaller aan en dan wordt opnieuw verder gespeeld. Gedoelpunt wordt er echter niet en rust komt met den stand 0 De witten hebben door hard werken bijna voort durend het beste van het spel gehad en behouden dit nog eenigen tijd, maar dan beginnen ze 'ver moeid te worden en daarvan weten de groen- witten handig te profiteeren, door telkens aan vallend op te treden. Als Fris even te langzaam is met wegwerken, is Hendriks er als de kippen bij en plaast den bal in het doel (10). Even later maakt dezelfde speler, hoewel in besliste buitenspelpositie een tweede doelpunt, hetgeen de •scheidsrechter evenwel toch toekent (20). Even voor het einde wordt na een doelworste- ling ten derde male gescoord en hebben de Hil versummers met 30 gewonnen, zoodat Bloemen daal van haar vier wedstrijden in Hilversum, er geen enkele heeft kunnen winnen. RIPP. T00NEEL. Dezer dagen werd te Amsterdam door de „Too- neelvereeniging" het tooneelspel Jezuïeten, van den kort geleden overleden schrijver Jos. van Mens opgevoerd. Het stuk behandelt het lotgf a van een pries ter, die zich vrijmaakte uit een jezuïetenklooster, en nu in zijn maatschappelijke positie en gezins leven overal door de verbolgen oud-kameraden geplaagd en gedwarsboomd wordt. De heer Van Mens spreekt vermoedelijk uit ervaring, daar hij zelf priester was. Niet zonder eigenaardigheid is ook het lot geval van het stuk zei, ^.Jlet werd in een vertaling van Else Otten in Di^.tschland gespeeld. De heer Jos. van Mens komt rpiddelerwijl te overlijden; het Hollandsehe handschrift raakt weg of wordt vernietigd. De „Tooneelvereenigïng" speelt nu een vertaling van Johan Schmidt naar de Duit- sche bewerking door Else Otten, welke bewerking in het tweede en (Je/de bedrijf nogal van het oor spronkelijke moet.afwijken. Namens rechthebben den is tegen deze vertooning reeds protest aan- geteekend. Het werd verdienstelijk gespeeld, en vond veel bijval. VOOR ONZE DAMES. L ij m. Aardewerk. Iloutlijm, in water opgelost tot een dik strooperige massa met eiwit, brengt men op de breukvlakken en drukt ze vast op elkaar, daar na de lijm aan den buitenkant met een natten doek verwijderen. Glas. Glazen voorwerpen worden weer heel ge maakt door een strooperige massa van houtlijm te vermengen met gebluschte poederkalk. Hout. wordt op metaal gelijmd door de opge loste houtlijm te vermengen met fijn krijt. Hout kan men op steen lijmen door bij de opgeloste houtlijm fijne houtasch te doen. Ivoor en been lijmt men met 2 deelen witte lijm, 1 deel visclilijm en 30 deelen heet water, welke oplossing wordt gekookt, daarna er een deel zinkwit bijvoegen. Leer wordt aan metaal vastgemaakt met gewone houtlijm, het leer met een heet afkooksel van gal noten bestrijken. Leeren voorwerpen worden ge lijmd door twee deelen terpentijnolie en 20 deelen zwavelkoolstof met toevoeging van caoutchouc. Recepten voor het maken van lijm. 1. Lijm voor huishoudelijk gebruik, verkrijgt men door witte gelatine op te lossen in azijn. 2. Geraspte aardappelen koken in water, daar na een weinig aluin bijvoegen. (Vit het Jaarhoekje 1913 van hel Magazijn „De BijenkorfAmsterdam.) BLADVULLING. Wij lazen onlangs in )- °t Volk het volgende ge dichtje: Paadje. Paadjen, ik ben u dóórgegaan, Regen, regen ruischte maar aan. Zachtjes en zoetjes op blad bij blad Tikten de drupjes en maakten ze nat. w Paadjen, ik ben u dóórgegaan, Tot waar uw wilgen in rijen staan. Stram zijn hun stammen, hun blaadjes rank, Blaadjes, zoo zilverig zacht en blank. Paadjen, toen ik u ben dóórgegaan, Waar kwam toen zoo laat nog dat meisje van- [daan Hoe zag d'r snoetje zoo bleek, zoo moe Hoe liep ze zoo loom naar d'r moedertje toe Paadjen, waar ik ben dóórgegaan, Dat alles had Kapitaal gedaan Maar eens, lompe geldmacht, verandert uw staat, Versterft hij bij 't licht van den dageraad! K. V. A. R. Maak u niet boos over den triomf van markt geschreeuw over de wijsheid. Eén ezel overbalkt een dozijn nachtegalen, één misthoorn overtoetert het schoonste concert. Bovenstaande scheurkalender-wijsheid bracht ons een ander niet minder roemrijke uitspraak te bin nen. Van Nietzsche nl. „Voll von liirn enden Pos- senreissern ist der Markt, und das Volk riihmt sich seiner grossen Manner." 1' 'Up*"'' - vv - "V. -V -fi', -U'.; A' U -■ -V li f wm j$f$ X* V HET MIDDEN VERSCHIJNT IEDBREN ZATERDAG

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 5