Gri Uitgebrei Z\ muwburg lanswei MIJLPALEN Soiree Mo a Onz Zijc KOU SE Firma K. HOESBERGEN, var? Vrouwenkiesrecht, HENRI EilijllE, E. ROBERT SCiil Mevrouw G. v. d. BRINK, Karakter-Portretten, Groote Houtstraat 50, Telef. Int. 2574, HAARLEM. Baden, Geijsers, Closets, Bidets, Waschtafels enz. Neder I. Aan de BOEKHANDELAREN en particulieren die nog in het bezh zijn van Hl (Ede druk, wordt dringend opgavta gevraagd met prijs, aan het bureau van dit blad onder letter T. NV. HET T00NEE! Tweede opvoering alhier van otKcrtzaal „Jf !?0O JNOLDE SïlflIÏ KERK-AGENDA. Haarlem Vereenig. van Yrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond), v.m. 10 ure, Ds. Niemeijer, van Bolsward. Bglise Walloime. lOt/s beures du matin, Mr. Ramette. Remonstrantsch-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Haentjens. Luthersehe Kerk. v.m. 10 ure Ds. Seliade van Westrnm. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Binnerts. n.m. 7 ure, Ds. Plantenga. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Van Leeuwen, n.m. 61/2 ure, Ds. Van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. n.m. 6l/o ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Rutgers v. d. Loelf, van Haarlem. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Berkelback v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. 10y2 ure, Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksehe schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags ten half- twee zitting in het gerechtsgebouw aan de J ansstraat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 10—4 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag -an de maand vrij. Zondags van 10- '1 i j. Bisschoppelijk Museum, (jansstraat Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 u Groote Kerk. Dinsdags van 12 - ,e, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (üe- halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Schouwburg Jansweg. Zondag 16 November, Kon. Ver. Ned. Tooueel, De Demi-monde. Woensdag 19 November, N.V. Het Toomvi, Dir. "VV. J£©<>y\»»rds. Mijlpalen Maandag 17 November, 8 uur, Concertzaal „De Kroon", Soiree Musicale. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat. Maandag 17 November, B*/» uur. Mej. C. M. Haas, lezing voor den Ned. Bond voor Vrouwenkies recht, in de bovenzaal van „De Kroon". On derwerp Moederschapsverzekering. ziehtig', blijmoedig en geestig als zij de verschil lende deelen weergaven. In dat Rondo Presto b. v. was de dartele overstroomende humor be paald eenig en weer een verfrisschend stukje Haydn-geest.. Er wordt wel beweerd dat Haydn niet diep gaat, maar wat is op zijn tijd verkwik kender dan het ruischen vjiii een kristalheldere beek, die ontsprong in hooger sfeer bij de eeuwige sneeuw In Beethoven's jeugdwerken is nog veel van Haydn en Mozart te liooren. (In Haydn zijn ook wel voor-gedachten van Beethoven, terecht wordt hij wel ,,voorlooper" genoemd) maar ook reeds in die jeugdwerken herkent men den Titaan- Beethoven, den strijdende, omhoog strevende en geestelijk zegevierende. Die krachtige worsteling en zich met a rends vleugelen verheffen en het opbruisende in Beethoven geven de Bohemers meesterlijk weer. Hoewel mij vaak gezegd wordt, dal de Bohemers Beethoven niet goed weergeven, geloof ik integendeel dat hun levendig tempera ment juist bij Beethoven past, en dat men hier wel eens te phlegmatiek over Beethoven denkt en zijn werken wel eens te peuterig en popperig weergeeftdat past echter niet bij zoo'n reus, evenmin als dat lauwe bij zijn vurig tempera ment past, want in Beethoven stormde en kookte liet meer dan nuchtere vlakke Hollanders zich dikwijls voorstellen. Niettegenstaande dat alles spreekt uit hun vertolking en de compositie groote zelfbeheersching en zelfbeperking. Na de pauze hoorden we Schubert's strijkkwartet op. 163 C-dur, waarin de 2e violoncel-partij door L. Zelenka op uitstekende wijze vervuld werd, de klank van zijn instrument sloot zich zeer goed bij de vier andere aan, evenals zijn opvatting. Volgens de voorrede in de kleine partituur ont stond dit kwintet in 1828, in 't jaar van Schu bert's overlijden, en liet behoort stellig tot de rijpste werken van den componist. Prof. dr. Wil helm Alt ma nil doet nog eenige mededeelingen omtrent veranderingen, die bier echter niet van belang zijn. Hoofdzaak is dat we hier een werk; hoorden van buitengewone schoonheid, waarin Schubert's groote genie duidelijk uitkwam enj bovenal zijn rijkdom aan melodieën. De aanvan v.an liet eerste „Allegro ma 11011 troppo" was sober, maar steeds meer prachtige melodiéëii geven ook rliythmisclie en dynamische afwisse ling. zoodra liet. als een vol orkest klonk, waari elk der vijf instrumenten oen in alle opzichteil belangrijke partij had. Het „Adagio", (afwisselend in As en E) wal bovenaardseh, indrukwekkend en stilmakend. Go lukkige Schubert die in zijn laatste levensjaar, trots zijn teringlijden, zulke liemelsclie muziek inwendig hoorde en componeerde en in liet „Schei- zo Presto" zoo kon denken. Het „Trio, Andaiittj Sostenuto" was ook weer een stukje geheel Zon van de aarde en in het laatste „Allegretto" is écu en al licht (staccato) en groote, zekere, rus tige stijging naar 't einde (piu Allegro) in ffl unisono op C. Met zulke eenvoudige middelen hebben deze drie componisten en hun vertolkers; ons dezen avond een onvergetelijk schoon kunst genot verschaft waarvoor wij allen den concert gever Joh. Steenman hoogst, dankbaar zijn. Soiree Musicale. Maandag 17 November a.s. zal een soiréc musicale plaats vinden in „de Kroon", te geven door Arnolde Stephenson, sopraan, Parijs; Henr; Erique, bariton, Parijs en E. Robert Sclimitz, pianist, Parijs. liet programma bevat liederen vanIlaendel Jensen, Ries, Schumann, Marcello, Beethoven, Brahms, Schubert, Strauss, Aubert, Duparcj Franck, Debussy, Wassilensko; pianowerken vaij Liszt, Chopin, St.-Saëns, Chabrier, Borodine eit Balakirew. nieentebestuur, besmet worden, wellicht sterven, en dan behoort deze zaak, voor ons gemeentebe stuur. voorloopig freer tot het verleden. Doux pays. E. A. Cats. Naar men ons mededeelt, zal de violist E. A. Cats, Woensdag 19 November a.s., een soiréè musicale geven in de soc. „Vereeniging", mei medewerking van mej. Fanny Gelbart, piano; Amsterdam; en den heer Rob. A. Patten, bariton, Amsterdam. PLAATSELIJK NIÉUWS. Schoolfeest. Zoo heeft dan de vereeniging „BloemendaaFs Bloei" de schoolkinderen 'uitgenoodigd om ójp 26 November hier en daar te komen fuiven, ter viering van Neer laud's onafhankelijkheid. Eer. groet .«antal kinderen heeft, met overlegging van de gc\ raagde ouderlijke toestemming, be loofd te komen. Fotografen. Dinsdagavond hield de Bloemendaalscko Amk teur-fotografen-vereeniging in hotel „Welgele-j gen" weder een vergadering. Nadat de voorzitter, de lieer Kruyff, de vér-i gadering geopend had, las de secretaris, de heer Cool, de notulen voor. Na eenige bespreking kwam daarop de lieer 't Hooft aan de beurt voor zijn voordracht over kleuren-fotografie. De bekwame spreker gaf een duidelijke verklaring der kleuren-fotografie en toonde daarop een aaiif tal keurige opnamen, waaronder ook opnamen van den heer Adriaan Boer. Zeer veel bijval vond zoowel het gesprokene als de fraaie werk! stukken. Deze vergadering was wederom even leerzaam als gezellig; dit gelijktijdig te zijn is een geheim der Bloemendaalsche Amateur-fotografen. Verrassing. Aan kinderen van de lagere scholen te Bloe mendaal zal Maandag een verrassing worden uitgereikt, bestaande uitDit zeggen wij niet, want dan zou het geen verrassing meer zijn. Ze wordt gegeven vanwege „Bloemendaal's Bloei". School te Vogelenzang. Dinsdag a.s. zal officieel de opening plaats hebben van de (te kleine) nieuwe school te Vo gelenzang, hoofd de heer De Wild. We zullen in ons volgend nummer het een en ander over de opening mededeelen. Diphterie te Bloemendaal. Het gemeentebestuur van Bloemendaal erkent niet meer de diphterie-bacillen-dragerij Het ge volg daarvan is, niet dat er geen bacillendragers meer bestaan, maar dat de bacillendragers voort durend meer besmetting veroorzaken. Thans is ook de vader uit het diphterie-gezin, Zomerzór- gerlaan 36, aangetast, voorafgegaan door drie zijner kinderen. De patiënten zijn geregeld dooi de zorgen van den geneesheer verwijderd. Het huis blijft evenwel besmet. Er zijn nu nog drie leden in bet gezin vrij. Dezen zullen nu, in ver band met bovenstaande opvatting van liet ge- Ije zin gen. Naar wij vernemen, worden pogingen aange wend om te Boeméndaal den heer Herman Rob bers drie malen te doen optreden als spreker over moderne literatuur. Het Jaarhoekje. De vierde jaargang van ons jaarboekje is thans in bewerking. Aangezien de oplaag niet grooter is gemaakt dan binnen korten tijd kan worden uitverkocht, en wij met oudere jaargangen vaak menigeen moesten teleurstellen, geven wij elk onzer lezers in overweging, reeds nu zoo spoedig mogelijk het jaarboekje te bestellen. Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt, we gens: rijden zonder licht; loopen over verboden grond; diefstal van vogelkooien en andere voor werpen; en mishandeling van een ambtenaar. Gevonden en terug te bekomenaan den politiepost te Bloemendaal, een linnen taschje met inhoud; bij D. Hogenbirk, Bloemendaalscheweg 104, een zakschaartje; aan het bureau van politie te Overveen, een portemonnaie met inhoud, een r.-k. gebedenboekje, een zweep en een onderdeel van- een kaarslantaarn. Verloren: een snoer koraleneen zweep een bril in étui; een portemonnaie en een vulpen houder. Komen aanloopen: bij den jachtopziener R. de Jong, Duinvliet, te Overveen, een bruine Ilollandsche herdershond. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 7 November tot en met Donder dag 13 November. Ondertrouwd: R. J. Preenen en IT. A. M. Koelemij. Getrouwd: C. M. II. van Diggelen en E. C. M. Gerritsen; A. Cassee en M. P. Visser; J. Walter en A. J. de Herder. Overleden in li et gesticht Meeren- berg: C. H. Boegem, 28 j.; M. Bosman, 47 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Weer ontsnapt. Een 16-jarig meisje uit Utrecht, dat de mis handeling van haren vader, die herhaaldelijk mis bruik maakte van sterke drank, moede geworden was, was lezer dagen naar Naarden gevlucht, om daar haar intrek te nemen bij haar zuster. De vader echter was hiermede niet tevreden en riep tie hulp der politie in om haar weer terug te brengen. Woensdagmiddag werd het meisje in een sla gerij tc Naarden door twee poitie-agenten op vrij hardhandige wijze gearresteerd en in een rijtuig ia.!. Voor dit zich in beweging zette, wist zuster zich mede in het rijtuig te werken. Alle pogingen om haar daaruit te verwijderen mis lukten, zoodat men maar besloot haar de reis naar t trc ht te doen meemaken. Bij het station te Bussum wist de 16-jarige gevangene <n verhoeds het portier te openen en sprong, uit het rijtuig, onmiddellijk gevolgd door haar zuster. In minder dan geen tijd was het Iw eet al. noorlocs verdwenen. Bij het lezen van bovenstaand bericht in „Het Volk", rees bij ons de vraag: Heeft de regeering bij het instellen van voogdijraden en het benoe men van officieren van justitie Utrecht vergeten? Museum van Kunstnijverheid. De tentoonstelling van medailles en plaquet- ten, die in de rotonde van het museum van kunstnijverheid geopend is, zal de volgende week voor het laatst geopend zijn. Deze belangrijke verzameling, welke met veel moeite bijeen werd gebracht, zal dus niet langer ter bezichtiging blijven; er is thans weder eene andere tentoon stelling in voorbereiding. Zondag is het museum geopend tegen vermin derden prijs. V rouwenkiesrech t. Voor de vereenigde af deelingen Haarlem en Bloemendaal van den Bond voor Vrouwenkies recht treedt op Maandag 17 November des mid dags ten 3 uur in de bovenzaal van „de Kroon" als spreekster mejuffrouw C. M. Staas op, met bet onderwerp „Moeder schapsver zekering". Deze lezing is ook voor niet-leden toegankelijk voor 25 of 10 cent. Deze lezing belooft, naar men ons van door gaans goed ingelichte zijde mededeelt, inderdaad belangwekkend te worden. Men voegt daaraan liet volgende toe: verschillende andere D.Ungen en cursussen worden voorbereid. Het aaifl den. zoowel in Bloemendaal als in Ha neemt sterk toe, en is in één jaar meer da dubbeld. De gebeele vrouwenkiesreckt-beweging eeit ongetwijfeld een nieuwen kraclitigen stoot gekre gen door de overwinning der linkerzijde eva D door de belofte in de troonrede, dat de beletse len voor vrouwenkiesrecht onverwijld moeten worden opgeheven. BLADVULLING. Een niet-chemische definilie van inkt. Inkt is de zwarte zee, waarin de gedachten voor anker liggen. („Maandbl. tegen de Vervalsch.") KUNST De kunsthandel van den lieer l)e Bóis, Kruis weg 68, Haarlem, waar de vorige week twee schitterende stukken van Breitner uit den besten tijd van dezen schilder, te zien waren, opent, heden een tentoonstelling van pastels door TI. ,y. Savrij en etsen door James Ensor. De tentoon stelling blijft geopend tot 15 December. WIJSBEGEERTE. Lezingen mejuffrouw Vas Nunes. Mejuffrouw Vas Nunes geeft dezen winter te Haarlem, ook voor ingezetenen van Bloemendaal, een cursus met het onderwerp: „Phenomenologie des geestes". Deze cursus, die voor alle belang stellenden in moderne wijsgeerige vraagstukken toegankelijk is tegen storting eener kleine bij drage aan liet comité, wordt gehouden op Woens dagavonden van klokslag 8 uur tot 93/* uur, in liet gebouw „De Nijverheid" (bovenzaal), in de Jansstraat, nabij de Groote Markt. Men kan zich alsnog voor deelneming opgeven aan den heer Van Bork J.r, Westerhoutpark, Heemstede, den heer Dozy junior, Willielmina- straat 26, Haarlem, of aan het bureau van ons blad. Wij hadden het voorrecht, 1.1. Woensdag onder het gehoor van mejuffrouw Vas Nunes te zijn. Ilaar kristalheldere betoogtrant maakte, als ge woonlijk, een diepen indruk op de talrijke hoor deressen en hoorders. SPORT. Bloemendaal 2H. S. V. 2 (Haarlem). Voor de eerste klasse competitie II. V. B. moest liet 2de elftal der B. V. V. Zondag-morgen naar Schoten om daar tegen H. S. V. 2 te kampen. Hoewel Bloemendaal niet volledig is, toont liet zich direct de meerdere en onderneemt de voor hoede, goed samenspelend, eenige aanvallen. Na 10 minuten spelens weet Stals dan ook met een keurig schot zijn club de leiding te geven. De vreugde is echter van korten duur, want kort hierop maakt H. S. V. gelijk. Spoedig neemt Bloemendaal echter weer de leiding, als Ides mei een tam schot den H. S. V.-keeper laat visschen. De witte achterhoede laat zich echter uógal een passeerén en het duurt dan ook niet lang of het II. S. V. weet weer gelijk te maken. Even voor rust raakt Metz den bal in het penalty- gebied met zijn handen aan, en de strafschop, hierdoor ontstaan, bezorgt H. S. V. de leiding. Rust gaat in met 32 in het voordeel van H. S. V. Als weer begonnen wordt, valt Bloemendaal flink aan, maar de modderpoel voor liet II. S. V doel is oorzaak, dat Bloemendaal niet kan doe punten. Intusschen wordt de H. S. V.-voorhoed steeds gevaarlijker, terwijl Bloemendaal's achter hoede veel slechter speelt dan vóór de rust. H gevolg is dan ook, dat H. S. V. wederom weet t doelpunten. Bloemendaal's voorhoede tracht no- zooveel mogelijk den achterstand te verkleinen, en dit lukt haar door Fris, die door goed door zetten weet te scoren. H. S. V. is nu geheel ingesloten. Door te vei opdringen der witte achterhoede weet II. S. V rechtsbinnen nogmaals te scoren, en is de kan nu verkeken. Hoe B. V. V. ook werkt, bet gelukt haar niet te doelpunten en deze wedstrijd eindigt in een 53 nederlaag der witten. Voor de rust was het gelieele elftal goed, terwi na do ruwt do achterhoede geheel uit. vorm waff. -L. C. B. Blo cmendaal-Veteranen" Amsterdam). Deze wedstrijd had Zondagmiddag- plaats op lie: terrein aan den Meerenbergsclien weg. De Veteranen zijn al direct in vorm en weten spoedig de leiding te nemen. De enkele uitvalt van L. C. B. maakt de Veteranen-achterhoeve onschadelijk en de voorhoede wordt geregeld de gelegenheid gesteld aan te vallen. Niet lang duurt het dan ook, als n°. 2 in het net vliegt. Amsterdammers werken hard om een tegenpunt maar door het goede verdedigen der witten koi t hier voorloopig niets van. Intusschen weet Veil Maren via den back N°. 3 te maken, spoedig ge volgd door N°. 4. De Veteranen speelden in deze periode niet on verdienstelijk, vooral de rechtervleugel verdiende een pluimpje. Even voor rust weten ze N°. in 't doel te plaatsen. Na de rust is liet spel meer verdeeld. De linker vleugel van L. C. B. breekt dikwijls fraai door. Voorloopig echter zonder succes. Wel weet Bloe mendaal door een misverstand der Amsterdamsche achterhoede te doelpunten. De Amsterdammers geven echter niet op, en als Bloemendaal N°. 7 heeft gemaakt, vallen zij met man en macht aan. Eindelijk dan hebben ook zij succes door hun linksbuiten. De Veteranen geraken uitgeput en de gasten weten hiervan nog eenmaal te profiteeren 'oor middel van hun middenvoor. Spoedig hierop is het tijd en hebben de Veteranen welverdiend gewonnen (72). F. CORSET1ÈRE. Keizersgracht 717 Amsterdam 9r§al7er) OA/VT Aan alle dames te Bloemendaal en elders, die in het bezit zijn van nog geldige knipkaartjes, af gegeven door mejuffrouw Ok- huijzen-Büghtel, voorheen kap ster te Bloemendaal. wordt bericht dat Mejuffrouw Mien Ver kerk, kapster in huize„Rustoord", bereid is de helft van de nog ongebruikte gedeelten dier kaartjes af te werken. De dames die hiervan gebruik maken, worden geacht hun recht tot schadevergoeding tegen mejuf frouw Okhuijzen-Büghtel, voor noemd, prijs te geven. MB. P. TIDEMAN. in eigenaardige, voorname uitvoering ADRIAAN BOER, Kunstfotograaf. Bid. Weg 113b., bij de tram. BLOEMENDAAL. Telefoon 2409. te Bloemendaal in de bossehen „Caprera", aan den Meerenberg- schenweg, op DONDERDAG 17 NOVEMBER 1913, ten over staan van den notaris D. J. K. Vers felt te Haarlem, van eene mooie partij Eiken-, Esschen-, en Elzenhakhout. Aanwijzing doet de tuinman: H. de Vries. De verkooping begint des voor middags 10 uur. TE HUUR. Bij Kleverlaan a. d. tram, benedenh. m. tuin, 2 kam. ensuite, slaapk., keuk., schuur enz. watert, electr. licht, f 17,— p. m. Bevr. Kruis weg 13 b. h. stat., Haarlem. Telefoon 1751. Ateliers voor Reparation Afdeeling iAABLEM-BLOEMF.NDAAL. LEZING op Maandag 17 November a.s., des namiddagsten 3 ure in de bovenzaal an „De Kroon", Groote Markt, Haarlem. Spreekster Mej. O M. STAAS, propagandiste van den bond Onderwerp: MOEDERSCHAPSVERZEKERING. Toegang veer MIET-LEOEM 25 of 10 cent. viiOi jMSIS Telef. 1430. ondag 16 November, Kon. Ver. Het Ned. Toone Beroemd Tooneelspel in 5 be van ALEX. DUMAS. De hoofdrollen worden vervi door de Dames MANX—BOD' MEESTER, RIKA HOPPI Dl? VOS-POOL MAX cn H( TROP—v. GELDER, en Ileeren LOUIS GIMBERG, MA RICE MEUNIER y. SCHOC HOVEN en DE JONG. Aanvang 8 uu Zondagsprijzen. Balcon 2,—, Stalles 1. Erontloge 1,25, Parterre L Zijloge 0,75, Amphith. o; Gaanderij 0,40, plus 5 j Auteursrecht. Dir. WiLLEM ROYAARD Woensdag 19 Novembei rmm Tooneelspel in 3 bedrijn: 11 ARNOLD BEX X fl' en RDUABD KNOBLAUCH Nieuwe décors. Aanvang 8 ui Balcon 2,50, Stalles f Parket 1,75, Erontloge f Parterre 1,25, Zijloge Amphith. ƒ0,60, Gaanderij plus 5 pet. Auteursri Abonnementskaart a en biljetten niet gangbaar. Plaatsbespreken dagelijks 104 uur. i 'onccrt-bureau M. J. DE Hi Den Haag. "'ertegenwoordiger voo Har Concert-bureau A. VEllNO' Maandag 17 Novsmbe 8 uur te geven door Sopraan, Parijs. Bariton, Parijs. Pianist. Parijs. Liederen van Haendel, J Ries, Schumann, Marcello hoven, BbaHMS, SCIII Strauss, Aubert, D Eranck, Debussï, Wassil Pianowerken van Liszt, C St.-Saens, Chabrier, Boi Balakirew. De Steinway-vleugel i KETTNER's pianohandel, genweg 2123—25, Ams1 Entree f 1,50 enl Kaartverkoop en plaats king dagelijks van 9—12 i 37 nur bij de firma A. NO UT. Concertbureau, Wa straat 10.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2