1 9e drie Musketi Erootmoeders dan SCHOUWE TEL Grootmoeder komt sprookjes ve KERK-AGENDA. Haarlem. Vereenig. van Vrijz. Hervormden. (Gebonw Protestantenbond), v.m. 10 ure, Ds. Ten Bruggenkate, van Leeuwarden. Remonstrantsch-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Blokker, Rem. Pred. te Oude Wetering. Luthersche Kerk. v.m. 10 ure, Ds. De Meijere. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Binnerts. n.m. 5 ure, Ds. Hylkema. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Barger, Pred. te Meer en Bosch, n.m. 61/2 ure, Ds. Van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. n.m. 7 ure, da heer Langevoort, Hulppred. i. d. Minahassa. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Poeken. limuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. n.m. 7 ure, Ds. De Regt, te Alkmaar. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. ijlken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksche schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags ten half- twee zitting in het gerechtsgebouw aan de J ansstraat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2 —3 ure. Orgelbespeling. T'eyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Kunstzaal De Bois, Kruisweg 68, Haarlem, tentoonstelling van Kunstwerken. Dagelijks geopend van 9 5 uur. Schouwburg Jansweg. Zondag 7 Deoombor, Cinema de la Monnaie, De 3 Musketiers. Vrijdag 12 December, N.V. Tooneelvereeniging. Dir. Herm. Heyermans, Narrendans. Zaterdag 13 December. 'd'/o uur. Tournee Anna Wensma—Klaasen, Grootmoeder komt sprook jes vertellen, en Grootmoeders dansje. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat. Lichtbeelden. A.s. Donderdag zal de lieer Baltini, uit Zut.fen, voor de kinderen der O. L.-school te Bloemendaal. een lichtbeelden-voorstelling geven. Het onderwerp is: geschiedenis en aardrijkskunde. Het Sint-Nicolaasfeest. Heden-morgen werd St.-Nicolaas op school ver wacht. 't Was wederom zijn dag. Hij liet niet op zich wachten en te kwartier over 9 trad hij het gymnastieklokaal binnen, waar de kinderen der voorbereidende en twee laagste klassen hem ver welkomden. De bekende pret heerschte onder hen, toen Zwarte Piet, die goed op dreef was, begon te strooien. St. Nicolaas hield een fraaie toespraak, waarin hij de kinderen tot goed leeren opwekte en hun de beteekenis onder het oog bracht van de benoe ming van den heer IJzerman tot hoofd der nieuwe school. Een voor een sprak hij de kleinen toe en had voor ieder wat anders te zeggen, hetgeen goed in den smaak viel. Toen er genoeg gezongen, gesproken en ge grabbeldwas, kwam St. Nicolaas met geschenken aan, die de vroolijkheid niet weinig verhoogden. Piet zorgde voor de uitdeeling. geyen," pruilde Treesje en drong zich tegen de moe dér aan, „jij bent niet vies van me, hê En ze kuste de moeder. „Maar nu moeten jelui even naar de kamer gaan, want ik geloof, dat ik iemand op een paard de trap op hoor klimmen. Ik geloof, dat hij het is." „Hij is het. Hij! hij!" joelden de kinderen en opgetogen wierpen allen zich de gang in, gekten wat aan de trap, dansten en klapten in de han den en gierden van de pret. In de kamer zat tante te blazen of ze het warm had. „Hoe groot is de kamer hier vroeg zij aan Smis. „Is hij wel vier bij vier t" „Weet ik niet," giegelde het meisje, te midden van het gejoel der andere kinderen. „Vier bij vier," deed Jaap haar proestend na- De maagd was reeds opgestaan. „We krijgen hier geen zuurstof genoeg naar binnen," zei ze smalend. „een goede hygiënische kamer moet minstens vier bij vier meter zijn." Met stapte ze naar de deur en rukte die eensklaps open. „Neen, neen, dicht laten," klonk een stem, wat verschrikt, vanuit de gang. „Ach, wees toch niet zoo ouderwetsch," deed de maagd op wat boozen toon. „We krijgen hier geen zuurstof genoeg. Iemand, die eenige notie heeft van het menschelijk organisme"Hier brak ze hare rede af, lichtelijk verschrikt bij den aanblik der moeder, die met een papieren mijter op het hoofd en een cartonnen masker voor het gezicht v66r haar stond in de houding van iemand, die op heeterdaad betrapt is. In haar nerveus Nu kregen de oudere kinderen gelegenheid met Sint kennis te maken. Zij kwamen ook in het gymnastieklokaal en werden met de kleinen Op krentenbroodjes en chocolade getracteerd. Nu had nog een kleine plechtigheid plaats. Ge lijk velen zullen weten, is de heer IJzerman gelijk met St. Nicolaas jarig en de kinderen boden hem. onder een toespraak van een der onderwijzers, eejn mooien stoel aan. De heer IJzerman bedankte har telijk. Het was zijn laatste verjaardag op deze school. Het feest hield de kinderen tot halftwaalf bijeen. Benoeming. Mej. J. IJzerman is benoemd tot tijdelijk onder wijzeres in de voorbereidende klasse aan de O. Ij.- school alhier. De nieuwe Tram. Omtrent den te volgen weg voor de nieuwe tram naar Overveen, kunnen wij melden, dat de be staande lijn Station HaarlemBloemendaal, even over de Sclioterbrug naar denVerspronckweg wordt afgetakt. De trambaan volgt den Verspronckweg, gaat onder het viaduct van den spoorweg door, en over de brug van de Delft. Over den Julianaweg, tot daar waar deze den Bloemendaalschen weg kruist, wordt voorloopig met enkel spoor gereden. Men wil later echter ook vergunning voor dubbel spoor op dat gedeelte aanvragen. Ongeval. In de zanderijen te Overveen had dezer dagen een zandschipper het ongeluk te vallen, met het noodlottig gevolg, dat de man een schedelbreuk kreeg. Dr. Bornwater liet den man naar het ziekenhuis te Haarlem vervoeren. Installatie. I Op 1 December werd onze nieuwbenoemde in specteur van politie, de heer A. Hiemstra, geïn stalleerd. Inlandsch Vleesch. We vernemen, dat door het gesticht Meerenberg het Argentijnsche vleesch, voor 1914 aanbesteed, niet werd gegund. Reden hiervan is, dat dit bui- tenlandsch vleesch maar zeer weinig goedkooper dan het inlandsche was. Gas. De gemeenteraad heeft besloten onze gemeente van gasleiding te voorzien. Het is te verwachten, dat de ingezetenen, vooral voor bad- en kookgas. in ruime mate deze gelegenheid zullen aangrijpen om hunne woningen geriefelijker te maken. Wij juichen liet toe, dat het gas van de gemeente Haar lem wordt betrokken. Arbeidsverspilling zou het ons geschenen hebben, hier een eigen gasfabriek te stichten. De gemeentelijke lichtfabrieken, in het bizonder het gasbedrijf, zijn voor Haarlem eene zeer winstgevende onderneming. Het zal dus niet moeilijk vallen aan een grooten afnemer als Bloe mendaal staat te worden, voor zich op den duur zeer voordeelige voorwaarden te bedingen. Mocht dit niet gelukken, dan kan altijd nog tot h,et bouwen van een eigen fabriek worden overgegaan. Slechte weg. Er moet ernstig geklaagd worden over den tpe- stand van den klinkerweg achter Groot-Zomer- zorg; de rijtuigen rijden, of beter gezegd, hobbelen, als 't ware in twee geulen. Voorziening is drin gend noodig. De keg el wedstrijd. Gedurende verscheidene weken is thans de natio nale kegel wedstrijd bij den heer Van Holst in gang. Vooral des avonds, in het bizonder op Za terdag, stroomt het er binnen van kalme en druk ke, dunne en dikke kegelaars, die al naar hun be kwaamheid of onbekwaamheid, pogingen doen vóór een der vele fraaie prijzen, waaronder zilveren lauwerkransen, in aanmerking te komen. De heer Van Holst is een aangenaam gastheer. Op de beide banen, die tot de beste uit den omtrek behooren, wordt gelijktijdig gegooid. Ze zijn zoo solied gemaakt, dat men niet opmerkt dat ze door het veelvuldig gebruik lijden; en „er eerst een gootje in gooien", zal hier niet gaan. Dit aan het adres van de „groote". d. w. z. beroepskegelaars die. naar men zegt, nog worden verwacht en die zich eerst ten koste van veel kaarten, dat wil zeggén, veel geld „ingooien" om dan hun slag (die ook wel eens er naast valt), te slaan. De stemming bij den wedstrijd is uitstekend. Verordening. Voor onze lezers, die belang stellen in de ver ordening, regelend de onderwijzers-jaarwedden, door burgemeester en wethouders in de laatste bewegende handen, door wijde witte handschoenen bedekt, verkreukelde zij een grooten, vollen, papie ren zak. Het gaf werkelijk een dwazen aanblik. ,,Wat is er Wat is er deed de maagd, \irat meelijdend nu. „Stil, stil. Ga weg," schreeuwde Kees, die thans eerst de toedracht begreep. „Hij komt alleen met zijn hoofd om de deur, en strooit pepernoten naar binnen.' „O, ja, net als verleden jaar," jubelde Suus. „Ga weg, ga jij weg." „Sinterklaas, goed heilig man, „Trek je besten tabberd an," begon de wakkere Jaap te zingen, en de kleine Trees, door het dolle heen en tegelijk toch een heel klein beetje bang, lachte met schelle uithalen, wat wel op het kakelen van een kip leek. Maar ze mochten gieren en kakelen en joelen en met hoog-roode wangen en schitterende oogen naar de deur gluren, er kwam geen prachtige bis schopsmuts om den hoek, er werd niets, niets in de kamer geworpen. Ze keken elkaar eenigszins angstig aan, de vlammen in hun oogen waren eensklaps uitgebluscht. Ze waren allemaal stil, in eens. Alleen de ijselijke tante, het vreemde mensch. dat zij nu verfoeiden met al de macht van hun kleine zielen, zei nog iets in de plotselinge stilte. „Blijf nu. Waar ga je heen riep ze, nu eens niet op doceerenden toon, de gang in. Nog een seconde wachtten de kinderen, besluiteloos. Maar dan sprongen allen gelijktijdig op, liepen de maagd, die nu zelve waarlijk een beetje overstuur was, bijna onder den voet, en stormden de keuken in. Daar vonden ze hun moeder aan de tafel zitten. Wat Odilon Redon's „Silence" d. t. h. raadszitting overgelegd, drukken wij deze hier in haar geheel af VERORDENING, regelende de jaarwed den van de hoofden en het verder onderwijzend personeel der Openbare Scholen in de gemeente Bloemendaal. Art. 1. De jaarwedden van het onderwijzend personeel der openbare lagere scholen bedragen 1°. A. voor elk hoofd eener school vobr ge woon lager- en meer-uitgebreid lager onderwijs: cl. met minder dan 2 dienstjaren f 2000, b. met 2 en meer doch minder dan 4 dienst jaren f 2050, c met 4 en meer doch minder dan 6 dienst jaren 2100,— met 6 en meer doch minder dan 8 dienst jaren 2150, met 8 en meer doch minder dan 10 dienst jaren 2200, met 10 en meer doch minder dan 12 dienst jaren 2250, met 12 en meer doch minder dan 14 dienst jaren f 2300, met 14 en meer doch minder dan 16 dienst jaren 2350, i. met 16 en meer dienstjaren f 2400,- B. voor elk hoofd eener school voor gewoon lager onderwijs a. men minder dan 2 dienstjaren f 1200, b. met 2 en meer doch minder dan 4 dienst jaren f 1250,— c. met 4 en meer doch minder dan 6 dienst jaren 1300, d. met 6 en meer doch minder dan 8 dienst jaren f 1350, e. met 8 en meer doch minder dan 10 dienst jaren f 1400, met 10 en meer doch minder dan 12 dienst jaren f 1450,— g. met 12 en meer doch minder dan 14 dienst jaren 1500, h. met 14 en meer doch minder dan 16 dienst jaren f 1550, i. met 16 en meer dienstjaren 1600, 2°. voor elk der onderwijzers, die het hoofd der school bijstaan Cl. met minder dan 2 dienstjaren f 700, b. met 2 en meer doch minder dan 4 dienst jaren f 750, c. met 4 en meer doch minder dan 6 dienst jaren 800, d. met 6 en meer doch minder dan 8 dienst jaren f 850,v e. met 8 en meer doch minder dan 10 dienst jaren f 900, met 10 en meer doch minder dan 12 dienst jaren 950, g. met 12 en meer doch minder dan 14 dienst jaren f 1000, h. met 14 en meer doch minder dan 16 dienst jaren f 1050, i. met 16 en meer dienstjaren 1100, 3°. voor elk der onderwijzers, die het hoofd der school bijstaan en den rang van hoofd onderwijzer bezitten, f 100 meer en wanneer zij den leeftijd van drie-en-twintig jaren vol bracht hebben en volgens artikel 24 der wet tot regeling van het lager onderwijs moeten aanwezig zijn in de scholen met meer dan vier onderwijzers, 200 gulden meer dan onder 2°., sub. a tot en met i bepaald; 4°. voor het plaatsvervangend schoolhoofd, verbonden aan een school voor gewoon lager onderwijs 100 gulden, en verbonden aan de school voor gewoon lager- en meer uitgebreid lager onderwijs f 200 meer dan onder 2°., 3°., 5°. en 6C. is bepaald; verlegen en verdrietig keek ze voor zich uit. Het masker en de papieren muts had ze afgezet en op de tafel gelegd. Onrustig bewogen haar ruime witte handschoenen aan den zak met pepernoten. De kinderen vlogen onstuimig op haar toe. Goed lachs in hun koortsige feeststemming drongen ze elkaar op, en keken heel nieuwsgierig, en dan heel verbaasd, maar ze vonden aan dien ontredderden, zieligen Sinterklaas niets om te lachen. De weduwe, dien dag kleiner en nietiger ge maakt in die paar uren van samenzijn met een superieure vrouw, vond zichzelve wöl belachelijk; een ouderwetsche sukkel, die haar heele leven alles verkeerd had gedaan. „Hier jongens, neem daar zelf maar wat van. Ieder wat," zeide ze bedeesd, als vreesde ze, dat, wat ze nu deed, ook wel weer niet goed wezen zou. En de kinderen, in een vaag besef dat deze Sinterklaas misschien wel wat op beuring noodig had, klommen op haar schoot en op de sporten en de leuning van haar stoel, en kusten en grepen en liefkoosden haar als zotte jonge apen, en die Sinterklaas zelve, vreezend dat zij vallen zouden, klemde allen beveiligend in haar heilige armen, die eindigden in wijde, witte hand schoenen. En in de kamer, die nog geen vier bij vier was, liep de wijze maagd in haar verbeterde vrouwen- kleeding heen en weer, en hapte, bij gebrek aan zuurstof, in vele apennoten, en kauwde en her kauwde deze, terwijl haar hersenen intusschen de groote levensvragen met toebeliooren kauwden en herkauwden. Zij vond een voorwendsel om te verdwijnen van dit tooneel der achterlijkheid, waar zij een onbe- 5°. voor elk der onderwijzers van bijstand, verbonden aan de school voor gewoon lager- en meer uitgebreid lager onderwijs, die in het bezit zijn van één of meer akten van bekwaam heid voor schoolonderwijs in één of meer der vakken vermeld in artikel 2, onder l, m, tl en p der wet tot regeling van het lager onderwijs, voor elke akte voor vak l, menn f 200 en vc r vak p f 400 meer dan in 2°. is bepaald, de akte of akten voor het geven van onderv ijs vereischt wordt of worden; 6°. voor elk der onderwijzers van bijsiam' verbonden aan de school voor gewoon ïagei en meer uitgebreid lager onderwijs, die in 'h< bezit zijn van een akte van bekwaamheid A voor schoolonderwijs in de Fransche-, H'oo-g Duitsche- of Engelsche-taal, als bedoeld in het koninklijk besluit van 3 Augustus 1879, Stbl. 148, f 600 meer dan onder 2°. is bepaald; Ju its deze akte voor het geven van onderwijs gevor derd wordt 7°. voor elk der vakonderwijzers in de gyi i nastiek en in de handwerken f 75,per ja u voor elk wekelijksch lesuur. Art. 2. Als diensttijd komt in aanmerking tijd doorgebracht in dienst zoowel aan opc bare als aan bijzondere lagere scholen, als hooi en als onderwijzer van bijstand van het hooi der school. De diensten, bewezen volgens artikel 33 der wet tot regeling van het lager onderwijs -i. volgens het laatste lid van artikel 22 der 'w. •van 13 Augustus 1857, (Staatsblad N°. 10 komen niet in aanmerking. Art. 3. De verhooging der jaarwedde gaal i a. wegens diensttijd, met den eersten d- van het kwartaal volgende op dat, waarin <•<-. dienst van 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 en 16 j<li is volbracht; b. wegens het bezit der akte van hoofd onderwijzer, voor onderwijzers, die bij hun benoeming niet in het bézit zijn van de genoon akte, met den eersten dag van het kwarta volgende op dat. waarin bedoelde onderwij? die akte verkrijgen en voor onderwijzer: aanwezig moeten zijn in scholen met mee vier onderwijzers, met den dag, waarop ii onderwijzer met verplichte hoofdakte word; aangewezen c. wegens het bezit van één of meer akten van bekwaamheid, bedoeld in sub. :V 6°. van artikel 1, met den dag, waarop onderwijzers met het geven van onderwijs, v. voor de akte vereischt is, door burgemees wethouders belast worden. Art. 4. Elk hoofd eener school geniet, halve zijne jaarwedde, vrije-woning, zoo m> lijk men eenen tuin of vergoeding voor hi huur. Het bedrag van deze huishuur woi elk voorkomend geval vastgesteld door den onder goedkeuring van Gedeputeerde State Art. 5. Elk der mannelijke onderwijzers; het hoofd der school bijstaan, geniet, indi den leeftijd van acht-en-twintig jaren h< bereikt en hetzij gehuwd is, hetzij als wed'- naar inwonende minderjarige kinderen 1 eene tegemoetkoming in de huishuur ten be dra van f 300,per jaar. Art. 6. Ingeval een onderwijzer wegens on>,c steldheid verhinderd is, zijne betrekking waar te nemen, wordt zijne jaarwedde gedurende zes maanden geheel uitbetaald, daarna gedurend- zes maanden voor de helft ingehouden, terwijl bij verdere verhindering voor ieder bepaald geval (onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten) eene afzonderlijke regeling zal worden getroffen. Art. 7. Onderwijzers, die ter vervulling van hunnen militie- of landweerplicht onder de wa- grepen rol gespeeld had en wendde haar ernstige schreden naar andere, weidscher tooneelen. Het afscheid wist zij met eenigen tact voor te bereiden: Zij moest nog iemand anders bezoeken; haar oor spronkelijk plan was ook niet geweest, hier lang te blijven, zij. die van zoovele instellingen lid van zoovele zaken voorstandster, van zoovele hel derziende lieden de welkome gast was, zij, die behalve dit alles nog zoo veel en ernstig studeerde, had haar tijd noodig. Ze ging. En dit was haar eerste daad, die bij deze menschen een weinig sympliatie wekte. De weduwe, bij haar vertrek zich geheel weer vindend, hervatte de Sinterklaasviering op de plaats, waar die daareven onderbroken was. Het werd een dolle, heerlijke avond, vol vermakelijken onzin en dwaze vroolijkheid. En de maagd, dien avond genesteld aan de koude borst van een vege tarisch restaurant, at de spijzen der Rechtscha penheid, en las daarbij in „De ziel van het kind" en andere geschriften. Het zaaltje was ledig. Geen domme, lastige menschen plaagden haar hier. Geen woord van hartelijkheid, geen luchtig groetje, geen ongezonde kus van een kind of van een menscb leidde haar aandacht van ernstiger dingen af- Hier niet. En ginds niet. En nergens ter wereld J. STEYNEN penen of in werkelijken di zijn verplicht daarvan tijdig bestuur kennis te geven. Zij behouden recht op hu rende hun verblijf onder d Art. 8. De betaling der j maandelijks. Bij ontslag wordt de ja den dag waarop het ontsla Bij overlijden wordt de taald over dc maand waarin had en de beide daaropvo Art. 9. Indien volgens d onderwijzers-jaarwedde moei bij de wet gewaarborgde i treedt dit voor dieAuuVec Art. 10. Waar i ve kelijk van mannelijkt^Ridei den met onderwijzers wijzeressen bedoeld. Art. 11. Deze verordenir op 1 Januari 1914. Van dat tijdstip zijn all besluiten vervallen, betreffe ordening geregeMe onderw Uit het politi processe n-v e r b a a 1 gens: rijden zonder licht; grond en stellen van wildstr Gevonden en terug te 1 lennenhofKoningiuned zwarte handschoenen; bij J merweg 13, te Bloemendaal. ifaan, Bloemendaalsclieweg horloge; bij B. Ader. Ael irlem, een autoband; bij icerenberg", een hondenha Verloren: een portel rmband; een gouden br« ■dje en een vulpenhoudei URGERLIJKE STAND. 'an Vrijdag 28 November 1 lecember. Geboren: z. van W i Kleeff. (verleden in hetf r gC. van der Maal, j.; D. Bijvoet, 78 j.; II. 71 j.; J. Bruins, 62 j. UT ANDERE ÜEMEENTEh PhilipsIl'tlfi )e „Halfwatf'-lamp J en, is een groot succes ip, welke met haar heil >r straatverlichting verv en pleinen reeds veel :i ■lig voor trillingen, vat 1 is; het vernieuwen uigen der ballons, ee t >glam pen noodza kei i jk apen niet meer noodij. -i aan een leidingnet voo uier veranderingen wordt !)e Halfwatt-lampen hete ie; in de verlichtings-pra Vijfde Geveh In den vijfden gevelwc-dst •de, Bloemendaal. Scliote Spaarnwoude, en betreft iwen, welke voltooid z <)8 en 1 November 1913. leidingen toegekend /es zilveren medailles in il, uitgeloofd door de reeniging „Bloemendaar: aan villa „Koepell >sch, eigenaar A. G. E ijnveld, te Amsterdam; ONDAG 7 DEC. en vol dagen Tournée Cinema de la Mon Drama in 10 afdeelingen den beroemden roman - ALEX DÜMASPER1 Aanvang 81 Balcon 1,50, Stalles i U'rre f 1,Frontloge Zijloge f 0,50, Amph. Gaanderij f 0,30. Zaterdag 13 Decern 2V2 uur, Tournee ANNA WENS] KLAASEN. Buitengewone Kindervoorstellin Sprookjes en verhalei jongens en meisjes van 4 Na de Pauze: Grootmoeder noodigt 14 It uit om dit dansje met te maken. Wie durft Baleon en Stalles f 1, logr en Parterre f 0,75; f 0,50, Amph. en Gaanderi; Plaatsbespreking dagelij 10—4 uur. 14 DECEMBER 4de Opvc alhier van MIJLPALE

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2