USA ei sï 8P§eïïer) Concertzaal „DE KRO Mevrouw G. v. d. bKllNK, Ziterdaj 31 januari - Een enkele Lieder- en Duelie; GEHEEL HIEUW PROGRAIV Begeleiding: Zweeische Luitm güBü Saiï*te Heden niei Als Zeer spani ittRlt-AbENDA. Haarlem. Vereenig:, van Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond.) v.m. 10 ure, Mej. Ür. Gerlings, van Zeist. Eglise Wal Ion ne. 10Va heures du matin, Mr. Dupont. Remoiistrantscb-Gerelormeerdeii. v.m. 10 ure, Ds. Haentjens. Luihersche K«-rk. Kerk der Vereen Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Plautengu. n.m 5 ure, Ds. Rylkema. Blo mendaal. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Van Leeuwen, n.m. 0 ure, Ds. Van Leeuwen. Heemstede. N^d llerv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. n.m. G'/o ure, Ds. WTolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v m 10 ure, Ds. Bal jon. Santpoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Rakels. van Haarlem. Span ndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Med. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Duopsgez. Gem. en Ned. Prot. Boud. n.m. 7 ure, Ds. Schim v. d L<>eff, Rem. Pred. te Boskoop. Zandvoort Ned. llerv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEM ENDAAL. Elkeu Zondag, 's morgeus 10 uur. Wekelijksehe schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Maandag 26 Januari, 's avonds 8 uur, Hotel „Wel gelegen". Lezing Dr. J. D. Bierens de Haan. Vrijdag 30 Januari, 'savrnds 8 uur, Café „Rust hoek", Lezing Dr. J. van Leeuwen. HVARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onverroogmden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags ten half- twee zitting in het gerechtsgebouw aan de Jansstraat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Mnseu m. Dagelijks geopend van 10—4 ure. Entree f0 25 p.p. Ie Woensdag "an de maand vrij. Zondags van 10 3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 10—5 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. Priusenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be- nalve Zaterdags en Zondags) van 11—8 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Kunst zaal De B o i s, K ruis weg 68, Haarlem tentoonstelling van Kunstwerken. Dagelijks geopend van 9 5 uur. Schouwburg J a n s w e g. Zondag 25 Januari, 8 uur, Ensemble Sols'T en Ilese, Specialitpitenvoorstelling. Maandag 26 J-nuari. N.V. Het Tooneel, Dir. W. Royaards, Mijlpalen. Donderciau 29 Januari, Kon. Ver. Het Ned. Tooneel, Hofgunst. Zaterdag 31 Januari, N. V. Het Rotterdamsch Tooneelgez., Dir. P. D. v. Eijsden, De^paan- sche Vbeg. Dagel iks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater. Bartel inrisstraat. Maandag 26 Januari 8 uur, Bovenzaal der Socië teit ereeniging. Lezing met Lichtbeelden. Vrijdag 30 Januari, 8 uur, Co neen zaal „De Kroon", Prof. Carl Eriedberg, Pianoavond. Zaterdag 31 lanuarj, 8 uur, Concertzaal De Kroon", Lisa en Svcn Srholander. Donde dag 29 Januari, S uur.Sociëteit.,, Vereeniging", voordracht R. P. J. T Hein Nolthenius over Heemschut en Volkskunst. In navolging van Haarlem, gaf de heer De Roo van Alderwerelt in overweging om in het vervo g op de eerste bijeenkomst in een nieuw jaar een lijst van onafgedane stukken over te leggen, op dat men hieromtrent ten minste een overzicht zou krijgen. De Voorzitter beaamde de wensclielijkheid ook en beloofde den wenk te zullen opvolgen. Nu begon de raad aan de agenda. Noemen wij van de vele ingekomen stukken de voornaamste. Aan den heer J. W. G. Odink werd tegen 15 Maart a.s. eervol ontslag als onderwijzer in de gymnastiek aan de O. L. S. te Overveen verleend. De vereeniging van kinderbewaarplaatsen en voor onderwijs in kinderverzorging, te Haarlem, vroeg' een subsidie van 100,doch kreeg so,Aan den heer E. W. A. van Nederhas- selt werd een strook grond aan de Eikenlaan ver huurd, terwijl aan B. en W. een crediet van 270,werd toegestaan vcor de aanschaff'ng van gereedschappen voor den boomensnoeier. Verder was nog het vo'gende adres ingekomen: „Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, allen ingezetenen van de ge meente Bloemendaal, dat zij ten zeerste betreu ren het door den gemeenteraad in de zitting van Donderdag 4 December j.l. genomen besluit om de levering van ,gas te gunnen aan de ge meente Haarlem, uil nadere overeenstemming van concessie-voorwaarden „dat zij het van het grootste belang achten, dat de gemeente de oprichting èn exploitatie van een gasfabriek zelve ter hand neemt; „redenen wa°rom zij uw college verzoeken als nog op het genomen besluit te willen terugkomen." (Volgen 310 handtekeningen.) In deze bekende en den laatsten tijd sterk op den voorgrond getreden zijnde gasquaestie, waren nog meerdere adressen ingekomen. Deze waren van firma's buiten de gemeente. Al dez^ stukken werden echter, op voorstel van den Voorzitter, tot een volgende vergadering aangehouden. Zooals boven gezegd, waren er bizonder veel verzoeken om ontheffing van art. 10bis der bouw verordening ingekomen. Toegestaan werden die van de Mij. tot Exp'oitatio van Bebouwde Eigen dommen, te Haarlem, van den lieer J. N. W. ïloonakker, te Amsterdam, van den heer A. Laan een verzoek van den heer J. Barth Bos en van den heer J. Offenberg, werd aangehouden, terwijl op do verzoeken van den heer L. Everdijk, te Heemstede, Heghthekker, te Amsterdam, W. G. A. en A. E. H. van Kessel, te Haarlem en van mevr. de wed. A. van Marken Kool. afwijzend werd beschikt. Achtereenvolgens verhuurde de raad thaus eenige stukjes grond aan de Veldlaan, voor het telen van aardappelen, willigde een aanvraag van mevr. de wed. Kerkvliet te Vogelenzang in, voor het leggen van een electrische geleiding, stelde liet uitbreidingsplan der gemeente w er eens vast en was aldus in een ommezientje genaderd tot de regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel. In een der vorige nummers van dit weekblad hebben wij het ontwerp der verordening, regelende de jaarwedden van de hoofden en het verder on derwijzend personeel der openbare scholen in de gemeente Bloemendaal opgenomen. Na dien heb ben B. en W. een nieuw ontwerp den raad aan geboden, waarop de schoolcommissie insgeRjks met een voorstel kwam. Dit ging vergezeld v°n een memorie van toelichting, die ons belangrijk genoeg lijkt om haar hier eveneens een plaats in te ruimen. De commissie.dan is van meening dat tus- schen de salarissen der hoofden van de openbare lagere scholen en van die der M. U. L. O.-scholen, zoomede tussclien die van hen en van de hun bijstaande onderwijzers, verband moet bestaan, hetwelk eveneens moet gevonden worden in de re- numcratiën d ie kunnen voortvloeien zoowel uit liet bezit van verschillende acten en het gebruik dat daarvan moet worden gemaakt ten dienste van het onderwijs, als uit anderen hoofde. De in Haarlem geldende bepalingen werden, aldus zegt de commissie, nagelezen en overwogen en. waar mogelijk of noodig, toegepast; de huis huur indemniteit is 50,hooger dan te Haar lem gesteld, met liet oog op de moeilijkheid, in tegenstelling met de genoemde gemeente, om te Bloemendaal voor redelijk bedrag gehuisvest te worden. Ook heeft de commissie gemeend reke ning te moeten en kunnen houden met de wenschen der onderwijzers, aangezien die wenschen haar. over 't algemeen, billijk en voor vervulling mo gelijk voorkomen; voornamelijk geldt dit voor het stellen der periodieke tweejaarlijksche verhoo gingen op f 100,in stede van op 50, en het aantal dier verhoogingen te bepalen op 7 instede van op 8, zooals thans. De hoofden der openbare lagere scholen maakten geen aanmer king op de deswege bestaande regeling, zoodat vcor hen de periodieke verhooging op 50,is gehandhaafd, terwijl, als nieuwe regel, voor de hoofden der M. U. L. O.-school, die tweejaarlijksche verbetering is aangenomen op 75, Uitgaande van de meening dat het hoofd eener M. U. L. O.-school te Bloemendaal behoort gesala rieerd te worden met een minimum van 1800, en met een maximum vau 2400,zonder dat zulk een bezoldiging ook maar eenigszins te hoog genoemd kan worden (Haarlem salarieert hooger), heeft de commissie als het in hoofde dezes be doelde, verband genomen het minimum-salaris dat het hoofd eener M. U. L. O.-school toegekend wordt (f 1800,en liet maximum-salaris dat liet hoofd eener O. L. school kan verdienen 1800, het minimum-salaris dat het hoofd eener O. L. school toekomt 1400,—) en het maximum salaris dat een bijstaand onderwijzer der O. L. school kan verkrijgen 1400,terwijl verder het minimum-salaris van een hoofd der O. L. school 1400,en het maximum-salaris van een bijstaand onderwijzer 1400,cel ik is gesteld. Het. minimum-salaris van een onderwijzer aan de M. U. L. O.-school, speciaal belast met het onderwijs in eene hoogere dan de zesde k^sse 1400,staat gelijk met het maximum-salaris van den biistaanden onderwijzer der O. L. school 1400,—). Waar het een axioma kan geacht worden te zijn, dat hooger ontwikkeling en beschaving van den onderwijzer den kinderen ten goede komt, daar is de commissie van oordeel dat reeds het enkele bezit van een acte (buiten die welke men strikt noodig heeft om te worden benoemd), recht geeft op verhooging der jaarwedden, omdat, al wordt in dat vak geen les gegeven, al is dus die acte niet noodig voor het onderwijs op die school of in die klasse, desniettemin de kinderen voor deel moeten hebben van die wetenschap, waarin de onderwijzer proeven heeft gegeven bekwaam te zijn; hij kan die wetenschap niet terughouden, hij moet zijn leerstof of zijn leermethode daarvan in vloed doen ondervinden, om die reden is dat bezit van elke acte, in de verordening met name ge noemd, beloond met 50,welk bedrag tot 100,wordt verhoogd zoodra zoo'n acte voor het geven van onderwijs gevorderd wordt. Door deze regeling zullen de thans aan de O. L. school te Bloemendaal, werkzame krachten in de F.an- sehu taal nadeel ondervinden; doch, afgezien van -I mogelijkheid om daarin te voorzien voor oie door dezen maatregel getroffenen, staat daar tegenover dit. bij de in die^stst' lling der nieuwe U. L. O.-school, naar groote waarschijn ijkheid liet aantal der kinderen die Franscke l.s verlan gen op de O. L. schooi t4 Bloemendaal wel zóó danig zal verminderen dat geen vier werkkrach ten meer benoodigd zullen zijn en doordat zij niet meer aan het Fransche-les-geven deelnemen, alles zouden verliezen 200,bij de door de commissie voorgestelde regeling behouden zij 50,—. Deze memorie van toelichting werd door mr. Jacometti uitvoerig verduidelijkt. Uit liet debat bleek dat zonder uitzondering alle leden vóór ten Salaris-wijziging waren, met het gevolg, dat, na een langdurige discussie, waarin het voorstel van de schoolcommissie eenige kleine wijzigingen on derging, dit met algemeene stemmen werd aan genomen. Besloten werd het volgende: Salaris hoofd M. U. L. O. 1900— tot 2400,—, woninghuur 600, 1400,— tot 1900,—, Driejaarlijksche verlioo- Salaris hoofd L. O. woninghuur 500, gingen van 100, Salaris onderwijzer M.U.L. O. 1400,— tot 1800.Voor middelbare akte 200,voor hoofdacte 100,en voor woninghuur 200, Salaris onderwijzer met verplichte hoofdacte 900.tot 1600,woninghuur 203, Salaris onderwijzer L. O. 700,tot 1400, voor hoofdakte 100,voor woninghuur 200,Tweejaarlijksche verhoogingen van 100,—. Op de publieke tribune bevonden zich twee onderwijzers, die met kloppende harten de beraad slagingen volgden en telkens hevig kleurden van genoegen, wanneer een der raadsleden zicli in waardeerende bewoordingen over het Bloemen- daalsche onderwijzerscorps uitliet. Doch toen de raad over de verbreeding van den Slingerweg van gedachten ging wisselen, smeerden de twee vrien den hem gauw, om het heugelijk nieuws aan moe der de vrouw mede te doelen. (Pardon, verslag gever, hiertoe was slechts één van hen in staat. Red.) De verbreeding komt echter vcor oopig nog niet tot stand, want een adres van den heer Brus- se moest eersf naar B. en W. om advies. Het achtste punt der agenda was nu aan de orde: Aankoop van een villa ten dienste der waterleiding. Naar aanleiding van een advies der waterleiding-commissie, stelden B. en W. voor. de villa „Dunenburg", gelegen aan den Hocgen Duin-en-Daalschen weg en grenzende aan de fil terinrichting der gemeentelijke waterleiding, (wel ke villa door den Voorzitter van genoemde com missie is gekocht met de bedoeling, zoo noodig, het terrein van het gekochte perceel in de tos komst te kunnen gebruiken voor eveutueele uit breiding van de waterleidingswerken), van den heer C. J. van Tienhoven, voor de som van 15.157,aan te koopen. De raad besloot hiertoe, doch niet dan na een langdurig gesprek, waarbij alle leden het eens bleken te zijn over het feit dat liet passeeren van den Bloemendaalschen notaris alleen was ont staan door de overweging, dat de overdrachts kosten thans tot een minimum beperkt waren. Zelfs wilde de heer Bispinck, die hulde bracht aan den Voorzitter der waterleiding-commissie voor de handigheid, waarmede deze het huis ge kocht had, nadrukkelijk in de notulen vermeld zien. dat allerminst een beleediging van notaris W. d. B. bedoeld was. Gelijk gezegd, besloot de raad tot den koop, na alvorens een voorstel vnn den heer Jacometti te hebben aangenomen, om op de meest goedkoope manier de overdracht te doen plaats hebben. Bij de stemming over den koop, bleven de wethouders buiten stemming. Uit een mededeeling van den heer Van Tienhoven bleek, dat de villa verhuurd zal worden. Het laatste punt was een benoeming van twee leden in de waterleiding-commissie en als zoo danig werden de aftredende heeren De Roo van Alderwerelt en Bispinck herkozen. Verder werd nog het pantoffelvraagstuk bespro ken. De schoolcommissie had voorgesteld om de schoolkinderen pantoffeltjes te verstrikken, ten einde bij nat weer de klompen of kapotte schoe nen hierdoor te vervangen. Het dagelijksch be stuur zag hierin echter weinig heil, en vond beter gymnastiek-pantoffels te verstrekken. De raad vond dit ook en besloot tot den aankoop tot een bedrag van ongeveer 50,voor elke school. Verder werden bij de rondvraag nog tal van kleine opmerkingen gemaakt, waaronder de voor naamste was, dat de nieuwe salaris-regeling voor de onderwijzers zal ingaan op 1 September as. Nog werd het kohier honden-belasting vastge steld en ging de raad ten slotte in geheime zit ting voor de belasting-reclames. dag a.s. des avonds ten 8 uur in hotel „Welge legen" plaats heeft. PLAATSELIJK NIÉUWS. Uit de verslagen van sommige bladen, inzake de aankoop van „Dunenburg" blijkt, dat in onze gemeenteraad verkeerde begrippen heersehen over de kosten, verbonden aan de overdracht van on roerend goed. Wij hadden aanvankelijk geen plan, over deze zaak te schrijven, maar wij wenschen bij nader inzien er onze gemeenteraadsleden op te wijzen, dat de overdrachts-kosten van een onroerend goed, hetwelk binnen een jaar na een overdracht aan mijnheer A., door A aan een mijnheer B weder om wordt overgedragen, altijd gering zijn, onver schillig ten overstaan van welken notaris de over drachtsakte wordt verleden. Wij willen hieraan nog toevoegen, dat, indien de gemeente het proces met den heer Krol denkt te stuiten door den aan koop van „Dunenburg", deze meening onjuist is. De heer Krol had, toen hij dagvaarde, stelde al thans dit te hebben, eene persoonlijke vordering tegen de gemeente, niet eene zakelijke, aan den eigendom van dat perceel blijvend verknochte vor dering. Het ijs houdt stand. Dagelijks rijdt men op slooten en vaarten. En op de ijsbaan aan de Kle verlaan duurt de pret. Dagelijks ziet men daal de liefhebbers dooreen grimmelen, bij de opwek kende muziek, te midden van wapperende vlag gen. Het is een lust om naar te kijken. De scfe"- len hadden ongeveer alle middagen vrij, zooda. ook de jeugd er flink van genoot. Heden zijn er op de baan militaire wedstrij den; Zondag een wedstrijd in schoonrijden voor leden. Aan onzen plaatsgenoot, den heer G. S. de Clercq, secretaris der maatschappij van Nijver heid te Haarlem, werd als blijk van waardeering van zijn initiatief tot regeling der feestviering voor onze onafhankelijkheid, door de bestu ren van de afdeeling dezer maatschappij dezer dagen een hulde aangeboden, n.l. een herinne ringsalbum. De Bloemendaalsche amateur-fotografen-vereeni- ging hield haar eerste vergadering in dit jaar, in hotel „Welgelegen". Nadat het jaarverslag was uitgebracht, werd met algemeene stemmen het be stuur herkozen. Daarna werd een keuze gedaan uit door de leden vervaardigde platen, ter inzen ding naar de wedstrijd, die te Amsterdam zal worden gehouden. Gisteravond hield dr. Van Leeuwen voor een grooter publiek dan de vorige week (er waren thans een vijftigtal toehoorders) in „Rusthoek", zijn lezing over het doel der sociaal-democratie en de middelen om liet te bereiken. Deze midde len zijn uit den aard, zeide de spreker ongeveer. eenigszins vaag, doch in groote lijnen is de richting van ontwikkeling der maatschappij aan te geven, waarbij het allengs voor de gemeen schap gemakkelijker worden zal, de productie over te nemen. Voorts werd de invloed van de sociaal- democratie op godsdienst, beschaving en zedelijk heid aangetoond, en erop gewezen, hoe het de sociaal-democratie is, die ertoe leiden zal, de eigan- schappen van ieder individu volkomen tot hun recht te doen komen, waardoor een gezonder samenleving bereikt worden zal. Ouder de benoemingen en herbenoemingen met ingang van 1 Januari 1914, vinden wij in het „Provinciaal Blad van Noord-Holland" die tot leden der Commissie van aanslag voor de belas ting op bedrijfs- en andere inkomsten, te Haar lem, voor de gemeenten Bloemendaal, Spaarn- dam, Haarlemmerliede en Spaarnwonde, Heem stede, Bennebroek, Zandvoort en Schoten; n.l. de heeren A. F. Kremer te Bloemendaal en W. A. van Amstel te Heemstede. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, brengt ter kennis van belang hebbenden, dat de jacht op grof wild zal wor den gesloten op Zaterdag 31 Januari 1914, met zonsondergang; dat aldus, op grond van het be paalde bij het eerste lid van art. 27 der aange haalde wet, het vervoeren van grof wild uiter'ijk tot en met 14 Februari 1914 zal mogen plaats hebben. De dagen voor herijk der maten en gewichten iu 1914 zijn voor onze gemeente als volgt vast gesteld: te Overveen op 6 Juli; te Bloemendaal op 7 Juli. Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt, we gens loopen op verboden grondrij len over ver boden grond; overtreding der ijkwet en venten zonder armband. Gevonden en terug te bekomen: bij W. Va der, Rampelaan 15, te Overveen, een Zeeuwsclie knoop; bij P. van Nobelen, Bleekerspad N°. 5, te Bloemendaal, een leesboek; aan het bureau van politie te Overveen, een kinderhandschoen, een mofje en een moer van een wagenas. Verloren: een zilveren dameshorloge, een paar grijze handschoenen, een portemonnaie met inhoud, twee bankbiljetten van 10,een rijks daalder, een muziekboek en een vulpenhouder. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 16 Januari tot en met Donderdag 22 Januari. Geboren: z. van J. G. van Horick en J. H. van Nobelen; 2 z. van H. van Straten en O. P. M. van der Meij. Overleden: A. G. Verkes, 74 j.; M. Bak ker, 81 j. Overleden in het gesticht Meeren- b e r g: H. Scheffer, 78 j.; M. A. C. Commijs, 82 j. Lezing met Lichtbeelden, te houden door den heer J. H. BAB ETTA, Kapitein bij den Generalen Staf van N. I. Leger, over liet onderwerp: „Animisme, Mohamedanisme en Christendom in het Oostelijk deel van den Archipel," op Maandag 26 .Tanuaii 1914.des avonds ten acht uur, in de Bovenzaal der Sociëteit „Ver eeniging'' Lange Begijnestraat, Haarlem. Toegangsbewijzen zijn aan het Koloniaal Museum uerkrijgbaar. CORSETIÈRE. Keizersgracht 717 - Amsterdam Telefoon 1751. Ateliers voor Reparatiën We berinneren onze lezers eraan, dat de tweede lezing van dr. J. D. Bierens de Haan op Maan Ten slotte wat dezen heer als zou de verhuurster geen liging en verhuring hebbe zeggen, dat ik gedateerd van de door verhuurster zelf on iu handen heb, waarin deze erhuren of verkoop geeft! Wat betreft verdere bei noemde heer mij geeft, en i publiek, ik acht mo zelf te woord te geven. Bij voorbaat dank zeggen verblijf ik, Hoogachtend. G. H. LEB! Kantoor bed. b/d. heeren Wij sluiten hiermede de d Plaatsgebrek dwong ons komen antwoorden over d< stellen. TOONVEL. Schouwburg Jausweg in 4 bedrijven, van De Rotterdammers bebbi weer eens vergast op dit We hebben weer eens hart prettige zotternijen. Miss Hobbs, de suffrage] te haten; alle banden van haar omgeving poogt ze te i waardige dingen. Tot er i aangenaam jonkman versch zoo afkeerig als zij zich 1 Met liet gevolg, dat een huw den vermelden jonkman eer aardigheden maakt. Dit onderwerp is in echt gewerkt; de Rotterdamme: goed. We vermaakten ons De Spaanscli Op Zaterdag 31 Januari uiers in deu schouwburg met een klucht van F. Ai Ppaanschc Vlieg getiteld. liet stuk werd, naar wij 300 theaters in Duitschland tooning aangenomen. De j wij van de opvoeringen te k oogen kregen, roemen het kostelijke klucht, waarbij werd. MUZIEK Ruth für Soli, Clio Georg Schumann. Ongeveer twee jaar geled< Concertbureau HANS AUG! Amsterdam. Verlegen woordiger voor Ha Concertbureau A. VERN( ZONDER VERANTWOORDELIJKHEID DER REDACTIE. Geachte Redacteur. Hiermede verzoek ik u beleefd, in antwoord op het artikel van den heer Elders in uw vorig nummer, het volgende te willen plaatsen: Genoemde heer begint o. a. met te verklaren, dat ik .volgens hem, dat ik, volgens hem, met „z.g." gegadigden, „die zich hiervoor laten vin den", liet door hem gehuurde huis wilde laten bezichtigen. Dit is geheel bezijden de waarheid. Zoowel van Bloemendaal als van Zaandam zou ik naam en adres kunnen opgeven van te goeder naam en faam bekend staande personen, welke wel degelijk het perceel wilden Inzichtigen om. zoo het hun beviel, het daarna te huren Verder zegt de heer E. dat ik aan z'n huis kwam met de vraag om er een bordje te plaatsen, en verder dat ik gezegd had hiertoe van de eige nares permissie te hebben. Deze permissie had ik niet en lieb dat daarom ook niet gevraagd. Wel had ik de toestemming van de eigenares om het perceel te laten bezichtigen, en toen ik aan het adres van bovengenoemden heer, dit be leefd kwam vragen, kreeg ik ten antwoord van zijne vrouw, dat de mensehen het alleen in bijzijn van makelaar Overakker konden bezichtigen. Toen ik haar opmerkzaam maakte, dat het huur contract bepaalde, dat de huurder de verplichting- op zich neemt het huis 2 X in de week gedu rende eenige uren te laten bezichtigen, nadat de huur is opgezegd, (hetwelk de eigenares me per soonlijk heeft voorgelezen), zonder bepaling welke makelaar dit is, zeide zijne vrouw, clat dit laten bezichtigen, slechts een goedheid was. Hierop kwam de heer E. de gang instappen, ik zeide behoorlijk, kalm met hem te willen praten. Hij wilde hiervan niets weten, zei me dat ik di rect z'n huis moest verlaten, en toen ik daar niet dadelijk gevolg aan gaf en nog door bleef praten, was hij zoo vriendelijk mij eerst een paar bulten op m'n hoofd te slaan en me daarna de deur uit te duwen! 't Geval als iemand het niet met z'n woorden af kan en er dan maar op in gaat slaan Dat ik bij deze heer aan de kamerdeur nicht hebben geluisterd, tot zulke practijken leen ik mij niet. Eransche, Duitsclie, Zwe Napolitaansche, Poolse lie liederen. 1 Verder: Die du mme Lie kleine Siinder, Les boei grande mère imprudente. laissée, enz. Entree: f 2,en f Kaartverkoop en plaatshes dadelijks van 9--12 cn In uur bij de firma A. VER VVarm.iesstni.it 10 en c concert-avond aan dt zaal

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1914 | | pagina 2