8.D. P£ V Mevrouw G. v. d. BRINK, Gedempte Oudegr Telefoon 211 Opgericht I KERK-AGENDA, Zondag 8 Februari. Haarlem: Vereenig. van Vrijz. Herv. (Geb. Prot. bond), 10 u., Ds. Lindeboom, van Cironingen Eglise Walonne, HP/g u. Mr. Dupont; Jeudi 12 Févri.Mons Franek Thomas, Pasteur a Geneve; Rem. Ger. Gem., 10 u. Ds. Haentjcus; Ev. Lutli. Gem., 10 u. Ds. Bakels Ver Doopsgez. Gem., 10 u. Ds. Hylkema. Blo imendaalNert. Herv. Gem., 10 u. Ds. Van Leeuwen 6'tyg u. Ds. Van Leeuwen. Heemstede, Ned Herv. Gem., 10 u. Ds. Wolters; GVo u. Ds. Wolters. Houtrijken PolanenNed. Herv. Gem., 10 u. Ds. Bal jon. Santpoort: Kid. llerv. Gem., 10 u. Ds. Bax. Spaar ndam: Ned. Herv. Gem., 10 u. Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin: Ned. Herv. Gein., 10 u. Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. IJmuiden \Ted. Herv. Gem., 10 u. Ds. Creutzberg Ü'/s u„ Ds. Creutzberg. Duopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. IOV2 u-> Gs. Attema* Zandvoort: Ned. Herv. Geni10 u. Ds. Postliumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zoudag, 's morgens 10 uur. Wekelijkscheschiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". HVARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags ten half- twee zitting in het gerechtsgebouw aan de Jansstraat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. B i s s c h o p p e 1 ij k Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 10—4 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—8 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be- üalve Zaterdags en Zondags) van 11 3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Kunst zaal De Bois, Kruisweg 68, Haarlem, tentoonstelling van Kuustwerken. Dagelijks geopend van 9 5 uur. Schouwburg J a 11 s weg: Zondan 8 Febr. 2 u. Hans en Grietje8 u. De big van het 168ste Dinsdrig 10 Fe r. 8 u. Op Hoopvan Zegen; Vrijdag 13 Febr. 8 n. Mijlpalen; Zaterdag 14 Febr. 8 u. Oud-Heidelberg. Soc. Vereeniging: Dinsdag 10 Febr. u. „Zang en Vriendschap". Oagtljks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Tlieater, Bartelj oris straat. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur liep er een man op het bruggetje van de tram bij de Klever- laan. Op hetzelfde oogenblik kwam er een tram van Haarlem naar Bloemendaal. De man. die de tram wel zag naderen, kon niet meer uit den weg komen, hetgeen zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, indien de wagen- voerder nog niet juis' bijtijds geremd had. De conducteur was lievig verschrikt. Waarom de menschen niet den gewonen weg loopen begrijp ik niet, daar er toch een bordje met „Verboden Toegang" bij het bruggetje staat, maar de menschen zoeken altijd plaatsen op waar gevaar dreigt. In de vergadering der af deeling Bloemendaal van de vereeniging voor Facultatieve Lijkver branding, die op Donderdag 5 Februari plaats had. werd een definitief bestuur benoemd. Tiet bestuur voor de afdeeling Bloemendaal be staat nu uit de volgende heeren: F. A. L. Lang, - voorzitterG. L. de Fouw, vice-voorzitterC. W. C. van Rietschoten, secretaris-penningmeester; D. A. Kakebeen, plaatsvervangend secretaris- penningmeester en dr. S. TI. Brongersma, com missaris. Op Woensdag, 4 Februari 1.1., liad in hotel „Van Ouds het Raadhuis", te Overveen, de vergadering plaats van de afdeeling Bloemendaal van „Het Witte Kruis". Behoudens de gewone verslagen en de rekening en verantwoording door den penningmeester, was aan de orde de candidaatstelling van een lid van het hoofdbestuur voor de afdeeling Bloemendaal Candidal gesteld werd de heer F. van Twisk. Onze politie krijgt revolvers, en wel liet „Mauser"-fabrikaat, een nieuw systeem, dat weer beter dan de „Browning" is. De bloemententoonstelling in hotel „Van Ouds het Raadhuis" is een stellig succes geweest. Het aantal betalende bezoekers bedroeg ongeveer 700. Woensdag 1.1. hield „Bloemendaal Vooruit" haar jaarvergadering. Als belangrijkste punt van de agenda was aan de orde de periodieke bestuursverkiezing, door het aftreden volgens rooster van de heeren J. Mulder Hzn., secretaris; J. Lindeman, 2e secretaris; en M. L. van ITolst, commissaris. De heer J. Mul der had te kennen gegeven ,een eventueele her benoeming niet te kunnen aanvaarden. De lieeren Lindeman en Van Holst werden herkozen. De heer F. Wittgrefe, penningmeester, had ook als zoodanig bedankt. Eveneens de heer J. Cator. Laatstgenoemde werd bij een nieuwe, vrije stem ming gekozen als penningmeester, en de heer Witt grefe als commissaris. Ten laatste werd de heer K. Ouwejan als secretaris gekozen; deze heer hield zijn benoeming in beraad. Verder is er nog be sloten. te trachten dezen winter zoo mogelijk een reeks populaire lezingen, het algemeen belang van Bloemendaal rakende, te doen houden. Naar aanleiding van ons onderschrift onder het ingezonden stuk van den heer Sempronius. hadden wij een gesprek met jhr. Graafland. We ontleenen daaraan het volgende: Wat de uitbreiding van een politiecorps aan gaat inplaats van een particulieren nachtvei ligheidsdienst, moeten we erkennen, dat de bil lijkheid hiermede niet gebaat zou zijn. daar dan de bewaking van de huizen der welgestelden mede door de minder gegoeden zou worden be taald, wat nu niet het geval is. liet losvijlen van de ketting der controle-klok is een feit, dat op zichzelf staat, en de man is dan ook op staanden voet ontslagen. Menigmaal verneemt men klachten over het feit dat de ronden en waarschuwingen op onge lijke tijden geschieden; doch dit wordt opzet telijk door den dienst zoo geregeld. De inbraak bij mevrouw Laan moet niet 's nachts, maar overdag hebben plaats gehad. De groote wisseling in het personeel wordt toe geschreven aan het feit. dat het moeilijk is, waar lijk geschikte personen te vinden. Het weekloon loopt van 7.tot 11,-*-. Bij meer alge- nieene aansluiting der gegoede lieden zou dat kunnen verhoogd worden; vele welgestelde lieden laten het echter op hun buren aankomen en voelen zich veilig, als naast lien de huizen maar bewaakt worden. Onze plaatsruimte verbiedt ons verder dan het noemen Van eenige ons gedane mededeelingen te go au. Jhr. Graafland te Haarlem, de commis saris van toezicht, zou echter gaarne bereid zijn aan belangstellenden alle inlichtingen te geven. Wij van onzen kant blijven beschikbaar om even tueele klachten bekend te maken. Plaatselijke keuze. Men schrijft ons van bevriende zijde: Sedert korten tijd worden hier en daar in onze gemeente anonieme strooibiljetten rondgebracht: „Zult gij teekenen?!" vol afbrekende critiek op het streven naar plaatselijke keuze, ,/t Is dwang, 't is een gevaar, plaatselijke keuze helpt toch niets", enz., benevens schitterende statistieken om zulks te bewijzen. Dezelfde gegevens, dezelfde betoogen als door het weekblad „De Reactie" „voor verstandige Neder landers geschreven", sedert vier jaren en door eene eveneens anonieme redactie de wereld wor den ingezonden. Bij degelijk onderzoek, door plaatselijke keuze ingesteld, is echter zonneklaar gebleken, dat deze gegevens volkomen onbetrouwbaar zijn en door mr. Paap en een consortium van jeneverfabri kanten en kroeghouders de wereld zijn ingestuurd. Met genoegen stelt het comité van plaatselijk be stuur. evenals het bureau van dit blad hiervoor twee korte brochures ter beschikking van allen wien het ernstig te doen is, 0111 de waarheid hier omtrent te vernemen. Voor ons lijdt de zaak echter geen twijfel meer. Binnen weinige dagen, wellicht heden reeds, zullen 1111 van huis tot huis strooibiljetten worden uitgereikt: ..Op! naar een drankvrij Nederland!" „Stemt tegen dronkenschap en misdaad!" „Stemt voor volksontwikkeling!", allen onderteekend met de namen van talrijke geachte ingezetenen, tot de meest uiteenloopende politieke en godsdienstige richtingen behoorende, doch wier klank 011s borg staat, dat er hier sprake is van eene ernstige, wel gemeende poging om de publieke opinie alhier voor de zaak van plaatselijke keuze te winnen. Een propaganda-avond met één of twee uitne mende sprekers wordt voor den 16en dezer in „Welgelegen", des avonds te 8 uur, voorbereid, doch de vraag naar sprekers over dit onderwerp is dezer dagen in ons geheele land zoo buiten gewoon groot, dat reeds een 12-tal redenaars we gens andere,afspraken moesten bedanken. Doel van dit alles is natuurlijk: stemming te maken voor de onderteekening van de groote volkspetitie voor plaatselijke keuze, welke binnen kort aan eiken man zal worden voorgelegd. En eveneens aan elke vrouw boven de 23 jaar, daar alle vijanden van drankmisbruik vinden, dat het niet meer dan billijk is, dat in dit bijzondere geval, de vrouw, die meestal volkomen onschuldig zoozeer lijdt onder de gevolgen van dit euvel, ook hare meening kenbaar mag maken in dit verzoek schrift. De vorm waarin deze beweging ter bestrijding van misbruik van sterken drank zich aan ons voordoet. 11.1. de plaatselijke keuze zelf, is wel iets geheel nieuws in ons land, maar werd reeds jaren geleden telkens met meer klem aanbevolen, terwijl zij reeds sedert korter of langer tijd in Amerika Australië, Finland, Noorwegen en nog andere lan den in werking is en men overal op uitmuntende resultaten kan wijzen alleen met uitzondering van die gemeenten of staten, waar de ultra-alco- holbestrijders te hard van stapel liepen en te vér strekkende beperkingen of algeheel verbod wilden invoeren, alvorens nog voldoende meerderheid daarvoor te hebben gewonnen. Zij stelden zich dan 11.1. tevreden met 51 of 67 pCt. meerderheid, waaruit blijkt, dat een niet onaanzienlijke minderheid nog tegen beperking of afschaffing van sterken drank was. I11 ons land stelt men zich echter algemeen voor, veel gematigder op te treden, geen beper kenden maatregel in te voeren, zoo niet eene meer derheid van 75 pCt. van de bevolking, mannen en vrouwen samengeteld, er voor te vinden is. Wanneer men nu nagaat, dat voor alle gewone wetten 551 pCt. meerderheid verlangd wordt en voor veranderingen in de grondwet 67 pCt., dan toont het wel eene groote mate van bescheidenheid van de zijde van onze drankbestrijders, dat zij nooit iets willen doorvoeren, wanneer zij niet op eene meerderheid van 75 pCt. kunnen rekenen. I11 ons land bestaan sedert jaren talrijke boD- den ter bestrijding van misbruik van sterken drank. Zoowel matigheidsbonden, met pl.m. 55.000 leden, als geheel-onthouders met pl.m. 45.000 le den. Te zamen dus een respectabele fractie van onze geheele natie, dié geregeld aan kracht wint, zonder nog te rekenen liet zeer groote aantal der- genen, die zonder lid van eenig genootschap te zijn. 6f nooit, öf slechts zeer matig drinken. Wij. Nederlanders, mogen er inderdaad trotsch op zijn, dat in de kringen die zich kunnen ver oorloven wijn te drinken, het misbruik van sterken drank zoozeer is afgenomen, dat er als regel inderdaad niet meer over te klagen is. Vroeger was dit geheel anders. Hier hebben blijkbaar de aangename levens standaard. opvoeding, meerdere kennis, sport, enz., hun invloed niet gemist, evenals de voort durende propaganda van de verschillende hier boven genoemde anti-alcoholistische vereenigingen, die vele leden in alle kringen en gezindten tellen. Waar helaas door armoede, slechte voeding en behuizing, enz., de aanleiding tot het zoeken naar een opwekkendeh of bedwelmenden borrel veel grooter is, schept elke kroeg meerdere verleiding om tot misbruik van sterken drank te geraken. Vooral door kroegbezoek brengt de alcohol zoo veel moreele. physieke èn financieele ellende. Volgens bijna eenparige meening van doktoren en rechters en in het algemeen van allen die ern stig liet drankvraagstuk hebben bestudeerd, heb ben wij aan dien rampzaligen drankzucht te dan ken in ronde cijfers: De helft van onze misdadigers. De helft van onze tuberculozen. De helft van onze krankzinnigen en idioten. Wat doet 1111 onze tegenwoordige wetgeving daartegen In 1881 kregen wij een uitmuntende wet 0111 gaandeweg, zonder te snelle overgangen, tot be perking van het aantal kroegen te geraken, be nevens enkele andere regelingen, met het gevolg dat in pl. m. 30 jaren het aantal kroegen zeer veel kleiner werd, en het misbruik van alcohol per hoofd, hetwelk toen 9 L. per jaar be droeg, tot op circa 4% L. verminderde. Het moet dankbaar erkenddergelijke wetten helpen, en het resultaat is niet kwaad. Maar als wij aan de duizenden denken, die in de gevangenissen zuchten en aan de veel talrijker scharen, die 11a nameloos lijden aan krankzinnig heid en aan tuberculose ten gronde gaan, en aan de nog véél talrijker slachtoffers, die elk dezer on- gelukkigen noodzakelijk in zijn omgeving heeft moeten doen lijden, dan voelt men dat het heilige plicht is om te streven naar sneller vermindering van het misbruik dat nog zooveel ellende blijft stichten. Ziehier nu wat o. i. het sympathieke element uitmaakt in plaatselijke keuze. Terwijl in de wet van 1881 met eenig recht sprake van dwang kan zijn, wijl zij eenvoudig aan de bevolking van overheidswege werd opgelegd, en héél wat kroegen op order van burgemeester en wethouders allengs werden afgeschaft, zouden, wanneer plaatselijke keuze werd ingevoerd, de in woners zelf kunnen vragen om de eene of andere beperkende bepaling uitsluitend in hunne eigen gemeente in te voeren, wanneer zij die wensche- iijK achten. Ieder begrijpt vanzelf, nietwaar, dat de kolos sale meerderheid van 75 pCt. slechts verkregen kan voorden, wanneer het eene beperking geldt, die ieder ernstig mensch volkomen billijken kan. Nu zijn wij in Nederland een kalm volk, wij houden nöeli van „massregeln" op z'n Duitsch, noch van revolutie wél van evolutie. Elke nieuwe stap, dien plaatselijke keuze wenscht tc zetten op den goeden weg van beperking, later wellicht van geheele afschaffing, moet staan op solide basis, moet gedragen worden door de pu blieke opinie. Van schokkende overgangen kan daardoor, wan neer men zich een oogenblik de gevolgen van plaatselijke keuze indenkt, met geen mogelijklieiJ sprake zijn. De kleine, zeer geleidelijke verminde ringen in de opbrengst van den accijns zijn allang weer gedekt door de meerdere opbrengsten van andere belastingen, die door véél grooter alge- meene welvaart, vermindering van ziekten, enz., ontstaan. Waar misbruik van sterken drank nog in hooge mate plaats vindt, in breéde scharen onzer maat schappij, En waar onze maatschappij in haar geheel daal de lasten van draagt, Heeft zij o. i. het volkomen recht 0111 plaatselijk voor meerdere beteugeling Varf dit euvel te zorgen, vooral als zij zoo uiterst gematigd dezen maatregel slechts met eene overgroote meerderheid van stem men wenscht in te voeren. O. i. zou er alleen dan van dwang en tyrannie in dezen gesproken mogen worden, wanneer plaat selijke keuze eisclite volkomen afschaffing van alle alcoholische dranken, daar waar er géén misbruik van wordt gemaakt. Doch ons dunkt, wij kunnen bij deze zaak gerust vertrouwen stellen in het nuchter en gezond ver stand van ons volk. hetwelk ons voor overdrijving zal bewaren. Geldt het niet hier een wet die door protestante, katholieke, moderne, conservatieve en socialistische bonden eenparig verlangd wordt, zooals bleek uit het in 1913 gehouden congres En daarom: teekent deze petitie wèl! Misbruik van sterken drank zal er snel door verdwijnen. Algeheel gebruik stellig niet hoewel het on tegenzeggelijk de uitgesproken wensch moge wezen van de ultra's in deze beweging, die echter de min derheid vormen. Daar hebben we onze Hollandsclie vrijheid te lief voor. Uit het politie-rapport. Proces se 11-v e r b a a 1 zijn opgemaakt, we gens: venten zonder aband, rijden zonder licht, loopen over verboden grond, en openbare dron kenschap. Gevonden en terug te bekomenbij Zwier- sen. Rollandspad 11, te Overveen, een ceintuur; bij F. de Vries, Dompvloedslaan 15, te Overveen, een hondenlialsband; bij F. van Dijk, Lange Heeren- straat 9, te Haarlem, eenig geld; bij Dijkmans, te Velsen, Jan-Gijzenvaart, een hondenzweep; aan liet bureau van politie te Overveen, een huissleu tel en een beursje met inhoud, V e r 1 o r e neen gouden horlogeketting, een kinder-portemonnaie, een gouden manchetknoop, een paar schaatsen, een tramkaart ten name van mej. E. van Es, een portemonnaie, een damesbont, een beursje met inhoud en een zilveren dames horloge. ZONDER VERANTWOORDELIJKHEID OER REDACTIE. Geachte redactie, Zoudt u mij willen toestaan, een paar zakelijke verbeteringen in het verslag van uw blad, over mijn optreden te Bloemendaal, aan te brengen „Indië b. v. werd ons afgeschilderd als een land aan drank, soldaten en kerksche invloeden prijs gegeven." Dit is onjuist weergegeven in uw verslag. Ik sprak over den aard van de bescha ving en de beschavings-politiek onder de heer schappij van het kapitalisme en wees in dat ver band o. a. even op de zonderlinge „bescliavings- combiuatie" van jenever, militarisme en zending in Indië. Verder sprak ik niet over Indië omdat nl'n onderwerp dat niet vereischte. „Ook tegenover personen was de eerlijkheid soms afwezig. De heer Nierstrasz, Tweede-Kamer lid o. a. werd geschetst als iemand voor wien vrede als 't ware een tijdperk van ongeluk was tussclien twee oorlogen." Ook dit stuk uit uw verslag is zakelijk onjuist. Ik stelde tegenover elkander de vredesopvatting plus de vredesaktie der sociaal-democratie en de militaristische op vatting plus de oorlogspratijk van het kapitalisme en verwees daarbij in 't voorbijgaan naar de be kende rede van den lieer Nierstrasz over dit on derwerp in de Tweede Kamer. Deze zakelijke rectificaties acht ik met het oog op de behandelde punten en personen-gewenscht u toe te zenden. Ik dank 11 bij voorbaat voor de opneming daarvan. Hoogachtend, Dr. J. VAN LEEUWEN. Utrecht, 4 Febr. '14. Sociaal-democratie in Bloemendaal. Gaarne nemen wij bovenstaand stukje van den heer Van Leeuwen in ons blad op. Het gaat even wel o. i. niet aan, de door hem aldus aan het werkelijk gesprokene gegeven „verzachting" te noemen: het aanbrengen van zakelijke verbeterin gen in ons verslag. Het zijn zakelijke verbeterin gen, het is verzachting van het gesprokene, dat door woordenkeus en toon overeenstemde met die korte typeering, die wij er van gaven. Wij hebben met name de korte rede van den heer Nierstrasz, welke als voorbeeld werd ge noemd van een kapitalistische, militaristische, hardvochtige rede, hierop nog eens nagelezen en kunnen nog niet vinden, dat daarop passen de uitlatingen, die de heer Van Leeuwen zich naar aanleiding daarvan veroorloofde. Het spijt ons, dat de heer Van Leeuwen niet is ingegaan op onze vraag: hoe zit het, dat de ideeën op zich zelf niets uitwerken en toch komt gij de sociaal democratische idee propageeren Red. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 30 Januari tot en met Donderdag 5 Februari. Geboren: z. van S. W. de Clereq en A. M. Stoopd. van G. J. Boeschoten en M. van Kont rik. Ondertrouwd: A. Th. Joosten en J. P. M. de Rooij; A. J. de Waal Malefijt en L. Ch. ,Bol- kestein. G e t r o u w d A. Willemse en H. Dedding. Overleden: E. J. M. Eldering, 36 j. Overleden in het gesticht Meeren- berg: S. H. D. Vereeke, 48 j. SPORT. L. V. V. (Leiden)B. V. V. Met 5 invallers, voor Wensing, Kemper, Spaan, v. d. Bergh en Inka, trok Bloemendaal Zondag naar Leiden om daar tegen L. V. V. haar laatsten wedstrijd in deze competitie te spelen. ft Als de scheidsrechter 0111 2 uur beginnen laat. ziet Bloemendaal's elftal er als volgt uit Swankhuisen. Stuurman, Veldhoven, Entos, P. Fris, C. Fris, Stals, Ides, De Vilder, Blankevoort, Jansen. Bloemendaal speelt eerst met zon en wind iu den rug en bestookt al direct de Leidsclie doel- I)e L. V. V.-doelman schijnt echter „z'n dagje" te hebben en weet de goed geplaatste ballon van Blankevoort steeds keurig te verwerken.1 De an dere achterspelers van L. V. V. weren zich intus- schen ook kranig en geven de witte voorhoede wei nig kans. De voorhoede der gasten had tot dusver nog weinig weten uit te voeren, doch zij weet na 15 minuten spelens van een mistrap van Stuurman te profiteeren door, onhoudbaar voor Swankhui sen, te doelpunten. Kort daarna laat Sw. een onnoozelen bal in het net rollen. De witte voorhoede tracht door goed samenspöl den achterstand te verkleinen, doch niets baat. Vele ballen gaan juist naast en over het doel en die, welke op doel gaan, worden door den keeper met juiste zekerheid behandeld. Bij een doorbraak der gasten is het thans Veldhoven, die een fout begaat en weer weet L. V. V. te doelpunten. Even voor de rust laat Sybrand een bal voor Sw. loo* pen, die echter te laat uitloopt en zoodoende weel moet visschen. Met een 40 voorsprong der gas ten wordt gepauzeerd. Hoewel Bloemendaal thans zon en wind tegen zich krijgt, zweeft de bal toch 't meest voor 't L. V. V.-doel. Fortuna is echter niet met de wit ten. Als de witte half-backs te ver zijn opgedron gen, maken de gasten hiervan een goed gebruik en Swankhuisen moet ten vijfde male visschen. De Bloemendalers geven echter niet op en willen in ieder geval nog de eer redden. Hoe mooi zij echter ook spelen, 't baat niets. Jansen schiet eenmaal van dichtbij tegen den zijpaal, terwijl even later een paar minuten lang op de doellijn van 't L. V. V.-doel wordt gespeeld, ook al zonder resultaat. Plotseling gaat de L. V. V.-back er van door, die den bal aan zijn middenvoor geeft en weet deze na Sybrand in de luren te hebben gelegd, N°. 6 te maken, terwijl even later het publiek wederom mag juichen als uit een scrimage N°. 7 wordt gemaakt. Bloemendaal werkt hard 0111 tegen te scoren, maar helaas, hoe tactisch zij ook speelt, het ge lukt haar niet éénmaal te doelpunten, en als de scheidsrechter inrukken blaast, heeft Bloemen daal een zware, doch sterk geflatteerde nederlaag geleden en eindigt haar seizoen op de vijfde plaats. Zondag ontvangt Bloemendaal aan den Meeren- bergschen weg „Kinheim" uit Velsen, die de tweede plaats op het ranglijstje inneemt, om een vriendschappelijken wedstrijd te spelen. Dit be looft een aardige wedstrijd te worden. F. UIT ANDERE GEMEENTEN. Lezing Koloniaal Instituut. De voordracht van Dr. R. Broersma voor het Koloniaal Instituut over: „De Europeaan in het Indische landbouwbedrijf", bleef wel een weinig beneden onze verwachtingen. Zij was zelfs niet zonder een zekere saaiheid, wat ons te meer jam mer leek, daar het onderwerp zich zoo wel tot een levendige behandeling leent. l)e lichtbeelden waren goed, zij kleurden althans den eenigszins matten avond een weinig op. COR.SET1ÈRE. Keizersgracht 717 - Amsterdam llaarleni Wij vestigen de ai in dit blad voorkome lem's Sport ha ndel, w gerestaureerd heropen Museum vat Gedurende de maan vau kunstnijverheid t< belangstellenden. Uit den boekerij werden naar verschillende pb den, terwijl de aan li< voor kunstnijverheid mannelijke leerlingen Aanstaanden Zondi: kunstnijverheid te II toongesteld zijn, de v< phieën Zondag is de toega Vo De Noordhollaudscl kunst zendt den bezoe Tutein Nolthenius. In Volkskunst toe, m< vereeniging te wordei Men kan zich vooi bij de secretaresse, m houtlaan 9, Haarlem. Vroun Zondag, 15 Februar iu het Paleis voor V betooging plaats voor wettelijke gelijkstellin JOH. H. NELISSEiN gevraagd, te Bloemt Overveen, tegen 1 M een Huis met Tuin. II geveer f 800,—. Br. fro., met volled onder lett. R 931, 8TINS Pz., te Bloeme Sfucadoc Eenig adres „PSeïler) Telefoon 1751. Ateliers voor Beparatiën

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1914 | | pagina 2